Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

"kapacitív módon érzékel egyszerre legfeljebb 10 ujjat. Ha valaki többel próbálkozik, az csalódni fog."

Mutánsok kizárva. :)

Viccet félretéve nem volt rossz vétel. Én személy szerint a 8-as tabokat tartom optimálisnak, a 7-esek viccesen kicsik a mai telefonok majdnem akkorák, a 10-esekez meg kicsi a kezem....

JA és imádom a nem technikai teszteket, ahol a napi használat a lényeg, az élmény és nem az e-pénisz (hány az Anutu).

[ Szerkesztve ]

(#2) Peterson_ válasza qqcqqc (#1) üzenetére


Peterson_
addikt

"Mutánsok kizárva. :)"

-Sírok:DDD:DDD:

A teszt elején szerintem teljesen felesleges volt a szabadkozás, nekem személy szerint nagyon tetszett, annak ellenére is, hogy az írás tárgya nem különösebben érdekelt.:R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#3) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A háttérképet meg tudnád osztani?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) ncsicso válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


ncsicso
tag

képguru :)

ha véleményed van, ellenséged is van

(#5) norbert1998


norbert1998
veterán

a flash playerhez elég a dolphin browser, abban bekapcsolva a flash player és a 4.3-as androidhhoz való flash player apk. ha nem váltasz dalvikból ART-ra(nem lehet elhibázni, és valószínű, hogy neked nincs is ilyen funkció), akkor menni fog

(#6) Sub-ZeRo válasza ncsicso (#4) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszönöm!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) saelin


saelin
veterán

Huha. Elég felemás lett ez a bemutató. Nekem is van tf103c-m dokkolóval együtt, de korántsem tudok ilyen szépen nyilatkozni róla. Persze ennyi pénzért megéri, de akadnak vele szoftveres gondok, elég benézni a topicjába:
- Gyenge memória kezelése van. Bármit amit letesz az ember a háttérbe, azt garantáltan be fogja csukni a rendszer. Ez kicsit javult az utolsó frissítéssel.
- Az előzőhöz köthetően, ha túlcsordul a memória, akkor a kijelző érzékelés hajlamos megbolondulni és ilyenkor csak a memória (a háttér folyamatok) takarítása vagy a kijelző ki és bekapcsolása segít.
- Az intel soc-al az alkalmazások inkompatibilitása ugye együtt jár, de az asus még erre is rátett egy lapáttal. Ami más intel soc-al tökéletesen fut az itt nem... Elég sűrűn egyszerűen kinyomja a futó folyamatok közzül a játékot. Még a nem túl nagy erőforrás igényűeknél is előfordul.
- A kijelző fényereje a megjelenített tartalomtól függően változik (no shit), de nagyon lassan. Pl egy fekete háttérről, ha fehérre váltasz, akkor látszik hogy lassan emeli a fényerőt. De ugyan ez van fordítva is. (Az utolsó frissítés lehet javította, mert egyre ritkábban tapasztalom)
- A hangok hajlamosak recsegni rajta, ezt talán az asus audió varázslója csinálja. Van olyan játék, ami emiatt játszhatatlan, mert egy bizonyos effekt folyton recseg rajta (fülessel is). + Néha random pukkan egyet valamelyik hangszóró a gépelés hangja közben. Fülessel nem tapasztalni, kb mindenkinél előfordul.

Ezzel körbe is futottuk az aktuális bugokat. Ennek ellenére nagyon szeretem a tabot és a hozzá tartozó dokkolót is. 85 000 huf elég sok érte, de aki szereti az androidot és írni is szeret vagy olcsó 10"-os tabra vágyik, annak szívesen ajánlom. Ha a jelenlegi bugokat javítják, elég ütős tab lehet, ha nem... ez van.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#8) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

OTG és töltés egyszerre: Y kábel segítségével lehetséges, ha kipróbálod, kérlek oszd meg a tapasztalataidat :).
Jó teszt, a Tab is tetszik, nekem viszont nagy lenne már ^^"

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#9) ncsicso válasza saelin (#7) üzenetére


ncsicso
tag

Nos, a memóriakezeléssel kapcsolatban nekem nem nagyon van negatív tapasztalatom. Mivel 1 Gb, ezért az első dolgok között azt mutattam meg az asszonynak, hogy ürítse... A fényerővel kapcsolatban szintén semmi különösebbet nem tapasztaltam. Ha jól számolom, 3 szoftverfrissítése volt 3 hét alatt, szóval azért csak van valami support...

Ide tartozik, hogy a teszt előtt már tapasztaltam, de nem tudtam akkor még mire vélni, hogy kikapcsolt állapotban és alvó módban a töltés kb 77-83% között leállt. Aztán rájöttem, hogy használat közben viszont feltölt, szóval valami szoftveres probléma volt, amit az utolsó frissítés már javított. A hangokkal pedig egyáltalán nincs probléma. De az is lehet, hogy egyszerűen én nem tudok róla, mert ugye alapvetően a nejem használja, és nem emleget problémákat - kérdésre sem.

Jó, hogy ezeket leírtad, mert így legalább tudom, mire figyeljek majd. Most megbeszéltem az asszonnyal is a "hibalistát" - és a fentiekből kb. semmit nem észlelt. Kérdeztem a kilépést is, azt mondja, a telefonján többször tapasztalt ilyet, de a tableten egyáltalán nem jellemző. Lehet, itt is valami szoftveres probléma van, ami a mi készülékünkre/szoftverünkre (már) nem jellemző.

A legnagyobb probléma talán az, hogy a billentyűzetet bedugva nem mindig van észnél a cucc, és amíg egyes oldalakon (jellemzően FB) a jelszó beírásakor a z-y felcserélődik, majd pl. bejegyés írásakor már helyén van. Egy-két perc múlva meg semmi baja...

ha véleményed van, ellenséged is van

(#10) ncsicso válasza Orionhilles (#8) üzenetére


ncsicso
tag

Köszi a tippet. Ha megbeszéltem az asszonnyal, hogy is kellene megoldani a dolgot, akkor megcsinálom. A nagy kérdés az, hogy mennyire szeretné asztalon illetve asztali billentyűzettel használni. A legnagyobb kérdés az USB mérete, mert ugye a lényeg, hogy a jelenlegi tokkal akarja-e használni, microUSB bill-lel, vagy normál USB-t keressek. Ha megjön a kábel, beszámolok.

Ez a méret egyébként pont bejön nekünk, jobban, mint a 7.85, legalább annyira a nagyobb méret mint a képarány miatt.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#11) Orionhilles válasza ncsicso (#10) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Elhiszem :K, csak nekem táskába az már nagy :DDD
Még valami: OTG-vel finoman, nekem tab billentyűzet és külső merevlemez esetén utóbbit ritkán újracsatolja :U.

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#12) saelin válasza ncsicso (#9) üzenetére


saelin
veterán

Jah, az akku kijelzést ki is felejtettem...

Reméljük javítják ezeket.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13) ncsicso válasza Orionhilles (#11) üzenetére


ncsicso
tag

Köszi, észben tartom, de ez nem lesz probléma, mert nem rendelkezem használom külső hdd-vel, van egy 32 gigás pendrive-om, szükség esetén megfelel néhány filmnek.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#14) sz.balazs.95 válasza Orionhilles (#8) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egy ilyen jó lenne erre a célra?

illetve egy külső HDD, aminek saját tápja van + egy billentyűzet + egy egér egyidejű használata ezzel megoldható lenne?

Ja és nem tudom számít-e, de én egy Win8-as Encore-ral használnám. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) Orionhilles válasza sz.balazs.95 (#14) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Szerintem menni fog :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#16) ii77


ii77
tag

Ennyiért sztem kifejezetten jó választás volt ez a tablet.
Azért kiváncsivá tettél, hogy az emlegetett Acer laptop specifikációi mik lehettek bruttó 40 ezerért, ha esetleg emlékszel?

VESTAX QFO

(#17) Dexar007


Dexar007
veterán

Ha rogton nexus tabletet vettel volna,akkor megsporoltad volna ezt a hercehurcat.:)
Minden masra ott az iPad..

Give me your cum,bull!

(#18) ncsicso válasza ii77 (#16) üzenetére


ncsicso
tag

A hírlevélből...

(#17) Dexar007

Melyik nexus tabletre gondolsz? :F

ha véleményed van, ellenséged is van

(#19) Valzor


Valzor
aktív tag

Köszi az írást, szerintem jó lett, csak így tovább! Ha egyszer 10" környéki tablet vásárlására adom a fejem, akkor midnenképp meg fogom nézni az aktuális Asus modelleket, mindig is tetszettek és az első generációs Nexus 7-esemet is nagyon szeretem, tisztességesen teszi a dolgát.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#20) ncsicso válasza Valzor (#19) üzenetére


ncsicso
tag

:R

ha véleményed van, ellenséged is van

(#21) Dexar007 válasza ncsicso (#18) üzenetére


Dexar007
veterán

Nexus 7 2012 vagy 2013.

Elobbit 23-ert vettem tokkal együtt,tokeletesen hasznalhato. Utobbit 50-ert,32 gigas,szinten tokkal együtt.

Give me your cum,bull!

(#22) ii77 válasza ncsicso (#18) üzenetére


ii77
tag

Áhh, köszi, ennyiért nem csoda, hogy elkapkodták.

VESTAX QFO

(#23) ncsicso válasza Dexar007 (#21) üzenetére


ncsicso
tag

Értem. Ezek közül melyik 10"-os? Bocs, de ha szántani akarok, Jonh Deere-t veszek, nem Opel Insigniát....

ha véleményed van, ellenséged is van

(#24) vimes válasza ii77 (#16) üzenetére


vimes
senior tag

Hát igen. Emag BF-en 7:03-kor engedett fel engem az oldalra, hogy szétnézzek, mi újság van, de addigra már nem is volt készleten. Jó gyorsak voltak. Persze lehet, hogy volt belőle 2 db, és csókolom. A géprő nem hallottam sok jót, teljesítmény fronton se. Nagyon maximum böngészés, meg office, de semmi több a szó legszorosabb értelmében. Arra jó kb. hopgy 1-1,5 évig legyen egy olcsó Office-os géped, amit viszel ide-oda, vagy továbbadd azonnal, rátéve a saját hasznod.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#25) ryori válasza ncsicso (#18) üzenetére


ryori
senior tag

40ért i5-ös-t veszek már :DDD 1. gen

[ Szerkesztve ]

(#26) ncsicso válasza ryori (#25) üzenetére


ncsicso
tag

Na, ezért lett inkább Asus tablet :)

ha véleményed van, ellenséged is van

(#27) zdanee


zdanee
őstag

Hmm... hát nem tudom... pont a Transformert billentyűzet nélkül venni, kicsit fura. Abban éppen a billentyűzet a lényeg, mondhatni az egyetlen, amiben többet nyújt... Viszont elég olcsón jutottál hozzá, a billentyűzetet meg ebay-ről majd be lehet gyűjteni :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#28) ncsicso válasza zdanee (#27) üzenetére


ncsicso
tag

Néztem az ebayt... Amerikából lehetne viszonylag olcsón, de azok nem nagyon szállítanak ide, az angoloknál lett volna új, 50 fontért,de azt sokallottam egy kicsit. Ennyiért inkább marad a billentyűzetes tok. Még a dokkoló-asztali billentyűzet is kérdéses lesz. Eddig nem hiányzik a plusz usb csatlakozó, és ha fog, akkor y kábellel megoldom.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#29) vanye


vanye
senior tag

MS Office-t APK-fájlból telepítsd, úgy menni fog. Persze engedélyezd a külső forrásból telepítés opcióját is.

Stern des Südens!

(#30) Forest48


Forest48
aktív tag

Vicces az asus gondolkodásmódja. Kiadnak 40 változatot és a saját oldalukon sincsen leírva, hogy mik a különbségek.
Én rendeltem egyet még novemberben, de dokkolósat szerettem volna. Megállapítottam, hogy 50 körül vannak a simák, 75 környékén a dokkolós változatok és ennél még 10-15el drágább a 3g modemes változat.
Úgyhogy rendeltem is egyet 76ért (azért felhívtam őket, hogy tutira van-e hozzá dokkoló, annyi infót kaptam, hogy valószínűleg jár hozzá.) Megrendeltem és láss csodát...semmi dokkoló. Egy napos huzavona után kiderült, hogy a specifikációazonos dokkolós változat 508 Ft-al drágább, mint amit én rendeltem. Így jött a futár, majd 1 héttel később hozta a dokkolósat, én pedig kifizettem neki azt a hihetetlenül szánalmas 508 Ft-ot. Vicc volt az egész.
Pedig elég jól szoktam tájékozódni, itt is megpróbáltam, de a leírások teljesen hiányosak voltak, az ügyfélszolgálatos pedig teljesen tudatlan volt a témában. Ha nem ajándékba ment volna, hanem saját felhasználásra, akkor valószínűleg meglátogatom az üggyel a fogyasztóvédelmet is.
De most a feloldógomb szórakozik, úgyhogy gariztatás is lesz...előre örülök.

(#31) sz.balazs.95 válasza Forest48 (#30) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez az egész huzavona melyik boltnál volt, ha szabad kérdezni? :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32) Forest48 válasza sz.balazs.95 (#31) üzenetére


Forest48
aktív tag

A4team...
Egyszer már volt velük bajom, akkor 3 nappal a rendelés után felhívtam őket és koderült, hogy mégsincs készleten és nem is tudják, hogy mikor lesz. De ha nem hívom fel őket, akkor várhatnék még mindig a cuccra. Azért gondoltam dok nekik még egy utolsó esélyt.

(#33) Ironizer


Ironizer
tag

"ha pedig a telepített programokat frissítette, akkor alig lehetett másra használni."

Eddig mastol nem lattam ezt leirva, pedig en meg a snapdragon 400as, 1,5 gigas s4 minimnel is ezt tapasztalom, bar a tabomnal jobban elojon ez, mert egyreszt gyengebb, masreszt ha le van lockolva, akkor kikapcsolja a wifit, es ezert mikor felebresztem, altalaban akkor all neki frissiteni, egymas utan tobb appot is. Multkor rakerestem, es nem talaltam ezzel kapcsolatban semmit.

(#34) ncsicso válasza Ironizer (#33) üzenetére


ncsicso
tag

Nem tegnap óta van androidom, de mással még ilyen mértékű lassulást még nem tapasztaltam szoftverfrissítéskor.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#35) b0bcat


b0bcat
addikt

Nekem is van egy ilyenem fehérben, de leginkább az akkumulátorával nem vagyok kibékülve. Eddigi tapasztalataim szerint legfeljebb 6 órát lehet netezni vele, természetesen levett fényerővel. Amúgy elégedett vagyok vele, mert szép képe van és gyors is.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#36) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Pontosan így voltam én is... Maga az írás tárgya egyáltalán nem érdekelt, de olyan stílusban íródott, hogy öröm volt olvasni... Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#37) macman507


macman507
aktív tag

"Etetés" :D

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#38) ncsicso válasza ONEFREE (#36) üzenetére


ncsicso
tag

:R

ha véleményed van, ellenséged is van

(#39) b0bcat válasza b0bcat (#35) üzenetére


b0bcat
addikt

Pontosítok: max. 5 óra netezés. Mondjuk az 5 Ah-s akku és az erős proci fényében nem csoda...

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#40) pleslie82


pleslie82
tag

Sziasztok!

Előszöt is jó lett a cikk és örülök, hogy a szerző elégedett a masinával.
Én sajnos Saelin fórumtárs tapasztalataiban osztozom. Az általa felsorolt hibák mindegyike nálam is jelentkezik, csakúgy, mint sokaknál. Egyébként én is az Emagtól vettem fekete pénteken. Az a furi, hogy a sok hiba ellenére is szeretem! :) Egyedül akkor vagyok mérges, ha este ágybafekve zenét hallgatok majd elinditom a böngèszést és egy idő után megáll a zene...nehogymár! Ehhez azért legyen már elég 1 giga ram...
Arról asszem már letettem, hogy az akku töltöttség felmenjen 100 százalèkig...
Sokan szidják a Samsungot, én telefonban nagy márkab...vagyok, többek között pont azért mert ilyen durva optimalizálatlanságot sosem engednènek meg maguknak..
Pedig az Asus sem egy sufni cég.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#41) b0bcat válasza pleslie82 (#40) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem is a legutóbbi töltésnél csak úgy volt hajlandó felmenni 100%-ig a töltöttség, hogy először megállt 73 vagy 83 százaléknál (nem emlékszem már pontosan), és második nekifutásra - a Samsung táblagépem 2 amperes töltőjét kötöttem rá -, percekkel később írta ki, hogy "feltöltve", és utána 100%-ról számolta a töltöttséget. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#42) pleslie82 válasza b0bcat (#41) üzenetére


pleslie82
tag

A Note 4 2 amperes töltőjèvel én is megküldtem de akkor sem ment szàzra! :) Most kapott egy kemény 3 megàs frissítést, meglàtjuk mi vàltozott.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#43) b0bcat válasza pleslie82 (#42) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem valamiért nem települnek a frissítések... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#44) ncsicso


ncsicso
tag

Hát igen, nekem a saját töltőjével 86%-ig ment most fel, aztán átdugtam egy kisebb (700 mA) Samsungot, az sem változtatott a helyzeten. Viszont mi is tapasztaltuk, hogy újracsatlakoztatáskor hamar 100%ot mutat. Már nem zavar...
A multitasking még mindig nem játszik nálunk szerepet, és még mindig szereti a kütyüt az asszon! És ez a lényeg... :)

Ja, ma nekem is jött rá valami frissítés, de én kerestettem vele.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#45) pleslie82 válasza ncsicso (#44) üzenetére


pleslie82
tag

Furcsa, amit írtok, nekem ha kihúzom visszadugom se tölt fel százra..de már lassan megszokom. 1 százalékon mèg úgy is megy vagy másfèl órát! :)
Ezzel azt is elmondtam, hogy a 3 megás frissítés sem hozott megváltást! :)

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#46) ncsicso válasza pleslie82 (#45) üzenetére


ncsicso
tag

Ez a kihúzom-visszadugom nem mindig működik.

ha véleményed van, ellenséged is van

(#47) pleslie82 válasza ncsicso (#46) üzenetére


pleslie82
tag

Az a helyzet, hogy ár/èrtèk arányba szerintem mindenki elnèzi az Asusnak a durva bug-okat, de valahol mėgis kiábránditó. Ha a Samsung telefonomnak lenne ilyen akkutöltöttsègi gondja(a többiről nem is beszèlve) akkor azonnal küldenèm a szervizbe. Kiváncsi vagyok Saelin kollega gèpère, hogy milyen állapotban kapja majd vissza a szerviztől.

Egy tèny, ez az Intel proci alapból szèpen meghajtja a gèpet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Tab S7+ LTE / Xiaomi 12 PRo / Redmi Watch 4

(#48) b0bcat válasza pleslie82 (#47) üzenetére


b0bcat
addikt

Nos, nekem ez már a második ASUS tabletem. Az elsőt - netes vásárlás volt - vissza is küldtem, mert használhatatlanul pocsék minőségű (nem IPS) képernyője volt. :U Szerencsére ennek a készüléknek idáig csak bocsánatos hibáival találkoztam.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#49) b0bcat


b0bcat
addikt

Egy lehetséges megoldás a teljes feltöltés kijelzésére: amikor azt írja, "feltöltve", de közben (messze) 100% alatt áll, akkor kezdjétek el használni a gépet úgy, hogy a töltőn hagyjátok - pár perc múlva kiírja, hogy 100%. Nálam működik. ;) (Nyilván magán a töltöttségen ez nem változtat, de ezek szerint amikor nem írja, hogy tele van, akkor is már ott jár, csak a kijelzés hibás... :U)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#50) ncsicso válasza b0bcat (#49) üzenetére


ncsicso
tag

+1 :C

ha véleményed van, ellenséged is van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.