Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) MongolZ válasza Realradical (#99) üzenetére


MongolZ
addikt

És? Összességében nem ugyanoda tartoznak? Ha én tulajdonos vagyok, érdekelni fog engem, hogy ki honnan van fizetve? Az én költségem, kész.

(#100) Kopi31415:

"Ugyanazon munka elvégzése ugyanannyi idő alatt akkor hatékonyabb, ha kevesebb költséggel jár."

Kérlek, mondd, hogy csak trollkodsz.
Ezen kívül a hatékonyságon és a költségen kívül ezer más tényező van, ami fontos. Az a főnök a hülye, aki csak ezt a néhány szempontot veszi figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#102) bambano válasza MongolZ (#96) üzenetére


bambano
titán

"Mitől lenne olcsóbb egy home office-os? Akkor nem kell bérelni az irodát? ": kisebb irodát kell bérelni.
"Csökken az állandó költséged? Nem": de, csökken. az is előfordulhat, hogy megúszol egy nagy kiadást, egy költözést.
"Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan emberrel dolgozzak hatékonyan együtt, aki home office dolgozik.": akkor változz meg.
"Neked sem mindegy, hogy olyan munkatársakkal kell együtt dolgoznod, akikkel nap mint nap együtt hülyültök, vagy mondjuk havonta 1x találkoztok és nincs különösebben miről beszélgetni.": valóban, nekem sem mindegy. én pl. nem szeretném ilyen szinten összekeverni a melót meg a magánéletemet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#103) MongolZ válasza bambano (#102) üzenetére


MongolZ
addikt

"kisebb irodát kell bérelni."
Nem nagyon szoktál irodát bérelni. Az irodák többségének ára nem azon a 4 m2-en múlik, amit egy ember kitesz.

"de, csökken. az is előfordulhat, hogy megúszol egy nagy kiadást, egy költözést."
Mitől csökkenne??? Mitől nagy kiadás egy költözés? A nagy kiadásnak mi köze az állandó költségedhez?

""Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan emberrel dolgozzak hatékonyan együtt, aki home office dolgozik.": akkor változz meg."

Leírtam, hogy miért. Azért, mert a munkakörök jó részében a hatékony munkához szükséges a személyes kommunikáció, amit nem lehet telefonnal, email-el kiváltani. Nem hiszem, hogy nekem kellene megváltozni emiatt. Te is másképpen reagálsz egy kapott email-re, egy telefonra és egy személyes találkozóra. Na, ezért nem tudom elképzelni a hatékony munkát.

"valóban, nekem sem mindegy. én pl. nem szeretném ilyen szinten összekeverni a melót meg a magánéletemet."
Erre nem tudok mit mondani. Ha te szívesen töltöd a napod nagy részét olyanokkal, akiket nem ismersz, hát, akkor a probléma inkább veled van. De javaslom, hogy ne a te begyöpösödött magatartásod legyen a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#104) Cathfaern válasza MongolZ (#103) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mit dolgozol, ahol ennyire fontos a személyes kapcsolat? Mai világban nehezen tudok elképzelni ilyen munkahelyet.

(#105) #06658560 válasza MongolZ (#103) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Nem nagyon szoktál irodát bérelni. Az irodák többségének ára nem azon a 4 m2-en múlik, amit egy ember kitesz."

Okos szervezéssel felényi iroda is elég lehet. Ami száz fő körül már sokat számít. Ahogy a szóba jövő irodák száma, milyensége is, pl. megközelíthetőség, parkolóhelyek, stb.

"Leírtam, hogy miért. Azért, mert a munkakörök jó részében a hatékony munkához szükséges a személyes kommunikáció, amit nem lehet telefonnal, email-el kiváltani."

A világ java része teljesen jól elvan személyes kapcsolat nélkül fejlesztési munkakörökben.

"Na, ezért nem tudom elképzelni a hatékony munkát."

Nem elképzelni kell, hanem csinálni. És a végén kiderül, hogy jé, működik, csak akarni kell.

#101: nem trollkodom. Az, hogy Béla milyen jól tud együtt inni Józsiékkal munka után, pont nem befolyásol semmit a munka eredményessége tekintetében. S csak ezért megtartani, ha egyébként költségesebb Andrásnál, nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#106) bambano válasza MongolZ (#103) üzenetére


bambano
titán

"Az irodák többségének ára nem azon a 4 m2-en múlik, amit egy ember kitesz.": ez önmagában igaz is lehetne, csak sajnos azon a téves előfeltételezésen alapul, hogy egy cégnél egy ember dolgozik otthonról. pedig ha már kialakítják a home office technológiai feltételeit, azt biztosan nem egy emberre szabják. vagyis nem 1x4 m^2-ről van szó, hanem sokszor 4-ről. Ami már számíthat.

"Azért, mert a munkakörök jó részében a hatékony munkához szükséges a személyes kommunikáció, amit nem lehet telefonnal, email-el kiváltani.": oké, és akkor azok a cégek, amelyek több telephelyesek? nem csak akkor merül fel kommunikációs kérdés, ha munkahely-otthoni iroda viszonylatban gondolkodunk, hanem akkor is, ha több telephelyes a cég. pl. a navngo nyitott Szegeden fejlesztői irodát. azok se tudnak akkor dolgozni? a szegediek ugyanúgy nem tudnak napi szinten f2f beszélni a budaiakkal, mintha home office-ben dolgoznának. zárják be a szeged irodát? vagy mégiscsak inkább benned van a hiba, ha azt gondolod, hogy ez így nem működhet? mielőtt válaszolsz, azt sem árt tudnod, hogy külföldi irodáik és távolkeleti szerverfarmjaik is vannak.

"Nem hiszem, hogy nekem kellene megváltozni emiatt.": de. neked. mert nem csak a home office miatt kerülhetsz abba a helyzetbe, hogy nem látod a kollégát élőben, hanem más, manapság mindennapos dolog miatt is. ha ezt nem tudod elfogadni, akkor neked kell változnod, mert a cégek biztosan nem fognak. a merci nem fogja bezárni a kecskeméti gyárát csak azért, mert az ott dolgozók nem látják a németeket élőben.

"Ha te szívesen töltöd a napod nagy részét olyanokkal, akiket nem ismersz, hát, akkor a probléma inkább veled van.": nekem a munkahelyem az a munkahelyem. a magánéletem meg a magánéletem. nem szerettem keverni a kettőt. sose bírtam jól, hogy a munkahelyen főnöki parancsra kell haverkodni. meg azt se, hogy olyanok családi hülyeségeivel kell foglalkozni, aki azt hiszi, hogy a haverom, közben meg a munkatársam. azt meg pláne nem bírtam, ha a főnök be akarta osztani a szabadidőmet.

"De javaslom, hogy ne a te begyöpösödött magatartásod legyen a mérvadó." erre a személyeskedésre sok mindent válaszolhatnék, de a tény tény marad: a cég magatartása lesz a mérvadó. neked meg haladnod kellene a korral, különben rosszul is járhatsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#107) MongolZ válasza Cathfaern (#104) üzenetére


MongolZ
addikt

Főállásban acélszerkezetek egyedi és kissorozat-gyártásával foglalkozó cégnél dolgozom, végzettségem szerint gépészmérnök.

"Mai világban nehezen tudok elképzelni ilyen munkahelyet."
Márpedig nagyon sok ilyen van...

"A világ java része teljesen jól elvan személyes kapcsolat nélkül fejlesztési munkakörökben."
Kicsit tekints ki a saját kis világodból, és meglátod mennyire "ügyesen" működnek ezek a szervezetek. A java része meg talán, TALÁN az IT szektorra igaz.

"Nem elképzelni kell, hanem csinálni. És a végén kiderül, hogy jé, működik, csak akarni kell."
Az, hogy nem tudod értelmezni, amit írtam, az egy dolog. Az túlzás, hogy próbáltam, hosszabb ideig voltam távol, agyrákot kaptam a sok telefonálástól. Nem egy egyszerű IT-s vagyok, akinek egész nap az a feladata, hogy a számítógépe előtt ül. És az emberek többsége sem ilyen.

"nem trollkodom. Az, hogy Béla milyen jól tud együtt inni Józsiékkal munka után, pont nem befolyásol semmit a munka eredményessége tekintetében. S csak ezért megtartani, ha egyébként költségesebb Andrásnál, nincs értelme."
Leírom még egyszer: Nem a költség az egyetlen szempont. Ha az lenne, akkor neked már rég nem lenne munkahelyed és mindenki helyett indiaiak dolgoznának. Mert hülyeség azt hinni, hogy amit te itt megcsinálsz, azt nem tudja egy indiai, kínai, pakisztáni, stb. olcsóbban. Valamiért mégis te csinálod. És nem a költség az indoka.

"Ez önmagában igaz is lehetne, csak sajnos azon a téves előfeltételezésen alapul, hogy egy cégnél egy ember dolgozik otthonról. pedig ha már kialakítják a home office technológiai feltételeit, azt biztosan nem egy emberre szabják. vagyis nem 1x4 m^2-ről van szó, hanem sokszor 4-ről. Ami már számíthat."
A logikádban van valami, mégsem igaz. Egy cég nem költözik csak úgy egyik pillanatról egy másik irodába.

"de. neked. mert nem csak a home office miatt kerülhetsz abba a helyzetbe, hogy nem látod a kollégát élőben, hanem más, manapság mindennapos dolog miatt is. ha ezt nem tudod elfogadni, akkor neked kell változnod, mert a cégek biztosan nem fognak. a merci nem fogja bezárni a kecskeméti gyárát csak azért, mert az ott dolgozók nem látják a németeket élőben."
Na állj, állj, állj. Az, hogy valami működésképtelen a munkakörök jó részében, míg a világ munkahelyinek kis %-át kitevő IT szektorban úgy-ahogy az, az nem jelenti azt, hogy nekem kell megváltoznom. Az, hogy bejött ez a divat, hogy home office (ami mondom, részben működik, teljes egészében a pozíciók nagy részében nem és nem is fog), még nem jelenti azt, hogy jó. A Mercedes itthoni és külföldi gyáregysége teljesen külön dolgozik. Az, hogy vannak közös projektek, nem jelenti azt, hogy működik a home office. Egyáltalán mi köze egy különálló fejlesztési központnak a home office-hoz?
Egyébként nem idevaló téma, de dolgoztam olyan multinál, ahol kapcsolatot kellett (volna) tartani a kanadai központtal, a kínai gyárral, stb. Tudod mennyire ment? Nagyjából sehogy. És nem csak a különböző kultúrák és az eltolt időzónák miatt.

"nekem a munkahelyem az a munkahelyem. a magánéletem meg a magánéletem. nem szerettem keverni a kettőt. sose bírtam jól, hogy a munkahelyen főnöki parancsra kell haverkodni. meg azt se, hogy olyanok családi hülyeségeivel kell foglalkozni, aki azt hiszi, hogy a haverom, közben meg a munkatársam. azt meg pláne nem bírtam, ha a főnök be akarta osztani a szabadidőmet."
Szabadidő beosztásról szó sem volt, nem kell személyes emlékeket belevinni a témába. Nem haverkodásról beszélek, hanem emberi kommunikációról. Nem haverkodásról. Ha erre képtelen vagy, az a te bajod. Hogy ez neked nem tartozik a mindennapok közé, az is a te bajod. De attól még nem normális.

"erre a személyeskedésre sok mindent válaszolhatnék, de a tény tény marad: a cég magatartása lesz a mérvadó. neked meg haladnod kellene a korral, különben rosszul is járhatsz."
Ez személyeskedés? Hát akkor ezért dolgozol te inkább otthon... Milyen korral kell haladni? Az mitől haladás, hogy valaki otthonról dolgozik? Pillants ki a saját kis burkodból, nézz ki az utcára, szívj egy kis friss levegőt, és meglátod, a te icipici világodon kívül is van élet.

[ Szerkesztve ]

(#108) Cathfaern válasza MongolZ (#107) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én IT-ban dolgozok, de igazából a cégnél az emberek jó része gépész vagy villamosmérnök :) Mivel multiról van szó, 4 országban vannak telephelyek, mindegyiken zajlik fejlesztés, a projektekben több ország is részt vesz. Nem állítom, hogy 100%-ban belelátok a munkájukba, de valahogy megoldják a dolgot. Mondjuk az tény, hogy itt nem egyedi és kissorozatos termékek vannak, ez lehet befolyásolja a dolgokat, ennyire nem látok bele.

"Nem egy egyszerű IT-s vagyok, akinek egész nap az a feladata, hogy a számítógépe előtt ül. És az emberek többsége sem ilyen."
Eddig ahol dolgoztam, és kicsit nagyobb telephelyről van szó (legalább van 2 szintje az épületnek, vagy akkora alapterület, mint máshol két szint), ott mindenki telefonált ha akart valamit. Sokszor még a szomszédos irodába is. Igazából pont az IT-sek szerettek mindig inkább odamenni az illetőhöz ha akartak valamit :) (legalábbis ha sürgős volt a dolog, amúgy IT-seknél ahogy láttam az e-mail a default kommunikációs eszköz :) )

[ Szerkesztve ]

(#109) bambano válasza MongolZ (#107) üzenetére


bambano
titán

"Egy cég nem költözik csak úgy egyik pillanatról egy másik irodába.": látom, értő olvasás nem működik.
van egy cég, bérel egy irodát, amit ki is tölt teljesen. növekedni szeretne, jelentős munkaerő felvétellel. ekkor vagy tudja úgy irányítani a dolgokat, hogy a dolgozói egy része elmenjen homeoffice-be, vagy ha minden dolgozója az irodaházban akar dolgozni, akkor másik irodaházba kell költöznie.

"Egyáltalán mi köze egy különálló fejlesztési központnak a home office-hoz?": az a tény, hogy feltetted ezt a kérdést, azt bizonyítja, hogy nem olvastad el a hozzászólásaimat. writeonly userekkel nem vitatkozom.

szerk: azért megkérdezném csendben: hogy a bánatba csináltok minőségbiztosítást dokumentálatlan személyes beszélgetésekkel meg telefonokkal? nem kell erőltetned a választ, én tudom: sehogy.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#110) MongolZ válasza Cathfaern (#108) üzenetére


MongolZ
addikt

"Nem állítom, hogy 100%-ban belelátok a munkájukba, de valahogy megoldják a dolgot. Mondjuk az tény, hogy itt nem egyedi és kissorozatos termékek vannak, ez lehet befolyásolja a dolgokat, ennyire nem látok bele."
Hát ez az. Megoldották. Úgy, ahogy. És mennyivel lett volna jobb, hogy ha mondjuk egymás mellett lévő irodákban lettek volna?
Érdemes megkérdezni olyan embereket, akik vezettek ilyen projekteket, mi a véleményük a több országon át ívelő fejlesztésekről, stb. Megoldották? Kénytelenek voltak. Ez a munkájuk. Kényelmes volt? Kötve hiszem. Lehetett volna jobb? Hát persze...

(#111) vodkaboy22 válasza MongolZ (#107) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hehe én is hasonló cégnél (kőkemény acélipar járműipar beszállító) dolgozom és:

- Home office lehetősége nagyon jó lenne.
- Van nagy iroda is nálunk meg közepes is mindkettő rossz hatással van a munkára. (Nem csak saját vélemény), mind fejlesztők, mind tervezők, mind mibisek, mind technológusok terén probléma a nagy iroda. Nem is kicsit. Konkrétan van olyan munkatársam aki úgy telefonál mint ha katonai barakban "ordibálna"... ("élmény")
- Személyes kapcsolat ide vagy oda... Nem az kéne hanem korrekt teambuilding... Jó teambuilding mellett akár mindenki ülhetne 1 fős irodában... Sokkal jobb lenne.
- DE a kedvencem amikor a nekem még aprónak mondható irodámban is (7 fő ~ 55 négyzetméter) 3 ember egyszerre kezdi el verni a gépet a vállalatirányítási szoftverben adathalászva és még 2 ember telefonál...
de sajnos zenehallgatás tabu téma nálunk :W
Beszámoló írás effektivitása 20% ahhoz képest amikor előző cégemnél legalább egy fejhallgatóval ki tudtam zárni a külvilágot.
Igen is jó lenne a home office, igenis jó lenne a minél kisebb legalább csapatszintű irodák. Igenis ha emailen keresztül nem lehet együtt dolgozni kollégákkal akkor ott komoly baj van amit a személyes kontakt se old meg. Pedig hány konstruktőr ujjait tördelném szét szépen rézkalapáccsal... ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#112) MongolZ válasza bambano (#109) üzenetére


MongolZ
addikt

"az a tény, hogy feltetted ezt a kérdést, azt bizonyítja, hogy nem olvastad el a hozzászólásaimat. writeonly userekkel nem vitatkozom."
Aha, értem. Tehát, ha valaki kijelenti, hogy más egy különálló iroda és az emberek home office-ban való munkáltatása, akkor egyből writeonly user vagyok. Azt hiszem, ezt inkább neked vágták a fejedhez itt néhányszor.

"szerk: azért megkérdezném csendben: hogy a bánatba csináltok minőségbiztosítást dokumentálatlan személyes beszélgetésekkel meg telefonokkal? nem kell erőltetned a választ, én tudom: sehogy."
Miért kellene egyáltalán kezdeni vele valamit? Ismered az ipart, és a valóságot? Nem hiszem.
Te most tényleg azt hiszed, hogy a szerződések megbeszélések alatt köttetnek, vagy mi? Vagy csak egyszerűen ennyire tudatlan troll vagy?

[ Szerkesztve ]

(#113) Strezi válasza MongolZ (#107) üzenetére


Strezi
őstag

Na várjunk csak! Értelmezésem szerint itt eleve a 40 feletti IT fejlesztőkről beszélgetünk... Értelmezésem szerint IT fejlesztő az aki szoftver cégnél dolgozik ;)

Te nem vagy az, nem ebben a világban dolgozol. Akkor miről beszélsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#114) MongolZ válasza vodkaboy22 (#111) üzenetére


MongolZ
addikt

"Van nagy iroda is nálunk meg közepes is mindkettő rossz hatással van a munkára. (Nem csak saját vélemény), mind fejlesztők, mind tervezők, mind mibisek, mind technológusok terén probléma a nagy iroda. Nem is kicsit. Konkrétan van olyan munkatársam aki úgy telefonál mint ha katonai barakban "ordibálna"... ("élmény")"
Ezt írtam én is, nagyon rossz a nyílt iroda.

"Igen is jó lenne a home office, igenis jó lenne a minél kisebb legalább csapatszintű irodák."
Na most melyik? :) Mert a másodikra mondtam, hogy szvsz az a legjobb megoldás.

(#113) Strezi: Főállásról beszéltem, de valóban nem vagyok 40. A cikk pedig pont nem a 40 fölöttiekről szól, hanem arról, hogy egy épp, hogy 40 fölötti csókának mi a tanácsa a fiatalabbaknak.

[ Szerkesztve ]

(#115) bambano válasza MongolZ (#112) üzenetére


bambano
titán

"ha valaki kijelenti, hogy más egy különálló iroda és az emberek home office-ban való munkáltatása, akkor egyből writeonly user vagyok.": megint nem érted a magyar mondatokat. nem attól lettél writeonly, hogy kijelentetted, hogy szerinted más a homeoffice mint a különálló iroda. attól lettél writeonly, hogy feltettél egy kérdést, amire korábban már megkaptad a választ. feltételezem, ha olvastad volna a választ, nem teszed fel megint a kérdést.

nem kell konkrétan az acélszerkezet gyártás ipart ismernem ahhoz, hogy tudjam, a minőségbiztosítás hogyan működik, annak az alapjai ugyanis ugyanazok minden iparban. és látom, hogy az általad preferált módszer nem felel meg neki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#116) MongolZ válasza bambano (#115) üzenetére


MongolZ
addikt

"nem kell konkrétan az acélszerkezet gyártás ipart ismernem ahhoz, hogy tudjam, a minőségbiztosítás hogyan működik, annak az alapjai ugyanis ugyanazok minden iparban. és látom, hogy az általad preferált módszer nem felel meg neki."

Ja, értem. Bemész a boltba, kinyitod a szádat, kérsz 1 kg kenyeret. Kapsz egyet.
Ez mennyire felel meg a minőségbiztosítási követelményeknek?

Ilyen hülye kérdéseket, mint te, nagyon kevesen tesznek fel. Vagy te minden beszélgetést ledokumentálsz? Ennyire elméleti ember vagy te, vagy mi?

Egyáltalán milyen minőségbiztosítási követelményeknek kellene megfelelnie egy telefonhívásnak, áruld már el?

Az első mondatod egyszerűen üt mindent.

(#117) vodkaboy22: :D Pontosan ezt írtam.
Kis irodák, home office meg úgy, hogy 1-2 nap otthon, többit benn, vagy részmunkaidőben benn, többit akárhol. Nekem is van olyan feladatom, amit sokkal egyszerűbb az irodába/otthon a szobába bezárkózva, fülessel a fejemen megoldani, meg is csinálom így. De ettől még mindennap még nem lehet megcsinálni.

(#118) Kopi31415: "A távoli, nulla személyes kontakttal bíró tevékenységek olyan pitiáner cégeknél is jól működnek, mint Ford, VW, MAGNA, JCI, stb."
Idézd tőlem azt a bejegyzést, mondatot, akármit, ahol leírom, hogy nem működik. Azt írtam, hogy nem hatékony, vagy hogy rosszul működik. Konkrétan a VW és a Ford egy üzletágát ismerem, hagyjuk őket.

[ Szerkesztve ]

(#117) vodkaboy22 válasza MongolZ (#114) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Feladatfüggő!
Legyen lehetőség homeoffice-ra is és alapból kis csapatszintű irodák legyenek. Amennyiben olyan feladatod van, hogy otthon effektívebb vagy tud megoldani azt is és legyen kvázi lehetőség arra is, hogy pl IT-s vállalatirányítási szoftver hegesztő kolléga tudjon tartosan otthonról "hegeszteni".

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#118) #06658560 válasza MongolZ (#107) üzenetére


#06658560
törölt tag

A távoli, nulla személyes kontakttal bíró tevékenységek olyan pitiáner cégeknél is jól működnek, mint Ford, VW, MAGNA, JCI, stb. És nem tegnap óta. Van, amikor kell személyes jelenlét, de az a projektidő maximum tizede.

"Te most tényleg azt hiszed, hogy a szerződések megbeszélések alatt köttetnek, vagy mi? Vagy csak egyszerűen ennyire tudatlan troll vagy?"

Garázscégnél lehet, hogy az éjjeli közös bebaszáson, multinál nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#119) Cathfaern válasza MongolZ (#110) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mindenki szídja a másik országot, de ez oda-vissza is működik és nem a "távmunka" miatt, hanem mert mindenki meg van győződve arról, hogy a saját nemzete sokkal értelmesebb, mint bármelyik másik :) Szóval ez nem túl mérvadó...
Amúgy én nem túl sok olyan személyes megbeszélést láttam, amit ne lehetett volna megoldani egy jól megírt e-maillel, vagy ötöd annyi idő alatt real-time chaten vagy telefonon. Persze nyilván akkor nem lehet közben kávézni / cigizni egyet, meg beszélgetni kutyákról/autókról/motorokról/nyaralásról :) (nem egy megbeszélésen voltam, ahol a 1,5 órából 30 legalább ilyenekre ment el. A maradék részt is le lehetett volna rendezni amúgy 10 perc alatt kb.)

Nyilván nem azt mondom, hogy sosincs szükség a személyes kontaktusra, de heti 3-4 óránál átlagban többre nem nagyon van szükség... az meg elég jól megoldható home officeból is, ha nem a világ másik végén lakik az illető.

[ Szerkesztve ]

(#120) bambano válasza MongolZ (#116) üzenetére


bambano
titán

"Ja, értem. Bemész a boltba, kinyitod a szádat, kérsz 1 kg kenyeret. Kapsz egyet. Ez mennyire felel meg a minőségbiztosítási követelményeknek?": bemész egy isp ügyfélszolgálatára. mielőtt kinyitod a szádat, közlik, hogy a beszélgetést rögzítik a fogyasztóvédelmi törvény miatt. és utána kezdheted a mondókádat. ha telefonon hívod őket, dettó.

"Ennyire elméleti ember vagy te, vagy mi?": nem, én tökre gyakorlati ember vagyok.

"Egyáltalán milyen minőségbiztosítási követelményeknek kellene megfelelnie egy telefonhívásnak, áruld már el?": magának a telefonnak elvileg semmilyennek. a folyamatnak, amit telefonon intézel, annak kellene megfelelnie a minőségbiztosítási elvárásoknak. feltételezem, a telefonjaitoknak meg a személyes beszélgetéseiteknek nem 100%-a szól a pizzázásról, hanem van benne olyan is, ami a munkáról szól. vagyis munkafolyamatokban valamilyen helyzetben kell döntést hozni. ha az nincs ledokumentálva, hogy keresed vissza később, hogy adott döntés miért úgy született meg? sehogy. ezért van az, hogy rendesen működő cégek akkor is a formalizált irányba mennek, ha egyébként lehetőség van személyes kapcsolatra. ennek az a vége, hogy teljesen mindegy, ott van-e az ember, mert akkor is dokumentáltan kell végezni a munkát ha ott van meg ha nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#121) MongolZ válasza bambano (#120) üzenetére


MongolZ
addikt

"bemész egy isp ügyfélszolgálatára. mielőtt kinyitod a szádat, közlik, hogy a beszélgetést rögzítik a fogyasztóvédelmi törvény miatt. és utána kezdheted a mondókádat. ha telefonon hívod őket, dettó."

Na várjál. Azt mondtad, ismered a minőségbiztosítási követelményeket, és azok máshol is igazak. Hát nem.
Valamint nem ügyféllel való kommunikációról beszélek, hanem munkatársak közöttiről, amit te kerülsz. Ott is ledokumentálsz mindent?

"nem, én tökre gyakorlati ember vagyok."

Erős kétségeim vannak e felől.

"vagyis munkafolyamatokban valamilyen helyzetben kell döntést hozni. ha az nincs ledokumentálva, hogy keresed vissza később, hogy adott döntés miért úgy született meg? sehogy. ezért van az, hogy rendesen működő cégek akkor is a formalizált irányba mennek, ha egyébként lehetőség van személyes kapcsolatra. ennek az a vége, hogy teljesen mindegy, ott van-e az ember, mert akkor is dokumentáltan kell végezni a munkát ha ott van meg ha nem."

Erre találták ki az emlékeztetőket, összefoglaló emaileket, akármit, a fantáziádra bízom. Egy fél órás megbeszélés után elég 2 sort írni, hogy "a megbeszélésen elhangzottak szerint elindítjuk X db Y gyártását megrendelés nélkül, mert stb.", ezt címezve az összes résztvevőnek. Nem azért megy így, mert a minőségbiztosítás megköveteli, hanem hogy legyen mihez tartani magunkat.
Miért ragaszkodsz ilyen görcsösen ahhoz, hogy mindent csak megbeszélünk? Írtam én ilyet?

Egyébként igen, van olyan is, hogy megbeszélem ezzel, vagy azzal ezt és azt személyesen, és nem írjuk le. Meg fogja csinálni? Meg. Bizalom kérdése. Meg a hatékonyságé. Ha mindent leírnánk, meg ledokumentálnánk, akkor már rég nem lenne munkánk.
A mi szakmánk olyan kicsi, hogy (még) van becsülete a szónak. Tudom, más világ, tudom...

[ Szerkesztve ]

(#122) bambano válasza MongolZ (#121) üzenetére


bambano
titán

"Azt mondtad, ismered a minőségbiztosítási követelményeket, és azok máshol is igazak. Hát nem.": nem követelményeket írtam, hanem elveket. a minőségbiztosítási folyamatok alapelvei mindenhol ugyanazok. csak egy érvényes iso 9001 van, meg 14001 meg hasonlók. tehát megint nincs igazad. hát de.

"Erős kétségeim vannak e felől.": magánügy.

"Miért ragaszkodsz ilyen görcsösen ahhoz, hogy mindent csak megbeszélünk? Írtam én ilyet?": semmi ilyesmihez nem ragaszkodom, ezt te beszéled bele a történetbe. amihez én ragaszkodom, az az, hogy vannak dolgok, amiket megbeszéltek. te mondtad, fontos a személyes jelenlét, mert megbeszéltek dolgokat, tehát ezt nem kellene vitatni (már amennyiben megérted, hogy mit írok). viszont ha vannak dolgok, amiket megbeszéltek, ráadásul csak megbeszéltek, ott megcsúszik a minőségbiztosítás.

"Egyébként igen, van olyan is, hogy megbeszélem ezzel, vagy azzal ezt és azt személyesen, és nem írjuk le.": q.e.d.
"A mi szakmánk olyan kicsi, hogy (még) van becsülete a szónak.": ja, addig, amíg az első komoly balhé be nem üt. ott a bíróságon derülne ki, hogy tényleg van-e még becsülete a szónak, és komolyan hiszek benne, hogy utána nulla idő alatt törölnék el ezt a fajta vállalatirányítást.

"Valamint nem ügyféllel való kommunikációról beszélek, hanem munkatársak közöttiről, amit te kerülsz. Ott is ledokumentálsz mindent?": természetesen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#123) #06658560 válasza Cathfaern (#119) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az indiaiakat, pakisztániakat leginkább azért nem alkalmazzák felénk, amikor úgy adódik, mert a hamar munka, szar eredmény képletben mozognak. akik nem, azok már átköltöztek. Mert a fejlesztést nem akarják outsourcingolni-bár ott is látom egyre inkább a kipakolást. mostanában ahol dolgozom, pont oda outsourcingolta a nagy cég a melót.

Valamint van, amit nem sikerül neten elmagyarázni. De azt általában személyesen sem, a fogadó oldal szellemi szintje alacsony volta miatt.

(#124) DarkByte


DarkByte
addikt

Pár napja olvastam, de csak most jutott eszembe megköszönni a fordítást.
Szóval: köszi a fordítást! Jó cikk. :R
(és van benne egy csomó linkelt további cikk és könyv amit el kellene olvasni)

(#125) looser


looser
addikt

Nem vagyok fejlesztő, csak egyszerű üzemeltető, de állati jó és lelkesítő volt olvasni ezt az írást. Köszönet a fordításodért! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#126) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én sem vagyok fejlesztő, de nagyon tetszett a cikk, és főleg azzal értek egyet, amit a 6. pontban mondott az illető. Nem-fejlesztőként is vannak benne nagyon hasznos tanácsok.

(#127) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

nekem tetszett ez a cikk, eletszeru. ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#128) UnA


UnA
Korrektor

Köszönöm mindenkinek a dícsérő szavakat a fordításért.

Ahogy a bevezetőben írtam, szerintem ez egy fontos cikk, még akkor is, ha vannak olyan látógatók, aki minden nap olvasnak ilyesmit - ahogy ezt a már az elején megjegyezte valaki. :) Viszont a Logout cikkek közt aránylag ritka a hasonló témájú, de komplex írás, emiatt is hiánypótlónak éreztem.

Ezzel együtt Adrian Kosmaczewski is üdvözletét küldi a magyar olvasóknak...

(#129) Dhampir


Dhampir
félisten

Hujj, de jó ez a cikk! :R

(#130) hcl válasza MongolZ (#101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A multicéges főnökök nagy része mást nem néz. Minél magasabban van, annál kevésbé érdekli más.

Mutogatni való hater díszpinty

(#131) mekka_kola válasza MongolZ (#103) üzenetére


mekka_kola
tag

Én sem akarom összekeverni a munkát a magánélettel: a munkatársaim ne a haverjaim legyenek, hanem társaim a munkában. Ha ezt a kapcsolatot elbagatelizálja egy ivós-fingós este, akkor az a kapcsolat megromlik és komolytalan lesz.

(#132) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Jó cikk, kösz a fordítás! :C

A bornout részről kár, hogy nem írt bővebben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#133) CyberPunk666 válasza Mercutio_ (#132) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

kiszületés? :D

(#134) hcl válasza CyberPunk666 (#133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt le szoktak, turulba' :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#135) Mercutio_ válasza CyberPunk666 (#133) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jóvanmá biológiai alapú spell checker:DDD , csak 2-vel ment mellé, korán volt még :P burnout

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#136) Mercel


Mercel
senior tag

Érdekes írás, köszönet a fordításért.

Marcel

(#137) Mercel


Mercel
senior tag

A Home Office egyenes út ahhoz, hogy csökkenjen a hatékonyság és az ember boldogtalanul, elmagányosodva éljen és dolgozzon. Néha fűszerként egy-egy napon jól jöhet de kizárólag kivételként.

Az egyterű irodákkal kapcsolatban egyetértek a szerzővel - szellemi munka esetén maga a pokol.

Marcel

(#138) Polllen válasza Mercel (#137) üzenetére


Polllen
nagyúr

Attól, hogy otthon dolgozol, miért kellene magányosnak lenni? A munkahelyen kívül is van egy világ.

Illetve nagyon személyiség és munka függő, hogy a munkahatékonyság nő vagy csökken. Én pl. sokkal hatékonyabb vagyok otthon, de mivel nincs home office, így marad a nagy iroda 13 másik emberrel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#139) bambano válasza Mercel (#137) üzenetére


bambano
titán

-1
szerintem meg jobb a home office, mint tömegközlekedni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#140) htomi85 válasza bambano (#139) üzenetére


htomi85
tag

Ami pedig ennél is jobb, az a lakás bérlése a munkahely mellett.

(#141) Goose-T válasza htomi85 (#140) üzenetére


Goose-T
veterán

Feltéve, hogy nincs családod.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#142) Mercutio_ válasza bambano (#139) üzenetére


Mercutio_
félisten

Főleg, ha antiszociális vagy :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#143) DarkByte válasza htomi85 (#140) üzenetére


DarkByte
addikt

Én ezt nem így gondolom. :N Egy évig éltem albérletben, ami a munkahelyemtől kb. 200 méterre volt gyalog. Nagyon ellustul az ember tőle. Legalább is rám negatívan hatott, nem volt meg a késztetés a kollégákkal másfelé csatangolni, sörözni menni meló után, hiszen milyen kényelmes hogy 5 perc és otthon vagyok és döglődhetek a saját kecóban.

[ Szerkesztve ]

(#144) bambano válasza Mercutio_ (#142) üzenetére


bambano
titán

akkor leszek igazán antiszociális, ha kiveszem a középső kipufogódobot :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#145) Strezi válasza bambano (#144) üzenetére


Strezi
őstag

Kérem kolléga, komolyabban! ;)

Azt már mindannyian megcsináltuk 25 évesen, nem ? ;]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#146) kovgab válasza Cathfaern (#60) üzenetére


kovgab
aktív tag

Egy blokk kereszt alakban van, az 4 személy, az asztalok brutál nagyok, máshol 2 személynek van ekkora.
Az iroda 13 ilyen blokkból áll. U alak az U szárai és az alja az asztal blokkok vonala, a közepén a közlekedő, a tárgyalók és a konyha valamint a recepció. Illetve a nagy közös helység az előadások és a planning-es jelenéseknek.
Szerintem nagyon jó a környezet, simán vannak mindenféle emberek akik mindenfélét csinálnak és eddig nem volt gond...
Na jó a nerfgun őrület kicsit necces volt :)

kis reklám: ha fejlesztő vagy tesztelő vagy scrum-os vagy lehet éppen téged keresünk :R
feltéve ha bírod a robotokat :) :K

[ Szerkesztve ]

Ká Úr

(#147) the dealer


the dealer
tag

Szeretem elolvasni a tapasztalt fejlesztők gondolatait. Sok új dolgot nem olvastam, ellenben jól összefoglaltad a nagyobb igazságokat, amikkel többnyire egyet is értek. :C

Real life is just a hobby.

(#148) UnA


UnA
Korrektor

Valami történhetett a medium.com és a szerző között, ezért az első oldalon le kellett cserélnem az eredeti cikkre mutató linkeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.