Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...folyamatosan csökkenő társadalmi kontroll..."

Hol?
Inkább folyamatosan növekvő a kontroll.
Gyereket vagy feleséget verni húsz éve még "elfogadott" volt, ma már kihívja a rendőrséget a szomszédság.
A nyolcvanas évek közepén a szomszéd válási ügybe keveredett. Talán az első férfi volt Magyarországon, aki megkapta a gyereket és nem automatikusan az édesanyához kerültek. (Igen, az édesanya fizette a gyerektartást.)

És abban a megállapításban van igazság, hogy régebben minden jobb volt.
Fél évvel ezelőtt, például a nyarat vártuk és nem a telet.
Öt nappal már nyakunkon volt a hétvége, most meg a munka. :DDD

100+ plusz éve még nem volt kérdés a gyerek vállalás. Sőt a több gyerek nagyobb biztonságot adott a családnak. Ha felnőttkorig néhány meghalt, maradt még néhány a gének továbbadására.
Dacára annak, hogy a gyerek nevelésért semmiféle támogatás sem járt. Válás sem volt, ezért a nem kívánt partnert, el kellett tenni az útból. Özvegyen már engedélyezett volt az újra házasodás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hülyeség. Ennél több szót nem is érdemel.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Szerintem itt inkább abból van a félreértés, hogy egy nő felnőtté válása és elköteleződése között azért eltelik pár év mai modern társadalmunkban, a két helyzet közötti időpontot meg jobb híján el.. :U

Férfipara középpontjában egy, a korábbinál nehezebb és lassabb önállósodási probléma áll, ami kihatással van az említett női helyzetre is ...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#4) pet007


pet007
aktív tag

Hat en nem ezt latom, en korosztalyomban (25-30) azt latom hogy tobb a mar gyerekkel rendelkezo mint a szingli...

(#5) total90


total90
veterán

Szerintem meg a taggal vannak gondok... :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

Ki van ragadva a kontextusból, így félreérthető.

(#7) greenity


greenity
aktív tag

évek során nagy
szabadságképet magába fogadó nő egyszercsak
lelép önmegvalósítani meg faszkörhintázni

én pont nem ezt látom a környezetemben...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tanulság: akkor álljon neki az ember családot alapítani, amikor megérett rá és tényleg nem mászik falra a senki által sem reklámozott negatívumoktól.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

hülyeség. Aki meg fél, az kössön házassági szerződést.

...csak én vagyok helikopter?

(#10) t72killer válasza Sethdobaloah (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szted 10ből hány nő dobná vissza a gyűrűt, ha azzal folytatnád a lánykérést: "ha lelépsz, nem kívánlak életed végéig etetni, úgyh itt írd alá légyszíves?" - Ezért van a "fejlett nyugaton", hogy rengetegen 50-60éves korukban sem nősülnek, uis a németajkúaknál nem csak gyerektartás van, hanem még a magánnyugdíjad felét is viszik+a volt asszonyt addig kell etetni, míg valaki más feleségül nem veszi. Akkor is, ha egyet se szült. Ez persze nem a lányok-asszonyok hibája, a rendszer ilyen hülye.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egyetértek.

x gon' give it to ya

(#12) Kolondrum válasza greenity (#7) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kit mi vesz körbe. Én is látok valamit és nagyon remélem nem afelé megyünk, mert akkor előbb utóbb útelágazódáshoz érünk és én más felé megyek.

(#13) #90088192


#90088192
törölt tag

Mindenki ir mindent, de ket dolog azert mindig santit:

- Ez a faszkorhinta dolog, mert a ferfi azt csinal amit akar es neki dicsoseg, no meg az onmegvalositas az meg kotelessege. Nem vedem a Noket, mert egyik oldalon sem indokolt, de ha valaki megteheti miert ne ?

- Ha a parvalasztas tenyleg erzelmeken es emberismereten alapulna, ilyen dolgok nem merulnenek fel...Szerintem aki konzervativ az a fel attol hogy rosszul dontott, es nincs onbizalma, inkabb az intezmenyesitett csemeteprodukcios gepezetben bizik(vagyis azza teszi a Not)...Es mindenki mas a hibas ha nem ugy tortenik ahogy O azt elgondolta.

Onismerettel, ez elkerulheto, de SAjnos a konyvmajmok(Vallasos konyvekre gondolok) automatikusan arra fogjak OK semmirol nem tehetnek mert az EGI apuka igy akarta...Ez nem onismeret ez Bullshit.

(#14) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ez az egész egy durva általanosítás, projekció pár hülye alapján. Persze napi Coelho-nak még jó.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) t72killer válasza Csapoati (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Coelho:F?

"Hülyék" elég sokan vannak:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Sethdobaloah válasza t72killer (#10) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Számít? Ha a férfi fél, és kell neki a biztosíték, akkor olyan párt választ aki aláírja. Ha nem talál, akkor majd nem házasodik.
De a férfi kicsit később fut ki az időből mint a nők, csak várnia kell. 40 körül már bármelyik szingli nő aláírja majd :P

...csak én vagyok helikopter?

(#17) fordfairlane válasza Sethdobaloah (#16) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha nem talál, akkor majd nem házasodik.

Ez történik most. Nem véletlenül csökken a házasságok száma.

x gon' give it to ya

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Úr isten látom a HSZ-ekből mennyire máshogy ketyegek. Úr isten más meg ne tudja.

(#19) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mondanám, hogy olyan nőt vegyél feleségül, akit ismersz annyira, hogy ez nem történhet meg. Vagy legalábbis kicsi a valószínűsége. Persze vannak ellenpéldák is, amikor egyik pillanatról a másikra bekattan, szóval ezt sose lehet tudni, de mint írtam, csökkenthető a valószínűsége úgy, hogy normális körökben nézelődsz.

Amúgy nem tudom, hogy mennyire hibáztatható valaki azért, hogy elhagyja a családját. Nyilván itt nem arra gondolok, amikor csak kúrogatni akar, hanem tényleg rosszul érzi magát valamiért a házasságban.

Az meg rossz duma, hogy "nincs egy normális nő sem" és ezért nem próbálkozol. Csalódni mindenképpen fogsz az életben, inkább ez, mint hogy erőfeszítés nélkül egyedül legyél.

De amúgy a nőkben is megvan ugyanez a para valószínűleg, sőt. Megkockáztatom, hogy egy férfi nagyobb eséllyel lép ki a házasságból.

[ Szerkesztve ]

(#20) Csapoati válasza fordfairlane (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt kéne inkább megnézni, hogy hány tartós párkapcsolat van, mert nem csak a fecni számít. Nekem 5 éve tart a mostani. Teszem azt ha szakítunk, akkor nem számítunk bele sem a házasságba sem a válásba, pedig többet voltunk együtt mint sokan, csak nem volt (még) házasság.

Jhonny06: Én azt vallom, hogy az elhagyások jelentős része okkal történik. Viszonylag kevés ember az, akinek jó valaki mellett, aztán egy nap meghülyül és lelép (akár mással, akár csak úgy). Figyelni kell a jelekre és főleg megbeszélni a dolgokat. Nálunk is volt már hullámvölgy, akkor leültünk és megbeszéltük, hogy kinek mi a baja. Ha ez nem történik meg, lehet egyik nap pislogtam volna, hogy miért hagyott el ez a @#*!, nem is mondott semmit, hogy valami baja lenne.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) Kolondrum válasza Csapoati (#20) üzenetére


Kolondrum
félisten

5 év az semmi, sztem. 7 után is van új a nap alatt kapcsolaton belül. Én most 12 évecskéről beszélek épp.

(#22) t72killer válasza Kolondrum (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valahol 20év után visz el 3 gyereket az "anyuka":U, láttam ilyet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Kolondrum válasza t72killer (#22) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ott tud ahol van mit. ;)

(#24) fordfairlane válasza Csapoati (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azt kéne inkább megnézni, hogy hány tartós párkapcsolat van, mert nem csak a fecni számít. Nekem 5 éve tart a mostani. Teszem azt ha szakítunk, akkor nem számítunk bele sem a házasságba sem a válásba, pedig többet voltunk együtt mint sokan, csak nem volt (még) házasság.

Nem nézek én semmit. A házasságok száma mérhető, a többi a szokásos relativizálás áldozatává válik, ahogy azt az utánad következő hozzászólás ékesen bizonyítja.

x gon' give it to ya

(#25) fordfairlane válasza Csapoati (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

Némileg módosítanám a dolgot. Két dolgot azért elég jól lehet mérni: Az egyik a házasságok száma, a másik a született gyerekeké. Mindkettő csökkenő tendenciát mutat. Feltételezem, hogy a házasság nélküli kapcsolatokból gyerek is ritkábban születik, hisz mindkettő elköteleződést jelent.

x gon' give it to ya

(#26) Jhonny06 válasza fordfairlane (#25) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Feltételezem, hogy a házasság nélküli kapcsolatokból gyerek is ritkábban születik"

Szvsz elég sok "véletlen" gyerek születik. :) Ettől még egyértelmű a tendencia, igen.

(#27) fordfairlane válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


fordfairlane
veterán

Illetve még az is érdekes adat lehet, hogy milyen könnyen mennek szét a szülők, ha megházasodnak, vagy ha csak úgy együtt vannak.

Sokan úgy állítják be a házasságon kívüli családalapítást, mintha valamiféle civilizációs előnyt jelentene ez, de szerintem csak a bizonytalanságot-bizonytalanságérzést fokozza. Persze komfortosabb annak, aki nem akar elköteleződni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#28) t72killer válasza fordfairlane (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kevesebb a társadalmi nyomás, mint 100évvel ezelőtt. Illetve a társadalmi változások nagyon bekavartak a családi életbe (pl a nők kikerültek a konyhából a gyárakba = nincs aki estére vacsorát főzzön)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A mai nyugati társadalomban a kapcsolatok is fogyasztási termékké váltak. Ha a régivel bármi gond van, akár nagyon apró, akkor meg sem próbáljuk megjavítani, hanem azonnal eldobjuk és szerzünk újat.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30) Jhonny06 válasza lezso6 (#29) üzenetére


Jhonny06
veterán

pl. egy mac-et.

(#31) total90 válasza Jhonny06 (#30) üzenetére


total90
veterán

Egy Mac a barátnőd? Nála, akkor tényleg ér a "nefürgyéle" ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32) greenity válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Természetesen megvan bennünk is ez a para.... igen mély elköteleződés és bizalom kell, legalábbis szerintem egy házasságba belépni és elhatározni, remélhetőleg megtartani, hogy semmiképp sem kilépni, amíg nem vagy veszélyben.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#33) Eastman válasza lezso6 (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Ennyi.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) lezso6 válasza greenity (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az emberek ma nem mernek elköteleződni. Mindenhonnan a reklámoktól kezdve a facebookos önbizalomnövelő idézeteken keresztül a "személyiségfejlesztő" tréningekig azt nyomják a fejedbe, hogy legyél önző, ne érdekeljen a másik ember, valósítsd meg "önmagad".

A fentiből következően ha van kapcsolat, a két fél csak saját hasznát veszi ki belőle, nincs valós együttműködés, szépen kiveszik egymásból a maximumot, aztán repülnek is tovább a következő virágra, mert kifogyott a nektár.

Alapból a nők lennének "kiszolgáltatottabbak" a kapcsolat terén, hisz általában a férfinek a kaland, a nőnek viszont a stabilitás a fontos. Ha a férfi lelép, akkor azért hülye szegény, farka után megy. Ha a nő, akkor annak általában racionális oka kell hogy legyen, valami nem működik a kapcsolatban. Csak mára ez eléggé megváltozott, mert ma a nők igen nagy része férfiként viselkedik a kapcsolatokban, mivel a stabilitás ma nem érték, a kaland viszont annál inkább.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) Kiki18 válasza lezso6 (#34) üzenetére


Kiki18
őstag

A fenti idézettel, valamint a mondataiddal is egyet kell értenem.

A mai ,modern világ működése az alapjaitól kezdve a haszonszerzésről szól, és konkrét egyénértékekről, önmegvalósításról.

Olyan, hogy "mi" már nem létezik, ami rettenetesen elszomoritó.

(#36) t72killer válasza lezso6 (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennél jobban ezt nem is lehetett volna +fogalmazni:R. És ilyenkor üt be, hogy amire (akire) cserélnek az emberek, az se jobb semmivel - így termelődnek a 2-3x elvált kiégett emberek:(

#32: pontosan, a kockázat női oldalon is nagy - főleg k-EU-ban, ahol alkalmasint gyerekestül éhen hagyhatja az ember lányát egy pasi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) MineFox54 válasza pet007 (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

Én meg úgy látom hogy ezek nem zárják ki egymást :(

(#38) Csapoati válasza fordfairlane (#24) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem aztán mindegy, mit nézel. :) A házasságok és a születő gyerekek csökkenő tendenciája pedig kicsit komolyabb szociológiai kutatást igényel, mint hogy valaki minimális ilyen jellegű tudással a fotelből bemond valamit.
Egy dolgot aláírok: ma a párkapcsolatokban kevesebb a türelem és a tolerancia a másik fél iránt, ezt én is sok helyen tapasztalom illetve látom.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) juliabrilke válasza lezso6 (#34) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont az az üzenete, hogy legyél önmagad, ne foglalkozz mások véleményével, meg csinálj amit akarsz.

Ha meg nem fogadod ezt el, akkor te nem vagy megértő és nyitott, meg a férfiak milyen furcsák. :DDD

(#40) fordfairlane válasza Csapoati (#38) üzenetére


fordfairlane
veterán

A házasságok és a születő gyerekek csökkenő tendenciája pedig kicsit komolyabb szociológiai kutatást igényel, mint hogy valaki minimális ilyen jellegű tudással a fotelből bemond valamit.

Értem, akkor a soha viszont nem látásra. Inkább kerüljük el egymást.

x gon' give it to ya

(#41) fordfairlane válasza juliabrilke (#39) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, a férfiak furcsák. Nincs méhük. Még nincs. ;]

x gon' give it to ya

(#42) mustang08 válasza fordfairlane (#41) üzenetére


mustang08
aktív tag

Nekem kiskoromban volt méhem, Janinak hívtam, csak sajnos elpusztult ;]

(#43) Csapoati válasza fordfairlane (#40) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem kell megsértődni, nem csak rád értettem, hanem többek közt magamra is. Persze ha van szociológiai irányú ismereted, akkor nem szóltam, viszont ellenkező esetben csak puffogtathatunk.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#44) dabadab válasza Csapoati (#38) üzenetére


dabadab
titán

"Egy dolgot aláírok: ma a párkapcsolatokban kevesebb a türelem és a tolerancia a másik fél iránt"

Mihez képest? Az elképzelt régi szép időkhöz, vagy a konkrét valósághoz, ahol a társadalmi konvenciók és a gazdasági szükségszerűség egymáshoz kényszerített két embert, akiknek a kapcsolatában a durva bántalmazás is teljesene elfogadott volt? (Mondjuk sok helyen még most is az.)

DRM is theft

(#45) fordfairlane válasza mustang08 (#42) üzenetére


fordfairlane
veterán

Biztos a párkapcsolati erőszak miatt!

x gon' give it to ya

(#46) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link] akit érdekel a téma, ezt olvassa el.

(#47) Csapoati válasza dabadab (#44) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja a régi szép időkben én sem hiszek. Kedvencem amikor azt mondják, hogy a nők régen nem dolgoztak, hanem otthon szorgoskodtak blabla, akkor azt elfelejtik, hogy a férjek meg napkeltétől napnyugtáig a földeken, aztán a gyárakban görnyedtek. Mennyire is jó volt az. :D Persze, hogy nem volt annyi balhé, senkinek se volt energiája rá.
Nem, én mondjuk egy generációnyi időben gondolkozom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) Vladi válasza fordfairlane (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"de szerintem csak a bizonytalanságot-bizonytalanságérzést fokozza"
A gyerekben ez hatványozott.

"Persze komfortosabb annak, aki nem akar elköteleződni."
A kedvencem az, hogy "az csak egy papír"
hááát... aki így vélekedik, azzal a büdös életben szerződést nem kötnék. :N

(#28) t72killer:

Most arra van társadalmi nyomás, hogy legyél önálló saját véleménnyel. Indivídum.

Valamint legyél spontán. most. :DDD

(#34) lezso6:

Amikor meg gyereket vállalsz, pont az ellenkezője történik:
- add fel önmagad. Legalább is nagyrészed.

A kettőt társadalom legyen a talpán, aki össze egyezteti. Amelyiknek ez nem sikerül, megszűnik.

(#38) Csapoati:

Szerintem ilyen kutatásból minimum 10000 oldalnyi született már, de lehet, hogy százezres a száma.
A közvéleménynek általában a pár oldalas, soros leszűrt lényege megy.
Egyszóval: igen, csökken a házasság, nő a válás és csökken a gyerekszám.

(#41) fordfairlane:

Felháborító.... Ez ügyben nem kellene tiltakozást rendezni?

Egyébként magyarországon kb 19000 férfinak van méhe. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#49) Csapoati válasza Vladi (#48) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyszóval: igen, csökken a házasság, nő a válás és csökken a gyerekszám.

Őhm, én ennek az okait firtatom, a tendenciáról én is tudok.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) Vladi válasza Csapoati (#49) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, hogy az okok. Abból még csak 4-5000 oldalnyi van.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.