Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Kövezzetek meg, de én ezt a HGST-t, mint márkát, nem tudom hova rakni, láttam már egy jó pár hírben, shopokban, de akkor sem tudom, hogy eszik-e, vagy isszák.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#3) PuMbA válasza Gilberto (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Hitachi, nagyon jó vinyóik vannak :)

(#4) dchard


dchard
veterán

Szomorú ha nem hallottál még a Hitachi-ról, meglehetősen komoly múltra tekint vissza ez a japán vállalat, és nem csak a mikroelektronikában, de a nehéziparban és a finommechanikában egyaránt. A merevlemezgyártást sem tegnap kezdték. A HGST most a Hitachi és a Western Digital vegyesvállalata (bár ha jól tudom a WD többségi tulajdonos), mely kifejezetten tároló megoldásokra szakosodott, és ennek csak kis része a merevlemez gyártás.

A cikkhez:

Érdekesnek tartom, hogy bő két éve létezik 1TB per tányéros megoldás, és két év alatt nem bővült látványosan az egy tányéron eltárolható adatmennyiség. EZ a HelioSeal technika is inkább abban segít, hogy mi módon zsúfolhatnak be több tányért ennek negatív hatásai (elsősorban a keletkező extra hő) nélkül.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Új a Hitachiról természetesen hallottam már, de a Hitachi, ha jól emlékszem,. akkor Hitachiként futott, és nem HGST-ként.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#6) djculture


djculture
félisten

6 terásom van ilyen , hangja nulla és elég gyors is.

(#7) strogov válasza Gilberto (#5) üzenetére


strogov
senior tag

Az LG meg Goldstar volt régen. Ilyen a világ. A marketingesek eldöntik milyen név eladhatóbb, és minden megy tovább.

(#8) gabber01


gabber01
addikt

7 tányér?? Jó sok meghibásodható alkatrész...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#9) liksoft válasza dchard (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

Több technológia együtt fog ugrást adni. A hélium a jobb hőelvezetést, és a fejek stabil repülését ulta alacsony módban biztosítja. Viszont a mágneses réteg írása a perpendikuláris technológiával hagyományos módon elért a végéhez. A nagyobb sűrűséghez fel kell melegíteni a felületet, ehhez készül a lézeres fej. Párhuzamosan folynak a fejlesztések, és ha a fej is beérik, akkor lesz kétszeres ugrás egyből, majd szépen kúszik még felfelé lassabban. Adj időt a fejlesztésre, és lehetőleg külön-külön, mert különben a felhasználó nem csak kísérleti nyuszi lesz, hanem annál sokkal több. Az irány jó, az igény meg még nem támaszt akkora nyomást a fejlesztőkre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) #65675776 válasza strogov (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Goldstar az a mai napig is. Egészen pontosan Lucky Goldstar.

(#11) eladohardver válasza gabber01 (#8) üzenetére


eladohardver
őstag

úgy ám, és a hangja... érdekes lehet a sok rezgés... jajjjj :D :DD :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#12) vasember123 válasza Gilberto (#1) üzenetére


vasember123
újonc

Ez egy Hitachi és a legjobbak közül való.

(#13) vasember123 válasza Gilberto (#1) üzenetére


vasember123
újonc

A HGST az Hitachi és talán a legjobb winyókat gyártják.

(#14) Duree


Duree
veterán

Ez elég rettenetes ár,ez nem biztos,hogy sikertermék lesz.

duree54

(#15) Shreky


Shreky
tag

Ha bedöglik, akkor a hét tányér elég lesz kisebb családi ebédekhez. :))

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#16) Viktor81 válasza Gilberto (#1) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Es ez az a Hitachi, amely megvasarolta a masik ismeretlen marka (IBM) merevlemez gyarto reszleget valamikor az ezredfordulo kornyeken... Ekkor szerveztek ki a HDD gyartast es kereszteltek at a diviziot. A HGST egy mozaikszo (Hitachi Global Storage Technologies), szoval nem kell bizalmatlannak lenned a nevvel szemben, nem most nott ki a foldbol, mint sok kinai marka.

Udv.: Viktor

(#17) wortz


wortz
tag

Hú 40K-ért de megvenném!

(#18) Televan74 válasza wortz (#17) üzenetére


Televan74
nagyúr

Arra még várhatsz! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) gabber01


gabber01
addikt

De most komolyan, 7 tányér már rengeteg meghibásodási lehetőség. Mi a garancia arra, hogy ez tartós termék ebben a formában? 8TB-ot elveszíteni azért nem a vicc kategória.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#20) berVi válasza liksoft (#9) üzenetére


berVi
senior tag

perpendikuláris technológiával

Az bazmeg, perpendikularis... akkor mar parhuzamos helyett is mondhattal volna... parallalist, vagy valami mas nem letezo szot. Jezus.

(#21) wolfman válasza berVi (#20) üzenetére


wolfman
veterán

Én olyat tudok, hogy termelési átalányjuttatás! Igaz ezt se értem! :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) TESCO-Zsömle válasza berVi (#20) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Attól, hogy te nem tudsz magyarul, ő még helyesen fejezte ki magát...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) .mf válasza Gilberto (#1) üzenetére


.mf
veterán

*kövez*
Nem értelek téged és a hozzád hasonlókat. Amíg ezt beírtad, töredék annyi időbe telt volna rákeresni, és akkor nem néznél ki hülyének. Elég régóta ez a tároló-részleg nevének rövidítése.

Dchard: én is ezen tűnődtem, hogy ez csak alig több 1.1 TB-nál tányéronként.

Továbbá azon, hogy a jelenlegi legelterjedtebb 3.5"-es szabvány a régi nevezéktan szerint HH, azaz Half Height. Visszatérhetnénk FH-ra, lehetnének megint 2-slotosak, több tányér férne be hélium nélkül is. Továbbá a 7200-at sem értem, ezeket úgyis adattárolásra, archiválásra használják. Arra az 5400, sőt, ha már a régieket felhoztuk, még a 4200 vagy 3600 is jó (gondolom itt a többség már nem is emlékszik arra, hogy ilyenek, meg hogy HH voltak).

Strogov: sőt, Lucky Goldstar ;] Az MSI meg Micro Star International, a DFI meg Diamond Flower International, van még pár hasonló gyöngyszem ;]

Liksoft: igény az lenne...

Viktor81: hát, az akkoriban nem biztos, hogy a legjobban csengett ;] Az IBM DeskStar, amit a Hitachi is tovább gyártott, közkeletű beceneve DeathStar volt, annyi halálozott el belőlük. Szép munkát végeztek Fehérváron, Hitachi első dolga volt innen elvinni a gyártást

Bár nőne még ki a földből pár lemez-gyártó, törné végre le ezt a duopol árkartellt. Még mindig bő másfélszeres árak vannak az özönvíz előtthöz képest.

BerVi: köszönjük az igen magasröptű hsz. Képzeld, ez a technológia neve: Perpendicular Magnetic Recording. Sok műszaki szakszót, szakkifejezést nem fordítunk le magyarra, hanem továbbra is angolul, németül, latinul, vagy ebből kicsit magyarosítva használjuk, de ettől még teljesen szabatosan.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) djculture válasza .mf (#23) üzenetére


djculture
félisten

Kell a 7200 fordulat hogy megfelelő legyen a reakcióideje ezeknek.. Jóval gyarsabban pzocionál oda a fejszerelvény. Az 5400-as vinyó mikor televan adattal olyan lassan reagál hogy az ember csak anyázik.

[ Szerkesztve ]

(#25) pusszycat válasza djculture (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"fejszerelvény" ennek ez a hivatalos elnevezése? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#26) djculture válasza pusszycat (#25) üzenetére


djculture
félisten

Magyarul igen.

(#27) TESCO-Zsömle válasza pusszycat (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez egy műszaki megnevezés, mely bármilyen mechanikus szerelvényre használható, ami bármilyen fej rögzítésére és/vagy mozgatására szolgál.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) Zoltn válasza gabber01 (#19) üzenetére


Zoltn
senior tag

Aki most ezt megfizeti, az egyből kettőt vesz, és tükrözi szerintem.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#29) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Értem. Bár ritkán olvasható ebben a szóösszetételben, általában csak mint " fej " szerepel. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) liksoft válasza pusszycat (#29) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Fejszerelvény: csapágyazás, karok, fejek, lineáris motor tekercse, és utóbbi pár évben a belső erősítő is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31) pusszycat válasza liksoft (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Meg vok. gyözve, nincs több kérdés. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) lezso6 válasza Zoltn (#28) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Normális vagy? Az már 14 tányér, az még nagyobb rizikó. :Y

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) flexxx2 válasza lezso6 (#32) üzenetére


flexxx2
őstag

Csak 3.5, mert duplán vannak az adatok :)

(#34) LGLuke válasza lezso6 (#32) üzenetére


LGLuke
őstag

Ha nincs alulméretezve sem a motor, sem a fej szervója, akkor nem lehet baj.

(#35) V.Dave válasza LGLuke (#34) üzenetére


V.Dave
senior tag

Volt egy hitachi merevlemezem, úgy zugott mint egy vonatszerelveny. Még azon a héten el is adtam, soha többet ilyet.

Xiaomi mi 8 6/128

(#36) LGLuke válasza V.Dave (#35) üzenetére


LGLuke
őstag

"Volt egy hitachi merevlemezem..."

Remélem nem kell elmagyaráznom!? :U

(#37) flexxx2 válasza V.Dave (#35) üzenetére


flexxx2
őstag

Nekem most is van egy 2TB-s, és nem zúg. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) ChoSimba


ChoSimba
tag

Inkább azt mondja meg egy nagyokos, hogy hogyan oldották meg azt, hogy a hélium végig bent marad a gari idő alatt :) Gondolom odáig még csak-csak, de utána. Szóval ezzel a technológiával valszeg vége a hosszú életű HDD-knek. Nem lesz többé olyan felkiáltás, hogy jé, ez még megy ?! :)

(#39) gabber01 válasza LGLuke (#34) üzenetére


gabber01
addikt

Minden műszaki eszközzel baj lehet, és minél több alkotórészből áll, pláne ha mozgó alkatrészekről van szó, annál nagyobb az esély meghibásodásra.

ChoSimba: ha hermetikusan le van zárva, hova tűnne el? Tudtommal nem tud eldiffundálni.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#40) lezso6 válasza gabber01 (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez valahol igaz lehet, de nem érdemes általánosítani, s ebből kifolyólag rögtön károgni. Lassan 60 éves technológiáról van szó, már elég tapasztaltak benne a gyártók, hiába összetett, nem hiszem, hogy itt az alkatrészszámból következik, hogy mennyi az élettartam. Sokkal több tényező van, pl az alkatrészek minősége. Az első (drága) darabok valahogy mindig jobb minőségűek, mint a későbbi tömeggyártott olcsósított kacatok. Amúgy ismered azt a szólást, hogy "kispórolták belőle az alkatrészt / anyagot"? :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) flexxx2 válasza gabber01 (#39) üzenetére


flexxx2
őstag

Pedig állítólag igen: [link]
Diffundál a fémbe.

(#42) macilaci78 válasza .mf (#23) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sosem azért lesz valaki hülye, mert kérdez. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43) bteebi


bteebi
veterán

A 8 TB-ért :R.

"hét darab 1,2 TB-os tányér található benne"
Ez azért egy kicsit nagyon sok :Y. Már négy tányérnál is kicsit húzom a számat, bár az még "elmegy", az öt pedig szerintem már a felejtős kategória. Na de hét?? :F Ha nem megy erővel, akkor megoldjuk izommal? Persze valahol el kell kezdeni...
Ahogy nézem, a magassága ugyanakkora, mint egy "rendes" HDD-é, ezért jóval vékonyabb tányérok kellenek bele, ami szerintem nem szerencsés. A rengeteg író-olvasó fejről már ne is beszéljünk... Nem csoda, hogy a garancia időtartamát nem említik a cikkben. Gondolom gáz lenne leírni, hogy fél év :DDD.

"Az újdonság a hivatalos adatok szerint 204 MB/másodperces adatátviteli teljesítményre képes, míg az adatok tipikus elérési ideje 4,16 ezredmásodperc. Ezek a paraméterek egy HDD-től egész jónak számítanak"
Nem rossz, de semmi kiemelkedő. (Vagy az átlagos sebesség a 204 MB/s? Ha igen, akkor viszont tényleg egész jó :).) A "tipikus elérési idő" szóhasználat viszont nem tudom, hogy helyén való-e itt; az average latency szerintem más. Én a seek time-ot gondolnám elérési időnek, ami a latency kb. háromszorosa - de valószínűleg csak én érte(lmeze)m félre.

"a 8 TB-os Ultrastar He8 ára 619 euró."
Az nagyjából 200 ezer Ft, vagyis fajlagosan 2,5-szer drágább, mint egy 4 terás! :Y Értem én, hogy újdonság, meg hogy csúcsmodell, de akkor is :N...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) azbest válasza flexxx2 (#41) üzenetére


azbest
félisten

wow, akkor ennél jobb tervezett elavulást még nem láttam :U

(#45) mzso válasza PuMbA (#3) üzenetére


mzso
veterán

Úgy emlékszem, hogy a Hitachi 3,5-ös részlege a Toshibához került.
A 2,5-ös meg a Western-hez.
Akkor ez már csak egy átcímkézett WD, nem?

(#46) bteebi válasza .mf (#23) üzenetére


bteebi
veterán

"Továbbá a 7200-at sem értem, ezeket úgyis adattárolásra, archiválásra használják. Arra az 5400, sőt, ha már a régieket felhoztuk, még a 4200 vagy 3600 is jó (gondolom itt a többség már nem is emlékszik arra, hogy ilyenek, meg hogy HH voltak)."

...vagy visszajöhetnének az 5,25"-os HDD-k, mint amilyen a Quantum Bigfoot is volt. De nem fognak, és ne is jöjjenek :). Nagyobbak, nehezebbek, és nyilván jóval kevésbé megbízhatóak. Nem véletlenül van az, hogy a leginkább megbízható HDD-k 2,5"-osak, egy lemez, és csak egyetlen író-olvasó fej van bennük.
Lehetne megint csinálni 8"-os HDD-t is*, mint régen, akár 20 tányérral is. Biztos rámenne akár 100-200 tera is, de az MTBF-e szerintem nagyjából annyi lenne másodpercben, mint a mostani HDD-knek órában. Vagy még annyi se :DDD.

A tárhely bővülését (elsősorban) ne a lemezek számának növelésével (bár ez a legkönnyebb módszer), és végképp ne a HDD fizikai kiterjedésének növelésével (=nagyobb lemezek) érjék el, hanem az adatsűrűséget javítsák. Persze ez utóbbi a legnehezebb, és igazi technológiai áttörés nélkül szerintem már nem is nagyon fog menni. Addig mindenesetre lesznek majd az olyan izzadtságszagú megoldások, mint amilyen például az SMR (bár valahol talán már a HAMR is az).

*Érdekességképp:
"The IBM 350 Disk File, invented by Reynold Johnson, was introduced in 1956 with the IBM 305 RAMAC computer. This drive had fifty 24 inches (0.61 m) platters, with a total capacity of five million 6-bit characters (3.75 megabytes)."

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) mzso válasza mzso (#45) üzenetére


mzso
veterán

Itt is egy kép:
HDD gyártók

(#48) dchard válasza djculture (#24) üzenetére


dchard
veterán

A reakcióidőnek csak kis részre a fordulatszám, ennél jóval jelentősebb tényező a fejpozicionálási idő. Márpedig ez utóbbi minél gyorsabb, az annál nagyobb terhelést ró a fejpozicionáló mechanikára. És valóban: ha az ember tárolásra archiválásra használja a merevlemezt, akkor bőven megéri némi késleltetést beáldozni, ha cserébe hosszabb élettartamot kap.

A fordulatszám elsősorban a lineáris írási/olvasási teljesítménnyel függ össze, nyilván itt sem szeretnénk lassulással szembesülni, de például egy NAS-ban amin jellemzően nagy méretű állományokat tárolunk és van egy gigás eth csatolónk ami eleve megfogja az elérhető max sebességet, ott inkább beáldoznék ebből a 200MB/s-ból az élettartam oltárán.

A probléma az, hogy nincs semmilyen kézzelfogható kutatása, ami a fejpozicionálási idő és a fordulatszám élettartamra gyakorolt hatását vizsgálná.

A legjobb az volna, ha a felhasználó dönthetné el, hogy mit szeretne: mondjuk 2-3 fokozatban jumperrel kapcsolható lenne a dolog.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#49) azbest válasza dchard (#48) üzenetére


azbest
félisten

A fordulatszámmal szerintem nem nagyon lehet játszani, mert a fej tányér felett lebegését is befolyásolja. A wd greeneknél marketingelt változó fordulatszám is mintha inkább egy nem definiált 4000-5400 közti, de adott típuson belül fix érték lett volna, ha jól emlékszem.

A fejpozícionálás módját szerintem most is lehet állítani némely merevlemeznél. A hangos és gyors - csendes és lassabb vonalon akár több fokozatban. [AAM]

(#46) bteebi:
technológiailag megoldható lenne most is a 8 colos vagy még nagyobb merevlemez. Rengeteg olyan nagy méretű technika van most is használatban más ipari területeken, amelyeknél precizitás és tartósság is kell. Az árakkal van a baj. Senki sem venne meg egy olyan drága eszközt, mert van erre jobb és olcsóbb megoldás is. Szalagos archiválás vagy más területen a sok kis lemez hibatűrő storageba foglalása olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#50) bteebi válasza mzso (#47) üzenetére


bteebi
veterán

Azért a Seagate családfája elég kemény :D.

#48: "A legjobb az volna, ha a felhasználó dönthetné el, hogy mit szeretne: mondjuk 2-3 fokozatban jumperrel kapcsolható lenne a dolog."
Az tényleg baromi jó lenne, de sajnos sohase lesz ilyen. Meg olyan se, hogy extra tartós HDD adattárolásra. Vagy legfeljebb fajlagosan jóval drágábban.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.