Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bartucc


bartucc
addikt

Érdekes koncepció, annak idején a SiS videókártyás Fujitsu gépemnél gondolkodtam el rajta. De végül a kitt árából lett egy laptop-upgrade, 4530-al szerelt HP-ra, és az asztaliban már egyébként is ott a 4830, tehát itthon már van játékgép. De aki nem szeretne két gépet, csak egyet, amin minden rajta van, annak ideális!

Szerintem úgy még inkább jó lesz, ha raksz később egy HDD-t is a "dokkoló"-ba, és a videóid, képeid, zenéid, amik esetleg a laptopra nem férnek, otthon azonnal elérhetőek. Csak egy ötlet, én legalábbis így csinálnám, hiszen 500Gb se elég mindenre, egy 3,5"-os pedig mindig jóval olcsóbb.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#2) superecneB


superecneB
őstag

Ez működne egy Dell D630-cal is? A windowsban/biosban kell babrálni vele valamit? Nekem egy régi öreg nvidia kártya van a notimban, ezzel is megoldható hogy mondjuk egy 4670 vagy valami ilyesmi ati kártyát belerakjak?

(#3) kovgab


kovgab
aktív tag

NAggyon tetszik:)

Ká Úr

(#4) parkasz


parkasz
senior tag

Kifejezetten érdekes cikk volt és a kütyü sem tűnik rossznak :R

(#5) PeBala


PeBala
csendes tag

nagyon jó kis cikk és a süti is finom lehetett! :)

(#6) BeLucZ


BeLucZ
addikt

egy gtx 580ast kéne rákötni a laptopra :DDDD na oda már kevés lenne a táp :D
amúgy jó buli tényleg aki kicsit fel akarja turbozni a lapijának a teljesiményét mert a lapik 99% siralmas erővel rendelkezik és még egy régebbi asztali diszkrét vga is odakeni ma is a legujabb szuper notebook chipeket, gondolok itt egy gtx 280ra

(#7) sirdenis válasza BeLucZ (#6) üzenetére


sirdenis
tag

x1-es PCI Express mennyire fogja le a teljesítményt? Itt pl azt irják h még ez a megoldás is sokat lassit.

(#8) parkasz válasza sirdenis (#7) üzenetére


parkasz
senior tag

Visszafogja az tény, csodát ne várj tőle, de az integrált megoldásokhoz képest nagy a különbség.

(#9) GaborGh


GaborGh
őstag

ÓHhh, ez nagyon érdekes és biztos vagyok benne, hogy sokan örülni fognak ennek a lehetőségnek... :C

(#10) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Vajon egy HD5870 Eyefinity6-os tem lehetne "lökni" így?

Egyik ismerős notival dolgozik, de gyakran kevés neki a 2 monitor. Milyen faxa lenne, ha otthon ott várná 6 monitor egy ilyen ketyerével, amit csak rá kell dugnia a notira...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) Nikla


Nikla
tag

Hiánypotló cikk! :) :C

Én is rég óta szemezek a témával, azonban én sehogy se tudtam eligazodni pár dolgon, illetve a táblázat rengetegen.. :(((

Zsömle:
alapban az egésznek a legnagyobb limitációja a gép és a kártya közti összekötés, bizonyos kártya és teljesítmény felett teljesen felesleges gondolkodni, mivel nincs elég adat ami táplálná a kártya éhségét..
Nem értek az eyefinity-hez ilyen szempontból (sem) de erre felé keresgélj, külföldön elég sok forumon taglalják a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#12) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszönjük a cikket, jó volt elolvasni, de ez attól még nagyon ortopéd megoldás - és most természetesen nem a cikkírót akarom degradálni, hanem az elképzelést.

(#13) redbull86


redbull86
aktív tag

Jól sikerült! :)) Gratulálok az íráshoz! :))
Jó volt el olvasni!

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#14) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok a cikkhez, és a megvalósításhoz! :C

(#15) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Újdonság számomra ez a megoldás :) Nagyon jó elgondolás és jó kivitelezés :)

Grat! :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16) Volkov


Volkov
aktív tag

Csak egy kérdés:
a noti saját kijelzőjével is működik a dolog? Vagyis nem kell hozzá külső monitor, ugye?
(külföldi oldalon láttam ilyen képet, de vhogy nem fér a fejembe...)

:)

(#17) Entryy válasza kiskaktusz (#15) üzenetére


Entryy
aktív tag

Ha jól sejtem, akkor ez így csak külső monitorral működik?!

Nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#18) McSpy


McSpy
őstag

ötletes megoldás gratula hozzá,azért nem mind1 hogy milyen vga-t csatlakoztatunk,mert,ha a proci gyenge,akkor hiába teszünk hozzá erős vga-t,a proci a leggyengébb láncszem

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#19) arpii


arpii
aktív tag

És hol vannak a tesztek?

(#20) zsoltti


zsoltti
senior tag

Az nem korlátoz a teljesítményben hogy alig érintezik valamennyi csatlakozó a pci porthoz?

(#21) superecneB válasza McSpy (#18) üzenetére


superecneB
őstag

Procit még mindig egyszerűbb cserélni notiban mint vga-t. szvsz

(#22) mkRoland


mkRoland
senior tag

Tetszetős megoldás!
Milyen videókártyát lenne érdemes csatlakoztatni ehhez a konfighoz 54-es ExpressCard-on:
- ACER Aspire 5715z
- Intel DualCore T2370 (1,73 GHz)
- 2x1 GB SO-DIMM DDR2 RAM
- Windows 7 32-bit? Jelenleg egy Intel X3100 VGA bénázik szerencsétlenben integráltan.
Nem akarok COD:MW-zni, meg Crysis2-zni, meg lennék elégedve a NFS:MW és az újabb NFS:HP élvezhetőbb futásával, esetleg Unreal Tournament, FIFA2010, Burnout Paradise.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#23) yohnsee


yohnsee
tag

Biztos én vagyok a tudatlan, de itt nem az USB sávszélessége lesz az, ami a legszűkebb keresztmetszetet adja? 480mbps nem biztos, hogy meg tudja váltani a világot. Persze láttam a gyártó oldalán, hogy van már USB3-as, x16-os változat is, de akkor is.

Szerk.: ja, a cikk amúgy tetszik.

[ Szerkesztve ]

AVR

(#24) Bari


Bari
Modder

Grat az íráshoz és a külső vga-hoz is, kíváncsian várom a folytatást.

Üdv: Bari

(#25) bartucc válasza mkRoland (#22) üzenetére


bartucc
addikt

Egy 4670 elég lenne ehhez.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#26) Samus


Samus
addikt

Azt még említsd meg kérlek, hogy jelen pillanatban mennyiért lehet beszerezni az egész "pakkot", persze VGA nélkül.

Kár, hogy kell mellé külső monitor, de örvendetes, hogy végre minden notesz számára elérhető a dolog. Régebben csak egy Fuji széria volt, amihez lehetett egy, ha jól emlékszem Ati 38xx szériás kártyát tartalmazó "dobozt" csatlakoztatni.

Én is mkRoland gépéhez hasonlóval rendelkezem (Extensa 5620Z, T2390 van benne, és 1 GB RAM jelenleg), konkrétan mindegy, milyen karit tennék bele, mind erősebb lenne az X3100nál. Akár egy 7600GT is. És egyébként is erősen CPU limites a dolog, az USB-ről nem is beszélve, de azért egyszerűbb játékok korrektül futnának :)

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#27) McSpy válasza superecneB (#21) üzenetére


McSpy
őstag

igen amennyiben nem régi notirol van szó

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#28) TESCO-Zsömle válasza Nikla (#11) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyilván nem a sebesség miatt kéne 5870-es, hanem a 6db DisplayPort miatt.

Olcsóbb, mint egy (vagy több) megfelelő port multiplikátor. Elég abból kiindulni, hogy a Matrox cucca 3 monitorhoz 100k...

6db monitor etetése 2D-vel nem lehetne olyan nagy terhelés, hogy a keresztmetszet szűk legyen.

Inkább a SW-es része okozhat gondot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) kavboy


kavboy
tag

Nagyon jo cikk!!!! Regen mennyit kerestem egy ilyen megoldast...
Mostmar meg abba a csapdaba futottam bele, hogy az asztali gepen jobb, mint a notim, ellenben nincsen penzem egy jobb videokartyara, meg mindig egy 8800GT-t hasznalok...

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#30) kopidoo


kopidoo
senior tag

Hohóó! 800 shaderes 4830. Igazi csemege :)

(#31) McSpy válasza Samus (#26) üzenetére


McSpy
őstag

igen [ez az]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#32) Rover623 válasza kavboy (#29) üzenetére


Rover623
félisten

Akkor nem jó helyen, vagy nem jól kerested...:DD
Persze ha meg is találtad volna, drágának találtad volna...:DDD
Sok gyártónak volt ilyen megoldása már 4-5 évvel ezelőtt is, csak sokat kértek értük...az NVIDIA saját maga is dobott piacra ilyen holmit, de ott volt a ViDock, a Asus XG Station, stb.

primus inter pares

(#33) superecneB válasza McSpy (#27) üzenetére


superecneB
őstag

2007-es darab.
Dell Latitude D630
Intel T7100
4GB-ram
Nvidia Quadro NVS 135m
Ehhez vajon lehetne csatizni valami kis szmötyi asztali 8600GT-t vagy 4670-et vagy valamit, gondolom ennél nagyobbat nem nagyon érdemes sem a pci-ex 1 miatt sem a proci gyengesége miatt rakni, de talána League of Legends kicsit szebben futna:
Recomended:
3 GHz processor
2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users will want 4 GB of RAM or more)
750 MB available hard disk space
GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))

Jelenleg most full minimum grafikán tök játszhatóan fut, de nem lenne rossz ha nagyobb harcokban nem esne le drasztikusan az fps-em, alapvetően nem játékra használom a notim, de esténként ezzel az egy játékkal szoktam játszani és nem lenne rossz ha kicsit meg lehetne dobni a szerény kis teljesítményét...

(#34) big-J válasza bartucc (#1) üzenetére


big-J
őstag

ahogy néztem ez a express card-os megoldás... van valami kép vagy info a mini pci-ex megoldás kábelezéséről is ?

(#35) Z10N


Z10N
veterán

Nagyon jo a cikk :R Varjuk a folytatast!

Par korrektura:
1) vagyis 2-3 álláSba kapcsolni a kapcsolót
2) Ha szeretnénk, HOGY használjon az elektronika által kínált USB csatlakozót

ui: Cookies :D

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#36) Nyom191


Nyom191
csendes tag

Egy Acer 3820TG-ben i3 380m mellett egy 5770 vagy egy gtx 460 milyen hatásfokkal dolgozna? Mivel express card nincs a gépben ezért nekem maradna a pci-e mini. És engem is érdekelne, hogy akkor ez így most ügye csak külső megjelenítőn dolgozna?

(#37) hodostamas


hodostamas
addikt

Azert van ara :) Nekem nem lenne rossz mondjuk egy alap passziv kartyaval, foleg a hd es flash gyorsitas miatt, meg ha mondjuk a css-t elvinne min grafon. Viszont ha hozzaveszek minden alkatreszt, eleg huzos mar az ara...

(#38) McSpy válasza superecneB (#33) üzenetére


McSpy
őstag

hát vagy egy T-7700,vagy egy T-7800,vagy T-9500 kétmagos proci csere,vagy egy egy magos proci,ami 3ghz fölötti

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#39) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

a tápra rakni a videókártyát talán nem a legokosabb dolog hőterhelés szempontjából, bár ha jó a táp hatásfoka, akkor talán nem vészes a termelt hő.
viszont az érdekelne, hogy menniyre fogja vissza a kártyát az 1x pci-e csatorna vagy épp az expresscard sávszélessége.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#40) Chaser


Chaser
titán

Játékteszteket csináltál? Mert szép és jó hogy mint mond a win élményindex, de biza bárhogy mókolsz a vga sebessége csak x1 lesz, nem x16. Az pedig csúnyán visszavet már egy hd4670-et, de lehet 8600gt-t is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) superecneB válasza McSpy (#38) üzenetére


superecneB
őstag

Az sokkal többet dobna rajta, mint egy komolyabb VGA?

(#42) Chaser


Chaser
titán

Játékteszteket csináltál? Mert szép és jó hogy mint mond a win élményindex, de biza bárhogy mókolsz a vga sebessége csak x1 lesz, nem x16. Az pedig csúnyán visszavet már egy hd4670-et, de lehet 8600gt-t is.

szerk: Látom már kérdezték.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) mkRoland válasza Chaser (#42) üzenetére


mkRoland
senior tag

Alzheimer-kór vagy commotio cerebri?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#44) McSpy válasza superecneB (#41) üzenetére


McSpy
őstag

komolyabb vga-hoz nagyobb ghz-s proci kell,a legjobb lenne a T-9500,6mb l2 cach-l,csak sztem az sok pénz,[ez az]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#45) Chaser válasza mkRoland (#43) üzenetére


Chaser
titán

Vagy csak meghülyült a böngésző és új hsz-be küldte a szerk-et?...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) sirdenis


sirdenis
tag

x16-os megoldás. Bár ez is hülyeség mert kábelen ugyan ugy csak annyi adat megy át mint azon ami a cikkben van.

[ Szerkesztve ]

(#47) csabinka


csabinka
tag

Nagyon okos dolgok ezek pár kicsit nekem kókányolós megoldásnak tűnnek remélem hamarosan lesznek olyan boxok amik esztétikusak jól néznek ki asztali vga beletéve általad szerzett tápegység csatlakoztatása és hadd szóljon a játék ha épen otthon vagy ha meg utazol vagy máshol vagy elég a lapi tudása!

Up remélem hamar fejlődik majd!!!

(#48) DigitXT válasza csabinka (#47) üzenetére


DigitXT
félisten

remélem hamar fejlődik majd
Parancsolj.

#49: nem az enyém az érdem.:D
(Én csak most olvastam utána...)

[ Szerkesztve ]

(#49) csabinka válasza DigitXT (#48) üzenetére


csabinka
tag

Minden tiszteletem a tiéd és az övék :)

Ez most felkeltette az érdeklődésem :)

Bármilyen gépre lehet csatlakoztatni ezt a kütyüt ?

(#50) csabinka


csabinka
tag

Még egy kérdés más gyártó is csinálja már ezeket a kütyüket ?

Esetleg van egy általánosított neve hogy rá tudjak keresni?

;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.