Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Reméljük ledolgozhatják a javítást közmunkában.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Mi volt itt a rongálás?
Szerk jaa letörtek valamit vagy mi?
Ezen a videón én is lehetnék kb. ahogy kiverem szombat este annyira jó a minőség... :DD

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#3) nullpoint válasza $p@rr0w (#2) üzenetére


nullpoint
senior tag

A korona tetejéről töri le a keresztet 0:20-nál az egyikről, 0:43-nál a másikról.

Az mondjuk külön kérdés hogy egy ilyen könnyen letörhető cucc miért van a forgalom felett. Komoly balesetet okozhat ha az erodálódástól leesik egy idő után.

Majd lehet azzal védekeznek hogy ők balesetmegelőzés céljából távolították el. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#4) Eastman


Eastman
őstag

[https://444.hu/2021/01/12/feladtak-magukat-a-tinedzserek-akik-ket-kokeresztet-tortek-le-a-margit-hid-koronaszobrairol]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) carr


carr
őstag

nincs meg senkinek? Offolta a jutyúk a videót. :/
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#6) Eastman


Eastman
őstag

https://24.hu/belfold/2021/07/08/videon-ahogy-ket-ferfi-letori-a-margit-hid-kokeresztjet/

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Tüzi

Ezek a svéd cserediákok, akik a sote-ra járnak, nem? ((:
Bár lehet, hogy tévedek...
Sebaj, napi 4000 forintosával le lehet ülni a kaptárban a kárt, erkölcsibe bekerül, lesz idejük faragni egy újat. Persze a kőfaragó mester óradíját is leülik, nap 8 óra közmunka mellett.
Elmenne a kedve a tördeléstől mindkettőnek.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Ami engem illet, nem érzem azt, hogy bármi kár ért volna a történtek után. Nem tudom sajnálni a letört keresztet, és szerintem ki se kellett volna rakni oda. (Egyértelmű, hogy ez csak az én szubjektív véleményem, és sokaknak meg igenis számít -és hogy ezért volt tahóság a tettük.)

Csak legyen itt egy ilyen vélemény is.

(#9) fatpingvin válasza Fred23 (#8) üzenetére


fatpingvin
őstag

egyetértek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) Egon válasza Fred23 (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, tipikus példa az elvakult, minden racionalitást nélkülöző vallásellenesség alapján benyögött - nagyon visszafogottan fogalmazva - csacskaságra.
1. A kereszt azért volt "kirakva" (LOL), mert a Szent Korona tetején is van kereszt - a hídfőn pedig az utóbbi látható.
2. A korona műemlékvédelmi szempontból van kirakva: a jogszabályok nem is nagyon adnak lehetőséget ettől eltérni.
3. Remélem hogy hasonló vandálok betörik majd az ablakodat vagy bedöntik a kerítésedet: nem érzem azt, hogy engem bármi kár érne egy ilyen eseménnyel... :U Nem tudnám sajnálni a kerítésed/ablakod, szerintem nem is kellene hogy ott legyen... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) bLaCkDoGoNe válasza Fred23 (#8) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem igazán értem a hozzáállásodat, szerintem ez nem a keresztnek (mint vallási szimbólumnak) szólt, ha Misi Mókus szobra lett volna ott, valószínűleg azt is letörik ezek az agysebészek.

Nyilván közvetlen számszerűsíthető károd nem származik az esetből, de a te pénzedből is készül majd a pótlás. Ahogy abból sem származik közvetlen számszerűsíthető károd, ha az ilyen primitív tulkok például összetörnek utcabútorokat, buszmegállónak az üvegét vagy akár facsemetéket tördelnek. A lebalkániasított környezet viszont téged is érint, ha más miatt nem is, már csak emiatt minden kulturált ember elutasítja az ilyen eseteket (remélhetőleg).

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) Fred23 válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Egon:
Tippre szerintem se vallásellenes megmozdulás volt, az ilyen tulkok általában valóban bármit összetörnek.
Egonnak viszont igazat adok abban, hogy én viszont valóban ideológiai szemmel nézem leginkább az esetet, és azért reagálom le úgy, ahogy.
1. Ez a híd asszem 2010-ben lett felújítva, és mintha előtte nem lett volna rajta korona meg kereszt (lehet, tévedek, tényleg nem tudom). De a lényeg nem is ez, hanem az ideológiai kisajátítás, a másokra ráerőszakolás. Akár volt ott korábban kereszt, akár nem, ez a jelkép szerintem eléggé megosztó, és nem tartom jó ötletnek a mindenhová tételét. Van szerintem kábé negyedmillió valóban, belsőleg megélt módon keresztény ebben az országban, meg még tán -gyerekeket kihagyva- 750k kulturális keresztény, akik ünneplik a nyuszit meg a karácsonyt, és esetleg templomi esküvőt akarnak, de attól még mesének tartják a vallásos történet egészét/nagyját.
Faragtak volna a hídra kőből valami virágosat, rózsát, ibolyát, tulipánt, gyöngyvirágot, bármit -én is a magaménak érezném.
2. A törvényeket, jogszabályokat emberek írják és írják át folyamatosan. Talán '22-től megint fordul a széljárás, és az én ízlésem lesz bennük hangsúlyosabb.

"Nyilván közvetlen számszerűsíthető károd nem származik az esetből, de a te pénzedből is készül majd a pótlás."

Ja, meg az én pénzemből megy a templomok felújítására, az egyházak mindenféle támogatására (de még külföldön is), az állami oktatás egyházi kézbe játszását is megfizetem, sőt még a püspökök kocsijának árát se a híveik dobják össze talán. (Anno az egyik magyar püspök két kocsival járt, egy Jaguárral és egy felső kategóriás Audival; ez biztos, mert hallottam milyen botrány lett belőle, mikor egy egyetemista levizelte az egyiket).
Talán egyszer eljuthatunk addig, hogy az összes egyházat a saját híveik tartják el, és nem lesz állami propaganda egyik vallás se. Sajnos jelenleg nagyon nem ez a szitu. Egyre távolabb kerültünk a szekuláris államtól az elmúlt néhány évben.

[ Szerkesztve ]

(#13) nevemfel válasza Fred23 (#12) üzenetére


nevemfel
senior tag

Faragtak volna a hídra kőből valami virágosat, rózsát, ibolyát, tulipánt, gyöngyvirágot, bármit -én is a magaménak érezném.

A szent koronára virágot? Nem vagy te véletlenül vámpír, hogy így rettegsz a kereszttől? :DD

Forget your troubles, c'mon get happy

(#14) Fred23 válasza nevemfel (#13) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, nem voltam világos: se korona, se kereszt nem való szerintem egy 21. századi hídra, vagy csak nagyon különleges esetekben (tényleg ott van már 200 éve, ÉS ez a helyieknek tetszik).

(#15) Eastman válasza Fred23 (#14) üzenetére


Eastman
őstag

A múltat végképp eltörölni? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) nevemfel válasza Fred23 (#14) üzenetére


nevemfel
senior tag

se korona, se kereszt nem való szerintem egy 21. századi hídra

De miért nem való? Államalapító szimbólumunk. Mármint nem egy korona, meg rá valami kereszt, mert csak, hanem azért, mert ez a szent korona. Ez így néz ki. Másoké másként néz ki, de mi nem vagyunk mások.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#17) Fred23 válasza Eastman (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem teljesen, az szerintem se egészséges, de békére törekedve modernizálni. A modern egyik alapja pedig a mindenkori tudományos álláspontok alapján történő cselekvés.
Vallási-ideológiai téren is nőnek a társadalmi szakadások mostanában, és nem úgy néz ki, hogy akár értelmes párbeszéd kialakulhat. A békéhez vezető út lehetne egy kicsi közös alap, amit a társadalom 4/5-e vallani tudna. Ennek viszont szerintem nem lehet része egy vallás sem. Vagyis a társadalmi békét a szekuláris állam szolgálná, az élni és élni hagyni mottóval.
Valóban nem szeretem a kereszténységet, de tényleg semmi bajom nem lenne vele, ha nem éreznék egy ellenemre való ideológiai nyomásgyakorlást a jelenlegi vezetés részéről. A magánéletemet, a személyiségemet sérti, ha mondjuk valaki azzal jön, hogy magyar=keresztény, és nyomatja ezerrel az ilyen alapon álló propagandát.

De itt inkább abba is hagyom, ez a topik számomra könnyen válhat aknamezővé.

nevemfel:
Inkább nem megyek bele, a modik nem szeretik az ilyen témákat...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.