Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bambano válasza horvathkrisz (#146) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pedig abban van igazság, hogyha kihasználod az üzlet előnyeit, akkor illik vásárolni is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#152) oceanearth


oceanearth
őstag

Én nem csodálkozom ezen.
Ezt az eladói mentalitást a magyar emberek választották. Hogy mikor? Akkor amikor tönkretették a magyar műszaki cikk kereskedőket...
Régen bementél egy Keravillba és szakértő eladók lesték minden mozdulatodat, kinyalták a segged, elmondtad az igényed, ők mondták rá 2-3 alternatívát, ami közül választhattál, ha nem tetszett elővettek egy katalógust, kinéztétek mit szeretnél, majd emgnéztétek a boltba. Kifizetted a TV-ét, azt díjtalanul házhozszállították, beüzemelték, beállították (az alap csatornákat), a régi TV-t pedig elvitték.
Hogy drágább volt-e? Igen az volt, kb. 5-10%-al degresszíven. Tehát minnél nagyobb volt az érték annál kisebb a különbség!
Azonban ez nem kellett a magyarnak, mert bizony ő inkább 5ft-ért megb@assza a saját anyját, ja meg eldicsekedik a szomszédnak, hogy ő bizony ugyanazt a TV-t 3ft-al olcsóbban vette.

Ne csodálkozzunk ezen, ez van, " mi " választottuk...

(#153) dekoninck válasza bambano (#151) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Tehát úgy is jó, ahogy dekoninckx bácsi teszi a #148-ban? :D
(Persze a tévét nyilván a Sony szaküzletben nézegettem, de összehasonlítani nyilván a Mediában tudtam, úgy-ahogy.)

[ Szerkesztve ]

(#154) bambano válasza dekoninck (#153) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem. Ha letaperoltál 20 tv-t az mm-ben és kiválasztottál egyet, akkor azt ott illik megvenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#155) dekoninck válasza bambano (#154) üzenetére


dekoninck
aktív tag

:Y
Jajjjjj.... A taperolás azért túlzás, legfeljebb szemügyre veszem. De a lényeg, hogy ha neked van igazad, és ezért nem megyek el a MM-be, hanem végigjárom a Sony, Panasonic, JVC és Toshiba márkabótokat, akkor mindenhol kell vennem egy tévét. De ez nem lehetséges, tehát hogy van képük létezni ezen boltoknak?

(#156) athomi


athomi
veterán

MM-ban amúgy sem kell TV-t venni, mert piszok drágán adják.

(#157) dezz válasza bambano (#150) üzenetére


dezz
nagyúr

Ha így fogod fel... De különben sem.

Nos kérlek bizony tévedtél. Nem a kétszeres konverziótól van ez. Hanem a gagyi megoldásoktól. (Később erre úgy tűnik magadtól is rájöttél, mert utóbb már ezt is kihangsúlyoztad.) Nekem pl. van egy középkategóriás Philips 100 Hz-esem, és a konverziókból eredő kásásságnak semmi nyoma. Aki nem nagyon foglalkozik ilyesmivel, hogy 50 Hz-es meg sorvillogás, annak egyátalán nem tűnik fel, hogy egy 100 Hz-es tévét lát itt nálam. Max. egy idő után annyi, hogy olyan nyugodt a képe. (Meg hogy egész jó itt a kábeltévé, mármint az analóg is, de ez már a normálisan megvalósított képzaj-csökkentő érdeme. [De enélkül sem kásás, csak a szokásos analóg zaj látszik egy kicsit.])

Aláírom, hogy egyes 100 Hz-esek képe kásás, meg csíkos, meg ilyenmegolyan. De hiba ebből általánosítani.

ps. remélem, nem baj, hogy ezt leírtam. Vagy esetleg azok közé tartozol, akik inkább megmaradnak valamilyen tévhitben, mert úgy érzik, csorba esik a büszkeségükön, ha kijavítják őket valamiben?

[ Szerkesztve ]

(#158) dragonfx


dragonfx
veterán

eladótól segítséget kérni sosem szabad csak haveri ismerősi körből kell meríteni aki ért hozzá. :R
én amugy majdnem ráfanyalodtma erre a 106os plazmára amit 170é lehetett kapni az EW-be...de aztán picit belegondoltam és rájöttem itt valami nem stimel tul olcsó.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#159) orbano


orbano
félisten

én EW-ben jártam hasonlóképpen. mint fotózáshoz értő (technikailag is) emberke tanácsot adtam egy hölgynek, hogy milyen gépet vegyen. felvilágosítottam, hogy a megapixel semmit nem jelent, sőt, inkább csak hátrány a nagyobb felbontású szenzor. már-már kezdtem meggyőzni, mikor odajött egy eladó hölgyemégy, és elmagyarázta (teljes meggyőződéssel), hogy a több megapixeles mennyivel jobb, mert azzal jobb nagyításokat lehet elérni. Persze hiába magyaráztam el neki a teljes egyetemi digitális jelfeldolgozás anyagot, kötötte ő is az ebet a karóhoz. Mondom oké, én megyek vissza telefonokat nézegetni édesanyámnak... no comment.

A vér nem válik VAZZE!™

(#160) Cifu válasza athomi (#156) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel egy probléma van. Ha egyből kell TV. Mert normális raktárkészlete nem sok üzletnek van (mi az MM-ből az eDigitalba mentünk, onnan is üres kézzel távoztunk, mert kiállított készülékek voltak, csak volt összesen 3-4 féle készülékből raktáron a 37-42 colos régióban, azokból sem olyan, amit igazából kerestünk...). A KDL-40V3000-essel végülis nagyon jól járt jóbarátom, igaz webshopos háttérrel szereztük...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#161) sgery


sgery
őstag

Én is tudnék mesélni a MM-ról, de főleg az háborit fel, hogy milyen árakat van pofályuk kérni. Minden 2x annyi mint máshol...
Na, amúgy 1x jelentkeztem munkára náluk számtech osztályra. Bementem állásinterjúra meg minden, azt mondták tudás nem kell hozzá, semmi tesztet nem kellett kitölteni, és nem is az volt a fontos hogy tudom mi az hogy core 2 duo hanem hogy tudom-e mi az a pc... Aztán nem vettek fel, sokalták a nettó 160e jövedelemigényemet. Mondták hogy pályakezdő vagyok, kaphatok kb 80e-ret, én meg mondtam, hogy kezdő vagyok de hülye nem:D Most kertészkedek, heti 4könnyed alkalom és 200e-ret keresek. Ezt nektek MM:D

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#162) vtechun


vtechun
veterán

én sem állok le vitázni velük :) nem szeretem az összetűzéseket. inkább rájuk hagyom.

(#163) Bundás22 válasza sgery (#161) üzenetére


Bundás22
őstag

Most kertészkedek, heti 4könnyed alkalom és 200e-ret keresek. Ezt nektek MM hol? Ausztriában?

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#164) szumo


szumo
senior tag

Nekem egy számtech boltban akarta az eladó srác megmagyarázni, hogy nem a monitorommal van a baj, hanem az akkor csúcskategóriás 9800pro nem tud eleget ahoz, hogy a monitorom 1280x1024 ben ne 60Hz-en menjen, hanem legalább 85Hz-et csikarjak ki belőle. Nekem szerencsém volt, mert a monológját 3 perc alatt elmondta, én megköszöntem illedelmesen a tájékoztatást, és kifordultam a boltból.
viszont láttam olyan boltot, aminek a falán a következő állt:

A vevőnek igaza van!
A vevőnek mindíg igaza van!
Ha netalán mégse, az első pont lép érvénybe!

A mai világban sajna csak úgy mehetünk el vásárolni, ha alaposan utánanéztünk a keresett termékeknek. A legrosszabb, hogy már kenyeret is így kell lassacskán venni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#165) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Szerinem alap dolog, hogy értelmes ember nem vásárol a MM-ben semmit (mert hülye azért nem vagyok). Körülnézni lehet, arra jó. De általában minden drágább, mint máshol, szakmailag meg semmihez sem értenek. Saturn hasonló eset... eddig egyedül Office Depot-ban tapasztaltam, hogy aki oda volt állítva (esetemben a laptopokhoz), értett is hozzá és segítőkész volt. De tényleg az a legjobb, ha neten keresed ki a kívánt készülék paramétereit és már tudod, mit akarsz venni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#166) JoeYi válasza oceanearth (#152) üzenetére


JoeYi
őstag

Szakértőkkel egyébként ma sincs baj, csak jellemzően a szakértők nem mennek el multiba melózni éhbérért. No meg gondolom mm-es felvételin is csak annyi a szűrőtényező, hogy betudsz-e kapcsolni egy tévét meg egy számítógépet.

(#167) bambano válasza Dark Archon (#165) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Szerintem meg nem.
Egyrészt én ott találtam eddig a legnagyobb dvd választékot. Másrészt ha valami apróság kell, akkor sokkal-sokkal egyszerűbb kimenni pl. a Pólusba, ahol értelmesen lehet parkolni, megvenni 5-10-20% felárral egy cuccot az mm-ben, mint órák hosszat bújni a netet, találni valami világvége boltot, ahol nem lehet parkolni, ahova zűrös odajutni, ahol nem tisztázottak a garanciális feltételek, stb. Az mm nyitvatartása is sokkal jobb, mint átlag helyi garázsboltté.

Közgazdász ezt úgy mondaná, hogyha a keresési költség nagyobb, akkor felesleges máshova menni.

Kérem, hogy ezentúl ne mondd rám, hogy nem vagyok értelmes, mert az mm-ben is szoktam vásárolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#168) bambano válasza dezz (#157) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az a része a dolgonak, hogy "Később erre úgy tűnik magadtól is rájöttél", nem igaz. Az eredeti állítás a #67-ben az volt, hogy:
"A 100hz miatti a/d-d/a konverziópáros a mostani kommerszebb tv-k képét szétmázolja." Tehát nem utóbb hangsúlyoztam, hanem ez volt az eredeti állítás.

Egyébként nem lett volna baj, minden vita és kritika érdekel, ha az látszik belőle, hogy a vitapartner elolvasta azt, amire reagál. A writeonly fórumozók nem kedvencek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#169) athomi válasza Cifu (#160) üzenetére


athomi
veterán

No fene, TV nélkül nincs világ? :))

Már jó ideje nem szeretek egy eladód sem megkérdezni, sajnos a jórészük szakmailag felkészületlen, ráadásul érdekből félre is informálnak...
Ha vmihez nem értek, akkor inkább veszem a fáradságot és utánnaolvasok lehetőségeimnek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#170) Dark Archon válasza bambano (#167) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát, esetleg az apróságok kivételek, de hogy monitort, tévét én ott nem vennék, az tuti... (egyébként vásároltam én is az MM-ben, de nem találtam magam értelmesnek ezért :DD )

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#171) Longeye


Longeye
tag

Sziasztok!

Végigolvastam a cikket, meg a hozzászólásokat is. Mindegyik tetszett :-)

Feltennék egy költői kérdést: Ti még nem találkoztatok hasonló mentalitású emberekkel akár itt a fórumon is?
Szerintem ez nem eladó, vagy JVC függő. Vannak ilyen emberek és kész. Én a magam részéről türelmesen végig szoktam hallgatni őket és továbbállok.

Az debreceni MM-mel nekem jó tapasztalataima vannak. Egyszer pl. szétkaptak egy külső 2,5"-os winchit, hogy megnézzék milyen típusú van benne. Akcióban volt, jó áron és ráadásul Toshiba úgyhogy megvettem. Vásároltunk ott 62.000,- ért 86.000,- es színes lézernyomtatót, mert az ára rosszul volt kiírva és bár tudom, hogy a törvény szerint azon az áron kellene adniuk, amin ki van írva, mégsem fordult meg a fejemben, hogy erősködjek. Ennek ellenére korrekt módon adtak egyet nekünk a kiírt áron és gyorsan kijavították az árcédulát.

Szerintem ezek nagyon is normális eladói magatartások.
Persze az is igaz, hogy mielőtt veszek valamit alaposan átrágom a netet (pl. a fórumokat :DD ) és a boltban már nem szoktam sokat kérdezősködni, mert határozottak az elképzeléseim.

Üdv mindenkinek!

/* Egy lelkes kontár */

(#172) athomi válasza Longeye (#171) üzenetére


athomi
veterán

"Feltennék egy költői kérdést: Ti még nem találkoztatok hasonló mentalitású emberekkel akár itt a fórumon is?
Szerintem ez nem eladó, vagy JVC függő. Vannak ilyen emberek és kész. Én a magam részéről türelmesen végig szoktam hallgatni őket és továbbállok.
"

Egy eladónak pártatlannak kell lennie munkája közben.

Amúgy a debreceni MM sokkal jobb, mint az ország többi részén lévő.

[ Szerkesztve ]

(#173) adalbert1 válasza Longeye (#171) üzenetére


adalbert1
veterán

Ti még nem találkoztatok hasonló mentalitású emberekkel akár itt a fórumon is?
Szerintem ez nem eladó, vagy JVC függő. Vannak ilyen emberek és kész.

Dehogynem, gondoljunk csak a mindennapi Intel vs. AMD, Linux vs. Win, nVidia, vs. Ati flamekre...
Viszont szerintem sokan itt a fórumon kiélik ilyen irányú perverzitásukat, nem hinném hogy sokan a munkájukba is beviszik ezt az attitűdöt.

(#174) Duree válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Duree
veterán

Azt hiszem értem a problémádat,én hasonlóképpen jártam,csak nem Tv-t hanem tüzhelyet szerettem volna venni.Az istennek sem azt adta amit kinéztünk,hpsszú töprengés és információgyüjtés után határoztuk el mit veszünk.Az eladó leszólta és ragaszkodott az álltala ájánlotthoz.Azt nem vettük meg persze.A feleségem mondta menjünk innét.
Akkor elhatároztam a Media Marktban nem vásárolok többet.

duree54

(#175) berek


berek
csendes tag

Sziasztok, olvastam ezt a cikket, és egyetértek sok dologban.

DE a következők előtt picit értetlenűl állok:

Pl.1. Ha promótert kérdezel, ne várj más márkára pozitív választ.
2. Független véleményt az INTERNETEN kapsz!

(#176) berek


berek
csendes tag

...az előzőt folytatva....

3. Más( szak) áruházakban azok a termékek a legjobbak, amelyeken a legtöbb árrés figyel.
Szerinted ez szakszerűbb eladási forma?

4. Az eladási "sorrend" hol függ össze a minőséggel?
Ezek szerint magyarországon a Suzuki veri minőségben a Bentley.t?

5. Kezedben van a "toll" és tök jó, hogy megosztod velünk ezt a nagyszerű élményt, de szerintem az újságírás egyik fő pontja, hogy a témát körüljárod és nem 1 rossz élményt, vagy példát kiemelve "haragból írsz", hanem információkkal látod el az olvasókat.

Én egy egészségügyi boltban dolgozom és ha napi példákat venném elő a vásárlók/eladók egymásra mutogató nyomulós, esetleg okoskodós viselkedéséről, biblia vastagságú cikkeket, ill. könyvet írhatnék.

6. Ez nem a reklám helye, de elfogultságodból kiugorva egyszer tényleg nézz meg egy JVC tv képet....és a "bár tényleg a legjobb képe volt" kifelyezésednek picit nagyobb teret engedj!

Ezek kivételével egyetértek a cikkel:-)))

Üdv

Berek :R

(#177) orbano válasza berek (#175) üzenetére


orbano
félisten

Akkor mire való egy bolt? mire fizetem ki azt a többletet, amivel drágább, mint ha egy webshopban rendelném meg? sajnállak, hogy ilyen a hozzáállásod, és te is elhiszed, hogy egy bolt csak azért van, hogy szívességet tegyen neked azzal, hogy bemehetsz és otthagyhatod a pénzed.

A vér nem válik VAZZE!™

(#178) Cifu


Cifu
nagyúr

1.: Nem kérdeztük a promoter véleményét. Ő adta elő magát.

4.: Ki említett minőséget? A promoter a legkomolyabb szót használta. Én a legnagyobbat. Az autós összehasonlítás alapvetően ostobaság, nem lehet összemérni a kettőt.
A JVC például nem is rendelkezik saját LCD TV panel gyárral, a Sharp és a Toshiba mellé szállt be fejlesztések terén, például háttérvilágítás terén voltak innovációi. A Samsung saját gyárral rendelkezik, illetve a Sony-val közösen van egy leányvállalata (S-LCD), az LG saját maga illetve a Philipsel közösen gyárt paneleket. Ez is mértékadó dolog. Per pillanat a legjobb LCD panelt a Samsung gyártja (3000:1-es natív kontraszt, ilyen van a Samu A656-osban), ezzel a Sharptól vette át a stafétabotot (az XL2-ben is megtalálható 2000:1-es paneltől). A Sharp válasza persze hamarosan várható. ^^

Az pedig, hogy a legtöbbet ad el, azért ár/értékben jelent valamit. Én felhoztam a cikkben is szóba került Sharp X20E-t. Nem rossz TV, de nem nyújt többet, mint egy Samu M87 vagy egy Sony V3000. De többe kerül...

De ha autós hasonlattal akarsz élni, akkor azzal reagálnék, hogy a legtöbb autót eladó cégek befolyásolják a piacot igazán. Itt nem a Suzukit kellene felhozni a Bentley-vel szemben (a Bentley amúgy a VW tulajdona), hanem a Toyotát vagy a GM konszernt. Minden gyártónak vannak modelljei az eltérő árrégiókban, ha márpedig a Toyota több autót ad el, akkor ott annak valami oka van, nem?

5.: Ez nem egy újság, hanem egy blog, jó reggelt kívánok.
A téma körüljárása terén nem értem a kérdést. Van egy pici rálátásom a témára, talán nem egoizmus azt mondani, hogy több, mint a legtöbb átlag embernek (és a promoternél nagyságrendel több). Volt eddig egy éven belül három LCD TV-m, most is egy LCD TV-t nézve írom a hozzászólást. Tesztelgetünk hobbiból Rea4-el ilyeneket, megtalálod ezeket az írásokat az AVForum.hu oldalon. Ha érdekel a téma, várunk szeretettel a PH! LCD TV topicjában. Ha valaki valóban többet tud nálam, akkor annak a véleményére mindig is kiváncsi voltam, hiszen a saját tudásomat így tudom bővíteni. A fenti blogbejegyzésben leírt esettel kapcsolatban viszont nem igazán tudok olyat mondani, hogy itt kéremszépen egy igazi szakmai tudorral futottam volna össze, akinek a véleményére adni kell. Emlékeztetőleg, egy JVC promoterről volt / van szó.

6.: Elfogultsággal nem tudom mi alapján akarsz vádolni. Ha egy picit is rálátásod lenne a kis tapasztalataimra, akkor esetleg elgondolkoznál ezen. Eddig három LCD TV-m volt, a fentiekben is említve volt. LG, Sony és Samsung. Elég közeli ismerettségbe kerültem pár más készülékkel is, köztük akadt JVC is. Nem voltam meggyőzve, hogy egy A80-as JVC többet nyújt egy R80-as Samsungnál vagy egy LC51-es LG-nél például átlagos felhasználásra. A Sharpra térnék vissza ismét, én a Sony KDL-40V3000 vásárlása előtt egy Sharp 42X20E és egy Samsung LE-40M87-est néztem még. A Sharp nem lett volna rossz, de cirka 25%-al drágább volt akkor. Annyival pedig nem volt jobb.

BTW nem tudom mennyire figyeltél, de a jelek szerint nem nagyon. A JVC TV-vel kapcsolatban a fő probléma a számítógéppel kapcsolatos összekötés volt. A 80-as széria konkrétan erre alkalmatlan. Tapasztalat. Az LCD Topicban nemrég írtam az új 90-es szériáról, nem sikerült natívban meghajtani. A Sony, Samsung, LG e téren legtöbbször problémamentes. Tapasztalat.

Megkérdezhetem, hogy ezek alapján tehát miért is ajánlod figyelmembe a JVC-t? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#179) Cifu válasza Cifu (#178) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LCD Topicban nemrég írtam az új 90-es szériáról, nem sikerült natívban meghajtani. ->
Az LCD Topicban nemrég írtak az új 90-es szériáról, nem sikerült natívban meghajtani.

Elnézést, a kapkodva írás... (na tessék, most már juszt sem mosom le, hogy egoista vagyok. ^^)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#180) orbano válasza berek (#176) üzenetére


orbano
félisten

A cikk címe: "Egy LCD TV vásárlás tanulságai"

Ezek után nem értem miért kellene alaposabban körüljárnia a témát a szerzőnek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#181) shtml válasza orbano (#180) üzenetére


shtml
őstag

Tökéletesen igazad van! Az írás pontosan arról szól, ami a címe. Miért kellene másról szólnia?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#182) Gerisz válasza Bundás22 (#5) üzenetére


Gerisz
addikt

Én is toltam érettségivel autóeladást egy pár évig ;)
és esett ki mellőlem egy pár diplomás :U

Témába is vágjon:
Tömkrement az egyik TV-nk és elmagyaráztam Apuméknak mit kell venni. Mindig is LG-tvink voltak, most is megmondtam melyiket vegyék meg (valami dolgom volt). Erre elmentek és hazahozatk egy Samu slim fit tv-t(150000pézé). A kép szép, de zúg. búg hangerő nuku.
Megkérdeztem miért vették, azt mondta az eladó, hogy ez a legjobb ár/érték arányú TV és apum nem szeret szarra költeni (most megtette)

(#183) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nahát. hogy is van ez?

mindig vártam az őszt, mert akkor eljött a westend hiltonban rendezett, soltész rezsó által szervezett, házimozi show. éveken keresztül rendre eljött mindegy nagy, látványos, (és kevésbé látv.) bemutatókkal, prezentálva a vadi új dolgokat is. pl. a samsung pár éve elhozta az akkor még világújdonságnak számító 80"-os fullhd plazmáját, (potom 30 milkós volt akkor, és 10 db volt a világon), és kirakta. meg lehetett simogatni is....

tavaly pedig varázsütésre az összes nagy gyártó eltűnt, szinte nem volt tv gyártó, (talán a sharp-ot kivéve). kikérdeztem pár nagyokost, és jött a megfejtés:
a nagyok ezt a pénzt inkább az áruházigazgatók kényeztetésére költik, hogy jó helyük legyen a boltban. kis szopatókörútra benevezik, (természetesen az áruház vezetője ilyenkor mindig a farok golyós végén van), welness ezmegaz.
és amelyiktől nagyobb az ajándék, annál többet engedhet meg magának.
a tulajdonos meg nem törődik vele addig, amíg jönnek a boltban az eladási, és haszon mutatók....
hát ennyi...

én 1986-ban dolgoztam keravillban, de ekkora tetves simli még ott sem volt.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#184) eGo008


eGo008
csendes tag

Sziasztok!

Néhány észrevétel, megjegyzés, elfogultság és személyeskedés nélkül:

Elöljáróban:
Egyszer egy üzlertben voltam egy barátomnál (bútor), ahol épp egy minőségi vita alakult ki egy 50-es úr + fia és az üzletvezető között (garanciális). Egy hölgy az úr segítségére sietett, bár senki nem kérte. Itt részemről le is zártam a történetet;- mindaddig amíg a barátom fel nem hívta a figyelmemet, hogy az üzlet felkerült a tékozló homár oldarra. S láss csodát a törzstag hölgy leírta a történetet: az üzletet s annak veztőjét kretténnek beállítva, aki a szegény járóképtelen 60-70 éves bácsikára támadt, épp csak meg nem ütötte. Erősen elgondolkodtam, hogy nem két különböző helyen jártunk e, de a leírás és a bolt néven említése kétséget nem hagyott. A hölgy csillogtatta szakértelmét, és segítőkészségét, a botvezető rovására. Nos azóta én ennek megfelelően kezelem az ilyen és ehhez hasonló topic-okat.

Eladási statisztikák, többmilliárd légy és toyota:

Azt gondolom, hogy egy termék minősége és az eladási adatok nem mutatnak egyezést.
Suzuki ugye akkor a legjobb, viszont komoly gondban vagyok,,,, rá kellene szoknom a dohányzásra? :-)

Magam elég régen kereskedelemben dolgozom, s azt gondolom, ha egy vevő betér illik neki hangosan köszönni, s megkérdezni, hogy tudsz e segíteni. Természetesen egy nagy áruházban ami elvileg nagykereskedelmi nem feltétlenül ez a helyes eljárás, de az nem is erről szól. Azzal egyetértek, hogy ha a válasz nemleges, akkor hagyni kell nézelődni a vevőjelöltet.

Ami a promóterek tevékenységét illeti kifejezetten a műszaki áruházakban.
Rengeteg a felkészületlen oda nem illő ember, ezzel egyetértek.
Az általad említett urat ismerem, több bartátomnak is segített azok megelégedésére.

Érdekességnek elárulom, hogy az áruházakban a promótereknek szigorúan tilos más márkát "gyalázni", mivel az szankciókat von maga után. Valamint megjegyzem, hogy a jobb cégerk promótereiket (mindegy hogy milyen nagy az adott cég, s milyen eladási statisztikái vannak) ellenőriztetik s próbavásárlókat küldenek, de még az áruházon belülről is sokszor ellenőrzik őket külsősökkel!
Furcsa hogy az úr csak neked gyalázta a többi márkát..
A szakértelem természetesen elvárható, még ha nem is mindenre kiterjedő.

Tv-k elállítása a jobb minőség érdekében: amíg néhány évvel ezelőtt csak a két legnagyobb gyártó engedte meg magának, hogy promótereket telepítsen adott áruházakban, bizony sokszor lehetett olyannal találkozin, hogy az általatok keresett és alternatívként felvetett két márka képe volt mindíg a legjobb. Na akkor tényleg manipulálták a promóterek a konkurens készülékeket elég rendesen. A Sahrpnak például láthatatlan volt a képe a Tűéles samival szemben, ami ugye vicc kategória ha valaki egy kicsit is ért hozzá, főleg két évvel ezelőtt.
Most viszont szinte minden cég promótere ott tevékenykedik, s elsődleges feladatuk a saját termékeki tisztántartása és legjobban történő beállítása.

Netes vásárlás:
Mivel legtöbbször a netes cégek nem a hazai márkaképviseletekkel állnak közvetlen kapcsolatban, hanem az árut kintről szerzik be ismert vagy bizonytalan forrásból, így jelentősen jobb árat tudnak mutatni a vásárló felé.
Ellenben rengeteg problémát felvet a Magyar nyelvű használati útmutató és a szervizelés kérdése.

üdv T

(#185) Jóda válasza Cifu (#4) üzenetére


Jóda
csendes tag

Szia.

Lehet ,hogy vannak rámenős promoterek de ezzel az irásoddal magát a terméket is lejáratod,minden egyes felhasználónak mások az igényei te inkább Pc szinten vizsgálod a készülékeket.De sokan vannak akik normál analóg adáson nézik még lehet hogy sok-sok éven keresztül.Azt nem mondhatod,hogy ezekhez az adásokhoz nem jóbb a képe mint a többi hasonló kateg.tv-é.

(#186) szab.tam válasza eGo008 (#184) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezt már annyiszor hallottam, hogy a neten vásárolt termékeknél gázos a gari. lehet, hogy rosszul tudom, de egy eu-ban vásárolt pl. samsung tv esetében nem eu-s gari érvényes? tehát bemegyek az első samsung hivalalos márkaszervízbe a garipapír + esetleg számlamásolattal, és nesztek, javítsátok meg, vagy adjátok ki a cserére jogosító igazolást. nem?

nemtom, hogy hol az igazság, de ezt a dumát hallom az összes multinál. ez a magyarázat, hogy ők miért is drágábbak. (hát persze, hogy nem azért, mert több 1000 nm-t tartanak fent az előbb említett prómóterkek.... :DDD )

ja, és természetesen nem a pixmaniara gondolok, ott tényleg nem szabad vásárolni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#187) berek válasza Cifu (#178) üzenetére


berek
csendes tag

Szia, nem igazán kaptam választ a többi kérdésemre.

Sajnos... viszont olvasva a többiek hozzászólását is, be kell látnom, hogy rossz helyre tévedtem...példával élve, suzuki kereskedésben járok....
Sajnos egy ilyen összeszokott scientológiai szemlélettel bíró korea szekta ellen semmilyen további véleményt nem tudok írni.
A Samu, ahogy Ti nevezitek, Lg(EX GOLDSTAR) és tsi sosem a minőségről fognak szólni, hanem a folyamatos kompromisszumokról, árról, kereslet/kínálat maximális kitöltéséről.
Hol itt a minőség?

Asszem ki is lépek a topicból, hajrá Korea!

(#188) berek válasza berek (#187) üzenetére


berek
csendes tag

Kedves Szab. Tam, kérlek, próbáld Ki!
JAvaslom mondjuk az av-planetet!
Ja, és ki téríti meg a károdat?
Fogyasztóvédelem?
Hidd el , LE SEM kakilnak a problémáddal!

(#189) szab.tam válasza berek (#188) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a nyáron tervezek venni egy samsung le37m87-et. az av-planet is a listámon van, de már olyan kicsi az árszórás, hogy lehet, hgoy az edigital-ban veszem, mert velük még nem volt gondom.
valami av planet-es konkrét tapasztalat is van? mert érdekelne! írd le légyszi!

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#190) eGo008 válasza szab.tam (#186) üzenetére


eGo008
csendes tag

A garanciális feltételek az importőrre vonatkoznak adott országban, hiszen az adózás is az importőrt terheli (környezetvédelmi díj pl.). Ezért rengeteg internetes cég saját maga vállaja a javítást (vagy nem). A hazai képviseletet amennyiben nem ő az importőr semmilyen garanciális feltétel nem terherli. Valamint háttérszolgáltatás sem, így pl. a Magyar nyelvű leírás ammi sok ember esetében sarkallatos pont. Természetesen ez nem érinti a direkt felhasználásra külföldön vásárolt termékeket.

(#191) berek válasza szab.tam (#189) üzenetére


berek
csendes tag

Hidd el, az, ami a legolcsóbb, olykor a legdrágább.
Én az Av-nél egy LCDtv-vel jártam így.
Nem cserélték, mert már nem volt mire, ugyanis uccsó db volt, árkategóriában más nem kellett.
Szervíz mondta: Ok, európai gari, kiküldjük az europai szervízközpontba, onnan visszaküldik, aztán indulhat a javítás.( KB 1HÓNAP)

Azóta csak használt motyót veszek neten....
Nem véletlenűl pampogtak a gyártók, én beszoptam.

(#192) szab.tam válasza eGo008 (#190) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezzel most azt akarod mondani, hogy itthon egy internetes kereskedőtől veszek egy tv-t, arra nem, de ha ausztriábaól hozok egy tv-t arra jár az itthoni gyártói garancia. ez fura.....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#193) Cifu válasza eGo008 (#184) üzenetére


Cifu
nagyúr

Furcsa hogy az úr csak neked gyalázta a többi márkát..

Nyilván mindenki másnak dícsérte, igen, ez valahogy nekem eszembe se jutott... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#194) Cifu válasza berek (#187) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak úgy kiváncsíságból, ha már ennyire magas lóról beszélsz, mégis milyen személyes tapasztalataid vannak neked LCD TV-k terén? Mert engem észérvekkel mindig is meg lehetett győzni, viszont egyetlen egyet sem hallottam tőled. Nem látok egyetlen érvet sem az általam leírtakkal szemben. Nem látom azt, hogy mi az, ami miatt szerinted jobb mondjuk egy JVC LCD TV adott esetben egy LG vagy egy Samsung, vagy például egy Sony-val szemben (megjegyzem, emlékeim szerint a Sony japán, bár ezek szerint ebben is tévedek akkor szerinted? :))).

Szóval adtál a falnak egy pofont, és részedről el van intézve? :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#195) berek válasza Cifu (#193) üzenetére


berek
csendes tag

Nem azt akarom mondani, hogy Ne vásárolj internetes cégtől, csak azt, hogy légy résen.
Ezeket csekkold: Forgalmazó cimke, ( ha a cég neve szerepel rajta, gázos)
MAgyar és /vagy Európai gari.
Magyar leírás
HA ezek stimmelnek, nem lesz gáz....

(#196) Cifu válasza szab.tam (#192) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez úgy néz ki, hogy az adott forgalmazótól függ, hogy mit csinál, ha te egy külföldön vásárolt terméket itthon próbálsz garanciálisan javítattni. Én pro eddig például az LG-ről hallottam, ott normálisan kezelték az ügyet, azt mondták, hogy ha A4-es EU-s papírról van szó, azt el kell fogadniuk a szervízben. Sony esetén hallottam problémákat például.

Etikailag egy gyártó, amelyik európai garancialevelet ad ki, fogadnia kellene bármelyik európai forgalmazójának. Ez nem így működik, mivel több esetben is problémák vannak a garanciák érvényesítésével, a forgalmazók ugyanis úgy vannak vele, hogy az adott országban csak arra vállalnak garanciát, amit rajtuk keresztül adnak el. Ebben az a szép, hogy bizonyos gyártók ugyanúgy európai garancialevelet adnak, mint más EU-s testvérvállalatuk. A kígyó a farkába harapott. Az egységes európai piac finoman szólva akadozóan reagál az ilyen problémákra.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#197) szab.tam válasza Cifu (#196) üzenetére


szab.tam
nagyúr

aha. értem. tehát káosz. és illendő jó tv-t kifogni. 3 évig nem bekapcsolni, mert akkor el sem romlik. 3 év után, (vagy 1, vagy 2...), már nem bosszankodunk, mert úgyis lejárt minden.
értettem! :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#198) papi77


papi77
addikt

Engem nagyon elriasztanak a rámenős eladók,úgyhogy amikor +kérdezik,h "segíthetek" akkor már küldöm is el őket...

Az első: NOKIA 1611

(#199) Cifu válasza Jóda (#185) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pardon, ezen átugrottam.

Először is páran úgy tünik nem dolgozták még fel, hogy ez egy blog, ahol leírtam a tapasztalataimat. Ha neked mások a tapasztalataid, leírhatod nyugodtan.

Másodszor a termékre nem mondtam semmi negatívat azon kívűl, amit én tapasztalatam. A 80-as szériának problémás a DVI-HDMI kezeléső, sőt, HDMI kimenetes videókártyáról sem fogad jelet, ahogy egy LCD topictárs tapasztalta. Ezen kívűl negatívumot hol is írtam?

Harmadszor, az a JVC sara, hogy ilyen promoterei vannak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#200) berek válasza Cifu (#194) üzenetére


berek
csendes tag

Kedves Cifu, látom, felment a pumpád.

Én nem sértegetlek magas lóval, csak feltételezem szektás mivoltodat állításaid miatt. :))

Kész érveim? Vettem egy JVC HD-56 zr7 tv-t, mely nem lcd, hanem lcos, természetesen veri kontrasztban, fényerőben az LCD-ket, mert TV-t nézve az lcd-k egytől egyig még szarok.( plazma szóba sem jöhetett)
Olvasom a teszteket, és tudom, hogy ha már a márkánál maradunk, a jvc nem rendelkezik lcd panel gyártással, de miért van az, hogy a vásárolt paneleken mégi s jobb képet tud megjeleníteni, mint az, akitől vásárolta?
Miért nem kell nekik 10000000000000000:1-hez kontrasztarányt hazudniuk?
miért nem találták ők ki a dinamikus kontraszt fogalmát?
Mi a dinamikus kontraszt mértékegysége?
Mivel mérhető....stb.stb.stb....ezek azok az apró dolgok, amiknél a samut és a lg-t nem helyezzük "komoly" kategóriába.
A sonyt nem vettem a számra( sony vaio-m van, most is arról írok)

MINDEZ MARKETING.( jól csinálják, mert az értelmes emberek is bedőlnek nekik)

Egyébként square pixeles tv-k képesek monitorként a pc-k képeit megjeleníteni normálisan
A piacon a legtöbb tv nem ilyen és ezek is csak a méretben nagyon-nagyok.
olvass utána külföldi oldalakon is!
A jvc alap tv-je ( ismerősömnek is az van, de neki a 90es) nagyon jól működik dvi/hdmi csatin keresztül, de ez is csak TV!
Ha pc képet jelenítessz meg, arra kitalálták már a monitort is

na jóccakát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.