Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

...javíthatnak az átlagos eladási árakon...

A vásárlók vagy a gyártók szemszögéből? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) JColee


JColee
őstag

Nem értem, hogyan ne lenne hatása ha több rétegű a cucc. Egy időben nem egy réteget alakítanak ki? Ergo több ideig tart majd legyártani.

(#3) pusszycat válasza JColee (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lassan kikopnak a 128 GB és 256 GB SSD-k,a nagyobb tárhelyben több pénz van.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) atus72


atus72
senior tag

Fasza, tehát az irány a minél nagyobb tárolókapacitás amit azt eredményezi hogy a kisebbek kikopnak a piacról, csodás, dettó ugyanez figyelhető meg a telefonoknál, ki a tökömnek kell 128/256/512 GB-os telefon?
:W :W :W :W

(#5) Gausz válasza atus72 (#4) üzenetére


Gausz
aktív tag

És 6/8GB RAM?
Ha ráírnak egy nagy számot, a user úgyis azt veszi meg, mert jobb...

(#6) atus72 válasza Gausz (#5) üzenetére


atus72
senior tag

A RAM bővítéssel kisebb bajom van, meg a cikk most a tárolóhelyről szól. Tulajdonképpen ki lehet mutatni
hogy az egységnyi GB ár a csökken csak éppen nem fogsz tudni venni kicsi tárolót pedig bőven elég lehet
rendszernek egy 128GB-s gyors tároló, na mindegy végülis mindig odajutunk hogy nem panaszkodni kell
hanem elérni hogy többet keressünk :D

(#7) Cifu válasza atus72 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Especiel ha sokat videózól / fotózól, akkor a 128GB-nak látom értelmét, még úgy is, hogy az enyém csak FHD videókat vesz fel. A 256GB-nak, 512GB-nak 4K-s videózásnál lenne értelme, de amennyire én néztem, a telefonokkal 4K-s videót készíteni tök felesleges, FHD-ban több értelme van (AIS, magasabb frame rate).

A másik tényező a játékok. A PUGB másfél giga, Star Wars: KOTOR 2 GB, a Baldurs Gate: EE vagy Rome: Total War 3GB....

A harmadik tényező a vásárlói hangulat. Ami drágább jobb / trendibb / felvágósabb. Az ezer dolláros telefonok korszakát éljük, és amíg van, aki kifizeti ezeket, addig az igényeket ki is fogják elégíteni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) JColee válasza pusszycat (#3) üzenetére


JColee
őstag

Most olvasom, hogy pontatlanul írtam. Arra gondoltam, hogy a gyártási költség magasabb lehet a több réteg miatt.

(#9) Depression válasza atus72 (#4) üzenetére


Depression
veterán

Mennyivel lennél boldogabb, ha lehetne kapni még 32-96GB-os SSD-ket, vagy méginkább 20MB-os HDD-t?
Ha nagyon akarsz kicsit venni, most kaphatsz 120-ast kb. 10k-ért. Az nyugaton ez egy átlag órabér, annyiért ott több a benzin/postaköltség, mint maga a kütyü, szóval amúgy sincs rá nagy kereslet.
És képzeld, ugyanez fog történni pár év múlva, mikor már nem lesz értelme 500 gigás ssd-ket gyártani, mert nem lesz már rajta haszon.

De régi szép idők a 4GB-os telefonok is. Első bekapcsolás után már nem volt hely frissíteni...

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) Televan74 válasza Cifu (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

FF XV kb, 90GB, a Witcher3 megvan 80GB körül.Két AC,Origins és Odyssey 150GB+. Kinek mi az igénye.Én csak játszom ,de szeretném lecserélni majd a 4db SSD(1,7GB) egy vagy két nagyobbra(mondjuk 2*2TB -ra,rendszernek meg betennék egy 500 -ast). ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) M@cika válasza atus72 (#4) üzenetére


M@cika
őstag

Ez mindig is így volt. Ha valakinek elég a kisebb méret, (mondjuk 256 GB), időben meg kell venni - mondjuk most - és addig használni amíg csak lehet.

Nasit a kis fehér medvének!

(#12) Cifu válasza Televan74 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én mobil játékokról nyilatkoztam. PC-n más a szitu, ott én már én is kinőttem a 2x 250GB-os SSD-t, most vettem két 960GB-os SSD-t, az egyiket a játékgépbe, a másikat a NAS-ba...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) atus72 válasza Depression (#9) üzenetére


atus72
senior tag

valamit félreértettél, nem leszek boldogabb mivel jelenleg
"500 gigás ssd-ket gyártani, mert nem lesz már rajta haszon.", miért ne lenne rajta profit?
Itt kb az alapvezérlőn kívül lienáris skálázódás van kültség tekintetében, értem ezt alatt a rápakolnadó
flash méretét.
Ez tökugyanolyan folyamamt mint a 4K tv, lassans nem lehet kapni FullHD-t mert a 4K alap lesz, de minek?
Most van 8K? És utána mi lesz, eze egy folyamatosan mesterségesen gerjesztetett igény.

(#14) Reggie0 válasza atus72 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

En 250 gigat mar elhaszmaltam a telefonon, ugyhogy kell az az 512.

(#15) kromatika


kromatika
veterán

Helyes. 128GB SSD ára már most sem mondható jónak, a 256GB és az 500GB hez viszonyítva. És már lassan rendszernek is éppen csak elég. Másik lényeges szempont hogy ugyan azon tipus SSD nél, a 250 mindíg gyorsabb mint 120GB.

(#16) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Nekem egy 128as ssd m van. Csak a Windows - t tartom rajta semmi mást. Így is mérföldekkel jobb mintha csak HDD lenne és nekem bőven elég. Minden másra van 2tb hdd

(#17) Televan74 válasza Cifu (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elnézést, én mobil játékok terén nem vagyok otthon. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) azbest válasza Fecogame (#1) üzenetére


azbest
félisten

Ha megnézed, hogy az mlc után a tlc-sekből, majd újabban a qlc-sekből mennyivel nagyobbat lehet venni, mint korábban, még olcsóbban, akkor is-is.

Mondjuk a tlc-sek a méretnövekedéssel együtt jobban eloszló terhelés mellett még csak-csak, de a qlc kapcsán nem túl jó teszteredmények születtek sebességre sem. Inkább attól tartok, hogy hamarosan a hétköznapi háttértárak megbízhatósága annyira ledegradálódik, hogy még hétköznapi használatkor is kockázatos lesz. Persze backup a legjobb megoldás mindig, csak nehogy az is egy megbízhatatlan eszközön legyen, ami állásában elromlik. Ahogy annó a cd és dvd gyártás kapcsán is az egyre kommerszebb, olcsósítottabb gyártással együtt a megbízhatóság is csökkent és egyre rövidebb idő alatt degradálódtak.

[ Szerkesztve ]

(#19) Depression válasza atus72 (#13) üzenetére


Depression
veterán

Az egyetlen dolog, ami olcsóbb lesz pont a cikkben említett fejlesztésnek köszönhetően az a flash, míg a ház, csomagolás, szállítás, dolgozók bére meg marad.
Jelenleg egy 250-esen nem férek el, és az 500-as is kevés lenne arra pár játékra, amivel néha játszom. A 100 gigás játékok idejében ez nem mesterségesen generált, hanem valódi igény.
A 4K-s tévék esete meg pont jó példa. Az én 47"-os FHD tv-met közel 300k-ért vettem annó. Most kapsz 50"-os 4K-t 130k-ért ugyanabból a márkából. Érted? Az 500gigás ssd is befog esni 10k ft-ra, amikor már majd nem éri meg gyártani, mert lesz terrás 20k-ért, és mindenki inkább azokat veszi majd.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#20) villamos válasza azbest (#18) üzenetére


villamos
őstag

Én mostanában selejteztem mindenféle régi DVD lemezeket, a létező legolcsóbbak voltak annak idején nagyjából 10 éve, szép rózsaszínű csodák szlovákból. A nagyjából ötven lemez közül talán kettőt nem lehetett beolvasni, a többit mindet sikerült...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#21) FLD1987 válasza atus72 (#13) üzenetére

Minek létezik a Full HD? 20 éve, amikor 12 éves voltam, akkor a DVD minőség jó volt. SVGA (800X600) felbontású monitor is tök jó volt. Minek fejlesztették a technológiát? Gondolom elegendő neked a 20 évvel ezelőtti technológia tudása, pl. laptop, asztali számítógép, okostelefon, stb. Nekem nem probléma, ha ugyanazért az összegért többet kapok. A többet kapok munkabéremelkedésekhez képest is lehet nézni, de az inflációval nézve is többet kapok ugyanazért a pénzért most, mint amit 20 évvel ezelőtt kaptam volna. Pl. 2019.04.24-én vettem Dell Latitude 5491 laptopot, ami kb. 420.000 HUF összegbe került. 1999.04.24-én, vagyis 20 évvel a Dell Latitude 5491 laptop* vásárlása előtt milyen laptopot tudtam volna venni? Rosszabb tudású laptopot tudtam volna venni a mostani tudású laptopnál. Neked gondolom elég lenne, ha ma is gyártanák az 1999. évben 420.000 HUF összegbe kerülő laptopot. Nekem nem gond, hogy jobb laptopot kapok 2019. évben 420.000 HUF összegért, mint amilyen laptopot kaptam volna 1999. évben. Szerintem 20 év múlva a 4K ugyanúgy nem fog neked tetszeni, mint ahogy gondolom a DVD minőség sem elég már neked.
*Dell Latitude 5491 (N005L549114EMEA_A)

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#22) TeeJay válasza atus72 (#4) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel nem éri meg kevesebb layer NAND-ot gyártani így 128layeren 1 kockában nem tudnak kevesebbet rakni mint 1TB TLC-vel de lehet az már most 96layeren is megy szóval lehet még több lesz 1 kis kockában
felezni nem fogják, így nincs mese 1TB-tól fog indulni ami nem rossz mert lassan eljutunk a 20-30ezres 1TB SSD TLC árra ami baromi jó lenne

2012-ben 20ezer felett volt a 64GB Samsung 830 MLC most sokkal jobbat kapsz lassan 16x akkora méretben hasonló áron. remélem pár év múlva lesz megfizethető 2-4TB-os 2,5" modell is mert a torrent gépben a HDD-ket szeretném leváltani SSD-re mindenhol :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) Malák válasza Depression (#9) üzenetére


Malák
aktív tag

Szerintem nem a fejlődéssel van a baja, hanem az átmenet sebességével, én is ismerek olyat, aki nem rég még vett volna 64GB-s SSD-t, mert neki elég lenne, de nincs olyan. Mondjuk párezer Forintokról van szó, így ez akkora problémat nem kellene, hogy jelentsen. A 32-64GB elég gyorsan kikopott, a 128 szerintem elég ideig volt velünk és még 1-2év mire eltűnik a polcokról akkor is, ha mostantól többet nem gyártanak

[ Szerkesztve ]

(#25) TeeJay válasza #32839680 (#24) üzenetére


TeeJay
félisten

mármint én úgy gondoltam hogy itt a kép
970 EVO Plus 2TB
2 nagy kocka van rajta

tehát 1 olyan kocka 1terabájt és mivel ezt így éri meg gyártani nem fognak felezett kockát csinálni 500GB miatt tehát 1TB lesz a legkisebb
és ez még csak 96layer
128layer mellett lehet még tovább nő ami nekünk mondjuk jó :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) Reggie0 válasza #32839680 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#27) Reggie0 válasza #32839680 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell izgulni, dragabban mindig lesz gyorsabb :) SLC is megmarad ipari/uzleti kategoriaban, csak ki kell tudni fizetni.

(#28) azbest válasza TeeJay (#25) üzenetére


azbest
félisten

A flash kapacitása nem biztos, hogy egyezik a lehetséges maximális kapacitással.

Tehát, lehet, hgy ők csak 2TB chipeket gyártanak. Csakhogy, ahogy minden hasonl területen, vannak hibás blokkok. S a kihozatal javítása érdekében, a célzott teljesítményt is figyelekbe véve elkezdik tiltogatni, s így lesz belőle 2TB, 1TB, 512GB ...

Szóval - véleményem szerint - inkább arról van szó, hogy a kereskedelmi lánc nem akar 1-2 dolcsi haszonnal kecsegtető kis kapacitású példányokkal szórakozni. Nem olcsóbb a gyártása, szállítása, csomagolása, mint egy nagynak. Ellenben a nagyokon több profit lehet. Ha minimális árküldönbség van egy kisebb és egy nagyobb változat között, akkor a vevők többsége sem a kisebbet veszi, sokkal roszabb ár-érték aránnyal.

[ Szerkesztve ]

(#29) TeeJay válasza azbest (#28) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy tudom egy ilyen kockán belül van vagy 8-16 blokk és nem éri meg kevesebbel gyártani mert akkor meg lassú lesz és ugye nem néz ki jól a tesztekben
nem véletlen hogy akárhányszor jött egy nagyobb rétegre váltás mindig javultak az SSD-k
32-64-96-128layer
nekünk csak jó lesz mert TLC-vel egy kis kocka 1-2TB simán lesz és akkor olcsóbb lesz végre a 2TB-os példány

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.