Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vedini válasza Sundesz (#100) üzenetére


vedini
őstag

igen, csakhát általában 2 dolog áll fent, egyészt ezek nagyértékű termékek, másrészt rengeteg szubjektív faktor van, amit nem lehet egy cikk alapján eldönteni, hogy személy szerint az a termék megfelelne-e neked

erre lenne jó egy profi szakavatott eladó,aki látott már egymás mellett ezer kijelzőt, elmondaná a pozitívumokat negatívumokat, ezeket meg is mutogatná élőben, és hozzásegítené az embert a számára legjobb vételhez

dehát már fentebb is írták, hogy aki igazán guru a témában, az nem mm-ben fog dolgozni

workworkwork...

(#102) pzstm


pzstm
titán

elég jó kis cikk! :)
Amúgy én pont egy Sony KDL-40W4000-es TV-t néztem ki, maivel meglepném magam...(úgy vélem ez kb pont az utódja annak, mait a barátod vett)
Szóval ha neki az tökéletesen üzemel, remélem az is úgy fog! :-) :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#103) Cifu válasza pzstm (#102) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, a W4000-es a W3000-es utódja, ami a V3000-es felett van, a V3000-es utódja a V4000-es széria. ;)
A W4000-es egy nagyobb tudású modell, egy fokkal jobb desingal (a világító SONY logó el kell ismerni jó ötlet volt), pár plusz szolgáltatással (pl. MPEG-4-es DVC-C/-T tuner, amit nem tudni, hogy ki fogsz-e tudni használni). A V4000-es még nem kapható, és csak a főbb technikai adatai elérhetőek, így a V4000 vs. W4000 közötti különbségekről csak elméleti síkon tudok nyilatkozni.

Viszont e téren lehet érdemes átnézned az LCD TV topicba. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#104) bambano válasza Kephamos (#99) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amikor Debrecenben a Malomparkban megnyílt az MM, három hónap múlva tartottak egy nagyleltárt és hatalmas döbbenés volt a vezetés részéről a hiány mértéke. Utána lecserélték a biztonsági céget és kezdtek őrök mászkálni a polcok között. Fentiek alapján van igazság abban, hogy az mm-esek azt hiszik, lopni jár oda a t. vásárlók egy része :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#105) Gaga_30 válasza Kephamos (#99) üzenetére


Gaga_30
tag

Azért van kirakva, hogy próbáldd ki és ha tetszik akkor vedd meg otthonra... Nem azért , hogy ott játszd végig..... Áruház, nem játékterem...

(#106) FehérHolló válasza Gaga_30 (#105) üzenetére


FehérHolló
veterán

Azért van kirakva, hogy a kölök ne a polcok között randalírozzon, amíg a szülök vásárolnak. :P

Skynet is real. It's called Google.

(#107) viny


viny
tag

Kb. 2 éve történt, hogy a szegedi MM-ban szerettem volna videokamerát venni. Odamentem, látványosan nézgelődtem, kiszúrtam amelyik nekem kellett, két eladó kb. egy méterre beszélgetett tőlem. Vártam vagy 2 percig, de egyik sem volt hajlandó mégcsak felém se szólni hogy "miva', tán akarsz vmit?"... Ezután odaléptem hozzájuk, és megkérdeztem: "Elnézést, tudja hogy én ki vagyok?". A válasz persze "Nem" volt, és nagy kerek szemek, hogy mi a f..szt akrok én tőle. Erre mondom "Én vagyok a velóvő!", és otthagytam őket...
Pfff, tényleg borzalmas hogy a MM mit meg nem enged magának az eladókat tekintve. :(

Amúgy jó cikk, jót mulattam rajta, csak sajnos az a baj, hogy igaz... :(

Never underestimate the power of a sick mind!

(#108) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sajnos az üzletek tele vannak ilyen "szakemberekkel", egyszer egyik azt magyarázta, hogy a MHz az nagyobb érték, mind a GHz... Egyébként a cikkben írtad: 1360*768, az 1366*768. :)

Egyébként mi majdnem egy éve vettünk egy Sony KDL-32V2500-ast 210K Ft-ért, és nagyon meg vagyunk vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#109) Cifu válasza WonderCSabo (#108) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, ott azért van 1360x768, mert ez a szabványos 16:9-es felbontás számítógépről való meghajtás esetén, én pedig erről beszéltem. Az 1366x768 a HD Ready LCD TV-k natív felbontása. Számítógépről való meghajtás esetén HD Ready TV-knél két oldalt 3-3 oszlopban feketén maradnak a pixelek 1:1 pixel mapping esetén. Az én LCD TV-im FullHD (1920x1080) pixeles felbontásúak voltak, és ezek esetében is VGA bementről 1360x768 @ 60Hz-et sikerült belőni minden esetben (az LG esetében 1920x1080-at is).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#110) Diocles válasza Gaga_30 (#105) üzenetére


Diocles
aktív tag

Üdv, ezt mindig szerettem volna megkérdezni, hogy jutalékos rendszerben dolgoztok?

(#111) FID válasza Cifu (#4) üzenetére


FID
őstag

Hát ha egyszer rászánom magam h. LCD-t vegyek a géphez amit nagyon akarok akkor már tudom h. kihez forduljak ssegitségért. Jo a cikk nagyon! Csak gratulálni tudok! Bár én soha nem hittem az ilyen rásozom akkoris embereknek. Inkább megnéztem h. mi tetszék hazamentem utána olvastam és utána megvettem. :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#112) blunt válasza Vladi (#11) üzenetére


blunt
aktív tag

tökéletesen egyetértek. nem kell felháborodni, hiszen valahol a munkáját végzi. meg lehet neki mondani, hogy jó köszi, majd eldöntjük és szólunk, ha megvan.

(#113) Cifu válasza blunt (#112) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem értek egyet, egyfelől erőszakosan próbálta befolyásolni a vásárlási szándékot, másfelől alapvetően nem rendelkezett megfelelő szakmai felkészültséggel, és leállt vitázni a vevővel. Meghallgattuk, ezért volt ott, ebben igazad van, majd úgy döntöttünk, hogy így nem kell ezt a helyet erőltetni. Ne kelljen már elhessegetni a piócákat, ha én vásárolni akarok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#114) WonderCSabo válasza Cifu (#109) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igaz, bocsi. :)

(#115) Gaga_30 válasza Diocles (#110) üzenetére


Gaga_30
tag

Nem, nálunk nincsen jutalék. Illetve volt már, de annyira minimál, hogy az senkit sem motivál... Euronics, illetve Elektropont jutalékkal dolgozik. Azért akadnak rád vagy 5-en mikor belépsz..

(#116) shtml válasza blunt (#112) üzenetére


shtml
őstag

A zsebtolvaj is csak a munkáját végzi a körúti villamoson.

Edit: Amivel azt akarom mondani, hogy amikor a promoter már hátráltatja a vevőt a vásárlásban (a félrevezetésről nem is beszélve), akkor inkább húzzon el a búsba, de gyorsan.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#117) wassermann


wassermann
addikt

Kereskedelemben dolgoztom, ebből a történetből számomra egy a tanulság: nagyon nehéz már megfelelő alkalmazottat találni.
Valószínüleg ott sem fizetik halálra az eladókat. Nyilvánvaló, ha az az eladó kicsit intelligensebb lett volna, időben kapcsol - nem folytatja a "nyomulást" - mert észreveszi nála jóval tájékozottabbakkal beszél.

(#118) shtml válasza wassermann (#117) üzenetére


shtml
őstag

Észreveszi? A tapasztalatom szerint épp a buta ill. tudatlan ember az, aki a legokosabbnak tartja magát. Persze tisztelet a nem túl nagy számú kivételnek.

Azt meg mindannyian tudjuk, hogy a legszörnyűbb dolog az, ha a butaság szorgalommal párosul.

Edit: Pl. egy másik topicban valaki igen alaposan helyretett engem, amikor elmagyarázta nekem, hogy ha egy eszköz egy másodperc alatt 50 wattot fogyaszt, akkor 2 másodperc alatt 100, 3 másodperc alatt pedig 150 wattot fog fogyasztani.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#119) Diocles válasza Gaga_30 (#115) üzenetére


Diocles
aktív tag

Ja sejtettem, ez szerintem hiba, így sok eladó motiválatlan és elküld a picsába ha éppen rossz napja van.

(#120) szacsee


szacsee
nagyúr

Jó írás lett, gratula!
(a vége felé van 1 helyesírási bibi...) ;)

Sajnos nem egyediek ezek az esetek.
A jómultkor egy filléres cuccért kellett betérnem egy helyi PC boltba (vidéki kisváros).
Benéztem, 1 vevő volt csak, addig nézegetem a kínálatot, hátha találok valami extra cuccot, amin jót lehet röhögni (bocs, de ilyen vagyok, már sok minden újat nem tudnak mutatni, úgyhogy csak az uniqumokat lesem). ;]
A vevő valami vga-ról beszélt, a boltos meg 1000-el a monitort bújta. Kiderült, hogy 8x-os APG-s Vga-t szeretne venni, de nem tudja bele lehet-e tenni a régi P2-es gépébe.
Mivel arra is gondolt, hogy ebből gond lenne ezért az alaplap tipusát is felírta.
Az eladó először imitálta, hogy valamit néz a gépen, meg tekergette a fejét (ekkor már kezdtem türelmetlen lenni, mert 1 kábel miatt nem várok órákat).
Előadta, hogy nem jó bele, mert az alaplap régi és nem lehet beletenni, mert nem kompatibilis. Ecsetelni kezdte, hogy jobban jár, ha vesz egy alaplapot, amibe kell memória, proci, és a régi kártyáját is bele tudja tenni, de tud bele tenni PCI-E-s karit is...
Már untam a banánt, mondom feldobom a társalgást és rákérdezek:
- Csak nem egy Asrock lapról lenne szó?
Az eladó lesett, hogy honnan tudom..hát mondom nem nehéz kitalálni, talán az Asrock az egyedüli gyártó, aki ilyen hibrid lapokat csinál..
Utána az eladó átvette a szót, és kábította a vevőt, amikor már 40-50K-nál tartottak megelégltem az eladó kapzsiságát (ja a lapot 16K-ért adta volna, ami a neten 10 alatt van).
Közbeszóltam, hogy nemá a nyúl vigye a vadászstukkert...és pofátlanul átvettem a szót.
Megkérdeztem a vevőt, hogy mire kellene a VGA, majd megállapítottam, hogy Geforce 6600 és felette kategória kell neki, de nem szívesen venne új gépet, mert nem volt beütemezve a büdzsébe.
Megkérdeztük az eladót, hogy milyen VGA van, ami AGP-s majd azt is, hogy mibe fáj.
A vevőnek beajánlottam egy 6600-as Geforcet, AGP-st, és megkérdeztük az eladót, hogy ha nem kompatibilis, akkor visszaveszi-e, vagy le lehet-e vásárolni.
Na az eladó képe eddigre már vörösen villogott, meg szép nagy feje lett...szal sikerült kiütnöm egy kövér biznict a markából.. ;]
Amikor megkérdezte, hogy honnan tudom jó-e bele a VGA és nem száll el, akkor felvázoltam a lehetőségeket alátámasztva indokokkal. :P
Aztán habogva kiszolgált, oszt viszlát. :D

(#121) dezz


dezz
nagyúr

Hát, esküszöm kedvem lenne odamenni ehhez a promoterhez (csak nem esik igazán útba az az MM), és "felvilágosítást" kérni tőle. Majd ha hülyeségeket beszél, tételesen elmagyarázni neki a dolgokat, amíg belesajdul az agya. :DDD

Viszont az itt elhangzottakhoz is hozzátennék 1-2 dolgot. :)

(#4) Cifu "Az OLED LCD TV-k" - Gondolom, ez inkább csak egy elírás, mindenesetre ilyen nincs, vagy OLED, vagy LCD.

(#25) JoeYi: Azok az értékek minden valószínűség szerint az 5000 órás full-fehér képes élettartamhoz köthetők, miközben átlagos videós használat esetén 17000 óra az élettartam.

(#29) kem: Az valószínűleg egy DVI-D -> D-Sub adapter volt, vagy nem? A "rejtély" megoldásához nem árt tudnod, hogy van olyan, hogy DVI-D, DVI-I, és DVI-A. Az a különbség, hogy a második kettőn analógban is, ill. az -A-nál csak így jönnek ki a jelek (így egy egyszerű, néhányszáz forintos adapterrel megoldható a D-Sub csatlakozás), az elsőn azonban csak digitálisan, így a D-Sub-hoz digitál/analóg konverzióra vagy szükség, azaz elektronikára. A legáltalánosabban elterjedt az a DVI-I kimenet (kb. összes videokártya), de azért DVI-D is előfordul (bemenetként gyakoribb). Na persze az ezt nem tudó vevőt (tehát aki nem tudja, hogy esetében elég lenne egy olcsó adapter is) simán "le lehet venni" ezzel a cuccat.

(#36) shabbarulez: Valószínű éppen arról van szó, hogy keverte a pasi a Samsungot a Sonyval abban, hogy ki is vonult ki. Poén lett volna közbeszólni ama bizonyos mondat közben, hogy "az éppen a Samsung volt, nem a Sony" (majd pl. gyorsan lefényképezni az arcát). :D

(#46) Racecam: Hát, azért húzzuk alá, hogy de tényleg csak akkor, ha nem vonzza a nagyobb képméret, mert ha alapjában véve mindenki kivárna, ill. kivárt volna, akkor valószínűleg még évekig nem lett volna itthon semmiféle HD-s adás.

(#52) sztyui2: Éppenséggel a Sharp az egyike a legjobb panelek gyártóinak, több más gyártó felhasználja őket a saját termékeiben.

(#67) bambano: Dehogy volt igaza! :P Amit írsz, annak semmi köze az adáshoz.
Másrészt bizonyos mértékig te is tévedsz, mert nagyrészt nem a konverziók miatt szar egyes 100Hz-es CRT tévék képe, hanem interlaced video kezelésének hiányosságai miatt.

(#83) Cifu: CRT-k esetén ez csak a néhány csúcskategóriás készülékre igaz, a többség csak dupláz (amikor is csak a villogás csökken, bár itt az sem elhanyagolható). Most abba nem megyek bele, hogy egyes megoldások az interlace sorvillogást is megszűntetik.

(#96) Cifu: Bár van átfedés, de nem teljesen egyforma célokból jött létre CRT-k és LCD-tévék esetén a 100Hz-es technológia. (A pontos szakkifejezés egyébként: mozgás-interpoláció.)

BTW, a gyorsabb LCD-kkel később az is be fog jönni, hogy nem folyamatosan lesz kint a kép, hanem rövid időközökre fekete képkockákat szúrnak be a háttérvilágítás kikapcsolásával (mellesleg a végigpásztázó frissítés miatt is, ami addig a szemektől elzártan le tud zajlani), mert ez is nagyban hozzájárul a mozgások látszólagos folyamatosságához (a moziban is így van).

(#104) bambano: És nem lehet, hogy nem csak a "vevők" loptak ott?

(#122) Kephamos válasza Gaga_30 (#105) üzenetére


Kephamos
addikt

1-Kétszer játszottam öt percet. Nem állandóan csinálom ezt.
2-A MM és társai arra valóak, hogy jól megnézd, megfogdosd azt a cuccot, amit majd 2/3 annyiért netről megrendelsz.
------------
bambano: Oké, persze. Védjék a cuccaikat, de ne kezdjen el üvöltözni a bodyguard a haverral, mert véletlenül nem rakta le a táskáját.
(Szerintem meg a lopások nagy részét az ott dolgozók követik el ;] )

(#123) Cifu válasza dezz (#121) üzenetére


Cifu
nagyúr

(#4) Cifu "Az OLED LCD TV-k" - Gondolom, ez inkább csak egy elírás, mindenesetre ilyen nincs, vagy OLED, vagy LCD.

A megszokás... jogos észrevétel. ^^

(#96) Cifu: Bár van átfedés, de nem teljesen egyforma célokból jött létre CRT-k és LCD-tévék esetén a 100Hz-es technológia.

Igen, ezzel tisztában vagyok, én direkt kiemeltem, hogy LCD TV-kkel kapcsolatosan írtam a 100Hz ről.

A pontos szakkifejezés egyébként: mozgás-interpoláció.

Oki, megtanulom. ^^

BTW, a gyorsabb LCD-kkel később az is be fog jönni, hogy nem folyamatosan lesz kint a kép, hanem rövid időközökre fekete képkockákat szúrnak be a háttérvilágítás kikapcsolásával

Ez várható dolog? Esetleg benne vagy a témában és bennfentes info? :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#124) adalbert1 válasza szacsee (#120) üzenetére


adalbert1
veterán

Egy p2-es gép kihajt egy 6600-at? :U
Szvsz max. egy gf2-t vagy 3-at.

(#125) adalbert1 válasza (Kolombusz) (#91) üzenetére


adalbert1
veterán

Észrevételeim szerint Mo-on minden területen nagyon felkészültnek kell lenni, ha nem akarod hogy átbasszanak, sajnos ilyen világot élünk...

Hogy pozitív példát is mondjak: az egyik Saturnban már találkoztam normális és jófej eladóval, akivel egész jól el lehetett beszélgetni a témáról... Sajnos az ilyenből van a legkevesebb...

(#126) Diocles válasza adalbert1 (#124) üzenetére


Diocles
aktív tag

Nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán olyan P2-es alaplap, amibe AGP 8x belemegy, a jelentős részük az tuti, hogy AGP 4x idején élte a fénykorát, és az AGP 8x nem kompatibilis a 4x-sel.

(#127) dezz válasza Cifu (#123) üzenetére


dezz
nagyúr

Egy tavalyi szórakoztatóelektronikai show tudósításában olvastam róla (profi szerző tollából, külföldi videotech lapon), 2-3 gyártó állított ki ilyen prototípusokat. Nem lehet tudni, mikor kerül kereskedelmi forgalomba, mindenesetre nem lesz olcsó, mert a gyors LCD mellett LED-es háttérvilágítás is kell hozzá, meg persze újdonság varázsa, csúcskategória, stb. (Jómagam digitális elektronikával foglalkozom, emellett igyekszem "tudatos vásárló" lenni. :) )

(#126) Diocles: Szerintm sem megy bele (nem csak nem megy benne). Viszont pontosítanék, a 8x többnyire kompatibilis a 4x-rel, viszont a P2 idejében inkább 2x volt, és azzal már csak speciális esetben. A GF6600 speciel nem.

[ Szerkesztve ]

(#128) Diocles válasza dezz (#127) üzenetére


Diocles
aktív tag

Valóban, tapasztalatból mondtam, volt egy P2-es gépem (tudtommal AGP4x-es volt) és mechanikusan nem kompatibilis rajta a sín egy 8x-es kártyávall

[ Szerkesztve ]

(#129) adalbert1 válasza Diocles (#126) üzenetére


adalbert1
veterán

Emlékeim szerint a p2-m mellé még Riva Tnt társult, ha jól emlékszem az még 1x-es AGP volt...
Itt egy jó írás az agp kompatibilitásról.

(#130) dezz válasza adalbert1 (#129) üzenetére


dezz
nagyúr

Épp én is ezt akartam linkelni. Szóval, a 4x-ből volt AGP 2.0-ás és 3.0-ás is. Egy csak 0.8V-os 8x működést supportáló 3.0-ás kártya (ilyennel mondjuk én még nem találkoztam) tényleg nem ment egy AGP 2.0-ás (1.5V) slotban (de fizikailag belemenni belement). Jóval nagyobb a valószínűsége, hogy 1x v. 2x slotban próbáltál egy 4x+8x only kártyát.

(#131) luw2win


luw2win
őstag

Én nem tom, de én nem a százalékoknak hiszek hanem a szememnek...
Láttam a MM-ban JVC LG samu sony pana - hdtv-ket egymás mellett, és szvsz a LG- nek vannak a legtisztább színei és a kék is vmi csodálatos, nem fakó v ilyesmi...
persze ez csak magánvélemény

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#133) bwoay válasza norbi1992 (#63) üzenetére


bwoay
nagyúr

Ez a történet sokkal inkább veled kapcsolatban tanulságos.
Menj be egyszer a Euronicsba csupán azért,
hogy hozzávetőlegesen felmérd, hány db műszaki cikket tartanak.
Szerinted van olyan szellemi kapacitással rendelkező ember,
aki a vásárlók összes kérdésére fejből tud válaszolni,
és ezen mentális teljesítménye ellenére ott dolgozik,
ahelyett, hogy egyetemen tanítana, vagy űrpogramot szervezne,
netán a Pentagonnak programozna?
Mert az ilyen eladók csak a kellemetlenkedő vásárlók fejében léteznek,
akik állandóan fennhangon kritzálnak,
de sosem veszik a fáradságot, hogy végiggondolják:
egy műszaki osztályos eladó munkanapja nem a különféle kütyük teszteléséből,
meg a manualok bemagolásából áll.
Ajánlom, hogy vegyél részt egy műszaki eladó képzésen,
megkockáztatom, hogy az mp3 lejátszó kifejezés el sem hangzik.
Azt meg garantálom, hogy ezek a multik sokat nem tesznek az alkalmazottak
célirányos képzéséért. Vagy gondolod, hogy minden hónapban
részt vesznek valamelyik gyártó fejtágításán az általuk forgalmazott termékekről?
Én rengeteget foglalkozom mp3 lejátszókkal, lényegében fanatikusan gyűtjöm őket,
de biztos vagyok benne, hogy van olyan velük kapcsolatos kérdés,
amire nem tudom a választ. Ped ez olyan téma,
ami engem kimondottan érdekel, szívesen foglalkozom vele,
plusz nem kell mellette még videokamerákkal, mosógépekkel, hűtőkkel,
notebookokkal, hajsütővasakkal, gyümölcscentrifugákkal,
sütőkkel, turmixgépekkel, házimozi rendszerekkel,
meg telefonokkal baszakodnom, mint nekik. Capisci?
Ja, van felkészületlen eladó. De aki nem tud idézni egy manualból,
viszont veszi a fáradságot, és megkeresi + meg is találja,
amire kíváncsi vagy, azt nem így hívjuk.
Ő lenne a készséges típus. Aki meg röhög rajta,
és beírja egy fórumra, mint nagy tanulságos történetet, arra azt mondjuk, hogy ökör.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#134) dezz válasza luw2win (#131) üzenetére


dezz
nagyúr

A színek milyensége (és néhány más jellemző) nem a mártától függ, hanem az alkalmazott LCD paneltől, amit vagy maga gyárt, vagy más cégtől szerzi be. Nem tudok róla, hogy a JVC gyártana panelt.

(Ugyanígy van az előzetes képfeldolgozó elektronikával, csak az más jellemzőket befolyásol, bár azt többnyire maguk tervezik és gyártják.)

[ Szerkesztve ]

(#135) Cifu válasza dezz (#127) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hmmm... érdekesen hangzik, bár egyfelől én úgy tudom idén jön a második LED-es háttérvilágítású LCD TV gyártó, az LG (a Samsung már két éve bír LED-es modellel). A másik meg az, hogy nekem kicsit furának tűnik, hogy a képernyő kvázi villogjon. Eddig épp az volt az LCD előnye, hogy nyugodt képe volt, nem vibrált. :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#136) Diocles válasza adalbert1 (#129) üzenetére


Diocles
aktív tag

Nekem 2x-es Riva TNT 32Mb-oshoz volt szerencsém, illetve az én P2-esemben egy 4x-es Voodoo3 volt, és egy 8x-os GF4mx volt az, ami nem ment bele a lapba.

(#137) szacsee


szacsee
nagyúr

Látom félreérthetően fogalmaztam. :D
Slot1-es alaplapot rosszokásomhoz híven P2-esnek állítom be. :B
Szal annyit tudni kell, hogy a vevőnek egy Abit VT6x4-es alaplapja volt (van).
Öcsémnek szórtam össze egy ilyen lapot még anno, hogy tudjon gémelni valamit és sógor lehalt P4-es gépéből elkuncsorgott Fx5500 volt benne, ami 8x-os AGP-t is támogatta. Ment is minden gond nélkül.
Innen sejtettem, hogy nem lehet vele gond, de a biztonság kedvéért kérdeztem meg, hogy le lehet-e vásárolni ha mégsem jó (mint fentebb is írtam).
Azért lett 6600-as VGA, mivel a gyerök SM3.0-s VGA-t kért karácsonyra, szal min 6600.
Azt tudom, hogy nem hajtja ki, de nálam is volt már úgy gép, hogy sokkal erősebb VGA volt benne, mint amit ki bírt volna hajtani, de inkább erősebb legyen, mint gyengébb.
Amúgy meg mint tudjuk az AGP-s karik általában le vannak butítva..szarabb memó kerül rá, esetleg visszavett gpu órajel stb..(bár utóbbit csak hallottam).
Volt a boltban egy 6600-as Geforce 12000-ért és egy X1950Pro 45K-ért..szal akkor melyik is? Na meg a szokásos Gef 2MX400, meg társai.
Remélem nem kapunk hajba...szal bocs a félreérthető szövegért. :R

(#138) dezz válasza Cifu (#135) üzenetére


dezz
nagyúr

Az elejét nem egészen értem, miben "interferál" a leírt dologgal. 100 Hz környéki villogás nem igazán látható. Főleg, ha úgy működik a dolog, hogy egy LED-mátrix van (nem csak alul/felül van a CCFL helyén egy sor LED), és nem egészben villog, hanem csak ott alszik ki egy sávban, ahol éppen jár az LCD panel "informális" frissítése, így elválasztja az előző és aktuális képet egymástól.

(#136) Diocles: Ha megnézed a linkelt oldalt, láthatod, hogy olyan eset elméletileg kizárt, hogy egy 8x kártya fizikailag bele se menjen egy 4x slotba. Sokkal valószínűbb, hogy 2x slot volt az, amiben elment egy 4x kártya, de egy 4x+8x only már nem.

(#139) MrWolf


MrWolf
csendes tag

Én egy SHARP 32" Aquost használok Tv-nek és monitornak. Az MM-be lett véve de előtte áttúrtam a netet és nem is csalódtam. Tény hogy az eladó annyit tudott mondani amit leolvasott a kis cetliéről... :DDD

I solve problems

(#140) maru válasza bwoay (#133) üzenetére


maru
aktív tag

Ez nagyon tetszik! :C :C

(#141) jerry311


jerry311
nagyúr

Az első mondat után elküldtem volna az ilyen "eladót".
vagy
Megkérdem, hogy JVC-n kívül mit ajánl, mert abban a márkában nem bízom és 100%, hogy nem veszek JVC-t.

Az eredmény mindkét esetben ugyanaz: otthagy. Ha nem, akkor a fentiek egyike újra, míg rá nem jön, hogy nem veszek JVC-t.

(#142) Cifu válasza dezz (#138) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na ez megint új. Én úgy tudtam eddig, hogy a progresszív képfrisstésnél az egész kép egyszerre, egy időben változik LCD TV-k esetén. :Y

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#143) canniball válasza viny (#107) üzenetére


canniball
nagyúr

Már ne haragudj de ez téged minősít... Ha annyit mondasz hogy "ezt szeretném, tudtok-e segíteni?" lehet sosem tapasztalt "minőségű" kiszolgálásban lett volna részed...de esélyt sem adtál ennek... :U
Az "optimális" eladó igenis nem mászik idegesítően az ember nyakára (lsd. a fenti írást), hanem megvárja míg a vevő kérdez, majd akkor készségesen segít. Szigorúan szvsz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#144) canniball válasza bwoay (#133) üzenetére


canniball
nagyúr

Korrekt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#145) Gaga_30 válasza Kephamos (#122) üzenetére


Gaga_30
tag

Már bocs, de ezzel most magad minősítetted.
Ha neten szeretnél valamit vásárolni, akkor nézd meg és probáldd ki az adott árut.. a neten.
Neten valószinüleg azért kerül annyiba, mert nem kell üzlethelyiséget fenntartaniuk, nem kell eladókat, stb fizetniük, és azért a legtöbb esetben külföldi beszerzésből származik az áru- a termék magyarországi, hivatalos disztribútorát kikerülve. Ennek most ne taglaljam se előnyeit, se hátrányait...
Egy áruházban nem csak a termék árát fizeted ki, hanem az ahhoz kapcsolódó szolgáltatásokat, pl hogy kipróbáhatod, megfogdoshatod a terméket, valamint helyszini garanciaügyintézés van, stb, stb..
Ezzel nem azt mondom, hogy ott kell vásárolni, mindenki ott vásárol, ahol szeretne, vagy neki jobban megfelel, de ezt lehet kulturáltan is tenni, meg kevésbé kulturáltan..
Habár Mo.-on manapság amugysem divat a kultura meg a kulturált viselkedés...

Gaga

(#146) horvathkrisz válasza Gaga_30 (#145) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Ha még két sort írsz, garantáltan elkezdem sajnálni a médiamárktot!

(#147) Hector01


Hector01
csendes tag

:) Jó cikk és tanulságos!
Az én történetem:
Bementem egy Euronics üzletbe hogy szeretnék magamnak tv-t. Mivel a szobám akkora hogy bőven elég egy 51cm-es TV, kimondottan olyat kerestem amit monitorként is lehet használni.
Direkt így mentem olda az eladóhoz hogy olyan tv kell, amit monitorként is lehet használni.
Foggalma nem volt melyik típust lehetne monitorként is használni.....azt mondta elősször hogy mindegyiket....na ezen azért mosolyogtam.....mondtam neki hogy olyan kell ami tudja az 1280x1024-et.... Mutatott egy TV-t hogy ez tudja.......nah nagy vígan mentem a pénztárhoz fizetni..akkor ezek a TV-k olyan 110E Ft-körül mentek....
Hazavittem a TV-t, kiderült hogy a VGA bemenete csak szervizelésre való...tehát nemnagyon lehet használni monitorként........visszavittem..választottam egy másik típust...persze majdhogynem én voltam a hibás, hogy miért is nem tudja a TV azt amit elvárnék tőle......szóval...a 2. Tv-vitem már haza...kibontás....próba.....a TV csak 800X600-as képet adott monitorként...nem driverprobléma volt az tuti! Ráadásúl pixelhibás is volt a készülék! Ezt is vissza.......azt mondták ez volt az utolsó darab várnom kell pár napot míg kicserélik.......
Persze én már az üzletvezetővel tárgyaltam hogy milyen kiszolgálás ez stb.......nemigazán akartam megérteni, hogy ennyire tájékozatlanok az eladók.......na mind1.....
A történet vége hogy épp akkor jelent meg egy szórólapuk, amin megláttam a mostani tv-met....megmutattam nekik hogy ez kell nekem..ilyet hozzanak....
Így pár napra rá hazavihattem a "3. TV-met"......
:))
Szép estét mindenkinek!

(#148) dekoninck válasza Gaga_30 (#145) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Az megfelel az MM-etikának :DDD , ha megnézek, megtapogatok mindent és veszek végül egy doboz írható DVD-t vagy villanykörtét, majd a kiszemelt nagyértékű cuccot máshol vásárolom meg, csak mert csak? Egyébként hadd ne sajnáljam a külföldi tulajdonú gigacéget. Simán előfordul, hogy kicsit drágábban veszek valamit inkább egy magyar cégnál, pl. a Klubmédia boltokban (ha magyar egyáltalán) vettem Sony tévét 4 éve és HDD-recordert 1.5 éve. Nem sok pénzt hagytam ott összességében, legutóbb egy éve jártam ott, de megismernek és jó ismerősként köszöntenek, mégha nem is rajonganak Éncsóróságomért. :)

[ Szerkesztve ]

(#149) dezz válasza Cifu (#142) üzenetére


dezz
nagyúr

A progresszív annyit jelent, hogy nem interlace. LCD esetén is időbe kerül a frissítés, mert egyszerre egy sort frissít (talán még azt sem egyben), és szépen végiglépked a sorokon. Persze elég gyorsan ahhoz, hogy szemmel ne lehessen követni (tudatosan).

(Egyébként szubpixelenként 1-1 kondi őrzi meg két frissítés között az adott szubpixel fényességi beállítását, ami néhány másodperc alatt kisülne, nem nem jönne időben újabb frissítés, de ez már részletkérdés.)

De az fő "gond" mozgóképnél valószínűleg nem ez, hanem hogy egy adott pillanathoz tartozó kép "sok pillanatig" van megjelenítve a szokásos esetben, és az ilyen "elnyújtott pillanatok" rövid időközzel váltják egymást.

Persze az említett LCD-ken valószínűleg lesz egy szokásos és egy film mód.

[ Szerkesztve ]

(#150) bambano válasza dezz (#121) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Milyen jó és helytakarékos, hogy egy hsz-ben végigpofoztad a teljes topicot...

Az enyémeimhez: Én azt láttam, ismétlem: láttam a saját szememmel, hogy a 100hz-es crt-s tv-k képe kásás, gagyi. Mellette ugyanarról a drótról egy 50hz-es tv képe meg szép. Ez a tény. Ezek után próbáltam műszaki magyarázatot keresni erre. Lehet, hogy a műszaki magyarázat nem stimmel (nem hiszem), ez magát a kiindulási tényt nem változtatja meg, nem is tudja megváltoztatni.

Akkora volumenben a vásárlók nem tudnak lopni. Azért azt én nem tudom elképzelni, hogy eladói és biztonsági őri segítség nélkül a vevőkijáraton egy vevő kivisz egy akkora plazmát, amit négyen emelnek meg és ez nem tűnik fel senkinek... Az ilyen mindig úgy történik, hogy a kamionról nem a raktár felé fordul a doboz, hanem kitudja... Persze vevői segítség is kell hozzá, mert ha senki nem venne hullott árut, nem nagyon lopnának.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.