Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A régi érvek, miszerint a férfi ha félredug, dicsőség, sőt lételeme, amíg a nő otthon tisztán egyedül megfőzve kimosva várja.
Nagyon sok nő, asszony félrement, és megy is most is, ha ezt nem sínyli meg a kapcsolat, akkor miért ne?
Az ember, mint faj, nem monogám, ez egészen biztos így van, én véleményem szerint az egyház bábáskodása tette ezt hatályon kívülre, ettől még maga az egyén poligám típusjegyeket mutat, és ha hagyják így is él.
Viszont, ez egyáltalán nem zárja ki a faj fenntartását, sőt pozitív hatással van.
Az agyba bedarált szlogenekkel már komoly bajok vannak, mint hűség, birtoklási kényszer.
Ezeket a paradoxonokat simán rövidre lehet zárni egy huszárvágással, miszerint mindenki ott, akkor és azzal és annyiszor dug, ahányszor kedve tartja, DE ezt nem viszi haza, mert otthon a lelki társa, a támasza, aki őt megérti, akivel jó,akit szeret, az várja, és ne is tudjon róla hogy volt egy laza kettyintés.

Valamint, a nőt nem nézik sok kapcsolatba nőnek. Nem rögtön az elején, akkor még dúl a szex, persze hogy ez női mivoltát erősíti, hiszen megkívánják.
Az évek múltán ez kissé alábbhagy, valamint el-eltűnedezik a házi használatból a szeretet, a tisztelet, az őszinteség, az alázat, az idő ráfordítás a másikra.. Ilyenkor egy 'faszkörhintázás' visszaadja a nőnek ideig-óráig, hogy ő még bizony nő, mert ez a procedúra (általában) kedvekedést, udvarlást, rég át nem élt romantikát is jelent.
Az már az adott helyzeten, egyénen múlik, hogy egy ilyen után hazamegy, és boldog, és talán ez átlendíti az otthoni kapcsolatot is a hullámvölgyön, vagy kilép az eddigi életéből, és stabil faszkörhintássá válik, ez persze az öregedés közeledtével nem tartható örökké, és kiégve arra gondol, inkább otthon kellett volna maradni 5-10-15 évvel ezelőtt.

(#52) fordfairlane válasza Vladi (#48) üzenetére


fordfairlane
veterán

A kedvencem az, hogy "az csak egy papír"
hááát... aki így vélekedik, azzal a büdös életben szerződést nem kötnék. :N

Nem baj, most már szegény elnyomott nőknek nem kell hozzámenniük az asszonyverő férfiakhoz, és gyereket sem kell szülniük az elnyomó patriarchátusnak. És a nők szemlátomást ettől nagyon-nagyon-nagyon boldogak.

x gon' give it to ya

(#53) dabadab válasza fordfairlane (#52) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként neked mi bajod, hogy állandóan ilyen szövegeket nyomsz?

DRM is theft

(#54) Vladi válasza fordfairlane (#52) üzenetére


Vladi
nagyúr

"És a nők szemlátomást ettől nagyon-nagyon-nagyon boldogak."
Kizárólag akkor állítsd az ellenkezőjét, ha a keresztneved Ákos. Vagy édesanyád keresztneve Emőke.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#55) Csapoati válasza dabadab (#53) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kóros megmonditis és igazamvanitis. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#56) fordfairlane válasza Vladi (#54) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ezt most nem értem.

x gon' give it to ya

(#57) Avicularia


Avicularia
veterán

MGTOW, rá lehet keresni youtube-on :)

[ Szerkesztve ]

(#58) lezso6 válasza dabadab (#53) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tombol a gender és férfigyűlőlet. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59) #90088192


#90088192
törölt tag

En az egesz alapjairol irtam egy szoszenetet. De mivel nem Trendi, talan senki sem olvasta el, 1 embert kiveve :)

A Problema tobb szalon gyokerezik, az egyik a Tarsadalom olyan merteku nyomasa, amely arra kenyszerit hogy beallj a sorba, barmi is legyen az. Ez most eppen abban tetozik, hogy 0 lett az empatia masok fele. Ezert kepesek maguknak is hazudni, SOT kotelezo. Ez az egesz egy onmagat erosito folyamat, itt a forumon is minden nap latszik, mindenki fujja a mondanivalojat, es mindenki mas a hulye.
Egy pillanatra sem gondol senki arra, hogy a masik pontosan ugyan annyira helyes a nezopontjaval, mint MI magunk.

Es ezert a sok latszat kapcsolat, vagyis lassan mar semmi sem marad csak ez. Senki nem mer az lenni ami valojaban, nem mernek tenyleges erzelmeket erezni, es kimutatni. Ciki sirni, vagy ragaszkodni valakihez, fingani egy egeszsegeset.
Miert is?

Mindenki probalja letagadni hogy Ember, Nincs honaljszaga, nem izzad, nem szarik budoset csak csillamosat, fel kilo vakolat nelkul nem megy ki az utcara.... :C
Gratulalok a fogyasztoi tarsadalom Mintapeldaja. Nem azt mondom budosen kell az utcara menni! de nem problema ha nap kozben dolgozol es megizzadsz! Termeszetes Jelenseg, befujod magad valamivel es kit zavar egy folt a ruhan? De ha nem fujod be magad akkor sem tortenik semmi, ha nem olelgetsz 5 percenket valakit, nem erzik a szagot korulotedd. Ha buborekosat iszol, ha akarod ha nem vegbel szellel belelt leszel. Es? Meghal valaki? vagy rosz napja lesz? Ha ugy allnak hozza hogy inkabb vicces mint kellemetlen. Nem azt mondom oda kell fingani mindenki orra ala, de ha mesz az utcan kit zavar? 3 mp es eltunik a levegobe.... max a hangot hallod.

Az erzelmekrol kisregenyt lehetne irni a kovetkezo cimmel: Hogyan tanitanak meg minket Erzelmeket szimulalni. Eleg sekelyes ugye?
Vagyis koveted a tarsadalom alltal kijelolt utat, minden szituacioban a megfelelo reakciot nyujtod! (Mellekesen eleg sok kellemetlen helyzetbe kerultem emiatt hiszen En NEM tanultam meg szimulalni, sot semmi erzelmet nem mutattam)
A fogyasztoi tarsadalom azt diktalja vegyel meg mindent ami eltunteti azt hogy EMBER vagy. Es sikerult Nekik. Mivel szetborul minden egyseg igy tobb egyen fogyaszt tobb az eladas, hiszen ha 2 elnek egy haztartasban akkor 1 kenyerpirito eleg, de ha 1-1 akkor maris 2 kell.
Ez vezet ide hiszen nem is akarjak a parjukat megismerni, amit latnak a kirakatban az jo, csak maradjon ugy is. De ez automatikus onellentmondasokban csucsosodik ki. Es maris megyunk vissza a kirakathoz.

:(

(#60) celeron


celeron
senior tag

Sziasztok!

Én saját példámat szeretném leírni, végigolvasva a fórumot ilyesmi dolgokról még nem esett szó.

6,5 éve vagyok benne egy kapcsolatban, még az egyetem alatt jöttünk össze párommal, most már menyasszonyommal, jómagam 27 éves férfiember vagyok. Jelenleg a lagzinkat tervezzük, gyakorlatilag már mindenünk megvan hozzá, le is van szervezve.

Ebből a 6,5 évből már 3,5 éve együtt is élünk. Történt egyszer kb. 3 évvel ezelőtt, hogy én egyre rosszabbul kezdtem érezni magam. Fizikailag, szellemileg, lelkileg teljesen a padlóra kerültem. Elkerültem egy szar pszichológushoz 1,5 évre az aztán még jobban lerombolt. Utána elkerültem egy jóhoz, azóta jövök fel mint a talajvíz ez tart már 2 éve. Kiderült hogy nem könnyű egy nárcisztikus anya mellett felnőni. :)

Meg kell mondanom örülök hogy belekerültem ebbe a gödörbe, mert másképp sosem derült volna ki hogy nem a kapcsolatommal van a baj, hanem VELEM. Ahogy egyre közelebb mentem egy nőhöz (aki egyébként rendelkezik egy két olyan tulajdonsággal mint édesanyám) felidézte a gyerekkori fájdalmakat, traumákat és ez okozta a bajt. Amióta ezekre rájöttem sokkal tisztább a kapcsolat, sokkal jobban tudunk társként együttműködni. Így azt mondtam hogy nem sétálok tovább egy másik ugyan olyan kapcsolatba, ahol egy idő után úgyis előjönnek ezek a problémák, hanem magamra veszem, sok fájdalom, szenvedés, de úgy érzem ennek van értelme inkább mint mindig a kisebb ellenállás felé húzni.

Pár dolog ami az én lelkemben blokk kapcsolati szempontból:
- Más nők könnyű megkívánása, erre mi a megoldás? Önuralom, illetve annak tudatosítása hogy ez a vágy rosszul választotta meg tárgyát, mert a kapcsolatom előtt csináltam ezt, hogy mindig más virágra szálltam, de a hiány ugyan úgy ott maradt, tehát ez csak egy manifesztációja az alapvető hiányérzetnek, de nem az ami valójában.
- Sokszor indokolatlanul rosszul éreztem magam , ha nevetett. (Durva ez kimondva de ilyen a nárcizmus), amióta ezen is átvergődtem, egyre inkább tudok azonosulni az ő örömeivel.
- Az a képzet, hogy ahogy engem gyerekkoromban az anyám elnyomott, most egy kapcsolat látszólagos kötöttsége is el fog nyomni. Mi a megoldás? Megtalálni a szabadságot ebben az egyébként szerető kapcsolatban, minden nap hálát adni páromért és mindenért ami van.

Ez csak pár kiragadott gondolat amire figyelnem kell. Azt látni kell hogy ezek főleg a nevelésből jött dolgok, azt hiszem tipikus Y generációs lettem, elkényeztetett anyagi javakkal, érzelmileg viszont feltöltetlen. Ez a videó szerintem nagyon jól összefoglalja egy tipikus Y generációs tulajdonságjegyeit:
[link]

Annyit mondanék ide záró gondolatként hogy tanuljuk meg magunkat szeretni és elfogadni, és mások is szeretni fognak (jó közhelyes, 100 helyen olvashattuk már ezt, de igaz).
Közhely 2: Csak a másik által tartott tükörben moshatod meg magad igazán. Engem ez a kapcsolat rengeteg mindenre tanít, és ez kölcsönös, mert én is tanítom őt, ez a legszebb az egészben.

Remélem egyszer eljutok arra a pontra hogy gyermekeim lehessenek, és ők már egy jóval egészségesebb személyiséggel mehetnek tovább az életben, és jóval könnyebben cserélhetik majd el veszendő létüket mások szolgálatára, egy sokkal asszertívabb világban. :)

Peace!

(#61) mickemoto


mickemoto
őstag

Nem jobb dolguk volt a nőknek a konyhában meg a háztartásban.
Most munka után ugyanez jön ráadásnak. Jól" kiharcolták", Csoda hogy besokalnak?

(#62) t72killer válasza mickemoto (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "kiharcolás" az I.-II. vh része volt, akkor effektíve elvitték a lányokat-asszonyokat gyárakba dolgozni, h legyen lőszer, ruha, ennivaló. Utána jött a hidegháború, amikor a fejesek gondolkoztak rajta lehet-e valahogy a nemzeti összterméket az "ellenség" szintje fölé emelni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63) Hieronymus válasza t72killer (#62) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..a fejesek gondolkoztak rajta lehet-e valahogy a nemzeti összterméket..."

Ennél azért bonyolultabb volt a helyzet.
A háború után hatalmas munkaerőhiány volt. Vagy import munkásokkal és/vagy a nők munkában tatásával kompenzálták a problémát.
Másrészt a női egyenjogúsági mozgalmak eredményei már annyira beépültek a mindennapokba, hogy nem lehetett palackba visszazárni a szellemet. A folyamat a mai napig töretlenül halad előre a maga útján. Erre a háborúk csak rá segítettek.
Németország még nem érett meg arra, hogy a következő kancellár asszonynak, férfit válasszanak!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#64) mickemoto válasza t72killer (#62) üzenetére


mickemoto
őstag

Erre gondoltam az idézöjel kapcsán, hogy a kutya nem akarta valójában.

(#65) t72killer válasza mickemoto (#64) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az egyszer tuti, hogy a kétkeresős családmodell - amit a jelenlegi társadalom még a "gazdag nyugaton" is az emberekre kényszerít zsákutca, ez a saját kis családomon máris látom:

1. Mennyi időt is vesz el egy család életéből két munkahely? Jobban szervezett helyeken is max a reggeli és a vacsora közös, reggel rohanunk, este meg mindenki hulla fáradt. Nevelni bármire max hétvégén és a szabadságok alatt lehet, miközben a gyerekeket elszedő oktatási intézmények mossák kezeiket, hogy a "nevelés nem az ő dolguk". Ja, és akkor hajnali 2 és 5 között neveljen a dolgozó szülő??

2. Mit adnak enni, hogy "nevelik" a szerencsétlen, egész nap a közoktatás karmaiba került gyereket?

3. Valóban reggel 6-tól este 6ig a bölcsiben van a helye egy másféléves, horribile dictu 5 hónapos(!!!) picurnak, mert mamit kib@ssza a munkamániás barom amerikai főnöke??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#66) #90088192 válasza t72killer (#65) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az egykeresos, vagy 0 keresos modell sem mukodik! Ausztraliaban az 50-es evektol a 80-as evekig(majdnem 1 genracio), ugy nott fel hogy a mami otthon volt a gyerekekkel. Nem lett sok jo belole sem azt tapasztalom. A 0 keresos modell meg inkabb katasztrofa, hiszen alkesz meg drogos lesz a szulo a semmitteves kozepette a gyerek meg koveti.

Az egy keresos modell ugy mokodhetne, hogy egyik heten apu a masik heten anyu marad otthon a gyerkoccel. Igy mindket ertekrendet elsajatithatna a csemet. Mert a mami otthon 2 okbol sem jo foleg fiugyermek eseten:

- Kisebb kontroll(alltalaban az anyak megengedobbek a fiukkal).
- Viselkedesforma masolasa(apa mint ferfimodell hianya).

Forditva igaz a apa es lanyok esete.

Persze ez nagyban fugg a szulok inteligenciajatol, es elettapasztalatatol, hiszen egy anyuka is nevelhet Ki igazi ferfit, es forditva.

Az a baj hogy ez hianyzik, nincs tapasztalat, es megfelelo nevelesi logika.
Aki szigoruan all hozza az szokszor a felsobbrenduseget akarja csak nyomatekositani( Authority).

Sok a problema, keves az ertelmes ember aki kepes ertelmes embert kinevelni.

SZVSZ :)

(#67) updog válasza #90088192 (#66) üzenetére


updog
senior tag

"Sok a problema, keves az ertelmes ember aki kepes ertelmes embert kinevelni (...) Persze ez nagyban fugg a szulok inteligenciajatol, es elettapasztalatatol"

Igazából itt a kulcs... Robogunk az Idiocracy világa felé.

Amúgy érdekes kérdés ez, és nyilván (???) mindkét szülő annak örülne a legjobban, ha minél több időt tölthetne a gyermekével, csak ezt sajnos legtöbbször a rögvalóság dönti el, nem a szülők. Engem pl. javarészt nagymamám nevelt fel, aki velünk lakott, mert mindkét szülőmnek muszáj volt dolgoznia, mégis jó velük (is) a kapcsolatom, és értelmes ember lett belőlem (azt hiszem :DDD).

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#68) Narxis válasza fordfairlane (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

Gyereket pont a házasság nélküli kapcsolatban a legkönnyebb bevállalni, ha lelép az egyik fél akkor nehezebb bevasalni a gyerektartási díjat. Szerintem rém egyszerű a képlet, hogy miért születik kevesebb gyerek vagy csökken a házasságok száma(bár erről azt olvastam, hogy idén vagy tavaly nőtt). Az ember rendelkezésére álló idő véges, az ezzel kitölthető cselekmények viszont sokasodnak és minőségileg egyre inkább javulnak. Kevesebb idő jut más dolgokra. Ettől még az ember nem fog kihalni hiszen mindig lesz elegendő ember akik gyereket vállalnak, annyit, hogy az emberi faj fennmaradjon de mivel amúgy is keverednek a népek már évszázadok óta így gyakorlatilag az országhatárok szólhatnak csak közbe, hogy hol jobb vagy rosszabb a helyzet. Mi területileg kisebb ország vagyunk, gyorsabban látni a romlást vagy javulást ebben a tekintetben.

Thanos was right.

(#69) #90088192 válasza updog (#67) üzenetére


#90088192
törölt tag

Minden nap felidezem azt a filmet, minden nap :)

Mast nem lehet csinalni, mindenki megy a hulye felje utan(persze igazabol nem is mert csak bologat a mediabol beszerzett vilagkepre es azt gongyoli tovabb), es azt hiszi az jo. :W

Senkit nem erdekel a szellemi es erzelmi fejlodes sajnos, a trend kovetese az egyetlen dolog amit, majdnem mindenki csinal.

Ebbol lesz a sok egybites elutasito, a magam Igazat fujo, magamutogato Atlagpolgar sajnos.

Tudom jol rengeteg kivetel letezezik, ezert En nem fujom a magam igazat hiszen nincs, de sajnos ez amit tapasztalok, es latok.

(#70) t72killer válasza #90088192 (#66) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az egy keresos modell ugy mokodhetne, hogy egyik heten apu a masik heten anyu marad otthon a gyerkoccel. Igy mindket ertekrendet elsajatithatna a csemet. " <- igen, sztem is ez lenne az ideális, gyereknek-szülőnek egyaránt:R Illetve a szülők mellé mehetne egy lazább közoktatás, délelőtt suli - míg mondjuk az "ügyeletes szülő" a házzal/saját magával foglalkozik, délután már otthoni ebéd+házi feladat+szülővel/haverokkal közös szabadidő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71) dabadab válasza Narxis (#68) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem rém egyszerű a képlet, hogy miért születik kevesebb gyerek vagy csökken a házasságok száma"

Szerintem a legalapvetőbb az, hogy a házasságot és gyerektartás évezredekig diktáló gazdasági imperatívusz eltűnt: ma már szingliként is teljesen jól le lehet boldolgulni, nem fontos, hogy az ember gazdasági únióra lépjen valakivel, a gyerekek meg már nem termelő gazdasági egységként lépnek be a képbe, hanem komoly felelősségvállalást és terhet jelentnek: és ez, hogy végső soron nem haszonért, hanem hobbiból tartjuk őket, meglátszik a számukon is.

DRM is theft

(#72) #90088192 válasza t72killer (#70) üzenetére


#90088192
törölt tag

Magamat nem tudom felhozni peldanak, egyikre sem sajnos, de nagyon fontos a kornyezet is, amit irtal a haverokrol.
Nekem szerencsem volt, es Jo emberek koze keveredtem a vegen(Volt egy nagyon nehez periodus is...) es nagyon sok tenyezoben befolyasoltak az eletemet, de a legfontosabb, megmutattak, hogy az en gondolataim is ugyanannyit ernek mint barki mase. Nagyon sok beszelgetes, nalamnal sokkalta idosebb emberekkel, sok atvett tapasztalat.
Persze sokat kell az egyennek Sajat tapasztalatot is gyujteni, hiszen a Hiba a legjobb tanito, mert Teljes ralatast ad az adott problemara. Ezt nem ertik vagy nem akarjak erteni, nem akarnak hibazni, mert felnek.
Es itt jon be a kepbe a szulo felelossege, hiszen ezektol a hibaktol probalja megovni a CSemetet. NEM szabad minden hibatol, sot, vannak olyan dolgok amit kotelezo atelni, kulonben pont az fog hianyozni az emberbol ami azza tenne. Meg kell tanulni csalodni, szomorunak lenni es elfogadni bizonyos dolgokat, ezek fogjak megmutatni Az orom, a boldogsag a massag(egyeniseg) Erteket. Hibazni is meg kell tanulni mert az fogja adni a jol vegzett munka oromet, es ebbol adodoan a Tanulas Oromet.

Talan az Inside Out az egyik legjobb pelda erre, de Sorolhatnam Nekem mi jott be errol a Temarol.

(#73) #90088192 válasza dabadab (#71) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egy kicsit felreertelmezed a Gyerek funkciojat:
Igen is nagyon nagy gazdasagi Erdek, ha nem a legnagyobb mostanaban, Hiszen a szulo gebedjen meg, hogy mindent megadhasson neki, amit a media kivanatossa tesz, illetve az agymosas utan kivalo fogyaszto valljon belole aki majd meg tobb rabszolgat keszit(utodlas).

A mai gazdasagi modell rem egyszeru de senki nem akarja, vagy nem meri kimondani: Az egy fore juto javak merteke forditottan aranyosan csokken a nepesseg novekedesevel, de mivel az alapveto szuksegletek minden embernel bejonnek, igy a nepesseg novekedesevel automatikusan osszpontusulnak a javak, hiszen egyre kevesebb szolgalltato egyre tobbet szolgaltat. Ennyi a gazdasag egy mondatban, lehet vitatkozni rola, sot kell is de nem latok egyenlore mas tendenciat, remelem valaki kijavit. Tobb emberen ugyan az a % tobb hasznot jelent.

(#74) mickemoto válasza t72killer (#65) üzenetére


mickemoto
őstag

Egykeresős családmodell ritka mivel egy kereset a legtöbb családban kevés a megélhetéshez.
Két kereset úgy is megoldható hogy az anya mondjuk otthonról dolgozik, vagy rugalmas a munkaideje.
Az az opció pedig hogy a nagyszülő nevelje az unokákat már nem megoldható mivel mire nyugdíjba vonulnál, feltéve ha egyáltalán megéled, az unokák már akkorák hogy nem kell őket nevelni, pátyolgatni.
Én akkor már inkább a egy keresős modellt tartom jobbnak,ha megengedheti magának a család.

(#75) Narxis válasza #90088192 (#73) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Szomorú igazságok ezek.

Thanos was right.

(#76) t72killer válasza mickemoto (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyugaton rövid távon még csakcsak működik az egykeresős modell, de az otthon maradónak nyugdíja nem lesz (és a hosszú "szünet" miatt később állása sem, max pincérként - hiába volt korábban befektetési bankár).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77) Hieronymus válasza #90088192 (#73) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Egy kicsit felreertelmezed a Gyerek funkciojat:
Igen is nagyon nagy gazdasagi Erdek, ha nem a legnagyobb mostanaban, Hiszen a szulo gebedjen meg, hogy mindent megadhasson neki, amit a media kivanatossa tesz, illetve az agymosas utan kivalo fogyaszto valljon belole aki majd meg tobb rabszolgat keszit(utodlas)."

Nem értelmezi félre, csak más szemszögből látja.
Az antik időkben, a gyermekere hárult a szülők támogatása, idős korban. Illetve a gyerekek már nagyon fiatalon besegíttek az otthoni munkába.

Ma már vagy még, van nyugdíj. Van szociális ellátás. Nincs nyomás a felnőtteteken, ez ügyben.

Ráadásul a természet azonnal jutalmazza az utódokról való gondoskodást, örömmel.
Az ember képes átvágni a természetet. Gyerek helyett csak az öröm elérésével.

A fejlett országokban ezért alacsony az egy szülőre eső gyerekek száma. A fejletlen országokban sokkal nagyobb. (mondjuk a gyerekhalandóság is)

Te meg egy másik gazdasági érdekről írtál. Aminek a hatása azért mederben tartható. Az állami szabályzás kierőltetése segít. A tévéműsorok karikázásán kívül, további hasznos korlátozásokat is bevezethetnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#78) cuebler


cuebler
senior tag

te vagy túl paranoid :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#79) #90088192 válasza Hieronymus (#77) üzenetére


#90088192
törölt tag

Bocsanat En fogalmaztam roszul: Nem a fogalmat ertelmezte felre, hanem a jelenlegi gazdasag szempontjabol fontossagat becsulte ala. Termeszetesen egyetertek azzal amit mondtal, azzal nem ertek egyet hogy gazdasagilag nem mozgatorugo, vagy nincs nagy szerepe. Gondolj csak BP lakasberlesre. Egyetemek kozeleben, de szinte barhol. Pontosan ez az elv vezerli, de a reklamok a gyerekmusorok kozben pontosan a celkozonsegre szabva. Illetve egyfajta raeroltetett torz gondokodas mod ami azt suggalja vallalj gyereket es boldog leszel, minden bajod megoldodik(Foleg a NOK reszerol lathato, sokszor ugy gondoljak ez tartja ossze a parkapcsolatot, hibasan). Persze ahogy irtad Ez az En nezopontom. Es Elnezest

(#80) total90


total90
veterán

Szerintem lehet ugyanaz az eredmény függetlenül attól, hogy egyedülálló anya vagy apa, egyik szülő dolgozik és a másik a gyerekkel van, férfiak pár vagy női pár neveli a gyereket.
Ha a nevelési stílus jó, akkor nem lesz gond.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#81) #90088192 válasza total90 (#80) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez pontosan igy lenne, de ahhoz kell valaki aki tudja mit csinal, es ez a baj egyre kevesebb ember tudja az ilyenszintu nevelest veghezvinni.

(#82) total90 válasza #90088192 (#81) üzenetére


total90
veterán

Igen, ez már nehezebb. A probléma az, hogy ha a gyerek olyan közegbe kerül, ahol a többi szülő szarik az egészre, akkor valamilyen szinten ő is át fogja venni.
Pl. manapság a legksiebbeknek is van minden elektronikai eszköz, ami egy felnőttnek... én most lesz 31, nem mondom, hogy öreg lennék, IT-ben dolgozom, de ha lesz gyerekem, nem szeretném neki ezeket mind megvenni. Megtanulná használni tőlem, tuti ott lenne a témában, de nem akarom, hogy csak az legyen az élete.
A mostani gyerekek nem is tudják mi az játszani... max aki vidéken nő fel, illetve azon kevesek, akikkel a szülők eleget foglalkoznak.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#83) #90088192 válasza total90 (#82) üzenetére


#90088192
törölt tag

Pont ezen agyalok folyamatosan hogyan lehet ezt az ugyefogyott tarsadalmat kirekeszteni az eletembol. Eddig csak zsakutcakba futottam.

Csemeteneveles ezert is nagyon nagy problema, mert nem tudod az osszes valtozot korrigalni egymagad. Az lenne egy jo megoldas, hogy magat a gyereket ugy neveljuk, hogy kizarja ezeket a faktorokat....Erre varom az otleteket :)

(#84) updog válasza total90 (#82) üzenetére


updog
senior tag

"A mostani gyerekek nem is tudják mi az játszani... max aki vidéken nő fel,"

Nehogy azt hidd :( Sógorék észak-magyarországi kis faluban laknak, de már ott is alap, hogy nagyon sok 8-10 éves gyereknek saját okostelefonja/tabletje van. Amúgy nyilván a legtöbb műszaki cucc hitelre van véve, szép példa a gyereknek, hogy jólvan fiam, ha neked kell (nem ám az hogy jutalmul, vagy mert megérdemled), akkor megvesszük... de nem ez a téma.

Szóval 9 éves unokahugomat ha meglátogatjuk, szinte mindig a gép előtt ül, Minecraft, Sims, meg valami online pónis szutyok, facebook (szülei csináltak kamuprofilt, mert ugye 13 alatt nem lehetne), meg végtelen youtube, kívülről fújja a vloggereket, ami szomorúbb, hogy ugye ők abból élnek hogy termékeket promótálnak, ezeket meg simán megveteti a szüleivel, miközben amúgy hitelt hitelre halmoznak.

Amikor néha le tudunk ülni beszélgetni vele, csak azt meséli, hogy melyik osztálytársa mit csinált Minecraftban, meg hogy póniztak online egymással(!), mit látott youtubeon... az iskolán kívül már ki sem járnak a házból, egymáshoz nem mennek át, mert ott a Messenger.. persze csoda-e, ha anyáék ugyanúgy nyomkodják a saját telefonjukat egész nap, kb. nem is foglalkoznak a gyerekkel?

Szóval vidéken se jobb a helyzet, legalábbis amit én látok. OK hogy mi is kockák voltunk, de nekünk nem volt a s*ggünk alá tolva minden, fejből kellett a rar-t parancssorba begépelni, ha játékot akartunk telepíteni, meg betárcsázni, ha netezni akartunk, és a közös kockulás azt jelentette, hogy ott ültünk fizikailag egymás mellett, és osztott képen toltuk az nfs2-t, vagy hot seatben a Heroes3-at, vagy max. egy lanparty egymás hegyén hátán... utána meg azért csak kimentünk focizni, már csak azért is, mert anyámék kizavartak, hogy elromlik a szemünk :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#85) total90 válasza #90088192 (#83) üzenetére


total90
veterán

Nem lehet teljesen, de tenni lehet érte, hogy ne szippantson be. Én pl. teljesen kizártam az olyan "haverokat", akikkel max moziba lehet menni, de oda is, csak ha közel van, mert megmozdulni fáj :W
Szerencsére van csomó arc, akivel megyek hegyekbe, nyáron úszni, kirándulni... és habár velem van az elektronika (fotózok), még sem attól függök.

(#84) doeeg

Persze, de azért egyszerűbb a helyzet. Én azt nem látom bajnak, hogy fiatalon tudják már a telefont/tabletet stb dolgot kezelni, csak ne attól függjenek.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#86) #90088192 válasza total90 (#85) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezen mar tul vagyok, a baj ott van amikor mindenki hulyenek nez, foleg ahol dolgozol.
Mas

Elektronikai eszkozok hasznalata: Erosito(Sony EX70AV) ket kellemes kis hangfalal(max 50W), fotot nem tudom utoljara mikor csinaltam, marmint nem valami munka celt leszamitva, telefon baratok, haverok zaklatasa, TV egy ket program ami erdekes(Zenei vetelkedok, muveltsegi vetelkedok, meg egy kis hirek), azon kivul sajat reszre levalogatott filmek.
Lapitopi, egy kis IG2 meg neha ufo2 meg pontifex 2 :) meg hulyesegek irkalas :)

Ha enyivel beernek a kolkok(nekem nincs es lehet nem is lesz) is sokkal jobb vilag lenne nekik is :)
En meg mindig azt mondom inkabb a Futol legyen kiutve mint facebooktol, mert a Fuvel meg van eselye fejlodni, de a magamutogato infogyujto rossebnemiszervetol csak melyebre sullyed.

(#87) fordfairlane válasza Narxis (#68) üzenetére


fordfairlane
veterán

Gyereket pont a házasság nélküli kapcsolatban a legkönnyebb bevállalni, ha lelép az egyik fél akkor nehezebb bevasalni a gyerektartási díjat.

Ez most valódi tapasztalat, vagy statisztika, vagy csak vélemény? Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, házasság nélkül nem olyan könnyű bevállalni a gyereket, ezért sokan nem is vállalnak be, vagy nem annyit.

Az ember rendelkezésére álló idő véges, az ezzel kitölthető cselekmények viszont sokasodnak és minőségileg egyre inkább javulnak. Kevesebb idő jut más dolgokra.

Hát, oké, csakhogy ez szimpla felelősségáthárítás. Nem a gyerekeim fognak rajtam segíteni öregkoromban, hanem a "társadalom". Azaz a más gyereke. Vagyis neveljen más gyereket, mert én nem akarok, van nekem jobb dolgom is. De azt persze elvárom, hogy a társadalom gondoskodjon rólam. Csakhogy már most probléma a rendszert üzemeltetni, pár évtized múlva még rosszabbak lesznek az arányok.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#88) Vladi válasza fordfairlane (#87) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mondtam már, hogy ne írd le a valóságot, mert kapsz a fejedre. :W

"Azaz a más gyereke. Vagyis neveljen más gyereket, mert én nem akarok, van nekem jobb dolgom is."
Szigorúan magánvéleményem, de ilyenektől falnak tudok menni. 35 vagyok, az egyetemi évfolyamom ilyen átlagéletkorú most. A 60 diplomásnak van 20 gyereke...
Aztán én marha nézem a fészbúkon, hogy hurrá nyáriszünet és ott sörözik. Én meg, hurrá nyáriszünet, hová tesszük a gyereket amikor nincs ovi? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#89) fordfairlane válasza Vladi (#88) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát ne nézz facebookot. Kiolvad tőle az agyad. :)

x gon' give it to ya

(#90) Sethdobaloah válasza fordfairlane (#87) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Majd bevezetik, hogy a nyugdíj helyettesítési rátája a mostani 80-90% helyett lesz 30%, és a különbözetet kipótolhatja('k) a gyereke(i)d majd adó-jóváírásként.
Akinek nem volt, az majd a saját spórolt pénzéből.
Vagy majd megoldja a társadalom másként.

...csak én vagyok helikopter?

(#91) Narxis válasza fordfairlane (#87) üzenetére


Narxis
nagyúr

"Nem a gyerekeim fognak rajtam segíteni öregkoromban, hanem a "társadalom"."

Ezt a többség nem várja el, pont ezért lenne égetően szükség az egyéni nyugdíjszámlákra. Ne úgy működjön a rendszer, hogy a gyerekednek kelljen megdolgoznia a nyugdíjadért hanem mindenki saját maga fizeti be annyit amennyit tud. A TB-vel is ez a bajom, hogy vonják mindenkitől egységesen de közben borzasztóan aránytalan az igénybevétel és részben ezért olyan a színvonal amilyen és ezért vannak várólisták. Nem feltétlen azért mert nincs orvos hanem azért mert be kell osztani a pénzt és meghatározott számú vizsgálatok vannak engedélyezve holott kapacitás lenne többre emberileg és infrastruktúra szempontjából csak akkor a pénz gyorsabban fogyna, mármint a TB-ből fizetett.

Thanos was right.

(#92) Vladi válasza Narxis (#91) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez szép és jó, csak 2-3 millió jelenlegi nyugdíjassal mi lesz? A te adódból fizetik a nyugdíját. :U Vagy a mi generációnk duplán fizessen, miközben felneveli a következőt? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#93) t72killer válasza Vladi (#92) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a népességrobbanás nem fenntartható, egy generációnak muszáj lesz "duplán" fizetnie. A fejlett országok már elkezdtek átállni, mert a felosztó-kirovó rendszer fenntarthatatlan.

Amúgy megér egy másik misét, idővel dolgozó emberekre sem lesz szükség, mindent felváltanak a robotok - ha normálisan oldják meg a robotok által megtermelt javak elosztását, akkor értelmét veszti a "nyugdíjas kor". Persze ehhez nem csak technológiailag, hanem értelmi és szociális téren is fel kell nőnie az emberiségnek, a jelenlegi emberiség 2/3-ada képtelen lenne értelmesen eltölteni az idejét ha azt mondanák neki, h holnaptól nem muszáj dolgozni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#94) updog válasza t72killer (#93) üzenetére


updog
senior tag

"a jelenlegi emberiség 2/3-ada képtelen lenne értelmesen eltölteni az idejét ha azt mondanák neki, h holnaptól nem muszáj dolgozni" Ellenben legalább a fele azonnal azt hinné, hogy jó lesz neki, ha elfogadná ezt az ajánlatot.

Szerintem az unalom az emberiség legnagyobb ellensége. A többség a "fárasztó" nap után ledöglik a tv/számítógép/telefon elé, rosszabb esetben a kevésbé fárasztó semmittevés után/közben drogozik, bűnözik, de a lényeg, hogy nagyon sokan, a mélyszegényektől a kőgazdagokig egész egyszerűen nem tudnak mit kezdeni magukkal.

Ebből keletkezik aztán egy frusztráció, amiből kb. egyenes ági következményként jön az agresszió, magamutogatás, kivagyiság, bizonyítási kényszer formájában, "jófajta" konzervatív módon a való életben, vagy egyre gyakrabban online is.

Lehet tippelni, mi lesz itt néhány évtized múlva, amikor majd Ázsiában pármilliárd ember munkájára nem lesz többé szükség?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#95) Vladi válasza t72killer (#93) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hogy a népességrobbanás mennyire fenntartható, nem tudjuk még, durván a 70-es évek óta nem rajtunk múlik.
Nyugat Európa azért teljesen más ilyen szempontból. Itt se gazdaság nincs hozzá, se politikai erő. Most egy abszolút többség se merte meglépni, akkor...

A robotokat meg durván 100 éve hallgatjuk, meg 30 éve azt, hogy munkaerő hiány van nyugaton. :U

Egyszóval lassabban gondolkozz. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#96) dabadab válasza Vladi (#95) üzenetére


dabadab
titán

"A robotokat meg durván 100 éve hallgatjuk, meg 30 éve azt, hogy munkaerő hiány van nyugaton."

A kettő nagyjából egymás következménye: minél nagyobb lesz a robotizáltság, annál nagyobb lesz az igény (és ebből következően: a hiány) magasan képzett emberekből - és annál inkább nem tudunk mit kezdeni az alacson képzettségűekkel.

DRM is theft

(#97) t72killer válasza Vladi (#95) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nyugat-Európa annyit tesz a Föld túlnépesítése érdekében, hogy átveszi a "felesleget" az embergyáraktól - meggátolva ezzel azt, hogy pl Afrikában beálljon egy egyensúly. A politikai elit pont az elmaradott nyugdíjrendszerek bedőlésétől rettegve állt a migráció mellé, pedig létszámban Európa már most is a fenntarthatóság határán mozog, alig vannak természetes élőhelyek, minden lebetonozva, bedrótozva, utakkal-vasutakkal behálózva. El tudnál képzelni pl egy Dánia és Svájc között vándorló bölénycsordát - ami megszokott jelenség volt 10'000évvel ezelőtt?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#98) dabadab válasza t72killer (#97) üzenetére


dabadab
titán

"Nyugat-Európa annyit tesz a Föld túlnépesítése érdekében, hogy átveszi a "felesleget" az embergyáraktól - meggátolva ezzel azt, hogy pl Afrikában beálljon egy egyensúly."

Ez teljesen értelmetlen és semmi köze a tényekhez.

Afrikában van kb. 1,2 milliárd ember, ez évente több, mint 30 millióval nő - ehhez képest maximum néhány százezer (de leginkább még annyi se) afrikai érkezik Ny-Európába, ami nem tétel.

Az egyensúly beállásáról meg kár beszélni, mert nagyon kicsi, zárt, nagyon korlátos erőforrású közösségeket leszámítva nincs ilyen. És a népességnövekedés nem azért állt meg Európában és É-Amerikában és nem azért csökkennek meredeken a születésszám a komplett fejlődő világban, mert sokan vannak, hanem azért, mert megváltozottt a gyerekvállalás körül egy csomó minden: amikor a gyerek már nem plusz munkáskéz hanem plusz ellátandó tag (iskolakötelezettség!), ráadásul túl is élik a gyerekkort, akkor már nem lesz olyan vonzó dolog sokat gyártani belőle, ha meg még van fogamzásgátlás is, akkor még tenni is tudnak ellene.

Afrika ilyen tekintetben is le van maradva a világ többi része mögött, de ha sikerül valamennyire felzárkóznia, akkor ebben a tekintetben is fel fog zárkózni.

DRM is theft

(#99) kisninja


kisninja
őstag

Nem olvastam el az összes hszt. Az én példám röviden.. Felszed a nő aztán gyorsba gyerek. Nő részén sok hitel stb... Majd 6 év együtt élés és úgymond az ő lakás építése után lelép egy 10 évvel idősebb nyomorékkal aki nem lakás építésre költ hanem fuxot neki. Ja és ott is jön a gyerek :D
Hála égnek a gyerekkel nagyon jó a kapcsolatom és nagyon sokat van velem.
Tehát ha lehet a pénzéhes ribancokat kerülni. ;] (nagyon nem könnyű az élet)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#100) lezso6 válasza dabadab (#96) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már rég megvan a "robotizáltság" nyugaton, kiszerveztek egy csomó mindent keletre vagy pl az USA-ban az elítélteket magáncégek dolgoztatják profit alapon, gyakorlatilag ingyér, ami a rabszolgaság egy új formája. Ami maradt, azt a munkát pedig elvégzik a bevándorlók, s itt nem a migráncsokra gondolok, hanem a nyugatabbra dolgozó kelet-európaiakra. Pl németeknél ott egy rakás török, valami 4-5 millió, s ez csak egy nemzetiség. Bécsben a lakosságnak már csak a fele oszták vagy annyi se. Szóval ez a robotizáltság valamilyen szinten már működik. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.