Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Uh, erős. Sokszor elgondolkodom azon, hogy többek között az is nehézzé teszi az itthoni helyzetet, hogy jóval több az eltartott, mint az eltartó. Ami egyébként, még elfogadható is volna, mert elismerem, hogy sokan tényleg nem tudnak dolgozni teljesen elfogadható indokok (kor, betegség, fogyaték, stb) miatt.

De az ilyen piócákat, akik még csak meg sem próbálják, hanem inkább élősködnek másokon... Inkább nem is fejtem tovább.

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

160k?? Hány gyerek után kapnak ennyit??

***

(#4) Gh0sT válasza Kalandor (#3) üzenetére


Gh0sT
addikt

Jól mondod!

Anyasági támogatás (kelengye pénz)
A születéstől számított 180 napon belül kell igényelni. Egyszeri összegben az öregségi nyugdíj minimum 225%-a, azaz 58050 Ft. Ez munkaviszonytól független. Ikrek esetében az öregségi nyugdíj minimum 300%-a, azaz 77400 Ft. Forrás

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) szjoci válasza 7 (#1) üzenetére


szjoci
őstag

"sokan tényleg nem tudnak dolgozni teljesen elfogadható indokok (kor, betegség, fogyaték, stb) miatt."

és azt se felejtsük el hogy (bár nincs szó róla, de) borsodról van szó az írásban, ahol mák vagy protekció kell ahhoz hogy normális állásod (helyesbítek: egyáltalán állásod) legyen .
Én naponta 200km-t utazok onnan az aránylag elfogadható munkahely és fizetés miatt...

Oly: melyik bútoráruházban melózol? privben is jöhet ha nem akarod reklámozni ;) Szeretnék venni a közeljövőben 1-2 dolgot, lehet hozzád fordulok akkor :U

(#6) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

A jó mocskos ************************************** nénikéjüket az ilyeneknek, akik semmit sem haljlandók a pénzért tenni. Csak csinálják a gyereket, és várják h állambácsi adja a pénzt.
FUUU, de kiakadok az ilyeneken. Sry..

(#7) Stavi


Stavi
tag

én beveztném azt, amit kínába annó a népesség gyarapodás ellene tettek...
Azt tenném, hogy 2 gyerekig fizetnék támogatást, felette nem... (kínába ha jól tudom, 2 gyerektől a szülők fizetnek az államnak)
... kivéve ha az első két gyerek iker, vagy egynemű (fiú)... (és mondjuk szeretnének egy lányt is)
járható út lenne, szerintem ha nem féltenék a politikusok a szavazataikat... Értelmes magyar ember nem vállal 2 gyereknél többet, esetleg hármat max... akinek meg több kellett eddig, annak meg arra volt jó, h hozza a pénzt... tudnék rá példákat mondani... de szerintem ti is... énis jól felhúztam magam, utálom az ingyenélőket... pláne ha így élnek vissza a jogaikkal...

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#8) QuippeR válasza Stavi (#7) üzenetére


QuippeR
tag

"Értelmes magyar ember nem vállal 2 gyereknél többet, esetleg hármat max.."
Mi a franc közöd van ahhoz, hogy más hány gyereket vállal? Ráadásul láthatóan nem ismersz normális nagycsaládokat, ami egy dolog, de az általánosítás meg egy másik.

(#9) dabadab válasza Stavi (#7) üzenetére


dabadab
titán

"én beveztném azt, amit kínába annó a népesség gyarapodás ellene tettek..."

Arrol az aprosagrol meg elfeledkezunk, hogy mig Kinaban a tulnepesedes, addig Mo-n pont a keves gyerek a problema?
Nalunk pont arra kellene osztonozni a nepeket, hogy vallaljanak gyerekeket, mert kulonben baromi nagy gaz lesz itt par evtizeden belul.

Az meg, hogy szerinted ertelmes magyar ember hany gyereket vallal, csak azt mutatja, hogy meg eletedben nem lattal normalis nagycsaladost, pedig vannak szep szammal (bar messze nem elegen).

DRM is theft

(#10) Vamp válasza Stavi (#7) üzenetére


Vamp
senior tag

Csöppet alulinformált vagy a mindennapi élet terén, azt kell mondanom...

(#11) dr faustus válasza Stavi (#7) üzenetére


dr faustus
senior tag

én beveztném azt, amit kínába annó a népesség gyarapodás ellene tettek...

Nálunk nincs népességgyarapodás, így nem is kell tenni ellene.

Warning: Explicit Content

(#12) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Bár nem írtad, de gondolom melyik "néphez" tartozott az illető. :(((
Hát ha igazam van, tényleg én is kíváncsi lennék arra, hogy milyen címen kapnak ennyi pénzt? :F Csak csinálják a gyerekeket sorban és mégis jól élnek, sőt állítom több közöttük a jómódú, mint köztünk. (Tudom hogy sokan szegénységben élnek, de szerintem ez csak a kisebb részük, a többségüknek többszázmilliós villájuk van, és többtízmilliós mercikkel és BMW-kkel járnak).
Amúgy meg szerintem pont ezzel fogják (és akarják) azt elérni, hogy lassan már mi legyünk a kisebbség. És akkor aztán nekünk annyi! Ezért nem kellene az ilyeneket támogatni. Vagy akkor már ugyanezt kapják meg a magyar családok is. Mi sem merünk bevállalni egy gyereket sem, mert bár mindketten dolgozunk a párommal, egy havi fizunkból a következő haviig alig tudunk kijönni. Ha még gyerekünk is lenne, nem tudom hogyan jönnénk ki belőle?

Ja, és ketten sem kapunk annyit, mint az említett "úr" említett jövedelme. :((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13) dabadab válasza Vistaboy (#12) üzenetére


dabadab
titán

(Most azon megy a verseny, hogy ki tud nagyobb marhasagot mondani?)

"a többségüknek többszázmilliós villájuk van, és többtízmilliós mercikkel és BMW-kkel járnak"

Dehogy, igazabol a windsori kastelyban laknak es Rolls-Royce-szal jarnak. Melyik orszagban elsz? :U

"Vagy akkor már ugyanezt kapják meg a magyar családok is."

Ugyanazt megkapjak.

DRM is theft

(#14) Vistaboy válasza dabadab (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mi ebben a marhaság? :F Lehet hogy felétek vannak a legszegényebb ******-ok, de felénk még egyet sem láttam, aki dolgozni járna. :(( És egyik sem nyomorog. Jó, talán egy kicsit erősen fogalmaztam, de hidd el hogy idáig az összes nagyobb értékű kocsiban amit láttam, javarészt ők voltak. :U
Ha mi is megkapnánk ezeket, akkor ugyan miért kellene nekünk dolgoznunk? És miért nincs akkor már nekünk is mercink? Egy hűtőt nem tudunk venni már két hónapja, nemhogy mercit. :( Pedig mindketten dolgozunk, egyikünk sem iszik, nem dohányzunk, nem drogozunk, nem diszkózunk, és még sincsen annyi plusz pénzünk. :((

Tudod mit? Hagyjuk a témát. Ha ezekről a naplopó ****-okról van szó, nem tudok kultúrált hangnemben válaszolni. :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#15) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát én már nem lepődök meg azon hogy itt aki nem dolgozik, annak van pénze... :-( Sajnos nem meglepő

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Zewa válasza Vistaboy (#12) üzenetére


Zewa
senior tag

Kcsit Sokalloma zt a 160 rongyot. Kcsit talén tuloz.. De ki tudja mai világban?!
/midnen relativean sok pl 10gyerek+2 szülőnél 13e/fő/
Vistaboy? Nem akarod leirni az hogy cigány/roma? 1. kurv@ra de nem jár 50%+ Merdzsoval+nicns 100millás villája 2. Magyarok körül is van akinek ez emg adatik.
( Más kérdés hogy ki menynire tisztán keresi meg ezt a pénzt)
Magyar országon rengeteg olyan emeber van aki tud csaj /bliccel /lop ahol tud.

Nem akarok én senkit sem védeni mert Én is Utálom azokat akik csesznek dolgozni me ugy is megélnek ha nem dolgoznak :((( / a kivételek tiszteljük még ha nics is sok! :) /

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#17) joghurt válasza Kalandor (#3) üzenetére


joghurt
addikt

A tgyás összege a szülés előtti fizetés 70%-a, felső korlát nélkül! (Igaz, csak az első félévre, utána van gyed két évig, valami 83k-s limittel.) Ehhez jön a családi pótlék, ami már három gyerekre is egy ötvenes körül van. Szóval a nettó 160 simán összejön. De tény, hogy az átlagfizetés bruttóban ennyi, és azért napi 8 órát le kell húzni.

Az írásban szereplő párnál én inkább azt tippelem, hogy apuci minimálbérre bejelentett vállalkozó. Azért az adóelkerülésnek is vannak hátrányai.

A tej élet, erő, egészség.

(#18) concret_hp válasza Stavi (#7) üzenetére


concret_hp
addikt

egyik haveromék 6an vannak testvérek, bár abóbl már 4 nagykorú. hát nem milliomosok azt kell mondjam :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#19) Vistaboy válasza Zewa (#16) üzenetére


Vistaboy
veterán

Távol áll tőlem hogy vitatkozzak akárkivel, csak a véleményemet írtam le.
Amíg nem látok egy olyat, aki rendszeresen dolgozik, addig a véleményem áll.

Félreértés elkerülése végett: Én elhiszem hogy vannak szegény romák, és azt is hogy vannak magyar milliomosok szintúgy. Itt nem az a lényeg hogy kinek mennyi pénze van, hanem hogy ki hogyan szerezte? Lehet hogy ha én is beállnék nőket futtatni, vagy narkózni (Vagy csak simán politikusnak kellett volna mennem?), akkor én is milliomos lennék.

De mint mondtam, részemről téma lezárva. :((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20) ollie válasza Stavi (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kicsit tájékozódj, mielőtt marhaságokat írsz. Ha minden - érted, minden családban 2 gyerek lenne, még akkor is csökkenne a népesség. A miértek kiderítése már maradjon rád.
És szerencse, hogy nem te mondod meg, ki az értelmes.

***

(#21) ollie válasza Vistaboy (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hidd el, hogy ha valaki Mercivel jár, az nem állami támogatásból vette. Persze ez még nem is jelenti azt, hogy meg is dolgozott érte.

***

(#22) Racecam válasza Vistaboy (#12) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem írta és jól tette, hogy nem írta!!

Az írás szempontjából teljesen érdektelen, hogy milyen nemzetiséghez, vagy kisebbséghez tartozik az illető. Az ilyen hozzáállást, gondolkodást szerette volna érzékeltetni és szerintem mi is maradjunk annál.

Remélem érthető voltam. :R

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#23) Vistaboy válasza Racecam (#22) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hogyne, már kétszer is írtam, hogy részemről a téma lezárva... :R

Csak valakik mindig felhozzák újra.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#24) dabadab válasza joghurt (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Szóval a nettó 160 simán összejön. De tény, hogy az átlagfizetés bruttóban ennyi, és azért napi 8 órát le kell húzni."

Viszont aki 160k-t kap, az dolgozo koraban keresett (es adozott is) rendesen, tehat az "ingyenelo" semmikeppen nem fedi a valosagot (azonkivul akinek fel eves gyereke van, az tenyleg ne dolgozzon).

DRM is theft

(#26) Oly válasza Racecam (#22) üzenetére


Oly
senior tag

Igen!
Direkt nem írtam... Viszont azt hiszem világos volt! ;]
A Mercis témára én is azt tudom mondani, hogy ezen a környéken a Mercédesek többsége nem csak kívülről fekete! :Y

Az hogy csökkenne a népesség... egy dolog.
Az hogy a sok ingyyenélőtől romlik a gazdaság... egy dolog.
Ha nem is úgy, mint ahogy Stavi barátom írta, de valahogy vissza kellene szorítani a "segélyért szülést"!
Azt hiszem ebben egyet érthetünk.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#27) bullseye


bullseye
addikt

én ezt nem értem. Anyjuk nem dólgoz, mert anya, gyerek van, 160 van. De ha anyni gyerek van, hogy 160, akkor egy emberre nem jut annyi, hogy apuci ne is dolgozzon, meg elegánsan is szaladgáljon, csak ha a gyerekeket a szekrényben tartja és nem eteti...
nekem inkább ez az ami a bajom.

Mert ha valaki tisztességgel nevel 3-6 gyereket, míg a párja dolgozik, az meg is érdemelhet 160k-t. Csak k iellenőrzi, hogy a gyerekekre költi-é-e?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#28) joghurt válasza Kalandor (#25) üzenetére


joghurt
addikt

Alapvető matematikai ismeretek vs csúsztatás: Mennyi x, ha x * 70% + 50k = 160k? Máris megkapod, hogy a szülés előtti átlagfizetéssel elérhető ez.

Bruttó félmilliós fizetéssel az összes az első fél évben nettó 400ezer lenne az össz. támogatás. (Mellesleg ilyen is van; valahol olvastam, hogy a rekord valami 2,5 millió volt. Tipikus magyar szokás az önfoglalkoztatóknak vagy haver által alkalmazottaknak szülés előtt bazinagy fizetést bejelenteni papíron. Mielőtt kivenné a szülési szabadságot/táppénzt, mondjuk 2 hónapig fizeti a bazinagy fizetés járulékait, viszont utána fél évig dől a lé.)

A tej élet, erő, egészség.

(#30) Oly válasza joghurt (#28) üzenetére


Oly
senior tag

Számítási és csalási alapok 2 kurzus 4 kreditért! :C
Van ez így. Sajnos sosem lesz ezen a téren rend... :(

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#31) tkazmer válasza Stavi (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

Értelmes magyar ember nem vállal 2 gyereknél többet, esetleg hármat max... akinek meg több kellett eddig, annak meg arra volt jó, h hozza a pénzt... ..
ezt nagyon köszönöm a szüleim és a testvéreim nevében is(4-en vagyunk testvérek, és nem mondom, hogy apám nem dolgozik eleget(bár azt sem, hogy panaszkodhatnánk))

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) Tüzi

Sajnos a familiárisan hiperpigemntáltakat megkülönböztetett figyelemmel kíséri az állam, abból a pénzből, amit mi összemelózunk.
Vérszívás rulz.

Félreértések elkerülése végett, én erre értem: "Dolgozni? A mai világban?"

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#33) joghurt válasza Kalandor (#29) üzenetére


joghurt
addikt

Az a kb. 50k a családi pótlék, az épp megjött harmadikkal számolva. Miért kellene jönnie a negyediknek? És látom, te valamiért kitartóan nem vagy hajlandó beleszámolni ezt az összeget a 160k-ba, pedig alapvetően a gyerekek után járó pénzről van szó. Ha levonnád, maradna 110k a tgyásra, amit visszaosztva a 70%-kal nekem 157k jön ki a terhesség előtti fizetésre (annyi az átlagbér). Innen valóban elfelejtettem még egyszer visszaszámolni bruttóba. Ha megteszem, 183k-s bruttó jön ki (családi adókedvezmény, adójóváírás). Ez már valóban átlag feletti, de azért még nem csillagászati bér.

A tej élet, erő, egészség.

(#34) dabadab válasza Tüzi (#32) üzenetére


dabadab
titán

"familiárisan hiperpigemntáltakat"

Ha mar ciganyozol, akkor ciganyozzal.
De inkabb ne.

DRM is theft

(#35) tkazmer válasza Tüzi (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

Abból, amit az állam mint támogatás ad, nem lehet úgy megélni, hogy ne kelljen dolgozni mellette.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#36) drizzt1666


drizzt1666
tag

Hát ez hervasztó. Amíg én minden nap kilehelem a lelkemet azért a kevésért amit kapok, addig másnak elég szétteni a két lábát :W

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#37) commanDOS


commanDOS
senior tag

Érdekesen dolgozunk itt abszurdisztánban..
Az egyre kisebb számú dolgozó réteg tart el egyre több semmirekellőt, mert ennyire idióta az állam.
Fizetik a segélyt ezerféle jogcímen a gyerekei után, ingyen tankönyvre többek között, hát jó, hogy nemfog dolgozni, majd hülye lesz, amikor ottvan 5 kölyök állambácsi meg fizet és ezt még megfejeli pár tízezer pénz ilyen-olyan segéllyel, hogy a nyomorultnak már abszolút ne legyen kedve dolgozni, mert ugye minek? Aki meg dolgozik annak nem olyan bért kéne adni, hogy véletlnül is megéljen. Minek? Inkább adnak neki alamizsnaként étkezésijegyet, meg karácsonykor konzervnyitót meg ezer forintot és hasonlókat.
Mire jó az ingyentankönyv? Ki fizeti azt ki?
Középiskolában renegteg könyvet megvetettek velünk anno, aminek a felét komolyan mondom, h ki se nyitottunk!! (ez gondolom nem egyedi eset). És nemtudom odadni xy-nak, mert nem jó a könyv. 10 iskolában 25 féle fizika könyből tanítanak a tanárok.
Miért nem jó a 3évvel ezelőtti vadonatúj könyv? Mi változott a fizikában 3 év alatt, amit egy középiskolás diáknak feltétlenü tudnia kell? vagy ugyanez matematikából, biológiából, irodalomból..történelem. Miért nem lehet megoldani, hogy az ilyen könyveket jelképes összegért vagy akár ingyen begyűjtsék és továbbadják a VALÓBAN rászorulóknak.
Miért kell a kb 10-20 000 Ft értékű könyvcsomagot ingyen osztogatni, aminek a fele úgy megy a kukába vagy a papírgyűjtésre, ahogy van, mert nincs rá semmi szükség.

Az emberi hülyeség határtalan. :((

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#38) joghurt válasza drizzt1666 (#36) üzenetére


joghurt
addikt

Tárd szét te is a lábad! :P

A tej élet, erő, egészség.

(#39) joghurt válasza commanDOS (#37) üzenetére


joghurt
addikt

Ha összehasonlítod a PM honlapján a segélyekre elment pénzt, és a nyugdíjkiadásokat, nem csak és feltétlenül a szociálisan rászorulókat kellene csesztetni. A munkabérekhez képest majdhogynem nálunk a legmagasabb a nyugdíj összege; lényegében az utolsó nettó munkabért kapják meg. Ilyen gazdag ország vagyunk, hogy ezt elbírjuk? Lótüdőt, csak éppen már több a nyugdíjas, mint az aktív kereső. Ebből adódik, hogy kiknek a kinyalásával lehet megnyerni a választásokat. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#40) commanDOS


commanDOS
senior tag

Lemaradt:

Csak egy kicsit kéne előrébb látni az orrunknál. Belátnák a hülyék odafent, hogy az nem megoldás semmire, hogy rövid távon szórom a pénzt a "rászorulóknak". Nem halat kell adni az embereknek, hanem meg kell tanítani őket halászni. El kéne érni, hogy az a seggfej, ha nem gátolja semmi a munkában a lustaságán kívül, akkor menjen el melózni, biztosítsunk neki állást és tartsa el magát meg a családját vagy éhen hal. Így működik a világ.
És ez többé-kevésbé rendben van. Más tészta ha beteg az illető, netán pont a munkájától betegedett meg, stb. A valóban rászorulóknak jár a segély. Viszont társadalmilag is kéne őket segíteni, nemcsak azt a pénzt odaadni nekik. csak hát ehhez gyökeres változás és legalább 20-30 év kéne.
Olyan szintű rövidlátás van az állam részéről, hogy félelmetes. Könnyebb szétosztani a pénzt, mint munkahelyeket teremteni, ésszerű törvényeket hozni. Aztán ha elfogy a lé, mert nincs aki dolgozzon, akkor adjunk el mindent, mert megint egyszerűbb most megszadabulni mindnetől, hogy még egy évig legyen pénz a kincstárban, mint befektetni és munkára fogni az embereket.

Bocsi, hosszú ez a dolog nagyon

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#41) dabadab válasza commanDOS (#37) üzenetére


dabadab
titán

Csak hogy vmi teny is legyen: ot gyerek utan havi 70.000 Ft csaladi potlek jar. Ha szerinted ez kiralysag, akkor probalj meg ennyibol eltartani egy hettagu csaladot (ill. vegyel belole tizmillas mercit is, csak hogy a sztereotipiaknak is adjunk ;) ).

DRM is theft

(#42) Oly válasza commanDOS (#37) üzenetére


Oly
senior tag

Így van...
joghurt! Ahogy neked is!
Az aktív keresők száma lassan eltörpül a segélyen és nyugdíjon élők mellett!
Miből lesz majd nekik/nekünk nyugdíjunk?
És még nyíltan meg is mondják, hogy a fekete munkára épül a gazdaság egy része... hogy az építőipar összeomlana, ha felszámolnák a feketemunkát? :U

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#43) Ryx


Ryx
csendes tag

Itt meg lehet nézni miket kaphatnak a gyereket nevelők:
[link]

(#44) Tüzi válasza dabadab (#34) üzenetére

Nem szabad ciágnyozni, mert kisebbségileg sértő. megmondták az okosok is.

tkazmer: egyesek mégis elég jól eléldegélnek belőle...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45) Oly válasza Tüzi (#44) üzenetére


Oly
senior tag

Mert feketén dolgoznak mellette... ami esetünkben is valószínű! Ha nem is dolgoznak, de feketén csinálják! ;] És nem a bőr színére gondoltam! :B
Ezek persze megint nem gyarapítják a büdzsét...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#46) dvdbackuper válasza joghurt (#33) üzenetére


dvdbackuper
őstag

...157k jön ki a terhesség előtti fizetésre...annyi az átlagbér

elég jól fizető állás az... kinek annyi az átlagbére?

ezaz én topikom...megy a barnázás ezerrel... ;] ;]

(#47) _seth_ válasza Tüzi (#44) üzenetére


_seth_
veterán

Igen és a sok kisebbségi rézbőrű pedig felénk a Cigány közösségi házba vagy hova jár... "Cigány" szó ki van írva a nagy táblára az ajtó felett...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#48) commanDOS válasza dabadab (#41) üzenetére


commanDOS
senior tag

Akik ebből élnek azok nagyívben sz@rnak a kölykeikre, egy kis mellékesel megvan a napi betevő, a csöves bor meg a kommersz fél deci reggelente.
Kimondjam? Igen róluk van szó, a cigányokról.
Nem vagyok rasszista, tehát ez nekem nem jelent semmi rosszat, ez a nevük. :C
Jah és hagy ne mondjam, hogy mind e melllet még milyen jogcímeken kapnak pénzt.
Családonként ez nem egy eget verő összeg (meglehet belőle élni), de a mondjuk 200 000 családdal számolva ez sz.ted mekkora kiadás az államnak? családonként legyen mondjuk 70 rugó átlagosan mindenféle segéllyel/pótlékkal együtt. az annyi mint ~14milliárd forint havonta.
Miből?? És sz.tem az a 200.000 család még kevés is. És ennek nem kevés része jogtalanul veszi fel ezeket a segélyeket, még nagyobb része meg simán tudna dolgozni, han em lenne alanyi jogon kitörölve a valaga.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#49) Pyton


Pyton
aktív tag

Megélhetési gyerektartás.
Vagy: "Minek dolgozzak, ha a micsodámból is megélek?"

Fujj.

(#50) dabadab válasza Tüzi (#44) üzenetére


dabadab
titán

Te tenyleg ennyire egyszeru vagy? Nem az szamit, hogy leirod-e azt a szot, hogy "cigany", hanem az, hogy irsz-e primitiv hulyesegeket.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.