Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BDave


BDave
őstag

Érdemes feltenni, nagyon jó lett! :K

(#2) aelod


aelod
veterán

"az utóbbi évek feljelentősebb, 5.0-ás verziószámú csomagját"

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) Robbertho válasza aelod (#2) üzenetére


Robbertho
aktív tag

és "csak kevés felhasználót járjon pórul." :)

(#4) joelke HU válasza aelod (#2) üzenetére


joelke HU
senior tag

Ávós verzió... :-D

Motorola G51

(#5) nbg


nbg
senior tag

Vajon a N5-om miert nem talal frissitest?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) BDave válasza nbg (#5) üzenetére


BDave
őstag

Mert nem egyszerre adják ki minden eszközre, hanem szétosztják napokon, heteken belül.

(#7) nbg válasza BDave (#6) üzenetére


nbg
senior tag

"...a Google magyar idő szerint tegnap este közzé tette több Nexus készülék gyári Android Lollipop frissítését, azonban nem kapta még meg mindegyik referenciamodell az utóbbi évek feljelentősebb, 5.0-ás verziószámú csomagját. A WiFi-s Nexus 7 (2012, 2013), a Nexus 10 és a Nexus 5 tulajdonosok a szerencsések közé tartoznak."

Nekem ebbol az jott le, hogy ezekre a modellekre tegnap este ota elerhetonek kene lennie. Illetve vagy en ertem felre, vagy a hir hulyeseg.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#8) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

miui mikor lesz? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9) .mf válasza aelod (#2) üzenetére


.mf
veterán

Az adataink már náluk vannak, tehát van miből.
A feljelentős Android 5.0 elírás 5-ből 5. Vagy legyen inkább háromfokú skála, és 3/3? :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) pcnet válasza nbg (#7) üzenetére


pcnet
addikt

Factory imageek fent vannak Google oldalán. Tölthető és telepíthető. OTA pedig ahogy a cikkben is olvasható, folyamatosan fog jönni, először csak kevés felhasználó kapja meg, ha kruitikus hiba van, csak kevés felhasználó kárjon porul. Ha nincs negatív visszajelzés, akkor felpörgetik az OTA frissítéseket, egyre többen kapják meg. Lehet csak 2 hét múlva kapod meg, lehet már ma. Ha azonnal szeretnéd akkor tedd fel imageből. 5 perc az egész.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#11) Namelesske


Namelesske
addikt

OTA és Factory Image nem ugyanaz.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#12) Sztbeni válasza pcnet (#10) üzenetére


Sztbeni
őstag

Tudsz linket adni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#13) BDave válasza Sztbeni (#12) üzenetére


BDave
őstag

Persze: csak el kéne olvasni hozzá a cikket.

(#14) vicze válasza nbg (#7) üzenetére


vicze
félisten

Hát nem egészen... A cikk meg félreérthető igen.

Nexus OTA-ról még nem láttam semmilyen hírt, mármint hogy konkrétan valakinek megérkezett(azaz még nincs). Egyetlen egy OTA-t eddig a N9 kapta.
Nexus 5, 7 és 10-hez kerültek fel a facory image-ek szóval bárki kipróbálhatja. Hiányzik még a N4 és a Modemes N7-ek. N10-nál már tapasztaltuk, hogy nem minden HW revízión működik az image.

OTA-t amúgy most a Moto G(2014) és Moto X(2014) Pure Edition kapta full rolloutra és a normál Moto X(2014) van "soak test"-en, és nemsokára jön mindre.

Szerk: Na, N10 OTA kinn és fenn XDA-n. :P

[ Szerkesztve ]

(#15) pcnet válasza Sztbeni (#12) üzenetére


pcnet
addikt

"Aki viszont nem bírja az update internetes, vagyis OTA (over the air) érkezését kivárni, letöltheti és kézzel telepítheti a teljes képfájlokat a developers.google.com-ról," ;)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#16) Sztbeni válasza pcnet (#15) üzenetére


Sztbeni
őstag

Kösz. Olvastam a cikket de valahogy kimaradt :D

És az onnan letöltött ugyanaz, mint OTA-val lenne?

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#17) niof


niof
addikt

Mi az hogy "feljelentősebb"? :F

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#18) vicze válasza Sztbeni (#16) üzenetére


vicze
félisten

Factory image = Legyalul mindent, teljesen alap rendszert kapsz.
OTA = Frissíti a jelenlegi rendszered és minden megmarad.

@niof: Egy elírás a jó sokból. :P

[ Szerkesztve ]

(#19) DigitXT válasza niof (#17) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha a frissítést felrakod, a telefonod automatikusan csatlakozik a police.hu-ra,
és minden hajnalban pontban 5:00-kor ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz,
véletlenszerűen kiválasztott bűncselekmények miatt. Amúgy: legjelentősebb...

(#20) atosan válasza DigitXT (#19) üzenetére


atosan
addikt

:C

Maine coon

(#21) Sztbeni válasza vicze (#18) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor lehet jobb is a factory image, mert elég nagy frissítés ez, nem árt ha teljesen új lesz a teló belül.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#22) BDave válasza Sztbeni (#21) üzenetére


BDave
őstag

OTA-val se lenne semmi gond hidd el :)

(#23) nbg válasza vicze (#14) üzenetére


nbg
senior tag

Na, koszi, ez nem jott at, hogy FI-rol van szo, es nem OTA-rol. Akkor varunk... :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#24) vicze válasza Sztbeni (#21) üzenetére


vicze
félisten

Image-et felrakni egy "csöppet" bonyolultabb.
OTA mondjuk jóval tovább fog tartani mert nagyon sok változtatást fog most csinálni a rendszerven, kb. kicserélődik az egész amúgy. System valósznű gyalulva lesz OTA-val is, appokat kell ART-osítani nagyrészt az eltart(első boot hosszú), + encriptyon is aktiválódik.

(#25) Sztbeni válasza vicze (#24) üzenetére


Sztbeni
őstag

Van valahol egy jó leírás az image felrakásáról?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#26) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nah, kíváncsi leszek a felhasználói felületre.

Akinek fogalma sincs az factory image telepítésről, az miért nem várja meg inkább azt a pár napot, amíg megkapja OTA-n? Ég a ház?

Minden szavam magánvélemény!

(#27) pcnet válasza Sztbeni (#25) üzenetére


pcnet
addikt

Ez Nexus 4-hez készült anno Kitkat idején. De Nexus 5ön is ugyan így megy, csak arra figyelj, hogy a factory image neve más lesz, mert ugye más a készüléked és az android verzió is. Na, meg persze, nehogy Nexus 4 factory imageét töltsd le. :) A végén nem muszáj vissza zárni a bootloadert. Főleg ha később úgy döntesz, hogy főzött romot is szeretnél kipróbálni.

Ja és persze csak saját felelősségedre! ;)

(#26) tothmaxy182: Jogos, de image felrakásához sem kell agysebésznek lenni és legalább minden particiót gyalul és szűz rendszered lesz. Nem csak cache-t, userdata-t és SD-t wipeol mint factory reset.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#28) BBmaster


BBmaster
csendes tag

Ha valakit érdekel esetleg Nexus 9, az Amazon.fr-en 369,99-ért vihető.

BBmaster

(#29) #16820480 válasza vicze (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

A titkosítás nem kapcsol be az OTA után, cska új modelleken (amik már 5.0-val jönnek) lesz alapértelmezett. Persze frissítés után bekapcsolható, de nem automatikus. Én így hallottam eddig.

(#30) niof válasza Sztbeni (#25) üzenetére


niof
addikt

Nyitott bootloader kell hozzá. Le kell tölteni az image file-t és kicsomagolni egy üres mappába. Telefont újraindítod, bekapcsoláskor pwr+vol- gombbal, USB-vel gépre kötöd és nyitsz egy rendszergazda jogosultságú CMD-t. adb devices-el ellenőrizd, hogy látja a gép a telót. Betallózod a kicsomagolt mappát és ott futtatod a flash-all.bat állományt.
Örülsz...

Elvileg ennyi. Előtte ments el a telóról mindent, ami később kellhet!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#31) pcnet válasza Sztbeni (#25) üzenetére


pcnet
addikt

No, kolléga közben készített egy leírást Nexus 5höz is.

CWM és root mondjuk nem tudom miért kell factory image telepítéséhez. :) :U

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#32) vicze válasza #16820480 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Éjjel nem volt időm nézni. :)
Hmmm elég furcsa, és a SELinux enfocing se? Csak mert ahhoz elvileg bár nem kötelező, de nem árt a titkosítás, mert különben olyan sokat nem ér.
Hazaérek akkor megnézem, úgyis még root-ot valahogy rá kell küszködjem. Eddig utánaolvasok.

(#33) w333 válasza pcnet (#31) üzenetére


w333
félisten

CWM és root mondjuk nem tudom miért kell factory image telepítéséhez

Nem kell hozzá, csak ez is szerepel a leírásban ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34) #16820480 válasza vicze (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem mentem ennyire bele, csak olvastam a hírekben valahol ezt, hogy nem aktiválják visszamenőleg. Gondolom azért, mert akkor vagy egy órával tovább tartana a frissítés, amíg a több giga tárhelyet titkosítja a telefon.

(#35) XmoD válasza Mr.Csizmás (#8) üzenetére


XmoD
aktív tag

Lesz az is hamarosan. :C

(#36) vicze válasza #16820480 (#34) üzenetére


vicze
félisten

Van valami nem kínai linked? :P
Amennyit így most gyorsan végigolvastam ami van infó, hogy a Moto G-nél factory reset-kor aktiválódik. Illetve ahogy a régi titkosítás 128-as kulcsot használt, az úgy 256-osat, így ha most titkosítva van, akkor marad a régi 128-as és csak reset-kor vált.

(#37) #16820480 válasza vicze (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kínai? Minek? :D

Amúgy az logikus, hogy FR után aktiválódik, meg hogy a régi kulcsot nem cseréli le (bár ezzel ugye megint az a baj, hogy nyilván nem véletlen lett az új 256-os, szóval a régi megtartása nem annyira biztonságos). Ez szerintem azt támasztja alá, hogy csak nem akarják, hogy órákon át menjen a frissítés egy telefonon.

(#38) DMG


DMG
senior tag

Tűkön ülök már, hogy kijöjjön N4-re A Factory Images for Nexus a kezdő oldalam. :D

Nem értem miért késik ennyit.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#39) vicze válasza DMG (#38) üzenetére


vicze
félisten

Valószínű van bug benne és nem ment át a QA-n, a többi igen. Már jön 5.0r3-r5 szóval biztos javítanak pár dolgot.

@sheratan: Igen tényleg az idő miatt nem csinálhatja, csak így kicsit halottnak a csók a "default encryption" ha az eszközök túlnyomó többsége nem lesz titkosítva, a titkosítottak meg maradnak a gyenge titkosításon.

[ Szerkesztve ]

(#40) w333 válasza DMG (#38) üzenetére


w333
félisten

Lazulj le nyugodtan, korábban mint 1-2 hét nem hinném hogy jönni fog ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41) aelod válasza joelke HU (#4) üzenetére


aelod
veterán

+1
Blogot ír, csak épp rólad :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#42) DMG válasza w333 (#40) üzenetére


DMG
senior tag

Ez sajnálatos. :( Na de türelmes vagyok.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#43) Namelesske


Namelesske
addikt

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#44) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Na, felraktam. Nem volt olyan bonyolult, de a hülye fejemmel nem raktam át a gépre a képeim, ezért elvesztek :D . A rendszert még szokni kell, hatalmas változás. Kb. mint az Ice Cream Sandwich volt a Gingerbread után.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#45) vicze válasza Namelesske (#43) üzenetére


vicze
félisten

Aki türelmetlen feldug... rakhatja a készülékére a rendelkezésre álló 5 vagy 6 custom ROM valamelyikét, amik AOSP-ből lettek fordítva.

(#46) KFChicken


KFChicken
tag

Nekem most dobta fel 2012es nexus 7en a frissítés lehetőségét OTA. Igazán meglepett a sebesség mivel kitkatra majd egy hónapot kellett várni amiután elkezdték ota kiküldeni. Igaz azóta alaplapot cseréltek benne garanciában. :-)

(#47) vicze


vicze
félisten

Aki image-ből flasheli, az tudjon róla, hogy a recovery elég nagy eséllyel nem fog működni! (Összes eszköz érintett.)
Ami azt is jelenti, hogy a jövőbeni update-et nem fogja tudni felrakni OTA-val. Nem árt az ellenőrzés, mert különben, meglepetések érhetik.

(#48) pcnet válasza vicze (#47) üzenetére


pcnet
addikt

Esetleg forrás? Flashelés előtt, honnét tudom, hogy elszáll e recovery? Jön majd erre is fix? Mondjuk én mindig factory imageből teszem fel, de ha valakihez így kerül egy használt telefon és nem vágja olyan szinten, hogy imageből tegye fel, az szívhatja a fogát.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#49) dombila válasza vicze (#47) üzenetére


dombila
senior tag

Ezt mire alapozod? Tudsz linkelni valami forrást hozzá?
Ha ez a factory image-nál jelentkezik, akkor az OTA is el kell, hogy rontsa, mert bár a két csomag nem azonos, de a recovery.img-t mindkettő ugyanúgy flash-eli fel a recovery partícióra. Miért lenne különbség?

(#50) pcnet válasza pcnet (#48) üzenetére


pcnet
addikt

Ha valós problémáról van szó, akkor gondolom adnak ki recovery.img-et, amit fastboot-al fel lehet tenni. Szerintem no para. ;)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.