Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) b. válasza azbest (#100) üzenetére


b.
félisten

kalózkodást a felirattal meg a többit, fogalmam sincs honnan keverted ide , meg úgy általánosságban a mondanivalódban még érintőlegesen sincs köze ahhoz, amit leírtam.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#102) azbest válasza b. (#101) üzenetére


azbest
félisten

dehogy nem... akkor leírom tömörebben: hiába hepciáskodsz, akkor sem jár neked semmi, csak mert magyar vagy. Fizess elő magyar tartalomra vagy ne fizess elő semmire, ahogy gondolod.

(#103) b.
nem ugyanannyiért (pl áfa), nekik sem ugynannyiba kerül licenszelni itthon, nem ugyanazok a jogi feltételek sem. A suttyó magyar jogvédőknél reklamálhatsz, meg az adóhivatalnál. Persze téged ez nem érdekel... mert téged ki kell szolgálniuk minden áron :)

De teljesen midnegy, ez a beszélgetés már többször lezajlott a netflix topicban. Úgy 3 havonta újra elpanaszolod, hogy hiába fizetsz, nem érted a tartalmat. Vadász-vadász...

Összetévesztetted a 10 eurós svédasztalt a gourmet étteremmel.

[ Szerkesztve ]

(#103) b. válasza azbest (#102) üzenetére


b.
félisten

ne azért járjon mert magyar vagyok hanem azért mert fizetek a szolgáltatásért és hivatalosan elérhetővé tették itthona szolgáltatást, ráadásul a nyitáskor arról volt szó, hogy folyamatosan fogják ellátni magyar tartalommal a felhozatalt. Ha ezt soha nem nyilatkozták volna , akkor nem is érdekelne a dolog.
Örülök neki, hogy neked jó, hogy azért mert magyar vagy kevesebbet kapsz, mint aki angol vagy német , -felirat hiányát nem ideszámolva - kb a negyedét annak, amit megkap ugyan annyi pénzért egy amerikai. Szóval nyugodtan hepciáskodhatnék, ha ez lenne legnagyobb bajom ezzel a dologgal de örülök neki, hogy neked boldogságot okoz az, hogy a magyarságodért cserébe lehúznak és hátrányosan megkülönböztetnek.

Felirat dolognak azért látom értelmét, mert az idősebb emberek nem tanultak angolt. nekik is és számomra is értékelhető lenne a film úgy, ahogy a rendező elkészítette,a színész elmondta. Végre olvasnának a fiatalok így és az mellett segítené a nyelv tanulását, ebben biztos vagyok.
Végső szempont hogy baromi jó szolgáltatás és szívesen nézném, van rajt 4 K, + jó filmek, de így ki van zárva szerintem az ország 90% része. Részemről én kiszállok a témából, no offense.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#104) azbest válasza b. (#103) üzenetére


azbest
félisten

Engem nem zavarna, ha lenne rajta magyar felirat, amíg kikapcsolható és nem beégetett. A szolgáltató sem a maga ellensége, hogy direkt ne legyen elérhető az a tartalom, amiért előfizetnének rá. Ebben nincs ellentét köztünk.

Egyébként úgy látom, hogy
https://www.netflix.com/browse/subtitles/hu?so=az
66 tartalmat sorol fel most itthoni ip címmel, magyar feliratot tartalmazóként. Ha valaki előfizető és romániában van, akkor esetleg rápróbálhatna, hogy ott hány magyart kínál. Az itthoni román feliratot meg sem tudom számolni :) unogs-szal valahogy nem boldogulok, hogy abból nyerjek ki számokat

[ Szerkesztve ]

(#105) Raymond válasza b. (#103) üzenetére


Raymond
félisten

Nem azert kapsz kevesebb tartalmat mert Magyar vagy hanem azert mert nem vagy US amerikai. Minden non-US orszag igy van ezzel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#106) b. válasza Raymond (#105) üzenetére


b.
félisten

Csak kiragadott példa volt az árral kapcsolatban.

azbest :2016 januárban indult, akkor 8 film már induláskor rendelkezett magyar felirattal.
lassan 2 év alatt 56 filmet tettek fel így. Nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#107) .DLL


.DLL
veterán

Lehetne tartalom-arányos az ár. Ahol kevesebb műsor elérhető, ott ne legyen ugyanannyi, mint ahol a teljes felhozatal. (nem tudom, hogy átszámolva ugyanannyi-e az előfizetés)

(P.H.)

(#108) azbest válasza .DLL (#107) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy írtam, a költségek sem azonosak a különböző országokban. Itthon tudtommal az artisjus szedi tőlük is a jogvédelmi díjat. De lehet, hogy ezen felül is kell még licenszdíjakat fizetni. Az árból lejön majd harmada rögtön adóként.

Szóval, ha a nettó árat nézzük, akkor még örülhetünk, hogy nem arányos, mert lenne fenn 2 film, miután itthon minden bőrt lehúztak róluk.

[ Szerkesztve ]

(#109) azbest válasza b. (#106) üzenetére


azbest
félisten

no, csak beregeltem egy vpn szolgáltatónál kíváncsiságból megnézni.

szerk, újra számoltam, csináltam, mert úgy tűnik, ha nem frissítem be rendesen az oldalt, akkor elmászik a lista.

Román ip címmel a netflix szerint: 158 magyar feliratos és és 8 szinkronos van.
Magyar ip címmel: 132 magyar felirat és 9 szinkronos. (előzőleg elszámoltam, vagy beragadt a görgetés... nem tudom)

Magyar ip, magyar feliratos: Román ip, magyar feliratos:

Szóval valami más probléma is lehet, mint a feliratok elkészítése, hisz ha lehetne, bolondok lennének letiltani, azt ami már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#110) b. válasza azbest (#109) üzenetére


b.
félisten

Én is közben már nyomoztam az ügyben, ezt a cikket találtam.[link]
Ahol le is írják, hogy a 2016 csak paper launch volt,kiképezték a szegedi srácokat és idén március óta tolják igazából.Szóval alakul a dolog, egyre inkább várhatóak a feliratok és a szinkronok.Helyes, ennek örülök. :R

Raymond ( #105) : Még annyit hozzátennék, hogy nem mindegy mennyivel kapsz kevesebbet. Nem egyforma a nem US országok között a tartalomszolgáltatás.
Romániában pár száz filmmel kevesebbet biztosítanak, mint Magyarországon. kb 2300 darab összesen atartalom, de 700 darabbal ( sorozat és film együtt) indult,és egységes áron,míg például Angliában és Skandináviában ez a szám 4000 film és sorozat, ráadásul szinte az összes UHD tartalom elérhető. Amerikában 5200 van összesen. tehát az angol+ skandináv tartalom közel 80 % a magyar kb 50 % a román meg még kevesebb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#111) zseko válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


zseko
veterán

Ha ugyanazt a mennyiségű tartalmat kapnám mint az usában, akkor még egyet is értenék. A felirathiányról (szinkron nem hiányzik) már nem is szólva.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.