Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Az összes NUC és minigépnél azt vizualizálom elsőként, hogy a hátába dugdosott kábelek milyen gyorsan rántanák le az asztalról :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

HTPC/általános akármi gépnek max. 100K-ért? De ennél jóval drágább lesz. Azért meg inkább építek egyet (jobbat).

[ Szerkesztve ]

(#3) bsh válasza Gdi (#1) üzenetére


bsh
őstag

(#4) tibaimp válasza SunMount3r (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ráadásul az építettben, még ha picit nagyobb is, az alkatrészek cserélhetők maradnak, nem forrasztott cucc.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Reggie0 válasza tibaimp (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

SBC-t akarunk, nem dobozolt cuccokat.

(#6) tibaimp válasza Reggie0 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

SBC - az mi?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Reggie0 válasza tibaimp (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Single Board Computer

(#8) Kansas válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Kansas
addikt

Miért, nincs olyan? Nem lehet minden egyforma...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ezeket a Zen1 alapú procikat vajon honnan kukázták? Önmagában persze nem rossz, de a 2400-as memória (ami vélhetően 1 csatornás) és az eMMC tárhely meg is öli az egészet. Nem ér többet 80K-nál.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Reggie0 válasza Kansas (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

AMD procival nem nagyon van.

(#11) Kansas válasza Reggie0 (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Aki nagyon akar annak van (ez vagy ez, de az AMD oldalán is van egy lista), polcon még Intelest se láttam, csak többféle ARM-ost.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) Reggie0 válasza Kansas (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat van, n*100k-huf kategoriaban. digikeyen van meg par, de baromi dragak. Ehhez kepest egy integralt procis mini itx lapot, intel procival, 20khuf korul vesztegetnek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kansas válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Kansas
addikt

Az integrált procis mini-itx lap nem SBC, nem is abban az ársávban van.
Az kétségtelen, hogy abból is kevés az AMD, és ami van, az is a Ryzen előtti időkből való APU-val szerelt... teszem hozzá, az Intelesek se új procikkal vannak ellátva, hanem 5-7 éves J1900 meg N3050-es Cerkákkal...
Nekem van a polcon egy elfekvő AM1-es Athlon 5350 alapú kisgép, ha kell valamire, azzal szoktam játszadozni - eladni úgyse éri már meg.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) Reggie0 válasza Kansas (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan nem, csak kozeliti, jo indikatora annak, hogy milyen arkategoriaban lenne realis.

(#15) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ennek mar evekkel ezelott kellett volna piacra kerulnie egyszeru alaplap formajaban, foleg hogy mar vagy 3 eve piacon van ez a SoC. Ha az OEM-eken mulik, az AMD eseten mindig ugyanaz a story. Tul keson, tul keves.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) cpt_sanya válasza Gdi (#1) üzenetére


cpt_sanya
tag

önmetsző csavar egy kis zöld-sárga szigetelő szallagal , esetleg szilóval, vagy forró ragasztóval megtaknyolva , és már stabil is . :) :DD :DD :DD

(#17) tibaimp válasza Reggie0 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót :R . Bár tudtam, hogy léteznek ezek a "mini" gépek/alaplapok, csak nem tudtam, hogy ez a nevük.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Rozisoft_Bp


Rozisoft_Bp
tag

eMMC? Ez most komoly?

(#19) turbuczn válasza Gdi (#1) üzenetére


turbuczn
tag

Nekem van egy NUC gépem, és szoktam két HDMI + táp+ 1 USB-t kábelt használni hozzá, és teljesen stabil, nem húzza hátra.

(#20) Hoplitész válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Az SBC egyetlen előnye, hogy kicsi, nem? Ha picit nagyobb is jó, a dobozolt cuccok mindenben jobbak.
Oké, ezt még össze kell legózni, de azt a bolt is megteszi apróért.

(#21) Reggie0 válasza Hoplitész (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos a kis meret a szempont. Egy UMPC-t szeretnek epiteni, de x86 alapon. Vmi ilyesmit: (A kepen levo raspi alapu)

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#22) tibaimp válasza Reggie0 (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez eléggé fasza kis cucc. Azt számoltad már, hogy kb. mennyiből hozható ki?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) Reggie0 válasza tibaimp (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

70 alatt megvan mindenestul. Emagon most a bill 5k-ra le van ertekelve, en meg 13 korul vettem. Raspi ismert(20k), LCD es akku kb. valasztas kerdese is.

[ Szerkesztve ]

(#24) Reggie0 válasza Reggie0 (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

[link]
Most talaltam ra, vettem meg 3-mat gyorsan :)

[ Szerkesztve ]

(#25) tibaimp válasza Reggie0 (#23) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Hoplitész válasza Reggie0 (#21) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Persze ízlések és pofonok. Ha neked ilyen kell... Nekem nem tetszik semmilyen szempontból. A laptopokból sem szeretem a vékonyított vackokat.

(#27) Reggie0 válasza Hoplitész (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Laptopot nem tudsz magaddal vinni mindenhova. Nyilvan nem ezen fogok CAD-ben dolgozni, de a telefonnal 1000-szer jobb.

[ Szerkesztve ]

(#28) Hoplitész válasza Reggie0 (#27) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Persze, de nem is akarok. Sokszor öröm, hogy nincs nálam kütyü végre.
Különbözőek vagyunk. Neked erre szükséged van, nekem nem. A helyzetet is megszüntetném, ami miatt erre lenne szükségem. (A mobilt is utálom, a hardver és az OS miatt leginkább.)

(#29) Reggie0 válasza Hoplitész (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a "baj", hogy en igen. Mindig szuksegem van ra es nem is banom ezt. Meg ebbe tudnek rendes periferiakat epiteni, peldaul a hokamera es a spektrometer is lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#30) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez így kissé elavultnak tűnik már érkezéskor. Egy V2516-ost legalább dobhattak volna bele! Ha legalább fillérekbe kerülne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.