Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) audi100td válasza Vasinger! (#47) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Én meg pont a nem így látom. Ahány Lenovo-t láttam, mindnek ritka szar zsanérja volt. Úgy lötyögött, hogy az hihetetlen, még a régibbi TP-nél. Ha fingik egyet a légy már attól beremeg. Az első pár Lenovonál aminél ezt láttam, azt hittem, hogy csak egyedi hiba, de nem."

Akkor még nem láttál D630-as Latitude-ot, 4 évesen már a második pár zsanérját emészti, az első pár jó ideig csak durván lötyögött, míg el nem tört az egyik oldalon. Kapott egy bontottat, de ez is kezd egyre elkopni. :U Ennek ellenére azt aláírom, hogy T60 óta jellemző ez a lenovo-nál is, de sok régi IBM gép megfordult nálam, 7-8 éves példányok is, 1 kivételt leszámítva (agyonhasznált X40) egyiknél sem volt ilyen probléma, legtöbbnél minimális holtjáték sem volt észlelhető.

"Másrészt láttam már olyan Lenovo-t amire olyan igényesen raktak a kijelzőre belülről fóliát, hogy hullámos volt a képe ha az ember jobban megézte"

Ez tuti egyedi hiba volt, már ha egyáltalán gyárilag így jött ki az a gép és nem utólag piszkáltak bele. :U

"most én nem is radikális változásra, csilivili ujjlenyomatgyűjtő külsőre céloztam, hanem minimális lekerekítésekre, átgondolásokra, akár csak ergonomikus szempontból..."

De minek? Illetve minimális változtatásokat amúgy is eszközölnek évről évre. Ergonómiában nem tudom hova lehetne fejlődni, még mindig ez a dizájn a legergonomikusabb, azért is néz úgy ki ahogy.

"Az emberiséget a változások vitték előre, nem az egy helyben való toporgás."

Érrezük is a bőrünkön..., kiirtott természet, mérgezett víz/levegő, ipari hulladékkal azonos minőségű élelmiszerek, stb. Tényleg, de jó ez a haladás. :)

[ Szerkesztve ]

(#52) amargo válasza Vasinger! (#12) üzenetére


amargo
addikt

Céges szinten elég sok generációs DELL-t megéltünk az elmúlt 10 évben, volt benne FS korszak is. A DELL-el kapcsolatban elég sok a negatív tapasztalatunk, vannak benne 17" munkagépek és 14"-15"-es vezetői is, a 17"-ek hullanak mint a legyek, szanaszét olvadnak, a kisebbek, meg kopnak és nyeklenek-nyaklanak..
Azért kértem én tavaly TP-t (x220), na meg mert otthon van 3-om :)

audi100td: Ergonómia, az x220 esetén ezzel a hosszított DEL gombbal elégé meg bolondították a lelkemet..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#53) kovsol


kovsol
titán

W és a T széria között mi az eltérés amúgy ? Nekem T420 van meg hozzá dokkoló.

May the Force be with you!

(#54) audi100td válasza kovsol (#53) üzenetére


audi100td
nagyúr

A W az egy mobil munkaállomás ("Workstation"), ugyanarra a kasznira épül mint az aktuális 15"-os T modell, de erősebb benne a proci és a vga, meg úgy általában jobban felszerelt. Régen a W-t is T-nek jelölték, csak a végére biggyesztettek egy "p"-t ("Performance"), a T61p volt az utolsó modell a régi jelölési rendszer szerint.

szerk: Ja, és a "p" időkben még voltak 14"-os modellek is, ez a W bevezetésével megszűnt, illetve egy időben megjelent a 17"-os W700, amit csak a W701 követett, ez a kategória szintén nem elérhető már.

[ Szerkesztve ]

(#55) bambano válasza Vasinger! (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Én meg pont a nem így látom.": szemészeten gyógyítják.

"Tény ami tény, az öltöny ma is egy zakóból, ingből és egy nadrágból áll": tény, ami tény, az öltöny soha nem állt zakóból, ingből és nadrágból, az öltöny zakóból és nadrágból, max. zakóból, mellényből és nadrágból állt.

"hanem minimális lekerekítésekre, átgondolásokra, akár csak ergonomikus szempontból.": a thinkpad az szögletes. mint amit szamuráj karddal faragtak. a rendes bmw pedig hátul hajt, akkor is, ha pár idióta szerint fel lehet rakni egy propellert egy fwd autóra. vannak evidenciák, amiket nem kérdőjelezünk meg. el tudom fogadni, hogy neked nem tetszik a thinkpad designje, de akkor a helyes gondolkodásmód az, hogy nem tp-t veszel, nem pedig az, hogy akkor legyen más a tp. a tp az így tp.

"Az emberiséget a változások vitték előre, nem az egy helyben való toporgás": egyrészről ugye tudunk különbséget tenni a hagyományokhoz való ragaszkodás meg az egyhelyben topogás között, pláne célszerűség esetén, másrészt jó pár országot tudnék mutatni, ahol ragaszkodnak a régihez is, mégis haladnak.

"Ki beszélt itt játékgépről?": aki nem tudta elképzelni, hogy egy notebooknak lehet jól specifikált feladatköre a munkahelyen, és másra nem használom. Ezt a notebookot nem azért vettem, hogy próbálkozzak, teszteljek, beállításokkal játsszak rajta, hanem arra, amire. Nekem valahogy nem hiányzik, mikor kint vagyok a helyszínen, hogy ahelyett, hogy két terminál meg két minicom menne rajta, még fusson valami adott feladathoz totálisan felesleges és irreleváns vmware, xen vagy bármi más szuttyadék.

"azt tudom, mivel ez az egyik szakmám, hogy virtualizáláshoz sok ram kell és háttértár sebesség.": ha tényleg a szakmád lenne, nem csak a szádat tépnéd, tudnád, hogy ilyen túlzó általánosításokat nem teszünk, mert nem igazak.

"Ha láttál már komoly szervereket, ott több száz GB-nyi SSD van RAID-be kötve és arról futnak a virtuális gépek, nem véletlenül.": még egy komoly szervert se láttam, ahol virtualizáltak volna és a szerverekben több száz giga ssd lett volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) lapa


lapa
veterán

tököm kivan már a thinkpadekkel. sorra veszem a következőket, erre mind ugyanaz a tökéletes, békebeli céldizájn. pedig az öltönyök mennyit fejlődtek azóta mindenféle értelem nélkül.

ez a gép meg... hát nem egy x, de falun elmegy. de ha azóta se csavaroztad ki + be a billzetet, akkor még mindig nem érdemled meg. tudom, írtad hogy szerinted ezt a kapitalizmusnak kellene megoldania, de a kapitalizmus elmúlt a 80-as évek végén.

[ Szerkesztve ]

(#57) lapa válasza lapa (#56) üzenetére


lapa
veterán

(a második részt viccnek szántam, csak nem úgy hangzik, bocs)

(#58) bambano válasza lapa (#56) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a cikket több, mint egy éve írtam, csak valahogy elkallódott, nem jelent meg.
most szólt Kalandor, hogy posztolná, ha már dolgoztam vele :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) lapa válasza bambano (#58) üzenetére


lapa
veterán

tudom, olvastam. csak rémlett valami a tp topikból, hogy írtad a billzetet, meg hogy nem te akarsz vele küzdeni. csak azért írtam.

(#60) LNx


LNx
tag

nice buy. :)
Nekem is w520 van itthon, meg vagyok vele elegedve, el se tudom kepzelni, hogy milyen lenne egy mainstream szart nyomkodni (glare, rossz billentyuzet, trackpoint hianya, stb)

viszont azert megvannak a sajat bajai, pl mostanaban neha keptelen felkelni alvasbol.
ha tervezel 1333 mhz-nel gyorsabb memoriat belerakni, akkor ne menj az 1.36-os bios fole, sajnos 1.37-tol 1333 mhz-en limitaltak a sebesseget, pedig az 1866-os dimmek is mennenek benne

Iszonyat jo benne az ultrabayes cserelhetoseg, en kivettem a dvd irot, es ebayrol rendeltem masodik drive-nak ilyen ultrabay adaptert, ugyhogy most ssd van ott. (full sata3)

(#61) all6atos


all6atos
tag

Van aki nézegeti és van aki használja a gépet (pl. thinkilght vs világytós bill). A Thinkpad notebook körökben az ipari formatervezés egyik csúcsa (ergonómiáról nem is beszélve), a folyamatos változás pedig egyértelmű, de ehhez nem elég nézni, látni is kell.

A Thinkpad vonalat csak az idióta trendek tudják elpusztítani. Legyen papírvékony és pillekönnyű, vakítson el egy fergeteges fény és hangorkánnal, de csak mára, mert holnapra már "gagyi, uncsi, sz*r" lesz, akár csak "te"...

Van egy 4 éves R400-am, amit minden nap vihetek a suliba, aminek az akksija nem csak papírnehezék (~3h), amin végigjátszottam a Mass Effect sorozatot. Ha bekapcsolom elindul, nincs kétely, nincsenek szellemek a gépben, nem hullik darabjaira. Sajnos elég csúnyán csattant már többször is a betonhoz hátamon a táskában (hétköznapi, bélésmentes), de érthetetlen módon gyak. semmi baja (egy portnál van begrepedve a váz).

A TP nem mászik az ember képébe, a háttérbe húzódva teszi a dolgát, csak akkor veszed észre, ha kérsz vmit "extrát" és ahelyett, hogy beintene....

(#62) Blyan válasza LNx (#60) üzenetére


Blyan
félisten

mostanaban neha keptelen felkelni alvasbol.

Ez nem valami W7 + TP bug? Az R400-asom pont ezt csinálja, alig akar magához térni alvó módból.
De nyáron pl még nem volt vele ilyen gond.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#63) LNx


LNx
tag

Jaj, es engedjetek meg egy ujabb hsz-t, az elozot hirtelen felindulasbol irtam, es mar latom hogy vannak itt olyan ertelmi "felcsillanasok", amikre erdemes reflektalni.

Szar a dizajn? Ne vedd meg. Nekem nem kene mas. Evrol evre megvan a hardveres update, erre van szukseg. Kicsit visszaestek egyebkent minosegben, azert az IBM fele osszerakast illett volna megorizni. De ugyanakkor a Lenovo kinalja legolcsobban a workstation modelljet ugyhogy "belefer".

Az elozo hsz-ben irtam, hogy utkozben vettek el funkcionalitast, az mondjuk undorkelto lepes volt a Lenovo reszerol.
Masreszt sok gond volt az ssd-kkel (warm boot delay) is, de ezeket nagy nehezen kivasaltak. Ha valaki a Lenovot szidja azt reszben meg tudom erteni, de a Thinkpad dizajn szerintem az abszolute funkcionalitas es ha lehet olyat mondani "minimalizmus" megtestesulese. :)

(#64) LNx válasza Blyan (#62) üzenetére


LNx
tag

nekem egy bios update egyelore talan megoldotta, nem tudom
miota uj ramot kapott, azota csinalja, de nem vagyok biztos benne, hogy van osszefugges
memtest majd megmondja, hogy a rammal van e valami

tobbfele legenda kering amugy, hogy miert van, ha erdekel privatban kuldok relevans linkeket

(#65) Blyan válasza LNx (#64) üzenetére


Blyan
félisten

Persze, jöhet a link, mert érdekel. 2009 óta használom, és csak idén kezdett el lustálkodni sleep mode alatt.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#66) young78


young78
tag

Kicsit több mint 10 éve használok TP-t, mindet használtan vettem, volt TP600, T21, T41, most T60, amíg lehet, kitartok. Anno külföldi vendég jött a céghez ahol dolgoztam egy TP-del, és működés közben cserélte ki a Floppy meghajtót CD-re, szerintem ez fogott meg benne, de ma már trackpoint nélkül nem tudnék létezni és a ThinkLight is jó szolgálatot tesz.
Amúgy : a TP600-már a halálán volt, mikor ellopták, a T21 egyszer alaplapcserés volt és repedezett a háza de a mai napig üzemképes, a kijelzőjének a háttérvilágítása már nem megy de külső monitorral működik, a T41 VGA hibája nekem is kijött, a ház is repedezett, azt roncsként adtam el, most a T60 háza is repedezik már, egyszer el is tört azt kicseréltettem de maradok amíg lehet...

a 4 gép került összesen annyiba, mintha ma vennék egyet újonnan.

[ Szerkesztve ]

(#67) bambano válasza dabadab (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"BGA reflow": erről mesélj bővebben légyszi! leginkább hogy hol csinálnak ilyet megbízhatóan és mennyiért?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) lapa válasza bambano (#67) üzenetére


lapa
veterán

goto thinkpad topik. de azért gondold végig (kérdezz rá) érdemes-e vesződni vele, nekem t43p-n usb portok is hullottak már, nemtom t41 érintett-e. csak hogy nehogy belefeccöld a pénzt feleslegesen. én inkább elrakam már pihenni, fáradt volt már. a t21 jobban bírja, csak az meg már jutubot nem vitte.

(#69) sing1ep1ayer válasza bambano (#67) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Csak írd be itt a Hardveraprón a hardvereknél a keresőbe hogy BGA és megtalálod a választ. ;)

(#70) bambano válasza sing1ep1ayer (#69) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

köszi mindenkinek

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) KillHates válasza bambano (#67) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én csinálom, 9.690,- Ft-ért, garanciával.
Rendesen, BGA-zó géppel:

A ThinkPad-eket már csukott szemmel is szét tudom szedni.
Megvárható, nézhető közben, kérdésekre szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#72) proci985


proci985
MODERÁTOR

köszi a cikket!

jól összerakott, a "két terminál egymás mellett elfér" ergonómiai leíráson pedig elmosolyodtam, kb erről van szó.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#73) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Thinkpad rúlz, én is erről nyomom (T500). Az a jó design-ban, hogy visszafogott, igazi biznissz klássz. De aki kinézetre vesz noteszt, az megérdemli!
Csöndes, hűvös, és minden úgy működik ahogy kell!
A Debianom is egész jól viselkedik rajta, bár a hibrid grafiksszal még bajom lesz.

Az biztos, hogy ha tartják a színvonalat, akkor már csak TP-jaim lesznek a jövőben.

"dell: felejtsDELL..." Ez jó :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#74) bambano válasza KillHates (#71) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha jól látom, Tökölön tökölsz :P
kicsit messze van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) blueMerle válasza KillHates (#71) üzenetére


blueMerle
veterán

Jó tudni hogy van aki foglalkozik ilyesmivel, biztos ami biztos ezt a hozzászólásod elmentettem a kedvencek közé. :R

(#76) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Szakmámból adódóan nekem egyből a kijelző kalibrációval kapcsolatos rész kapta meg a szememet. Külön öröm volt olvasni az értő felhasználói véleményt :DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#77) KillHates válasza bambano (#74) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehhh... a lusta mindenségit :D Jöttek már hozzám Debrecenből is :K
A T41 nem egy donna-tonna, bedobod egy dobozba, amit némi újságpapírral kibélelsz és pár Forintért elhozza a posta. Legalább visszafelé le lesz tesztelve a BGA forrasztás dinamikus terhelésre is:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78) KillHates válasza blueMerle (#75) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R köszi, állok elébe mindenféle perverz hibajelenségnek is

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#79) Napfénysüti

Komoly gép, elfogadnám. :)

Més que un club!

(#80) opeter87


opeter87
senior tag

Jó cikk, jó gép :C

Nekem a mérete már túl nagy lenne, éppen ezért én a T4xx sorozattal nyomom, jelenleg egy T400-al és tökéletes gép.
Ja és ebben is mindkét gyári aksi lötyög. Ez TP "betegség" lehet.

(#81) Napfénysüti válasza opeter87 (#80) üzenetére

T400-ban nekem is kissé lötyögött. Meg a zsanérja is megkopott már így volt 1-2cm holtjátéka. Ennek ellenére nagyon szerettem amíg meg nem adta magát.
Most egy konzumer gépet használok, hát ég és föld a különbség...

Més que un club!

(#82) opeter87 válasza Napfénysüti (#81) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen zsanér is széria "betegség", de ebay-ről olcsón megoldható és utána megint nem gond egy-két évig.
Aksi nem értem, nem zavar, de fura, mert eddig egyetlen gépemnél sem lötyögött, sőt párom Dell E6400-nél két kézzel kell kiszedni olyan stabil. (Elvileg ugye egymás konkurenciája a két laptop)

(#83) Blyan válasza opeter87 (#82) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem R400-asom van (az alja ugyanaz a kettőnek), abban nem lötyög. Szóval fura.

Szerk:

Illetve ha fel-le mozgatom, akkor van egy kis holtjátéka... de ezt elég ritkán teszem. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#84) bambano válasza Napfénysüti (#81) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csak én tudom, hogy mindig két kézzel nyitjuk fel a notebook tetejét?
mert a 7 éves t41-em zsanérja se lötyög, meg ezé sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) Napfénysüti válasza bambano (#84) üzenetére

Én mindig nagyon ügyeltem rá hogy nyitom de két kézzel nem lehetett mert akkor az alsó rész is ment a fölsővel. Magyarán egy kezemmel le kellett alul fognom míg a másikkal középen nyitottam a felső részt.
Utána lehet olvasni ez szériahiba a 400-as gépeknél nem user error. :N
A T41-ednek valószínűleg még jobb zsanérja volt.

Més que un club!

(#86) audi100td válasza Napfénysüti (#85) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pontosan erről van szó, egyszerűen a zsanér minősége jobb volt a régebbi modelleknél és mint ha T510-től felfelé a 15-ös gépeknél megint jó minőségű lenne, az én T510-em sem lötyögött semennyit.

(#87) rgeorge


rgeorge
addikt

Én is ilyen notebookon tolom már majdnem egy éve (egy kicsit erősebb konfig). Olyan, mint egy jó kis amerikai V8-as: megy, mint barom, mindig, mindenhol. Már SSD van benne nyár óta, de igazából már a HDD-vel is iszonyú gyors volt. És nem az abszolút sebessége számít, hanem az, hogy szinte mindegy, mik futnak éppen, mindig ugyanolyan a sebessége. Elképesztő. A kijelzője a legjobb nem IPS, ami létezik, talán egy-egy DELL és HP szintén fullHD kijelző hasonlítható hozzá. A kalibrálás leírása kicsit pontatlan: a kalibrálás előtt kérdez rá a felhasználási területre és ez alapján kalibrál.
Ami még nagyon tetszik, hogy egyáltalán nem látszik munkaállomásnak. A W betűn kívül egy, az egyben egy T520, a lényeg belül van, de ez pl. a súlyán abszolút nem érződik, csak a tápén, ami tényleg egy tégla. De még így táppal együtt is könnyebb, mint más 15" munkaállomások.
Nekem az USB3.0-al sincs gondom, használom több HDD-vel Sharkoon házban ill. egy Toshiba külső HDD-vel is, tápprobléma még nem volt velük, használtam párhuzamosan is kettőt.
A HDD-vel volt csak kisebb félreértésből származó probléma az elején, a speciális Lenovo firmware a Seagate HDD-n egy SMART értéket másra használt, így pl. a HD Sentinel is óránként romló kondíciót jelzett.
A kinézetről pedig nem érdemes vitatkozni. Ez egy japán hagyományokkal rendelkező dizájn, amit őriznek, amíg lehet, nagyon helyesen. Még a drágább kommersz notebookokban is utalnak rá (Edge, L), mert szinte mindenki tudja, mit takar ez a fekete doboz.
Akinek nem tetszik, az ne nézze, vegye. De előtte próbálja ki, mert lehet, hogy meggondolja magát.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#88) inferno88


inferno88
őstag

Nagyon jó cikk lett!

Imádom a thinkpades témákat.Kicsivel több,mint 2 éve szerettem volna notebookot venni,a laposok témájában még nem mozogtam otthon.Először a consumereket bambultam,de egy barátom e6400-ese is tetszett.Ő mondta nekem mindig,hogy lehetőleg csak üzleti kategóriából válasszak.

Nézegettem a thinkpadeket a különféle review cikkekben,a tudás tetszett,a külső sem volt rossz a képeken.
Az Allee-ban sétáltam,egyszer csak barátnőm rámutat a notebook.hu boltjára.Nem arról a gépről beszéltél?Olyan voltam,mint Szimba,ahogy a kamerák rázoomolnak az arcára a bivalycsorda láttán: üzlet közepén,reflektorral kivilágítva a T510,idő lelassul ...kicsit megfogdostam,hogy tényleg annyira brutál hatása van-e,mint emlegetik,kicsit pötyögtem rajta.
Love at first sight!

Nagy mákom volt,mert egyik kolléga a hardveraprón árult egyet újonnan,ezzel megspóroltam 100k-t :D

Nálam az akku nem lötyög,2 év után a zsanér még mindig betonstabil.

Semper fi!

(#89) #19617792 válasza inferno88 (#88) üzenetére


#19617792
törölt tag

ne kínozz!! :O nekem is volt élőben szerencsém egy-kettő ThinkPadhez és én is imádom. T61-est, vagy T400-ast akarooook. :O

(#90) audi100td válasza #19617792 (#89) üzenetére


audi100td
nagyúr

T400-zal jobban járnál, már nem olyan sok a difi árban, viszont DDR3-as, így olcsón bővíthető 8GB-ig, és kevesebbet eszik, azaz hűvösebb, ráadásul hangtalan, a tapi is nagyobb (már aki használja).

(#91) #19617792 válasza audi100td (#90) üzenetére


#19617792
törölt tag

én is emiatt gondolkodom inkább azon. újabb, kicsit gyorsabb. méretre 14" lenne nálam a tető, elég nagy, de nem túl nagy. súlyra is még jó nekem. egy integrált VGA-s is megfelelő lenne, mert nem igazán játszanék rajta.

(#92) opeter87 válasza #19617792 (#89) üzenetére


opeter87
senior tag

T400, ahogy audi100td is írta. Alig drágább, de ddr3 és szerintem hosszabb ideig lesz hozzá alkatrész, mint a t61-hez.
Egy SSD kell bele és egy 6 vagy 9 cellás aksi és évekig lesz egy iszonyatosan jó és gyors géped. Nekem is ez van 6 cellás aksival közel 5 órát megy, az SSD-vel pedig néha gyorsabb, mint az asztalim.

(#93) bambano válasza opeter87 (#92) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor az asztaliddal van probléma :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#94) #19617792 válasza opeter87 (#92) üzenetére


#19617792
törölt tag

egy 6 cellás akksi is elég lenne, az SSD meg alap! optikai meghajtó helyére menne egy caddy, abba SSD. asztali gépemben is van SSD, szeretem is, mikor klikk-betöltött és nem klikk-krákárkárkárgágrákgrág-betöltött. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95) opeter87 válasza bambano (#93) üzenetére


opeter87
senior tag

Igen tudom :DDD , abban még nincs SSD (256-osok ára sztem még sok, így várok vele, notiba elég volt a 128 - azzal nem játszom).

#94 EarL 007
HDD helyére menjen az SSD a caddy a HDD, de egyébként én is pont ugyanígy csináltam.

(#96) bambano válasza opeter87 (#95) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyébként nem értem ezt az ssd mániát, asztali gépnél meg pláne. elég gyors diszkeket meg sok ramot kell venni, oszt jónapot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#97) opeter87 válasza bambano (#96) üzenetére


opeter87
senior tag

Programbetöltésnél nagyon sokat számít, játékoknál (állítólag) számít, általános rendszer gyorsításban sokat számít, notiknál számít, hogy kevesebbet fogyaszt. Emiatt vettem a notiba SSDt.
Ezek közül kinek mi a fontos. Én úgy vagyok az asztalinál, hogy vettem egy nagy (2TB) HDD és majd veszek egy SSD. Mindig is legalább 2 winyóm volt (rendszer és adatok fizikailag külön) - hosszú ideig nem volt saját asztalim, de most vettem, így értelem szerűen a rendszernek már SSDt vennék, ha jó áron lenne.

(#98) dabadab válasza bambano (#96) üzenetére


dabadab
titán

"egyébként nem értem ezt az ssd mániát, asztali gépnél meg pláne"

Probaltad mar? Gyors diszket meg nem nagyon lehet venni, mindegyiknek szanalmasan alacsony az IOPS-e SSD-khez kepest. (Es akkor a zajszintrol meg nem is beszeltem, pedig nalam az is fontos tenyezo volt, hogy ne zorogjon HDD a gepben, ha mar egyebkent csendben van.)

(#97) opeter87: a "kevesebbet fogyaszt" reszre nem vennek merget, amikor utoljara neztem teszteket, akkor gyakorlatilag nem latszott semmi kulonbseg a hdd-s meg ssd-s uzemido kozott.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#99) Blyan válasza #19617792 (#89) üzenetére


Blyan
félisten

Egy R400-zal sem járnál rosszul, ami nem sokban különbözik a T változattól. ultrabay akksi hiánya, pár mm-rel vastagabb, és kisebb a proci kínálat - na meg gyárilag csak 1 év gari van hozzá.

Sajnálom, hogy megszüntettek az R sorozatot, bár leginkább a 400/500 volt nagyon tuti, azok aztán tényleg jók voltak.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#100) amargo válasza bambano (#96) üzenetére


amargo
addikt

Eclipse :U
Csak egy példa. Tudsz olyan disk-et, ami van olyan gyors mint egy ssd?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.