Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FID


FID
őstag

Nekem nagyon bejön! Szép munka!
:C :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#2) Ygg


Ygg
senior tag

Nem vagy semmi.
Ez a töltéskijelző nagyon bejön.

(#3) partymaci


partymaci
aktív tag

jedi kardba integrált zseblámpa, nagyon jó, ugyes :DDD

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszik, a toltes jelzo tenyleg kiraly. :) :C

"There is nothing permanent except change"

(#5) DBob


DBob
őstag

Igen, elég durvák ezek a powerledek. De kell nekik hűtés eléggé, illetve optika eléjük ha általános világítást akar az ember. Nem eléggé diffúz magától.

(#6) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Jóféle:)

(#7) pilsner


pilsner
aktív tag

nagyon fasza! :C nem is lehet ennél jobb, ha magadnak építed
azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az összköltséget nézve ennyiből lehet kapni rendes LED-es zseblámpát, de egy saját tervezésű/építésű többet ér

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#8) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Király lett! Én is most ilyesmin fáradozok, de én magasfényű fehér SMD ledekből építem.:)

(#9) Ipse89


Ipse89
tag

Jóféle ;] Főleg a töltésjelző :Y

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#10) lapa


lapa
veterán

jól értem, hogy közvetlenül a led mögött kézzel csiszolt ón van, nem sík alu? milyen a hőleadás? milyen hőmérsékletű a led működés közben?

(#11) Djuree


Djuree
félisten

fasza. jól néz ki a töltésjelző. gondolom hamar lemerül a cucc ezzel a fogyasztással :DD

én 4000ft-ért rendeltem külföldről ilyesmi led-es, lézeres fegyver lámpát, baromi erős fénye van tényleg. azért a 900 lumen kicsit túlzás...jó lesz az 300-nak... :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12) bigz


bigz
tag

Mokanak biztos jo, de kicsit draga. 30 font egy LEDes Maglite

Amugy a toltesjelzo odaver :C

I <3 Razer Mantis Control.

(#13) Prof01


Prof01
veterán

Szép munka! Grat! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#14) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Jó cikk...A töltöttség jelzése nem semmi:D

(#15) Goatman


Goatman
aktív tag

Gratula a lámpához, a markolatot egy Jedi is megirigyelné :DD

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#16) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Ez nagyon szuper, mindjárt csinálok is egyet magamnak. :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#17) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Milyen suliba jártál? :) Vagy ez csak hobbi?

(#18) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Köszönöm szépen az elismerő hozzászólásokat! -de annyira azért nem nagy szám :)

lapa: így van, egy részén ón, egy részén alu. Ám azt hozzá kell tenni, hogy a kézzel csiszolt felület sokkal jobb, mint a gyári "sík" alufelületek szoktak lenni. Nézzük például a hűtőbordákat, mindig érdemes őket megcsiszolni, felpolírozni!
Konkrét hőmérsékletet nem mértem, de egyáltalán nem meleg. A lámpa külseje kb kézmeleg lesz, akárcsak a gyárban ragasztott hűtőcsillag, a hőátadás teljesen jó!

Djuree: merül sajnos.. 8-900 Lumenen max 1,5 óra, 2-300-on kb 5 óra, 100 fölött valamivel meg 10 óra. De hát több akksira nem futotta a keretből :)

bigz: de az a Mag kb 100-120 Lumen :U

BloodyEddie: ez hobbi ugyan, de azért ott van az 5 év elektronikai suli is kockulás gyanánt :D (Bolyai János Vérszigorú Technikum :D )

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Gart a lámpához

12000ft viszont szerintem drága volt egy lámpáért

én a DX-en 3700Ft-ért vettem Cree Ledes Elméletileg

HWA/WYS UltraFire WF-17B-o

ez elvileg 120 Lumenes

sima 3db AAA akksival működik, az meg amúgy is van itthon

kerékpár világításra használom

(#20) lapa


lapa
veterán

féloffként: találtam egy komolyat.

nem tudtam, hogy már vannak kondenzátorosak is. csak az ára csal könnyeket a szemembe. végül nem biztos, hogy drágábbra jön ki a 135 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#21) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jó lámpa lett. Én is szeretek barkácsolni, viszont sajnos tényleg kicsit sokba kerül.

(#22) szaszlaci


szaszlaci
addikt

MaSzKa és 8nemesis8: esetleg engedjétek meg, hogy egy másik írásomat a figyelmetekbe ajánljam! Ez egy 200-250 Lumenes lámpa.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23) Davidof92


Davidof92
senior tag

szaszlaci: Kis helyesírási hiba egy off-ba tett résznél: "Ez egy pillaantnyi" Ez gondolom pillanatnyi akart lenni :)

(#24) szaszlaci válasza Davidof92 (#23) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszönöm! :K

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25) 8nemesis8 válasza szaszlaci (#22) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi. Ez már költségkímélőbb megoldás.

Hasznos dolgok a ledek. :C

(#26) szaszlaci válasza 8nemesis8 (#25) üzenetére


szaszlaci
addikt

Főleg, ha nem készen vesszük. Led Lenser, mert ennek is az a váza: ekkora fényű, ráadásul D "góliát" elemes, csak a lámpa.. Igaz, fókuszos!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#27) 8nemesis8 válasza szaszlaci (#26) üzenetére


8nemesis8
veterán

A honlapon 920lument ír :Y
Egyébként árban nagyon nem 1kategória. Nem nagyon gondoltam volna, hogy ilyne áron lehet lámpát kapni.

(#28) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Ez milyen jó lett. :C

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

4-5ezer forint a led? Nem semmi összeget elkérnek érte. :D

(#30) raczger


raczger
őstag

Jó írás, grat. Bátyám biciklilámpát csinált powerleddel, azt hiszem 100lumenes leddel, és az is brutális fényerőt biztosított éjjel az erdőben. El nem tudom képzelni hogy ez a 900-as mit tudhat :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#31) pechman8


pechman8
aktív tag

Ez igen! Grat! Szeretem a szép precíz, kellően dokumentált írásokat, mint ez. Külön köszönet az árak megadásáért is. Kiváncsian várom a folytatást!
üdv

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#32) Djuree válasza raczger (#30) üzenetére


Djuree
félisten

azért a fényerő közel sem az egyetlen fontos dolog. nem csak ez határozza meg a használhatóságot. sokszor egy kisebb fényerejű lámpa jobb :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#33) iSonic


iSonic
addikt

hát ez nem semmi okos ötlet gratula :R :R

(#34) attiLANte


attiLANte
tag

Frankó a cucc...
Az a töltöttségjelző még mindig baromi jól néz ki, egy hatékonyabb optikával pedig sokszorozódni fog a wow faktor.

Köszi az írást, remek munka ez is - élvezet volt olvasni, kicsit feldobta a hangulatomat így a nap végén! :)

(#35) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Ismét csak köszönni tudom a pozitív hozzászólásokat!

attiLANte: van már hozzá elég szűk tükröm, bizony komolyabb úgy sokkal! :) Csak annak esztergáltatni kell új fejet, és mire az kész lesz, kb minden sarkon ilyen lámpákat lehet kapni, ezért inkább közzétettem most a cikket..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#36) PHM


PHM
addikt

Gratulálok, szép munka! :R
Egy apró észrevétel:
A legkisebb töltöttséget jelző ledet esetleg érdemes lenne pirosra cserélni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#37) #43960832


#43960832
törölt tag

Nem volt már ez, vagy hasonló írás itt a Logouton? Ugyanígy elemlámpát építettek Leddel. :F

(#38) szaszlaci


szaszlaci
addikt

PHM: Köszi! Nem rossz ötlet! :R

area_51: lehetséges. Volt egy blog bejegyzésem. Talán azt láthattad. Ez biztos nem volt még!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#39) rakloo


rakloo
aktív tag

Hmmm,nem rossz,de lenne egy kérdésem.A töltöttségjelzőt külön kapcsolod?Mert ha az összes LED egyszerre világít,az is rendesen tudja húzni az akkukat.

555-SHOE

(#40) #43960832 válasza szaszlaci (#38) üzenetére


#43960832
törölt tag

Igen azt olvastam. És az is tetszett. :)

(#41) toth_janika


toth_janika
őstag

Gratulálok! :R :C
Ilyenkor sajnálom hogy hülye vagyok az elektrohoz, mint tyúk az ABC-hez! :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#42) MaSzKa válasza szaszlaci (#22) üzenetére


MaSzKa
senior tag

elolvasom mindeképp

(#43) szaszlaci válasza rakloo (#39) üzenetére


szaszlaci
addikt

Egyszerre kapcsolja, és eredeti állapotban bizony fogyasztott, 1 Wattot !! :Y De kaptak egy közös előtét ellenállást, így nem is vakít, és 0,1 Watt alá esett a fogyasztásuk.

toth_janika: köszönöm. Ohh, nem kell ide nagy szakértelem, elég ha nem remeg nagyon a kezed! :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#44) Router


Router
őstag

Én ugyanilyen leddel építettem bringalámpát de nem dobtam hátast tőle. A következő egy 30/50W-os led lesz ;)

MOD:

szaszlaci: Az előtét előtt vagy után mérted az áramot? Nem mindegy mert az előtét ellenállás csak elfűti a felesleges teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#45) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Bitang jó cucc mi a ladánkra csináltunk power ledes lámpát hát a Xenon elbújhat mögötte :D
Csa sajnos drágább is volt :S
De a lényeg hogy egyedi és bitang erős :D

(#46) raczger válasza Djuree (#32) üzenetére


raczger
őstag

Mire gondolsz? Optikára, a fény színére, vagy egyéb másra?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#47) szaszlaci válasza Router (#44) üzenetére


szaszlaci
addikt

Mértem, 0,1 Watt alatti lett úgy a fogyasztás. Hogy lenne mindegy??? Leesik a feszültség, így a LED égésfesze is csökken, vagyis a folyó áram, végső soron a teljesítmányfelvétel!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#48) perempe


perempe
addikt

Gratula. Kerestem hasonlót kereskedelmi forgalomban, naná, hogy tízszeres árért lehet kapni...

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#49) Router válasza szaszlaci (#47) üzenetére


Router
őstag

Én azt kérdeztem, hogy az előtét ellenállás előtt, tehát az akku után vagy az előtét után és az LM ic között mérted-e ezt. Az ellenálláson eső áram kidobott energia mivel eldisszipálja a felesleget. Nem véletlen találták fel a DC-DC konvertereket, különben mindenhol elég lenne egy ellenállás.

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#50) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jó cikk/cucc. Ha nem 5 évente 1x lenne szükségem elemlámpára, biztos összeraknék egy ilyet én is. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.