Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benedekco


benedekco
addikt

Akkor igaz a hír!
Eddig azt hittem, csak kacsa. Remélem mások is rákapnak, pl az MSI :)
Ha nem is hivatalosan, de valami sufni BIOS-al ha meg lehetne oldani.... álmodik a nyomor...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2) Pug válasza benedekco (#1) üzenetére


Pug
veterán

Mint ahogy a hírben is írva vagyon, csak olyan lapoknál lehetséges, amik megbirkóznak az "extra feladattal". szerintem ezeket már direkt így készítette az Asus, félek nem fognak tobzódni az erre alkalmas deszkák :(

(#3) mpierre


mpierre
veterán

Ez egy kimondottan felhasználóbarát hír és megoldás. :DD Így egy sima procicserével megoldható a fejlesztés...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Tökön szúrom magam, ha a Crosshair III is kap biost. :U

MOD: inkább mégse.

[ Szerkesztve ]

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

Csak lenne már itt az a Bulldozer, hogy letarolja a régi konfigom.
Nagyon koros már az S939-es X2-m, van amibe már beletörik a foga, hiába megy 2700 MHz-en. :(

(#6) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Örömé bódottá. Most készülök AM3-as konfigot építeni Crosshair 4 Formula alapokra. Így már a jövő is be van biztosítva... :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) gabo9201


gabo9201
senior tag

Ezek szerint egyforma lesz a lábkiosztás is az eddigi hírekkel ellentétben? :F

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#8) Karee29


Karee29
csendes tag

Hehe én nyertem az enyém jó ehez :)
Nagyon kiváncsi leszek/vagyok!

[ Szerkesztve ]

Miért van az, hogyha a lányok lefekszenek több pasival akkor kurvák, de ha a fiúk fekszenek le sok csajjal akkor nagy királyok? Válasz: ...Gondolj bele... ......Ha van egy lakatod amit minden kulcs kinyit, akkor az egy nagyon szar lakat... De ha van egy kulcsod ami minden lakatot kinyit, akkor az eg

(#9) Xaels


Xaels
félisten

Aztaaa :Y Épp azon gondolkodtam, hogy valami jó kis AM3+os lapot kéne majd beújítanom a nyáron, hátha ősszel szükségessé válna egy proci csere, de ezek szerint még az sem biztos, hogy kelleni fog. Mondjuk 1-2 új technológia miatt is megérné a lap csere, de minden csak az ártól függ majd.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#10) Móci válasza gabo9201 (#7) üzenetére


Móci
addikt

Ezek szerint igen.
Kellemes meglepetés, bár majd kiderül, hogy tényleg minden frankón fog e menni a régebbi lapokkal.
Ha igen, akkor az nem semmi. :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Na végre vmi biztosabb hír. Az ilyen lappal rendelkező tulajoknak szerencséjük van. Csak sajnos még nincs AM3 proci+..

(#12) adamssss


adamssss
veterán

A kérdés az, hogy ha valaki buldozert szeretne húzni ezekben a lapokban, azt fogják-e bírni, mert ha nem az elég ciki lenne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) Abu85 válasza adamssss (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Beszéltem egy mérnökkel. Egyelőre azt tapasztalják, hogy a hőmérséklet-érzékelés nem jó a Socket AM3-as lapokban. A proci viszont combosabb VRM mellett megy stabilan.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Archer


Archer
őstag

Szerintem a többi gyártó 890FX-es lapjai esélyesek még (MSI 890FXA-GD70/GD65, Giga 890FXA-UD5/UD7 -bár tőlük nem várnék csodát bios téren-, Biostar 890FXE). Lehet, hogy akár még a Crosshair 3 is jó lenne de azért nem érdekük, hogy minél több régi lappal menjen az új architektúra.

Ami viszont feltűnt, hogy az egyik korábbi hírben linkelt Giga lapokon némelyikén szimpla 4+1 fázis van mindenféle borda meg hűtés nélkül és mégis AM3+ ready, a jelen cikkben szereplő lapokon meg azért jóval komolyabb van, szóval nem hiszem, hogy az lenne az esetleges problémák okozója.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15) Móci válasza Abu85 (#13) üzenetére


Móci
addikt

A Turbo Core nem befolyásolná a tuningot? Teszem azt meg van húzva egy x órajelre a proci, s még mondjuk rájönne ez is...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) Karee29 válasza Abu85 (#13) üzenetére


Karee29
csendes tag

És teljesítményben ne fogja vissza az AM3-as foglalat a procit?

Miért van az, hogyha a lányok lefekszenek több pasival akkor kurvák, de ha a fiúk fekszenek le sok csajjal akkor nagy királyok? Válasz: ...Gondolj bele... ......Ha van egy lakatod amit minden kulcs kinyit, akkor az egy nagyon szar lakat... De ha van egy kulcsod ami minden lakatot kinyit, akkor az eg

(#17) Gerisz


Gerisz
addikt

Gigabyte honlapról:

"Also on showcase this year is the newly launched G1-Killer Gaming motherboard series as well as GIGABYTE’s AMD offerings including the new revision 800 series motherboards which offer support for AMD’s upcoming AM3+ socket CPUs, not to mention the GA-E350N-USB3, GIGABYTE’s first Mini-ITX motherboard for the AMD platform."

Mondjuk én úgyis lappal kezdem a cserét. (muszáj is leszek :) de az volt betervezve)

[ Szerkesztve ]

(#18) Male válasza gabo9201 (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, emiatt kételkedtem én is a hírben... a foglalat fotón látszik, hogy nem teljesen azonos. Ezért felmerült az is, hogy esetleg lesz olyan ami mindkettőbe belemegy, és "AM3+ only" verzió is.

(#19) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez jó hír!
Intelnél az ilyen lépés ritkább... :P

(#20) SLacus


SLacus
csendes tag

az új AMD procik is maximum 125 W-ot fogyasztanak majd, vagy nem? Akkor miért kell erősebb alaplap hozzá, ha már egy régebbi alaplap is tud 140 W-os procit kezelni?

Régen volt de úgy tudom, hogy az áramerősség és a feszültség két dolog, aminek a szorzata adja a teljesítményt. Emiatt nem értem a cikkben ezt a részt:

"...és magasabb áramerősséget kell majd elviselniük az alaplapoknak. Ehhez nagyon magas feszültséget kezelő transzformer szükséges,..."

(#21) S*Tom* válasza Male (#18) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Pont ezen agyaltam én is. Oké, hogy lesz új bios hozzá, de mi lesz a plusz tűvel.

(#22) siriq


siriq
őstag

Sejtettem en, hogy mennie kellene. Hangot is adtam ennek. Erre viszont sok "ertelmes" reakciot kaptam. Hiaba nna.. PH... Ismet csak megjegyzem. remelem a giga lapomhoz jon frissites mert morci leszek.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#23) DRB


DRB
senior tag

Remélem az ASRock mindeképp beáll a sorba, legalább is a komolyabb lapjaival. Én bízom nagyon bennük. :) Egyébként ez hőmérséklet monitorozás eddig is gond volt, én még nem láttam olyan Phenom procit ami normálisan jelezte volna a hőmérsékleteket.

(#24) CMMCQ


CMMCQ
csendes tag

Na ja, a plusz tű. Legfeljebb levágod.
De ha így megyünk tovább, legközelebb bejelentik, hogy az LGA 1155-re is rá lehet applikálni, sőt, akár a videokártyádra is celluxozhatod, működni fog. Csak le kell töltened hozzá a legújabb Google Chrome-ot, kétszer megnyitni az intézőt, sétálva elfuvolázni a Négy Évszakot egy csomag Windows XP kalózverzióval a fejeden egyensúlyozva és voilá.
Logikus, nem?

(#25) leviske válasza S*Tom* (#21) üzenetére


leviske
veterán

Az AM3-as procikon kevesebb tű van, mint amennyit az AM3-as foglalat be tud fogadni. Az AM3+ procikon az eddig kikerült kép alapján ugyancsak kevesebb tű van, mint amennyit maga az AM3+ foglalat be tud fogadni.

(#22) siriq: A lapodhoz már kint van a frissítés és a hivatalos, gyári oldalán már ki is van biggyesztve az AM3+ logó. Egyelőre az UD7-el nem kezdtek semmit. (Na meg a két régebbi 790FX-el, de azokkal gondolom nem is fognak...)

(#26) DRB: A másik Bulldozeres hírnél már Oli linkelt fejre fordított AM3+ procit. Ha jól rémlik akkor azon 940 tű van és amiatt a két tű miatt nem megy már be AM2+-ba.

[ Szerkesztve ]

(#26) DRB válasza leviske (#25) üzenetére


DRB
senior tag

Igen, az AM3-as prociknak 938 lába van, míg magának a foglalatnak meg 941. Az AM3+-os foglalat 942 hellyel bír, viszont a procin nem tudom menny láb van

(#27) DRB válasza leviske (#25) üzenetére


DRB
senior tag

Bocs a dupláért, pont lejárt a szerk. idő

Akkor nekem nem lesz gond a deszkámmal(Asrock 890FX Deluxe4), izmos a táp része is, viszont nem tudom tényleg adnak-e majd ki hozzá bios-t, pont egy hete jött ki az én lapomnak AM3+-ra átalakított verziója(890FX Deluxe5). De reménykedni ér azért. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Abu85 válasza Móci (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom. Ezt csak az AMD tudja. :)

(#16) Karee29: Elvileg nem, legalábbis a jelenlegi mérések szerint. Az egyetlen felmerült gond egyelőre a hőmérséklet érzékelése.

(#18) Male: Az AM3 és az AM3+ lábkompatibilis. Az AM3+ bevezetésének az oka a Fast-SVID, a magasabb áramerősség és az SB-TSI. Ebből az első kettő bizonyos alaplapokon megoldható, de az SB-TSI hiánya egyelőre megoldhatatlan. Mondjuk ez a működést nem befolyásolja, csak nem lesznek adatok a proci hőmérsékletéről.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Plazmacucci válasza DRB (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor az enyémen nem véletlenül van am3+ support felirat :DDD (msi 890fxa-gd65)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) öhöm


öhöm
csendes tag

nice, nice, ...
csak miért nem lehetne kiadni már végre UEFI-t BIOS helyett?

(#31) DRB válasza Abu85 (#28) üzenetére


DRB
senior tag

Eddig a proci miatt nem mutatta jól a hőmérsékleteket, most a meg az alaplap miatt nem fogja, túléljük.

(#29) Plazmacucci:
Az MSI akkor egy lépéssel előrébb van mint az ASRock, de majd behozzák a lemaradást(remélem). :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Móci válasza Abu85 (#28) üzenetére


Móci
addikt

Pedig ez is érdekes kérdés... de akkor majd kiderül, ha elérhetőek lesznek az új procik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#34) Nordic válasza Angel1981 (#19) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Intelnél elég régóta nincs ilyen, pontosabban a 775-ös korszak óta. :U

Am most először örülök, hogy asus lapom van, bár előre nem iszok a medve bőrére(edig nyári cserén gondoltam, mert amúgy nem vagyok vele kibékülve).

(#25) leviske: "A másik Bulldozeres hírnél már Oli linkelt fejre fordított AM3+ procit. Ha jól rémlik akkor azon 940 tű van és amiatt a két tű miatt nem megy már be AM2+-ba." - Megszámoltad? ;]

Hupsz, megint dupla lett... :(((

[ Szerkesztve ]

(#35) Malachi


Malachi
addikt

hát akkor hiába döglődik a jó öreg bios, mégis lesz frissítés, hehe. mindegy, az én lapom sajnos nem szerencsés ebből a szempontból. de mindenképp jár a plusz pont a lépésért.

mondjuk most nézem, 140W-os procikat támogat ez is, akkor ki tudja, később hátha engedékenyebbek lesznek és csorog lefelé is a jóság. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) DRB válasza Nordic (#34) üzenetére


DRB
senior tag

Ha leviske nem is, de gondolom azért ASUS-éknál valaki csak megszámolta, mielőtt egy ilyen akcióba belekezdenek. Bár... :DDD

(#37) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én már az Asusban nem bízok, mert a ramjaimat sem szereti, pedig azokkal nincs gond. Más lapban tökéletesen mennek a gyári értékeken. :(((

[ Szerkesztve ]

(#38) Male válasza Abu85 (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor miért van egy plusz lábhely az AM3+ foglalaton? Ha nem is egyből, de előbb-utóbb csak kerül oda is egy láb rájuk, nem?

(#39) Oliverda válasza Male (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, hogy már az AM3+ tokozású procikat követő generáció esetleges visszafele kompatibilitására gondoltak ezzel. Már az AM3-as foglalatot illetve tokozást is úgy alakították ki, hogy később egyszerűen lehessen majd kiadni olyan módosított tokozást, aminek a lábkiosztása eltérő, de mégis belemegy, ellenben az AM2-be már nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) lujó55


lujó55
őstag

Jól látom? Asus volt az első aki megcsinálta?

(#41) Kroni1


Kroni1
veterán

Jó hír, az AMD-nek meg grat! Mindig is jobb volt ebben az intelnél.. Nem véletlenül, más az üzletpolitika, az AMD direkt rá is gyúr a kompatibilitásra, amig sajnos az intel elég arcpirító dolgokat is megenged magának..

(#42) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Bulldozer procikban is olyan jó GPU lesz mint az legerősebb Llano -kban? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezzel a hozzáállással nem lehet semmi panasza, a leendő CPU-k tulajainak :R

"Ehhez nagyon magas feszültséget kezelő transzformer szükséges"

Aha :P

A google translate tudja miről van szó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) Day 'n' Nite válasza #16939776 (#43) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Hmm, a film szerint a transzformerek elég magas feszültésget is lazán kezelnek... :DD
A hírnek örülök, szerintem ez az egyik legkényesebb pont a Bulldozereknél, de ha még néhány gyártó így áll hozzá, nem lesz gond.

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#45) sasa134


sasa134
addikt

Korrekt lépés az AMD-től és az alaplapgyártóktól...Remélem az MSI is beáll a sorba.
Már "csak" az új procik teljesítménye a kérdés. Erős a gyanúm, hogy ár/teljesítmény viszonylatban meg fogják verni az Intel termékeit.

Avanti Roma

(#46) TESCO-Zsömle válasza DRB (#36) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy majd a prociról kell letörni 1-2 lábat... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47) Taranti válasza zoltanz (#42) üzenetére


Taranti
senior tag

Úgy tudom, a Bulldozerekben nincs GPU.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#48) bartucc


bartucc
addikt

Hát ez eléggé várható volt, hogy ha támogatják is némely lapok az AM3+-t, nem a legolcsóbbak lesznek azok... Bár várom hátha a kis giga lapom is támogatni fogja a kisebb darabokat, amikhez kevésbé kell komolyabb fesz. szabályzás, miegymás. Asus egyébként jó ebben, csak példa a P5B, vagy a M2N. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#49) zoltanz válasza Taranti (#47) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tényleg nemá. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50) csongi


csongi
veterán

Akkor ezek szerint a AM3+ tokozás fogadja az AM3-as procikat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.