Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) dezz válasza Cifu (#241) üzenetére


dezz
nagyúr

"Azért ennyire szvsz nem egyszerű a dolog. Például erős tippem van, hogy egyes gyártóknál úgy jönnek ki néha nehezen hihető értékek, hogy a teljesen fekete képnél leveszik a háttérvilágítás mértékét, majd a teljesen fehér képnél meg felveszik maximálisra, vagy valami hasonló végletes módszerrel állapítják meg az eltérést."

De hát pont arról beszélek, hogy dinamikus kontraszt-szabályzásnál éppen ez történik automatikusan (plusz a képtartalom ettől függő átszámolása, hogy a fényesebb részek fényessége állandó maradjon). Mindezt persze a felhasználó fényerő-beállítását figyelembe véve, szóval az lesz a felső határ. Namost, a kontrasztarányt mindig is max. fényerőnél mérték a gyártók.

"Volt alkalmam együtt tesztelni Panasonic FullHD plazmát (42PZ85) és egy Samu LCD-t (40A656). Az egyik 1.000.000:1 dinamikus kontraszttal bírt, a másik 50.000:1 (egyes gyártói oldalakon már 60.000:1) értékkel. Embertelen nagy különbség, ugyebár kerek 20 szoros eltérés. Nem volt alkalmunk műszerrel bemérni, de a fekete terén a plazma egy picivel jobb volt (az LCD a bevilágítás miatt maradt alul, ha 1-esre, 2-esre vettük a fényerőt, akkor viszont ugyanolyan jó volt már, mint a plazmáé, amit szintén levettünk a padlóra), viszont világos képnél az LCD 6-os, 7-es fényerőn (10 a max.) is "túlvilágította" a plazmát, holott azon max.-ra vettünk mindent (az LCD-n 10-es értéket beállítva pedig szó szerint elnyomta a kicsivel feljebb és mögötte lévő plazma képét)."

1. Mit jelent ez a "picivel jobb fekete"? A Plazma is világított kicsit full-fekete tartalomnál, csak valamivel kevésbé, mint a másik? Vagy az teljesen fekete volt, és az LCD látszott kicsit? Utóbbi esetben könnyen meglehet a 20x-os különbség... A szem irtóra érzékeny műszer, egy sötét szobában (amihez alkalmazkodik is) egészen minimális fényt is észlel. Így az igazán sötéthez (ami műszerrel nem az) képest a derengés nyugodtan lehet 20x annyi fény. Az abszolú 0-hoz képest meg végtelen sok. :)
2. Teljesen sötét szobában néztétek? Ami enynén megvilágított szobában halvány derengés, az teljes sötétben arcbarnítónak tűnhet. :)
(+1. Nem lehet, hogy esetleg ki volt kapcsolva a dinamikus szabályzás a plazmán?)

Ugyanakkor, fényerőben pl. egy másfélszeres különbség is feltűnő.

"Rendben, elhiszem, hogy a plazma kontrasztja jobb valamivel. De nem 20x jobb azért..."

Ha a fekete valójában 20x sötétebb, az máris 20x-os kontraszt-arányt jelent, azonos full-fehér fényerő esetén.

"Amit még el tudok hinni, hogy például az F96-os Samusung esetében tényleg tudnak embertelen értéket nyújtani. Ezt ugyebár a HDTVtest.co.uk kimérte. A fekete esetén 0cd/m2 értéket kaptak. A TV képernyője semmi fényt nem bocsátott ki, abszolute. Itt méréssel is írnak erről."

Naná, mert olyankor a LED héttérvilágítás full-off. (A CCFL-t nem lehet teljes kikapcsolásig finoman szabályozni.)

[ Szerkesztve ]

(#252) dekoninck válasza pelikan45 (#244) üzenetére


dekoninck
aktív tag

"En 3 Samsung tv-vel jartam meg fel ev alatt aztan jott a harmadik helyezett LG ket honap alatt 2."
Hűha, ez már valami. :) Egy rossz Samsung után egy másik rossz Samsung, ezek után még egy Samsung???
Én igénytelen vagyok, van egy 4 éves Sony Trinitrion tévém :R oszt jónapot.

(#253) dezz


dezz
nagyúr

Kicsit témába vágóbban. Írják itt egyes "áruházpártiak", hogy oda nem nézelődni meg próbálgatni illik járni, hanem vásárolni.

Ugyanakkor, mint kiderült, a gyártók fizetnek azért az áruházaknak, hogy az ő portékájuk jobban szem előtt legyen, stb. Plusz még ezeket a promótereket is fizetik az áruházak helyett. Tehát, az áruház területe egyfajta fizetett reklámfelület.

Ergo, meg van fizetve a mi nézelődésünk... (Sőt, még nekünk is kellene fizetniük érte, hogy kitesszük magunkat a reklámjuknak. :D )

Azt is mondhatjuk, a márkabolt bevonult az áruházakba. Namost, ha én bemegyek egy márkaboltba, örömmel mutogatnak mindent, még akkor is, ha nem vásárolok (abban a reményben, hogy ha nem ott, akkor majd máshol vásárolom meg azt a bizonyos márkát -- a gyártónak ez végülis mindegy). (Bár nem ismerem a márkaboltok hátterét.)

[ Szerkesztve ]

(#254) szab.tam válasza dezz (#253) üzenetére


szab.tam
nagyúr

egy márkaboltnak is csak akkor van haszna, ha ott veszed....
kicsit más a helyzet egy importőr-forgalmazó bemutatótermével. de ott sem rugdosnak meg, ha náluk rögtön meg is rendeled. :D
egyébként a legsötétebb képviselők az lg-nél vannak. voltam a lurdy háztól nem messze lévő kp-ukban, és ott még úgy-ahogy válaszolt egy csóka, de a westend mm-ban volt a csúcs:
1. én mutattam meg neki, hogyan is kell belépni az lg szervízmenübe.
2. hiányoltam az lg-ken a fejhallgató kimenetet. azaz este halgassa mindenki a műsort, ha kell, ha nem.... erre ő kifordította a polcról a tv-t. meglátta az "pc audio in" feliratú kis jack-et, és az ott lebzselő haverja discman-jéből elkérte a fülest, és bedugta oda..... erre húbazze mormogással elfordultam, de ő invitált volna vissza egy kis további kutatásra.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#255) szab.tam válasza szab.tam (#254) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, egy kis kieg: ez általánosítás volt, hogy az lg-sek a legsötétebbek. a tapasztalataim kb 2 évesek, akkor vettek fel több képviselőt egyszerre, és minden gyakorlat nélkül kicsapták őket az áruházakba. ma mi a helyzet náluk, nemtom.

és azért van ekkora pofám, mert érettségi után elvégeztem egy műszaki cikk eladói iskolát. dolgoztam keravillban is. és nagyon sokat dolgoztam üzletben, üzletkötőként, most ingatlanosként. és amit hiányolok minden hasonló, ügyfelekkel, vevőkkel foglalkozó dolgozóban, ha nem tud valamit, azt megmondjaaaaaa! nem. ehelyett mindenki el kezd hablatyolni, nehogy kiderüljön, hogy hülye. pedig pont ezzel járatják le magukat. én általában rögtön megmondom: nem tudom, utánanézek. piszok nehéz, de legtöbbször megteszem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#256) Terminator_ válasza shtml (#243) üzenetére


Terminator_
tag

Eléggé cinikus a viselkedésed,de engem nem igazán izgat aki személyeskedik az te vagy,mindenkinek van véleménye az enyém ez ha nem értesz egyet az nem azt jelenti hogy vitába szálj a semmi miatt!Nálatok van segítőkész ember az a lényeg.üdvözöllek

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#257) Cifu válasza dezz (#251) üzenetére


Cifu
nagyúr

De hát pont arról beszélek, hogy dinamikus kontraszt-szabályzásnál éppen ez történik automatikusan

Őőőő... szerintem itt valami félreértés van. Ha a háttérfényerőt állítod a TV menüjében, akkor azzal befolyásolod a maximális / minimális fényerőt is. A technikai háttér nem világos előttem, de ha 1-esre veszed ezt az értéket a TV-n, akkor a fényereje egy teljesen fehér képnél bizony nagyon halovány, míg maximális értéknél kiolvad a szemed szinte. Pedig mindkét esetben működik ugye a dinamikus kontraszt...

1.: Annyit tesz, hogy alig észrevehető a különbség.
2.: Természetesen elsötétített szobában.
+1.: A dinamikus fényerőt nem nagyon szoktam kikapcsolni, a 2008-as plazmák és LCD-k esetében nagyon durván alátesz a kép kontrasztjának, ha kikapcsolja az ember. Mintha egy 4-5 éves LCD TV-t nézne az ember...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#258) shtml válasza Terminator_ (#256) üzenetére


shtml
őstag

Még mindig nem érted, de nem baj. Talán majd ha nagy leszel...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#259) Terminator_ válasza shtml (#258) üzenetére


Terminator_
tag

Legyen a tied az utolsó szó nagyfiú.
Nem tudom mit nem értek,de úgy gondolom hogy olvasni már megtanultam.

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#260) dezz válasza Cifu (#257) üzenetére


dezz
nagyúr

Mint írtam, "Mindezt persze a felhasználó fényerő-beállítását figyelembe véve, szóval az lesz a felső határ.", szóval, max. értéken a max. és a lehetséges min. között szabályozza a héttérvilágítás fényerejét, közepes beállításon 50% és a lehetséges min. között, stb.

2., Vaksötét szobában? Ez kulcsfontosságú, mert mint írtam, halvány megvilágításnál is jóval kisebbnek tűnik a különbség a feketék között, mint teljes sötétségben.

+1., Hihi, akkor ennyit arról, miszerint nem számít a dinamikus kontraszt. Azok súlykolják ezt, akik el akarják adni a beragadt korábbi készletet...

(#261) Jóda válasza dezz (#260) üzenetére


Jóda
csendes tag

Szia most akkor kell nézni a kontrasztarány vagy sem?Ha valahol normálban van kiírva és nem dinamikusban akkor annak mi az átszámitási lehetősége ha össze akarom hasonlitani,hogy melyik a jóbb?

(#262) Cifu válasza dezz (#260) üzenetére


Cifu
nagyúr

2.: Hát kimérni nem tudtam, de kívülről nem nagyon jött be fény amikor ezt néztük. Viszont az erősítők, beltéri egységek, asztali lejátszók LED-jei, kijelzői adtak némi fényt, tehát nem vaksötétről van szó ilyen értelemben.

+1.: Igen, én is néha vakarom a fejem, amikor azt kérdezi valaki, hogy kikapcsolható-e a dinamikus kontraszt ennél vagy annál a modellnél. Megértem, hogy egyeseket zavar a dinamikus kontraszt esetén néha tetten érhető fényerő változás, tavaly még ez volt a Plazma TV pártiak egyik fő támadási felülete az LCD TV-kkel kapcsolatban. Erre tessék, kijöttek a 2008-as Panasonic és Samsung plazmák szintén dinamikus kontraszttal. Ráadásul ha kikapcsoljuk, tényleg látványosan romlik a kép kontrasztja, tehát nem is éri meg macerálni... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#263) Cifu válasza Jóda (#261) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem nekem szólt a kérdés, de azért leírnám a saját véleményemet. ^^

A kontrasztarány inkább útmutatónak jó, ad némi támpontot arról, hogy milyen lesz a TV kontrasztaránya, de nem szabad pusztán a számoknak hinni, és ez alapján dönteni vásárlásnál. Ad némi támpontot, mert azért egy 33.000:1 dinamikus kontrasztú Sony W4000 képe bizony kontrasztosabb, mint egy 16.000:1-es V3000-esé.

A végső csapás az, amikor a kontrasztarányból egyesek arra következtetnek, hogy milyen egy TV feketéje. Egy 508-as Pioneer plazma kontrasztaránya 16.000:1. Papíron sehol sincs mai LCD TV-k (átlagosan 15.000:1 - 50.000:1) vagy plazmák (átlagosan 300.000:1 - 1.000.000:1) adataihoz képest. De olyan mély a feketéje, hogy az valami brutális, elsötétített szobában szinte semmi fényt nem látni a képernyő felől ha teljesen fekete képet jelenít meg (márpedig az áltagos LCD és plazmaTV-k képarnyője azért "világít" egy kicsit ilyenkor is). Az már más kérdés, hogy ezért ~2x annyit kér el a Pioneer, mint egy Samsung, LG vagy egy Panasonic, és az árban nincs benne sem a hangszóró, sem a talp, azokat külön kell megvenni hozzá...

Bakker, most micsoda bajban vannak azok, akik eddig koreai cégek iránti elfogultsággal vádoltak... ;]

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#264) Jóda válasza Cifu (#263) üzenetére


Jóda
csendes tag

Köszönök,de ugye sok emberbe beleszugerálták azt,hogy a kontrasztarányt kell nézni és vannak akik meg se nézik milyen technikai tudással bír egy tv csak "ennek jó magas a kontrasztja ez tuti jó lehet".

(#265) dezz válasza Cifu (#262) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha a tévéket kikapcsolva láttátok a szobát, akkor nem volt vaksötét sötét.
Mindegy, ilyen körülmények között mindkettőnek szürke volt a feketéje, csak az egyik valamivel sötétebb? Mert akkor tényleg nem nagyon van meg a 20x különbség. Ha az egyik (szemre) fekete volt, a másik sötétszürke, akkor esetleg meglehetett a 20x különbség. De ha mindkettő (szemre) fekete volt (gondolom, nem), nos akkor oda műszer kell.

Mindenesetre, a CCFL héttérvilágítást nem lehet teljes kikapcsolásig visszaszabályozni, így a CCFL-es LCD-k dinamikus szabályzással sem lehetnek teljesen feketék. A plazmánál szerintem jobb a helyzet ebből a szempontból. Meg persze a LED-es háttérvilágítású LCD-knél is (azt egyébként is gyorsabban és precízebben lehet szabályozni).

Persze lehet, hogy esetünkben kicsit kozmetikázták is a számokat. :)

(#261) Jóda: Figyelembe kell venni, de pl. egy 8500:1 nem feltétlenül láthatóan jobb egy 7000:1-esnél. Az sem mindegy, hogy a feketéjükben térnek el az összehasonlított cuccok, vagy a max. fényerőben.

Én mindenesetre már nem vennék dinamikus kontraszt nélkülit. Viszont vásárlás előtt megnézném, mert nem mindegy, hogy van megoldva, finomabban szabályoznak, vagy ugrásokkal, stb.

(#266) dezz válasza dezz (#265) üzenetére


dezz
nagyúr

"nos akkor oda műszer kell" -> viszont akkor meg már nem is nagyon számítana. :D

(Közben látom, Cifu is válaszolt.)

(#264) Jóda: Nem tudom, ki súlykolta, de sosem egy paramétert kell nézni.

(#267) Nándiee


Nándiee
tag

Látom nem igazán csipázzátok sajnos az eladókat... Holnaptól én is egy médiában leszek Samsung promóter, és sajnos ez is egy meló, hogy le "támadjuk" a vevőket, mert ha nem jók az eladási statisztikák, akkor mint mindenhol, sajnos itt is megválnak a hostoktól. Amúgy meg nem minden promóternek az az élete hogy rád tukmálja a tvjét...Az meg hogy megkérdezi hogy segíthet e szerintem még nem a világ vége.

[ Szerkesztve ]

(#268) szab.tam válasza Nándiee (#267) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hajrá! jó munkát! :C

- segíthetek?
- igen. nagyon viszket a bal herém.... :D

dolgoztál már kereskedelemben? (közvetlen vevő kontaktra gondololk). én már igen.
kiképzés meglesz! :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#269) Nándiee válasza szab.tam (#268) üzenetére


Nándiee
tag

Ez enyhén off, de még nem, első munkahely...:D. De pozitívan állok hozzá.
Amúgy ha PH!-is annak számít akkor már igen...:D

(#270) Borisz76


Borisz76
veterán

Így szeretem..........ha zajlik az élet.

A munkarészhez pedig csak egy megjegyzés :

Emberekkel bánni a legnehezebb. Tudom mert sokat dolgoztam már műszaki és egyéb üzletekben. Jelenleg pedig szállodában dolgozom.....és ott sem jobb :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#271) shtml válasza Nándiee (#267) üzenetére


shtml
őstag

Azt már elolvashattad itt, hogyan nem érdemes csinálni ezt a munkát. Sok sikert!

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#272) Cifu válasza dezz (#265) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, a két TV valós összehasonlításához nem volt műszerünk, csak a szemünk. A szerint viszont azért nem volt 20x különbség a kettő között...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#273) Cifu válasza Nándiee (#267) üzenetére


Cifu
nagyúr

A félreértések elkerülése végett: nem az eladókkal van a baj, hanem a nem felkészült, agresszív eladókkal. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#274) Magnum_


Magnum_
nagyúr

pár napja a tescoban egy zsiros haju nö smst irogatva elállta anyomtatókat (ott dolgozo) mondtam neki udvarisan hogy elnézést szabad lesz, mire ö flegmán igeeen? én neki, hogy mégeccer szabad lesz szeretnék vásárolni itt önöknél, pénzt itthagyni, erre ö tegezve, jo akkor szolsz, és odébbmegyek :F na utána eldurrantam és elküdtem a halálfa@ára... szovaé ezek a mai eladók szuperek :((( :(((

I humbly and respectfully decline™

(#275) _szacsi_ válasza Cifu (#273) üzenetére


_szacsi_
csendes tag

Ebben van egy nagy igazság!
Én a héten voltam a polgári outletbe.Soha nem voltam még outletbe , úgy felvoltam előtte csigázva ,hogy annyi jó cucot tudok majd venni olcsón. De már azon felidegesitettem magam ,amikor bementem az első üzletbe lerohannak az eladók h,ogy mit adhatok ,nem mondok semmitse még nem is néztem meg egy pólót sem,de már mutassa nekem az ótlett áras rövidnarágot ,hogy ezekből van méret,gondoltam magamban ki nem sz@rja le,de ez minden boltban igy volt,lerohantak,utánna kicsit finoman elküldtem őket.Ha meg kellett valamiből méret akkor meg az istenért nem keresték volna.Az ótlett árakról meg annyit ,hogy egy nagy átbaszás az egész,semmi sem akciós,csak irják ráfele a ruhákra a has árakat azt lehuzzák és irnak rá egy 10%kevesebbit vagy még drágábbat.Soha többet nem megyek ótmenti ótletbe ,még az eladók is felidegesitettek.
5 óra vásárlás alatt egy atlétát vettem.Na ezért elmehettem 150km-re. :o
off

Hakuna Matata ---> semmi vész

(#276) gaborv válasza Cifu (#273) üzenetére


gaborv
csendes tag

Sziasztok

Elolvastam Cifu történetét, illetve a kommenteket is, erre szeretnék reagálni.
Az itt kommentezők nagyrésze soha nem állt a "másik" oldalon, és igazság szerint fogalmatok sincs arról hogy ez milyen érzés. Ha tudnátok jókat röhögnétek az egész történeten.
Le kell szögeznem hogy ismerem az illetőt akiről beszéltek, le kell szögeznem hogy a szakmai tudását semmi esetre sem kérdőjelezném meg, és ez nem merűl ki a JVC TERMÉKEK ismeretével, és ide ne csak a TVket értsétek hanem a többi elektronikai kütyüt is. Emelett tisztában van a többi gyártó termékével is, és a tapasztalata az nem 3 vagy 5 tv nyomkodásából adódik hanem akaratlanul is napi szinten kapcsolatban van a termékekkel és a többi promóterrel is és ő az az ember akit érdekel és szereti is amit csinál. Az hogy neked ebből mi jön le az más kérdés. Én ugy éreztem hogy a történeted azért kisarkított mert Te mentél oda a barátoddal, hiszen TÉGED kért meg, ezért aztán mikor az illető más véleménnyel volt mint TE ez személyes sértésnek vetted és mindenáron be akartad bizonyitani hogy kinek van igaza. A barátod annak hisz akinek akar, a külömbséget láttátok a tvk között. Ha jól értem azért a JVCnek szebb volt a képe.... Én mint laikus LÁTOM melyiknek szebb a képe és ezt arra fogni hogy ez azért van mert más a jel nagy baromság, mindegyik tv ugyan arról a jelforrásról megy, kérdezzétek csak meg. Arról senki nem beszél hogy az illető volt olyan kedves és megpróbált a problémátoknak utánanézni és telefonált, az ne az ő hibája legyen hogy nem vették fel. Ez szerintem bárkivel előfordulhat, vagy te mindig felveszed??
Az meg hogy keveritek a promótert meg az eladót mint fogalmat... nem ugyan az a dolguk.
Tudom hogy mivel nem vagyok őstag sőt csak ezért a kommentért regisztráltam a véleményem nem számit. Az éremnek van egy másik oldala mindig.. és még valami, SÜT A NAP CIFU! :(

(#277) vtechun válasza gaborv (#276) üzenetére


vtechun
veterán

Hát Cifu se egy jöttment laikus. A hozzászólásai 99 %-a biztos az LCD TV témában íródott.

(#278) gaborv válasza vtechun (#277) üzenetére


gaborv
csendes tag

a laikus én vagyok. az meg hogy ki ért jobban a tvkhez szerintem itt nem fog eldölni. a kérdés az hogy a megvásárolt tv vagy az ajánlott tv a jobb. persze ehhez tudni kellene hogy mire fogja használni. ha nem pct köt rá akkor kérdezem én, miért nem azt vette meg amelyiknek szebb volt a képe? Presztizs kérdést csinalni ebből... és az még mindig nem biztos hogy a JVC valóban produkálja azt a hibát amiről beszélnek. Persze azt rögtön elhisszük egy "profi" szerelőnek hiszen ők tévedhetetlenek. ugye? ;)

(#279) (Kolombusz) válasza gaborv (#278) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hát neeem, biztosan csak kitalálják a userek, hogy hibázik a jvc az adott esetben.

(#280) Cifu


Cifu
nagyúr

Az itt kommentezők nagyrésze soha nem állt a "másik" oldalon, és igazság szerint fogalmatok sincs arról hogy ez milyen érzés.

Értem. Tehát a mi hibánk minden? :C

Én ugy éreztem hogy a történeted azért kisarkított mert Te mentél oda a barátoddal, hiszen TÉGED kért meg, ezért aztán mikor az illető más véleménnyel volt mint TE ez személyes sértésnek vetted és mindenáron be akartad bizonyitani hogy kinek van igaza.

Ha így lett volna, beléfolytom a szót, és közlöm, hogy köszönjük a segítségét. Ehelyett hagytam, hogy elmondja amit akart. Mi meghallgattuk. Fent olvashattad miket hallottunk.

Ha jól értem azért a JVCnek szebb volt a képe....

Ehhem, én erre mondtam azt, hogy ne higyj a bevásárlóközpontokban kiállított TV-k képének.
De ha nekem nem hiszed el, hogy ez a tapasztalat, olvass bele az LCD TV topicba. Elég sokan látják még így. A blogba is beleírtam, hogy én kételkedem abban, hogy azonos feltételek voltak adottak a kiállított TV-knél. Ez persze csak feltételezés. Mindenestre tényleg a JVC lenne a világ legjobb gyártója, ha a belépő szintű modelljének jobb képminősége lenne TV adás esetén, mint egy magasabb árkategóriájú Samsung vagy Sony készüléknek. Valahogy mégsem ettől zengenek az általam olvasott fórumok és szakmai oldalak. Mindenki vak, hogy nem látják? :U

Én mint laikus LÁTOM melyiknek szebb a képe és ezt arra fogni hogy ez azért van mert más a jel nagy baromság, mindegyik tv ugyan arról a jelforrásról megy, kérdezzétek csak meg.

Ismét, akkor miért írja nem egy és nem két ember azt, hogy nem szabad a bevásárlóközpontokban látott kép alapján ítélni, mert kiállítva a kiválasztott TV-nek kásás, életlen képe volt, otthon meg érdekes módon tű éles?

Arról senki nem beszél hogy az illető volt olyan kedves és megpróbált a problémátoknak utánanézni és telefonált, az ne az ő hibája legyen hogy nem vették fel.

Pardon. Nekünk nem volt problémánk. JohnnySmith barátunknak volt tavaly, Vangelis topictársunk idén januárban (71 üzenetes privi váltásom volt vele a témával és a tapasztalatokkal kapcsolatban ^^). A promoter állította, hogy ez nem lehet, tehát a saját igazát próbálta védeni.

Az meg hogy keveritek a promótert meg az eladót mint fogalmat... nem ugyan az a dolguk.

Egy JVC-s promoter egyből egy JVC-s készüléket ajánlott, mikor meghallotta, hogy mit keresünk. Mit keverünk mivel? :F

Az éremnek van egy másik oldala mindig.. és még valami, SÜT A NAP CIFU!

Errefele most este fél tizenegy van, úgyhogy most nem süt. ^^

ha nem pct köt rá akkor kérdezem én, miért nem azt vette meg amelyiknek szebb volt a képe?

Honnan veszed, hogy nem köt rá PC-t?

és az még mindig nem biztos hogy a JVC valóban produkálja azt a hibát amiről beszélnek. Persze azt rögtön elhisszük egy "profi" szerelőnek hiszen ők tévedhetetlenek. ugye?

Ime, a két eset. Biztos ők találták ki, direkt, hogy a JVC rossz hírét keltsék, igen, esélyes...

JohnnySmith rövid összefoglalója.
Vangelis története.
Vangelis történetének végkifejlete.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#281) gaborv válasza Cifu (#280) üzenetére


gaborv
csendes tag

Kedves Cifu.
Olyan veled vitatkozni mint egy 6 éves gyerekkel, vagy mint a barátnőmmel aki minden mondatból azt hall ki amit akar. :DDD
Én barátságból kiraknálak 1 hétre a mediába hogy menj és téritsd meg az embereket ott, és a 2. nap amikor a 40. okostóni menne oda hozzád, hogy ossza az észt és mutasd meg melyik akcios tv a király, megnézném mennyire lennél nyugodt és diplomatikus(ne vedd magadra...). Csak előtte megkérnélek hogy az összes LG vagy Samsung terméket készségszinten tudd és ismerd és a többi konkurens termékből is készülj fel.
Utána nyitok egy bloggot amiben fikázlak hogy milyen fehér a bőröd és nem voltál tisztában azzal, hogy arab teroristának öltözni és puskával fényképezkedni elég cikis dolog(már szerintem, és ez ugye még mindig nem számit semmit). :DDD
egy kérdés még és én lezártam a témát részemről:
A barátod kötött rá pct vagy sem?
Remélem elégedett vele és ha igen, tök felesleges koptatni a szánkat..

(#282) shtml válasza gaborv (#281) üzenetére


shtml
őstag

megnézném mennyire lennél nyugodt és diplomatikus(ne vedd magadra...)

Aha, nehogy már magára vegye azt, amit egyes szám második személyben egyenesen neki címeztél.

Utána nyitok egy bloggot amiben fikázlak hogy milyen fehér a bőröd és nem voltál tisztában azzal, hogy arab teroristának öltözni és puskával fényképezkedni elég cikis dolog(már szerintem, és ez ugye még mindig nem számit semmit).

Jajjaj, ne strapáld már magad blog indításával. Igazából a PH-s regisztrálást is nyugodtan kihagyhattad volna, ilyen színvonalú hozzászólásokért igazán kár volt a fáradságért.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#283) Cifu válasza gaborv (#281) üzenetére


Cifu
nagyúr

Olyan veled vitatkozni mint egy 6 éves gyerekkel, vagy mint a barátnőmmel aki minden mondatból azt hall ki amit akar.

Érdekes, hogy bár ez a szerinted "6 éves gyerek" érveket hoz fel, te mégsem próbálsz érvekkel vitatkozni, csak személyeskedni. Te vagy a harmadik (az első Berek, a második Pelikan45 volt, mindketten gyorsan el is tűntek, mikor rájöttek, hogy a személyeskedéssel csak magukat járatják le, érvekkel meg nem tudják a saját nézeteiket alátámasztani, sőt, inkább csak saját tájékozatlanságukat bizonyították pl. barak beszólása: "Egyébként square pixeles tv-k képesek monitorként a pc-k képeit megjeleníteni normálisan A piacon a legtöbb tv nem ilyen és ezek is csak a méretben nagyon-nagyok. olvass utána külföldi oldalakon is!" vagy pelikan45-é: "Az altalad meg igen favorizalt Sony Lcd-t nem ismerem csak annyit tudok hogy az is Samsung-panelt hasznal igy nem is vagyok most mar kivancsi ra."), aki nem tud normálisan érvelni velem szemben, csak sértegetni, és mondvacsinált okokkal vagdalózni.

Milyen szerinted akkor a "normális" vita? ;]

Én barátságból kiraknálak 1 hétre a mediába hogy menj és téritsd meg az embereket ott, és a 2. nap amikor a 40. okostóni menne oda hozzád, hogy ossza az észt és mutasd meg melyik akcios tv a király, megnézném mennyire lennél nyugodt és diplomatikus(ne vedd magadra...).

Akit azért fizetnek, hogy térítsen, és közben egyértelműen marhaságokat mond, az magára vessen. Nem kértük, hogy mutassa meg, melyik TV a király. Kialakult vélemény volt, amit ő akart befolyásolni. Ennyire nehéz értelmezni a fent leírtakat? :)

Csak előtte megkérnélek hogy az összes LG vagy Samsung terméket készségszinten tudd és ismerd és a többi konkurens termékből is készülj fel.

A főbb, népszerűbb típusok főbb jellemzőit ismerem fejből, azt is, hogy saját magam mit tapasztaltam velük kapcsolatban, illetve mások mit írtak róla itt, vagy külföldi fórumokon (mondjuk főleg az AVForums.com-ot olvasom, mert az pörög rendesen, és ott vannak értelmes hsz.-ek is olykor). Pedig senki sem fizet érte... :O

Utána nyitok egy bloggot amiben fikázlak hogy milyen fehér a bőröd és nem voltál tisztában azzal, hogy arab teroristának öltözni és puskával fényképezkedni elég cikis dolog(már szerintem, és ez ugye még mindig nem számit semmit).

1.: Nem én nyítottam blogot, a Logoutot a PH! üzemelteti, amennyire én tudom. Én csak egy blogbejegyzést írtam egy LCD TV vásárlás esetén tapasztaltakról.
2.: Hogy milyen fehér a bőröm, az genetikai adottság, nem én tehetek róla (bár lehet, hogy már ez is bűn? :))).
3.: Az arab fejkendő nem egyenlő a terroristákkal, max. az olyanok szemében, akik komoly előítéletekkel bírnak. Amúgy meg kell hagyni, tényleg jó kis viselet melegben, kár, hogy mindenki egyből le arafat kendőzi, ezért max. a lőtéren viseltem én is itthon. :(
4.: Nem tudom mi ciki abban, hogy valaki lefényképezi magát a vadászpuskájával. ;)
5.: Ha már itt tartunk, már Pelikan45-nél is le akartam vágni a magas labdát, de még a te előbbi megszólásod is mellőztem. Ami azt illeti, hobbivadászként viszonylag sokat járkálok a természetben. Legutóbb most szerdán voltam vadkanra (sajnos az nem került puskavégre, két malacos kocát, illetve szarvast meg nem lövünk meg). Most jöhetnek a vadászokkal szembeni előítéletek is a szótáradból. ^^

A barátod kötött rá pct vagy sem?

Még nem, de tervbe van véve. A Sony KDL-40V3000-es szerencsére biztosan megbírja probléma nélkül, nekem fél évig volt ilyenem, DVI-HDMI-n 1920x1080-ban hajtva, és egy másik topictárs, aki megvette tőlem ma is legnagyobb megelégedéssel használja. Egy JVC LT-37A80, amit rá akartak tukmálni, meg nem éppen egy kategória egy KDL-40V3000-essel, hogy finoman fogalmazzak. ^^

Remélem elégedett vele és ha igen, tök felesleges koptatni a szánkat..

Nagyon elégedett a TV-jével. Szóval a jóbarátom szerencséje az volt, hogy végül is elüldöztek minket az MM-ből. ^^

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#284) dezz válasza gaborv (#276) üzenetére


dezz
nagyúr

"Le kell szögeznem hogy ismerem az illetőt akiről beszéltek, le kell szögeznem hogy a szakmai tudását semmi esetre sem kérdőjelezném meg"

A PC-ket viszont láthatóan nem túl mélyen ismeri. Na persze, ő tévékkel foglalkozik. Csakhogy ma már (sőt már jópár éve) a PC nem csak adatbáziskezelésre használatos, hanem pl. filmlejátszásra, de akár a játékokat is felhozhatjuk, és ezen célokból miért ne akarhatná valaki a tévére kötni? Sőt, ez nem is igazán mondható extrém esetnek.

Ezen kívül, próbálta meghazudtolni is Cifut, miközben ő füllentett. :U

"A barátod annak hisz akinek akar, a külömbséget láttátok a tvk között. Ha jól értem azért a JVCnek szebb volt a képe.... Én mint laikus LÁTOM melyiknek szebb a képe és ezt arra fogni hogy ez azért van mert más a jel nagy baromság, mindegyik tv ugyan arról a jelforrásról megy, kérdezzétek csak meg."

Na ja, mondjuk egyforma jelről megy. Na de vajon egyformán is vannak beállítva a készülékek? A következő eset azt sejteti, hogy nem éppen. Korábban voltam egy MM-ben, nézegettem a tévéket. Egyeseknek szép kontrasztos a képe, másoknak meg halvány. Gondoltam, nyilván a gyári beállítások... Mivel ott volt a távirányító, fogtam, és az egyik kevésbé jól beállítottat beállítottam magamnak rendesen (nem túllőve a célon, csak módjával). Így már egész jó lett. De itt még nincs vége. Néhány nap múlva megint arra jártam, és újfent végigsétáltam a tévék között. Erre mit látok: a beállított tévé újra halovány képpel mered maga elé... (És ugyanaz a készülék volt, nem másik újra a "gyári beállításokkal".)

Nos, pl. ha az egyik készüléken ki van kapcsolva a digitális zajszűrés, máris jóval kásásabb lesz rajta a százfelé oszott analóg kábeles adás... Vagy épp fordítva, ha a többségnél ki van kapcsolva, és 1-2-nél be, akkor azok képe lesz látványosan zavarmentesebb. Ez, plusz a fényerő, kontraszt, színtelítettség, stb. manipulálása elég "meggyőző" hatású tud lenni...

(#285) dezz válasza dezz (#284) üzenetére


dezz
nagyúr

(Hozzáteszem, a halvány/nem halványnál nem a dinamikus kontraszt hiánya/megléte esete forgott fenn, amikor is az előbbiek tényleg halványabbak, mivel a nagyobb fényerő értelmetlen lenne rajtuk, mivel akkor a fekete már szinte középszürke lenne rajtuk.)

(#286) Cifu válasza dezz (#284) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nos, pl. ha az egyik készüléken ki van kapcsolva a digitális zajszűrés, máris jóval kásásabb lesz rajta a százfelé oszott analóg kábeles adás...

Hmm... ügyes trükk. Őszintén szólva nekem csak általában a durva módon belőtt kontraszt és fényerő értékek tűnnek fel sokszor. :((
Pedig a Samukon van külön Shop Mode is (ill. a legtöbb gyártónak van hasonló beállítása szervíz menüből), ami automatikusan visszaállítja alaphelyzetbe a beállításokat, amiket a vásárlók (vagy az eladók) piszkálgatnak a kiállított készülékeken. :)

Mondjuk ebbe már annyira bele se merek menni, mert újabb vádak fognak érni miatta. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#287) kem válasza Cifu (#286) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Ezt a modellt ajánlanád?
Philips 32pfl3312

120-ból venne haverom LCD tv-t, de sajnos nem értünk hozzá eléggé, nekem meg nincs ezekről tapasztalatom:)

bocs, hogy ide írtam... :R

Köszi!

(#288) Borisz76 válasza Cifu (#286) üzenetére


Borisz76
veterán

A témához csak annyit :

Minden ember más....ergó nem egyforma az emberek izlése sem.

Valaki úgy szereti ha kisüti a TV a szemét más meg inkább a sötétben tapogatózik.
De ugyanez elmondható a színekről és a kontrasztról is.

Mindenki nézze meg / állítgassa be a kinézett tv-t a saját ízlésére és úgy döntsön.

A technikai paraméterek is fontosak mert elég sokat elárulnak a készülék tulajdonságairól.

De hiába van nekem egy High-End Full LCD TV-m ha szar az ízlésem és elállítgatom úgy hogy még a gyár is letagadja : ez nem az Ő készülékük :D

Szép napot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#289) Cifu válasza kem (#287) üzenetére


Cifu
nagyúr

Látom már meg is találtad az LCD TV topicot. ^^

Majd ott válaszolok. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#290) Cifu válasza Borisz76 (#288) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is általában azt szoktam javasolni, hogy első körben nézzenek szét, milyen készülékek vannak a környékükön, milyenek az általános visszajelzések, döntsék el, hogy mire szánják, mennyit akarnak rááldozni, és ezekből már be lehet lőni egy általános kört, hogy mely készülékeket érdemes komolyabban megnézni vásárlás előtt.

Szigorúan saját vélemény, de én viszont úgy gondolom, hogy sajnos normális, otthoni körülmények között rendesen megállapítani egy TV-ről, hogy akkor ez mit is tud nyújtani. Egy bevásárló központ maximum benyomások szerzéséhez jó. Ezért jó dolog, hogy néhány üzletben igyekeznek legalábbis egy "szoba makettet" csinálni, ahova be tud ülni a vevő, meg tudja nézni (ha nem is teljesen ideális körülmények között), hogy mire számíthat otthon...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#291) pohár válasza _szacsi_ (#275) üzenetére


pohár
félisten

Én is voltam a nyitónapon, és vettem maganmak Puma cipőt 10k-ért, és Puma gatyát 4k-ért, szal van ott cucc, csak kinek mi az ízlése :))
Pffúú de a Replay még outletáron is kib@szott drága :DDD :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#292) szab.tam válasza Cifu (#290) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"hogy mire számíthat otthon..."

23.9 fps-ra oprimalizált, hdd-ről futó, 1080p szinte állóképre....

azután 1xű emberünk hazamenvén bedugja a szanaszét osztott júpícísót, használati utasítás tekintetében megdugja szemorvosát, gyógyszerészét, és mérgében jobb hijján megveri az asszonyt.... :DDD

de kétségtelen, hogy nem rossz beülni egy házimozi különszobába....
de a legjobb, ha 1-2 napig topicokat olvasgatunk. (pl Cifu összes műveit. :C :R )
én sem vettem volna labtec rádiós egér + bill-t, ha ezt megteszem előtte.... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#293) spirit007 válasza szab.tam (#292) üzenetére


spirit007
senior tag

:DDD
Egyébként meg ha lenne eszük a kereskedőknek , lehet nem is léteznének ilyen topic-ok :F ;)

(#294) szab.tam válasza spirit007 (#293) üzenetére


szab.tam
nagyúr

meg ha lenne eszünk, nekünk vevőknek, nem lennének kereskedők. online rendeléssel egyből a gyárból hoznák a cuccot, és nem kéne a promóter fizuja beépüljön a tv-mbe....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#295) lolo111


lolo111
csendes tag

Sajnos én is beleestem a csapdába.Miután nem értettem a tv khez az eladó véleményét kértem, aki megmutatta, hogy micsoda különbség van a jvc és a többi tv képe közt.Elhittem. :(( :(( De a Jvc pólós emberen kívül a normál eladó is a jvc t dicsérte. Véleményem szerint ez felháborító, ha valóban manipulálják a tv k képeit. Én személy szerint 2 Jvc lcd tv vel vagyok gazdagabb..

(#296) kariad


kariad
senior tag

Hy! addott ez a Tv Most van Akcioba 80K-ba megéri????

SHARP LC26SB25E
Ezek a tulajdonságai:
képarány: 16: 9,
HD ready (1366x768),
analóg és digitális tuner,
DVB-T tuner,
kontrasztarány: 4000: 1,
fényerő: 500 cd/m2,
válaszidő: 8 ms,
teletext,
1000 oldalas memória,
NICAM/A2
sztereó hang,
teljesítmény: 2x5 W,
100 programhely,
csatlakozók: 2 db HDMI,
2 db Scart,
komponens,
PC bemenet,
távirányító

(#297) kariad válasza kariad (#296) üzenetére


kariad
senior tag

Ne fáradjatok.Már megvettem! :))

(#299) kariad válasza zsoltika86 (#298) üzenetére


kariad
senior tag

ElectroWorld-be vetttem! :K
Kb 1 hónapja! Szerintem már nincs akcióba! :U
Megvagyok nagyon elégedve vele! Most Próbálom vadászi melyik VGA lenne jó a gépembe, hogy össze tudjam kötni HDMI-vel egy kis játszadozás miatt!! :DD

(#300) kariad válasza kariad (#299) üzenetére


kariad
senior tag

Jah és még a Garit pecsételös srác is mondta, hogy ez Made in Japán!!! :)
A többi típus nem az!! Tehát jó választás!! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.