Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) misx


misx
senior tag

Ilyen is van? Nahát! :)

(#52) fkenny


fkenny
senior tag

Globális válasz :) :
-NEM USB-n CSATLAKOZIK A GÉPHEZ HANEM EXPRESS CARD! (pci-e 1x 2.0 ami már elég jó)
- Mint írtam jelenleg kókány, de bele fog költözni egy ITX házba, már a következő részben arról írok, igény esetén, fogok futtatni teszteket.Írjátok le milyen teszteket szeretnétek és megteszem.
- A sok asztali gépet használónak üzenem, hogy nem éri el a kártya ugyan azt a sebességet mint asztali gépben, de notebook-os viszonylatban tökéletes!

Lehet több monitoros rendszerrel használni, lehet akár a külső kártya erejét a belső kijelzőben kamatoztatni, így nem kell küldő monitor sem!
Mindenkinek köszönöm, hogy elolvasta cikkemet! :R
Üdv. Ádám
szerk:
A 4830-es VGA csak ideiglenes, a folytatásban már kicserélődik egy jobbra, gyorsabbra:)

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#53) fkenny válasza mkRoland (#22) üzenetére


fkenny
senior tag

Egy hasonló kaliberű kártya bőven elég lenne a gépedhez, még akár a Crysis2 is megy csak nem fullHD-ban maxon:) 5670, 5770 bőven jó lenne és időtálló...

Szerk:

#23) yohnsee
NEM USB :)

#26) Samus
10-15e Ft sajnos a Forint gyengesége miatt:(
Ideiglenesen megteszi az a kártya is később egy ATI 4670 bőven jó lenne hozzá

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#54) csabinka válasza fkenny (#52) üzenetére


csabinka
tag

Én várom!!!!4 :R

(#56) LÁZ


LÁZ
addikt

na, ez aztán egy fajén kis aplikáció, big upp :C

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#57) fkenny válasza csabinka (#55) üzenetére


fkenny
senior tag

Ennél szebb lesz:) és több funkciós is:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#58) csabinka válasza fkenny (#57) üzenetére


csabinka
tag

Remélem hamar meg lessz :D

(#59) fkenny válasza Nyom191 (#36) üzenetére


fkenny
senior tag

Itt már elég jó eredményeket érne el a kártya. közel lenne az asztali teljesítményéhez. Ha nvidia kártyát veszel és csak intel igp van a notidban, külső monitor sem kell

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#60) beefjeez


beefjeez
senior tag

Remek cikk!
a #1 jelből gondolom több rész is lesz, esetleg lesznek játék tesztek? :)

(#61) fkenny válasza FireKeeper (#39) üzenetére


fkenny
senior tag

A kártya maximum 60fokos, volt a táp sem, több így ezt a 2hetet még kibírja, utána megy az épülő házikójába:)

#60) beefjeez
igény esetén természetesen lesz teszt, igen még várható pár rész, amiben bemutatom az épülő házikóját, mert ez így tényleg gány :)

(#42) Chaser

Szép és jó, szoktam néha játszogatni is vele. Tény nem hozza azt a szintet amit egy asztali géphez szokott ember szeretne, de akinek notebook-ja van annak maga a megváltás.

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#62) leonejoci2


leonejoci2
tag

Komoly, nagyon jó cikk! :C
PCI-E x16 nincs?

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#63) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

jó cikk, gratula hozzá, anno én is gondolkodtam egy ilyen kialakításán, csak visszatartott a tény hogy csak 1x-es sebességgel tud működni. :O inkább eladtam a notit... :P

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#64) csabinka


csabinka
tag

Sli cross megoldás működik ?

(#65) Loha


Loha
veterán

Azoknak, akik hiányolják a tesztet:
AMD Radeon HD 5870 PCI-Express Scaling

(#66) csabinka válasza leonejoci2 (#62) üzenetére


csabinka
tag

X16

Pc-world teszt 2008

Nagyon paraszt nem is tudtam h 3 éve már volt ilyen :)

Sztem ha kiküszöbölnék a hibákat x16 meg gyorsaság az utóbbi már egész jó!

Beindulna a vga piac jobban tesztelgetnék itt a lapikat asztali vga-kkal :)

[ Szerkesztve ]

(#67) fkenny válasza Loha (#65) üzenetére


fkenny
senior tag

Mondtam én, hogy a kártya 70-75%-át hozza még így is:) Notihoz szerintem tökéletes még eme teljesítményveszteséggel is.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#68) csabinka


csabinka
tag

GTX 480 test

5870

A többit a téma szerkesztőjének hagyjuk meg :D

[ Szerkesztve ]

(#69) fkenny válasza csabinka (#68) üzenetére


fkenny
senior tag

Elveszed tőlem a munka örömét:) :DDD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#70) csabinka válasza fkenny (#69) üzenetére


csabinka
tag

Isten őrizzz :D :R

(#71) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A játék tesztek nagyon hiányoznak.

(#72) csabinka válasza ->Raizen<- (#71) üzenetére


csabinka
tag

fkenny barátunk azt mondta dolgozni akar szóval sztem bevállalja :D XD :R :DD

(#73) ->Raizen<- válasza csabinka (#72) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:K Az jó lesz. 7UP az 5letnek.

(#74) Nyom191


Nyom191
csendes tag

Tehát akkor a dedikált 6550(5650) mellett egy 5770 fölösleges lenne mert ugyan azt a szintet hoznák.

(#75) fkenny válasza Nyom191 (#74) üzenetére


fkenny
senior tag

Milyen memóriás az integrált?

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#76) leonejoci2 válasza Loha (#65) üzenetére


leonejoci2
tag

Tanulságos...
Így ebben az esetben nem szóltam semmit :D

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#77) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka! És jó ötlet az Expresscard-os átalakító. USB-re ezt nem bíznám, mert a 2.0 lassúka lehet szerintem.

A tápra nem biztos, hogy jó ötlet rárakni a VGA-t :) De amúgy a dokoló nem hülyeség. És az XBOX táp USB-s kapcsolása is pirospont :)

Amúgy nem feltétlenül VGA kártyára kell gondolni. Fejlesztőmérnököknek is jól jöhet egy ilyen cucc, amivel esetleg csak asztali kivitelben létező dolgot tud a laptopra kötni.
Avagy pl. külső X1-es TV tuner, akármi a laptopba.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) Nyom191 válasza fkenny (#75) üzenetére


Nyom191
csendes tag

1GB DDR3

Acer 3820TG<--ugyan ez csak nekem i3 380m van benne

(#79) klambi válasza BeLucZ (#6) üzenetére


klambi
addikt

nekem 5830 és i7 720qm van benne nem panaszkodom...!
ennek a megoldásnak sajna annyi a hátránya hogy csak a kimenő monitorra jó..

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#80) opeter87


opeter87
senior tag

Gratula a cikkhez :R
Nagyon jó ötlet és várom én is a teszt eredményeket :D

(#81) Colonel993


Colonel993
senior tag

Ez a konfig akkor most használható olyan viszonyban mint tényleges külső VGA de úgy hogy a lapos kijelzőjét használod?
Azaz Plug and Play POWER UP? :U

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#82) wikings2


wikings2
őstag

Érdekes cikk. Jó volt olvasni ilyenről is mostanság.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#83) KonzolKartel

Megláttam a cikket, és bele is szerettem.
Tovább olvastam, és kiszerettem a dologból.
Nagyon kár, hogy nem lehet használni a notebook-od monitorját.
Amúgy baromi jó dolog. Én is itt vagyok egy core i5-ös 3ghz-s procival, és egy csúnya vga limittel.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#84) Ptech


Ptech
őstag

Miért nem a PE4H-t vetted?

Amúgy a H-val, és még egy mPCIE csatlakozással kb 30-40%-os többlet teljesítményt lehet kihozni (PCIE x1 -> PCIE x2) az egy csatlakozós megoldáshoz képest.
Az már a teljes kártya kb. 70-80%-os teljesítménye. Pár extra kábelért, meg egy mPCIE átalakítóért simán megéri szerintem.

Bár az ideális eset az Intel+nVIDIA vga-val szerelt noti, mert ott a nV Optimus driver csinál egy szoftveres tömörítést, és nem annyira szűk keresztmetszet a sávszél..

(#85) Atos23


Atos23
senior tag

Programozol a két monitorral?

(#86) BeLucZ válasza klambi (#79) üzenetére


BeLucZ
addikt

na igen, ami még cummendáré benne hogy csak külső monitorra jó , mert ha még a lapi topi kijelzőjére injektálná rá a képet, akkor azt mondom oké de igy több sebből is vérzik a koncepcio, akkor már érdemesebb asztali gépet venni meg mellé egy netbukot :D

(#87) fkenny válasza Ptech (#84) üzenetére


fkenny
senior tag

Fizeted a különbözetet? minipci-e meg számomra nem tűnik komfortosnak csak akkor ha nincs más lehetőség. Az intel+nvidia-val igazad van, de az új 7xxx ATI-k elvileg már tudják az optimus AMD-s változatát:) Csak mivel tucatával javítok nvidia gpu-s notikat elvből nem veszek nvidia vga-kat :DDD

#86) BeLucZ
Vannak emberek akik nem gazdagok, hogy legyen egy erős asztali meg egy erős noti is 1x-re, így ez egy járható út. van netbookom is, de az munkára egyáltalán nem való...

#85) Atos23
Videóvágás, tervezgetés meg multimédia szempontjából sem rossz megoldás ha több monitor van. ( van projektor is csak annak a kábele nem látszik:)

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#88) mongoose123


mongoose123
aktív tag

Le a kalappal. :R

(#89) Ptech válasza fkenny (#87) üzenetére


Ptech
őstag

20 USD+ a 91 mellé, na bumm... :)

Én is azért keresek AMD noti VGA-t, mert nem akarok nV kártyát venni a notihoz. Most egy 9600M GT van benne, ha AMD vga-t rakok mellé, akkor teljesen meghülyül, próbáltam :)

Hmm, a low-end 7xxx 'átnevezett' széria is tudja? Mert akkor lehet, hogy azt veszek. Ott is csak Intel integrált mellett, vagy az AMD nem annyira tetű szigorú, mint a nV?

Amúgy ha notikat javítasz, nem tudsz mobil HD4650/4670-et beszerezni véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#90) hcl válasza BeLucZ (#86) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kiterjesztett asztal pl.

Mutogatni való hater díszpinty

(#91) fkenny válasza Ptech (#89) üzenetére


fkenny
senior tag

Mind Intel mind AMD vonalon is menni fog a külső vga ereje belső kijelzőn. Az átnevezett szériának is tudnia kell, sajnos még nekem ez az ősi kártya van, de remélhetőleg már egy új veszi át a helyét( mondjuk ez is megváltás az intelhez képest). Nv gtx460 vagy mivel teszteltem az optimus dolgot, nagyon jó, de mint mondtam szakmai ártalom miatt kerülöm az Nv cumókat :)
Utána kérdezek van e :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#92) Skodry


Skodry
aktív tag

Ez nekem is bejön!

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#93) Zefír


Zefír
őstag

Hat ez hatalmas. Kar, hogy MAC-re nem lehet valahogy ra aggatni, mert akkor mar vennem is.
:C

(#94) fkenny válasza Zefír (#93) üzenetére


fkenny
senior tag

thunderbolt vagy milyen csatin keresztül létezik ennek a cuccnak egy másik verziója így akár arra is lehet :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#95) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hűhh, valahol régebbről még rémlik egy olyan, hogy gyárilag talán a Asus, vagy a FuSi csinált külső videókártyát, de ez a cikk tényleg hiánypótló, akinek régi laptopja van ,és mondjuk igy szeretne upgradelni kiváló megoldás, Asus F5SL-en működhet-e a dolog vajon?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#96) python1


python1
veterán

Nagyon jó és érdekes kis iromány,köszi! :C

Ennek fényében eljátszogatok én is vele.

Csak így tovább! :C

(#97) Ptech válasza Graphics (#95) üzenetére


Ptech
őstag

Igazából csak az ExpressCard foglalat a lényeg. Meg annyi, hogy mindenképp AMD kártyát rakj majd bele, különben az nV és AMD driverek összevesznek egymással :)

(#98) Graphics válasza Ptech (#97) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alapból AMD-s videókártyás a gép, 3450-es ,ha jól rémik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#99) Zefír válasza fkenny (#94) üzenetére


Zefír
őstag

Nekem még nem a TB-s mac-em van, van rajta egy mini DVI port meg egy mini display meg egy FireWire 800 port Egyébként valszeg én vagyok vak, de az oldalon, hol vannak az árak feltüntetve?

[ Szerkesztve ]

(#100) Atke


Atke
senior tag

Nagyon jó!! Én dobozba építeném és árulnám :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.