Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fireproof


fireproof
őstag

Este el is olvasom, köszönjük. :) (most nincs időm mert rokonok jöttek szülinap miatt) :DDD Köszönjük az újabb fejezetet ez is biztos izgalmas lett. :) Jó olvasgatást mindenkinek. :) :R :R :R

(#2) tibi666


tibi666
senior tag

fasza volt megint!
jó utat, mester!

(#3) hfrankee


hfrankee
senior tag

Frankó írás,kösz!
Jól látom,hogy egy HP nc6200-ról irsz?!
Ugyan ilyen a kedvesem itthoni gépe,nekem meg a 6220-as van. :C

(#4) Tüzi

Mogyoróscsoki autópálya :) Ez jó, így még nem hallottam :)
Gratula az új fejezethez, és kitartást Staulandhoz, meg Prágához. Sokszor tényleg katasztrófa mindkettő...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

Ismét egy nagyszerű írás:) Köszönjük! Jó utat!

(#6) gabe_


gabe_
őstag

Köszönjük az újabb cikket! :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7) dfdfdf


dfdfdf
őstag

köszönjük ismét a remek írást jó utat!

(#8) Carlo009


Carlo009
tag

Ismét egy jó írás! Köszönjük! Már anyám is alig várta,régebben ő is kint járt többször Nyugaton egy teherautósofőrrel és visszaidézi a múltat!! :C Sokminden ismerős neki!! :U
Jó utat! Kellemes hétvégét! :))

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó beszámoló :)

(#10) Carlo009


Carlo009
tag

Hi!
Honnan hozod a motyót? Northhamtonból esetleg? :P

(#11) gradilacine válasza Carlo009 (#10) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Nem, Rugby-ból .

[ Szerkesztve ]

(#12) rankesz válasza hfrankee (#3) üzenetére


rankesz
veterán

Az egyik képet nagyítva látszik hogy nc6000 a laptop.

Jó kis biznicklassz masina, sokat eladtam belőle anno... :)

Az írást köszi.

(#13) Lars


Lars
őstag

Ismét köszönjük Laci bácsinak a remek beszámolót, és természetesen "Anyunak" is hogy mindezt feltette nekünk ide. :R
Éjjeli munkáról egyszer írok egy könyvet, aki kitalálta, azt bántani kéne fizikailag :D
Én is szoktam, szakmai ártalom. Hozzá kell tenni, folyamatos műszakot legalább meg lehet szokni valamennyire. Jó utat kívánok, és vigyázz az Angolokkal, mert bolondok. Rossz oldalon mennek állandóan :D

(#14) hfrankee válasza rankesz (#12) üzenetére


hfrankee
senior tag

Azon a képen néztem be akkor... :B

(#15) Babám


Babám
csendes tag

Csak így tovább! Bár "első kézből" is kapok hasonló infókat, mégis szívesen olvasom az írásaidat :K

(#16) Killing válasza Lars (#13) üzenetére


Killing
addikt

Nem, csak neki van rossz oldalon a kormány. :))
Nekem nem esne úgy kézre a sebváltó. Vagy az angolok többsége balkezes? :D

Köszi a cikket! :R

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17) Carlo009 válasza gradilacine (#11) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Van már lacinak valamilyen "NETVADÁSZ" készlete? :R

(#18) fireproof


fireproof
őstag

Na most elolvastam és baromi jó volt. Ha nálam lenne egy 316.000 euró értékű rakomány éjjel nappal fegyverrel járkálnék a kocsi körül :DDD :R :R :R JA egy kérésem van a GradiLaci fan találkozóval kapcsolatban, hogy a "vas" majd legyen otthon. Ez majd megoldható ? :DDD :R :R :R

(#19) dokee78


dokee78
félisten

Komoly az amcsi csőrös műszerfala :U

(#20) Gondar


Gondar
tag

köszi ez jó volt :D :R

(#21) L.T.


L.T.
aktív tag

Megint érdekes történet Európa országútjairól. Rugby-ről majd a következő részben írsz (gondolom). Két éve jártam ott.
316.000 píz az 88 milla magyar píz. Háát, nem semmi árukat viszel…
Kuty Szlovákia. Egyszer már megemlítettem én is egy korábbi hsz-emben[link]
Találkoztam személyesen legkisebb gamerkiller fiaddal. Épp megpihent a tanműhely ajtajában :)

(#22) bul07


bul07
nagyúr

Május 5. napnál
"Javasoltam neki, addig kérjen új időpontot, míg nem késő, nem tudom, megtette-e."
jön
3kép
majd
"Szerintem savanyú volt, így feljavítottam egy kis (sok) piros arannyal, így nem éreztem, hogy savanyú, viszont marha sós lett."

innen nem hiányzik pár mondat ?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23) gradilacine


gradilacine
csendes tag

Jó reggelt Mindenkinek!

Carlo009: netvadász még nincs, a beszerzése az ő feladata lesz. ;]

fireproof: A vas nem biztos, hogy itthon lesz, mert szabadság idején az autó tovább "dolgozik", csak más sofőrrel, amíg a gazda vissza nem tér. Vannak olyan sofőrök, akiknek nincs saját kocsijuk, ezek az emberek kerülnek ilyenkor a gépekre.

L.T.: Hallottam a találkozóról, bár ahogy említette a fiam,először nem tudta elképzelni, mit akarnak tőle ........ :DD :DD :DD

bul07: Igazad van, kimaradt egy mondat, de javítottam, bocsánat! :R

(#24) potyautas válasza gradilacine (#23) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nincs saját kocsijuk? Hallottam olyan cégekről, ahol azért állnak kocsik tucatszám, mert nincs rájuk sofőr.

(#25) gradilacine válasza potyautas (#24) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Ők a beugró sofőrök, valaki kimondottan kéri hogy beugrós legyen, így 2-3 hetente hazajutnak.Elég macerás ,mert a kocsi gazdája szabadság idején kipakolja a saját dolgait az autóból, aki beül az autóba helyette, meg szintén hozza a dolgait, és becuccol.De az állandó sofőr, mint egy lakás berendezkedik, és nem kell hozni vinnie a személyes dolgain kívül semmit.Aztán embere válogatja ki, hogy becsüli meg a munkaeszközét.Ültem már olyan kamionban, ami ragadt a kosztól fél napig sikáltuk, mire lakhatóvá tettük. :W
Ez benne van a pakliban.

(#26) potyautas válasza gradilacine (#25) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Legutóbbi utam első éjszakája után azt mondta a barátom, hogy mintha egy hamutartóban aludt volna. (idegen traktort kapott) Egyikünk se dohányzik. Kellett néhány nap a kiszellőztetéshez.

(#27) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a beszamolot. Mar vartam. Ez is jo lett. :)
Jo utat.

"There is nothing permanent except change"

(#28) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Gratula ismét! :C

Bírom a humorod. Kell is ahhoz, h legyen kitartásod mindehhez.
Széles utat!

(#29) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A szervízről - műszakiról kérlek írj majd bővebben! Előre is köszi! :)

(#30) bul07 válasza gradilacine (#23) üzenetére


bul07
nagyúr

csak kíváncsi voltam hogy mi savanyodott meg

de azért furcsa számomra hogy többiek nem jelezték csak nekem hiányzott a mondat

nekem a öcsém 3hónapig tolta ebből egyhuzamban 6hetett voltak kint
kétkezesbe mentek ahogy ő mesélte teljesen más ennyi pihenőjük sose volt és ráadásul hűtőssel lehet ha kezdő jogsival nem kétkezesbe kezd akkor még mindig kamionozna
volt hogy német autópályán elszállt a turbó elszívta a kartellen keresztül az összes olajat belenyomta a kipufogóba meg a motorba persze a rendőr ott volt 10percen belül és adott 30percet hogy megszervezzék a elszállítást hát nem jött össze így a rendőr hívott kamionmentőt
a kamion még garanciás volt így másnap estére teljesen szétszedték kicseréltek mindent amit kelet és mehettek tovább

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31) potyautas válasza bul07 (#30) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem négykezesnek mondják azt a két kezest? ;) A német rendőrökről úgy hallottam, nagyon előzékenyek. Még a kopott gumit is lecseréltetik. Nem elég csak a büntetés. Ha nem tudod az új gumit kifizetni, akkor addig nem mehetsz tovább, amíg nem szerzel pénzt. .

(#32) L.T. válasza gradilacine (#23) üzenetére


L.T.
aktív tag

Igen-igen nem voltam elég egyértelmű, de aztán leesett neki. És annyira meglepődött, hogy ctrl+alt+del-el kellett újraindítani :DDD :D :DD

(#33) gradilacine válasza L.T. (#32) üzenetére


gradilacine
csendes tag

:DD :DD :DD :DD

Meglepődött rajta ,hogy felismerték, Lacit kamionosok kérdezgetik az úton, de az ismertségnek ez az ára..Ha jöttök nyáron találkozunk. Nem nagy távolság az a 30km ;]

bul07: Volt egy kis probléma egy kód miatt és nem vettem észre a javításnál, hogy kitöröltem egy sort.Nem nagyon értettem a kódolt kép beillesztést, de ezt is meg kell tanulni.

[ Szerkesztve ]

(#34) bul07 válasza potyautas (#31) üzenetére


bul07
nagyúr

de csak elírtam :W

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35) Napfénysüti

Izgalmas kis rész lett. :R

Més que un club!

(#36) ittigen válasza Napfénysüti (#35) üzenetére


ittigen
csendes tag

Ismét egy remek irás! Köszönjük Laci! Ha majd egyszer befejezed a kamionozást, (1O-2O év múlva :DD ) szerintem az irással kéne foglalkoznod :K
További jó gurit, hatóság és balesetmentest kivánok. :)

...hová ez a rohanás?

(#37) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Az egyik képen van közvetlen a pálya mellett egy, még nem egészen elkészült baromi nagy épület. Az ugye Frankfurt am Main? Pontosabban a repülőtéri vasútállomás fölé épített, hajót formázó ház.

(#38) gradilacine válasza potyautas (#37) üzenetére


gradilacine
csendes tag

Igen ! :R

[ Szerkesztve ]

(#39) Ipse89


Ipse89
tag

Újabb király írás, köszönjük! :R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#40) gyusza14 válasza Ipse89 (#39) üzenetére


gyusza14
csendes tag

:) :) sziasztok mikor lesz a másik rész kész mert már nagyon várom minden nap jővők fel és űtőm be hogy kamionos napló 15 de még semmi és kérdezd meg lacit hogy szokot dunakeszire járni mert sok webis kamion járkál ere előre is kőszőnőm!

gyula

(#41) potyautas válasza gyusza14 (#40) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Kedves Gyula! Olvasd el kérlek, hogy mit írtál, és javítsd ki! Vagy kérj meg rá valakit! :W

(#42) Carlo009


Carlo009
tag

Sziasztok!
Olvasom,olvasom...ezt a naplót és közben,majdnem elpusztulok itthon a munkanélküliségben. :O Hónapok óta,havi 28.500 FT-ból élek,amit az Önkormányzat ad,szociális segélyt. :O Gondolkodtam rajta,felbuzdulva Laci példáján,elmegyek sofőrnek,ha felvesznek. :Y
C,E kategóriám megvan,teherautóra+nehézpótra.Biztos nem nehéz az,csak a kormányt
kell tekergetni jobbra meg balra,közben CD-s rádió szól. CD lemezeim vannak itthon. :K
Nemzetközi sofőrnek hol van felvétel?
Wáberershez nem jelentkezem,sok rosszat hallottam felőle.Nem bízom bennük. Még az oda utazás is probléma,nincs egy fillérem se,se kocsim,se semmim. :W

[ Szerkesztve ]

(#43) #49155328 válasza Carlo009 (#42) üzenetére


#49155328
törölt tag

TIR-es vagy GKI-s vizsgád van ?

(#44) potyautas válasza Carlo009 (#42) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Olyan céget nem fogsz találni, amiről nem hallhattál rosszat :(

(#45) Carlo009 válasza #49155328 (#43) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
TIR vizsgám megvan,3 nap alatt elvégeztem. :C Hétfőn jelentkeztem,papír kitöltés 1 óra oktatás,kedden oktatás volt reggeltől délutánig,Szerdán délután vizsga volt.
A GKI nem tudom micsoda! Egy régebbi BÁF papírom van. :F
Mennék én külföldre irányuló fuvarba,vannak CD lemezeim.
Tud valaki valamit ajánlani? :F

(#46) #49155328 válasza Carlo009 (#45) üzenetére


#49155328
törölt tag

Az az új összevont oktatás ami "európai" szintű, persze nem szol másról csak hogy jól megkopasszon az NKH. :(
Mikor raktad le a nemzetközit?
Nemzetközi gyakorlatod van e ?
Elég nehéz 0 kilométeresen elhelyezkedni ha nincs ismerősöd.
A Wabi jó alternatíva lehet pedig a tanulópénzt így is úgy is meg kell fizetni ! :D

(#47) Carlo009 válasza #49155328 (#46) üzenetére


Carlo009
tag

Már mentem teherautóval. Tolatásnál nyergesnél arra kell vigyázni,hogy ha balra tekered a kormányt a pótkocsi hátulja jobbra fordul,ha meg jobbra tekered,akkor balra. :U
Előre meg azt mondták,ajánlatos vigyázni kanyarban a pótkocsi eleje kilendül. :F
Az árut rögzíteni kell hevederekkel,mert elmozdulhat.
Van,amelyik teherautó hagyományos manuális sebességváltóval rendelkezik,előválasztós felezős. Egy kapcsolót át kell nyomni,utána kuplungoláskor vált. :F
Munkanélküli vagyok. Hol van felvétel sofőrnek? :))
Ja,...milyen tanulópénzt? Ha A pontból B pontba kell vezetni,mi benne a nehéz?

[ Szerkesztve ]

(#48) gradilacine


gradilacine
csendes tag

Ma szóltam rá a páromra,hogy kellene naplót írni.Most az unokaöccsét vitte magával ,aki nagyon szeretne kamionozni.

A kocsi műszakija lassan lejár jövő héten, remélem már hazaérnek,mert helycserés támadást indítok a jobb ülésért, ugyanis megkaptam a lehetőséget, hogy elmehessek én is.
A 15.rész eleje már készen van ha végzett a Francia fuvarral és megkapom a folytatást,akkor befejezem.

(#49) Carlo009 válasza gradilacine (#48) üzenetére


Carlo009
tag

Hoppá!
Azt elfelejtettem írni,láttam a félpótkocsikat a nyergeseknél,rolós ponyvásak.Ez azt jelenti,rakodásnál nem kell körülményesen ponyvázni,csattokat látok rajta,azt kiakasztani és kész. Meg le kell rögzíteni a rakományt. Hátul meg csak ajtó van a pótkocsin,ki kell nyitni meg becsukni. Mi lehet a probléma? Majd figyelem a hírdetéseket,hol keresnek sofőrt!
Csak be kell ülni és vezetni. Mi lehet benne nehéz? Még zene is van. :F Ja,....meg valami kamionstop tilalmak vannak hétvégén,meg néha hétköznap. Ezt megkérdezem mikor van. Akkor megállok és ha letelik tovább megyek. :F Mit kell ezt tovább tanulni? 3 nap alatt megvolt a vizsga. :F Adjanak egy autót és megyek,mert itthon éhen halok!!!! :O

(#50) potyautas válasza Carlo009 (#47) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Carlo009! Nagyon megnevettettél. Olyanokat írsz, hogy kétségeim támadtak afelől, hogy láttál már teherautót. Ha megvannak a vizsgáid, nyilván már vezetned is kellett. Beszélj néhány kamionossal, ha lehetséges, ülj be mellé a j1-be egy ...mondjuk spanyol, vagy svéd útra! Majd meglátod, mi benne a nehéz. A CD egyáltalán nem fontos. Mi a Kossuth rádiót hallgattuk még Angliában is. Azt a részt is olvastad, amikor Laci találkozott olyan kollégával, aki teljesen el volt "havazva"? Szegény szinte semmit nem tudott, csak ment bele az unióba, de se a vezetési idővel nem volt tisztában, se azzal, hogy fog időben megérkezni...Mi benne a nehéz? Hááát...sok minden.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.