Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

Üde színfolt egy ilyet látni a sok consumer szutyok közt! :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Blyan


Blyan
félisten

Ma napig a TP-ek a legjobbak. 10 éve használom a különböző modelleket, mindegyik állati jo.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nem tudom van-e rá garancia még, de én biztosan belenéznék miért púpos a billentyűzet. A csuklótámasz után az jön le másodikként szétszereléskor. Az egész művelet nem vesz igénybe 3 percnél többet - csak ki kell tekerni hátul 4-5 darab szemléletes ábrával megjelölt csavart.

(#4) hallador


hallador
addikt

Kár hogy valódi munkagépeket nem tesztel a ProHardver, csak taccssooss ultra szutykokat. Jó volt látni ezt a vasat. Használd egészséggel.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#5) joecontra


joecontra
addikt

Jó a gép, kösz az írást. :R

Üdv,
J

(#6) Zotwoo


Zotwoo
tag

Nagyon jó kis gép. Én mindig is imádtam az IBM Lenovo-kat.
Kár, hogy az én kis X201-esemben nincs jó VGA kártya. Akkor lenne igazán jó masina.

Zotwoo

(#7) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Már rég megfogadtam, hogy a következő gépem nekem is TP lesz.

(#8) Milgram1


Milgram1
aktív tag

jó lett :C
világhírű tdk együttes :DD :DD

(#9) #19617792 válasza blueMerle (#1) üzenetére


#19617792
törölt tag

bizony, nem véletlenül akarok én is majd egy ThinkPadet. igaz csak használtan, és "csak" egy T61-est. :)

(#10) bambano válasza #19617792 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az elődje sajnos megadta magát, a vga kártya bga forrasztásával lehet valami nyűg.
szóval nem biztos, hogy érdemes már t61-be beruházni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) #19617792 válasza bambano (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

gondolom az is Quadros volt?

[ Szerkesztve ]

(#12) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én annó a Thinkpad és a DELL Latitude között vacilláltam, az utóbbi mellett döntöttem, de nem bántam meg :)

A váz itt is van annyira merev, mint a TP-nél, a magnézium háznak köszönhetően. Hihetetlen jó a tapintása mindenhol.

Nekem a TP-vel az volt a legnagyobb bajom, hogy ha ránézek egy idei modellre, olyan mintha egy 10 évvel ezelőttire néznék rá. Oké, hogy munkagép, meg ilyenek, de azért egy minimális design ráférne.

Ez a kijelzőkalibrálásos dolog felkeltette az érdeklődésem. Mi alapján végzi a kalibrálást? Van neki valahol valami szenzora?

ui.: Egy SSD-t biztos beleraknék, ha virtuális gépezel, rengeteget dob sebességben :K

[ Szerkesztve ]

(#13) Atos23


Atos23
senior tag

Teljesen egyetértek a gyártók azon elképzelésével, hogy a csomagolás miatt a gép ne kerüljön plusz kétezerbe. Na meg a fák is számítanak ugye a szittyafalvi őserdőkben.
Jó ez a csomagolás így, csak erős legyen a doboz. Szinte az összes eddigi új gépem leírásai, CD lemezei meg vannak a szekrényben, halál felesleges porfogók, soha nem használtam Őket. Kidobni nincs szívem, viszont költségként benne fekszik kb. 4 doboz söröm ára. Azzal a 4 doboz sörrel tudok mit kezdeni (napkollektor), a papírokkal nem.

Fasza kis gép, a púpos billentyű és a lötyögő akku ebben a kategóriában nem megtűrhető dolog. 3 napos cserére bőven feljogosított volna, én már többször éltem ilyennel DELL XPS-nél. Kár érte.

Sunáznám.

(#14) #19617792 válasza Atos23 (#13) üzenetére


#19617792
törölt tag

tartozékok szerintem inkább fontosabbak. táp oké, bedobhatnának mellé valami jó kis wireless lenovo egeret is. vagy mellékelhetnének egy alap hordtáskát is. tehát megveszik a notit és komplett felszerelést kap a dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#15) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A VGA melyik asztali VGA-nak felel meg?

(#16) KillHates válasza Vasinger! (#12) üzenetére


KillHates
nagyúr

A topcase-ben van egy RGB szenzor a tapipad mellett, az nézi meg, hogy hogyan van beállítva a panel és kalibrálja ha elmásztak az értékek. Viszonylag precíz és nagyon hasznos dolog!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17) Pttypang válasza #19617792 (#14) üzenetére


Pttypang
veterán

Ilyen árkategóriában azért adhatnának mellé valami értelmeset, akármennyire munkába való felhasználásra lenne, akkor is^^

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#18) KillHates válasza Atos23 (#13) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Sunáznám" - marha! :W :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) Stanchore


Stanchore
senior tag

Jó kis teszt, köszönjük! + a gép is rendben van :)

Origin / Steam: Stanchore

(#20) bambano válasza Vasinger! (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

dell: felejtsDELL... nekem nem voltak jó tapasztalataim a dellel...

"ha ránézek egy idei modellre, olyan mintha egy 10 évvel ezelőttire néznék rá.": mert ez direkt ilyen. egy elegáns üzleti öltöny is pont olyan, mint régen, egy elegáns üzletember-táska is olyan. egyébként van már mindenféle csicsás lenovo is, még thinkpad sorozatban is (thinkpad edge y580, z580), ha neked csicsapicsa kell, vehetsz olyat.

"Mi alapján végzi a kalibrálást? Van neki valahol valami szenzora?": meglepetés!!! benne van a cikkben!

"Egy SSD-t biztos beleraknék, ha virtuális gépezel, rengeteget dob sebességben": attól, hogy a ph!-n virtualizációval reklámozzák az ssd-t, az még nem feltétlenül erre való. másrészt az ára, harmadrészt meg virtualizálni szerveren szoktam, nem notebookon. Ez munkagép, nem játszó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) SzalaiG válasza bambano (#20) üzenetére


SzalaiG
addikt

Msata ssd-nek van benne hely?

A VGA melyik asztali VGA-nak felel meg?

(#22) UnA válasza bambano (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Egyetértek veled, ez tényleg igazi munkagép. Nekem egy T420-asom van, azzal is teljesen elégedett vagyok vele, már csak az Optimus támogatás hiányzik.

(#23) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nemrég gondolkodtam egy ilyen vásárlásán. A W530 már sajnos nem ez a kategória, valószínű ez az egyik utolsó kapható Thinkpad.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) Atos23 válasza SzalaiG (#21) üzenetére


Atos23
senior tag

(#25) Xmodule


Xmodule
őstag

mindig nagy lelkesedéssel olvasom a thinkpad cikkeket. Nekem a tetszesemet egy még IBM -es X31 nyerte el. Régi vas de amikor kézbe vettem majdnem elsirtam magam. Az a minöség követendö példa lenne! Szerencsém volt mert nem sokat volt használva de annyira hogy még az illata is mint az újé!:) Azota mar eladtam es lett helyette egy x121e ez is thinkpad igaz csak 12" szoval ez mar kicsit mas. Lett bele egy 128gb ssd es szepen megy. nincs is vele gondom. bar ez a x121e kicsit ilyen kerekitett ez annyira nem tetszik inkabb a regebbi vagy a nagyobb tesok szögletes forma vilaga jön be nekem. meg a touch pad is tök felesleges pöcökegér 4ever:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) Tikakukac válasza hallador (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt x230 teszt múltkor, az messze nem ultratáccs.

A cikkhez: szépséges masina, én is nyomkodnám :K

sutszi: Mi arra jutottunk, hogy így nincs szoros kontakt az egész géptesttel, és nem fő az akksi a procival együtt, így tovább bírja. És ez igaznak is látszik. Több generáció óta ilyen, szóval ez tudatos.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) sutszi


sutszi
veterán

A lötyögő akku miatt nem kell aggódni, sem fanyalogni. Ez kb 1000 éve minden TP-nél így van...legalábbis T60-tól biztosan. Majd tapasztaltabb rókák javítanak, hogy mióta...

Jó gép amúgy... Nem hajolnék el ha utánam dobná valaki.. :K

Egyébként kicsit deja vu érzésem volt, mert emlékeztem, hogy panaszkodtál régen a púp miatt a TP topikban talán...Ezért csak a cikk végén értettem meg, hogy mi ez az időzavar. A púpot valószínűleg a nem megfelelően visszarögzített szalagkábel okozza....ami tipp így látatlanba.

-------------------------------
Nem értem az időnként felbukkanó és a dizájnt bíráló embereket..."mert ez 10 éve ilyen". és akkor mi van?
Ha valamit egyszer jól kitalálnak, és jó, akkor minek változtatni rajta.
Régóta tudjuk, hogy ami jól működik ahhoz nem kell hozzányúlni mert a végén csak el lesz b@szva...Az öregek is megmondták már gyerekkorunkba.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28) Xmodule válasza sutszi (#27) üzenetére


Xmodule
őstag

Az akumulator nekem is lötyögött az x31 es az x121e nél is. Megoldásként tettem alá egy kis papirt mint a két oldalra. Ennyi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#29) sutszi válasza Xmodule (#28) üzenetére


sutszi
veterán

Egyébként nekem is lötyög T61-be...de mielőtt vettem már olvastam róla az összes típusnál ez van...
Nem kell vele foglalkozni, hiszen amúgy sem piszkálod azt a részt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#30) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Ezek a gépek mennyivel jobban tetszenek mint a consumerek :) Régi dell inspironok is még magnéiumból voltak, de a mostaniak nagyon bénák. Thinkpadnél is az edge eléggé vicc lett.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#31) audi100td válasza sutszi (#27) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs már szalagkábel a *10-es széria óta. Az akksi már X41-nél és lötyögött, talán még korábban jellemző volt. Addig nem tűnik fel, amíg nem kilógós változatot használ az ember.

Vasinger!: "Nekem a TP-vel az volt a legnagyobb bajom, hogy ha ránézek egy idei modellre, olyan mintha egy 10 évvel ezelőttire néznék rá. Oké, hogy munkagép, meg ilyenek, de azért egy minimális design ráférne."

Pont ez benne a legjobb, ettől van stílusa, ugyebár tudjuk, "ami új, az rossz!" :D (és mennyire igaz)

[ Szerkesztve ]

(#32) Geller72


Geller72
veterán

Éppen ThinkPad beszerzésen vagyok..Nézegetem a gépeket. Nekem is probléma, hogy eléggé "függő" lettem általuk. :D. És hát az i7 is kellene, szintén. :D. Van egy újabb i7-es proci a láthatáron. Elképzelhető, hogy megvárom, míg azzal is jön ki notijuk. Az tuti, hogy rendszervinyónak, ahogy a mostaniban is, kizárólag SSD jöhet szóba, ODD-t nem használva, evidens, hogy egy plusz hdd kell az SSD mellé, az ODD helyére majd abba is, ahogy ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#33) YADA


YADA
tag

A lotyogo akku nem altalanos, ugyanahhoz a gephez ket akkum van, egyik passzentos, masik lotyog. Az akku gyartojatol fugg szerintem a dolog.

(#34) Tikakukac válasza YADA (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

A rendes, eredeti akksival a összes X-ben kotyog. Ez nem beszállítós dolog, legalábbis nagyon sok modellnél nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) bambano válasza YADA (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem is ez forog a fejemben, hogy az eredeti 6 cellás akksi nem lötyögne, de 9 cellással kaptam, hogy bírja, és ez lötyög.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) SzalaiG válasza audi100td (#31) üzenetére


SzalaiG
addikt

:K :C

(#37) YADA válasza bambano (#35) üzenetére


YADA
tag

Ahogy mondod, nalam 6 cellas a passzent, a kilences a lotyogo.

(#38) hallador válasza Tikakukac (#26) üzenetére


hallador
addikt

Igen az elmúlt évben egy köszi....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) Tubi2


Tubi2
senior tag

Gyönyörű, szent, csodálatos gép.

A W530 már Edge billes? Akkor tényleg ez az utolsó.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#40) audi100td válasza Tubi2 (#39) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, ahhoz hasonló bill. van már abban, máig nem bírom felfogni...

(#41) Tikakukac válasza hallador (#38) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezzel őket kell zargatni, naná, hogy a konzumerek vannak túlsúlyban, ha az fogy ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) stifi válasza blueMerle (#1) üzenetére


stifi
senior tag

pár észrevétel:

a legtöbb thinkpad akksija lötyög. ez annyira gyanús, hogy biztos van valami oka :)
az USB 3 probléma lehet BIOS frissítéssel megoldódik, illetve külön kell hozzá USB 3-as driver attól függetlenül hogy mondjuk az eszköz elvileg jól működik (persze mindez windows alatt, így marad az elsőként említett BIOS frissítés, mint lehetőség)
és az utolsó: szerintem a notebook SSD-vel tud kibontakozni, mindenféle teljesítménypróbánál a HDD a szűk keresztmetszet. nem gondolkodtál még ezen?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#43) dabadab válasza bambano (#10) üzenetére


dabadab
titán

"az elődje sajnos megadta magát, a vga kártya bga forrasztásával lehet valami nyűg."

Az tipushiba T41-eknel. Nalunk a kettobol egyen elojott, kapott egy BGA reflow-t, azota jo.

DRM is theft

(#44) blueMerle válasza stifi (#42) üzenetére


blueMerle
veterán

És ezt miért nekem írtad? :F

[ Szerkesztve ]

(#45) stifi válasza blueMerle (#44) üzenetére


stifi
senior tag

mert a "válasz" és az "új" túl közel van egymáshoz :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#46) JAGER 10


JAGER 10
tag

ThinkPad rulez! :)

(#47) Vasinger! válasza bambano (#20) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én meg pont a nem így látom. Ahány Lenovo-t láttam, mindnek ritka szar zsanérja volt. Úgy lötyögött, hogy az hihetetlen, még a régibbi TP-nél. Ha fingik egyet a légy már attól beremeg. Az első pár Lenovonál aminél ezt láttam, azt hittem, hogy csak egyedi hiba, de nem.

Másrészt láttam már olyan Lenovo-t amire olyan igényesen raktak a kijelzőre belülről fóliát, hogy hullámos volt a képe ha az ember jobban megézte....
NADE!
Attól mert nekem nem voltak jó tapasztalatim a Lenovo-val, attól nem szólom le. Nincs olyan, hogy tökéletes márka, mindegyiknek van valami hibája, csak az a kérdés, hogy ezek a hibák kinek mennyire fontosak.

mert ez direkt ilyen. egy elegáns üzleti öltöny is pont olyan, mint régen, egy elegáns üzletember-táska is olyan. egyébként van már mindenféle csicsás Lenovo is, még thinkpad sorozatban is (thinkpad edge y580, z580), ha neked csicsapicsa kell, vehetsz olyat.

Ez hülyeség. Az öltönyök is rengeteget fejlődtek, ne akard már ezt a hülyeséget bárkinek is bemagyarázni. Tény ami tény, az öltöny ma is egy zakóból, ingből és egy nadrágból áll, de most én nem is radikális változásra, csilivili ujjlenyomatgyűjtő külsőre céloztam, hanem minimális lekerekítésekre, átgondolásokra, akár csak ergonomikus szempontból...

Az emberiséget a változások vitték előre, nem az egy helyben való toporgás. Az én notimat sem a külső alapján vettem, mert speciel nem tetszik annyira, mint pl egy Macbook mondjuk, de mégis sokkal szebb mint egy TP.

attól, hogy a ph!-n virtualizációval reklámozzák az ssd-t, az még nem feltétlenül erre való. másrészt az ára, harmadrészt meg virtualizálni szerveren szoktam, nem notebookon. Ez munkagép, nem játszó.

Ki beszélt itt játékgépről? Fogalmam nincs mit írnak itt PH!-n, de azt tudom, mivel ez az egyik szakmám, hogy virtualizáláshoz sok ram kell és háttértár sebesség. Utána jön minden más. Ha az ember 1-2 virtuális gépet futtat annyira nem érzi meg, de aki kicsit komolyabban gondolja a dolgokat, az nem is ennyivel játszadozik. Ha láttál már komoly szervereket, ott több száz GB-nyi SSD van RAID-be kötve és arról futnak a virtuális gépek, nem véletlenül.

Persze ha nem szoktál virtualizálni a notin, attól még akkor is megéri, rengeteget dob a rendszeren is, sokszor igen jól jön az a több 10 mp.

[ Szerkesztve ]

(#48) Tikakukac válasza Vasinger! (#47) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem szerencséd volt ahhoz a millából ahhoz a pár Thinkpadhoz, amiben fos volt a zsanér. A komplett topikot benyálazva szerintem a legritkább dolog, amit kidob a kereső.

Ezúton megint gratulálnék a Mac-nek, kaptunk a 30-as szériával ULTRACSINI!!! világítós billzetet meg szigetes billt. Nem, nem kell átgondolni semmit, ami jó, az jó. A fogyasztói társadalom által meg az Alma által hangoztatott "a régi szar, az új menő" stílust nyugodtan hagyjuk meg az agymosott embereknek, páran szeretnének rendes port kiosztást és gépeket. És igen, nem pláza körökben megnézik a TP-t, mert dögös, mert más, és nem szappantartó, mint minden telefon meg laptop. Ennyi a titok, nem több.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49) FoxiestFox válasza Vasinger! (#47) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az hogy mi szebb minél, nézőpont kérdése.
Nekem eddig két ThinkPad-em volt / van, egy T40, és most egy T61p, és szerintem bármelyik szebb egy Macbook-nál.
Itt a funkció van elöl, ott a design, és kész.

(#50) sutszi válasza Vasinger! (#47) üzenetére


sutszi
veterán

Ez hülyeség. Az öltönyök is rengeteget fejlődtek, ne akard már ezt a hülyeséget bárkinek is bemagyarázni. Tény ami tény, az öltöny ma is egy zakóból, ingből és egy nadrágból áll, de most én nem is radikális változásra, csilivili ujjlenyomatgyűjtő külsőre céloztam, hanem minimális lekerekítésekre, átgondolásokra, akár csak ergonomikus szempontból...
Az emberiséget a változások vitték előre, nem az egy helyben való toporgás. Az én notimat sem a külső alapján vettem, mert speciel nem tetszik annyira, mint pl egy Macbook mondjuk, de mégis sokkal szebb mint egy TP.

Ez szerintem nem kicsit téves...Először is ha megnézed, akkor a TP-k külseje is változott sok apró részletben.
Azért mert ez valakinek nem veri ki a szemét még ott van...
Az öltönyök pedig némi szabás változáson kívül ugyanúgy öltönyök maradtak mint régen. Ezért hívjuk őket öltönynek...

Egyébként lekerekítést és egyéb csicsát szeretnél? Kérlek fordulj a Thinkpad EDGE széria felé...
Ja, hogy neked a Macbook a vizuális etalon?! Akkor vegyél azt...
A munkatársam egy Macbook Pro (Retina)-val dolgozik így volt alkalmam alaposan megnézni. Szép szép...de ízlés kérdése. Nekem jobban bejön a full fekete szögletes TP külső...
Ennyi erővel ne járjak olyan ruhába amibe járok mert neked(vagy másnak) az nem tetszik? Micsoda hülyeség ez...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.