Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah ez is elindul, lesz ez még jobb is ha lesz lefedettség is nem csak a nagyfaluba... :D

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kíváncsi vagyok eljön e vele a kánaán :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki már próbálta esetleg. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) Katorga12 válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Katorga12
csendes tag

0,15 másodperccel gyorsabban fog betölteni a fészbúúk,így rengeteg időt spórolsz meg vele. :))

(#5) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Nem értem idehaza miért vannak még 1-2-5-10 gigás csomagok. azok is olyan árban, hogy a pofám leszakad.
Aztán Szár/Szárligeten (csak átutazóban) meg nemhogy 4G, de semmilyen kapcsolat nincsen egyik szolgáltatónak sem...

2019 van, vezetékes korlátlan gigabites netet 5 ezerért hozzádvágják 5GHz routerrel, aztán a mobilinternetből 1GB meg 1-2 ezer forintba kerül (csak a net maga).

De lehet ezt csak én látom nem helyénvalónak. :F

-

(#6) koko52


koko52
veterán

Most akkor hullanak a madarak vagy nem? :F

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7) hyperspace válasza Katorga12 (#4) üzenetére


hyperspace
őstag

Anno nem éreztem fontosnak a 3G-4G átállást mobilon. Mikor meglett az első 4G-s telefonom, rájöttem, hogy tévedtem. Érezhető volt a különbség. Ha most is olyan ugrás lesz, boldog leszek.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8) enginev3.0 válasza Katorga12 (#4) üzenetére


enginev3.0
félisten

Speciel a mobil díjcsomaghoz tartozó adatkeretre gondoltam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9) jonnyjoker01 válasza hyperspace (#7) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Amig a csomag árak nem változnak, addig teljesen felesleges az 5G. Papiron sokkal jobb az 5G, mint a 4G, de nincs értelme szerintem magyarországon használni, mert azt a sávszélességet nem tudjuk kihasználni, mivel az internet csomagok kicsik és drágák. Példának okáért egy 10 GB csomagot 80 másodperc alatt el lehet fogyasztani 5G-n. "Korlátlan" csomagokban pedig korlátozott a sebesség.

Ugyanez volt a probléma a 3G -> 4G váltással, csak kisebb mértékben, de még úgy is évek kellettek mire az internetcsomagok árai normalizálódtak (sőt, én úgy vettem észre, csak az utóbbi 1-2 évben kezdtek el csökkenni a mobilinternet árak, pedig a 4G átállás régebben volt annál).

Szerk.: kisebb adatforgalmú tevékenységekre is hatalmas előrelépés az 5G egyébként. A mai telefon hardverek már kb. azonnal megnyitják az alkalmazásokat, általában csak a tartalom betöltésére kell várni, ami már internet függő. Mivel az 5G tulajdonságai közé tartozik a hatalmas sávszélesség és az elenyésző ping, ezért csúcshardvereken nagyon jó élmény lesz, hogy ráböksz az appra és instant be is tölti a tartalmat.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#10) Chaser válasza jonnyjoker01 (#9) üzenetére


Chaser
titán

16e vodánál a red "extra", pontos neve nem tjdom mi, korlátlan gsm országon belül és eu-ba, korlátlan nettel
yt, fb, viber, hasonló dolgok pedig korlátlanok kisebb csomagokban is, nekem már kifutott van, 9400ft-ért 2gb nettel - nekem bőven elég, így meg pláne -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) pengwin válasza jonnyjoker01 (#9) üzenetére


pengwin
addikt

Az egészben az a vicces, hogy a 4G hálózat egyik fő vonzereje a szolgáltatók szemszögéből a lényegesen egyszerűbb, rugalmasabb és emiatt olcsóbb infrastruktúra.

Az árak nem fognak lejjebb menni, hiába fogja visszahozni a 4G hálózat a kiépítésébe ölt pénzt, és hiába lehet majd emiatt a 2,5 és 3G hálózatokat kivezetni.

Elég lesz a GSM+4G+"5G"-t fenntartani, de ez nem fog jelentkezni a szolgáltatások árában.

Eleve marketingbaromság az 5G jelölés, mert ez is LTE hálózat.

Üdv, pengwin

(#12) hmb válasza GoldhandRent (#5) üzenetére


hmb
aktív tag

havi 80 fontot fizetek egy note 10+5g ert korlatlan net,hivas,sms meg teljes koru biztositas.bebaszhatom a mosogepbe,elhagyhatom minden biztositva.es en draga szolgaltatonal vagyok,az elifizetes maga havi 40 font kollegam ugyanigy korlatlan hivas,sms,net 26 font.igaz az ove csak 4g nem 5 mint az enyem

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#13) #10949376 válasza Chaser (#10) üzenetére


#10949376
törölt tag

torrentnél vissza veszik a sebességet vagy külön fizetni kell a nagy adatmennyiség miatti letöltésért ilyesmi van a vodánál?

(#14) borand válasza GoldhandRent (#5) üzenetére


borand
aktív tag

Azért, mert 5 G-t fejlesztünk annak a szűkrétegnek, akik értelmesen ki is tudják használni, miközben a 4G-nk sem épült ki rendesen. :N

(#15) ilor14


ilor14
tag

Jelenleg nem sok értelme van mobiloknál az 5G-nek, főleg úgy, hogy ezek a sebességek amiket most kínál már 4G-nél is elérhetőnek kellene lenni. (Ha fejlesztenék a hálózatokat...)
IoT-nál vagy önvezető járműveknél tudják majd kihasználni az alacsonyabb késleltetést, de telefonban még teljesen felesleges.

(#16) redgreg válasza GoldhandRent (#5) üzenetére


redgreg
tag

Azért mert a minőségnek ára van, és bár itt mindig mindenki kiakad azon, h bivalypuszta és bivalybasznád között a nyílt vasúti pályán nincs net, vagy épp az erdő közepén se hasít a 4 g de a helyzet az, hogy fél, v inkább 3/4 nyugat-európa összerakná a két kezét, ha ilyen szutyok lefedettsége lenne mint nekünk. Ezt persze ki kell fizetni. Valamit valamiért.

(#17) clon válasza redgreg (#16) üzenetére


clon
aktív tag

Igen csak arrafelé már telefonáltak mikor mi még csak "galambon" küldtük az SMS-t. Drága a rendszer cseréje és ott nem lehet túlárazni a csomagot "csak" a fejlesztés címen így inkább nem fejlesztenek tovább és mennek oda ahol nem okoz gondot a magas árképzéssel.

(#18) hmb válasza redgreg (#16) üzenetére


hmb
aktív tag

nem kunszt egy tok lapos orszagot lefedni ami akkorka hogy nem erdemes bugattit venned mert elobb vagy a hatarnal mint elered a vegsebesseget....biztos vagy benne jobb a lefedettseg magyarotszagon mint europaban?tudod errefele van olyan un.piaci verseny ami otthon nem letezo dolog.ezert fizet kevesebbet a kollegam korlatlan csomageet mint en otthon egy szar 10gb-os csomagert amit radaszl nem is tudok rendesen kihasznali mert fehervartol 20km-re jobbara nem talal a telom jelet....nemhogy 4g de 3g sincs sokszor pedig nincs 1 kmre egy baszott nagy adotorony mindharom szolgaltato hasznalja

[ Szerkesztve ]

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#19) Braddock válasza clon (#17) üzenetére


Braddock
őstag

"1990. október 15. Elindul Magyarországon (egyben Közép-Európában) az első kereskedelmi mobiltelefon-szolgáltatás"

[link]

Csodálkoznék ha ennél sokkal hamarabb.

1994-ben már westel és pannon indulás volt 900 MHz-n.

(#20) Braddock válasza hmb (#18) üzenetére


Braddock
őstag

A világ legjobbjai között van.

(#22) Chaser válasza #10949376 (#13) üzenetére


Chaser
titán

Nem tudom, meg kell kerdezni
Illetve ki lehet probalni, ajogy netes rendeles el, itt is elallhatsz ket heten belul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) koko52 válasza Chaser (#10) üzenetére


koko52
veterán

Be kell lépni valamelyik flottába. Nekem 3500 havonta a korlátlan hívás/sms minden irányba unión belül. A netem ebben 2GB, de +2000-ért korlátlan, de én 1-et sem használok el. Még nem volt olyan, hogy nem ment a net, pedig járok hegyen-völgyen, kirándulás stb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#25) janeszgol válasza hmb (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Mi örülünk, hogy külföldön ennyire filléres a cucc, de sajnos itt nem az. Ráadásul az USA szankciója csúnyán megcumiztatta volna a németeket, ahol az 5G tendert elég szűkös határidővel, és elég nagy elvárásokkal hirdették meg. Szóval nem hiába fog a Huawei, ZTE stb céggel is kooperálni Németország, vagy a tenderen kell lazítani.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) Juhaszatti válasza hmb (#18) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, világszinten is az elsők között van, nem csak Európában. Az összes kicsi és sík országot is beleértve.
Az ára, ami problémásabb.

[ Szerkesztve ]

(#27) andor80


andor80
senior tag

Túlárazott parasztvakítás.Full korlátlan netet kellen adni !g n ingyen bármelyik dijcsomaghoz 2019 ben...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#28) wolfman válasza koko52 (#24) üzenetére


wolfman
veterán

Tudtommal nincs olyan csomag kereskedelmi forgalomban, ami korlátlan. 200Gb a limit, nem? Tesómék járják az országot tornyokat fejlesztenek, építenek ki, ő mondta. Neki van korlátlan, de neki "nyers" kártyája van, tesztelni a kiépített tornyot.

Amúgy az 5G élettani hatásairól szóló kutatások hol tartanak? Tudtommal eléggé egészségtelen ez a technológia, emellett nagy energiát igényel.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#29) redgreg válasza wolfman (#28) üzenetére


redgreg
tag

Nekem olyan csomagom van. Igaz nem olcsó, sőt drága. De korlátlan (telenor xl csomagja)
#27 sőt még ők fizessenek neked azért, hogy használod a cuccuk nem?

Más, az ország mind népesség, mind méret tekintetében közepes...

[ Szerkesztve ]

(#30) wolfman válasza redgreg (#29) üzenetére


wolfman
veterán

Ácsi, de az van neked mondva, hogy korlátlan, vagy te konkrétan átlépted a 200Gb-ot már (vagy 400-at)?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#31) redgreg válasza wolfman (#30) üzenetére


redgreg
tag

Passzolom, nem tudom. 150et már biztos fogyasztottam, de a 200at nem tudom, h léptem-e át. Ha gondolod letesztelem, h át lehet-e lépni. De apróbetű nem volt.

(#32) clon válasza #40993792 (#23) üzenetére


clon
aktív tag

Az SMS szöveges üzenetként lehet értelmezni a vezetékes hiányában vagy mondhattam volna füstjeleket, mert a vezetékesre éveket kellett várni meg kötvényt venni, stb.
Én magam is végigéltem, igaz a "táska mobil" esetéből kimaradtam de a 0660 nekem sem ismeretlen. A vezetékes hiányában a mobilt nem volt nehéz itt is felfuttatni és az sem biztos, hogy nem itt tesztelték ki a rendszert a "fejlett" nyugati rendszert mert így költséghatékonyabb.
2 éve cseréltem le a SárgaZöld PannonGSM kártyám (öregebb volt mint aki lecserélte :D )

(#34) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valaki teszteli már? Mekkora lett a latency a 4G-hez képest?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) gergo7311 válasza GoldhandRent (#5) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Maximálisan igazad van. Telón rengetegen neteznek, ezt húzzák le szolgáltatók.

Gergő-Budapest

(#36) RoBos válasza wolfman (#28) üzenetére


RoBos
senior tag

Élettani hatásáról józan paraszti ésszel kitalálható, h semmilyen sugárzás nem tehet jót az emberi szervezetnek, ergo mindegyik káros! Az már egy másik történet, h ez bizonyítottan mennyire lehet az!
Szal biztos, h nem lesz jó hatással az emberi szervezetre, pláne, h ez a 4G mellé jön be pluszba és nem helyette! És akkor a telefonok sugárzásáról (SAR) még nem is beszéltünk, meg a wifi sugárzásról, stb.! Bizonyítani a mai napig sehol nem tudták, h egy ember halálában mennyi szerepet játszottak ezek a sugárzások.

Csak gondold végig ha felszállsz egy tömött buszra/villamosra/metróra és mindenkinél ott a teló, ott mekkora sugárzás éri kapásból a szervezeted NAPI szinten! Ill. ha társasházba laksz és a körülötted lévő összes lakásból fogható wifi sugárzástól!

Szal kb. ennyit az élettani hatásokról...

(#37) joey04 válasza Katorga12 (#4) üzenetére


joey04
titán

te sem érted az 5g lényegét.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Tigerclaw válasza GoldhandRent (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Amíg nincs konkurencia, aki máshogy áraz, addig szabadrablás van. Vezetékes piacon még az is belefér hogy ugyanannál a szolgáltatónál, ugyanazért sokkal többet kelljen fizetned mert épp más helyen laksz az országban.

Ezért is túrták, túrják ki a Digi-t az 5G tenderből. Ők megelégedtek volna sokkal kevesebb profittal is, vagyis nem kívánatosak lettek.

Persze ennek az lesz az eredménye, sőt már évek óta látszik az eredménye, hogy kihasználatlan a 3G, 4G, 5G hálózat, mert kevés az átlagos forgalom előfizetőként. Nagyon sok évvel ezelőtt Londonban kb. 10 fontba került a korlátlan mobilnet 3G hálózaton.

Arra nagyon jó ez, hogy évente azzal büszkélkednek a mobilszolgáltatók itthon, hogy itt a leggyorsabb a mobilnet Europában. Hogy a f.szba ne lenne gyors mikor kihasználatlan a magas forgalmi díjak miatt.

Még azzal is szivatnak, hogy nem mindegy hogy 1 hónapra, 1 hétre vagy 1 napra kérsz xGB-ot, mert teljesen más lesz az ára, vagyis a mohóságuk végtelen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) gabor7th válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

Majd amikor mindenfele felhőbe kötött önvezető autók mennek, majd ha indiai orvosok távműtenek vele, majd ha az ipar a termelését is ráköti... akkor azoknak akik ezzel akarnak pénzt keresni eljön a kánaán; a többiek meg élvezhetik, hogy mostmár ezeket a dolgokat is megtámadják a hackerek és nagyob kárt szenvednek sokkal mint ami hasznot hoz ez az egész.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#40) bociusz válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


bociusz
aktív tag

(#42) bedibazsa válasza redgreg (#29) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Telenor XXL csomagban napi 35 gigát tudsz netezni, egy hónapban kb. 1TB.

(#43) pusszycat válasza bociusz (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kezdetnek nem rossz,a telók meg bírják 2000 Mbit/s is.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#44) adamssss válasza bociusz (#40) üzenetére


adamssss
veterán

Ez eleg beteg. Raadasul belteren.

van osszefugges h elindult a halozat es a belvarosban olyan szar szag van h tobben oklendeztek? :D
Arrol lehet tudni h a Telekom mikor lovi el?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45) pusszycat válasza adamssss (#44) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van. Mindenki befosott aki kipróbálta. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#46) gergo7311 válasza RoBos (#36) üzenetére


gergo7311
csendes tag

A mikrohullámoknak sosem volt az élő sejtekre pozitív hatásuk, persze a sugárzás erőssége/sugárzási idő a döntő. De tuti nem sejtszintű wellnes a mikrohullámú sugárzás, pláne ha folyamatosan kapja az élő szervezet.

Gergő-Budapest

(#47) Victoryus94 válasza GoldhandRent (#5) üzenetére


Victoryus94
őstag

Flottába, céges csomagba vannak korlátlanok is 5-10 ezer Ft-ért (2+ óra beszéddel együtt). Húgom 4 ezret fizet a korlátlan netért (beszéd nélkül).
Gondolom az 5G-ra még várni kell 1-2 évet, de előbb utóbb az is bekerül a flottákba.

Na meg ha a Digit nem lehetetlenítették volna el a tendertől, ő erősen lenyomta volna a 4-5G-s mobilnet árát, ahogy a vezetékes piacon is tette.

[ Szerkesztve ]

(#48) bociusz válasza adamssss (#44) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nekik előbb vásárolni kell hozzá frekit, az aukció pedig hónapokat csúszik a Digi fellebbezése miatt. Legkorábban tavasszal van sztem realitása.

(#49) clon válasza Victoryus94 (#47) üzenetére


clon
aktív tag

...és mikor a Digi lenyomja az árakat és elszívja az ügyfeleket a komplex szolgáltatással majd ő is felemelné az árait. Ugyan már a Digi sem karitatív csak nem jött még el a megfelelő lefedettség, hozzáférhetőség az áremeléshez.

ld. Telenor eladás előtt felpumpálta az előfizetők számát pl. HelloData stb. most meg már a közelében sincsenek annak az árnak.

(#50) pusszycat válasza clon (#49) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ellent kell mondjak. Itt rom. olyan olcsó a digi net hogy az már vicc 4G-n van 50GB 2 Eu. -ért és ennyi már 4-5 éve nem változik. 5G ez 80GB. ugyanannyiért. Ha átjössz más szolgáltatótól 6 hónap ingyenes meg ilyen cukiságok.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.