Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X Factor


X Factor
addikt

Jó cucc, bár az árát is megkérik.

Make things work

(#2) JoeYi válasza X Factor (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

ha azt nézed alap játékra is jó, úgy meg már nem is vészes ár

(#3) X Factor válasza JoeYi (#2) üzenetére


X Factor
addikt

Azért azaz 520m, igencsak egy 8600gt-9600gt közti teljesítményt nyújt, ami nem igazán sok.

Ok, most olvastam újra a hozzászólásod, igen, alap játékra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#4) Angel1981


Angel1981
veterán

Az optikai meghajtót hiányolom - inkább legyen kicsit vastagabb, de legyen benne.

(#5) Tonyius777 válasza X Factor (#1) üzenetére


Tonyius777
tag

már azt hittem 36 USD :) csak kicsit keverni kavarni kell a betűket U36SD

Üdv:Tony

(#6) AgFRjkUZT_3 válasza Angel1981 (#4) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Nem vagyunk egyformák :)
Nekem meg pont az tetszik benne...

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#7) buvartacsko válasza Angel1981 (#4) üzenetére


buvartacsko
addikt

2 éve nem használok optikai meghajtót, a világ a felé halad, hogy egyre jobban senki se fog. :) úgy látszik Te visszafelé haladsz. :) ne vedd sértésnek, de ennyi erővel a VHS kazettát is hiányolhatnád belőle. :)

(#8) joghurt


joghurt
addikt

Képernyőfelbontás, mint teljesen elhanyagolható szempont?

A tej élet, erő, egészség.

(#9) 7600 GS válasza buvartacsko (#7) üzenetére


7600 GS
addikt

Igen, teny hogy fejlodunk ezen a teren, de egyelore nem tartunk ott, hogy hianyolni tudnank az optikai meghajtot. :N

(#10) ng0ofy válasza joghurt (#8) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Gondolom ugyanaz marad, fényes fejtükör 1366x768 mint az u3x sorozatban bármelyikben...

Optikai meghajtót én sem használok mióta kiírtam az ubuntu liveCD-t egy pendrivera, kb egy éve, mert rájöttem, hogy azon és a win install lemezen kívűl már nincs is optikai lemezem a lakásban :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Angel1981 válasza buvartacsko (#7) üzenetére


Angel1981
veterán

Nem haladok visszafelé, csak konzervatív beállítottságú vagyok - időnként igen is nagyon jól jön az ODD.
A VHS lejátszó meg tudtommal soha nem volt tartozéka egy notebooknak, épp ezért az minek hiányolnám? :U

[ Szerkesztve ]

(#12) forgonati válasza buvartacsko (#7) üzenetére


forgonati
őstag

Azért ne szállj el a hasonlatokkal. VHS... Anyám :W

Nekem több 100 DVD-m van filmekkel tele. És nem csak én vagyok az egyetlen akinek cuccai vannak lemezre mentve....

Bár tudom hogy az optikai adattárolás már nem az igazi, de még van létjogosultsága. Még pár évig...

Keelah Se'lai!

(#13) BiP


BiP
nagyúr

Pöpec kis gép :C , de az ára :(

Én is konzervatív beállítottságú vagyok, elvi szinten hiányolom az ODD-t, de nap mint nap rá kell jönnöm, hogy lassan tényleg csak arra van már, hogy foglalja a helyet, és feleslegesen növelje a mobil gép tömegét.
(persze teljesen nélkülözni csak akkor lehet, ha van otthon másik gép, amiben van, így megoldható, ha mégs kell)

[ Szerkesztve ]

(#14) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Egy tálca nélküli verzió elfért volna benne szerintem is.
Azért jó ha van optikai meghajtó.

(#15) buvartacsko válasza FeRRaR1 (#14) üzenetére


buvartacsko
addikt

Lehet venni külső meghajtót is igazából... Aki DVD-n tartja a dolgait az meg is érdemli...

Addig meg feleslegesen van a gépben.. Minden OS-t lehet már pendriverol telepíteni, Windowson is van erre hivatalos megoldás ( nyilván nem a kőkorszaki rendszereknél mint az XP. ), Apple is pendriveon adja már a telepítőt a MacBook Air-ekhez, Linuxon meg már 100.000 éve megoldott a dolog...

Az a baj, hogy mindenki úgy csinál, mintha ez lenne az egyetlen notebook a világon, amit meg lehet vásárolni, de nem. Nincsen benne ODD, és akkor ide jönnek az emberek okoskodni, hogy azért elfért volna benne, meg jó lenne ha lenne benne, mert így nem veszi meg. Rendben, akkor mindenki választ magának olyan modellt, amiben van ODD, és ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Ugye nem ott van a hűtés, ahol oldalt a rács, mert akkor elég kellemetlen lesz használni.
Volt egy vékony MSI laptoppal dolgom, gyakorlatilag a gép a tapipadtól balra-jobbra volt kiépítve a csuklótámasz alatt, billentyűzet alatt csak az akksi. 2 órányi használat után már úgy éreztem, mintha meg akarná sütni a csuklómat...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#17) Chaser válasza forgonati (#12) üzenetére


Chaser
titán

Külső usb dvd? Ennek a gépnek az a lényege, hogy vékony és kicsi, optikával nem menne.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) forgonati válasza buvartacsko (#15) üzenetére


forgonati
őstag

Te nem okoskodsz a VHS-hez hasonló ötleteiddel? De... Bagoly mondja.

Persze igazad van, mindenki olyant vesz amilyet akar. De az ember csak leírhatja a véleményét ha kegyeskedsz megengedni :W

Keelah Se'lai!

(#19) forgonati válasza Chaser (#17) üzenetére


forgonati
őstag

Menne az. Csak akarni kell. De igaz, ha minden kötél szakad, be lehet szerezni USB-s DVD-t.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#20) Angel1981 válasza buvartacsko (#15) üzenetére


Angel1981
veterán

Nézd, ez egy szakmai fórum, mindenki kifejtheti a véleményét, legyen az pozitív vagy akár negatív, ha azt érvekkel támasztja alá, és kulturált formában teszi.
Én nem "okoskodom" és nem is "sírok".
Jó kis cucc, szeretem az ASUS-t, de én hiányolom belőle az optikai meghajtót - szerintem az is egy fontos tényező (persze nem az egyetlen tényező), ami megkülönbözteti a notebbok-ot a netbook-tól.
Ha a Te elveidet követnénk, csak azok írhatnának az adott dologról, akik semmi kivetni valót nem találnak benne, csak ajnározni tudják.
Peace!

[ Szerkesztve ]

(#21) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

W7-et már csak pendriveról telepítek. Lemértem, 9 perc alatt elértem az első bejelentkezéshez. Kicsit gyorsabb mint optikáról :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) buvartacsko válasza Angel1981 (#20) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ha hiányolod belőle az optikai meghajtót, vehetsz másfajta ASUS laptopot is, ami pont ugyanannyival vastagabb és nehezebb, mint ez lenne, ha benne lenne a meghajtó, amit évente 2x használ az ember.

Ha az én elveimet követné ez a fórum, akkor nem lenne folyamatos flamewar, meg fika tenger. :)

Az hogy mindenki elkezd fikkantani egy dolgot amit úgysem fog megvenni, - még akkor se ha lenne benne optikai meghajtó - annak nem sok értelmét látom. Mintha odamennél egy barátodhoz, és elkezdenéd fikázni a barátnőjét, kérdés nélkül, hogy neked nem tetszik, csúnya stb. Oké, de kit érdekel?

Miért nem olyanok írnak az ilyen helyekre, akiket amúgy érdekel a gép, és esetleg meg is vennék, aztán valóban a géppel kapcsolatban lennének információk itt, nem azzal hogy úristen, de szar, lehetne benne DVD író. Ez a gép nem erről szól, direkt eleve így van kitalálva, és egyre több ilyet fogtok látni.

Senki nem kötelez senkit arra hogy ilyet vegyen... Ha nem tetszik, nem érdekel, így se, úgy se veszed meg, akkor minek kell okoskodni, hogy márpedig ez meg az kimaradt a gépből? Nem maradt ki. Vegyél olyat amiben benne van.

Plazmacucci: de hát ez egy szakmai fórum, itt nem illik követni a számítástechnika fejlődését! dvd forever! :)

[ Szerkesztve ]

(#23) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Nem értem azokat, akik szerint felesleges lenne notiba ODD. Én napi szinten használok ODD-t, filmek nézésére, néhány játéknál szükséges, hogy az eredeti lemez bennt legyen a meghajtóban, Win telepítés, videó írás, stb.
Én személy szerint nem preferálom a Steam-hez hasonló rendszereket, pl. ha ott veszem meg nem tudom továbbadni, úgyhogy szerintem bőven van létjogosultága továbbra is az optikai lemezeknek, és szerintem főképpen (tisztelet a kivételnek) azok ellenzik, akik nem túl sok legális tartalommal rendelkeznek, ezért nem éreznék a hiányát...
A gép amúgy nagyon szép, nekem jobban tetszik mint az Air, jól fel van szerelve, és az ára sem vészes egyáltalán, de az ODD hiánya miatt nekem a Macbook Pro még mindig jobbnak tűnik.

Original's never fit - Socket 370

(#24) buvartacsko válasza <MZ/X> (#23) üzenetére


buvartacsko
addikt

Windowst telepíteni pendrive-ról illik, és a Steamban is lehet giftezni a dolgaidat szerintem. :) Semmihez se kell már optikai meghajtó, azok közül amiket itt felsoroltál most. :) Ha mégis annyira igényli valaki: MÉG MINDIG LEHET KÜLSŐ MEGHAJTÓT IS VENNI HOZZÁ.

[ Szerkesztve ]

(#25) erdoke válasza <MZ/X> (#23) üzenetére


erdoke
titán

Az enyémben foglalja a helyet, pedig tervezhettek volna hatékonyabb hűtést nélküle. Másfél éves laptop, egyszer írtam vele egy DVD-t próba kedvéért, amúgy nem látott lemezt. Vicces az optikai lemez a 320 GB-os 1.8-as vinyóhoz képest...

A legjobb aláírás a héten

(#26) forgonati válasza buvartacsko (#24) üzenetére


forgonati
őstag

"Windowst telepíteni pendrive-ról illik"

De most komolyan. Miért illik? Mert Te azt mondod? Hadd döntse már el mindenki maga.

Semmihez se kell már optikai meghajtó, azok közül amiket itt felsoroltál most.

Nekem pl. sok eredeti játékom van CD-n DVD-n. Nem fogom mindet ISO-ba kimenteni HDD-re, talán majd ha lesz 2-3db 3TB HDD-m. Addig lemezről istallálok.

És igen, mindenki felfogta hogy ha feltétlen kell ODD, akkor lehet venni külsőt. Nem kell full naggyal, vastagan szedve és aláhúzva nyomatékosítanod.

Hozzáteszem, én is már külső HDD-re mentem amit tudok, de még mindig rengeteg lemezzel rendelkezem évekre visszamenőleg, tehát támogatom az ODD meglétét is. De végeredményben valahol igazat adok neked, csak a kioktató óvodás szintű stílusod kissé fura.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#27) Angel1981 válasza <MZ/X> (#23) üzenetére


Angel1981
veterán

+1 :K

Nekem is sok eredeti progim van DVD-n, ezért is vagyok ODD párti.

buvartacsko: "Ha az én elveimet követné ez a fórum, akkor nem lenne folyamatos flamewar, meg fika tenger."
Magára a flémelésre kicsit Te is hajlamos vagy (pl. VHS, "szakmai fórum, éljen a DVD! haladjunk a korral") - attól mert szmájlikkal kíséred, még az marad...

[ Szerkesztve ]

(#28) bpx


bpx
őstag

látom átcsaptunk ODD vs. nem-ODD vitába, úgyhogy off leszek kicsit:
4magos procival, 8 GB rammal, SSD-vel, diszkrét vga nélkül elfogadnám ;]

(#29) antikomcsi válasza bpx (#28) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hozzám, idedobhatnák akár diszkrét vga-val is. :DDD ;]

(#30) ppeterka


ppeterka
tag

Ebbe szerintem is marhaság az ODD.

Először is: ez egy ultrahordozható gép, tehát mindig nálad van. A mindig nálam pl munkát jelent, bár a fórumozók jó részének fogalma sincs, hogy ez mit is jelent... Egy optikai meghajtó 2-300g, az egy jó szendvics. Inkább egy szendvics legyen nálam, mint egy eszköz, amit semmire sem használok.

Másodszor: ha mégis, valami furcsa perverzió arra vinne, hogy ODD-re legyen szükségem, akkor szépen előkapom az otthoni fiókból az USB-s külsőt, és voila! Ott van. Igen, van, mert a Fallout3 nem m egy másképp, csak az eredeti DVD-jével, széthackelni meg nem akartam.

Harmadszor: aki azt mondja, hogy ultrahordozható gép kell neki, de magával cipeli a "több száz DVD-jét", azt körberöhögöm úgy, hogy sarokba szorul... (bocs a képzavarért, kellett!) 100 DVD az olyan másfél kiló.

Ja hogy nem cipeli magával mégsenem? Akkor meg mi a frászkarikának cipeli a meghajtót? Vagy ha mégis, akkor miért fáj, hogy az esetek <5%-ában be kell rakni az USB-s külső meghajtót a táskába a notebook mellé?

Aki szerint meg drága, az vegyen Acert. 30e-rel olcsóbban van hasonló konfig...

[ Szerkesztve ]

(#31) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Csinos. Vékony. Jó cucc...

ODD viszont tényleg kéne bele. Nélküle azért nagyon sok korlát merülhet fel.
Akik meg azt mondják, hogy külső ODD... hát persze, kiveszed a táskából a notit, bedugod a tápot, az egeret, az odd-t...

Ennyi erővel egy alaplapot is cipelhetsz magaddal, ugyanezeket kell beledugnod... :D

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#32) buvartacsko válasza nvyktor (#31) üzenetére


buvartacsko
addikt

Mégis milyen korlát merülhet fel? Lassan 1 éve nincsen optikai meghajtóm, az ég világon semmilyen korlátba nem ütköztem még. Érdekes.

Előtte már 2 éve nem is használtam, csak a helyet foglalta.

Soha az életben nem lesz ilyen géped. Akkor se lenne ha lenne benne optikai meghajtó, akkor meg nem értem, hogy miért kéne bele optikai meghajtó, azoknak az embereknek akiknek szánják, nem kell bele ODD, téged ez miért zavar?

[ Szerkesztve ]

(#33) radi8tor válasza nvyktor (#31) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ODD-t akkor kell bedugni ha használni akarod. Nem kell minden egyes alkalommal bedugdosni. Többet is fogyaszt tőle a gép.

⭐ Stella

(#34) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Mi lesz az FDD-vel emberek? Én hiányolom belőle! :)

(#35) Plazmacucci válasza buvartacsko (#34) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem van usb-s, neked adom ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36) FeRRaR1 válasza buvartacsko (#22) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Te nagyon el vagy tévedve, ha előre tudod, hogy ki mit fog venni, és senki nem írta egy árva szóval sem hogy szar lenne, nem is fikázta senki, csak akinek szüksége lenne rá, az szólt hogy jó lenne bele. ENNYI.

Eddig is csak asus notim volt honnan tudod, hogy melyik lesz a következő?

(#37) blueMerle válasza buvartacsko (#34) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem az infra és a soros port is hiányzik :O Igenis követeljük vissza! ;]

Ugyanmár, talán 1 éve használtam utoljára az optikai meghajtót a notebookomban.

De a témához szólva: azonnali must-have érzés fogott el, nagyon elfogadnék egy ilyet, csak nagyon meg vagyok elégedve a DV6-os alu HP-mal így csak pénzkidobás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#38) Angel1981 válasza buvartacsko (#34) üzenetére


Angel1981
veterán

Remek bemutatót tartsz abból, hogyan kell mosolygós szmájlikkal flémelni.
Kedvelem az életvidám embereket, de te már sokkal inkább inkább csak cinizmusra használod a mosolygást...
Kicsit tenyérbemászó - bár én nyugodt ember vagyok.

(#39) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Nem tudom mit kell ezen vitázni, akinek kell ODD az vegyen 14"-ost, abban szinte mindegyikben van ODD, +0,7"-tól nem fog leszakadni a válla, és ugyanúgy vékonyak azok is.

Ez egy termék, ha valakinek nem elégíti ki az igényeit az nem veszi meg, ennyi. Probléma kipipálva...

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#40) audi100td


audi100td
nagyúr

Hm, "vicces" ami a topikban kialakult. :U

Mondjuk nem ertem mi ez a siras az ODD-ert, subnotiba nem kell, ki is lennek akadva ha raktak volna az X200s-be. Nem is hasznalom mar nem tudom miota, amikor volt meg asztalim akkor is csak ritkan kellett.

(#41) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Elfogadnám, ODD vitához, asztali gépembe 2 éve nem használtam az írót ezért ki is szedtem.

buvartacsko: Téged miért zavar az, hogy sok embernek kell ODD??? Egyszer is bőven elég kifejtened az álláspontod a többi már csak flamewar, mindenkit leugatsz akinek más a véleménye, ha nem írtál volna ide kb feleennyi hsz lenne.

(#42) nvyktor válasza buvartacsko (#32) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Az te vagy. Mint a hozzászólásokból is kiderül, nagyon sokan használják.

Engem nem zavar, mert valóban nem lesz ilyenem. De ha vették volna a fáradtságot és raknak bele egy optikai meghajtót, akkor sokkal szélesebb felhasználóbázist érnének el a géppel.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#43) nvyktor válasza radi8tor (#33) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Pont erre utaltam. Macera...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#44) audi100td válasza nvyktor (#42) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ennek pont az a lenyege, hogy egy bizonyos retegnek keszült (=tehat nem neked), akik erösen anyaznanak ha az optikai meghajto miatt (amit sokan eleve nem hasznalnak semmire) lenne vastagabb meg nehezebb, ebben a kategoriaban minden milimeter, minden gramm szamit.

"akkor sokkal szélesebb felhasználóbázist érnének el a géppel"

arra ott van a többi tucat termek, szerencsere ilyet is lehet kapni...

[ Szerkesztve ]

(#45) antikomcsi válasza buvartacsko (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Te nem használtál, és én sem használom a notiban.

Viszont a barátom lányának is van egy notija, nem túl nagy, olyan kis "trendi" vagy mi. Számítástechnikához nem nagyon ért, osztálytársaival beszélget rajta és ilyen életszimulátor félével játszik. Nem warezolnak, mert nem is tudnak, és mert megengedhetik maguknak azt a 2-4-5 ezer forintot, amibe egy-egy ilyen játék lemeze és kiegészítői kerülnek.

Szokott játszani este az ágyban, utazás közben a kocsiban, és nem tudom még hol. Viszont a telepítőlemezt a meghajtóba kell tenni. Nem tudják, és nem is akarják kijátszani a rendszert, és csak az előző két körülménynél is nehézkes lenne a külső optika használata.

De remélem azért nem tartod Őket hülyéknek, csak mert mások a szokásaik. Egyébként Ők pont egy olyan réteg, hogy nem veszik meg az olcsóbb példányokat, szeretik a jó minőséget, és az új dolgokat. Vagyis pont, hogy vevők lennének rá. Mégis azt hiszem csalódnának amikor kicsomagolás után szeretnék belerakni a telepítőt.

Gondolom hihetetlen, de nem mindenki jár a PH-ra fórumozni. Ők nem tudják mi az, hogy ODD. És egyéb témákban sem jártasak, így ha át is néznék a specifikációkat fel sem tűnne nekik, hogy nincs benne DVD. Abba a rétegbe tartoznak, akik megnézik, hogy milyen csinos kívül, megnézik az árcédulát, és ha látják, hogy drágább, mint a többi, de mégse fél millió, akkor megveszik.

Tehát egyértelmű, hogy sokaknak nem kell már az odd, ők biztos nem játszanak, vagy csakis online vásárolt/letöltött játékokkal, nincs is ezzel gond, de Téged miért zavar, ha valaki, aki esetleg soha nem is vesz ilyen gépet, az hiányolja belőle az ODD-t?

Gondolom pendrivera is az MSDN-ről hivatalosan letöltött windows kerül fel mindenhol. :U

(#46) buvartacsko válasza antikomcsi (#45) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nálam pl MSDN-ről szedett hivatalos Win kerül fel a pendriveról. :) Baj? :)

(#47) nuke7


nuke7
veterán

Ez A notebook kérem szépen... vga, optimus (gondolom erősebb nem is fért volna bele - de kis felbontásra szerintem manapság is tökéletes ez a kártya) mi kell még..?
hát igen... mondjuk egy matt kijelző jó lenne reá :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#48) audi100td válasza antikomcsi (#45) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Gondolom pendrivera is az MSDN-ről hivatalosan letöltött windows kerül fel mindenhol. :U"

Nem, Ubuntu 10.10 :P

(#49) antikomcsi válasza buvartacsko (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem baj.

(#48) audi100td

Most megfogtál, sajnos bennszülöttül nem beszélek. :DDD ;]

(#50) HXY


HXY
addikt

Kár, hogy a Seagete csak 4GB flash memóriát rakott a HHD-jébe: [link]

Vagy nem Seagate lesz benne?

Jó lenne nekem egy 128-160GB SDD és egy 0,5-1TB HDD kombó! :K
És persze emberi áron, mondkuk 30e Ft-ért!

Teljesen mindegy, hogy honnan töltitek le a Windows-t.
Nem a letöltés helye számít.Hanem, hogy rendelkeztek-e a megfelelő licenccel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.