Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) benedekco


benedekco
addikt

Akkor igaz a hír!
Eddig azt hittem, csak kacsa. Remélem mások is rákapnak, pl az MSI :)
Ha nem is hivatalosan, de valami sufni BIOS-al ha meg lehetne oldani.... álmodik a nyomor...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#2) Pug válasza benedekco (#1) üzenetére


Pug
veterán

Mint ahogy a hírben is írva vagyon, csak olyan lapoknál lehetséges, amik megbirkóznak az "extra feladattal". szerintem ezeket már direkt így készítette az Asus, félek nem fognak tobzódni az erre alkalmas deszkák :(

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#3) mpierre


mpierre
veterán

Ez egy kimondottan felhasználóbarát hír és megoldás. :DD Így egy sima procicserével megoldható a fejlesztés...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Tökön szúrom magam, ha a Crosshair III is kap biost. :U

MOD: inkább mégse.

[ Szerkesztve ]

(#5) jerry311


jerry311
nagyúr

Csak lenne már itt az a Bulldozer, hogy letarolja a régi konfigom.
Nagyon koros már az S939-es X2-m, van amibe már beletörik a foga, hiába megy 2700 MHz-en. :(

(#6) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Örömé bódottá. Most készülök AM3-as konfigot építeni Crosshair 4 Formula alapokra. Így már a jövő is be van biztosítva... :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) gabo9201


gabo9201
senior tag

Ezek szerint egyforma lesz a lábkiosztás is az eddigi hírekkel ellentétben? :F

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#8) Karee29


Karee29
csendes tag

Hehe én nyertem az enyém jó ehez :)
Nagyon kiváncsi leszek/vagyok!

[ Szerkesztve ]

Miért van az, hogyha a lányok lefekszenek több pasival akkor kurvák, de ha a fiúk fekszenek le sok csajjal akkor nagy királyok? Válasz: ...Gondolj bele... ......Ha van egy lakatod amit minden kulcs kinyit, akkor az egy nagyon szar lakat... De ha van egy kulcsod ami minden lakatot kinyit, akkor az eg

(#9) Xaels


Xaels
félisten

Aztaaa :Y Épp azon gondolkodtam, hogy valami jó kis AM3+os lapot kéne majd beújítanom a nyáron, hátha ősszel szükségessé válna egy proci csere, de ezek szerint még az sem biztos, hogy kelleni fog. Mondjuk 1-2 új technológia miatt is megérné a lap csere, de minden csak az ártól függ majd.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#10) Móci válasza gabo9201 (#7) üzenetére


Móci
addikt

Ezek szerint igen.
Kellemes meglepetés, bár majd kiderül, hogy tényleg minden frankón fog e menni a régebbi lapokkal.
Ha igen, akkor az nem semmi. :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Na végre vmi biztosabb hír. Az ilyen lappal rendelkező tulajoknak szerencséjük van. Csak sajnos még nincs AM3 proci+..

(#12) adamssss


adamssss
veterán

A kérdés az, hogy ha valaki buldozert szeretne húzni ezekben a lapokban, azt fogják-e bírni, mert ha nem az elég ciki lenne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13) Abu85 válasza adamssss (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Beszéltem egy mérnökkel. Egyelőre azt tapasztalják, hogy a hőmérséklet-érzékelés nem jó a Socket AM3-as lapokban. A proci viszont combosabb VRM mellett megy stabilan.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Archer


Archer
őstag

Szerintem a többi gyártó 890FX-es lapjai esélyesek még (MSI 890FXA-GD70/GD65, Giga 890FXA-UD5/UD7 -bár tőlük nem várnék csodát bios téren-, Biostar 890FXE). Lehet, hogy akár még a Crosshair 3 is jó lenne de azért nem érdekük, hogy minél több régi lappal menjen az új architektúra.

Ami viszont feltűnt, hogy az egyik korábbi hírben linkelt Giga lapokon némelyikén szimpla 4+1 fázis van mindenféle borda meg hűtés nélkül és mégis AM3+ ready, a jelen cikkben szereplő lapokon meg azért jóval komolyabb van, szóval nem hiszem, hogy az lenne az esetleges problémák okozója.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#15) Móci válasza Abu85 (#13) üzenetére


Móci
addikt

A Turbo Core nem befolyásolná a tuningot? Teszem azt meg van húzva egy x órajelre a proci, s még mondjuk rájönne ez is...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#16) Karee29 válasza Abu85 (#13) üzenetére


Karee29
csendes tag

És teljesítményben ne fogja vissza az AM3-as foglalat a procit?

Miért van az, hogyha a lányok lefekszenek több pasival akkor kurvák, de ha a fiúk fekszenek le sok csajjal akkor nagy királyok? Válasz: ...Gondolj bele... ......Ha van egy lakatod amit minden kulcs kinyit, akkor az egy nagyon szar lakat... De ha van egy kulcsod ami minden lakatot kinyit, akkor az eg

(#17) Gerisz


Gerisz
addikt

Gigabyte honlapról:

"Also on showcase this year is the newly launched G1-Killer Gaming motherboard series as well as GIGABYTE’s AMD offerings including the new revision 800 series motherboards which offer support for AMD’s upcoming AM3+ socket CPUs, not to mention the GA-E350N-USB3, GIGABYTE’s first Mini-ITX motherboard for the AMD platform."

Mondjuk én úgyis lappal kezdem a cserét. (muszáj is leszek :) de az volt betervezve)

[ Szerkesztve ]

(#18) Male válasza gabo9201 (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, emiatt kételkedtem én is a hírben... a foglalat fotón látszik, hogy nem teljesen azonos. Ezért felmerült az is, hogy esetleg lesz olyan ami mindkettőbe belemegy, és "AM3+ only" verzió is.

(#19) Angel1981


Angel1981
veterán

Ez jó hír!
Intelnél az ilyen lépés ritkább... :P

(#20) SLacus


SLacus
csendes tag

az új AMD procik is maximum 125 W-ot fogyasztanak majd, vagy nem? Akkor miért kell erősebb alaplap hozzá, ha már egy régebbi alaplap is tud 140 W-os procit kezelni?

Régen volt de úgy tudom, hogy az áramerősség és a feszültség két dolog, aminek a szorzata adja a teljesítményt. Emiatt nem értem a cikkben ezt a részt:

"...és magasabb áramerősséget kell majd elviselniük az alaplapoknak. Ehhez nagyon magas feszültséget kezelő transzformer szükséges,..."

(#21) S*Tom* válasza Male (#18) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Pont ezen agyaltam én is. Oké, hogy lesz új bios hozzá, de mi lesz a plusz tűvel.

(#22) siriq


siriq
őstag

Sejtettem en, hogy mennie kellene. Hangot is adtam ennek. Erre viszont sok "ertelmes" reakciot kaptam. Hiaba nna.. PH... Ismet csak megjegyzem. remelem a giga lapomhoz jon frissites mert morci leszek.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#23) DRB


DRB
senior tag

Remélem az ASRock mindeképp beáll a sorba, legalább is a komolyabb lapjaival. Én bízom nagyon bennük. :) Egyébként ez hőmérséklet monitorozás eddig is gond volt, én még nem láttam olyan Phenom procit ami normálisan jelezte volna a hőmérsékleteket.

(#24) CMMCQ


CMMCQ
csendes tag

Na ja, a plusz tű. Legfeljebb levágod.
De ha így megyünk tovább, legközelebb bejelentik, hogy az LGA 1155-re is rá lehet applikálni, sőt, akár a videokártyádra is celluxozhatod, működni fog. Csak le kell töltened hozzá a legújabb Google Chrome-ot, kétszer megnyitni az intézőt, sétálva elfuvolázni a Négy Évszakot egy csomag Windows XP kalózverzióval a fejeden egyensúlyozva és voilá.
Logikus, nem?

(#25) leviske válasza S*Tom* (#21) üzenetére


leviske
veterán

Az AM3-as procikon kevesebb tű van, mint amennyit az AM3-as foglalat be tud fogadni. Az AM3+ procikon az eddig kikerült kép alapján ugyancsak kevesebb tű van, mint amennyit maga az AM3+ foglalat be tud fogadni.

(#22) siriq: A lapodhoz már kint van a frissítés és a hivatalos, gyári oldalán már ki is van biggyesztve az AM3+ logó. Egyelőre az UD7-el nem kezdtek semmit. (Na meg a két régebbi 790FX-el, de azokkal gondolom nem is fognak...)

(#26) DRB: A másik Bulldozeres hírnél már Oli linkelt fejre fordított AM3+ procit. Ha jól rémlik akkor azon 940 tű van és amiatt a két tű miatt nem megy már be AM2+-ba.

[ Szerkesztve ]

(#26) DRB válasza leviske (#25) üzenetére


DRB
senior tag

Igen, az AM3-as prociknak 938 lába van, míg magának a foglalatnak meg 941. Az AM3+-os foglalat 942 hellyel bír, viszont a procin nem tudom menny láb van

(#27) DRB válasza leviske (#25) üzenetére


DRB
senior tag

Bocs a dupláért, pont lejárt a szerk. idő

Akkor nekem nem lesz gond a deszkámmal(Asrock 890FX Deluxe4), izmos a táp része is, viszont nem tudom tényleg adnak-e majd ki hozzá bios-t, pont egy hete jött ki az én lapomnak AM3+-ra átalakított verziója(890FX Deluxe5). De reménykedni ér azért. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Abu85 válasza Móci (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom. Ezt csak az AMD tudja. :)

(#16) Karee29: Elvileg nem, legalábbis a jelenlegi mérések szerint. Az egyetlen felmerült gond egyelőre a hőmérséklet érzékelése.

(#18) Male: Az AM3 és az AM3+ lábkompatibilis. Az AM3+ bevezetésének az oka a Fast-SVID, a magasabb áramerősség és az SB-TSI. Ebből az első kettő bizonyos alaplapokon megoldható, de az SB-TSI hiánya egyelőre megoldhatatlan. Mondjuk ez a működést nem befolyásolja, csak nem lesznek adatok a proci hőmérsékletéről.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Plazmacucci válasza DRB (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor az enyémen nem véletlenül van am3+ support felirat :DDD (msi 890fxa-gd65)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) öhöm


öhöm
csendes tag

nice, nice, ...
csak miért nem lehetne kiadni már végre UEFI-t BIOS helyett?

(#31) DRB válasza Abu85 (#28) üzenetére


DRB
senior tag

Eddig a proci miatt nem mutatta jól a hőmérsékleteket, most a meg az alaplap miatt nem fogja, túléljük.

(#29) Plazmacucci:
Az MSI akkor egy lépéssel előrébb van mint az ASRock, de majd behozzák a lemaradást(remélem). :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Móci válasza Abu85 (#28) üzenetére


Móci
addikt

Pedig ez is érdekes kérdés... de akkor majd kiderül, ha elérhetőek lesznek az új procik.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#34) Nordic válasza Angel1981 (#19) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Intelnél elég régóta nincs ilyen, pontosabban a 775-ös korszak óta. :U

Am most először örülök, hogy asus lapom van, bár előre nem iszok a medve bőrére(edig nyári cserén gondoltam, mert amúgy nem vagyok vele kibékülve).

(#25) leviske: "A másik Bulldozeres hírnél már Oli linkelt fejre fordított AM3+ procit. Ha jól rémlik akkor azon 940 tű van és amiatt a két tű miatt nem megy már be AM2+-ba." - Megszámoltad? ;]

Hupsz, megint dupla lett... :(((

[ Szerkesztve ]

(#35) Malachi


Malachi
addikt

hát akkor hiába döglődik a jó öreg bios, mégis lesz frissítés, hehe. mindegy, az én lapom sajnos nem szerencsés ebből a szempontból. de mindenképp jár a plusz pont a lépésért.

mondjuk most nézem, 140W-os procikat támogat ez is, akkor ki tudja, később hátha engedékenyebbek lesznek és csorog lefelé is a jóság. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) DRB válasza Nordic (#34) üzenetére


DRB
senior tag

Ha leviske nem is, de gondolom azért ASUS-éknál valaki csak megszámolta, mielőtt egy ilyen akcióba belekezdenek. Bár... :DDD

(#37) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Én már az Asusban nem bízok, mert a ramjaimat sem szereti, pedig azokkal nincs gond. Más lapban tökéletesen mennek a gyári értékeken. :(((

[ Szerkesztve ]

(#38) Male válasza Abu85 (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor miért van egy plusz lábhely az AM3+ foglalaton? Ha nem is egyből, de előbb-utóbb csak kerül oda is egy láb rájuk, nem?

(#39) Oliverda válasza Male (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, hogy már az AM3+ tokozású procikat követő generáció esetleges visszafele kompatibilitására gondoltak ezzel. Már az AM3-as foglalatot illetve tokozást is úgy alakították ki, hogy később egyszerűen lehessen majd kiadni olyan módosított tokozást, aminek a lábkiosztása eltérő, de mégis belemegy, ellenben az AM2-be már nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) lujó55


lujó55
őstag

Jól látom? Asus volt az első aki megcsinálta?

(#41) Kroni1


Kroni1
veterán

Jó hír, az AMD-nek meg grat! Mindig is jobb volt ebben az intelnél.. Nem véletlenül, más az üzletpolitika, az AMD direkt rá is gyúr a kompatibilitásra, amig sajnos az intel elég arcpirító dolgokat is megenged magának..

(#42) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Bulldozer procikban is olyan jó GPU lesz mint az legerősebb Llano -kban? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezzel a hozzáállással nem lehet semmi panasza, a leendő CPU-k tulajainak :R

"Ehhez nagyon magas feszültséget kezelő transzformer szükséges"

Aha :P

A google translate tudja miről van szó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) Day 'n' Nite válasza #16939776 (#43) üzenetére


Day 'n' Nite
aktív tag

Hmm, a film szerint a transzformerek elég magas feszültésget is lazán kezelnek... :DD
A hírnek örülök, szerintem ez az egyik legkényesebb pont a Bulldozereknél, de ha még néhány gyártó így áll hozzá, nem lesz gond.

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#45) sasa134


sasa134
addikt

Korrekt lépés az AMD-től és az alaplapgyártóktól...Remélem az MSI is beáll a sorba.
Már "csak" az új procik teljesítménye a kérdés. Erős a gyanúm, hogy ár/teljesítmény viszonylatban meg fogják verni az Intel termékeit.

Avanti Roma

(#46) TESCO-Zsömle válasza DRB (#36) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy majd a prociról kell letörni 1-2 lábat... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47) Taranti válasza zoltanz (#42) üzenetére


Taranti
senior tag

Úgy tudom, a Bulldozerekben nincs GPU.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#48) bartucc


bartucc
addikt

Hát ez eléggé várható volt, hogy ha támogatják is némely lapok az AM3+-t, nem a legolcsóbbak lesznek azok... Bár várom hátha a kis giga lapom is támogatni fogja a kisebb darabokat, amikhez kevésbé kell komolyabb fesz. szabályzás, miegymás. Asus egyébként jó ebben, csak példa a P5B, vagy a M2N. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#49) zoltanz válasza Taranti (#47) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tényleg nemá. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#50) csongi


csongi
veterán

Akkor ezek szerint a AM3+ tokozás fogadja az AM3-as procikat?

(#51) csucsbicep válasza csongi (#50) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Igen, AM3+ lapok kezelik az AM3 procikat.

(#52) Joachim21


Joachim21
senior tag

Core2-t lehet nyugdíjazom, ha a Buldozer annyira jó lesz, de attól félek h az áraik sajnos ehhez mérten emelkednek is. Kompatibilitásnál a chipset nem fog osztani szorozni? 900-as miben lesz más mint a mostani 800-as? Erről jóval kevesebbet hallani mint a foglalatról.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#53) Abu85 válasza Joachim21 (#52) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az északi hídban elenyésző változások lesznek. A déli híd fejlődik sokat.

* AMD SB950 - four PCIe 2.0 x1 slots, 14 USB 2.0 controllers, PCI bus, six Serial ATA-600 connectors with RAID 0, 1, 5, 10 support;
* AMD SB920 - two PCIe 2.0 x1 slots, 14 USB 2.0 controllers, PCI bus, six Serial ATA-600 connectors with RAID 0, 1, 10 support;

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#54) Male válasza Oliverda (#39) üzenetére


Male
nagyúr

Igaz, ez is egy lehetőség :)

(Ja, a SATA párhuzamos terhelés sebesség problémáját megoldotta az MS driver visszarakása... mondjuk ezzel meg a hotswap nem tökéletes, de legalább biztos, hogy szoftveres a gond.)

(#55) buzus


buzus
aktív tag

Határozottan tetszik az AMD nek a visszafele kompatibilitás politikája. Reméljük a Bulldozer megszolgálja a nevét. ;]

(#56) Milka 78 válasza öhöm (#30) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem értem...ki van adva.Az Asrock már ezzel adja ki az AM3+os lapjait->[link]

(#57) Oliverda válasza Male (#54) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez szerintem akkor lenne biztos, ha egy másik alaplappal (nem hasonló Asus) is elő lehetne csalni a dolgot. A driver és az alaplap illetve a BIOS szoroson összefügg. Ettől még simán lehet alaplap specifikus a probléma.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#58) Ren Hoek válasza csucsbicep (#51) üzenetére


Ren Hoek
veterán

YEAH! Visszafelé kompatibilis :C

Hű ez remek, akkor nekem kétfázisú lesz a fejlesztés.

Veszek PH X4 II 955 alá egy AM3+ lapot amin van USB 3, SATA 3... Ezekre amúgy is szükség lesz nemsokára. Később pedig a procicsere jön, minden más marad, és lesz egy frankó filmvágós gépem :P

AMD Powa!

(#59) Komcsi


Komcsi
tag

Szerencsére nem kell lapot cserélnem :C :C :C

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#60) Male válasza Oliverda (#57) üzenetére


Male
nagyúr

Egyelőre csak egy másik ASUS-szal sikerült kimutatni (ASUS M4A79XTD EVO), de egyébként a BIOS is rendesen beleszól, felraktam a frissebbet, és ha csak egyedül terhelem a SATA-t, akkor duplázott a régihez képest I/O-ban (párhuzamosban nem változott) regi,új, pedig egy szót nem írtak arról, hogy a SATA vezérlőt érintő változtatás is lenne benne.

Igen, az még lehet, hogy csak ez a kombináció nem jó.... na, de nem akarom szétoffolni a topicot :B

(#61) Srodney válasza jerry311 (#5) üzenetére


Srodney
senior tag

detto így vagyok ezzel én is,az elöbbi hozzászolóknak pedig figyelmébe ajánlom ami a cikkben is íródott hogy a zavartalan működés nem garantálható,ha biztosra akar menni az ürge vegyen legalább új lapot,amibe beleteheti a régi phenomját,aztán ráér majd új generációs procit venni a későbbiek során... :U

(#62) Oliverda válasza Abu85 (#53) üzenetére


Oliverda
félisten

A "sokat" egy kicsit túlzás szerintem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#63) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

szép:C

várom a Giga efféle lépését. ha lesz. mert 4-5 lapot már láttam tőlük. bár, ha ezen az elven készitették, mint az Ánusz, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#64) Neil Watts válasza - = Zk = - (#63) üzenetére


Neil Watts
veterán

+1!
Tok jo lenne ha menne a GA-MA770-UD3 lapomban, bar erre eselyem sincs a DDR2 miatt, igaz? :/

(#65) - = Zk = - válasza Neil Watts (#64) üzenetére


- = Zk = -
félisten

úgyvan.
nálam is ez a gond. de ez miatt nem aggódom. ink 3-5 évente cserélek deszkát, mint 1-1,5 évente:C
nálam 790X-DS4 dobog, egy 940BE-vel.

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#66) Archer válasza leviske (#25) üzenetére


Archer
őstag

Az nem frissítés, hanem egy új lap, rev. 3.1 amit csak nemrég jelentettek be, neki meg gondolom még régebbi rev. van tehát Gigánál egyelőre szó sincs bios frissítésről.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#67) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Én ennek a hírnek az irányában elég hitetlen vagyok, inkább marketingnek tűnik a történet..
de pozitívum, hogy végre valaki aki megpróbál felhasználóbarát lenni, bár a fogyasztás ha jól gondolom nem lesz alacsonyabb xDD

Kíváncsi leszek mit tudnak majd a Buldok, nekem is inkább a fordított megoldás tetszik: egy jó AM3+ lapot és utána procit.

-

(#68) Lacc88


Lacc88
senior tag

NA hát ez k*rva jó ! e - hír hallatán lehet át is váltok szépen amd-re . :D

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#69) dezz válasza siriq (#22) üzenetére


dezz
nagyúr

"Sejtettem en, hogy mennie kellene. Hangot is adtam ennek."

Egyátalán nem kellett mennie. (Bár reménykedni én is sokáig reménykedtem benne.) Más szóval, nyugodtan hozhatott volna olyan változást az AM3+, ami miatt az ilyen procik nem mennek az AM3 lapokban, egyikben sem. Azt sem tudjuk még, le kell-e mondani valamiről, ha valaki AM3 lapban akar AM3+ procit használni.

"Erre viszont sok "ertelmes" reakciot kaptam."

Nem láttam az összeset, de amit igen, az teljesen értelmes volt, idézőjelek nélkül...

"Hiaba nna.. PH... Ismet csak megjegyzem."

Valóban, már nem az első alkalom, hogy a PH!-t szídod -- és névtelenül valami más site-ot dicsőítesz. Vajon mi lehet az? 1-2 tippen jókat kuncogok...

"remelem a giga lapomhoz jon frissites mert morci leszek."

Hűha! Ideje gyógyszer után nézni! :))

Tomi7887: Végre!? Az AMD a SocketA-nál is erre törekedett és az AM2 bevezetése óta is ezt az üzletpolitikát folytatja. Az Intel viszont nem hogy nem próbálja meg, hanem eleve esze ágában sincs.

[ Szerkesztve ]

(#70) siriq válasza dezz (#69) üzenetére


siriq
őstag

Persze nem kell mennie de a chipset szinte semmi pluszt nem ad a mostani 890fx-hez kepest. Valoszinuleg le kell mondani valamirol, talan par szazalekkal lassabb lesz. Olvasd el ujra. Mas szemszogbol(sokkal tobb infot kap az ember miert megy asus-nal a BD stb.). Igen, inkabb mashonnan szerzem be az infot: guru3d, overcloclers overclock stb. Teljesen mas a legkor. Lehet kuncogni ha akarsz. Ettol fuggetlenul olvasom a tobbi magyar oldalt is. Sokszor rosszul hozzak le a hireket mert hianyos vagy meg sem jelenik, esetleg kesobb jelenik meg stb.

Alapvetoen a fanatikus emberokbol van mar egy kicsit elegem.....
AMD parti vagyok de elveszik a kedvem tole.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#71) siriq válasza siriq (#70) üzenetére


siriq
őstag

Masik dolog. Persze ertem, hogy az AMD-vel nem kell cserelnem lapot a kov procihoz, de nalam ez meg egyszer sem teljesult. Valszeg en veszek rosz idoben procit es lapot. Az A-s korszakban is dobnom kellett a lapot mert bartont vettem(939 utan megint->am3). A lapom megint nem tamogatta(ajandekkent landolt masnal mint az elozokbol megmaradt cucc) . Ezert orulnek mar egyszer az eletben ha mukodne a dolog(nalam igy tokmindegy, hogy intel vagy amd igy is ugy is vennem kell lapot meg procit, mondom, ez nalam volt igy, sok masnal meg nem). Nem cserelgetek hardware-t allandoan. A regit alltalaban elajandekozom(kivetel a dfi lapok), stb. Vannak emberek akiknek meg ilyen sincs. Viszont nem szeretnek allandoan koltokezni . Mindenkinek mas az igenye. Nalam a teljesitmeny dont, szoval ha BD nem lesz gyorsabb mint egy 2600K akkor hosszu idok utan intel lesz a gepben(hmm 10 eve nem volt igazan sajat intel procim, mellette futott dual core-s intel server meg regen de akkor is a fo gepnek a single amd-s gepet tartottam(2003)).

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#72) Bunken válasza Male (#60) üzenetére


Bunken
tag

Hát én igazán örülök ennek, hogy ezzel a lappal sikerült mert nekem pont ilyenem van.
Ha tényleg tudja majd kezelni a BD procikat és tényleg csak a hőfok visszajelzéssel lesz probléma semmi mással (stabilitás meg hasonlók) akkor ha ár/teljesítmény érték nagyon jó lesz lehet beruházok majd egyre.

[ Szerkesztve ]

(#73) Madárpók


Madárpók
aktív tag

"magas feszültséget kezelő transzformer" hmph?

(#74) dezz válasza siriq (#70) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt már tudjuk egy ideje, hogy jönnek (már elvileg kaphatók is) 8xx chipsetes lapok AM3+ foglalattal. De ez is arra vallott, hogy az inkompatibilitás nem chipset szinten lehet(ne), hanem a foglalattal függ össze. Az viszont kizárható volt, hogy az a bizonyos +1 érintkező felelős az egészért, az AMD nem ilyen pofátlan. Én pl. azt gondolom/gondoltam, hogy itt többfelé vághatták a power plane-eket, eltérő VID-del. Ebben az esetben egy Zambezi egy AM3 lapban félkarú óriás lenne, már ha egyátalán működne így. Bár úgy tűnik, kevésbé "drasztikus" dolgokról van szó.

Ja, azt hittem, hazai site-okra gondolsz (bár utóbb eszembe jutott 1-2 komolyabb ezekből, de ezeket sem tenném a PH! elé [továbbra is csak az ismertebbekről beszélve]).

Egyébként az általad sorolt kinti site-okon legalább ennyire elutasítók voltak a lehetőség irányt, mióta JF-AMD bemondta, hogy nem működik és kész... Most is mintha kicsit le lettek volna maradva.

(#71): Gondolom, nem vitte a lapod a később bevezetett 200 MHz-es FSB-t. Más gondra nem nagyon emlékszem a Socket A-val kapcsolatban. Az más dolog, hogy utána az előrelépéshez be kellett vezetni az IMC-t (és akkor már DDR), HT-t, és persze ezekhez új foglalat kellett. A DDR2-höz pedig az AM2. Most az, hogy te a 939-ről egyből AM3-ra váltottál, 5 évet átugorva... És hogy ezzel összefüggésben morcos leszel, ha a vadi új AM3+ procik nem mennek a lapodban... Kicsit azért muris, érzed-e? :)

[ Szerkesztve ]

(#75) siriq válasza dezz (#74) üzenetére


siriq
őstag

Azert mas forumon tisztan levezettek, hogy miert is mukodhet es miert lehet hatrany a BD am3-s lapban. Nekem nem muris, mert nem volt olcso a lap amikor megvettem(50+ ezer atszamitva). Nem arrol vagyok hires, hogy cserelgetem a hw-t evenkent.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#76) dezz válasza siriq (#75) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja, persze, utólag... :)

Az AM3-at több, mint 2 éve vezették be. Azaz, ha akkor vettél volna, most már 2 éves elmúlt volna a lapod, és szerintem egy újabb X4-gyel vagy éppen X6-tal még el lehet lenni néhány évig...

(#77) siriq válasza dezz (#76) üzenetére


siriq
őstag

Mindegy, hogy utolag vagy sem(amugy a legkor amirol irtam az szamit nalam).
Persze el lehet lenni. A baj, hogy mostanaban inkabb cpu-ban eros apps amit futtatok. Szegeny X6-s phenom meg gyenge. Ezert is akarok cserelni. Ha a mostani lapomnal nem lesz tamogatva a BD akkor lapcsere. Mindegy. Tul faradt vagyok most ezen vitatkozni. Majd kiderul.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#78) TommyJ


TommyJ
csendes tag

Örülök ennek a hírnek:) nekem egy m4a89gtd-m van remélem amikor el jön az ideje beválik az új BIOS, nem mintha a 965B kevés lenne :)

(#79) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Ó wazZz! A Crosshair III Formula miért nem??? :O

Alléz Olympique de Marseille!

(#80) Cancer


Cancer
senior tag

Bár engem egy Asrock alaplap jobban érint, mondjuk egy USB3-as verzióhoz jön valami frissítés, akkor az nagyon kedvező lenne.
Most váltanék régi P4-ről (HT-s) így lehetőség lesz egy 880G-s alaplap + Athlon II X2, a későbbiekben meg elég a procikat cserélgetni, négy, hat magos, bulldozer... :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#81) Silverss válasza benedekco (#1) üzenetére


Silverss
aktív tag

Remélem lesz BIOS Up. :S

(#82) bigjohnny


bigjohnny
csendes tag

M4A785TD-V EVO-ba Mien fx-es procit tudok be rakni Max ???

(#83) bigjohnny


bigjohnny
csendes tag

M4A785TD-V EVO-ba Mien fx-es procit tudok be rakni Max ???

(#84) _csocso_ válasza bigjohnny (#83) üzenetére


_csocso_
senior tag

Semmilyet.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#85) csabi81


csabi81
újonc

Üdv! Asus m5a78l-m/usb3 alaplapom van,de sehogyansem tudom rábírni hogy a hangkártya az optikai csatlakozón 5.1-be adja ki a hangot! Csak stereo van! Minden drivert felraktam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.