Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

A GDAX lenyúlta a pénzt. Máshogy nem tudom értelmezni a 10 centes vételi ajánlatot, amit szépen kiszolgált a cég. Hagyományos forex szolgáltatók is ezt szokták játszani, csak ott a nagy tőkeáttétel miatt elegendő kisebb tüskékkel szívatni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Ja, hogy csak pár percre zuhant, utána visszaállt... már épp' kezdtem örülni, hogy lesz dögivel olcsó RX 570. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) mephi666


mephi666
nagyúr

:)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Cifu válasza schawo (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem véletlenül szokták a tőzsdei kereskedéseknél 10-15%-os kitérésnél ideiglenesen felfüggeszteni a kereskedést...

Itt páran nagyon jól járhattak, annyi szent...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

döbbenet.. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) schawo válasza Cifu (#4) üzenetére


schawo
titán

Ez csak a gdax lehetett. Ők voltak olyan helyzetben, hogy pontosan tudták, hogy mi fog történni, hogyan fog megborulni a piac, ha kitesznek egy alacsony eladási ajánlatot, ami beindította a lavinát, és aminek az alján épp szerepelt egy hatalmas haszonnal kecsegtető vételi ajánlat. Valószínűleg van egy detektoruk, amit ezt csinálja, figyeli a nyitott pozíciókat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) #56573440


#56573440
törölt tag

"ennyi idő alatt dollármilliomossá vált"

Mitől lett dollármilliomos? Majd ha ebből valóban realizált haszna lesz, akkor. Jelenleg egy valag valamije van, amit ha elkezd árulni nagyobb ütemben megint bedönti az árfolyamokat. Amire ennyit kicsorgat, hát passzolom mennyi idő lesz...

[ Szerkesztve ]

(#8) Cifu válasza #56573440 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amikor valakiről azt írják, hogy dollármilliomos vagy dollármilliárdos, akkor azt nem úgy kell érteni, hogy ennyi forgótőkéje van a bankszámláján, hanem hogy ekkora értéket képviselő tulajdona van. Jeff Bezosnak, Bill Gates-nek vagy Warren Buffetnek is hiába van elvben több tíz milliárd dollárnyi vagyona, ha azt készpénzé / mozgatható tőkévé akarná váltani egyből a részesedéseit a cégeiben, hatalmasat bukna rajta.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) .LnB válasza Cifu (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És úgy egyébként is vicces lenne ha Warren és Bill egyszerre azt mondanák, hogy most szeretnénk készpénzé tenni. Mit eredményezhetne az aznap, az amerikai (és a világ) gazdaságban?! Gondolom lenne hatása.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#10) schawo válasza #56573440 (#7) üzenetére


schawo
titán

Ó, a napi forgalom ennek nagyon sokszorosa. Kerekítési tényező sem. Pillanatok alatt tudnák likvidálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) Diokhan


Diokhan
addikt

...én meg azt sem tudom, mire jó ez az egész virtuális pénz blabla mizéria, elég baja van az embernek a "rendes" pénzzel is, akár van, akár nincs. Mire jó ez, valaki elmondhatná...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#12) UnA válasza .LnB (#5) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egyfajta szerencsejáték, mindig is az volt, szóval nem igazán értem, miért volna meglepő.

(#13) Cifu válasza Diokhan (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én csak koca-pénzügyes vagyok, de alapvetően a krypto-pénznek a 2012-13-as Ciprusi bankválság tett nagyon jót. Addig a tehetősebb európai országok lakosai közül sokan tartották a vagyonukat Ciprusi bankokban, kvázi elrejtve a hazai adóhatóságok elől. 2012-ben szembesültek azzal, hogy bizony attól, hogy bankba rakták a pénzüket, még nem biztos, hogy az jó megoldás, mert ilyen eseteknél bizony nem juthatnak a pénzükhöz, sőt, el is bukhatják (persze ez korántsem újdonság, lásd még Madoff-blama).

A másik jelentős tényező a távol-keleti hasonló körülmény, a helyi bankszféra sok szempontból kezdetleges / nem teljesen kiforrott állapota.

A Crypto-pénzek előnye, hogy (elvben) teljesen biztosan megmarad a pénzed (kivéve az olyan eseteket, mint a hírben szereplő, ugye), és bármikor hozzáférhetsz (bár ugye a Bitcoin esetében a "bármikor" egy meglehetősen hosszú várakozás utáni időpontot jelenthet), amíg a "tárcádban van", addig biztonságban van, no persze a tranzakciók itt is pénzbe kerülnek.

Mivel pedig a crypto-pénzek árfolyama kúszik felfele, és a jelentőségüket már nem lehet félvállról venni (pl. áprilistól már a japán nemzeti bank is hivatalosan elismert pénznemnek tekinti), ezért egyre többen gerjednek rá, ezzel pedig a kereslet továbbra is nő, vagyis az árfolyam is (ami ugye a többi hagyományos pénznemnél inkább kiszámíthatatlan). Öngerjesztő folyamat...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) gambler


gambler
tag

Volt már ilyen korábban is:
https://en.wikipedia.org/wiki/2010_Flash_Crash
Igazából az automatizált kereskedés az oka szerintem.

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#15) schawo válasza Cifu (#13) üzenetére


schawo
titán

(kivéve az olyan eseteket, mint a hírben szereplő, ugye)
A hírben szereplő eset csak a daytradereket érintette. Márpedig aki daytradere adja a fejét, mindegy, hogy mivel kereskedik, az az összes betett pénzéről előre lemondott, legfeljebb örül amikor visszakapja (haszonnal), ha minden jól megy. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) Somatom


Somatom
veterán

Virtuális pénz. Csiribí, csiribá, volt, nincs. Még mindíg csak egy tuti van: Hasitasi nem kér kódot. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) schawo válasza Somatom (#16) üzenetére


schawo
titán

Már hogyne volna, megvan az, csak másnál.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) sztanozs


sztanozs
veterán

Ezek után viszont minden élelmes kereskedő beállított az előző napi átlag -99%-ra Buy-t :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#19) zichie válasza sztanozs (#18) üzenetére


zichie
senior tag

Azért van fordított eset is, amikor majdnem százszorosára ugrott fel az ethereum ára még májusban. http://dwq4do82y8xi7.cloudfront.net/x/IrJetspP/

[ Szerkesztve ]

(#20) sztanozs válasza zichie (#19) üzenetére


sztanozs
veterán

De gondolom ott csak elütött valaki valamit (és jól rácseszett) :D
A mostani esetben az a kérdés, hogy kinek lehetett annyi ethereumja, hogy be tudta vele dönteni az egészet egy pár percre...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) schawo válasza sztanozs (#20) üzenetére


schawo
titán

Nem kellett túl sok, egy kisebb tétel borította be a piacot, a stoplossok gyűrűztek be, mert nem volt szembenálló azonnali vételi ajánlat, ahogy sorra potyogtak ki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) #56573440 válasza schawo (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Ó, a napi forgalom ennek nagyon sokszorosa. Kerekítési tényező sem. Pillanatok alatt tudnák likvidálni."

vs

"Nem kellett túl sok, egy kisebb tétel borította be a piacot"
:F

Akkor most mi? Tényleg érdekel, hogy ha hamar ki lehet pörgetni egy milla dollárt, de egy kisebb tétel beborította az árfolyamot, akkor most mivan?

(#23) schawo válasza #56573440 (#22) üzenetére


schawo
titán

Kis tétel borította be a piacot. Ez elkezdte kiütni a stoplossokat. Csakhogy épp nem állt szemben elég aktív vételi ajánlat, ezért az árfolyam gyorsan megzuhant újabb és újabb stoplossokat kiütve, amivel még mindig nem volt szemben elegendő vételi ajánlat. Így zuhant be másodpercek alatt nullára, ahol egy kis kosárral várta a rendszerből kipotyogó coinokat egy 0,1 USD-s ajánlat, ami szépen felszívott mindent. Összesen nem volt túl sok, amivel szemben nem volt jobb ajánlat (1-2 millió dollárnyi).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Elbandi


Elbandi
aktív tag

a hirtelen bitcoin esesek is mind ugyanez a moka, csak ott kicsit tobb btc kell a lavina inditashoz, a trade botok hamarabb teszik be a buyordert, igy "gyorsan" fekezodik a zuhanas, nem esik 0-ra az arfolyam.

nincs semmi ujdonsag, lehet tovabb menni :)

(#25) schawo válasza Elbandi (#24) üzenetére


schawo
titán

Ennyi. De ugyanez szokott lejátszódni hagyományos forex piacokon is. Csak az ETH piaca még nem elég erős, hogy így nagyobbt zuhan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) Gyurma_13 válasza schawo (#25) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Az ETH beelőzheti a BTC-T? Van erre esély?

(#27) #56573440 válasza schawo (#23) üzenetére


#56573440
törölt tag

Értem. A napi forgalom mérési hibahatarral beboritották. Segítek. Arra utaltam, hogy a racionalizalhato pár milla hamar mert az lofasz, meg egy kis tétel borítja ellentmondás.

De nekem teljesen mindegy, erre kár a magyarázat, mert nem annyira nem szexy nekem, ill nem is vagyok celcsoport...

(#28) schawo válasza #56573440 (#27) üzenetére


schawo
titán

Véletlenül (szándékoltan?) alacsony árfolyamon kitett eladási ajánlat borította meg. Ha csak normál áron akarták volna eladni, akkor simán elment volna.

Minek a sexységéről van szó?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt is látható, hogy milyen "szuper dolog" szabályozatlan környezetben tartani az ember pénzét. Gondolom az SNB-forexbalhéhoz hasonlóan itt is egy csomó stop loss mélyen a limitár alatt teljesült, azaz aki "elővigyázatosan" bevédte a kis tőkéjén most ormótlant bukott...

Ez lehet már a vég kezdete, nekem egyetlen ilyen "nullázós" tüske elég adat ahhoz, hogy egy csokisfánk (nem szeretem) áránál többet ne tartsak az eszközben.

#26: ilyen fiaskókkal nehéz lesz neki. Ez kb olyan, mintha rövid időre 100eFt-ra ugrana 1USD ára.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#30) #56573440 válasza schawo (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én azt olvasom mindenhol, hogy annyira nem volt az alacsony árfolyam amin kitették...

According to White, the multimillion dollar market sell order resulted in a number of orders being filled from $317.81 to $224.48.

(#31) #40553216 válasza Cifu (#4) üzenetére


#40553216
törölt tag

Csakhogy ha a limitet egy lépéssel messze átlépi az árfolyamváltozás, akkor semmit sem ér a limit, mert az a kötés és így a limit alatti/fölötti árfolyam megvan.

(#32) schawo válasza #56573440 (#30) üzenetére


schawo
titán

224 nem alacsony? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) t72killer válasza #56573440 (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy lavina elindításához ez is elég, ha a tétel nagyobb, mint a likviditás. Ezért szokták normális tőzsdéken felfüggeszteni a kereskedést, hogy a robotok ne nullázzanak le értéket képviselő részvényeket, nemzeti valutákat, stb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34) #56573440 válasza t72killer (#33) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én azt értem, én is így látom... Ezért nem hiszem hogy az állítás, miszerint egy milla semmi, mérési hibahatar, megállná a helyét.

(#35) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Egy ekkora zuhanást a valódi tőzsdét nem engednének, a BÉT is pl. max 20 % esést engedélyez(ett korábban, most nem tudom) egy nap, aztán automatikusan felfüggeszti a rendszer.
Érik egy újabb dot.com buborék, amit jó eséllyel BitCoin buboréknak fognak hívni, amikor a legnagyobb tulajdonosok egyszerre kezdik el ezeket a kripto-valutákat valódi pénzre (dollár, CHF, jen, stb., esetleg arany s más nemesfémek) váltani. Hú, akkor nagyon-nagyon sokan fognak koppanni az elúszott vagyonukkal, amihez képest a hazai devizahitel-válság, de még a 10 évvel ezelőtti globális válság is pénzügyi kismiska volt.

(#7) blackrulz Ha begyűjtesz valamit 10 centnyi egységáron, ami aztán hip-hop felugrik 350 $-ra, akkor már meg 3500-szoroztad a befektetett pénzed. Persze tény, hogy azt be is kellene váltani valami másra - bár vannak már helyek, ahol BC-vel is lehet fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#36) schawo válasza Necroman_Mk2 (#35) üzenetére


schawo
titán

És mik a jövő heti lottószámok?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Necroman_Mk2 válasza schawo (#36) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

1-től 90-ig öt, véletlenszerűen kiválasztott szám :D

Komolyra fordítva: a nagy befektetési (tőzsdei, ingatlanpiac, stb.) összeomlásokat mindig egy jelentős felívelés előzte meg az adott szegmensben. Ha néhányan elkezdik az "ez csak még tovább fog emelkedni" mantrát hajtani, akkor, a múltbéli tapasztalatok alapján, bizony előbb utóbb be fog következni a krach. A történelem ismétli önmagát, és sajnos jó eséllyel most is ez fog történni - s nem látok olyan jelet, ami másra utalna.
Egy a lényeg: soha ne tartsa az ember a teljes vagyonát egy éppen hype-olt valamiben, jelen esetben kripto-valutában!

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#38) #56573440 válasza Necroman_Mk2 (#37) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jelenleg masszívan lefele megy a történet. Nem mintha nem erről beszéltem volna, de valahol szerintem de. 237 köré esett aztán a tutimondók szerint úgyis visszamegy most venni kell gondolom

[ Szerkesztve ]

(#39) t72killer válasza #56573440 (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Affene, pedig még a LTC-s kriptolázból maradt néhány hardver, amit ki akartam szórni (szerencsére nem grafkarik, csak ryzerek meg egy lap - de ugyebár aranyláz idején a mosótányér drágább az aranynál)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) schawo válasza #56573440 (#38) üzenetére


schawo
titán

Nem hiszem, hogy túl nagy potenciál lenne egy állandó, masszív inflációval "buttított" valutában. Szóval már a 3xx is nagyon optimista volt a piactól. (Sőt, a 3 számjegyet is túlzásnak tartom, de ez is magánvélemény.) Magával ragadta a BTC.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) Zsopa


Zsopa
tag

Lassan egy hete kapta ezt a KO-t az Ethereum, de azóta is, még mindig kábán szédeleg... vajon hová vezet ez..?

(#42) #56573440 válasza Zsopa (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

Olcsó vgahoz aprorol ;]

(#43) t72killer válasza #56573440 (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, pontosan:R. És záráskor kíváncsi lennék az elmúlt év egyes hónapjaiban belépett bányászok valós profitjára. Teljesen elhiszem, hogy aki még tavaly zsákolt olcsón RX 480-akat, az vastagon profitban marad, de aki 3hete rendelte meg a karikat a "most se késő beszállni" HSZ-ekre, és mondjuk megkapta múlt héten, annak nem jósolok fényes jövőt. Az ETH árfolyamgörbe alá kéne egy hardverapró rx480 árgörbét is biggyeszteni:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44) atok666


atok666
őstag

Koltik is az emberek a kryptopenzuket, vagy mindenki csak csucsul a bevaltott/kibanyaszott BTC/ETH/.... barmilyen?

Atok

(#45) arpii válasza Diokhan (#11) üzenetére


arpii
aktív tag

Én nem vagyok egy pénzügyi zseni, de rendes vagy rendetlen pénz egy kutya, a papír pénz sem ér többet egy papírlap értékénél. Az, hogy a virtuális valuta nem kézzel fogható, és? A papír alapú mögött sincs annyi fedezet, mint amennyi ki van bocsájtva. A lehető legegyszerűbben elképzelve egy armageddon esetén még csak arra sem lenne ideális, hogy kitörüljük vele...

Más:
Valaki meg tudná mondani, hogy mire használják ezt az eszméletlen sok számítási teljesítményt? Azt tudom, hogy pl. komoly kutató cégek bérelnek CPU időt nagy szolgáltatóktól, mert olyan jellegű biológiai számításokat futtatnak, amik egy mezei számítógépen akár évtizedekig tartanának, de kb. ennyi? Egyáltalán ilyesmire megy ez a sok teljesítmény?

[ Szerkesztve ]

(#46) t72killer válasza arpii (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A papír mögött az adott országok gazdasági tevékenysége áll - ennek teljesítménye alapján toszogatja az árfolyamát az illetékes jegybank/a piac. Ahhoz, hogy "nullázódjon" elég nagy katarzis kell, pl egy világháború elvesztése.

A kriptó mögött azok állnak csak, akik veszik, mert valamilyen okból szükségük van rá/azt hiszik, hogy még feljebb fog menni az árfolyama. Ahhoz, hogy összedőljön, nem kell semmiféle armageddon, bőven elég, ha a szükséget más is kielégíti (pl gyors+olcsó banki szolgáltatások), illetve ha egy kismacska ráugrik vmelyik bróker billentyűzetére és beindul a tőzsdepánik. A cikk témája is jelzi, hogy a piacon nincs semmiféle szabályzás, anélkül nullázódhat az ember pénze, hogy bárki piros gombokat nyomogatna Washingtonban és Moszkvában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47) Zsopa válasza t72killer (#43) üzenetére


Zsopa
tag

Hát nem tudom... én azért még nem temetném az eth-ot... Ne feledjük hogy a btc is többször is csúnyán krahholt, bezuhant, és neki is volt több ilyen szédelgős időszaka... de mindet túlélte, ment tovább felfelé... És mostanában elég stabil már, bár bányászni már nem igazán lehet ugyebár... Ahogy lehet hogy befuccsol, kb ugyanúgy lehet hogy megy tovább felfelé és szárnyalni fog... Egyik lehetőség sem valószínűbb a másiknál szerintem. Vagy van valami nyomós érv, vitathatatlan tény, valamelyik mellett? Az hogy ilyen csúnyán bespekuláltak az eth ellen az akár azt is mutathatja szerintem hogy megtették, amíg még lehetett, mert hamarosan már ilyen trükköket nem lehet megcsinálni, ahogy egyre fejlebb megy és egyre stabilabb lesz... Nem?

(#48) t72killer válasza Zsopa (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán lehet, hogy talpra áll - ahogy a mostani bányászszezon is beindult miután az LTC-s hajrá padlót fogott.

Annyit kell csak észrevenni, hogy borzasztóan nagy a volatilitás a piacon. Bizony, simán benne van, hogy a most következő mélypont 70-80%-kal lesz a csúcsértékek alatt (ETH-ban), és azután jön csak újabb felvirágzás.

Spekuláció: attól függ, ki spekulál. Ha egy nagyhal valami okból rászáll - pl Trump ír egy ordas twitter-bejegyzést, akkor nem 5mp-ig fog tartani a tüske lefelé és nem biztos, hogy lesz belőle felépülés:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49) Zsopa válasza t72killer (#48) üzenetére


Zsopa
tag

Most elég csehül áll mindenesetre...
[link] https://ethereumprice.org/

(#50) Zsopa


Zsopa
tag

Lehet hogy most már a zcash a jobb??? :Y
https://www.cryptocompare.com/coins/zec/overview/USD [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.