Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) David75


David75
őstag

Ezt megnézném az iphone 5 megjelenése után...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2) rankesz


rankesz
veterán

popcorn és kóla bekészítve, have fun

(#3) Gábor17


Gábor17
csendes tag

Sajnálom azokat az embereket kortól függetlenül akik a trendiség miatt vásárolnak meg egy telefont.Ők erősítik az ellenszenvet az iPhonet HASZNÁLOKKAL szemben.

(#4) XP NINJA


XP NINJA
őstag

nekem sem jönnek be az iphone-ok. talán az 5

samsungot vagy htc-t vennék inkább.

15/F

[ Szerkesztve ]

(#5) stevve


stevve
nagyúr

A HTC nyilván nem fog mást mondani. Leginkább semmit sem kellett volna.

(#6) Blyan válasza Gábor17 (#3) üzenetére


Blyan
félisten

A pedig a trend más néven a divat az ilyen, bármiről is legyen szó, ruha, hajviselet, műszaki cikk, akármi.
Öröktől fogva létezik ez, így az egész emberíséget sajnálod, a kezdettől fogva.
Nem velük van a gond, hanem azokkal, akik képtelen elfogadni, ha valaki(k)nek tetszhett valami, akár laikusként, akár azért, mert a bekemnekisezvan, és a lovukon ülve szólnak le mindent, ami az ő értékrendjük (sokszor pénztárcájuk) szerint nem elfogadható.
No és persze általánosítanak, hiszen ha fél millió ember divatból vesz valamit, akkor a másik 2 millió is biztosan azért veszi.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) Solten


Solten
addikt

Edinburghben az okostelefon-hasznalok saccperkabe 90%-nak kezeben HTC-t latok... Az amcsi egyetemistaknal meg lehet hogy mar a THC a meno... :D

Saor Alba

(#8) gerilee


gerilee
aktív tag

Martin Fichter sikeresen kiragadott egy részletet (...az egyetemisták körében...) egy kitudja ki által / kinek a megrendelésére készült statisztikai adatokból...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#9) gabor85 válasza stevve (#5) üzenetére


gabor85
őstag

azért a "de az iPhone fénye már kezd megkopni." résznél tüsszentettem egy nagyot :D

(#10) utomi válasza stevve (#5) üzenetére


utomi
senior tag

+1

(#11) Rickazoid válasza Gábor17 (#3) üzenetére


Rickazoid
addikt

Ők teszik ki a vásárlók igen nagy részét, talán a 30-as korosztálytól kezdve csökken ez, de ott meg megfigyelhető a trendiség ottani megfelelője, a sznobizmus, bár lényegesen kisebb mértékben. És ahogy haladunk a korosztályok közt, eljutunk egy idősebb rétegig, akinek meg megint mindegy, hogy mit vesz, csak jó legyen a reklám és könnyű legyen használni, pontosabban egyértelmű legyen a használata (ez mindegyikre (Android, iOS, Symbian, WP7) ugyanolyan mértékben igaz, de az Apple reklámja a legerősebb az USA-ban). A trended/sznobizmust követő kategóriába a vásárlók 50%-a korosztálytól függetlenül besorolható, a maradék nagy részének meg nincs annyi pénze, hogy össze tudd hasonlítani.

Egyébként engem érdekelne, hogy mi alapján történt ez a kutatás, mert ez (és a forrás) olyan semmitmondó. Főleg ez: "I talked to a few of the kids on her floor. And none of them has an iPhone because they told me: 'My dad has an iPhone'" He? Ez most egy reprezentatív minta és általánosítható megfigyelés?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#12) stevve válasza gabor85 (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

Egy idő után meg fog kopni és unalmas lesz - de még nem.

(#13) Malachi válasza gerilee (#8) üzenetére


Malachi
addikt

az eredeti cikkben az áll, hogy bement a lányához az egyetemre és a koleszben mindenkinek a kezében (azaz 4-5 ember) HTC-t vagy mást látott. komolyan, tényleg ennek alapján nyilatkozott. :D

alatta meg írták kommentekben az amcsi egyetemisták/főiskolások, hogy nem tudják merre járt a Martin bácsi, de az ő sulijukban a diákok 80-90%-a iPhone-t használ.

hogy ez jó, vagy nem, az mindenki döntse el maga, de a hír az inkább csak bulvárkategória.

(#14) kiskaktusz válasza Solten (#7) üzenetére


kiskaktusz
addikt

:DD :DD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#15) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én is ebbe a korosztályba tartozom, és engem sen ragad el az iPhone. Néhány éve még mindent megadtam volna egy Almás mobilért, ma már másként vélekedem....

Szerintem a fiatalok körében, a "minél nagyobb, annál jobb" elv érvényesül. Nemrég baráti körben elkezdtem híresztelni hogy jön a Galaxy Note. (Ugye a maga 5.3 coljával). Mindenki egyből rávágta hogy neki az kell.... Nem is csodálom :DDD

All→M8

(#16) Blyan


Blyan
félisten

Amúgy stevve-nek igaza van, az amcsi HTC főnök mit is mondott volna? Főleg, hogy harcban állnak az Apple-vel (és nem a Mac Book Air frontján).

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#17) Ijk


Ijk
nagyúr

90% helyett már csak 60% akar iphone-t:DDD
Amikor kijött egyedül volt a piacon, jelenleg minden gyártónak van versenyképes telefonja. Tehát ez egy hatalmas nagy megállapítás volt.:C
De nemsokára jön a szifon 5 és megint egy kicsit többen akarnak almát.:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) Maxentius


Maxentius
addikt

A kérdésem még mindig ugyanaz... (elég pofátlan egy kijelentés ahhoz h megkérdezzem).

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#19) atoth válasza Malachi (#13) üzenetére


atoth
aktív tag

Régóta az Apple egyik varázsa az exkluzivitás érzése. Le lehetett nézni a sok igénytelen PC-st. De, ha már az emberek 80-90%-ának Apple kütyü van a kezében, akkor pont ez az érzés veszik el. Ezen némileg segítenek az újabb modellek, de a laikusok 3-4-5, egyre megy. Nem egy statisztikai minta, de az én 18 éves lányom nem hajlandó iPhone-t a kezébe venni, mert már mindenkinek az van a környezetében.

(#20) ArchElf


ArchElf
addikt

(X) Kedves olvasóink, a HTC hirdetését olvashatták.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#21) kiskaktusz válasza atoth (#19) üzenetére


kiskaktusz
addikt

én sem vennék a kezembe iPhone-t, csak én a rendszer miatt :) nem érdekel miből mennyi van a végfelhasználóknál, lényeg, h nekem jó legyen, de az ios nem ragadodt magával...

egyébként 23/F

viszont az ipod classic az zseniális :) azt használtam is... :)

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22) gerilee válasza Malachi (#13) üzenetére


gerilee
aktív tag

Még rosszabb... :D

Ez alapján azt hiszem nyugodtan lenyilatkozhatom, hogy az informatikusok körében soha nem is volt népszerű az iPhone, mert a ~100 kollégám közül eddig 4 használt iPhonet, és ráadásul ez még csökken is, mert 2 már eladta... :D

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#23) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Anno nálam is a kijelző kicsinysége miatt esett ki a szifon4. No de ha az 5:D...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) Solten válasza atoth (#19) üzenetére


Solten
addikt

Az igazsag az szvsz hogy oda az Apple-varazs, a konkurencia is tudja ezt, nemelyik esetben olcsobban.

Saor Alba

(#25) callmeakos válasza Solten (#24) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

ott a pont.....

All→M8

(#26) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hűha, akkor én is nagyon trendi vagyok az egyetemen, mert Nexusom van, nem iPhoneom... :D

(#27) Rizzo válasza kolosanyi (#26) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Ez az amerikai egyetemekre vonatkozik, Magyarországon még mindig a szifon a menő :DDD

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#28) kolosanyi válasza Rizzo (#27) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor nem vagyok menő? :( El is adom francba... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) dahneey


dahneey
tag

Mérnök informatikus hallgató vagyok a bme-n, és a smartphone-rétegben minden 4. ember iphonenal mászkál. Szerintem ez a mennyiség magáért beszél. Utána jön a HTC.

(#30) Misály válasza dahneey (#29) üzenetére


Misály
addikt

~2000 server felett garazdalkodom egy vegyipari nagyvallalatnal, kornyezetemben Blackberry Nokia es egyket Samsung van. Es?

(#31) c0p1


c0p1
tag

Bullshit...

Egy eve elek Hollandiaban,es a fiatalok tibbsege iphone t hasznal. Nem szamit itt luxusnak,szinte barki megveheti.

HTC bol szerintem az irigyseg beszel.

- nem vagyok iphonos:) mielott felreertes esne.

(#32) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

szerintem a cikk lényege ennyi:
akár milyen jó egy termék, hogy ha nem bír megújulni akkor unalmassá, vagy mondjuk úgy kommersszé válik...
és így pont a prémium szegmenst veszíti el...

ezért van pár évente pl. facelift a kocsiknál, vagy új flakon, meg más színvilág egy tusfürdőnél...

én pont ezért nem veszek iphonet, jó, szép, okos, de unom már ugyanazokat a típusú ikonokat, ugyanazt a típusú kezelő felületet, persze ez egy átlag felhasználót nem valószínű hogy zavar, engem igen..
a htc sense ui szerintem mindig annyival újjul meg hogy még izgalmas legyen a régi után (Desire-ről váltottam Sensationre)

ahogy a nőkre szokták egyesek mondani: "nem is az kell hogy jobb legyen, rosszabb is lehet csak legyen más... :DDD "
;]

[ Szerkesztve ]

(#33) ArchElf válasza Misály (#30) üzenetére


ArchElf
addikt

És... gondolom nálatok nem fiatal egyetemisták dolgoznak tanulnak...

Amúgy nem csak a fiatalok, hanem a vezető poziban levő ismerőseim is mind iphone-okkal és ipad-ekkel mászkálnak. Ez van.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#34) c0p1 válasza callmeakos (#15) üzenetére


c0p1
tag

Engem se... Maradok az xperia vonalon symbian utan.

(#35) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Megnézem mi sül ki ebből, én magam is fiatal vagyok, nem azér veszek androidosat mert trendibb, hanem mert olcsóbb.. lenne manym persze az iphone és a sonyericsson csúcsgépe melett kéne döntenem.

Iphone 7

(#36) fffeco


fffeco
tag

szerintem is tök uncsi már :S kivancsi lennék mikor reformálják meg a felületet..
szerintem wp7 is népszerű lehete ha tudnának róla [link]

(#37) adamssss


adamssss
veterán

Végül is az egyetemen, csak minden harmadik hallgató kezében van iPhone. Tényleg nem szenzáció már... :W

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) Rickazoid válasza dahneey (#29) üzenetére


Rickazoid
addikt

Programtervező informatikus hallgató vagyok és talán 2 iPhone-t láttam eddig összesen a többieknél (prog. infósok és gazd.infósok egyaránt), a többi androidos (Blackberry-t még nem láttam, csak Barátnőmnél, de Ő meg anglisztikás). Láttam viszont SE Walkman mobilokat is, meg pár fehér/rózsaszín nőies Samsungot. Persze mindenkiét nem láthattam, vagyunk vagy 150-200-an ezen az évfolyamon ezen a két szakon. Levonhatom ebből a következtetést, hogy itt az iPhone használók 1% körül vannak, de pont annyi értelme lenne, mint ahogy te kijelented, hogy ott 25%-nyian használják. Nincs mivel alátámasztani. A HTC se képes ezt alátámasztani, bár átgondolva van benne logika, hisz a divat sosem az, ami már elterjedt. Az Apple eszközök az USA-ban viszont azok, ergo le lehet vonni a következtetést, hogy más divatirányzatok indulnak, ami lehet mondjuk egy másik op.rendszer, lehet mondjuk egy gyártó vagy mondjuk bármilyen 4,3"-os vagy nagyobb kijelzős telefon.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#39) Pantal


Pantal
senior tag

Azért itt a BKFen kb minden 2. embernek ettől függetlenül az van...:D

(#40) Taki30


Taki30
tag

Ez katasztrófa!De lehet,hogy felszólítás?!?!Srácok húzzatok bele,mert romlik az összkép.
Főleg,hogy inkább a saját kertjükben kéne nézelődni,és nem a szomszédéban.

(#41) Agro


Agro
senior tag

Vehettem volna én is iPhone-t de amikor megláttam, hogy mennyi embernek van akkor nagyon elbizonytalanodtam. Nekem nem a designenal vagy a kezelő felülettel és nem is az árral van gondom. Jobb szeretem az egyediséget, mint a trend követését, mert valljuk be az emberek 80%-a akinek iPhoneja van csak a divat miatt vette meg. Tipikus eset az unoka hugom aki első héten megvetette anyuciékkal akkor vigyázott rá babusgatta szép tokban hordta, de mostanra megunta és úgy használja kb mint én régen a 3310-es nokiámat. Ráül, dobálja, nem törli meg a képernyőt, tok nélkül hordja és amikor megkérdeztem miért halál őszintén azt felelte mert már "unom és akarok egy másikat". Amióta megvan neki kb 4 dolgot töltött le a storeból azt is a free appok közül. De azt most tudom előre, hogy amint jön az i5 újra fellángol a szerelem. Jól időzít az Apple és iszonyat jó a stratégiájuk.

A sznobokat és trend követőket (akikben a pénz van) nagyon megtudja fogni. Sajnos hiába az izmos hardver és a stabil rendszer, ha vannak olyan emberek akik nem hajlandóak úszni az árral. Főleg miután megtudtam, hogy Kiszel Tündének is iPhoneja van, de az Apple szerencséje, hogy mi vagyunk kevesebben :D

(#42) kolosanyi válasza Agro (#41) üzenetére


kolosanyi
veterán

Gondolom ő is a tipikus 1.0-ás user. Nem érdeklik az appok, a stabil rendszer, sőt max netezni, meg telefonálni használja a kütyüt. Nincs is ezzel gond, a felhasználók 90%-a ilyen. Egyébként a szifont is fel lehet turbózni rendesen optikaliag, igaz droidon könnyebb egy kicsit a sok launcher miatt, de szifonra is jb után van egy rakás téma meg stb. Bár gondolom őt ez se érdekli, mert nem is tudja, hogy van ilyen lehetőség. Én is ezt tapasztalom egyébként az ismerettségi körömben. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Gengi


Gengi
senior tag

Megmondom őszintén Magyarországon elsősorban nem az egyetemeken jöttek felém az Iphone-ok. Az egyetemi ismeretségi körömből senki sem akar Iphone-t venni, inkább más Droidos csodát.

De két helyen találkoztam iszonyatosan nagy mennyiségű Iphone-os emberkével nem is rég.

Az egyik : Arena Plaza. Tényleg baromi sok embernél láttam. Kvázi minden 2. fiatalnál.

Illetve a Józsefvárosi piacon. Az exGanz részén. (Meg a piac részén is sok volt)

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#44) nord_ válasza Agro (#41) üzenetére


nord_
veterán

lol...
Keressél valahol egy GH-198-at...

Majd, ha felnősz, nem az alapján választasz, hogy mások használják-e az adott terméket, hanem hogy mire van szükséged. A telefon csak egy használati tárgy - attól leszel egyedi, több, hogy hogyan élsz, nem egy darab műanyag/fém/üveg kombinációtól.

(#45) nuke7


nuke7
veterán

nem veszik a büdös kölkök az i-phonét?! na majd adok én nekik!? ;]

amúgy az kellemetlen, hogy pont a nagyobb vásárlóerőt képviselő, idősebb réteg veszi az iphone-t.. :U

(#43) Gengi

"Az egyetemi ismeretségi körömből senki sem akar Iphone-t venni, inkább más Droidos csodát."

hát Te se a gazdag gyerekek nappali megerző intézetébe jársz, hanem biztos valami értelmesebb egyetemre :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) nord_


nord_
veterán

Helyszíne válogatja. Itthon a rosszabb fizetések miatt inkább státusszimbólum egy iPhone. Párizsban minden második fiatal kezében ezt látni - és nem csak a drága egyetemek környékén, hanem a külvárosi metróban is.

(#47) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Gyönyörű. HTC is bulvármódba kapcsolt? :U

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#48) Maxentius válasza anubys1984 (#47) üzenetére


Maxentius
addikt

Vagy inkább az amcsi területi képviselője. Ugyanígy a Nokiánál is, ahol az Androidot és iOS-t elavultnak nevezték szintén...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#49) Totheground


Totheground
addikt

Corvinus AK, kiemelt képzés, 15 ember 12 iPhone. :DDD
Mondjuk nálunk ki is van használva.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#50) Gadgetfun


Gadgetfun
tag

Elég szánalmas élete lehet annak aki azért választ vagy nem választ egy telefont, mert az van mindenkinek, vagy éppen hogy, olyan keveseknek van. Könyörgöm! Ez csak egy használati tárgy! Normális ember meggondolja mire van szüksége, mit tudjon a telefonja, mennyi pénzt hajlandó szánni rá, és aszerint dönt. Aki ebből érzelmi kérdést csinál, javaslom beszélje meg a terapeutájával.

"Minnél ostobábbnak gondolnak az emberek, annál jobban meglepődnek majd, amikor megölöd őket" - Jó, tudom hogy az "fan" de mikor bereggeltem elgépeltem, és lusta voltam kijavítani...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.