Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Fryskitt válasza adamssss (#93) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mármint, hogy nem lopok torrenten? Az biztosan az.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#102) Tigerclaw válasza adamssss (#95) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Épp az a baj, hogy a szolgáltatók és a példádból láthatóan néhány ügyfél is úgy gondolja, hogy a korlátlan, a használható forgalmat adó korlátos mobilnet csomagok luxuscikkek, vagy prémium szolgáltatások.

Van jó pár gazdagabb és szegényebb ország is Europában, ahol ezt teljesen máshogy gondolják. Ott ahol több szolgáltató és valódi piaci verseny van, nem a nálunk jellemző kartellezés, ami felett a kormányok is szemet hunynak, mert extra adóbevételt jelent nekik.

7 éve Londonban már volt olyan KÁRTYÁS csomag, aminél 15 font volt a havi korlátlan mobilnet 600 perc belföldi lebeszélhetőséggel és 600 SMS-el. 10 fonttért ugyanez csak 300 perc, 300 SMS.

Úgy hallottam, hogy Romániában is olcsó a mobilnet. A digit pont ezért nem akarják az 5G közelébe engedni. Ellenérdekeltek a meglévő szolgáltatók és a kormány is abban, hogy piaci verseny alakuljon ki.

Amúgy tragikomikus, amikor valaki azt védi ügyfélként, hogy milyen jó dolog, hogy drága valami.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#103) Fryskitt válasza Tigerclaw (#102) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egyetértek. Hasonló a helyzet Ausztriában is.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#104) Kikike válasza Cs1csó (#97) üzenetére


Kikike
tag

"négyzetkilométereként egymillió kapcsolatra lesz képes " Ez elég impresszív adat, Budapest legsűrűbben lakott területe is kb. 30.000 fő/ km2
Én ezt várom az 5G-től, hogy vidéken is talán biztosítanak vele szupergyors netet, ahova eddig nem kábeleztek...

Nekem itthon jelenleg is korlátlan mobilnet van (vezetékes szolgáltatás nincs a házba bekötve) csak gondolom ha mindenkinek ilyen lenne akkor lehalna a 4G.

(#105) GoldhandRent válasza Cs1csó (#97) üzenetére


GoldhandRent
őstag

vezetéket mindig olcsóbb lesz kihúzni, mint ezt.
Itt kb 500 méterenként kell egy adó, mert nem megy messzire a jel. Az meg már nem éri meg úgy.
Ugyan az a téma, mint a 2,4GHz és az 5GHz WiFi esetén. Nagyobb sebesség, kisebb hatótáv :K

És ezekhez a tornyokhoz is el kell húzni a netet.. nem az éterből nyerik

[ Szerkesztve ]

-

(#106) Fryskitt válasza Kikike (#104) üzenetére


Fryskitt
addikt

Éppen vidéken nem lesz szerintem. Ez volt a korábbi hozzászólásomnak is a lényege. Rövid hatótáv. (Bivalybasznádon pont sosem lesz, nb)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#107) adamssss válasza MrCsiT (#100) üzenetére


adamssss
veterán

Hetente megyek par 1000 km-t az orszagban es a legtobb esetben meg a volte is mukodik amihez mar igen stabil 4g kell kulonben azonnal atall 2/3g-re.

honnan szerzek 4k tartalmat? Netflix, youtube, illetve 4k BD.
de ha kellene meg az apple is kinal filmeket ilyen formatumban.

Fryskitt: ja h neked csak a torrent ugrik be? Ez megint csak a Te ujabb szegenysegi bizonyitvanyod.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#108) adamssss válasza Tigerclaw (#102) üzenetére


adamssss
veterán

En is orulnek az olcsobb halozatnak es igen van kartell a szolgaltatok kozott. De kerdezem en. Ezert ne legyen 5g-s halozat. Egyebkent meg lehet h mas orszagban olcsobb a mobilnet de a vilagot jarva az a velemenyem h olyan is a minoseguk.
fasza h Romaniaban szarerhugyer lehet mindent kapni csak eppen semmi sem mukdoik. Probalj meg negezni vagy volte-zni mondjuk Kolozsvar es Csikszereda kozott. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#109) Fryskitt válasza adamssss (#107) üzenetére


Fryskitt
addikt

Basszus, hogy hogyan tudok így élni... mesélj már. Te honnan szerzed be a jó minőségű 4K műsoraidat. De remélem nem a Netflix féle UHD-re gondolsz.... És igen, 4k Blu-ray lemezeket meg nem fogok venni.
Amúgy élvezed? Mert akkor osszál még... szívemen viselem a jólétedet.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#110) GoldhandRent válasza Fryskitt (#109) üzenetére


GoldhandRent
őstag

valakinek 15k sem drága egy korlátlan havi előfizuért :U

-

(#111) Tigerclaw válasza GoldhandRent (#105) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sőt az 500 m sok tekintetben még túl kevés is lesz, főleg amikor jön a valódi 5G a magasabb frekvenciákkal. Házanként kell majd telepíteni. Persze ez nem éri meg, így várhatóan ahogy a 4G esetén is, a magasabb frekvenciákat csak a nagyobb városok sűrűn lakott területein vetik majd be.

Még el tudok képzelni olyat, hogy mondjuk a Telekom olyan routereket rendel a GPON hálózatára az ügyféloldalra, amin 5G femto/pico cell is lesz és valami MESH hálózatot épít ki belőle.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#112) GoldhandRent válasza Tigerclaw (#111) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ez a technológia szvsz még az önvezető autóknak sem lesz jó.. túl körülményes, és költséges.
esetleg, ha nem minden pontba kéne kihúzni a netet(kábelen), hanem az adók egymás extendereként IS működnének, akkor lehetne belőle valami.

az, meg hogy berakja a dobozba otthon..háát...
sztem durvák az élettani hatásai ahhoz. én legalábbis nem mennék bele (pedig nem vagyok az a fajta, akit ezek különösebben érdekelnek)

telefonra pl nem használnám..ez nem arra való. inkább a 4G sebességeket maximalizálják.. arra gondolok, h garantált legyen a 10mb/s. Azért azzal már vígan el lehet nézegetni a streamszolgáltatásokat, meg minden mást is.
az 5G meg az IoT-nak való

-

(#113) Tigerclaw válasza adamssss (#108) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A VoLTE itthon is elég szelektíven megy, szolgáltatónként, készülék tipusonként limitálva.

Amúgy a VoLTE olyan szabványtalan technológia, hogy készülékenként kell összemókolni hogy működjön, vagy az LTE chipek szabványtalanok, esetleg a hálózati elemek?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#114) adamssss válasza Fryskitt (#109) üzenetére


adamssss
veterán

Hogy Te hogyan tudsz azt neked kell tudnod.

egyebkent nekem a kepminoseg fontosabb mint a 4k igy maradtam fhd-n ellnben vettem egy OLED-et. Fhd-bol meg tv adas is van. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#115) Plug Life válasza MrCsiT (#100) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Magyar szinkronra vágysz? 😆

[ Szerkesztve ]

(#116) Chaser válasza adamssss (#114) üzenetére


Chaser
titán

egyikőtöknek sincs igaza ( : vagy mégis? ((( :
nemrég néztem a netflixes 4k-t, kb közép-erős1080p szint
nekem is oledem van, de 4k, nem bántam meg, 1080p nagyon pixeles lenne, viszont mindig 4k tartalom nincs
de! és itt jön a de...nem is kell
a b8 olyan gyönyörűen skáláz, h nem egyszer megcopatott', jó minőségű 720p-t simán 1080-nak látod, 1080-at meg 4k-nak, 4k hdr-t meg lehet nézni fél méterről is, akkor sem találsz benne hibát :)
és akkor egy köztes verzió, 1080p hdr, viszonylag kis méret és jó minőség x265 alapokon
filmet letölteni elvileg nem bűncselekmény, saját használatra lehet tudtommal - sokszorosítani és értékesíteni nem lehet -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) Kikike válasza Fryskitt (#106) üzenetére


Kikike
tag

Az egyik felhasználási területnek az önvezető autókat szokták említeni, ahhoz meg nagyonis kellene a hatótáv. Lassan kiderül, hogy semmire se való az 5G... (legalábbis nem a végfelhasználóknak)

(#118) redgreg válasza adamssss (#108) üzenetére


redgreg
tag

Ezt már párszor leírtam én is. Basszus amíg Londonban, v Athenban kb nem tudtam youtube videókat nézni a belváros közelében, addig itt lehet, hogy drágább, de azon boszankodom, h Kistelek és Szatymaz között a nyílt vasúti pályán csak edge van

(#119) Sgr_A válasza adamssss (#93) üzenetére


Sgr_A
addikt

Térképen lehet
bp 16.ker újszszász utca béke segge alatt a voda csak huawei telóval (samsung s8, xiaomi redmi 5 eldobálta a hálózatot)tudok telefonálni a net meg nulla
ugyan ott a digi hasít

(#120) adamssss válasza Sgr_A (#119) üzenetére


adamssss
veterán

Nem tudom, hogy a voda milyen én a telekomot linkeltem és magam is magentás vagyok. Nekem semmi bajom a hálózattal olyannyira, hogy a wifit ki is kapcsolom általában a telefonon max ha yt-zok akkor kapcsolom vissza.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#121) Tigerclaw válasza Kikike (#117) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mire az önvezetéshez 5G-t igénylő autók százai róják majd az utcát nálunk, már nem 5G lesz a hálózat, hanem 6G, 7G, vagy ki tudja.

A hálózatos cégek rengeteg légből kapott alkalmazási móddal, meg extrém példákkal promózzák az 5G-t. Önvezető autók, IoT, Smart Home és hasonlóak, amik már hosszú évek óta terítéken vannak, de alig jutottak az egyről a kettőre. A Technológia működik, fejlődik, de láthatóan nem tudták még elérni vele a piacot. A megoldások erőltetettek vagy túl drágák.

Az 5G is elég képlékeny. Lehet vele olyan hálózatot is építeni, ami villámgyors és nagyon alacsony késleltetésű, x ezer ügyfél esetén is, de a szolgáltatók abban érdekeltek, hogy meg is térüljön a befektetés, ezért a valóság nem ez lesz.

Egyébként nem is tudom, hogy hogy fog nekik megtérülni, mivel arra trenírozták, trenírozzák a piac nagy részét a magas áraikkal, hogy ne használjanak mobilnetet, vagy csak nagyon keveset. Itt a legfiatalabb generáció kivételével alig függ a piac a mobilnettől. Nem tudják miért kellene használniuk, így nem is használják azt. Nem szoktak hozzá, hogy van használható mennyiségű, minőségű mobilnet, így nem érdekli őket. Erre rátesz egy lapáttal az, hogy sok a fehér folt a 3G, 4G hálózatokon...vagy hogy a digitális analfabétizmus még jópár évtizeden keresztül jellemző lesz. Egyébként ez utóbbit én nem tartom negatívumnak.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#122) instantwater válasza Tigerclaw (#121) üzenetére


instantwater
addikt

Az utolsó mondatoddal arra gondolsz, hogy így is túl alacsony a kerítés azon a bizonyos állatkerten? :DDD

(#123) Tigerclaw válasza instantwater (#122) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Egyszerűen nem tartom hibának, hogy valaki nem mozog otthonosan a digitális világban. Hátrány érheti őket emiatt, de nem ítélem el őket, főleg nem az idősebbeket, vagy középkorúakat. Egyrészt ők is kiemelkedőek más dolgokban, másrészt valamennyire az IT világ felé is jó visszajelzés, hogy van még hova fejlődni, az UI, UX, szoftver ergonómia területén. Az okostelefonok különösen rossz irányba mentek ezen a területen, ezért sem használn szívesen okostelefont az idősebb korosztály. Az iOS és az android fejlesztői nem gondolnak arra hogy egyszerűbb UI-ra is szükség lenne.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#124) adamssss válasza Tigerclaw (#121) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem 5 éven belül már itthon is lesz jó pár teljesen (5-ös szintű) önvezetéssel ellátott autó melyek már igényelnék az 5g-t. Amilyen tempóban fejlődik az IT szerintem 10 múlva mire már jönne mondjuk a 6g rég átállunk önvezetésre (pontosabban, hogy az eladott új gépjárművek aránya önvezetéssel 50 százalék fölött lesz)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#125) instantwater válasza Tigerclaw (#123) üzenetére


instantwater
addikt

Azt hittem arra gondolsz, hogy így is túl sok troll van a neten, és ha mindenki digitális írástudó lenne akkor még többen lennének. Ezért kérdeztem a kerítés dolgot.

Az idősebbek számítógépet sem használnak szivesen.
De nálunk a tágabb családban van 70+ os nagymama aki mobilról keményen facebookozik :))
Illetve nyugatabbra az idősebbek vígan neteznek laptopon. Ez csak magyar sajátosság, hogy irtóznak a technológiától.

Szerintem ez leginkább a nyelvtudás hiányára vezethető vissza, mert elég könnyű belefutni angol nyelvű oldalba, hibaüzenetbe, menüpontba, alkalmazásba.

(#126) instantwater válasza adamssss (#124) üzenetére


instantwater
addikt

Ahhoz még sok sok villámtöltő is kellene minden sarokra.
HAndras mindig arról panaszkodik, hogy van már sok töltő de a legtöbb lassú.

(#127) Tigerclaw válasza adamssss (#124) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ilyen mértékben nincs fizetőképes kereslet az önvezető autókra, ahogy az elektromos autókra sem. Persze vannak olyan tervek, hogy a hagyományos autókra és üzemanyagra akarnak tenni új adókat, amikből az e-autók támogatását fizetnék, de amiatt parasztlázadás törne ki egész Európában, nem csak nálunk. Az elektromos autók száma se jutott el sehova, óriási támogatásokkal.

Emellett nagyon kicsi az esélye, hogy 5-ös szintű önvezető autók kapjanak használati engedélyt itthon, miközben nincs semmilyen engedélyezett teszt közúton...tehát eleve többéves lemaradásban vagyunk a törvényi elfogadás és a közvélemény általi elfogadást tekintve. Nyugodtan kijelenthetjük, hogy mi a vaskalaposabb országok közé tartozunk, nem az innovatív liberális szemléletűek közé, szóval sok sok évvel később lesz nálunk elfogadva a dolog, mint máshol. A zalaegerszegi tesztpálya is csak azért épül, amiért a focistadionok is, vagy a Paks 2, mert ezekből el lehet lopni sok sok milliárdot. Az osztrákok hasonló teszpályát töredék pénzből építettek ehhez képest. Szóval ez nem jelenti azt hogy mi ennyire támogatnánk az innovációt.

Egyébként egy rendes önvezető autó nem igényel se 4G-t, s 5G-t, max előnye származik belőle amikor már sok ilyen autó van az utakon. Az 5G távvezetéses promónak annyi értelme volt mint egy okoshűtőnek. Nem jutott eszükbe más felhasználás, így ezt a baromságot találták ki.
Ipari felhasználásra értelme lenne, pl. bányákban, veszélyes, egészségre ártalmas helyeken lehetne járműveket vezetni, gépeket kezelni távolról, de ezek nem olyan jól eladható story-k, amivel elérhető az átlag Blikk olvasó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#129) Fryskitt válasza adamssss (#114) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szóval a nagy semmiről beszélsz, de az enyém a szegénységi bizonyítvány. Apám, sikeres lehetsz az életben... nyilván te vagy a legjobb dolgozó a cégben... Negyedosztályú munka, elsőrangú marketing. Így kell ezt itthon. :W :W :W :W
És az FHD tévé adás.... Bitráta? stb? hagyjuk már.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#130) GoldhandRent válasza instantwater (#126) üzenetére


GoldhandRent
őstag

önvezető nem feltétlen elektromos... :K

-

(#131) adamssss válasza instantwater (#126) üzenetére


adamssss
veterán

Én nem villanyautóról beszéltem hanem önvezetőről. A kettő nem ugyanaz.

Tigerclaw: A jogi szabályozás más kérdés. Én azt írtam, hogy eladnak ilyen autót az már más kérdés, hogy a hatóság mit fog engedélyezni. (bár pl a mostani hétvége halálozási statisztikáját nézve lehet, hogy jobban járnánk ha minél előbb engedélyeznék az autonóm autók terjedését)

A hálózat kell ezeknek az autóknak. Pont ez fogja az erősségüket adni. Egyenként is működni fognak de az igazi erősségük abban lesz, hogy egymással tudnak majd kommunikálni. Ez lehet bármennyi G de jelenleg az 5g szolgálná ki őket a legjobban. Nyilván később majd a 6, 7...

Fryskitt: Mert a te 4k-s barátok köztöd nyilván 100mbit-es bitrátával lenne sugározva. ;) Ejej kolléga. Ne kapjuk fel ilyen gyorsan a vizet főleg akkor ha hülyeségeket beszélünk a kezdetek óta, vagy ami még rosszabb saját magadnak mondasz ellent! :B

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#132) Fryskitt válasza adamssss (#131) üzenetére


Fryskitt
addikt

Még mindig várom, honnan kellene 4k műsorhoz jutnom. Előbb ezen essünk túl. Hogy beláthassam azt a szegénységi bizonyítványt.
És nem mondtam, hogy a FHD jó, sőt. Bár vannak különbségek. DIGI FHD jobb, szélesebb a sáv, mint a Telekom rézkábelén (jó, az sem az mindenhol, de kb).

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#133) adamssss válasza Fryskitt (#132) üzenetére


adamssss
veterán

Leírtam. Ha olvasni sem tudsz az megint csak a te szegénységi bizonyítványod. :P De igaz nem soroltam fel mindent de a Google a barátod.

Summa summarum aki ma 4k tartalomhoz akar jutni az meg tudja tenni. Az más kérés, hogy milyen áron. Viszont ha ez a fétised akkor legyen benned hajlandóság fizetni. ;)

(#134) Fryskitt: Csak nincs mit nézni rajta.

honnan szerzek 4k tartalmat? Netflix, youtube, illetve 4k BD.
de ha kellene meg az apple is kinal filmeket ilyen formatumban.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#134) Fryskitt válasza adamssss (#133) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hol írtad? Lineld már vissza. Lécci. :R

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#135) Cs1csó válasza adamssss (#131) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az autonóm autók akkor lesznek hatékonyak ha az úton csak ilyenek mozognak majd.

(#136) instantwater válasza GoldhandRent (#130) üzenetére


instantwater
addikt

Igaz.
Csak két legyet akartam ütni egy csapásra.
Ha már önvezető, legyen elektromos is.

(#137) Fryskitt válasza adamssss (#133) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ja, látom. Ó,ó,ó. Szerintem hagyjuk. Netflix, YT egy vicc, ugye, 4kBD az van, de nem hiszem, hogy tizenezret fogok áldozni egy-egy filmért, amiből meg amúgy is kevés van. De kétségkívül lehet.
Bizonyára a szakértők, akik kifogásolják, hogy nincs 4k adás, mind hülye.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#138) adamssss válasza Cs1csó (#135) üzenetére


adamssss
veterán

A hatékonyság így relatív. Mit nevezünk hatékonynak?

Szerintem már akkor hatékonynak lesznek mondhatóak ha csak egy százalékkal kevesebb balesetet fognak okozni mint az emberek.

Azzal egyet értek, hogy a leghatékonyabbak tényleg akkor lesznek ha az embert kiiktatják a rendszerből, de nyilván ez a változás is átmenettel fog végbemenni.

Fryskitt: Te írtad: "Csak nincs mit nézni rajta" - ez egyrészt nem igaz mint írtam.
Az, hogy Te nem veszel ilyen lemezt magánügy.
Szerinted ha lenne 4k adás akkor az sokkal jobb minőségű lenne mint bármelyik mai stream?
Azt már meg sem említem, hogy onnan indultunk, hogy te azt írtad, hogy inkább legyen 4k adás mint 5g. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#139) Cs1csó válasza Fryskitt (#137) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magas bitrátájú FHD adásnak is örülnék, opcionális 5.1-es eredeti és ha van magyar hangsáv DTS, DD.

(#140) Fryskitt válasza adamssss (#138) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerintem meg van. Legyen normális sávszélesség (ahogy itt utánam is írják) és akkor azon lehet normális bitrátával, normális HD adást továbbítani.
Az alaphelyzet az volt, hogy egy cég csinál k drágán egy k drága tech demót, ezt nagyon kevesen fogják jelenleg használni, mert nincs hozzá eszköz (önvezető autó nem lesz itthon, nem tudom, mennyire emlékszel, anno a rendőrség büntetett a harmadik féklámpa miatt is.. szóval ennyire innovatív az ország), miközben van ahol 2G vagy EDGE van, a vezetékes hálózatra meg annyi usert engednek rá, hogy a gigabites hálón este mérek 20-30mbitet, amit szintén lehet, mert a felhasználási feltételek szerint a garantált az ennyi.
Szerintem ez k nincs jól. Szerinted igen, ami szintén oké, csak te kezdted a kötözködést Bivalybasznáddal meg a szegénységi bizonyítvánnyal. Ami felesleges volt, mert mindkettő csak egy vélemény, viszont te nem vagy toleráns.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#141) trec12 válasza bociusz (#48) üzenetére


trec12
addikt

Dehogy, ha mindenki kihasználja maximálisan a törvény adta időket akkor elvileg nov. vége.

(#142) XXLPC


XXLPC
csendes tag

erről esetleg esett-e már szó?:
3.19. Vodafone-5G bevezetés akció
A Vodafone-5G bevezetés akció 2019. október 14-től január 31-ig érhető el.
Az akció elérhetőségét azon előfizetőinknek garantáljuk, akik 5G
képes készüléküket a Vodafone Magyarország Zrt.-től vásárolták meg.
próbáltam saját Mate 20X 5G -vel de nem vagyok rá jogosult :O

(#143) XXLPC válasza bociusz (#40) üzenetére


XXLPC
csendes tag

Szia! Milyen RED előfizetésed van? és új? Ezekszerint gondolom a Vodafone-tól van a készüléked is?

(#144) bociusz válasza XXLPC (#143) üzenetére


bociusz
aktív tag

Szia, semmilyen Vodás előfizum nincs, a linkelt tweet egy 24.hu-s újságíró fotója volt a Várkert bazárban rendezett sajtóeseményről. :)

(#145) bociusz válasza trec12 (#141) üzenetére


bociusz
aktív tag

A Vodafone bázisai már a nyár közepén megjelentek a városban, mielőtt elindult volna az éles üzem, ilyet egyelőre más szolgáltatónál nem látni, ezért sem éreznék reálisnak egy év vége előtti indulást.

(#146) XXLPC válasza XXLPC (#142) üzenetére


XXLPC
csendes tag

végül összejött, aktiválódott az 5G (RED infinity PRO)
nem Vodafonos - saját beszerzésű Mate 20x 5G

[ Szerkesztve ]

(#147) bociusz válasza XXLPC (#146) üzenetére


bociusz
aktív tag

Cellmappert tudsz majd néha futtatni? :B

(#148) XXLPC válasza bociusz (#147) üzenetére


XXLPC
csendes tag

persze, bármit... de majd hétfőn... nem lakom 5G lefedettség alatt

(#149) Viperator


Viperator
őstag

Mi az igazság? Az 5G káros hatásairól és veszélyeiről tartott szenátusi meghallgatás

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#150) Viperator válasza Viperator (#149) üzenetére


Viperator
őstag

"Eközben Brüsszel nem kér belőle: Céline Fremault, Belgium környezetvédelmi miniszterének aggályai miatt leállították az 5G technológia telepítését mindaddig, amíg a távközlési ipar teljességgel bizonyítani nem tudja, hogy az 5G technológiának nincsenek káros egészségi hatásai."

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#151) Viperator


Viperator
őstag

5G első genfi sérültjei (magyarul): [link]

Eredeti forrás: [link]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#152) kilua


kilua
senior tag

Milyen fél milliós telefonomról beszél mindenki? A Samsung és a Huawei 150ezer forintos árkategóriától akarja adni az 5Gt, a xiaomi 100tól.

#151 amit linkeltél az majdnem ez a szint [link]

[ Szerkesztve ]

(#153) Viperator válasza kilua (#152) üzenetére


Viperator
őstag

Az eredeti forrást nem lehet összehozni egy szintre a lapos földes témával.

Butaság, akik kitalálták a lapos föld témát. Van idejük és hogy tudjanak lekötni másoknak a figyelmét a valódi témáról.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#154) kilua válasza Viperator (#153) üzenetére


kilua
senior tag

De össze lehet.

Anno a Kab hegyi TV adótorony olyan erősen sugárzott, hogy közelében szabályosan rázott a fémkerítés szó szerint, mégsem lett semmi baja az ismerősömnek aki mesélte és arra felé senkinek nem volt kiugróan magas a rákosok száma, pedig ez alapján kellett volna.

A nem ionizáló sugárzásnak nincs semmi különösebb élettani hatása csak maximum melegít (pl mikrohullámú sütő, vagy ami a napból jön)

[ Szerkesztve ]

(#155) MageRG válasza Viperator (#150) üzenetére


MageRG
addikt

Ez a kijelentés marhaság.
Képtelenség így "bizonyítani". Ez gyakorlatilag az ártatlanság bizonyítása a bíróságon.
Nagyon hosszú ideig tart egy ilyen kutatás, és közben az alanyokat más hatások is érik, amiket nem lehet kizárni.
Meg kellene azzal elégedni, hogy rövid távon nem igazolható a káros hatása.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#156) MageRG válasza Viperator (#149) üzenetére


MageRG
addikt

A WHO minősítésben nem magyarázzák mit jelent a "lehetséges rákkeltő (2B)":
"There is some evidence that it can cause cancer in humans but at present it is far from conclusive. " - magyarul a bizonyítékok alapján nem lehet eldönteni. Van mellette és ellene is.
forrás
E felett van az erősen gyanús (2A) és a biztos rákkeltő (1). Pl. 2A kategóriás a dieselmotorok kipufogógáza.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#157) XXLPC


XXLPC
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak!

Tud-e valaki segíteni, esetleg tapasztalatát megosztani, hogy lehet aktiváltatni RED infinity PRO-ban az 5G-t? Esetleg hány napon belül aktiválódik(aktiválják) hol lehet, hol érdemes SiKERESEN reklomálni... 3. előfizetésemre sem sikerül megoldani az 5G-t :O pedig ugye októberben már volt nekem

(#158) XXLPC


XXLPC
csendes tag

"legaktuálisabb" "szerzett" információ szerint csak annak működik az 5G aki a Vodafone-tól vett készüléket :O totál el vagyok keseredve :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.