Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Yany


Yany
addikt

Egy kis beszámoló a saját bányagépemről: Harvester 1

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#52) Hunmugli válasza Yany (#51) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Bocsi a tolakodásért, de mivel tudod bizonyítani, hogy a tiéd?

Villámvédelem?

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#53) Yany válasza Hunmugli (#52) üzenetére


Yany
addikt

Mármint mi is az enyém? A cikk? A bányagép? Miért számít? Ha érdekel a téma, tőlem olvashatod úgy is, hogy valaki másé. :DDD

Nem tudom elegendő-e villámvédelemre, de egy ilyen cuccra dugtuk rá:
Elosztó - 19 500 A

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54) Hunmugli válasza Yany (#53) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Igazából mindkettő :B tudod, magyar vagyok és irigy ;]

Azt én se tudom, hogy elég-e, csak érdekelt. Azt hiszem, el fogom olvasni.

Szerk.: nyilván nem véletlenül szerepel a link az aláírásodban. Bocsi...

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#55) t72killer válasza Yany (#53) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A villámvédelem több rétegből áll, ez az utsó lépcsőfok csak a hálózatban keringő enyhe túláramsokktól véd meg. Egy valódi villám akár 1millió ampert is lenyom. A házon gondolom van villámhárító, úgyhogy a középső lépcsőt kellene még megoldani.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56) Yany válasza t72killer (#55) üzenetére


Yany
addikt

Gondolom utp-re és villanyvezetékre egyaránt kell valami. :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#57) t72killer válasza Yany (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van:K. Mindenféle vezetékre gyártanak védőelemet és kellenek is, pl külső TV/Wifi-antennák koax-kábelére, UTP-re, stb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#58) mephi666 válasza t72killer (#57) üzenetére


mephi666
nagyúr

régi "jó" netszolgáltató kb 8 éve utp oldalról kínálta meg ezt a városrészt túlfesszel... vittem vissza a lapot garanciában a boltba, ott a srác azonnal kérdezte, hogy ki a szolgáltató: rövid időn belül több tucat alaplapot öltek le hasonlóan... jó fej volt, intézték a cserét, pedig túlfesz miatt elvileg nem lettek volna kötelesek (szerencsére más nem szállt el, csak az alaplapi ethernet vezérlő kezdett szórakozni)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59) t72killer válasza mephi666 (#58) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény:R. Az asztali gépem UTP-je védve van, de a szervernek használt netbooké nem, lehet teszek elé egy kütyüt... A modemet akartam bevédeni, de az macerás, a koaxokhoz egy földelt csati kell, aminek nem tudom hova vezessem a földelését egy panelben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60) Yany válasza mephi666 (#58) üzenetére


Yany
addikt

Tudsz adni nekem egy linket az a német Amazonról, amit ajánlanál UTP-re router elé és áramra elosztó elé?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#61) Zsopa


Zsopa
tag

200 alá ment... 1 hónapja hezitálok hogy elkezdjem e a bányászatot... gtx 1080 ti gaminggal azóta egyre megy lejjebb... :F

(#62) Zsopa válasza Yany (#51) üzenetére


Zsopa
tag

Klassz... :C és ez a konfig neked konkrétan magyar forintban tisztán mennyi hasznot hoz most ha nem titok?

(#63) t72killer válasza Zsopa (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felejsd el bő egy évre. Majd a következő bányásszezonban, ennek vége. Jön a magas dif, árfolyamok elindultak a pincébe, hamarosan a VGA-árak is bezuhannak.

Persze ha otthon áll a hardver pl egy gamerkonfi képében, még érdemes lehet beizzítani, az áramktgnél tudtommal még mindíg magasabb a profit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#64) Zsopa válasza t72killer (#63) üzenetére


Zsopa
tag

2 hónapja figyel itt ez a 1080 ti... Mivel pont idegösszeomlásom volt/van :O , nem tudok játszani sajnos... Őrület de egyszerűen kiégtem :W , el sem bírom indítani a játékokat... annyira bezakkantam hogy játák mániásból, játék iszonyom lett, pánikban vagyok tőlük, ha beindítok valamit az idegtől reszketek, hogy kevés fps lesz, hogy kifagy, hogy túlemelgszik valami, hogy a játékban megszívom, hogy elszáll a gép... hogy lemaradok valamiről, vagy 50 játék van feltelepítve legalább amit épp elkezdtem vagy még oda sem jutottam és vagy 100 amit félbehagytam (mind nyomasztanak, hogy kéne csinálni, kidobott pénz volt stb), közben összeomlott a win10-em is... újra kéne rakni... a cpu hűtőm csapágyas lett, le kéne garoztatni (de hetekig tesztelik akkor addig nem lesz gépem, tehát halogatom)... és sorolhatnám, teljes káosz, totális összemolásban vagyok lényegében megőrültem, sajnos úgy néz ki (nyilván ehhez még igen hosszan tudnám fejtegetni a családi, anyagi, egzisztenciális problémákat, totális összeomlás van mindenfelől, csak a baj, hozzá az országban tomboló helyzet... plusz a pia is nyilván... pánikrohamok, szuicid gondolatok figyelnek be naponta meg ilyenek... :Y . de bocs ez mind magánügy... )
Tehát teljesen feleslegsen van itt ez a méregdrága top VGA, egyáltalán nem bányásztam vele, és jó ha pár órát játszottam... Már rég ki is vettem a gépből, itt az asztalon van szinte érintetlenül és több mint egy hónapja nézegetem hogy most mi a sz@rt kéne kezdeni vele, kezdjek el bányászni horror villanyszámlával és kell venni egy légkondit is mivel padlásszobábam lakom... gondold el hogy ha egész nap megy a cucc mi lenne itt, tehát még költségekbe kellene verni magam, naponta nézem vagy 5 hete az altcoint és a zcasht, és a crah óta csodálatosan biztosan mennek lefelé... Ma döntöttem el, hogy kész inkább eladom, amíg még van ára...
http://hardverapro.hu/apro/gigabyte_gtx_1080_ti_gaming_oc/[link]

[ Szerkesztve ]

(#65) t72killer válasza Zsopa (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jajj, ezekkel sztem sürgősen keress meg egy szakembert + a biztonság kedvéért ugorj el nyaralni, a gépet meg add el, ahogy van (majd veszel másikat az árából, ha kikúráltad magad).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66) Zsopa válasza t72killer (#65) üzenetére


Zsopa
tag

Kösz a jószándékú tanácsot, de az agyturkász beszedál, felír valami bogyót és nem tud ezzel mit kezdeni... Valójában egyszerűen csak "normális" reakció a minket körülvevő torz extrémen beteg világra... Csak idő megy vele pénz megy vele.. Nagyarlás meg, ha figyeltél anyagi gondok vannak, hogy a jóistenben lenne pénzem rá.. max ha eladom a VGA-t (mert mikor vettem még jobban álltam nyilván), és azt elnyaralom.. .annak is marha sok értelme lesz.. aztán meg kifekszem az aluljáróba legfeljebb... :(((

(#67) t72killer válasza Zsopa (#66) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor csak annyi, hogy életmódváltás, a gép elől valahova ki a zöldbe. Sajna igen, az amatőr (hozzáállásilag mondom, cím szerint lehet osztályvez prof fődoki) turkászok csak a patkánymérgeket ismerik.:(

Mindenesetre fel a fejjel, és amennyire csak lehet, jobbulást:R.

A bányászat részére: ha úgy érzed, hogy ez mint érdekes-értelmes tevékenység kivesz az ördögi körből (nem pénzügyileg! az mostanság már csak vékonyan csorog), akkor vágj bele bátran a meglévő vassal.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.