Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) willope


willope
tag

Pár év és a mobilok elérik a csúcspc-k teljesítményét. Durva.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#3) crue válasza willope (#2) üzenetére


crue
őstag

A csúcs pc-k is fejlődnek ám.

(#4) Johnnyxy27 válasza #32839680 (#1) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Nekem 8 magos mtk procis mobilom van, és az aida szerint ha csak pötyködöm, akkor 3 mag megy, de az biztos, hogy az 5-ös android óta tudja utilizálni a 8 magot, afölött...kérdéses, szerintem a 6.0 már fogja, illene.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#5) Graphics válasza willope (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen mas architektura... Nem igazan fogja elerni..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Johnnyxy27 válasza willope (#2) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

A csúcs pc-két nem fogják, de a mobil eszközökbe szánt megoldásokat (atom, core M) szerintem elfogják, ULV i3, i5 no chance, mivel ahogy a kolléga írta, azok is fejlődnek:)

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#7) Kendek válasza Johnnyxy27 (#6) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy a fejlődés tartja vissza őket, mivel az a végtelenségig nem tart (lesz egy határ ahol megáll a tudomány), viszont a fizikai méretkülönbség és a hőelvezetés már annál inkább különbségeket szül a teljesítmény kapcsán. Csak vess össze egy telefont és egy asztali gépet...

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#8) Johnnyxy27 válasza Kendek (#7) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ez mind igaz!!! De attól még a fejlődés sem nem áll meg egyiknél sem, legfeljebb a technológia változik.
Ha meg mégis megáll a fejlődés...akkor meg már nincs is miért élni, igaz:)?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#9) NightDante


NightDante
csendes tag

És GPU-ban mennyire erős az x20? Mert így ez a 10 mag oké, meg minden. De ha GPU gyenge, akkor ez még mindig édes kevés.

(#10) Kendek válasza Johnnyxy27 (#8) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát, azért ha őszinték akarunk lenni, az elmúlt években már igencsak alábbhagyott a PC-s hardverek fejlődésének lendülete a korábbi évekhez képest. Most már nincsenek azok a fene nagy teljesítményugrások mint azelőtt. Egy idő után pedig a mobilokban is inkább majd csak megváltoznak mint - fizikailag - gyorsulnak a chipek, hogy mondjuk szoftveresen jobban ki lehessen őket használni.

<-ƘƘ->

(#11) willope válasza crue (#3) üzenetére


willope
tag

Messze nem fejlödnek úgy, mint a mobilok.

A kétéves notebookom abszolút tartja az értékét, ugyanezekkel a specekkel ma sem tudnám olcsóbban megvenni. Jó, elismerem, hogy pl. az SSD vinyók ára nagyot zuhant, tettem is bele egy 500gb-os modult.

Az egyéves telefonomnál ma meg már másfélszer gyorsabb mobilok vannak ugyanazon az áron.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#12) Blyan válasza willope (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Mondjuk 20 maggal? :D PC szinten az Intel Core i7-5820K 4005/22779 eredménynél jár ami azért jócskán több.
De mint mondták többen is, tök más architektúra, nem is nagyon érdemes hasonlítgatni, főleg amíg a PC-s nagygépek fogyasztását nem kell egy-másfél napos üzemidőkre szorítani.
És a teljesítmény növekedés üteme itt is szépen be fog lassulni gyártástechnológiai korlátok miatt.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) #79335424 válasza #32839680 (#1) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az a baj, hogy a többség teljes tévedésben van a big-little elrendezés célját illetően. Talán, a hibrid autók egy jó hasonlat. Összeadva a benzin és a villanymotor teljesítményét, kapsz egy adatot, de annak az eléréséhez fölösleges a hibrid technológia. A motiváció az, hogy a két meghajtás eltérő karakterisztikáját kihasználva, a villanymotor akkor vegyen részt a meghajtásban, amikor a benzinmotor rossz hatásfokkal dolgozik. A végcél tehát nem a nagyobb összteljesítmény, hanem a hatásfok optimalizálása és ezzel a fogyasztás csökkentése. Ugyanerről szól a big-little is. Több, de eltérő karakterisztikájú processzormag azért, hogy a számítási kapacitást mindíg az a konfig szolgáltassa, amelyik azon a teljesítményszinten a legjobb hatásfokkal dolgozik. Vagyis, ennek inkább az akkuidőhöz van köze, nem pedig a csúcsteljesítményhez. Ebből a szempontból az Androidon nem sok múlik. Ez kernel szinten van szabályozva, nem OS szinten. Az OS csak közli, hogy "ez a meló", de arra nem ad utasítást, hogy azt hány mag végezze el. A kernelben különböző "működési minták" vannak definiálva. Ezek a governorok. Az OS lehetőséget ad arra, hogy akár a user is választhasson (root jogosultsággal) a rendelkezésre álló "mintakollekcióból". Ezt akár automatizálni is lehet. Tegyük fel, hogy egy könyvet olvasol a telón! Hozzáérsz a kijelzőhöz, mert lapozol. Egy lassabb governor (pl. powersave) "lomhábban" reagál, lassabb lépésekben futtatja fel a teljesítményt. Ez elég egy lapozáshoz, viszont, így energiát takarít meg. Más alkalmazásnál viszont ez kevés lenne, mert gyors reakciókra lenne szükség. Egy Performance governor, ahogy a kijelzőhöz érsz, rögtön a magok közé csap és a lehető leggyorsabban futtatja fel a teljesítményt. Persze, ennek ára van, ami hőmérsékletnövekedésben és akkuidő csökkenésben nyilvánul meg. De, a governorok konkrét működési módjai nem az Androidban vannak definiálva.

[ Szerkesztve ]

(#14) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Az AnTuTu-nak is meg kell élni valamiből. :)

(#15) moleculez válasza #79335424 (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Hasznos olvasmány volt, most azt nem értem, hogy a szoftverfejlesztő az optimalizálás során mohez optimalizál? OS, vagy hardver? (Kernel nyilván kizárva, annyi van belőle)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) Fiery válasza moleculez (#15) üzenetére


Fiery
veterán

A legtobb androidos app Javaban keszul, esetleg kiegeszito nativ (C++) koddal. Es a legtobb app nem hasznal egynel tobb szálat, tehat eleve lenyegtelen az app szempontjabol az alatta levo hardver. Az Android platform feladata, hogy a melot kiossza az egyes magok es az egyes big.LITTLE klaszterek kozott, odafigyelve az akkumulator ido sporolasra es az igenyelt teljesitmenyre is.

A leirt "problema" miatt a legtobb app nem fog skalazodni 1-nel tobb magra. Viszont, mivel az Androidon sok app/service futhat a hatterben, parhuzamosan az eloterben futo (tehat aktiv) appal, igy mondjuk 3-4 darabig van ertelme pakolni ujabb magokat. Ennel tobb magra nincs szukseg, de persze ha tobb klaszter van, akkor a magok szama klaszterenkent ertendo. Vagyis, egy olyan felallasnak van ertelme, hogy 2-3 klaszter, es klaszterenkent 4 mag, hiszen ugysem fog a benchmarkokon es egy-ket specialis appon kivul egyszerre uzemelni 1-nel tobb klaszter (vagy 4-nel tobb mag, ha ugy tetszik). Ha azonban a benchmark beroffenti az osszes klasztert egyszerre -- erre nem minden big.LITTLE SoC kepes --, akkor a hovedelem fog nagyon hamar belepni, es le fogja korlatozni (= thermal throttling) a magok orajelet egy olyan szintre, hogy hiaba az osszesen 8-10 vagy me'g tobb mag, a tobbszalu teljesitmeny megsem lesz igazan atuto. Vagy legalabbis nem lesz olyan franko, mint amit az ember varna mondjuk egy 10 magos SoC-tol. Jol lathato az X20 benchmark eredmenyein is, hogy szo sincs akar csak 6x teljesitmeny skalazodasrol (tobbszalu vs. 1 szalu eredmeny) sem, nem beszelve az elmeleti 10x-rol.

Valaszolva a kerdesedre: az app fejlesztok tipikusan nem optimalizalnak semmire. Nyilvan van kivetel, de azoknal az appoknal mindig is nagy dilemma lesz, hogy hany szálat erdemes hasznalni. Vagy hasznalsz kevesebbet, es akkor a hovedelem nem fog belepni olyan hamar; vagy inditasz 8-10 szálat, de akkor jo esellyel rosszabb lesz a vegeredmeny, mint ha konzervativabban valasztod meg a szálak mennyiseget.

(disclaimer: PC, Android, WP es Tizen platformokon is fejlesztek, de mobil vonalon nem teljesitmeny orientalt appokat)

[ Szerkesztve ]

(#17) kstcsk válasza Fiery (#16) üzenetére


kstcsk
tag

Köszönöm ezt a választ, erre már kíváncsi voltam egy ideje.

(#18) rodrigez válasza Blyan (#12) üzenetére


rodrigez
senior tag

Azért erre ne igen idd meg a vitriolt. Nézd meg az egymagos teljesítményeket. Az új Exynos az egymagos tesztben a 2.3ghz-es saját tervezésű magjával 2300 körül gurít és az általad írt i7-5820K-nál 1.3ghz-el alacsonyabb órajelen jár. Ha azonos órajelet vennénk alapul, akkor már az Exynos is 3600-nál járna, ami ugye ott van bő 10%-nyira az általad ír 4005 ponttól. Persze akkor már nem lenne olyan ultra energiatakarékos, de abban is biztos vagyok, hogy töredékét nem zabálná a i7-5820K magjának. Most csak és kizárólag 1 mag vs. 1 magról beszélek.

(#20) falijja válasza NightDante (#9) üzenetére


falijja
őstag

Gondolom, szokásosan hozzá vágnak egy harmat gyenge valamit... :(((

(#21) janos1988 válasza willope (#2) üzenetére


janos1988
addikt

Hiába nyaldossa egy pár éves pc teljesítményét alulról, ha még mindig félkarú óriások. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem kezdenek már el gyártani normális dokkolókat hozzájuk (hdmivel, 2-3 usbvel), hogy végleg száműzzék az otthonokból az általános felhasználásra szánt, nagy és órmótlan pc-ket. Az lenne ám csak az igazi fejlődés, ha csak bepattintom és ott folytatok mindent ahol abbahagytam. Csak sokkal kényelmesebben, egérrel, billentyűzettel és egy tv-n...ja és közbe még töltődik is. :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#22) #06658560 válasza willope (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amikor majdnem nulla szinten mozogsz, könnyebb százalékosan nagy növekedést elérni. Magasabb szinten már nem.

(#24) Fiery válasza #32839680 (#23) üzenetére


Fiery
veterán

Pontosan. Es sajnos nem csak a kepernyomeret a baj, hanem sokszor az orientaciot is sz*rul kezelik az androidos appok. Erdemes elolvasni pl. ezt --> Pixel C review.

A Microsoft-fele Continuumnal kevesbe az appok minosege a baj, mint inkabb a valasztek.

[ Szerkesztve ]

(#26) Fiery válasza #32839680 (#25) üzenetére


Fiery
veterán

Kivancsi lennék, mire gondolsz, mi mast tehetne még a Microsoft :) Megcsinaltak a konvergalt platformot, van egy franko uj API, mindenkire eroszakkal is ratukmaljak a Win10-et, eltoroltek az eves developer dijat, rengeteg material van a fejleszteshez (videok, tutorialok, Git-en egy halom remek UWP sample, stb). Fejlesztokent en nem latok tobb lehetoseget, mar persze az eddig felfedezett Win10 es Win10 Mobile bugok javitasan kivul. Most mar tenyleg a fejlesztoknel a labda, dolgozni kene ezerrel. De sokan szerintem megvarjak a jovo juliust, amikor lejar az ingyenes Win10 upgrade. Es majd akkor megnezik, valojaban mennyire is terjedt el a platform, valojaban hany szazmillio device-ot tudnak celozni egy univerzalis appal.

(#28) tatararpad válasza #32839680 (#27) üzenetére


tatararpad
őstag

Még ha állna már ott sem lenne sok értelme ezeket univerzális appként megcsinálni, mert úgyis csak PC előtt használják őket. Még a teljes értékű MS Office se talált utat magának az új platformra pedig az valamivel általánosabb szoftver ráadásul házon belüli.

[ Szerkesztve ]

(#29) makopeter válasza Fiery (#26) üzenetére


makopeter
tag

Ez egy ördögi kör így: a fejlesztők várnak a potenciális felhasználókra, akik miatt érdemes lenne időt belefektetni. Viszont pont ezért fog a felhasználó elpártolni, mert egy év után rájön hogy kevés az app pl..

(#30) erer1000 válasza willope (#2) üzenetére


erer1000
őstag

csak a mag, ghz és ram mennyiségben max :D

most vannak egy 10éves pc szintjén kb ._.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#31) celeron


celeron
senior tag

Az utóbbi idoben a kínai gyártókon azt vettem észre hogy inkább a takarekosabb procikat preferálják. El kellene már indulni inkább a durva optimalizáció irányába, különben bele lehet ülni a 10 magos gigabrutál prociba, ha az is fél napot húz ki. Így csak benchmarkolásra jó fszjátszásra.

(#32) Fiery válasza #32839680 (#27) üzenetére


Fiery
veterán

Tovabbra sem szempont az, hogy egy igazan bonyolult szoftvert portolni lehessen univerzalis appkent. Tobb okbol sem: az ilyen szoftverek felhasznaloi jol elvannak a klasszikus PC-kkel. Akarmilyen jol is hangzik a Continuum, egy profi felhasznalo nincs arra raszorulva, hogy a telefonjan bibelodjon egy komoly produktiv szoftverrel. Egy sima megjelenito, vagy egy "koca" verzio a szoftverbol, univerzalis appkent jol johet, de senki sem fogja a dokkolt telefonjan szerkeszteni pl. ArchiCAD-ben a modelleket. Masik ok: nem akarjak a nagy szoftvergyarto cegek portolni a tobbszazezer (nem ritka esetben tobbmillio) soros kodot sehova. Tul draga melo, es nem hozna annyit, mint amennyibe kerulne. Amig van Win32, addig jo az: "If it works, don't break it". Ez egyebkent az egyik oka annak is, hogy nem portoljak a legtobb Win32 szoftvert Linuxra vagy epp OSX-re. Harmadik ok: maga a mobil app mint koncepcio eleve szembemegy a nagy es bonyolult szoftver paradigmaval. Egy mobil app, akarmennyire is skalazodhat nagyobb kijelzore, alapvetoen egy egyszeru, egy vagy csak nehany celra kihegyezett program. Konnyen kezelheto, konnyen atlathato, fokuszalt funkcio keszlettel rendelkezik. Erre pedig az UWP ill. a WinRT API teljesen jo mar most is.

"Mert alapból hogy a számológép kivételével nem futhat más modern app több példányban az szerintem gáz."

Ezt barmikor lehet "unlockolni", csupan elhatarozas kerdese.

"Az Edge meg amúgy is egy bughalmaz"

Ez meg az altalam is emlitett bugfix kategoriaba esik. Nyilvan javitani fogja a Microsoft. Es hidd el, en is ugy gondolom, hogy ilyen allapotban nem szabadott volna kiadni a Win10-et, de megis kiadtak, ez van, remenykedjunk a mihamarabbi hibajavitasokban :)

(#33) Fiery válasza makopeter (#29) üzenetére


Fiery
veterán

Nem az elpartolas a baj. Eleve tul kicsi a WP piac :) Inkabb az uj juzereket kellene bevonzania, de arra me'g kb. 1 evig nem sok esely van, sajnos. Persze a WP-vel mindig is az volt a baj, hogy mindig az epp kovetkezo 1-2 ev igerte az attorest, ez most sincs maskepp. Meglatjuk.

(#34) #79335424 válasza #32839680 (#27) üzenetére


#79335424
törölt tag

Photoshop, CAD telón? Ha viszont nem telóról van szó, akkor az alapbeállítások is mások. Én ARM Androidot használok otthon, asztali környezetben is. Huszon órás használatnál sem omlik össze pl. a böngésző. Nincs olyan teljesítményingadozás, mint egy telón. Nincs deep sleep, az alap órajel sokkal magasabb, más a RAM -kezelés és a processzor is dinamikusabban skálázódik. Egy ilyen SOC -nál teljesen más a leányzó fekvése, ha az akkuidő nem szempont, nem kell rá optimalizálni.

(#35) Cultus válasza Kendek (#7) üzenetére


Cultus
tag

Butaságot mondasz! Határ soha nem volt és nem is lesz! Mint ahogy az univerzum végtelen, épp ezért a fejlődés is végtelen! A 20 évvel korábbi sci-fik már megvalósultak, 20 év múlva a mostaniak fognak megvalósulni. Ez törvényszerű.

"Ha valakinek több boldog perce volt, mint ami fájt, az álljon elém, és árulja el a titkot, amit talált."

(#37) #06658560 válasza Cultus (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az univerzum nem végtelen. A fejlődés sem biztos. Lásd gőzgép!

(#38) #79335424 válasza #32839680 (#36) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem ez nem csak technológiai kérdés. Ezek egyértelműen az üzleti szegmensbe szánt alkalmazások. Oda nincs sok értelme RT -re fejleszteni ilyet. Nem érné meg.

(#39) Fiery válasza #32839680 (#36) üzenetére


Fiery
veterán

A Win32 nem jobb, legfeljebb sokoldalubb. Tobb mindent meg lehet vele valositani, de ez csupan a sandboxing szinte teljes hianyabol is kovetkezik. Amint belep a sandbox, barmilyen formaban, onnantol a "mindenkinek mindent szabad" alapon mukodo Win32 mindent visz :) A Win32 mellett legalabb annyi ervet fel lehetne hozni, mint ellene. De ugyanigy volt anno a fajdalmas DOS -> Windows valtasnal is, es vegul (cca. 15-20 ev utan) megis az ujabb, modernebb platform gyozott. Igy lesz ez a WinRT-vel is, idovel.

(#40) Halkow.


Halkow.
senior tag

10mag na csak ezt lássa meg majd a sok értelmiségi az Árukeresőn, rögtön a top 5-be lesz...

(#41) janeszgol válasza Halkow. (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is szoktam olvasni azokat a véleményeket. Olvasás közben mindig hátra nézek, nem ám valami kandi kamera van mögöttem. :DD

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) Baggins86 válasza #06658560 (#37) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Márpedig végtelen, hisz jelen tudásunk szerint tágul. Tehát, mire megadnád az univerzum végét, levetítve egy 2D-s koordináta rendszerben X,Y pontként, addigra már húzhatnád is tovább a vonalat megállás nélkül.

A gőzgépes példát sem értem, hiszen fejlődött a technológia a gőzgép óta elég jelentősen...

(#43) #06658560 válasza Baggins86 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Projektálni eleve nem lehet, másrészt hülyeséget beszélsz. Bármely t>0 időpillanathoz hozzárendelhető az univerzum mértéke. Hiába függvénye az időnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.