Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67) b. válasza #65675776 (#37) üzenetére


b.
félisten

sajnos ez nem úgy megy, hogy az ember hopp ,seró peró eljut arra a szintre , hogy egy angol nyelvű filmet minden kis gesztussal apró humorral frankon meg fog érteni.
Azért Magyarországon 20 éve van lehetőség tanulni általános iskolai szinten angolt előtte orosz esetleg német néhol, míg mondjuk a skandináv országokban több mint száz éve alap oktatási részt képez.
Ez egy olyan kulturális lemaradás amit nem lehet legyőzni 2 évtized alatt. Én speciel szívesen megtanulnék angolul rendesen,pedig 10-12 órát dolgozok naponta, de 2 gyerek mellett akiknek külön tanárt kell fogadnom még az iskolai oktatás mellett is, örülök , ha nekik ki tudom fizetni a különórákat 2 200 ft / óra árral. ( havi szinten ez 30 K a két gyerekre, amit nehéz kiszorítani egyéb kiadások mellet a magyar fizetésből)Szóval igen lehet ezzel dobálózni, csak értelmetlen.
Dulingo meg ilyenek kb arra a szintre jók, hogy ne lopjanak el, nem pedig arra, hogy mondjuk megnézd walking dead évadait angol nyelven és élvezni tudd.
1 éve tolom otthon már azt is napi szinten, hát filmet nem igen tudnék vele nézni, ami megtanultam.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.