Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gradilacine


gradilacine
csendes tag

Jó olvasgatást kívánunk mindenkinek!

Nagyon jól éreztem magam,rengeteg mindent láttam, sokat hülyültünk,és sok-sok embert sikerült megismernem.
Utazni szeretek, így nem volt számomra fárasztó a napi 700km-es táv .De a szükségleteimet kordában kellett néha tartani, hisz nem lehetett minden bokornál megállni,csak ha már égetően problémás volt a dolog. :DD :DD :DD

Aki szeret kirándulni, kempingezni az ugyanezt érezheti egy-egy út során.Hétvégén pedig igyekeztünk kimozdulni, sokat sétálni , ezért adatott meg, hogy eljutottunk Monacóba- és Stailandba egy angol kisvárosba.

Engem magával ragadott az izgalom, a sok-sok látnivaló, és annyi energiával töltött fel, hogy nyár végéig kitartok vele.
De ősszel szeretnék újra elindulni a nagyvilágba.
Köszönöm a lehetőséget a Laci cégének elsősorban Józsinak, Gábornak és azoknak, akik ezt lehetővé tették a számomra.

[ Szerkesztve ]

(#2) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hát ez qrvajó volt. :D
Sajnos nem lehet csak úgy holnaptól kamion sofőrnek lenni... :U

Sikerült bő egy óra alatt elolvasnom.
Hol a vége? Kicsit olyan befejezetlennek tűnik...

Laci & Ildi csak így tovább! A következő valami északi túra legyen! :)

(#3) Carlo009 válasza gradilacine (#1) üzenetére


Carlo009
tag

Gratulálok az íráshoz!
Örölök,hogy én lehetek az első! Elolvastam,nagyon tetszett.
Egyébként én is jártam arra,a legutóbbi utam során Newhaven kikötő városból egy papír üzemből hoztam Dunaújvárosba árut. Jómagam Ashford pihenőben álltam meg.Azóta itthon vagyok. :))
Üdv!
Carlo009

(#4) gradilacine válasza SzalaiG (#2) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Hát reméljük összejön az északi túra.
Várjuk haza a sofőr urat, most Krisztián megy apjával egy túrára,és arrafelé szeretne a gyermekem eljutni.

Hihetetlen egyébként sokszor kérdezem Lacit,hogy írt-e naplót.Amikor ott voltam,megálltunk ,kaja aztán filmezés,és K.O.
Volt, hogy egy filmet 3 napig néztünk meg, mert mindkettőnk bealudt rajta.A naplóírás is emiatt ment nehézkesen.Legalább lesz folytatása........

[ Szerkesztve ]

(#5) JanFe


JanFe
aktív tag

Nagyon jo volt. Csak igy tovabb :)

"There is nothing permanent except change"

(#6) SzalaiG válasza Carlo009 (#3) üzenetére


SzalaiG
addikt

Második. :P

(#7) SzalaiG válasza gradilacine (#4) üzenetére


SzalaiG
addikt

Megértem. De olyan sok embernek szereztek örömet, kikapcsolódást.
Én mostanság napi 250-300km vezetek és ez is borzasztóan fárasztó.

Kár, h nincsenek 1-2 hetes kanyarok, h el lehetne menni Lacival... :))

Ötlet.
Valami utazási iroda félét kéne létrehozni és ilyen kamionos utakat szervezni. A cégeknek is jól jönne a plusz bevétel és az utas is olcsóbban utazhatna. :U

(#8) Lars


Lars
őstag

Köszönjük szépen az újabb beszámolót :)
Igaz hogy picit befejezettlennek tűnik elsőre, viszont tartalmasabb mint az előzőek.
Sok sok dolog van benne, élvezettel olvastam :)
Remélem még sokáig részünk lehet ebben az élményben, hogy Laci " bácsi" -val utazhatjuk be a világot :R

(#9) gabe_


gabe_
őstag

Köszönjük a beszámolót! :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#10) Zotya84


Zotya84
őstag

Hát, ez ismét jó volt, feldobta a napom. :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#11) domperke válasza Zotya84 (#10) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

Köszönjük a beszámolót hát irigy vagyok a képek láttán. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#12) fireproof


fireproof
őstag

A szokásos napló. :) Nagyon jó volt. Már hiányzott az olvasás. :D Az összejövetellen mi a helyzet? :R :C :C :C

(#13) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Ejha sok sok kép hatalmas beszámóló Gratula :R :B

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#14) gradilacine válasza fireproof (#12) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Az összejövetel nincs elfelejtve, de Laci még nem volt itthon annyi napot, hogy érdemes lett volna összehívni a csapatot.
Augusztusban szeretne pár napot itthon pihenni, ezekre a napokra tervezzük a bográcspartit.De jövő héten kedden magyarba lesz, így egyeztetni fogjunk.

(#15) fireproof válasza gradilacine (#14) üzenetére


fireproof
őstag

Rendben. Reméljük összejön. :) :R

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Ő meg sem bírta enni az ő adagját, de én előzékenyen segítettem neki."
Eszem azt a bolond jó szívedet... :C

Nem volt egyszerű mulatság elolvasni, de megérte, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Lenry


Lenry
félisten

megint faja volt :R

nem tudom ki vetette föl, hogy abba kéne hagyni, őt most virtuálisan tarkón vágom a hülye ötleteiért, titeket meg biztatlak a folytatás reményében :)

nem vagyok egy nagy kamionbolond, de utazni imádok, még nekem is megfordult a fejemben, hogy beneveznék egy ilyen útra :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) fireproof válasza Lenry (#17) üzenetére


fireproof
őstag

A taslis ügyben és a kamionozás ügyben is veled tartok. :DDD

(#19) zazahoho


zazahoho
őstag

Ismét jó volt,gondolom lesz még folytatás :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#20) kenpark


kenpark
csendes tag

Nagyon tetszett ez a rész,elég tartalmas és hosszú volt.
A videók is nagyon jók benne.
Mint ahogy az előttem szólók én sem támogatom azt ötletet miszerint abba kéne hagyni a naplót...(nekem mint Laci leendő tanítványának duplán számít a szavam:D:D:D)

(#21) Carlo009


Carlo009
tag

Emberek!
Aki kamionozni akar menjen a Wáberer's-hez.
Nem kell oda más,csak: érvényes CE kategória,PÁV vizsga,Belföldi fuvarozó és TIR vizsga,Útlevél vagy személyi igazolvány.
Még gyakorlat se kell. Úgyis egy másik mellé ültetnek először. A fizetés kb: 300ezer FT.
Ezért járhatod Európa útjait.
Nem kell megijedni tőle. :R
Jómagam,mint már tudjátok egy vidéki kis cégnél,alkalomadtán besegítek.Nekem elég ennyi,többet nem bírnék. De azért a pihenésből is megárt a sok,már egyre jobban várom,hogy szóljanak: ugorjak már be megint valaki helyett! :))
Csak azért szólok,mert itt egyesek nagyon ki kívánkoznak az útra!! :U
Vizsgázzatok le,nem egy nagyvalami a teherautóvezetés. Utána a Wáberer's-nél már kerestek annyit,hogy bőven megéri amit kifizettél a tanfolyamra. :))
Egyszóval bátran gyertek teherautót vezetni! :R

(#22) vicente87


vicente87
csendes tag

Nagyon jó!!!!! 2 nap alatt olvastam el mind a 16. fejezetet :DD Gyerrekori álmom, hogy kamionos legyek és most, hogy ezt olvastam szeretném ha nem csak álom maradna!!!!!! Talán sikerül :U Csak így tovább :)

(#23) gradilacine válasza Vakegérke (#16) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Hatalmas volt az adag, két férfi tenyérnyi marha steak,rengeteg krumpli, párolt zöldbab meg a sör!!!!!!!! :Y

Bár ha hús van a tányéron,ő mindig olyan előzékenyen segít............. :DD :DD :DD

kenpark:

Igyekezz, nemsokára szabad a hely!

És amit elfelejtettem írni. Egy kis baki is történt hazafelé. Én aktívan fényképeztem Angliától Németországig mindent .Táblák,repterek Frankfurt .Brüsszel,amit csak el lehet képzelni az úton angolba vonatra fel-le.Áttettem volna a képeket a laptopra..........és letöröltem az összeset a fényképezőgépről :W

Hát felment a pumpám rendesen, és dacosan onnantól nem fényképeztem semmit.Bocsánat érte, de nagyon dühös voltam. :O

(#24) Piton válasza gradilacine (#23) üzenetére


Piton
tag

Esetleg egy Get Data Back-et lehet erdemes lenne raengedni, biztos jo kepek voltak. :)

Kódból vagyunk...

(#25) KAMELOT válasza SzalaiG (#6) üzenetére


KAMELOT
titán

milyen zoral :D
na nekünk is van a haverommal most lehetőségünk menni.
1. út---oroszország moszkva
2. út---ukraina
3. út---görögország

remélem görögbe megyünk :) ott lehet jót fürödni

ukraina orosz viszont a nafta végett lenne jó....ott csak 0,7 euro a narfta literje.....
full tankal lehetne hazajönni :D :D :D

esetleg ha lesznek képek akkor feltöltöm ide.

tetszik nekem ez a kamionos topik :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26) vergilx


vergilx
őstag

ismét fergeteges beszámoló :DD :R
azért a Monte Carlo-iaknak még úgy ahogy megy..:DDD

(#27) .bableWes


.bableWes
őstag

ismét egy hibátlan irás! élvezet olvasni és nézni a sok képet!
a ruhaszáriton behaltam :DDD

esetleg azt meg lehet kérdezni, hogy hány km-t tett már meg az a "traktor"? :DDD

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#28) madarasz92


madarasz92
őstag

Jó kis olvasmány :)
De jó neked hogy jártál Monte Carlo-ban..
Apukám is kamionos ő is járt ott mondta hogy nagyon szép hely..

(#29) zs0ti


zs0ti
csendes tag

Ez igen,jó hosszúra sikeredett,de megérte elolvasni,nagyon jó volt! :) :)
Nagyon gondolkozom már én is a jogsin,jó ideje,csak sajnos nem sikerült még rászánni magam,de ezek naplók mindig új "erőt" adnak! :R :)

(#30) cspetee


cspetee
csendes tag

Csak finoman célzok rá, de abba ne merjétek hagyni az írást/javítást. :) Bárki bármit állít,simán könyvet is adhatnátok ki a naplókból. Vennénk, mint a cukrot. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A 4. oldalon az 5. kép linkje nem jó. :B Eddig ezzel az 1 "hibával" találkoztam..

Hát mitmondjak, irigylésre méltó bárki bármit mond, jó nektek. :) Bár nem tudnám megszokni ezt az életet, ilyen módon de akkor is.

Én maradnék a vonatnál. :D:)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#32) Gradilaci válasza hackeeeee (#31) üzenetére


Gradilaci
tag

Jómagam sem értem, hogy miért nem jó a kép, amikor végeztem a javítással, az összes képet megnyitottam és mind rendben volt. Kijavítottam a hibát, mert nálam sem működött.

Az,hogy hány km van a traktorba ma este felé kiderül,mert Ausztriába áll meg a párom ott van net Ansfelden-ben.

Bocsi elfelejtettem a javítás után kilépni, gradilacine voltam

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#33) hackeeeee válasza Gradilaci (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#34) Szólista


Szólista
senior tag

Nagyon jó kis olvasmány volt,mint a többi. :R Abba ne merjétek hagyni,mert akkor dühös leszek. :((( :DDD

Nem vagyok normális. Na és?!

(#35) tothbe válasza gradilacine (#23) üzenetére


tothbe
addikt

Köszönjük megint a jó kis beszámolót.
És ha már a kaja szóba került, mikor rendezzük azt a nyári kertipartit?

By(e) Tothbe

(#36) AKHook1


AKHook1
tag

Jo kis iromany :D :R

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#37) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Fél év alatt 16 napló. :C

Csak így tovább! :)

(#38) gradilacine válasza tothbe (#35) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Légyszi nézd meg a #14-es hozzászólást, abba leírtam mindent.

(#39) Carlo009 válasza gradilacine (#38) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Vettek már Wifi antennát? Ha igen,milyet? (Secron wifi11? ).
Én azt vettem. A legközelebbi útamra kiviszem a laptopot+autós töltőt+wifi11 antennát+web camot. :F
De még nem szóltak,hogy lenne munka. Talán a jövő héten. :R Fényképezőgépem,még változatlanul nincs,majd gyűjtök rá. Nektek milyen típusú gépetek van pontosan?
Üdv! :))
Carlo009

(#40) zs0ti válasza gradilacine (#14) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Tiszta jó,hogy ennyire összekovácsolódott itt a csapat!:)

(#41) fireproof válasza zs0ti (#40) üzenetére


fireproof
őstag

MI vagyunk Ph-n a kemény mag. :DDD

(#42) zs0ti válasza fireproof (#41) üzenetére


zs0ti
csendes tag

Amúgy igaz,hogy én leginkább csak olvasó voltam,de ilyesfajta rendezvény simán érdekelne engem is,még ha nem is szóltam annyit hozzá mint ti!:) :R

(#43) fireproof válasza zs0ti (#42) üzenetére


fireproof
őstag

Szerintem ott mindenkit szívesen látnának / látnánk. ! :R

Bár az cinkes ha beállítunk 200-an a kertbe. :D

[ Szerkesztve ]

(#44) Gradilaci válasza .bableWes (#27) üzenetére


Gradilaci
tag

Szia(sziasztok)!
Ujra netkozelben, tartok hazafele, a hetveget Ansfeldenben toltom, igy harom napot lesz netem. A kocsiban lassan 600.000 km lesz, most negy eves. Sajnos, szerintem hamarosan leselejtezik, mert csak Euro3-as, es azoknak magasabb a palyadija. Koszonom a sok biztatast, a naploval megint rendesen elmaradtam, de a hetvegen bepotolom, es szerintem a jovo heten fel is fog kerulni. Most Krisztian kovetkezik a jobb egyben, aztan talan megint Gergo egy kicsit, igy egesz oszig nem leszek egyedul.

fireproof:
Ugy tudom, egyelore talan ha 10-12 ember jelezte, hogy jonne. De a kert, illetve az udvar eleg nagy, elferunk sokan, es tenyleg, mindenkit szivesen latunk. Ha majd arra kerul a sor, egyeztetunk, hogy pontosan ki jon, hanyadmagaval, es amolyan batyus bal forman, elvarom, hogy mindenki hozzon valamit. :K
Es aztan abbol sutunk-fozunk, ami osszejon. Ja: a Skzpe-on meg senki sem keresett, pedig itt vagyok. illetve Carlo-t mar fel is vettem...

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#45) Gradilaci válasza Gradilaci (#44) üzenetére


Gradilaci
tag

Mar nem tudtam javitani, igy itt folytatom. Skype-t akartam irni... tehat, ha ram keres valaki, es megirja, ki o, akkor felveszem, aztan, ha epp fent vagyok, meg o is, dumcsizhatunk... erre akartam kilukadni.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#46) fireproof válasza Gradilaci (#45) üzenetére


fireproof
őstag

Na akkor veszlek is fel. :D :R

(#47) Gradilaci válasza SzalaiG (#2) üzenetére


Gradilaci
tag

A vege?....itt a gepemen. Mindossze hat orat voltam otthon, alig tudtuk ezt az anyagot is, meg a tobb giganyi kepet "attuszkolni" az otthoni gepre, en meg mindig pont egy hettel vagyok elmaradva, akar csak most is. Ezert van olyan kurtan-furcsan vege. Majd ha hazamegyek, felkerul a tobbi is...Udv. ;)

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#48) zs0ti válasza Gradilaci (#45) üzenetére


zs0ti
csendes tag

De kár,hogy nincs mikrofonom! :( :)

(#49) SzalaiG válasza Gradilaci (#47) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ok. Kitartást! :)

Sajna nincsen fülesem, de amint lehet csörgök.
Nem jössz mostanság Székesfehérvár felé? M7 valamely közeli megállója?

(#50) tothbe válasza gradilacine (#38) üzenetére


tothbe
addikt

Köszi, ezek szerint csak figyelmetlen voltam. :B
Az Augusztus jól hangzik, de akkor még úgyis tisztázódik. Vinni meg persze, hogy viszünk magunkkal kaját/piát, bár fél disznóval a tetőn elég hülyén néznénk ki a hatoson.

Laci, majd fölveszlek én is Skype-on, ha végre odajutok.

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.