Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vwpolopg


vwpolopg
őstag

tipikus példája annak, hogy egy kőbunkó gazdag paraszt azt hisz, mindent megtehet mert pénze van... fel kéne gyújtani az egészet a francba... számomra ilyenkor jön a képbe egy másik dolog, mégpedig, hogy ilyenkor merre van a sok idióta zöld társulás?:D Paks ellen tudnak tüntetni mert jön a cunami:D de ide nem tudják kikötni magukat?

[ Szerkesztve ]

(#2) Z86


Z86
őstag

Szép nagy hodály. Azért kemény, hogy daru is kellett az építéséhez :U

(#3) Huma


Huma
addikt

Nagyon helyes hogy lebontatják vele a viskóját.
Úgy látszik valakinek a tyúkszemére lépett, hogy ilyen döntés (igazságos) született.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) Sandrew


Sandrew
őstag

Engem valamiért egyáltalán nem zavar :U

(#5) Huma válasza Sandrew (#4) üzenetére


Huma
addikt

Mármint mi? Az hogy egy kőgazdag bunkó úgy gondolta, hogy bármit megtehet mert rá nem vonatkoznak a szabályok? Szerencsére ez egyszer pofára esett.

Lehet, hogy kárörvendő vagyok, de jó látni mikor egy olyan világban ahol pénzel szinte bármit ellehet intézni végre felsül az egyik önjelölt kisisten.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) Sandrew válasza Huma (#5) üzenetére


Sandrew
őstag

Téged ez most zavar? Nem. Egyszerűen csak örülsz neki.

(#7) Huma válasza Sandrew (#6) üzenetére


Huma
addikt

Mi nem zavar? Az hogy természetvédelmi területre építkezett? El ne döntsd már helyettem, hogy mi zavar és mi nem.
Tudod van akinek fontos a természetvédelem...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) Jhonny06 válasza Huma (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ugyan már.. magasról leszarod a természetvédelmet; csak jó látni, hogy mással is kibaszott az élet. Van erre egy szó.

[ Szerkesztve ]

(#9) veector


veector
senior tag

szinte precedens nélküli
wtf? szinte megnyertem kétszer az olimpiát

(#10) Huma válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


Huma
addikt

Te biztos valami médium vagy és belelátsz a fejembe.

Valószínűleg azért jártam természetvédelmi szakirányra az egyetemen és vettem fel a természetvédelmi állattant először C majd B tantárgyként mert nem érdekel a természetvédelem.

És igen. Kárörvendő vagyok, már ha erre a szóra gondoltál. Tudod az emberek nem egybitesek. Egyik dolog nem zárja ki a másikat.
Attól még hogy kárörvendő vagyok érdekel a természet és környezetvédelem.

Engem még senki sem látott szemetelni vagy eltaposni akár egy bogarat is.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) Sandrew válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


Sandrew
őstag

:K

(#12) Lenry válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


Lenry
félisten

nanana

a "kibaszott az élet" az azt jelenti, hogy a fejemre szakadt egy versenyzongora, és most nem tudok járni. na akkor kibaszott velem az élet.

ha leszarom a törvényeket, úgy és azt csinálok, amit akarok, aztán megbasznak. az egy másik kategória.

ne keverjük már a dolgokat.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Huma


Huma
addikt

Nem tudom azt hányan tudják, hogy hazánkban sok olyan faj is él ami sehol máshol a világon nem fordul elő. Pl: Szemcsés vakászka, Magyar vakfutrinka

A cikkben is szereplő emberfélék habozás nélkül barlangfürdővé alakítanák ezeknek az élőlényeknek az élőhelyét, ha nem lenne szigorúan védett helyen és épp ahhoz támadna kedvük.

Nagyon nem bírom ezt a mindenkin és mindenen átgázolós fajtát így jólesik mikor azt látom hogy végre ő az akin átgázolnak.

Kárörvendő vagyok? Igen. De nem az a fajta aki azon nevet ha elesik egy idős hölgy az utcán. Azért kárörvendés és kárörvendés közt is van különbség.
Nem annak örülök, hogy most mennyi pénzt vesztett azzal, hogy le kell bontania a házát. (amúgy sem hiszem, hogy aki ilyen villát épített magának annak nagy érvágás lenne másikat építeni) Hanem annak, hogy végre helyrerakta valaki.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Jhonny06 válasza Huma (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Nem tudom azt hányan tudják, hogy hazánkban sok olyan faj is él ami sehol máshol a világon nem fordul elő."

Igen, ezzel elég sokan így vannak a világon. ;)

(#15) Sandrew válasza Huma (#13) üzenetére


Sandrew
őstag

Ez pont olyan mint amikor nem épült az M0-ás a szegény leveli békák miatt. Most őszintén, mi a fontosabb? A békák vagy az, hogy lehessen normálisan közlekedni?

(#16) Huma válasza Sandrew (#15) üzenetére


Huma
addikt

Nem épült? De hát van M0-ás autópálya. Ha nem hiszed el akkor nézd meg nyugodtan. Lehet rajta autózni. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) Sandrew válasza Huma (#16) üzenetére


Sandrew
őstag

Akkor szünetelt.

(#18) Huma válasza Sandrew (#17) üzenetére


Huma
addikt

Nem hallottam róla.
Viszont meg lehet oldani úgy is egy autópályát, hogy közben vigyázunk az ott élő állatokra is.

Amúgy meg ez egy tökéletes példa arra, hogy hogy vegyük semmibe a környezetünket. [link]

Érdemes végignézni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) Sandrew válasza Huma (#18) üzenetére


Sandrew
őstag

m0 hídra gondoltam...

(#20) Huma válasza Sandrew (#19) üzenetére


Huma
addikt

Még mindig nem rémlik. Ha találsz valami hírforrást akkor linkeld be légyszi.

Itt egy összefoglaló a lápról. Az M0 is szerepel benne. [link]

A legjobban ez tetszik: "mire a környezetvédelmi engedély vagy a tiltás megérkezett volna, a munkákat már elvégezték, a kár helyrehozhatatlanná vált."

Mivel tudták, hogy úgysem kapnák meg az engedélyt ezért gyorsan befejezték az építkezést majd gondolom fizettek valami jelképes büntetést ami elenyészik ahhoz a kárhoz képest amit az okozott volna ha kerülniük kellett volna vagy felüljárót építeniük.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) Sandrew válasza Huma (#20) üzenetére


Sandrew
őstag

Na akkor volt eszük a kivitelezőknek.

(#22) dabadab válasza Huma (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Nem épült? De hát van M0-ás autópálya."

Egyrészt az M0 nem autópálya, hanem autóút, másrészt meg ez elvileg körgyűrű lenne, viszont ahhoz képest, hogy 1988 óta készülget, még mindig nem ért körbe (jelenleg a hivatalos álláspont az, hogy 2015-re készül el a nyugati része).

DRM is theft

(#23) Huma válasza dabadab (#22) üzenetére


Huma
addikt

"Egyrészt az M0 nem autópálya, hanem autóút"

Mond neked valamit az a mondás, hogy "Még a kákán is csomót keres"?

Többit inkább PÜ

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) Crystalheart válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Elég otromba dolog a természetvédelmi területre engedély nélkül beépítkezni. Ráadásul mint látjuk, ostoba is, mert van az a pénz vagy segítség az önkormányzatnak/természetvédelmi hatóságnak, amiért legálisan engedélyeznek egy részleges beépítést, HA a ház illeszkedik a tájba, és nem kell hozzá több évszázados fákat kiirtani. (Mondjuk ahogy elnézem, ez épp nagyon nem illeszkedik sehova sem.) Most viszont valószínűleg ennél az összegnél sokkal többet bukik a házzal. Személy szerint magam is örülök, hogy precedenst teremtettek ezzel, eztán talán senki nem próbálkozik ilyennel. Banyek, nem tetszett neki a kilátás, megáll az ember esze.

dabadab: Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogyan tudnának egy kiemelkedően szép völgyben autópályát vezetni az életkörülmények romlása nélkül. Gondolom, nem fog az egész nyugati vonal alagútban haladni.

[ Szerkesztve ]

(#25) dabadab válasza Crystalheart (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Személy szerint magam is örülök, hogy precedenst teremtettek ezzel"

Precedens egyelore arra van, hogy kb. mindent meg lehet csinalni. Majd terjunk vissza erre a precedensteremtesre akkor, amikor tenylegesen le is zarult az ugy.

"Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogyan tudnának egy kiemelkedően szép völgyben autópályát vezetni az életkörülmények romlása nélkül."

Kinek az eletkorulmenyeirol van szo? Mert globalisan valoszinuleg jobban jarunk, ha a forgalom ott megy az M0-n, mint most, amikor Bp. belvarosan keresztul.

DRM is theft

(#26) Csemike


Csemike
csendes tag

Mindjárt én is arrébb húzom itt a kerítést bele a Sas-hegyi természetvédelmi területbe, mert nekem úgy tetszik. Igaz, hogy nincs rá szükségem, mert az elegendő életterem így is megvan, a törvényes telekhatárokon belül, dehát kit érdekel az a pár szál kökörcsin meg harangvirág, sz*rni bele, ha egyszer kell a 6 kocsimnak a hely.
Szóval, ne hasonlítsuk már össze az M0-át (közérdek) a multimilliomos jazzdobos macskajancsi nagyzási hóbortjával. Ne foglaljon már területet, mert akkor bárki körbepisilhet valahol és azt mondja, az mostantól az ő területe. Ugyanmár...

Az meg már csak a szaros palacsintában a megemésztetlen répakocka, hogy egy gusztustalan betonhangárt húzott fel oda.

(#27) Crystalheart válasza dabadab (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Budai-hegységben élőkre gondoltam, Budakeszi, ilyenek. Gondold el, egy völgyben micsoda zajártalom és szmog halmozódhat föl egy sztráda-forgalmú út miatt; és az élővilágra milyen hatással volna. Minden domboldal, ami alatt nagy forgalmú út megy, búcsút mondhat a csöndnek. A házfalak talán leárnyékolják, de mihelyst 50 méter magasságba vonulunk, szinte meg lehet süketülni. Mondjuk mintha hallottam volna már olyat is, hogy hosszú szakaszon leárnyékoltak felfelé is (tehát nem csak oldalra) a zajártalom ellen egy útszakaszt pont a természetvédelem okán, bár meg nem mondom, hol volt ilyen a világban. (A pontos tervezett nyomvonal vajon nyilvános már?)

Ami az ügyet illeti, remélem, a hivatal nem hátrál meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.