Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) clon válasza pusszycat (#50) üzenetére


clon
aktív tag

És mégsem "ölte" meg a konkurenciát ott sem. A vezetékes itt is jó áron van, csak nem elérhető mindenkinek - ha elérhető lenne már nem ennyi lenne.

Ráadásul ez Magyarország, itt a mobil cégek esetén (is) igaz a szabad rablás és a kartelezés így a Romániai Digi árak esete itt nem lenne referencia az árképzéshez.

(#52) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez kb. annyira érdekfeszítő mint a DDR4-e RAM-ok megjelenése volt anno, kb. semennyire.

(#53) arnyekxxx válasza wolfman (#30) üzenetére


arnyekxxx
veterán

te konkrétan átlépted a 200Gb-ot már (vagy 400-at)?

flottás topikban vagánycsáko dobta fel a terás forgalmát a párhetes telenoros elöfizujával.

(#54) arnyekxxx válasza RoBos (#36) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Élettani hatásáról józan paraszti ésszel kitalálható, h semmilyen sugárzás nem tehet jót az emberi szervezetnek, ergo mindegyik káros!

Egy barominagy fúziós erőmű sugároz be mindet nap mint nap mindenéle sugárzásokkal, jól bele is hal minden ember egy idő után. Ja és vigyázz a banánnal mert mérhető radioativ sugárzása van.

(#55) Chaser válasza koko52 (#24) üzenetére


Chaser
titán

olyan ismerősöm van flottás aki kb annyit fizet mint én a vodának ( : más egyébről nem tudok, talán mintha itt is lenne topikja, de nem követtem igazából
nekem ugyanez van, csak "picit" drágább, minőség viszont rendben van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) arnyekxxx válasza pusszycat (#50) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Itthon egy ezresért kapsz 50giga diginetet.

(#57) jonnyjoker01 válasza Chaser (#10) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Amíg romániában van digis 50GB adat 2 euróért addig a néhány korlátlan szolgáltatás+5gb adatot 10 ezerért nem találom vállalhatónak, akármilyen országról vagy infrastruktúráról beszélünk:(

Üdv. Johnny

(#58) clon válasza arnyekxxx (#56) üzenetére


clon
aktív tag

"...A DIGINet Aktív 50 szolgáltatás igénybevételének feltétele a DIGI, vagy Invitel vezetékes televízió, internet és telefon, valamint műholdas szolgáltatásaiból legalább egy szolgáltatás igénybevétele..."

Tehát nem kapsz 1000Ft-ért 50GB csak akkor ha már Digi vagy Invitel szolgáltatásod van. Árukapcsolással kapod meg. Kizárólag DigiMobilra nem lehet előfizetni.

Ezt se felejtsük el:
Maximális le- és feltöltési sebesség:15/2 MBIT/S

[ Szerkesztve ]

(#59) Chaser válasza jonnyjoker01 (#57) üzenetére


Chaser
titán

azzal sokra nem megyek magyarisztánban, h mi van romániában... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) isakamay válasza wolfman (#28) üzenetére


isakamay
tag

Nekünk korlátlan 4G van a telenornál, de nem tudom, hanghívásra használható-e, mert otthoni MIFI-ben használjuk, mert a retek Telekom nem tud vezetéken netet biztosítani, mert a tetvek nem bővítik a hálózatot, más szolgáltató nincs. Ez a 4G csomag flottás, egyedi konstrukció, kb 7e huf.

(#61) instantwater válasza Chaser (#59) üzenetére


instantwater
addikt

Már díjmentes a roaming. Használhatod a Román szolgáltatást is.

(#62) Chaser válasza instantwater (#61) üzenetére


Chaser
titán

ezt kifejtenéd?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) instantwater válasza Chaser (#62) üzenetére


instantwater
addikt

EUn belül eltörölték évekkel ezelőtt a Roaming díjat.
A magyar kártyáddal bármely EUs országban használhatod a csomagodban foglalt forgalmi kereteket extra díj nélkül.

Feltételezem, hogy mivel Románia is EU tag, Magyarországon is működne az az említett 2 eurós 50 GB-os Román Digis csomag.

(#64) Chaser válasza instantwater (#63) üzenetére


Chaser
titán

ezt tudom, azt nem tudom h jön ide h román v egyéb ország csomagját/szolgáltatását veszem meg? nyilván akkor minden országban a legolcsóbb országét használnák

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) bociusz válasza instantwater (#63) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ez csak addig van így, amíg fair use feltételei szerint használod. Ilyen feltétel lehet pl. hogy 3 hónapos időszakban legalább 50%-ban honos területen (Romániában) kell tartózkodnod. Ha valóban feltétel nélküli roaming lenne, akkor már a fél kontinensen csődbe mentek volna az operátorok. :)

(#66) jonnyjoker01 válasza Chaser (#59) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Teljesen megértelek, viszont én a hazai 5G kiépítésének értelméről beszéltem és arról, hogy a hazai csomagok ilyen árakkal nincsenek felkészülve az 5G-re. Én úgy látom a Digi tender kavarással is, hogy kézzel-lábbal kapaszkodnak a kartellezésbe és sajnálom, hogy ezt az ország lenyeli.

Üdv. Johnny

(#67) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Szóval sokan panaszkodnak a fórumon, hogy nem igazán jönnek az 5G telefonok, erre kiderül, hogy kb. 6 év még, mire lesz normális lefedettség.
Addig meg még 2-3 telót elhasznál az átlag... :U

(#68) pusszycat válasza <Lacy85> (#67) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Jövőre már mindenkinek lesz 5G-s telefonja aki számít. Nagyobb városok meg teljes lefedettségnek fognak örvendezni. Sokan próbálnak majd megszabadulni 4G telefonjaiktól inkább kevesebb mint több sikerrel. Én meg így vizionálom a következő évet. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#69) <Lacy85> válasza pusszycat (#68) üzenetére


<Lacy85>
addikt

" Nagyobb városok meg teljes lefedettségnek fognak örvendezni."

Persze. Kb. 2023-ra. Ott van a cikkben. :D

(#70) clon válasza pusszycat (#68) üzenetére


clon
aktív tag

Vagy megnézik az 5G telefont a spanoknál és kiderül nekik nem fog annyival többet nyújtani a +80000Ft-os felárral.
Erősen kételkednék még a nagyobb városok esetén is az 5G szolgáltatás jövő évi teszt lehetőségén is. Vélelmezhetően Bp. lesz ahol az É-D jelen irányt fogják kiterjeszteni, mert ugye ez azért még ott is "csak" teszt és 1db szolgáltatónál.

[ Szerkesztve ]

(#71) Cs1csó válasza pusszycat (#68) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért? Miben fog többet nyújtani az 5G, amit eddig meg tudott csinálni a 4G-vel azt ezután is meg tudja. Túl nagy a hájp.

(#72) clon válasza Cs1csó (#71) üzenetére


clon
aktív tag

Jó drágán eladhatják a készüléket a (l)user-ekenek, holott pont nem ők az igazi célközönség. A Voda kínálata ugrásszerűen nő 5G telefonokkal és új "vastagabb" árú előfizetéssel aminek a nevébe beleteszik az 5G-t és jót kaszál.

(#73) instantwater válasza Chaser (#64) üzenetére


instantwater
addikt

Panaszkodtál, hogy magyarországon nem sokra mész azzal, hogy mi van romániában.
Igazából használhatnád.
Bár ott van az a fránya fair use policy.

(#74) instantwater válasza bociusz (#65) üzenetére


instantwater
addikt

Igaz. :(((

(#75) Tigerclaw válasza clon (#70) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Főleg hogy 3-5GB korlátos csomagjuk van, aminél az 5G-nek semmi haszna nincs, sőt inkább hátrányos, mert egy rossz kattintással másodpercek alatt lenullázhatja a havi keretét.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#76) Xtomi


Xtomi
tag

Akkor beszéljünk arról hogy a Vodánál nem működik a handover 4G-ről 3G-re.
Csak gratulálni tudok a hulladék hálózatukhoz. Felvették hibára, de ki nem javították. Erről ennyit, most meg sztárkodnak.

(#77) Chaser válasza instantwater (#73) üzenetére


Chaser
titán

nem panaszkodtam, hanem kijelentettem, azóta mint láttad más kijelentette, h nem egészen úgy van az ahogy te elgondolod ( :
de nekem a 2gb mindig elég - fele jellemzően megmarad -, yt nem számít bele, az zabál sokat - nem mintha olyan sokat használnám telefonon -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Ha van itt egy türelmes villamosmérnök, igazán elmagyarázhatná, hogy a sugárzás az nem radioaktivitás. Aztán az olyan varázslatos szavakat, mint ionizáló sugárzás, frekvencia, hullámhossz.
Nem pusztulnak a madarak és nem fogunk mindmeghalni tőle. Az 5G olyan rövid hullámhosszon üzemel kb egy sima betonfal is megfogja. Könyörgöm legalább egy szakmai fórum ne legyen tele fogalmatlan analfabétákkal. :(

(#79) pusszycat válasza Baggins86 (#78) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Minden sugárzás eltörpül, a gamma sugárzás mellett,ö azt hiszem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#80) gergo7311 válasza Baggins86 (#78) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Az a sima betonfal, a jól "megvasalt" betonfal és nem 25 cm vastag salakbeton:) Az erős vasbeton leárnyékolja, különben az igazi ellensége a sűrű köd de szmog is "megeszi" azért kell sűrűn telepíteni az 5G átjátszókat. Különben ehhez igazán a Távközlési Mérnök ért.

Gergő-Budapest

(#81) Chaser válasza gergo7311 (#80) üzenetére


Chaser
titán

legtöbb panel is 25-30cm-es betonból készült, bár nem salakbetonból ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#82) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi az infót.

(#83) gergo7311 válasza Chaser (#81) üzenetére


gergo7311
csendes tag

Az első szériás, nagyblokkos (kispanel) házak még salakbetonból készültek pl. Dunaújvárosban, a 60' -as évek elején.

Gergő-Budapest

(#84) Chaser válasza gergo7311 (#83) üzenetére


Chaser
titán

azt nem tudom, azt tudom h a "normál" panelek fala sem 50-60cm
tudom melyik épületeket mondod, mellettünk is vannak, anyum lakása 4 emeletesben van ilyenből, az viszont nem 25cm-es fal, inkább 40-45 :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) Tigerclaw válasza Baggins86 (#78) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az az igazság, hogy nincs olyan szakember, akár mérnök, akár orvos, aki megmondaná, hogy hosszú távon milyen hatása van annak hogy többtucat forrásból, irányból több tucat különböző frekvencián és térerővel kapsz sugárzást. Kicsit ez is olyan fapados, mint hogy az ételek kalóriáját elégetéssel határozzák meg a mai napig, míg a szervezetben teljesen máshogy hasznosul minden. Aztán ne felejtsük el, hogy nem csak az számít hogy az ember testére, agyára milyen hatása van ezeknek, mert rajtunk kívül még milliónyi fajta élőlény él a bolygón és egymásra vagyunk utalva a közös ökoszisztémában. Akár egy-egy számunkra jelentéktelen faj eltűnése is komoly hatása lehet a többire, így ránk is.

Aztán ne legyen kétséged, hogy egy milliárdos iparág mindig lépni fog ha egy kutatás, kutató számára nem kedvező eredményre jut. A gazdaság többi szereplői, a kormányok is az ő oldalukon állnak, mert a gazdaság mindenek felett.

Ezzel nem azt mondom, hogy káros az 5G számunkra, hanem azt hogy egyrészt nem állunk még ott a tudomány terén hogy ezt el tudjuk dönteni, nem vesszük figyelembe, hogy ha más élőlényre káros, hozzánk is hamar eljuthat a negatív hatása, illetve a kutatások erősen megszűrve jutnak hozzánk az ipari, gazdasági, kormányzati lobbyk hatása miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#86) clon


clon
aktív tag

A panelek több helyen készültek az országban. A készítés helyén történt a referencia épületek elkészítése ami miatt ezeken a helyeken akár házanként is eltér egyazon utca. Távolabbi helyekre 2-3 kiválasztott típus 3-4 variánsa kerülhetett kiszállításra.
Válaszfal vastagsága panellakásokban 4-8cm között változik fal szerepe és az emeletek változása szerint. Merevítő, haránt tartó válaszfal vastagsága általában 11-13 cm között változik. Főfalnak panellakásokban a 14-20cm vastagságú falak.
Vannak hibrid panelnek "tűnő" de csak bizonyos szerkezeti elemek lettek panelrendszerűek (gang, erkély) a többi hagyományos beton vagy később tégla rendszerű ott a falvastagság jelentősen nagyobb 30+cm.

Amúgy egyszerűen megállapítható egy hagyományos fúróval a panel nem fúrható ha igen akkor az nem "rendes" panel elem.

(#87) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Egy csomó helyen, közel Budapest határához sincs 4G sem mindenhol. Előbb az lenne teljes. :((

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#88) Cs1csó válasza Fryskitt (#87) üzenetére


Cs1csó
félisten

A fejlődés már csak ilyen, foghíjas. A televízióban is van ahol már 4K vagy akár a 8K is teszt szinten jelen van miközben még egy csomó adás SD és 4:3-as, az FHD 16:9-et kellene általánosan elérnünk, de a fejlődés nem így működik.

(#89) Fryskitt válasza Cs1csó (#88) üzenetére


Fryskitt
addikt

8k? Na mondd merre, én nem láttam. Amúgy 4k-t se. Peding hazánk rettegésben tartja a németeket, és Amerikát is műszaki, tudományos és demokráciai értelemben egyaránt.... jaaaaa. Biztos megártott az októberi nap nekem. :F

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#90) adamssss válasza Fryskitt (#87) üzenetére


adamssss
veterán

Es ezek szerint amig bivalybasznad alsoban nincs 4g alljon le mindenhol a fejlesztes?

akik meg pampognak h folosleges az 5g mert elfogy az adat, azoknak megsugom hogy van krolatlan csomagja is a vodanak. A fejlesztest meg valahol el kell kezdeni. Mit vartatok h egyszerre lesz elerheto az egesz orszagban?

ahelyett h mindenki orulne h vegre haladunk itt megy a rinya. Meg is erdemli ez az orszag a sorsat meg a benne levo keseru egyenek is akiknek semmi sem jo.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#91) Fryskitt válasza adamssss (#90) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egy ilyen fejlesztés nyilván szükséges. Egyelőre azonban nagyon kevesek kiváltsága, nagyon kevés támogató és támogatott eszközzel nyilván kell.
A Bivalybasznád alsó kapcsán kitalálhatnál valami eredetibbet... eléggé szar már. Az írás lényege az volt, hogy miközben fejlesztünk, nem kellene elfeledkezni arról, hogy van, ahol az elérhető és sokak által használni is akart szolgáltatást, stb is kellene biztosítani. Emiatt van itthon átadás, aztán javítás, aztán újra átadás. Nemcsak nem értetted meg, amit írtam, hanem egyenesen kerested, mibe lehet belekötni (írtam, hogy Budapest közelében.. hahó, térkép... Bivalybasznád, mi?????, pfff) . Szerintem miattad és a többi okostojás miatt érdemli meg az ország, hogy itt tart. Ülj le, egyes. :W
Az 5G jelenleg tech demo, nem több. 4k adásnak pl több hasznát venném, és vsz más is, mert szinte már mindenkinekl olyan tévéje van, Bivalybasznádon is. Csak nincs mit nézni rajta. Eszem megáll.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#92) Fryskitt válasza adamssss (#90) üzenetére


Fryskitt
addikt

És még valami. Bivalybasznádon is ugyanannyi az előfizetés, mint az ötödik kerületben. És aki ott él, nem ugyanazt kapja. És miért is nem? Azzal nem kerül bea reklámba egy cég, hogy van, ahol kézzel kapcsolják a hívásait, ugye.
És pont a Vodafone. Aki parazitaként lógott a másik két szolgáltatón évekig. Amúgy persze. Örülünk Vincent.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#93) adamssss válasza Fryskitt (#91) üzenetére


adamssss
veterán

[link] Budapest kornyezeteben mindenhol van 4g. A 4g halozat kb mindenhol elerheto ahol erre szukseg van.
boven el lehetett kezdeni az 5g kiepiteset.

es te mit neznel egy agyontomoritett 4k adason? Baratok koztot? Akinek van 4k tv-je az szerez ra tartalmat. Az a Te szegenysegi bizonyitvanyod h nem sikerul. ;)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#94) jonnyjoker01 válasza adamssss (#90) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A rinya nem arról szól, hogy elfogy az adat, hanem hogy kurv@drága az adat. Vodának a "korlátlan" internet opciói sem annyira fényesek azok számára akik a korlátlan szolgáltatásokat nem használják. A tényleg korlátlan csomag pedig 16 ezer/hó :W

Üdv. Johnny

(#95) adamssss válasza jonnyjoker01 (#94) üzenetére


adamssss
veterán

16000. Es? Akinek kell majd megfizeti. A t-nem sem olcsobb. Ez luxuscikk. Meg. Majd lesz olcsobb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#96) Kikike


Kikike
tag

Kicsit talán off a kérdés, de hátha van itt olyan szakértő aki tudja a választ:
Az 5G sem alkalmas arra, hogy nagy tömegek használják korlátlan otthoni netként?

Furcsállom, hogy a Voda megvette a UPC-t, ahelyett hogy feleslegessé tette volna...

(#97) Cs1csó válasza Kikike (#96) üzenetére


Cs1csó
félisten

"négyzetkilométereként egymillió kapcsolatra lesz képes " A 4G 42Mbit-et tud az 5G pedig 1Gbit-et.
Ez alapján szerintem kisebb sűrűségű lakott területeken pl. kertváros, akár ki is válthatja, de nagy lakótelepeken vagy zsúfolt belvárosban nem biztos.

Kertségekben, tanyáknál utak mellett stb. egyértelműen ezt kell erőltetni.

Szerintem úgy lehet ezt nézni, hogy ahová nem szükséges oda fölösleges nagy költségen vezetékes netet vinni ha ezzel olcsóbban lehet terjeszteni.

Az a baj, hogy "korlátlan" otthoni net alatt mit értesz, mert arra, hogy 0-24-ben teljes sávszéllel toljad le és föl a torrentet arra ez sem alkalmas, bár arra sokszor a vezetékes sem.

De ezen kívül mindenre is elég lesz: netezni, stream-elni, felhőtárhelyet szinkronizálni, játszani stb.

(#98) clon válasza Cs1csó (#97) üzenetére


clon
aktív tag

Ha a torrentre nem alkalmas akkor a "korlátlan" közösségi médiás vagy videómegosztós vagy a TV-s tömegeket sem fogja bírni mint ahogyan most sem a torrent vágja haza a mobilnetet...
A Voda nem is titkolja a TV piacra is beszáll vele, de IoT eszközök a fő célpont és nem a 1Gbit a sok usernek.
Kötve hiszem, hogy a közeljővőben ez lesz a "tanyák" net megmentője mert a költséghatékonyság alapján ez sem lesz nekik gazdaságos és mivel a szolgáltatók a befektetők érdekeit nézik elsődlegesen...

(#100) MrCsiT válasza adamssss (#93) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Budapest kornyezeteben mindenhol van 4g. A 4g halozat kb mindenhol elerheto ahol erre szukseg van." - ülj fel egy elővárosi vonatra, és ki sem kell menned Bp. közig határán, hogy beláthasd a tévedésed. Akár már a nyugatiban is elhullik a neted (- meglepő módon, a Diginél nem, csak a többieknél.)
Az nagyon szép, mit bír el a térkép, de a valóság sajnos nem ez.

Az 5G érdekes lesz, de 5-6 éven belül szerintem nem látjuk igazi hasznát. (átlag felhasználóról beszélek, így a tech-gurut aki 500.000-ért vesz mobilt, ne értsük ide.)

A 4k-s TV-re te mégis, hogyan szerzel tartalmat? (mármint olyat, ami magyarul beszél, persze) Ha már belekezdtél, igazán megoszthatnád, hadd okuljon a "nép"? :F
Ám, ha szinte csak 4k TV-t kapni, talán nem ördögtől való elvárás, hogy adás is legyen rá?!

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.