Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olymind1


olymind1
senior tag

Akkor miért nevezik ezt vevőcsalogatósan 3-as szériának? Az AMD is szeret rafkózni az elnevezésekkel.

(#2) Cythyel válasza olymind1 (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

mert az OEM-ek kikényszerítik, még akkor is ha ugyan az a hw van mögötte... laikus vásárló csak a számozást nézi, nekik ami magasabb számozás az erősebb is...

(#3) Envo_


Envo_
aktív tag

"úgymond szivárogtató"

amikor a tükörfordítás abszolút értelmetlen és magyartalan :U
víz szokott szivárogni, adat és információ nem

[ Szerkesztve ]

(#4) Z_A_P válasza Cythyel (#2) üzenetére


Z_A_P
addikt

Oke, de lehetne 2750U (vagy valami ilyesmi) :U

OK

(#5) scyllarus válasza Envo_ (#3) üzenetére


scyllarus
veterán

De, szokott. Abszolút értelmetlen, amit írtál, ez megszokott analógia a az információk egy részének nem teljes körű kikerülésére. (Pont, ahogy a víz szivárog :U )

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#6) Cythyel válasza Z_A_P (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

1 év elteltével az nem elég az OEM-eknek... pedig régen az ilyen csiszolások tényleg 50-es alverzióként jöttek

(#7) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

Én még mindig ott tartok, hogy sehol sem tartok a 0 dB-es gépem építésével :O
Az Intel már csak kazánt gyárt - már ha frissek a minapi híreim ;]
Az AMD, meg sehogy sem akarja kiadni a 2400GE-t - ugye 35 W-os TDP :K

Erre meg jön egy "minekisadjukki" :F

Mert ha 8 Zen2 magos - 16 szál - Navis APU-ról lenne szó legalább 2 GB HBM2-vel, akkor megérteném a "dünnyögést" de így :F

Ti értitek ezt :W

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#8) Fiery válasza olymind1 (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Ha az Intel megtehette ugyanezt a Skylake --> Kaby Lake valtasnal (aztan ujra, a Coffee Lake-nel, de ott leglabb kaptunk plusz magokat adott esetben), akkor az AMD is megteheti :) Nem a nev a lenyeg amugy sem, hanem a kerdes: miert nem 7 nano, es miert nem Zen 2?

[ Szerkesztve ]

(#9) Jim Tonic válasza Envo_ (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

What? :U [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Jim Tonic válasza Fiery (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van. A név engem sem érdekel, de pontosan ezt a két pontot nem értem magam sem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Kristof93


Kristof93
senior tag

Zen 2 és 7nm soha vissza nem térő lehetőség az AMD számára, főleg laptop és szerver szegmensben, erre fel ilyen marhaságokat csinálnak... Az állítólagos 50% fogyasztás előnnyel és Intel gyártási problémáival mindent vihetnének a mobil piacon.

(#12) GeryFlash válasza Kristof93 (#11) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#13) martonx válasza Kristof93 (#11) üzenetére


martonx
veterán

Ha komolyan olvastatok volna AMD mobil ryzen notebook teszteket, akkor láthatnátok, hogy papíron a mobil ryzen tök ütős, gyakorlatban a thermal-throttling miatt simán elvérzik Intel 8th gen ellen.
Ha ezzel a 3700U-val semmi mást nem oldottak meg, mint a brutális thermal-throttling problémát, akkor máris hülyére verték vele az Intelt, és nyugodtan hívhatják 3700-nak 2750 helyett.

Én kérek elnézést!

(#14) Jagon válasza martonx (#13) üzenetére


Jagon
tag

Ez nekem elég komolynak tűnik:

https://www.laptopmag.com/articles/amd-ryzen-mobile-vs-intel-8th-gen-core

Konkrétan hozza ugyanazt a szintet, teljesítményben, üzemidőben, játékra meg sokkal jobb.
Én most egy 2200U-t hajtok, semmi gondom nincs vele...
Üdv!

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#15) Cythyel válasza martonx (#13) üzenetére


Cythyel
senior tag

nagyon sok múlik a gyártón hogy hogyan tervezi meg és méretezi a hűtést, van amelyik gyártónak ez a rákfenéje...

(#16) Jim Tonic válasza martonx (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az csak azért érdekes, mert a tesztek szerint ugyanannyi a TDP. Pl. a Jagon által linkelt tesztben ugyanaz a két noti, kizárólag a nyákokban különböznek, és nincs gond vele.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) paprobert válasza Vitamincsiga (#7) üzenetére


paprobert
senior tag

Semmi nem akadályoz meg, hogy 4 magos Intelt vegyél.
A szigorúan 95W-ra korlátozott 9900K (is) megveri a Ryzent, bár nem sokkal, a fogyasztása pedig garantáltan 95W ha beállítod a lapban, nem a 2700X féle 120 W.

Ebből kiindulva, ha 8 maggal tudják tartani a 95W-ot, akkor 4 maggal valahol 35W környékén kell lenniük.

Egyébként ilyen 0 dB-es projekteknél a lényeg, hogy az architektúrához nem nyúltak már ~2 generáció óta, úgyhogy a perf/watt nem változott, így a 35W-ba belepréselhető teljesítmény sem.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#18) zetor2000 válasza paprobert (#17) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a fogyaszása 95W ez azért eléggé meredek. Pláne ilyen sokmagvas processzornál.
A 95W alapórajelen van, általában, nem teljes terhelésen és minden mag használatakor. Olyankor belép a képbe egy másik teljesítmény mutató/index, és kiderül, hogy a 95W TDP az rögtön 250 vagy ilyesmi.
Bővebben:
https://www.anandtech.com/show/13544/why-intel-processors-draw-more-power-than-expected-tdp-turbo

A másik oldal se különb, még mielőtt pártoskodással vádolnál.

Én nem nézem, mi dolgozik a gépemben, általában van egy kötségkeretem, abba ami belefér, az zörög a lábamnál. Ha kék, akkor kék, ha piros, akkor az, ha zöld, akkor az, ha lila, pláne. Mindegy, férjen bele a legjobb a büdzsébe, ami épp kell, és lehetőség szeriint nyújtsa az elérhető maximumot. Most épp egy i5-4440 teszi, amit kell. Régebben volt Athlon X2, meg mindenféle más huncutság.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19) paprobert válasza zetor2000 (#18) üzenetére


paprobert
senior tag

Ha 95W-ra állítod, akkor az 95W lesz, és valahol 4.2 GHz környékén fog futni. Ekkor a teljesítmény adok-kapok viszonyban lesz a Ryzennel, de a fogyasztás 25%-kal alacsonyabb. Tehát az Intel még mindig hatékonyabb.

Nem én találom ki:

https://www.youtube.com/watch?v=kmAWqyHdebI

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#20) hokuszpk válasza paprobert (#17) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha elhisszuk a 9900K 95W-jat ( garantaltan ), akkor megall a 2700X 105W -s gyari adata is.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#21) hokuszpk válasza zetor2000 (#18) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"a kék, akkor kék, ha piros, akkor az, ha zöld, akkor az, ha lila, pláne."

szoval ezt az RGB maniat neked talaltak ki :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#22) paprobert válasza hokuszpk (#20) üzenetére


paprobert
senior tag

Mit kell ezen hinni?

A 95W-ra állított 9900K kikapcsolt turbóval a 95W powerlimiten beáll 4.2 Ghz-re. És az olyan szép egyenes fogyasztási grafikont húz, hogy öröm nézni.

Nézd meg a linkelt videót.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#23) leviske válasza Fiery (#8) üzenetére


leviske
veterán

Dehát azt már az első Picasso információknál tudni lehetett, hogy nem 7nm-en jön és nem Zen2 magokat kap. Gondolom megakadályozni senki nem fogja őket abban, hogy kiadjanak egy Zen2 alapú mobil Threadrippert 8 maggal és Vega12-vel (ha van rá igény). Ettől még a Picasso nem az az árkategória, amiben feltétlen fontos a bleeding edge technológia alkalmazása.

(#11) Kristof93: A mobil piac akkor sem lenne sima liba, ha 5x teljesítményt nyújtana az AMD 1/5 fogyasztásból az Intel termékeihez viszonyítva. Az Inteles szerződéseket nem fogja mindenki felrúgni. Én sem erőltetném meg magam a helyükben, hogy bekerülhessen a termékem 400-800 dolcsis notikba is.

[ Szerkesztve ]

(#24) Marteen21 válasza paprobert (#17) üzenetére


Marteen21
csendes tag

Hmm, a 9900K is megveri a ryzent remélem is elvégre több mint dupla annyiba kerül. :))

(#25) Hohocali válasza paprobert (#22) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Az aláírásod nem stimmel, vagy legalábbis a két oldalának nincs köze egymáshoz.
Gondoltam szólok, hogy ne terjessz hülyeséget.. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#26) GeryFlash válasza Hohocali (#25) üzenetére


GeryFlash
veterán

Gyanitom viccbol irta :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) sb válasza paprobert (#22) üzenetére


sb
veterán

A másik tesztben meg négynullára, a harmadikban meg hám'hatra állt be...

Egyébként ez sem rossz, mert ezek a magas órajelek eddig csak az Intel felségterületéhez tartoztak.
Maradt az 5GHz mint Intel tartomány, ahol viszont kegyetlenül sokat esznek. Ezt már csak elvetemültek tolják: delid + 250W + 10-20%-ért.

Emberi fogyasztású - sok maghoz mondjuk 3.5-3.6 körüli frekin (Zen+, Zen még inkább 3-3.2 körül volt) - viszont már jobb az AMD. Eddig is lentebb volt jobb, ez kicsit magasabbra kúszott és még 4GHz körül is egál. Itt tartunk most, ami nem rossz.

(#28) sb válasza martonx (#13) üzenetére


sb
veterán

Most láttam Dell Latitude 5590-et. I5-8350U van benne.
Nekem 2 generációval ezelőtti 5470 van i5-6440HQ-val. Gyári 35W TDP-vel max Turbo órajelen megy 4 maggal: 3.1GHz. Sőt, 32-3W körül áll meg, alulfeszelve 27-28W.

Gondoltam az U-s proci is bírni fogja az alapnál jóval magasabb órajeleket, ha gyárilag 15W helyett 25W-ra állították esetleg. A gép is nagyobb, jobb hűtése lehet, stb... Megnéztem, stimmelt a TDP is: 25W.

Prime95-re 2mp alatt 100 fok és throttling... majd elindul a venti. Leb*ssza 1.7-1.8Ghz-re, közben a TDP limit lemászik 15W-ra (ilyennel még nem találkoztam) és lehűl 70 fokra. aztán úgy marad.
70 fok ami notiban kis túlzással kb. idle szokott lenni és 15W a gyári 25 helyett alapórajel alatt. :U

Új bios-szal javult a helyzet, most nem fél perc alatt vágja vissza az órajelet, 2-3 percet megy 3.0, majd 2.3GHz körül és a végén 1.9-2.0 17-18W körül áll be 70 fokra. De még így is vicc ilyen házban/hűtéssel... és Intel. Szóval bármit el lehet szúrni a körítéssel, vezérléssel.

(#29) paprobert válasza sb (#27) üzenetére


paprobert
senior tag

Egyetértünk. Az Intelnek a 4GHz környéke ésszerű tempó, az 5GHz környéke már a hatékonyság rovására megy, míg az AMD 3.2 Ghz körül érzi jól magát, és 4Ghz körül száll el fogyasztásban.

(#26) GeryFlash :)

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#30) sb válasza paprobert (#29) üzenetére


sb
veterán

Nem teljesen. Én kicsit mást írtam. :)
Zen1-nél volt 3-3.2 a sweet spot. Zen2 már elég jól elvan 3.5 körül.

Intelnél pedig egyedül a 9x00 széria van el 4GHz-en 1V körül. A korábbiaknál ott is 3.0 - 3.5 volt a sweet spot, 4GHz-en már megugrott a fogyi. Nem véletlen, hogy az U-s mobil procik is eközött tetőznek több maggal.

Plusz a sweet spotnál az AMD már kicsit jobban fogyaszt.

Szóval szerintem:
- Zen vs Intel 8x00-ig: 3GHz körül jobb volt az AMD perf/W-ra. 3.5 körül egál vagy Intel már jobb. 4.0 már Intelnél is extra fogyasztás de Zennel kb. elérhetetlen vagy elszáll a fogyasztás.
- Zen+ vs Intel 8x00-ig: Már 3.5-ig jobb lehet az AMD, 4.0 körül kb. egál.
- Zen+ vs Intel 9x00: 4.0 körül kis Intel előny, felette elszáll.

(#31) #41095680 válasza Vitamincsiga (#7) üzenetére


#41095680
törölt tag

Nekem 2200G van gyári hűtővel, de nem elviselhetetlen a gép hangja. Ha lesz kedvem később teszek a házba egy AIO vízhűtést, de oda is kell 1-2 venti, ezért ott sem "0dB".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.