Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) virkir


virkir
veterán

A határ átkelőknél 15-30 perc között volt az átkelés
Akkor ti szerencsések voltatok.
Idén kifelé még állt is ez a tempó csak hazafelé volt Röszke két óra, ami tavaly kifelé három, befelé Tompa kettő órára sikeredett.
A legjobb volt Macedónia-Szerbia éjszaka. A Macedón bódén A4-es lap, NO STOP GO nyolcvanas betűnagysággal.
Milyen érdekes kishazánk "szigorú" határőrizete.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#2) erkxt válasza virkir (#1) üzenetére


erkxt
tag

Hazafele most is az volt kiírva. 😂 Itthon a csomagtartót is kinyitatják.

(#3) Tuib válasza erkxt (#2) üzenetére


Tuib
aktív tag

Mi Románia és Bulgária útvonalon mentünk, hétvégén kifele sehol nem volt több 5 percnél a határ, visszafele, hétköznap álltunk kétszer 20 percet. Ha Románia felől jössz, akkor a magyar határőr sem kérdez túl sokat, csak ugye Szerbia nem EU, és Schengen miatt szigorúak. Apámék Röszkénél 10 órát vártak...

[ Szerkesztve ]

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#4) addamka


addamka
őstag

Most pénteken jöttünk ki Toloba, Röszke kb. 45 perc volt kifelé. Ha valóban több vissza, akkor lehet át kell tervezni a hazautat.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5) Alg


Alg
veterán

Sosem értettem ezeket a sokezer km-es autós utakat, nekem kb 5-600 ami még egy menetben teljesíthető, hosszabbra csak úgy mennék autóval ha amolyan roadtrip jellegű, 1-2 napos megállásokkal legalább.

Főleg EU-n kívülre, határátkelésekkel. Akkor már inkább repülő és ha kell helyben autó bérlés.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6) addamka válasza Alg (#5) üzenetére


addamka
őstag

Szeretek vezetni, nekem élmény, de nyilván sokaknak nem. Nálam 2000km az amit kb. hajlandó vagyok megtenni. Út közben megnezünk pár dolgot, így nekem megéri nem bérelt autóval visszamenni 500km-t.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#7) Woodslave válasza virkir (#1) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Talán Shengen övezet miatt? :U Mondjuk tényleg elég elkeserítő amikor sehol senki rád se bax de mikor hazaérsz akkor meg ellenőriznek. Mondjuk én kis "otthoni" határon szoktam jönni általában ismerem is a határőr/rendőrt szóval csak alibiből nyittatják fel mert őket is nézik.

A határ meg szeptemberben már jó lehet de próbáld ezt augusztusban. A török nyomulás idején. Katasztrófa mi ezért is szoktunk le görögről pedig imádom, de az út halál nyáron :(

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#8) Donki Hóte válasza Alg (#5) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem vagyunk egyformák, kinek ez jó, kinek az.

Olvasom, hogy valaki megkerüli a Balatont biciklivel. Én meg 14 éves korom óta nem ültem biciklin, akkor se bicikliznék, ha fizetnének érte :K

Amúgy a repülőút plusz autóbérlés eléggé húzós tud lenni árban. Most repülök a jövő héten, a jegy úgy néz ki, hogy a repülés ára egy elfogadható összeg, de van rajta a repülés árát többszörösen meghaladó administration fee, meg ADY, meg csomagdíj.

Ha nyaralni akarsz repülni, akkor legalább minden második utazónak kell egy 20 kg-os bőrönd feladását is fizetni, az eléggé meg tudja emelni a repülés árát.

Ráadásul Görögországban sok helyen eléggé messze vannak a repülőterek a nyaralóhelyektől, valamilyen transzfer kell. Ez lehet kocsibérlés, vagy taxi, vagy buszozás, ez mind-mind pénzbe kerül.

Általában mi is kocsival megyünk Görögországba, Sarti, Asprovalta, Nei Pori, Thassos (ezek kb. 1200-1300 km-re vannak Budapesttől) elérése mindig megvolt egyhuzamban.

Ha te úgy érzed, hogy 600 km-nél többet nem tudsz egyhuzamban vezetni, akkor meg lehet próbálni azt, hogy Szerbia déli részén, vagy Macedóniában foglaltok szállást egy éjszakára. Macedóniában fejenként 25 euróért már jó szállást lehet foglalni kiadós reggelivel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9) Alg válasza Donki Hóte (#8) üzenetére


Alg
veterán

Jó, mondjuk mi még csak ketten megyünk, egy-egy nagy kézipoggyásszal elvagyunk két hétig. Elhiszem hogy 3-4 főre már lehet megéri az autózás, bár én akkor is többre tartanám azt a +2(4, ha megszakítással) napot amit nem kell utazással tölteni cserébe.

Nyilván van olyan mikor az utazás is plusz élmény, de az már roadtrip, egy észak-olasz pl. nekem is tervben van valamikor :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11) mephi666 válasza #20749568 (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

...repülő még csak-csak, de ha adna valaki egy ilyen utat ajándékba és busszal kellene oda-vissza menni, attól rángógörcsöt kapnék :DDD akkor már inkább kocsi: hosszú út, anno mentünk kölnbe trabanttal, ami 24órára jött ki... el lehetett azért viselni (nővérem exe vezetett végig, passau környékén volt kis alvásszünet, egyébként végignyomta pár megállással és annál több redbull-al)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Donki Hóte válasza Alg (#9) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, egy fiatal pár probléma nélkül elvan egy hétig annyi cuccal, amennyi belefér a kézipoggyászba. Viszont ha már van gyerek, akkor ez nem opció, akkor már vinni kell egy kazal dolgot.

Ráadásul, amíg két felnőttnek puszta érdekesség a kinti repülőtéren felhajtani a bérelt autót, vagy megkeresni a továbbutazási lehetőséget, addig egy (a repülő leszállása miatti légnyomásemelkedés következtében) síró gyerekkel ez már eléggé nagy tortúra.

Aki jobbnak tartja a repülős nyaralást, annak Görögország nem jó opció, neki sokkal jobb szervezett útra menni Törökországba.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14) virkir válasza #20749568 (#10) üzenetére


virkir
veterán

Nézzük akkor.
3 szett búvárcucc (szemüveg, uszony, etcetera...)
egy szett kite cucc
laptop, tablet, DSLR
Gyereknek félzsák homokozó, úszógumik, felfújható csónakocska stb.
Na ezeket add fel repülőre.
Plusz a kényelmi biszbaszok amiket szeretünk magunkkal vinni.
Old meg, hogy eljuss a neked legjobban tetsző strandokra. Mi kettőre jártunk, egyik 5, másik 10 km-re volt a szállástól.
Menj el esetleg nézelődni is ha már ott vagy, esetleg valami egyéb program ami nincs sétatávon belül.
Ennyi nekem megéri azt a 14-16 órás vezetést, ráadásul a görög rész szvsz gyönyörű a hegyek között Lefkada felé.

Woodslave
Shengen meg a faxom.
Az, hogy belenéz a csomagtartóba semmit nem ér. Az meg, hogy vegzálja a Q7/M5/AMG-vel érkező "migráncsokat" csak a lejártásra jó.
Görög ország is EU és érdekes módon a nagy rohamot kivéve ott simán megyünk át de a szerb, macedón is el van intézve egy irat ellenőrzéssel.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#16) Donki Hóte válasza #20749568 (#15) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kocsibérlés 7 napra plusz az üzemanyag legalább 50 - 60 ezer Ft.

Ez 150 liter gázolaj, egy kisebb fogyasztású dízel autóval ennyiből Pestről leérsz a tengerpartra és vissza is tudsz jönni. Tehát csak a kocsibérlés árából megvan az utiköltség (úgy, hogy akár az egész gardróbot viheted magaddal).

A repülőjegy árának a megspórolása pedig a te "munkadíjad" amiért levezetsz a tengerpartra. Mivel a repülőjegy is megvan 30 - 40 eFt (két főre), így a mondjuk a kétszer 20 órás vezetés neked óránként 1000 Ft az órabért jelent.

Tehát autóval menni már két személy esetén sem drágább, mint repülőzni + autót bérelni (3 - 4 személy esetén pedig már egyértelműen olcsóbb), plusz járulékos előnye, hogy szinte bármit vihetsz magaddal, olyan első látásra felesleges dolgokat is, mint a laptop, tablet és fényképezőgép :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#18) Alg válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem túl lett tárgyalva a téma :)
Van akinek többet ér a +2 nap mert az amúgyis kevés szabadságot inkább nem vezetéssel töltené és semmi gondja ezért kicsit akár többet fizetni, meg elég neki kevesebb cucc.

Van aki meg el szereti vinni magával a fél háztartást, szeret vezetni, kis gyerekkel könnyebb is autóval (ezt mondjuk elhiszem).

Felesleges tovább számolgatni mert nyilván mindenki tud olyan szcenáriót mondani ahol az egyikkel vagy a másikkal jön ki jobban.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19) tothl válasza Donki Hóte (#16) üzenetére


tothl
addikt

Épp most voltunk. 10 éjszaka, 2 hatalmas bőrönd, kerékpárok, kapszulás kv főző, plusz a rugalmasság.....2 nap vezetés nem nagy ár ezekért szerintem.

(#20) Woodslave válasza virkir (#14) üzenetére


Woodslave
nagyúr

voltunk egyszer Görögországból görög túristabusszal (csak görögök mi a párommal voltunk csak "külföldiek) Isztambulban 2 éjszakás városnézésen. Szalonikiből ment a busz (2002-ben szóval nem ma, de a wiki szerint Görögország 2000. január 1-től a tagja a shengeni övezetnek). Na az a kép mindig eszembe jut, amikor a magyar határon "kipakoltatkan" ahogy a görög határőr a toronyban állva tisztelgett a busznak a görögök meg hangosan ujjongtak és tapsoltak ahogy áthaladtunk zavartalanul a határon :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#21) Donki Hóte válasza Alg (#18) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így van, mindenki úgy utazik és úgy nyaral, ahogyan azt ő a legjobbnak tartja :R

Mivel elég sokszor voltunk már autóval Görögországban egyéni szervezésű nyaraláson (és kétszer repülővel, szervezett úton), ezért tudnék mondani rengeteg buktatót az autózásról is.

Mi így szeretjük, így megyünk :K Amióta végig van autópálya, azóta (hacsak nem szombaton indulsz) reggel 4 órás indulást feltételezve délután 6 órakor már simán lehet fürdeni valamelyik észak-görög nyaralóhelyen.

Görögország gyönyörű hely, változatos tengerpartokkal, remek kajákkal, nagyon jó hangulattal, úgyhogy mindegy, hogy hogyan utazik oda az ember, jól fogja magát ott érezni :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#22) erkxt


erkxt
tag

Igen, azt el felejtettem írni, hogy öten mentünk, tetőcsomagtartó is kellett, abban voltak a strand cuccok és a pót üzemanyag. Mi legalább 6 strandon voltunk a legmesszebb 50 km-re volt .És voltunk az Acheron River-en raftingolni, az is messze volt Mitikastól. Szerintem kocsival sokkal szabadabban be lehet járni a környéket. :))

(#23) Dániel.Illés


Dániel.Illés
újonc

Sziasztok

Akik busszal utaztak ki azoktól kérdezném, hogy volt, aki gyerekkel ment? Ha igen ki, hány évessel? Hogy bírták a 24 órás utazást?

(#24) dr.bubo válasza Dániel.Illés (#23) üzenetére


dr.bubo
őstag

Hi!

Tavaly Sartira mentünk busszal. 10 éves volt akkor a lányom. Nem igen bírja a buszozást, hányingere lesz. Ezt megelőztük azzal, hogy dedalont kapott induláskor ill. a buszon az első sorokba foglaltunk helyet. Nagyon jól bírta így az utat. Az utazás előtti napokban mondtam neki, hogy ne kérdezze meg percenként, hogy mikor érünk oda, nem is kérdezte meg, csak akkor mikor Thessaloniki-nél meglátta a tengert. Az út 26 óra volt mert a magyar-szerb határon majdnem 5 óra volt az átkelés. :((
Idén Parálián voltunk, 18 óra alatt értünk ki.
Enni a buszra pár szendvicset és rágcsálni valót vittünk.Inni pedig fejenként 2 liter folyadékot. Lányomnak mondtuk, hogy ossza be és ne az út első pár órájában vedelje be, így kibírta amíg 4 óránként megállt a busz.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.