Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) bzoley válasza matrix94 (#699) üzenetére


bzoley
veterán

Látom, szeretsz írni.
Nem akarsz valamivel hasznosabb dolgokat megosztani? Másoknak egész jól megy, megpróbálhatnád. Lényeg, hogy kerüld a "nikotin" szó használatát, mert figyelnek ;]
De lenne egy megjegyzésem. Így nem lesz túl népszerű a boltod. Az ide járó potenciális vásárlók letojják, van-e adószáma az eladónak. Két dolog érdekli őket. Az eladó kinyalja a vevő s*ggét, és olcsón árulja a termékeit.

devast:
Ráadásul az a Mellow Dew jó, ha van 20-25ml.

[ Szerkesztve ]

(#702) matrix94 válasza bzoley (#701) üzenetére


matrix94
csendes tag

Az ide járó potenciális vásárlók letojják, van-e adószáma az eladónak.

De mi boltosok meg nem tojhatjuk, le, ezt próbálom hiába magyarázni.. ...láttál már adórendőr-pénzügyőrt közelről ?
...és ha betartva a szabályokat tudunk életképes árakon eladni, akkor fennmaradnak a hazai boltok , ha meg nem, akkor majd marad nekünk/nektek az oxy-gain (vagy ő sem) és rendeli mindenki az USA-ból 2 hét szállítási idővel vagy Fedex-szel 20ezer-ért.
...én egyszerűen csak azt nem értem, hogy miért velem van bajotok.

(#703) matrix94 válasza devast (#700) üzenetére


matrix94
csendes tag

Innen kezdve, nekem azt mondanak amit akarnak. Valójában nincs semmi problémájuk azzal, hogy "mg-os" termékeket árul bárki.

Wazze, csak kikényszerítitek, hogy ötleteket adjak a hatóságnak (mondjuk nem hiszem, hogy rászorulnak)

Btk. 265. § Aki mérget jogosulatlanul készít, tart vagy forgalomba hoz, valamint aki a mérgek visszaélésszerű felhasználásának megakadályozására avagy más személyek veszélyeztetésének kizárására előírt intézkedések megtételét elmulasztja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

Betegyem a hatályos magyar méreglistát is ? szerintem hagyjuk inkább, ne legyen teljesen kerek a történet.

(#704) bzoley válasza matrix94 (#702) üzenetére


bzoley
veterán

"...én egyszerűen csak azt nem értem, hogy miért velem van bajotok."

Az előbb nagyjából leírtam a lényeget, szerintem nem csak én láttam így.
Neked azt kellett volna csinálni, hogy "gyerekek nyitottam egy boltot, gyertek hozzám(is) vásárolni, esetleg mit szeretnétek látni, bla-bla-bla"
Minket ez érdekel. Hol, mit, mennyiért, miből válogathatunk.
De azzal kezdeni, hogy azok bűnözők, adót csalnak, nekem adószámom is van, ez így nem túl korrekt. Lehet, sőt biztos igaz, de akkor sem. Neked be kell tartanod bizonyos szabályokat, ha nem akarod megütni a bokád, de azzal is tisztában kell lenned, hogy senkit nem érdekel semmilyen magyarázat, csak az árúd, és persze az, hogy hogy akarod eladni nekünk.

A méreglista érdekelne. Akár privátban is, kíváncsi vagyok. A hipó pl. nem méreg?

[ Szerkesztve ]

(#705) devast válasza matrix94 (#702) üzenetére


devast
addikt

Ezt mondtam én is pár hsz-el feljebb. A piac eldönti, hogy ez így ebben a formában életképes-e. Különben nem kell feltétlen usa-ból/kínából rendelni. Kicsit drágábban lehet angliából is, és az itt van 3-4 nap alatt. UK árak kb egy vonalba vannak az olcsóbb magyar árakkal. Csak a választék 10x akkora (nyilván nagyobb piac).
ps: Úgy van ahogy most bzoley írta. Esetleg azzal lehet még játszani, hogy olyan dolgokat árulsz amit nem egyszerű beszerezni. Jó példa erre a pumpcart.

[ Szerkesztve ]

(#706) matrix94 válasza devast (#705) üzenetére


matrix94
csendes tag

Kicsit drágábban lehet angliából is, és az itt van 3-4 nap alatt. UK árak kb egy vonalba vanna

ott se fikázod, hogy miért drágább. (nyilván az angol gazdasági környezet/ versenytársak árai = piac, azokat az árakat indokolják)
Re: Revolution Box 2.0 -át mi átugrottuk szerencsére, a 2.1 jó lett szerinted ?

(#707) matrix94 válasza bzoley (#704) üzenetére


matrix94
csendes tag

A hipó pl. nem méreg?

Toxikológiai (jogi szempontból) a hipó nem méreg. A sósav sem az (az van a gyomrodban, semmi bajod tőle) Ezek maró, korrozív anyagok, azzal ölnek, hogy szétmarják a szöveteket, ha elég sokat iszol, vagy magadra öntöd. de ha kellően felhígitod a sósavat (és így a maró hatását kiküszöbölöd), akármennyit megihatsz belőle, nincs halálos dózisa.

A mérgek olyan anyagok, amik kémiai sajátosságiknaál fogva (kis mennyiségben is) elfogyasztva, bejuttatva úgy változtatják meg az élő szervezet működését, hogy az ettől elpusztul vagy megbetegszik.

Keresek neked egy listáta neten (nehéz egy hitelest, és teljest találni, mert mindenféle biozöldek teszik fel a sajátjukat), egy nagy piros könyben van a polcon még egy múltszázadi.

(#708) devast válasza matrix94 (#706) üzenetére


devast
addikt

Ok, ilyen szempontból az ár vitát félre tehetjük. Ennél olcsóbban itt nem lehet adni, ez van. Viszont nézzél körül, pl liberty flights-nál. Választék + információk. Tudom, hogy erre is van kifogás. Nem tudsz 500 félét raktáron tartani. Nem gazdaságos. De ez sem a fogyasztó problémája szerintem.... Vidéken a számítástechnikai boltokkal ugyan ez van. Minden van az árlistájukon. Bemész ezt meg ezt kérek. Nincs raktáron, de meg tudják rendelni. Megrendelni és is meg tudom....
revo 2.1-ről majd írok ha megjön. Ha a világ végéről hozatod, az ~2 hét. Hátránya is van külföldnek... Azt meg (szerintem) jól tettétek, hogy átugrottátok a 2.0-át.

(#709) matrix94 válasza bzoley (#704) üzenetére


matrix94
csendes tag

A méreglista érdekelne.

Teljes lista formájában nem létezik egy ideje (csak egy-egy cég az általa használt/forgalmazott anyagokról szokott egy kivonatot csinálni - ezek a méreglisták keringenek) , egy az EU által karbantartott adatbázis van cirka 100ezer féle vegyi anyagról: EINECS-ESIS
(lenyiló listából: Substance Name kiválaszt, nicotine beír -: search. Amelyik anyagnál a halálfej ott van (toxic vagy very toxic) az méreg. Ettől még vannak más módon veszélyes anyagok (éghető, robbanó,, maró, stb.)
A veszélyes anyagok kezelésére birtoklására vannak jogszábályok: az ANTSZ által kiadott tevékenységi engedélyhez van kötve minden velük kapcsolatos dolog. Eladásuk, vásárlásuk, birtoklásuk, kezelésük.

...a lötyi egy keverék illtve ezerféle keverék lehet, nyilván így nem szerepel sehol. a kérdés az, hogy a fő alkotórészét adó anyag (és ezt nem mennyiségre kell érteni , hanem funkciója, hatóanyaga szerint) akapján kell-e osztályozni ? a mérgező adag mennyisége alapján simán belefér méregnek. Ilyen esetben magát a keveréket is be kell vizsgáltatni és minősíttetni (izenként külön) , az alkotórészeket külön-külön emegnevezve
(még egy vacak körömlakk forgalombahozatalához is OÉTI bevizsgálás, engedély kell, vki látott már lötyin OÉTI számot ? - pedig azt nem a körmünkre kenjük, hanem beszívjuk, nem, ugye - nem véletlen, pár hónap, többszázezer ft, és minden izre külön kéne - a mg-osokra meg eleve bukó bármit is kérni. ...olyan 1-2 év kemény munkával, és a 100 millióhoz közelítő összegből talán meglenne a kapható ízek nagy részének az OÉTI-je ....legalábbis ha szó szerint vennénk a betarthatatlan hatályos magyar törvényeket ez lenne a helyes eljárás)

[ Szerkesztve ]

(#710) devast válasza matrix94 (#709) üzenetére


devast
addikt

Tényleg nem értelek... mondod itt a mondókádat, mikor még egy precedens sem volt (tudtommal), hogy valakit elővettek volna emiatt. Senkit nem érdekelnek ezek itt. Nem boltosok fóruma ez, hanem a vásárlóké. Ha majd a vámosok írnak egy levelet, hogy illegális a birtoklása a lötyinek amit a csomagomban találtak, és megsemmisítették, akkor elhiszem. Nyilván, veszélyes anyagok kezelésére vannak ezek ANTSZ stb szabályok olyanoknak, akik terjesztik/gyártják, de ez tök független attól, hogy pl sampont vagy elötyit csinálsz. Hozzám soha a b*dös életbe nem fognak bekopogni, hogy megnézzék mim van, vagy éppen magamnak milyen löttyöt gyártok.

[ Szerkesztve ]

(#711) matrix94 válasza devast (#710) üzenetére


matrix94
csendes tag

Nem is neked irtam, hanem bzoley kérdésére válaszoltam. (három óra alatt egy hsz sem született, így túl sok hasznos sávszélt sem vettünk az offolással)
A könyvelő iroda, ahova járok könyvel még pár más cégnek, akinek könyvel még: egy műkörmöst azért büntettek meg 100eFt-ra, mert az amerikai mittudoménmelyik körömlakkján nem volt OÉTI szám. Ha egymásnak keveritek a lötyiket, azért legalább annyi nem árt, hogy a jogszabállyal tisztába legyetek, én se azt mondom, hogy betartani kell (lehetetlen), de legalább tudni róla nem árt.

Amúgy meg relax. ...éhes vagy, vagy nő nincs ?

(#712) regos


regos
tag

komolyan beszarok rajtatok...ennél már nincs lentebb szerintem.
megemlitett valaki egy mindenki számára előnyös lehetőséget,erre magyar hozzáállással egyböl támadjuk le.
dögöljön meg az összes lova,mert neki volt mersze belevágni valamibe ami a mai hazánkban hihetetlen bonyolult,bürokrata és nehezen kezdhető és fenntartható dolog.
a legkönnyebb,hogy a más faszával verem a csalánt.beleölt x összeget,végigvitte a bürokrata hercehurcát(amiröl sok embernek fogalma sincs).
ráadásul szerintem hozzáértő és felkészült abban amit elkezdett.
erre mit is csinál egy igaz honfitárs?
ül a gépe előtt füstöli az ecigijét(neki annyi költsége volt)és osztja az eszet.ő lesz a legelső aki röhögni fog ha netalán nem marad életképes bárki kezdeményezése.ne igy legyen azt kivánom.
abszolut normális embernek tartom magam,nemrég léptem át én is az ecigisek csapatába.
de amit itt műveltek az hányingerkeltő és szánalmas.
nem akarom védeni az ecigionline-t,mert nem a tisztem és nincsenek rászorulva.megteszik ők saját magukért.
én személy szerint örülök,hogy elinditották a boltjukat és igy nekem egyel több lehetőségem van-volt-lesz a választékra.
mielőtt átálltam,sok helyen utánanéztem és érdeklődtem az ecigiröl.
mivel nem volt ismerősöm aki használta ,igy csak a net maradt(ami valljuk be nem olyan mintha megtapizom a terméket).
rátaláltam az ecigionline.com-ra.és ezt most direkt linkeltem.
abszolut segitőkészek voltak,teljes mértékben válaszoltak minden hülye alap kérdésemre és elmagyaráztak mindent amit halandó,nem hozzáértő embernek tudnia kell.
én személy szerint a továbbiakban is tőlük fogok vásárolni.
sőt ahol csak tudom reklámozom őket.megérdemlik,hogy sikerüljön neki(k) az amit más nem tudott-akart-bírt elkezdeni.
Ti meg szégyeljétek magatokat,hogy csak köpködni tudtok mindent és mindenkit.
Az elsők között szeretnék gratulálni nekik azért ,hogy volt pucájuk elkezdeni valamit ami nekünk csak jó lehet.
ennyi kellett volna:gratulálok(egyik nagyokos,okostóni sem volt rá képes) és utánna normális hangnemben traccsolni az ecigis dolgokrol,ami egy kiváncsi fórumozót érdekel.
a fentebb leirt dolgok a saját véleményem,ki lehet tárgyalni de én semmilyen személyes reagálást nem kérek.számoljon el mindenki a saját lelkiismeretével és szánalmas hozzáállásával.
most megyek iszom egy sört és köpök egy nagyot!
PEACE

(#713) devast válasza regos (#712) üzenetére


devast
addikt

Ámen

(#714) yoko válasza bzoley (#704) üzenetére


yoko
csendes tag

Neked azt kellett volna csinálni, hogy "gyerekek nyitottam egy boltot, gyertek hozzám(is) vásárolni, esetleg mit szeretnétek látni, bla-bla-bla"

1. Nem ő csinálta, hanem én!
2. Nem reklámozta a boltját, hanem a fikázásra reagált, ahogy én olvasom, de olvass te is vissza esetleg, ha tévednék... asszem én is billentyűt ragadtam volna, ha engem így fikáznak. De sajnos csak később derült ki, hogy nem érdemes ilyen szinten lévő emberekkel. :O

(#715) Brenyo válasza yoko (#687) üzenetére


Brenyo
tag

Valóban, több gyárból rendelek, de próbálok nem olyan cuccokat amiről lerí hogy gagyi.
Azért értek hozzá valamilyen szinten.
Hamisított cuccok Kínában , miről beszélünk? :DDD
Cég áll mögötte, kezdő kör volt csak ez az első, kipróbálni az egészet és sikeres volt, pozitív visszajelzésekkel. Lett egy társam is közben, úgyhogy minden bizonnyal sikerül a jelenlegi hibákat is kijavítani és rendesen beüzemelni a webshopot (ami még szintén nem volt kész).
Nyugodtabban vásárolnak az emberek olyanoktól akiket ismernek.

Nem azért voltam olcsó, mert nincs cég szerinted, hanem mert próbálok reális árakat fenntartani és nem háromszoros áron eladni a termékeket.

(Mellesleg az áfát magánszemély után is ki kell fizetni, csak magasabb vámok vonatkoznak a cégekre)

(#716) Brenyo válasza devast (#693) üzenetére


Brenyo
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#717) matrix94 válasza Brenyo (#715) üzenetére


matrix94
csendes tag

Ezt a hsz-t szerintem nem jó helyre címezted, devast utalt arra, hogy ő az über-hightech USA-ból rendeli (ugyanazt a kinai) cuccot, mi, kereskedők pedig a 'gagyi' Kinából.

a vámok egységesek (ez alól kivételt csak a kis értékű, magáncélra, és nem kereskedelmi célra behozott áruk jelentik) Ha már vmiből a saját használathoz képest több darabot (és nem 1-2-3 db-ot) hozol be , az egyébként értéktől függetlenül kereskedelmi mennyiség, és a cégekre vonatkozó szabályok szerint vámkezelhető csak.

De a magánforgalomban behozott cuccok közterhei is így alakulnak:
22 EUR -ig vám és ÁFA mentes
150 EUR i-g vámmentes de ÁFA/ 25 %/ köteles
150- és 700 EUR -ig 2,5% átalány vámtétel és ÁFA köteles
700 - 1000 EUR -ig tarifa vámtétel vám és ÁFA köteles
1000 EUR felett vámokmánnyal /vámregisztrációs EORI számmal/ tarifa vámtétel és ÁFA köteles

Ha pedig magánszemélyként üzletszerűen árulsz valamit, akkor nem csak hogy az ÁFA figyel be, hanem személyi jövedelemadót, járulékokat is kell fizetned a bevételed (jó esetben csak egy része) után. Kérdezd meg az elkapott vaterásokat az elmaradt adójuk behajtásáról és az utólagos 200%-os adóbirságról....

Ez volt 2009-ben:
http://www.sg.hu/cikkek/67582/az_apeh_celkeresztjeben_a_netes_kereskedok

...és azóta kb. megtizszereződött az ellenőrzések száma, és sokkal keményebben is lettek a NAV-osok, mint az előző kormány idejében.

...és tényleg segítőszándékkel javaslom, hogy keress meg egy könyvelőt, amit írsz, abből úgy tűnik, elég zavarosan látod a dolgokat.

(#718) Brenyo válasza matrix94 (#717) üzenetére


Brenyo
tag

Csak gyorsan olvasgattam végig, ez esetben bocsánat, bár nem sértésnek szántam még véletlenül sem :)
Teljesen tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, könyvelőnk is van természetesen.
Jogi oldalát édesapám intézte, a cég is az övé, de én is tisztában vagyok velük.

(#719) wwenigma válasza matrix94 (#717) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azt hiszem vegigolvasva az elmult par hsz-t, most irtad le magad arrol a listarol, amit a jovobeni e-cigi vasarlashoz keszitettem. Es nem csak 1 emberrol beszelek, a komplett barati tarsasagom SEM fog ilyen embertol vasarolni. Menj uzletelni a hardverapróra, ráadásul cégesként FIZESS itt is. Modkerben kesobb jelzem is, hogy cég hirdet fórumban... pH!-nak is meg kell élni valamiből nem?

Egyébként ki mit javasolna, milyen ecigit? :) Termeszetesen ezekutan kinabol, szigoruan.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#720) bzoley válasza wwenigma (#719) üzenetére


bzoley
veterán

"Egyébként ki mit javasolna, milyen ecigit?"
Abban talán a legtöbben egyetértünk, hogy valamilyen EGO.
Ezen belül van, aki a különböző kazánokra esküszik, van, akinek megfelel a sima integrált patron, én a kerámiát csípem, na meg a giantomizert :)

[ Szerkesztve ]

(#721) Brenyo válasza wwenigma (#719) üzenetére


Brenyo
tag

Én kizárólag az EGO+ t tudom javasolni, amíg a modok felé még nem szeretnél fordulni és több pénzt kiadni a minőségi cuccokra.
Ha cigi forma, akkor szinte mind ugyanaz, de kizárólag 510-esben gondolkozz (Joye 510 pl.), az az elterjedtebb mindenhol.

Nálam Dante fejleszti a saját, tökéletesített modjait mindenféle extrákkal, 1 hónapon belül remélhetőleg elérhető lesz, de még semmi infót nem tudok mondani róla :)

Patronból kerámia , ego tank, EM LR-510 (és hozzá pumpcart, bár még nem sikerült beszereznem, de lesz a shopban)

[ Szerkesztve ]

(#722) devast válasza matrix94 (#717) üzenetére


devast
addikt

Azé rendeltem a kínai cuccot az usa-ból, mert kínai webshopban nem találtam, és mo-n drágább. Különben meg minden kínai, csak nem mindegy kínában ki csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#723) matrix94 válasza wwenigma (#719) üzenetére


matrix94
csendes tag

"ráadásul cégesként FIZESS itt is"

...ha elintézed még meg is köszönöm. Több helyen próbáltunk hirdetni (hoxa, stb.) mindenhol azt mondták, hogy ebben a témában nem fogadnak hirdetést, amig nincs egyértelmű törvényi szabályozás a elektromos cigarettáról. Ez itt Abszurdisztán.

[ Szerkesztve ]

(#724) devast válasza Brenyo (#721) üzenetére


devast
addikt

Eastmall-os LR miben jobb/rosszabb mint a sima Joye LR ?

(#725) Brenyo válasza devast (#724) üzenetére


Brenyo
tag

Minőségben.
Dante kollega rengeteget próbált már és egyértelműen az EM LR-510 a nyertes. 3 hónapja működnek neki tökéletesen, remek íz és füst.

[ Szerkesztve ]

(#726) devast válasza matrix94 (#717) üzenetére


devast
addikt

Erről a vámról mesélek még neked, bár kicsit off.
Rendeltem pár elektronikai cuccot kínából, nehéz volt ~másfél kiló, és dhl-el jött.
Természetesen kérték számlát stb stb. Elküldtem nekik. $38 volt rajta, ami ugye több mint 22 euró. Kibontották, nézegették, visszacsomagolták, és vámmentesen jött meg. Érted: Kezükbe adtam a papírt, hogy rakhatnak rá adót. Ott volt minden náluk. És mégsem.
Most erre szerinted mit lehet mondani ? A törvény egy dolog. Az, hogy a vámosnak milyen napja van, az meg a másik. És a vámos veti ki rá az adót/vámot, nem a törvény ami le van írva egy papírra.

(#727) devast válasza Brenyo (#725) üzenetére


devast
addikt

Akkor olyan is kell majd egy (driptippel kósolgatni ha magamnak keverek) :DDD :DDD
Mikor lesznek készleten cuccok ? (Akár privátban is jöhet)

(#728) yoko válasza wwenigma (#719) üzenetére


yoko
csendes tag

Gondolom nagy veszteség lesz, lehet tönkre is megy...emiatt :C
Nem kell két bites droidnak lenni, hogy felfogja az ember, hogy itt nem hírdetésről volt szó... De ehhez kell némi böcsesség.

Ajánlom olvasd el figyelmesen mégegyszer,mielőtt ph addikt-ként ilyeneket írsz.

(#729) Brenyo válasza devast (#727) üzenetére


Brenyo
tag

Pumpcartal lesznek, szerintem megér egy próbát! (persze anélkül is , csak jelzem)
Pumpcart
Hónap közepe fele, CE3 visszajelzésekre várok, mert mint kiderül javították 1 hét alatt és mégsem olyan rossz az!
CE3 manual

[ Szerkesztve ]

(#730) matrix94 válasza devast (#726) üzenetére


matrix94
csendes tag

másfél kiló $38 volt rajta, ami ugye több mint 22 euró. Kibontották, nézegették, visszacsomagolták, és vámmentesen jött meg.

olcsón kell vásárolni ;) - és pont határeset volt, szerencséd volt, lusta volt a vámos a papirokkal bajlódni. ...de ha ugyanezt így zsinórban elintézed nekünk a 250 kilós és 7800 USD-s raklapnyi szállítmányokra, akkor máris fel vagy véve vámügyintézőnek egy visszautasíthatatlan összegű fizetésajánlattal :)

ha már sztorizgatunk off-ban: mintának, tesztelésre hoztunk 20 db eGo készletet, egy 6 kg-os kartondoboz volt, nem túl nagy értékben. Beadtuk a papirokat... várunk, 3 nap semmi, majd küldtek egy papirt, hogy kihívták a fogyasztóvédelmet, (de nem a cigivel volt bajuk, hanem azzal , hogy a töltőn a CE jelzés E betűjének a középső szára nem volt rövidebb a két szélsőnél - ott előttem, nagyítóval nézte a kb. 2 mm-es betűket a vámos a vámszemle során, majd küldött haza - azt hittem, vmi angol humor paródiát nézek tv-n, de ezt is megtanultuk: (szabvány CE jelzés itt ! ezért a fogyasztóvédelmi hatóságtól kértek vizsgálatot...még 6 nap, jön a Fogyasztóvédelemtől a levél, hogy vigyük be a CE tanusítvány eredetijét - még kaptunk egy esélyt - (kértünk egyet a kinaitől, kinyomtattam szinesben a beszkennelt átküldött képet róla, az még szerencsére átment, hogy nem volt "eredeti") 1 hét után jön a vámtól a papir, hogy fizessünk raktározási dijat... majd rá pár napra a Fogyasztóvédelemtől a végleges határozat, hogy a kinai által felsorolt kb. 12db félsor hossznyi EU rendelet számok közül az egyik hibás, mert azt a rendeletet 2011-ben módosították, ezért a termék forgalomba hozatalát megtiltják, az nem vámkezelhető, és gondoskodjunk a küldemény megsemmisítéséről, (kb. 50eFt lett volna csak a megsemmisítés dija) (ha nem vki hiszi/nagyon kiváncsi felteszem a weboldalra a határozatot beszkennelve kitörölt számokkal, ha lesz időm)

[ Szerkesztve ]

(#731) matrix94 válasza wwenigma (#719) üzenetére


matrix94
csendes tag

akartok egy jót mosolyogni ?
javaslatodra felraktam a hardverapróra egy eGo készletet. Elektromos cigaretta készlet cimmel. ez a levélke jött vissza:

A Prohardver lapcsalád alapelveinek, illetve a HardverApró szabályzatának megsértéséért regisztrációd figyelmeztetésben részesült a következő ok miatt:
Jövedéki termék árusítása miatt! (a kiemelés tőlem)

(#732) bzoley válasza matrix94 (#731) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg rákérdezhetnél a Jogos moderálás c. topikban, hogy kitalált indokokkal lehet-e figyelmeztetéseket osztogatni. Kétlem.

Volt már korábban hasonló próbálkozás, szintén törölve lett. Megindokolni persze nem tudták, csak a süketelés ment ott is.

[ Szerkesztve ]

(#733) devast válasza Brenyo (#729) üzenetére


devast
addikt

Én is néztem azt a manualt. Az mondjuk még mindig nem tetszik, hogy injekciós tűvel kell töltögetni. Nem szeretnék olyant magamnál tartani. (Bár mondjuk a revo tartályán pont van egy olyan tű ami ennek a töltéséhez kell... :DDD Jól összeillenek.)
matrix: Tudjuk, hogy a hardverapróra nem szabad kitenni ilyent. Szerintem úgy vannak vele, hogy tudják nincs szabályozva, és inkább leszedik mielőtt valaki beszólna érte valahova. Tehát szerintem csak kényelemből nem engedik, több káruk lehet belőle, mint hasznuk. Nyilvánvalóan egy lítium akkumlátor egy vascső egy gomb, meg pár darab műanyag nem jövedéki termék. Ott a probléma, ha ilyent itt árulsz, egy szó ne legyen arról hogy cigaretta, meg hogy "mg". Löttyöt meg szerintem sem itt kéne. Vámról meg Te is azt látod, amit én mondtam: Akkor és ott szívat meg téged vámos, amikor és ahol akar, attól függően milyen lábbal kelt fel reggel.

(#734) matrix94 válasza devast (#733) üzenetére


matrix94
csendes tag

egy vascső egy gomb, meg pár darab műanyag

Semmi baj nem is lenne ezzel, ha ilyen néven keresnének rá az érdeklődők. :)
Vegyen Ön is vascsőtgombbalpárdarabműanyaggal ! :))

....amire végkép nem gondoltam, amikor belevágtunk a dologba, hogy hirdetni lesz lehetetlen a dolgot, pedig még rá is szánnánk a pénzt.

(#735) Brenyo válasza matrix94 (#731) üzenetére


Brenyo
tag

Ugyanez volt velem is, bár én nem kaptam figyelmeztetést.

[ Szerkesztve ]

(#736) devast válasza matrix94 (#734) üzenetére


devast
addikt

Ilyen helyzetben tényleg nem igazán lehet hirdetni, ha csak nem készültök előre fel jó ügyvédekkel. Meg minden olyan papírral/engedéllyel amire szerintem még nem is gondoltatok (oxygain szerintem nagyon jól áll a dolog jogi oldalán). Vagy meghúzod magad, és a jó termék/ár/support -al adod el magad, vagy sok pénzt beleraksz a jogi mizériába, jó drágán adod, és orrba-szájba reklámozod. Hírnévvel is lehet jó ügyfélkört kiépíteni... sőt...

(#737) bzoley válasza matrix94 (#731) üzenetére


bzoley
veterán

Annyit sikerült intéznem, hogy most már nem jövedéki termék árusítása miatt vagy figyelmeztetve, csak e-cigi árusítás miatt, ami állítólag nem megengedett. :)

(#738) matrix94 válasza bzoley (#737) üzenetére


matrix94
csendes tag

köszi :N - lassan már annak is örülhetünk, hogy hagynak beszélgetni (fórumozni) róla.

(#739) devast válasza matrix94 (#738) üzenetére


devast
addikt

Off-ba kell írni, úgy nehezen tudják elolvasni. :DDD :DDD

(#740) matrix94 válasza devast (#736) üzenetére


matrix94
csendes tag

ha csak nem készültök előre fel jó ügyvédekkel.

az a baj, hogy nem én félek hirdetni, hanem a média tulajdonosa, (ő meg bármire hivatkozva (akár arra is, hogy 'csak') megtagadhatja a hirdetés megjelenítését, éppúgy, ahogy te is azt engedsz be a saját weboldaladra, akit te akarsz, ez az ő joga), szóval ez ellen száz jó ügyvéd sem véd, ez az ő joga.
Az van a köztudatban: hogy cigi, akkor tilos hirdetni, a köztudatot meg nem én fogom tudni megváltoztatni. Szivni se nagyon tudjuk mindenhol a közbotrány-okozás miatti félelmünkben, ott sem ahol amúgy simán lehetne jogilag nézve... (elvileg mindenhol)

(#741) devast válasza matrix94 (#740) üzenetére


devast
addikt

Én itt most nem a ph aprót értettem. Komolyabb médiákat. Meg pl vaterán tudtommal szabad árulni.

(#742) matrix94 válasza devast (#741) üzenetére


matrix94
csendes tag

Ahogy én látom, minél komolyabb egy média annál jobban fél tőle. Amúgy mire gondolsz ? RTL Klub hiradó előtt egy 30 mp-s blokk az tényleg kiugrasztaná a nyulat a bokorból... ;) Egy webáruházat a neten illik (klikkelhetően) hirdetni... A vatera az tényleg jó, és (még) engedik is.

Amúgy meg viccet félretéve, amennyi tűdőt megmenthetne a dolog a rákkeltő kátránytól, már régen társadalmi célú hirdetésekben (állami pénzen) kéne, hogy hirdesse a királyi TV1 a dolgot (mármint magát a e-cigarettázást), és nem keresztbe tenni neki ezzel az ex lex állapottal.

(#743) devast válasza matrix94 (#742) üzenetére


devast
addikt

Nem tudom mennyi idős vagy, de lassan majd rájössz, hogy igazából senkit az ég egy adta földön nem érdekel a Te tüdőd, a Te betegséged/egészséged, és a Te problémád. Minden az üzletről, és a megtévesztésről szól. Az államnak jó, hogy amikor olcsó volt mindenki rászokott, és egyre nagyobb adót tud rá kivetni. Jó, mert mivel már állami a nyugdíjad, ezért ha idő előtt elpatkolsz azt nem kell kifizetni. A bevételhez képest minimális orvosi költségei vannak. De ez már megint nem ide tartozik :)
A királyi TV1 meg akkor fogja ezt hirdetni, ha mindenkinek betiltották a gyártását/forgalmazását, csak az éppen hatalmon levő politikai párt rokonságának van engedélye gyártani/árulni, és mindezt 300%-os adókulccsal. És akkor a pofádba fognak ömleni a reklámok mindenhol. :D

(#744) devast


devast
addikt

De leült a téma... Akkor feldobok valamit:
Flavourart vagy Lorann vagy perfumer's apprentice ? Ki mire szavaz ? :D

[ Szerkesztve ]

(#745) Brenyo válasza devast (#744) üzenetére


Brenyo
tag

Gyere át ecigiforum.com -ra , az legalább pörög :)

[ Szerkesztve ]

(#748) djfulness


djfulness
csendes tag

Jah dealextremen ingyenes a posta csak kell hozzá paypal számla, de az pikk - pakk megvan.CIGI itt vannak még patronok meg töltő folyadék is.

(#749) devast válasza djfulness (#748) üzenetére


devast
addikt

Van ilyenem. Használhatatlan. Van dealextreme-es lötyim is. Mondanom sem kell, hogy az is használhatatlan. 6db töltött hüvellyel adták. Egybe beleszívtam... azóta nem. Valami undorítóan rossz valami van benne....
Ok leírom mit gondolok róla. Ezt szerintem arra árulják, hogy kb egy hétig működjön és "leszoksz" a dohányzásról, utánna meg kidobod. Szerintem sokan vagyunk, akik nem erre vágynak, hanem cigi helyett akarják ezt szívni. Na arra viszont ez a cucc nem igazán alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#750) wwenigma válasza devast (#749) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Többet rendeltem mar onnan haveroknak, meg vannak elegedve vele. :U

Arra jo hogy olcson kiprobalja az ember milyen is, aztan belevagjon valami dragabba. A magyar shopok kib. dragan aruljak a joye cuccokat, szoval valszeg nekem is kulfoldrol lesz az is. bar nem tudom 2-3 kezdocsomagra adnak e vmi jobb engedmenyt, majd megkerdem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.