Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) PrinczA válasza Carlo009 (#96) üzenetére


PrinczA
őstag

Köszi!

(#102) gradilacine válasza fireproof (#99) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Elhiheted, Krisztián most jár először Olaszba, minden ami útjába kerül lefényképezi, videózza.Emiatt aggódni senkinek sem kell. :DD :DD :DD

(#103) bazsi92


bazsi92
csendes tag

Sziasztok, most regisztráltam, Eddig minden naplót elolvastam. Azt szeretném kérdezni hogy a Waberer's-hez kell-e érettségi? mert én úgy tudom hogy nemkell..

Jó utat Laciéknak :) :)

[ Szerkesztve ]

(6) Igen, bunkónak kell lenni és nem szabad segíteni senkinek! (6)

(#104) gradilacine válasza bazsi92 (#103) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Szia!
Érettségi nem kell .

Köszönjük, már Olaszba vannak....

(#105) bazsi92 válasza gradilacine (#104) üzenetére


bazsi92
csendes tag

Rendben, köszönöm, és lehet tudni merre mennek tovább?

(6) Igen, bunkónak kell lenni és nem szabad segíteni senkinek! (6)

(#106) gradilacine válasza bazsi92 (#105) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Még nem kaptam értesítést,talán holnap , tegnap későn tudtak elindulni magyarból.Holnap délután már többet fogok tudni.

(#107) bazsi92 válasza gradilacine (#106) üzenetére


bazsi92
csendes tag

Értem

(6) Igen, bunkónak kell lenni és nem szabad segíteni senkinek! (6)

(#108) KAMELOT válasza CsodaPOK (#52) üzenetére


KAMELOT
titán

600 000km 4 év alatt?
ha csak minden nap mész 800KM-t kamionnal akkor 240 000km van 1 év alatt.
ugyebár a telet neszámoljuk!!!
tehát elvileg 2 év alatt le tudsz menni ennyit a kamionnal :K :K :K

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#109) SzalaiG válasza KAMELOT (#108) üzenetére


SzalaiG
addikt

Azért hétvége is van meg stau stb. :N

De nem is lenne rossz 200ekm/év * 25ft/km.... :U

(#110) MrAti86


MrAti86
csendes tag

Sziasztok! Már pár héttel ezelőtt olvastam a naplóból! Nagyon király csak így tovább! Tegnap rászántam magam és elolvastam mind a 16-ot, hát nem semmi az tuti! Csak másfél napba telt, de megérte! :DD Most már egyre jobban azon vagyok, hogy neki kéne vágni a C+E-nek hogy vmi legyen már belőlem is, de még akkor még mindig nem ülhetek fel autóra :((( Mert kell ez a GKI, vagy mi a fene stb. Azért Lacinak meg gratula a kitartásért, de a családját is dicséret illeti! :) Jó éjt mindenkinek! Bocsi ha zavartam :R :W

(#111) gumikacsa20 válasza KAMELOT (#108) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

Minden nap a 800 km azért necces, egy héten max kétszer tudsz menni 800-at egy nap 10 órába de akkor 80 vagy inkább 80 fölötti átlagot kell produkálnod és aznap ne legyen rakodás stau meg ilyenek. Inkább a napi 5-600 km a reális, talán 700, 9 órába.

(#112) gradilacine válasza gumikacsa20 (#111) üzenetére


gradilacine
csendes tag

800km-t nem lehet megtenni egy műszakban, általában 650-700km között lehet teljesíteni ,ha semi nem jön közben.

Tegnap kb. 732km volt a napi km, semmi "zavaró" tényező csak ment-és ment kifelé az országból.Balatonfenyves környékéről indultak,és Modena körül álltak meg.

MrAti86:

Örülünk hogy csatlakozol a társasághoz, a napló újabb részeit hamarosan látni fogod te is. Már gyűlik az anyag.

[ Szerkesztve ]

(#113) MrAti86 válasza gradilacine (#112) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Rendben! Köszönöm szépen, és fogom / fogjuk várni! Néztem videó megosztó portálon videót, hát és meg kell mondjam itt laktok a szomszédba, ami jó hír!!! :)) :))

(#114) gradilacine


gradilacine
csendes tag

Hát azt hiszem ez az út túltesz mindenen, Krisztián Írországba megy Lacival Forliból, pontosabban Dublinba.

Vonattal Angolba, onnan komp Holyhead-ből Dublinba.Mekkora mázlista!!!!!!!!! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#115) potyautas válasza gradilacine (#114) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Hajdanán Swindonban én is reménykedtem, hogy Cardiff lesz a következő felrakó, de aztán mégse jött össze, csak Hollandia, de az is 4 nappal később. Pedig kezdtem örülni, hogy még egy országot (Wales) bejelölhetek.

(#116) Carlo009 válasza bazsi92 (#103) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
A Wáberer's-hez már kb 2 hete kötelező a 8 általános iskola,ez az alapfeltétel a jogosítványhoz.
Eddig nem úgy volt,sok Román kollegával találkoztam,akinek csak 4 osztálya volt vagy 6.
Valami oknál fogva kimaradt az iskolából,(szegénység vagy egyébb problémák..).
De jogosítványuk volt. Most már 8 általános kell a felvételhez. :U

(#117) MrAti86


MrAti86
csendes tag

Sziasztok! Most jelzett egyik Wabinál dolgozó ismerősöm, hogy most volt Finnbe, onnan Olasz, most meg megy olaszból angolba! Ugyhogy lehet találkoznak Laciékkal, vagy esetleg együtt kompoznak/ vonatoznak egyet :))

(#118) Napfénysüti

Ez nagyon szép és emlékezetes út lehetett. :K

Més que un club!

(#119) bazsi92 válasza Carlo009 (#116) üzenetére


bazsi92
csendes tag

Helló, köszi hogy írtál :) Minden jót :)

(6) Igen, bunkónak kell lenni és nem szabad segíteni senkinek! (6)

(#120) gumikacsa20 válasza gradilacine (#112) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

Ezzel kicsit vitatkoznék. :D 10 órába simán lehet menni 800 km-t ha van olyan 83-84-es átlagod, sőt még 810-820 km-t is de akkor teljesen koppra kikell vezetned a 10 órát és ez teljesíthető, csak akkor az kell hogy egész nap menj csak a kötelező kétszer 45 percre állsz meg. Ja és persze semmi stau.

(#121) gradilacine válasza gumikacsa20 (#120) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Nem akarok vitázni soha nem is szoktam, de vedd figyelembe,hogy
francia-spanyol-olasz :
autó pályákon vannak sorompók,ahol hiába a "pittyegő " 30 a megengedett sebesség.Beállsz a sorba ,vársz elindulsz, pittyeg vársz emelkedik a sorompó elindulsz-------idő.
Németben-Francia-Olsza-Spanyol:
stau és előzni tilos kamionoknak reggel 7-20-ig országonhttp://logout.hu/muvelet/hsz/modosit.php?id=1277200.121&url=%2Ftema%2Fre_egy_kamionos_naploja_16%2Ffriss.htmlként változó szép ki sor összegyűlik tötyögsz,mint egy kistraktor, aztán imádkozol,hogy ki ne fuss az időből.

Ez mind szép és jó lenne, ha elindulsz és folyamatosan 80km/h-el teszed meg átlagban a távot

Ja!!!!!!

Arról nem is beszélve 24tonnával az olasz hegyek között tengerpart mellett alagútakon keresztül főleg az A6-on menj végig amikor a váltó 6-os fokozatig felvált olyankor.Spanyol hegyekről nem is beszélve, amikor 1200m magasan .száguldunk .

Franciaországban ugyanez a helyzet, így esélytelen a mutatvány. :DD

De nem értem, mert előttem pár hozzászólással pont te írtad, hogy nem lehet megtenni ekkora távot.

[ Szerkesztve ]

(#122) gumikacsa20 válasza gradilacine (#121) üzenetére


gumikacsa20
csendes tag

Félreértettél. Én azt mondtam hogy NEM MINDEN NAP csak heti két alkalommal 10 órában, furgonnal amúgy próbáltam, ugyanugy mentem mint kamionnal max 90 lejtőn se gurultam az fölé, ugyanúgy megálltam kétszer 45 percre és 809 km-t mentem 10 órába, ez németben/osztrákban volt, nem fogtam ki staut minden f@sza volt. Egyik cimborám is produkált 730 km-t 9 óra vezetés alatt és nem furgonnal. Igaz ő éjszaka ment.

(#123) stacy


stacy
újonc

Hello én is kamion sofőr szeretnék lenni,es azt szeretnem kerdezni hogy egy waberers es pólot vagy valamit nem lehetne kérni??msn:exact89@gmail.com

[ Szerkesztve ]

(#124) KAMELOT válasza gumikacsa20 (#111) üzenetére


KAMELOT
titán

hello!
Ebben igazad van! Napi 600 az olyan reális...tudom mert én is mászkálok.
Valamikor sajnos muszály csalni....igaz megcseszhetnek a zsaruk de nincs más választás.
Épp pénteken voltunk rakodni bécsben.
4.00 indultunk Komáromból
9.00 megérkeztünk Bécsbe a lerakóba...megáltunk időközben GO-BOX-ot venni mert elveszett....na meg tekeregtünk bécsben. GPS körbe körbe vezényelt minket. Olyan helyeken kellett elmenni hogy a kezemet nem tudtam volna betenni a Kamion és a Fábia közé :D 12-re voltunk beírva hogy rakodunk ehelyett a rohadt osztrákok a saját kamionjaikat rakták meg előre....ja meg 9 ukrán kamion is várt ők már reggel 6 óta :U
15.30kor rakodtunk persze magadnak kellett megrakni a kamiont....palettán volt az áru.
17.00 indultunk bevámoltatni az árut. persze nem voltak ott ugyhogy átmentünk egy másik vámhelyre.
18.30kor végre bevámoltak.
19.00-lejárt a vezetési ideje a haveromnak...sajnos csalni kellett...betett másik korongot és imátkoztunk hogy azon a 66km-en ne találkozzunk osztrák zsaruval a pozsonyi átkelőig.
20.00 átléptük szlovák osztrák határt és megnyugodtunk....szépen hazaérkeztünk.
Hétfőn vagy kedd irány Ukraina, 20tonnával megrakva száguldunk!

megáltunk GO-Boxot venni

Érkezés bécsbe

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#125) Teask


Teask
újonc

Sziasztok!
Most néztem a neten hogy van "C" és "C+E" jogosítvány szerzési támogatás(ha jól tudom 100%-át térítik)erről tud valaki valamit?

Ja és a napló nagyon tetszett!!!

(#126) Sepi84


Sepi84
csendes tag

Hello!

Mikor lesz folytatása a naplónak?

500 Le V8 dupla turbó, két személyes, full spoiler.... Imádom... (MB Actros 1850 :))

(#127) gradilacine válasza Sepi84 (#126) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Ha megkapom a fiúktól a fényképeket, és a napló mai ill.holnapi eseményeit, akkor hétfőn már készen lesz, de hogy mikor rakják ki azt nem tudom, majd üzenni fogok itt hozzászólásban.

(#128) Sepi84 válasza gradilacine (#127) üzenetére


Sepi84
csendes tag

Ok. Köszönöm.

500 Le V8 dupla turbó, két személyes, full spoiler.... Imádom... (MB Actros 1850 :))

(#129) KAMELOT válasza Teask (#125) üzenetére


KAMELOT
titán

nehogy ám azt hidd hogy egy jó munka a kamionozás...
1. szemét korrupt zsaruk
2. fel vagy lerakodásnál várni kell.....csak akkor nemtudom minek mondják hogy menj oda mondjuk 10-re ha megraknak 15.00-kor
3. ketten jó menni kamionnal
4. elég lenne 6 óra nagy pihenő 4,5 + 4,5 óra vezetés után
5. ha csak 1 percel túlléped a vezetési időt akkor jól megbüntetnek....csak nemtudom mért olyan nagy baj ha estleg 1 percel többet vezetttél?!

ja és ha ukránba mész akkor a határon automatikusan az útlevélbe be kell tenni 10 vagy 20 eurost másképp nem enged át a határon.....ezt mért nem mutassák be a TV-ben????

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#130) Tidus


Tidus
addikt

Soha nem kamionoznák, pedig voltam társ tulajdnos kamionban.
Az állás betöltésére születni kell.

(#131) KAMELOT válasza Tidus (#130) üzenetére


KAMELOT
titán

jól írod testvér..
keménynek és szívósnak kell lenni! másképp kib.sznak veled!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#132) SzalaiG válasza Teask (#125) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nem hallottam róla, de ha létezik írd meg a topicba!!!!

(#133) MrAti86 válasza SzalaiG (#132) üzenetére


MrAti86
csendes tag

Engem is érdekelne :D

(#134) MrAti86 válasza Tidus (#130) üzenetére


MrAti86
csendes tag

El is hiszem! Én mióta a naplót olvasom, azóta sürgetem az asszonyt, hogy vízsgázon már le B kat.-ból, hogy Én tudjam csinálni a jogsimat! Én mást nagyon nem is tudnék elképzelni, mit hogy kamionos legyek! Bár egy vmi azért így elsőre engem is elborzaszt, az, hogy 5-6 heteket, vagy még tovább is kint lenni, és utána lehet már másnap mész is visza, de hát ha ezt szeretném csinálni, benne van a pakliban! Minden jóban van vmi rossz, és minden rosszban van vmi jó! Nyugodalmas jó éjt mindenkinek!

(#135) vicente87


vicente87
csendes tag

Sziasztok! Most olvastam egy elég ramaty hírt srác próbált a wabihoz menni de nem vették fel mert nincs aki betanitja pedig valami rokona is ott dolgozik!!! Még jó hogy most akarom elkezdeni a jogsit :W mert eddig úgy voltam vele 0-km nem nagyon vesznek fel sehova akkor marad a napocskás cég, na de így hogy kell ismerős aki vállalja a betanitást :( így már erre ide se nagyon van esély bekerülni :(( Pedig mindent úgy intézek, hogy kamionos lehessek de ez egyre valószinütlenebbnek t :W :W ünik

(#136) KAMELOT válasza vicente87 (#135) üzenetére


KAMELOT
titán

ülj be valaki mellé aztán vezetsz mellette egypár kilométert :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#137) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Most értem csak ide, hogy elolvassam. :B Ismét egy remek beszámoló lett!!! :C :R

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#138) gradilacine


gradilacine
csendes tag

Készen van a 17.rész, a fiúk már Angliában vannak egyik Shell kúton találtak ingyen netet.

(#139) MrAti86


MrAti86
csendes tag

Sziasztok!

Ma egy meglepő álláshirdetésre bukkantam! Megvettem a Camion Truck&Bus újságot.
6.oldalon bekeretezve egy hirdetés!
A hirdetés így szól:

A legjobbaK a legjobb helyen!
A waberer's Csoport, Európa egyik legnagyobb fuvarozó vállalata Nemzetközi Gépjárművezető kollégát keres! Amit nyújtunk: (Én itt lepődtem meg)

MEGSZŰNIK A NORMARENDSZER
ELTŰNNEK A LEVONÁSOK
MAGASABB JÖVEDELEM
GARANTÁLT, MEGNÖVELT OTTHONLÉT

Nah akkor most mi is van?? Szerintetek lehet ebben vmi? Mert ha igen és sokan mennének a Wabihoz, akkor a végén a 0 km-es sofőrőknek nem lesz nagyon helye!

Ha vki halot esetleg vmi hasonlót, és jelezné azért hálás lennék!

üdv!

(#140) schummy válasza gradilacine (#138) üzenetére


schummy
tag

már nagyon várom:p

egyébként ha sokan jelentkeznek a waberers-hez az azt is jelenti, hogy a többi cégnél lesz esetleges üresedés, hisz aki nem nullkilométeres akkor az nyilván egy másik cégtől menne át

(#141) gradilacine válasza schummy (#140) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Megjelenik: 2010-07-16 08:27

(#142) SzalaiG válasza gradilacine (#141) üzenetére


SzalaiG
addikt

Meg kéne hívni valamelyik modit a kertipartyra, h egy kis protekciónk legyen és előbb jöhessenek a beszámolók.

Remélem minden ok és mind a fiúk, mind a gép bírja a hőséget!

Ma állt mellettem (Fiat Ducato :D ) egy Volvo [link] amiben 1,2millió km van és a srác 13éve vezeti. :C

[ Szerkesztve ]

(#143) schummy válasza MrAti86 (#139) üzenetére


schummy
tag

http://penzcentrum.hu/cikk/1024385/1/komoly_hiany_lesz_kamionsoforokbol

ma reggeli cikk, itt gondolom most sokan örülnek :)

(#144) gradilacine válasza SzalaiG (#142) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Akik jönnek, vagy szeretnének jönni mindenkit szívesen látunk. Csak már ott tartanánk
:)) :))

(#145) Rob02


Rob02
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Még új vagyok itt de már a napló összes részét elolvastam és nagyon tetszik! Csak így tovább várom a következő részeket is! :)

Én is "kamionos" szeretnék majd lenni mert imádom ezeket a nagy vasakat és érdekel is ez a szakma mindemellett nagyon szeretek vezetni is! Eddig megszereztem BC kategóriából a jogosítványt majd ha lesz rá keret akkor folytatom hogy mihamarabb én is nyeregbe ülhessek! (bárcsak ott tartanék már) :) Mostanában hogy elkezdődött a szünet nap mint nap bújom a kamionos fórumokat most valahogy nagyon rákattantam erre a témára és ha valamit a fejembe veszek akkor azt nem lehet csak úgy veszni hagyni! :)
Nézegettem én már sok helyen a lehetőségeket és azt láttam szinte mindenhol hogy csak a Waberer's-nél van lehetőség kezdőként! Erről kinek mi a véleménye? És ha már majd esetleg ott tartok akkor lesz lehetőség választani hogy kinél szeretném tölteni a betanulós időszakot?
A válaszokat Előre is köszönöm!

(#146) SzalaiG válasza schummy (#143) üzenetére


SzalaiG
addikt

Hát furcsálanám ha így lenne, de elképzelhető, mert ma kb 5-600eft egy jogsi így sokan bár elmennének sofőrnek, de nem tudják megfizetni...

(#147) cspetee


cspetee
csendes tag

A folytatáshoz -klikk ide-

(#148) én vagyokk


én vagyokk
csendes tag

Szokás szerint király!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.