Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) fkenny válasza Orton96 (#399) üzenetére


fkenny
senior tag

lesz folytatása a cikknek, csak anyagiak nem engedtek előrehaladni. Újabb elektronika lesz. A virtu csak intel és azon belül is csak Sandy vagy újabb alaplaposakkal megy:(

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#402) Orton96 válasza fkenny (#401) üzenetére


Orton96
aktív tag

Ja eddig még én is eljutottam a "nagy" angol tudásommal :)
De aki inkább Ati párti, annak talán jobb alternatíva lehet. (bár a szerző is írta, hogy nem minden kártyánál volt elégedett, úgyhogy akit érdekel az mindenképpen olvasson utána :K )

(#403) fkenny válasza Orton96 (#402) üzenetére


fkenny
senior tag

Nem azért mondtam :) Sajnos nem fejlesztik régebbi platformra a Virtut:(

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#404) Orton96 válasza fkenny (#403) üzenetére


Orton96
aktív tag

Ja... hát akkor ez szívás :(

(#405) Tombi


Tombi
senior tag

Valaki gondolkodik direkt külső dgpu hoz venni notebookot?
Egyáltalán vannak ajánlott tipusok? Nekem egy packard bellem van, de ebben nincs pcmcia kártyabövito hely, esetleg létezik más mod is, hogy a vgat bekötve belső kijelövel dolgozzak? Nvidia Optimusos a gépem.
Packard Bell TK85!
Jó lenne ha valaki tapasztalatokat írna, a magam részéről énsak végfelhasználó lennék :)

(#406) fkenny válasza Tombi (#405) üzenetére


fkenny
senior tag

A gép alján lévő egyik pici kis fedél alatt van üres minipci-e foglalat?

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#407) Tombi válasza fkenny (#406) üzenetére


Tombi
senior tag

a hely megvan neki, de ugy emlékszem nincs ott a csatlakozo.

(#408) fkenny


fkenny
senior tag

Újra eladóvá vált egy PE4L 1.5 -ös készlet. A tartalma:
- PE4l 1.5
-Expresscard adapter
-Tápegység ( nem ami a cikkben szerepel, hanem egy szépen átépített)
-1m hosszú összekötő kábel
irányár: 17ezer Ft postával
érdeklődni, itt, pü, mail, telefon :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#409) jocomen válasza fkenny (#408) üzenetére


jocomen
aktív tag

Hali!

Képeket (kívül/belül) raksz fel?
Készült újabb cikk azóta?
Lassítja a sávszélességet, ha nem külső monitort használsz?
Thunderboltról azt olvastam, h csak 2xPCIe érhető el vele, amit nem értek, mert elvileg 4xPCIe sávszélességű. Mi az igazság? És mit lehet tudni az USB3-as megoldásokról?

Egyenlőre csak ennyi kérdésem van. :)

[ Szerkesztve ]

(#410) fkenny válasza jocomen (#409) üzenetére


fkenny
senior tag

1. Még nem szeretnék képeket felrakni, mivel félig kész a cikk, így akkor majd látható lesz róla több tucat kép :)
2 Elvileg karácsonkor fog megjelenni :)
3 Nem, sőt bizonyos esetekben van mikor jobb is ha csak a belső van használatban
4 Azért csak 2x mert pci-e 2.0 szabványt támogatja amit megfelel a pci-e 1.0 4x-nek Mind a 2 10Gbit/sec-t tud.
5 Az USB 3.0-ra épülő elektronika már készülpban van, ha minden jól megy kereskedelmi forgalomba kapható lesz jövő nyáron. Most csak mi a fejlesztők és tesztelők kaptunk pár prototípust.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#411) jocomen válasza fkenny (#410) üzenetére


jocomen
aktív tag

Végre valami jó hír. :DD
Azt lehet tudni már, hogy esetleg több usb3 csatit lehet rá csatlakoztatni, a sávszélesség növelése végett?

(#412) fkenny válasza jocomen (#411) üzenetére


fkenny
senior tag

Jelenleg csak 1

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#413) speeedyyy


speeedyyy
tag

:C

(#414) MeroM


MeroM
senior tag

én arra lennék kíváncsi hogy a pci-e 1x es mennyire használja ki a videokártyát ?!:D

(#415) Tenken


Tenken
őstag

Sikerült végig rágnom magam az nbr-es és ti-s nando4 cikkeken. Hát elég nagy férgek voltak a sráccal kétségtelen. Esetleg besegítenék itt, ha nem probléma a válaszolgatásba.

Tervezem építeni is egy ilyen rendszert. Már úton van az elektronika (PE4L 2.1b), megvan a kiszemelt vga (gtx 570). Cikk is lesz, ha beüzemeltem.

(#414) MeroM:

Szóval, lesz teljesítmény veszteség, de közel sem akkora, mint sokan hinnék. Anélkül, hogy részletezném legyen elég annyi, hogy egy mai felső-közép kategóriás vga (hd7870/gtx660) 15% körüli veszteséget szenved el szintetikus tesztek alatt. Játékok alatt ez főleg a nagyon magas (>100) fps-eknél okoz veszteséget, vagyis a használható 60 fps körüli tartományt csak kismértékben érinti.

Gyakorlatilag teljesen használható. Mára szinte PnP megoldás. Persze lehetnek bakik, de elképesztő mennyiségű információ lett már össze gyűjtve hozzá fórumokon. Aki tud angolul, az egészen nyugodtan neki állhat a kiépítésének.

(#410) fkenny:

Nem úgy volt, hogy driver gondok voltak az usb-pcie kapcsolattal? Egyébként, pedig nem akkor lenne érdekes, ha több porton működne. Egymagában nem tud többet, mint az expresscard vagy mpcie. Igazi lökést a rendszernek inkább csak a következő generáció fog adni, a thunderbolt 2.0-ás szabvány elterjedésével(, vagy a pcie 3.0-ás vezérlő valamelyik portra bekötésével).

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#416) MeroM válasza Tenken (#415) üzenetére


MeroM
senior tag

és ha érdekelne egy ilyen tudnál pontos címet adni hol kapok ilyet hány v os trafo stb? és ha szintetikus tesztek ezzel a 4850 el ha van kedved nyomj már egy S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat tesztet, én kiváncsi lennék az eredményre:D

[ Szerkesztve ]

(#417) Tenken válasza MeroM (#416) üzenetére


Tenken
őstag

Szerintem félre értettél, még nincs kész rendszerem. A "hivatalos" boltot itt találod. Infoért ezt nézegesd.

Teljesen kiépítve ez sem lesz olcsó, viszont aki nem akar külön pc-t meg notebook-ot, annak egy zseniális alternatíva.
A te esetedet nem ismerem pontosan, de az említett 4xxx-es radeon nem mai darab. Ha ezt szeretnéd használni, vedd meg a cikk írója által hirdetett szettet. Újabb, erősebb kártyához érdemes az új verziót keresni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#418) kosimiki


kosimiki
csendes tag

Elárulná valaki, hogy milyen az a megoldás amikor nincs az ember laptojában express card slot.
Az én kicsikém, bármennyire is szeretem nem rendelkezik vele. (ASUS K52JU).

(#419) Tenken válasza kosimiki (#418) üzenetére


Tenken
őstag

Semmi gond! Mini pcie csatlakozó is tökéletesen megteszi. Leszeded az alját akkor meg tudod nézni, hogy mennyivel rendelkezel. Wifi kártyát, msata-t, 3g modemet szoktak tenni bele. Ennél a középső megoldást kell választani. Létezik PE4H passzív pcie csatoló is, ott ha van két mpcie hely a gépben akár x2-es kapcsolatot is létre lehet hozni (vagy expresscard + mpcie megoldással).

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#420) jocomen


jocomen
aktív tag

Egyes lapoknál elérhető a x16 sávszélesség, és van is hozzá hardver, csak nem felhasználóbarát. Nem tudok olyan megoldásról, ami pl vmi laposkábelel kivezetné az MXM sávszélességét a laptop oldalára / aljára, és olyan csatlakozót se, amit kábellel össze lehetne kötni a külső vga-box-al. űPedig ilyen sávszélességre öröm lenne építkezni: nem csak egpu, hanem mindenes dokkoló, az összes perifériával, melyek közül a ptop is egy lenne, amit 1db kábellel elég lenne rádugni.

Hiába, ... magas szinten megy a töketlenkedés. A gyártók nem akarják h a userek jól járjanak. Vegyél 2 gépet ha játszani is akarsz...

Pedig ha valamelyik lenne olyan jófej, és megcsinálná a saját megoldását, elfogadható áron, ahelyett h malmoznak és egymásra várnak,sztem rövid időn belül olyan népszerű lenne, h seccperc alatt szabvánnyá válna. Ehelyett jönnek elő a semmiresejó félmegoldásokkal (vidock). :W

x1 sávszélességen 50-75% az egpu kihasználtsága (nagy felbontásnál a jobb), x2-vel max 85%, x4-el ~95% ...legalábbis régebbi pcie szabványnál (most nem találom a tesztet, de az anandtech oldalán láttam régebben)

[ Szerkesztve ]

(#421) jocomen


jocomen
aktív tag

Itt egy link: fórum
és kép

Ez is érdekes. Elvileg 2 db x2 kábel dugható rá, amivel x4 sávszélesség érhető el. Ebbe már látok fantáziát.

[ Szerkesztve ]

(#422) Tenken válasza jocomen (#421) üzenetére


Tenken
őstag

Nem mindegy az sem, hogy melyik pcie szabvány. Minden egyes generációval duplázták a sávszélességet, vagy egy 1.0 x16 = 3.0 x4. Expresscardos csatolón jelenleg Az 5Gbps a max, ez egy x1-es 2.0-ás kapcsolatra elég. Nv-nek az optimusa az egyfajta tömörítési eljárást is jelent, ami akkor akitválódik, ha x1-es kapcsolatot érzékel és duplájára képes emelni a teljesítményt (x2, vagyis 10Gbps lesz). x2-nál már nem működik a kapcsolat, így azt felesleges erőltetni, x4-hez meg már thunderbolt csatlakozó kellene, ami most kezd csak elterjedni (bő év múlva elvileg lesz szélesebb körben fejlettebb thunderbolt 20 Gbps sebességgel, na ott szinte teljes értékűvé válhat majd a rendszer).

Radeon-oknál nincs optimus, vagyis elvileg profitálhat az x2-ből, de erről nem nagyon láttam teszteket mai kártyákkal. Amit néztem konkrétan ott hd 7870 és gtx 660 volt. A vicc az az, hogy a radeon jobban skálázza magát, mint az nv az optimussal... Miért jó mégis? Mert az nv-t gyári driverrel is rá tudod küldeni a belső kijelzőre, míg a másiknál ez csak esetlegesen működhet. Vagyis egyenlőre talán szerencsésebb a geforce, de ez csak idő kérdése. Ha lehetne én is az amd-t választanám.

Ami a teljesítményt illeti. Notebook fronton a processzor inkább fogja vissza legtöbb esetben, mint az x1-es csatoló. Lesz veszteség persze, de olyan előnyök is vannak amik ezt bőven feledtetik, és amúgy is teljesen vállalható szintűek csak.

(#421) jocomen:

Ezek 2009-es megoldások. Azóta azért jóval komolyabb lett a technika. Az, hogy x1 vagy x2 kevesebbet számít, mint hogy hányas pcie szabvány.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#423) jocomen


jocomen
aktív tag

Köszi az infót.
Találtam egy tesztet, pcie 3.0-ával.
Kár, hogy x1-en nem mért.

(#424) Tenken válasza jocomen (#423) üzenetére


Tenken
őstag

Sajnos pcie 3.0 jelenleg nem elérhető, mert azt a vezérlőt a processzorba intergálta az Intel. A felhasználható csatlakozók pedig a déli hídra vannak kötve, ami csak pcie 2.0-t tud biztosítani.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#425) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Elgondolkodtató ez a dolog. Kb. mi az a teljesítményszint videokártyában, ami felett már felesleges belerakni ebbe? Gondolom r7990 már az, de valszeg a r4830-nál azért mehetne bele komolyabb is.

(#426) Tenken válasza Dr. Akula (#425) üzenetére


Tenken
őstag

7970/680, vagyis high-end szinten már akkora a veszteség x1.2 kapcsolattal, hogy nem éri meg foglalkozni vele.
Az erősebb kártya jobban teljesít, nincs olyan, hogy a sáv miatt ugyanannyit tud produkálni mindegyik, ha eléri a kapacitás határait. Százalékos veszteség van, de ez sok minden függvénye. Különböző generációs vga-k olyan tömörítési eljárás változásokat is tartalmaznak, amiről többnyire fogalmunk nincs. Vagyis, nem csak erősebbek lesznek, de nagyobb teljesítményt relatív kisebb sávon keresztül képesek kommunikálni.

Nem kell félni az x1 miatt, bőven elég arra, hogy a sárga földbe tiporják az asztali vga-k a notebookba épített konkurenseiket.

1-2 év és elterjed a thunderbolt, akkor a sávszél sem lesz tovább vita téma. Idő kérdése csak, hogy mikor eszmélnek a gyártók, hogy konkrét termékek kellenek a koncepciók helyett.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#427) ronaldo


ronaldo
őstag

Lenovo R61-es laptopom van (2008-as gyártású), Nvidia Quadro NVS140M dedikált videókártyával.

Ebben az esetben milyen külső kártyában lenne érdemes gondolkodnom? A beépített quadro kártya már újkorában sem számított valami nagy teljesítményűnek, de tervezéshez jó(bb) volt.

Most viszont már ha néha kipróbálok egy-egy újabb játékot (2012, 13) akkor már minden low beállítás mellett is teljesen élvezhetetlen a dolog.

(#428) Tenken válasza ronaldo (#427) üzenetére


Tenken
őstag

Nem a kártya a lényeg, hanem hogy milyen processzor van benne. Ha rákötsz egy külsőt, akkor annak kell bírnia a tempót vele. Gondolom valamilyen c2d-d lesz. Ez esetben, ha jól tudom csak külső monitoron tudod használni a rákötött kártyát. Tekintetbe véve, hogy a rendszernek nem a mobilitás az erőssége ez nem olyan nagy érvágás.
Ha komolyak a szándékaid biztos, hogy valamilyen megoldással ráköthető egy asztali.
Techinferno-n van nando4 cikke angolul. Ott mindent leírt, amit tudni lehet a rendszerről. Ajánlások, teszt eredmények stb..

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#429) ronaldo válasza Tenken (#428) üzenetére


ronaldo
őstag

Így van, c2d, egy t8300-as proci. Melyik cikkre gondolsz pontosan?

(#430) Tenken válasza ronaldo (#429) üzenetére


Tenken
őstag

Erre!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#431) ronaldo válasza Tenken (#430) üzenetére


ronaldo
őstag

Köszönöm!

A kártyára azért kérdeztem rá, hogy ha nvidia van most benn és amd (ati) kártya is bekerül, akkor a driverek nem "akadnak" össze? Vagy hogy működik ez a gyakorlatban?

Illetve a linken olvastam az egpu teljesítményéről. Gondolom nekem alapvetően x1 1.0-ra van lehetőségem, mivel ez nem sandy bridge (vagy újabb) noti. Az ExpressCard foglalat is gondolom 1.0 szabványú, bár abból kettő darab is van az enyémben.

itt az x2 1.0-t nem értem. Az mit jelent?

Az optimumot lenne érdemes megtalálnom, hogy melyik pakkot vegyem, s ahhoz melyik konkrét vga-t. De eléggé el vagyok veszve. :)

(#432) Tenken válasza ronaldo (#431) üzenetére


Tenken
őstag

Nos, az x2 1.0 azt jelenti hogy PCIE 1.0-ás szabvány és x2 -es vagyis kétszeres csatorna.
Mivel a szabványok duplázódnak így ez annyit tud mint egy x1.2 megoldás (pcie 2.0 x1-es kapcsolaton keresztül).
Ennek pont elég egy szabvány 5-6 gbps-os sáv amit az expresscard vagy mpcie slot képes kommunikálni.

Ha neked két kártyád van az szerencsés esetben azt is jelentheti, hogy képes x2-es kapcsolatokat létre hozni.
Ezt akár két expresscard, akár két mpcie kártya alkalmazásával, vagy a kettő kombinációjával is el lehet érni.

First steps után kicsivel van egy táblázat ahol felsorol alaplapi chipset típusokat és ajánlásokat tesz a különböző kiépítése módokra. Keresd ki a tiéd melyik, abból már ki lehet indulni :).

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#433) ronaldo válasza Tenken (#432) üzenetére


ronaldo
őstag

Közben megnéztem aidában (aztán saját szemeimmel is :) ) az egyik expresscard csak, a másik cardbus.

ExpressCardra x1-es sávszélességet ír, szóval nekem ebben az esetben teljesen megfelelő a "sima" kis x1-es csatoló. :)

Megnézegetem akkor az eredményeket. Nekem is ICH8M lapom van, remélem kisül belőle valami jó.

(#434) Tenken válasza ronaldo (#433) üzenetére


Tenken
őstag

Azzal jó lehetőségeid vannak. Ha csak EC-t használsz is be lehet lőni egy tweaket amivel x2-lesz, vagy ha rátolsz egy mpcie-t is mellé akkor akár x4 is lesz. x2-n kb 20% x4-en meg még kevesebb veszteséged lesz.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#435) Tenken válasza fkenny (#412) üzenetére


Tenken
őstag

Én úgy nézem lefújták usb3-at. A pcie és usb közti architektúrális különbségek miatt túl sok modifikálást igényelne.

Szóval marad EC meg várni a TB-re egyenlőre.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#436) ronaldo


ronaldo
őstag

Csak akkor tudom használni az Optimust, ha Nvidia a notebook vga-ja is, ugye?

Más kérdés: ha mondjuk ati vga-t veszek, s csak külső monitoron tudom használni, akkor ilyenkor a noti monitorával mi történik? Nincs rajt kép? Mert bizonyos esetekben jól jön a két monitor egyszerre, főleg ha valamit szerkeszteni kell (akár szöveg).

(#437) Tenken válasza ronaldo (#436) üzenetére


Tenken
őstag

1. kérdésedre a válasz NEM! Egyáltlán nincs szükség dedikált kártyára. Ha van benne persze nem gond, mert tiltható szoftveresen, de egyszerűbb a helyzeted, ha egyáltalán nincs. Az optimus akkor aktiválódik, bizonyos típusó igp-t (pl hd 3000, hd 4000) és x1-es kapcsolatot érzékel.

2. Saját belső monitort használni mindkét típusú kártyával lehet. Sajnos csak az egyikkel egyszerű megint és ez az nv. Megoldható amd-vel is de az jelenleg problémás, én ha nem kizáró tényező valami inkább az egyszerűbb lehetőséget választanám.
Ha egyszerre kell a belső és a külső monitor is akkor kapásból azt tudnám javasolni, kösd a monitort a notebookra. Az a csatlakozó is az igp jelét fogja, mint a belső, tehát elvileg kellene mennie együtt.
Külsőt nem tudom, hogy reagál ha belső is megy. Ha meglesz a rendszerem letesztelek mindent részletesen.
Külső monitorból természetesen annyit használhatsz amennyit a kártya kezelni képes, nincs megkötés. Sőt a több monitoros technológiák is elérhetővé válnak rajta.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#438) ronaldo válasza Tenken (#437) üzenetére


ronaldo
őstag

Leginkább a pénz tűnik kizáró tényezőnek, mert az aprón most nem igazán látok jóárasított nV kártyát. Vagyis lehet, hogy némelyik az, viszont nem abban az árkategóriában versenyeznek amiben én keresgélek. :) 15k-ba szeretném belezsúfolni a vga-t. Illetve talán az is fontos, hogy a 203W-os xbox tápegységgel működjön, mert a témaindító poszt megoldása nagyon tetszik és nem szeretnék atx tápegységet használni, ha nem muszáj. Méret és zaj is kizáró tényező. S olyan 5,5k körül beszerezhető.

Egyébként van olyan tesztprogram jelenleg, ami releváns a kártyák "mostani" teljesítményét illetően? Néhány éve kikerültem a benchmark-körből így nem tudom. Sok helyen (nando4 féle fórumon is) 3dmark06 meg vantage eredmények általában vannak, de ezek elég régi tesztprogramok, nem? Mit tud szimulálni ez a 2013-as környezetből?

Nekem ilyesmi játékok futtatására kellene: nba 2k13, fifa13 és társai. Ezek ugye nem csúcsgrafikájú játékok épp ezért azért jó lenne, ha nem low beállításon lehetne futtatni, ha már kiadok egy adag pénzt. FPS is előkerül néha, de én ezeket a 2065-ben játszódó zombis szarokat nem szeretem, a normális II. vh-s játékok készítése meg tudtommal jó pár évvel ezelőtt befejeződött, így azokkal talán nem lenne gondja a rendszernek.

(#439) Tenken válasza ronaldo (#438) üzenetére


Tenken
őstag

Ezt nézegesd. Bár nem teljes és néhol tartalmaz hülyeségeket, de nagyjábóli viszonyítási alaphoz jó, mert elég nagy adatbázis.

Teszt programokról annyit, hogy 3dmark azóta sem változott. Dx alapú tesztjei vannak 9, 10 és 11. Ezeken nincs mit változtatni, amíg ezekre épülnek a játékok addig nem avul el. :)
dx9 - 3dm06
dx10 - vantage (bár ezt most konkrétan nem mondom biztosra)
dx11 - 3dm11

Ha 15k és környéke a cél akkor egy gtx 460-ast nézz ki. Esetleg ha Ti-t sikerül levadászni még jobb. Sajnos PH!-s aprós árak nem a realitást tükrözik. Sok kis gamer kocka mind nyerészkedni szeretne a több éves vga-ja lecserélésekor. Ügyesnek kell lenni, ha van fenn egy szimpatikus darab, akkor rá kell állni, hogy kialkudj egy elfogadható árat. Garit ilyenkor is nézd van-e még, meg átvételkor a kártyát külsérelmi nyomok után kutatva (gari matricák épek legyenek, ne legyen szenesedés sehol :D), szóval csak a szokásos.

Ha kompakt rendszer kell, vannak pico psu tápok is 150w körüli teljesítménnyel, ott még barkácsolnod sem kell a tápon. Fejből nem tudom, de szerintem gtx460 belefér.

Nekem is lesz ház hozzá, már uton van UK-ból egy 6cm magas szálcsiszolt alumínuim vázas gyönyörűség. VGA is megvan egy egészen hihetetlen áron jutottam egy gtx 570-hez. A jelenlegi legnagyobb gondom emiatt, hogy baromi drága az 1U magas szervertáp ami elbírja. Esetleg lecserelém, de előbb megvárom míg megjön a ház és megnézem, hogy mire van hely a következő lépésekhez.
Már nagyon izgulok, hogy milyen lesz! :))

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#440) Zooka


Zooka
tag

Ha valakit érdekel, eladó a PE4L V2.1 Expresscard adapterem!

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#441) ronaldo válasza Tenken (#439) üzenetére


ronaldo
őstag

Ajándékba készítettem tavaly karácsonyra egy fából készült házikóba Brazos rendszert, ott nem volt lehetőség az egyedi megoldás (és kis méret miatt) atx táp beszerelésére, így paneltáppal oldottam meg. Adapter.hu-n vettem, sajnos drágák. Nagyon jók, de megkérik az árukat sajnos. Ehhez mérten ha fele/harmad áron megveszem az xbox tápot apró forrasztgatás után működőképes. Mondjuk még nincs teljesen előttem mit hova, de rossz táp pont van itthon, forrasztó is... :)

Nézegetem akkor tovább, hátha ki tudok alkudni valami jót. :)

Neked mikorra áll össze kb. a rendszer?

(#442) Tenken válasza ronaldo (#441) üzenetére


Tenken
őstag

Adapter úton van, vga már rajtra kész, ház is úton van. Ha megjött bele akarom próbálni, hogy lássam mennyi hely marad pontosan. Bár szerintem nem fogom kibírni, hogy ne teszteljem és valami legolcsóbb megoldást levadászok apróról, hogy addig is játszhassak vele.
Nekem az a baj, hogy a 225-250w erősen megköti a kezem. kb 12k amerikából szállítással áfával a megfelelő táp. A vicc az, hogy nálunk ugyanez legolcsóbban 30k, és az amerikai is új, pláne ott ingyen szállítás kontinensen belül, meg jattok sincsenek, vagyis kb 3-4k az ára összesen.. Siralmas, ha bele gondolok..

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#443) fkenny


fkenny
senior tag

Szépen bepörgött a fórum, ennek örülök!

Tenken: Köszönöm neked, hogy addig is segítettél az itt kérdezőknek míg nem voltam.

Megérkezett már a PE4L-ed? Ha netán nem sikerül beüzemelni (12-es hibakód) akkor szólj.
Milyen házikóba építed bele?

Akinek estleg problémája vagy csak szimplán kérdése van, nyugodtan kereshet privát üzenetben.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#444) Tenken válasza fkenny (#443) üzenetére


Tenken
őstag

Szia, igen megjött. Sajna még tápom nincs, mert ház 6 cm magas és így 1U magas szerver tápot kell szerezzek. Gond az, hogy ami kártyát be tudtam szerezni, az egy gtx 570, ami kimondott zabagép, és boltból 30k lenne egy új táp ami elég neki. Most futom a köröket, hogy használtan valami jobb legyen.
Úgy néz ki használt hotplugost tudnak kábelesre átalakítani, így akár kérhetem, hogy olyan csatikat tartalmazzon csak amit használnék is!

Tőled meg azt kérdezném, hogy ami DC jack van az adapteren, azt nem feltétlen kell használni nem? Pcie csati fel tudja venni a szükséges teljesítményt csak a 4 pines csatlakozón is. Kérdeztem eladót is, elvileg azt mondta, hogy majdnem mindenki azt használja, de itt a fórumon meg a villamos szakik véleménye szerint nem fogja bírni a vezeték az akkora terhelést.

Neked melyikre van kötve, vagy nem ilyen adaptert használsz? (PE4L 2.1)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#445) fkenny válasza Tenken (#444) üzenetére


fkenny
senior tag

Nem szabad egyszerre a dc és az FDD tápcsatit használni. neked a Floppy csatlakozós táp kell. ( Azok használják a DC-t akiknek külső tápos megoldása van (pl notitáp) Nekem furán van bekötve így azt most nem részletezném, de a lényeg, hogy neked így az ideális. Nekem is ugyan ilyen elektronikám van 60cm-es vezetékkel.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#446) Tenken válasza fkenny (#445) üzenetére


Tenken
őstag

Igen, én is így képzeltem el. Csak eletros modding topicban is megkérdeztem és ott az a vélemény, hogy 75w-ra vékony az a kábel. Nem kezdtem el nekik részletezni, hogy ez máshol pedig simán jól működik stb.. Max ha tényleg megadná magát akkor kicserélem, de akkor nem foglalkozok azzal a DC jack-el.

Most már tényleg csak egy táp kéne! Basszus lehet megtörök és megveszem 30k-ért azt ami jó újonnan.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#447) fkenny válasza Tenken (#446) üzenetére


fkenny
senior tag

Ne tedd. Este add meg a házad méreteit és nézünk valami jó tápot neked :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#448) Tenken válasza fkenny (#447) üzenetére


Tenken
őstag

Ott van minden amit tudni kell a kereséshez az aláírásomban.
Már egy ideje vadászok, de csak nem akar össze jönni. :(

Elvileg van egy 1U magas ismeretlen típusú valahol vidéken amiről most lesznek infók, meg van egy denniss féle bolt, ahol használt hot plug-os tápok vannak és ismer valakit az eladó aki át tudná alakítani kábelesre. Csak maga az egész átalakítás is kb 7k.
A vicc az egészben az az, hogy ebay-en keresztül tudnék USÁ-ból rendelni megfelelőt újonnan. Az szállítással, vámmal áfával kb 12k lenne. Itthon ugyanaz boltból kerül 30k-ba.

Ha csak azt nézem, hogy usa-ban belföldön ingyen szállítanak, akkor az egész cucc ott nem több 3-4000-nél. Nálunk meg... És ilyenkor felnézek az égre és átfut az agyamon, hogy minket baszogatnak Brüsszelből, hogy zárkózzunk fel a jóléti országok mellé..

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#449) fkenny válasza Tenken (#448) üzenetére


fkenny
senior tag

fú, elég ritka egy táp méret. :S azért nézelődök.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#450) Tenken válasza fkenny (#449) üzenetére


Tenken
őstag

Ma este össze raktam. Simán megy minden. :)
GPU-t win betöltése után kell rákötni, mert valamiért ha már bios alatt is rá van rakva, akkor nem kapok képet a belső kijelzőn (külsőn még nem próbáltam).
3dm06 alatt 13k pontot ért el, ez kicsit elmarad a a lehetséges 20k körüli értéktől, viszont 3dm11 alatt pedig 4339-et ért el a gpu. Ez pedig jobb lett, mint vártam. Elvileg ha külső monitort használok, akkor még jobb eredmények lesznek, mert így vissza is kell tolja a képet a gépre és átmegy még az igp-n is mire a kijelzőhöz ér.. Persze a cél igazából ez volt, hogy a noti kijelzőjén használhassam és ez maradéktalanul működik!
Ami az alacsony dx9-es eredményt okozhatta, hogy a technika sávszélesség korlátai a nagy fps-eknél jelentenek komoly limitet. Ezt támasztja alá az is, hogy a 06-os tesztek 50-60-as fps körül mozogtak, míg a 11-es 20-30 körül. Vagyis igazából ott válik érzékelhetővé az alacsonyabb sáv, ahol már nem igazán számít.

Játékok alatt bizonyára kicsit másképp fest majd a dolog. Sajnos ott nem fogok tudni széles elemzést készíteni, mert elég kevés címet használok. :U
World of Tanks-ot próbáltam. Ott HD+-ban (1600x900) stabil 30-35-ös fps improved/ultra beállításoknál. Próbáltam lejjebb is venni, de nem igazán észleltem változást. Ami feltűnt, hogy a szint az betonstabil, tehát abból az 5 fps-es sávból kb nem lehet kirobbantani. A részletesség visszavételre viszont nem reagált. Így feltételezem, hogy ez a szám is úgy jön ki, hogy az adatátvitel szabta meg, nem a vga teljesítőképessége.

Ha valaki kíváncsi valamilyen másik címre írja meg nyugodtan mit hogy teszteljek.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.