Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kokkantas válasza commanDOS (#37) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Az ingyen tankönyv lehet úgyis, hogy év végén vissza kell adnod a könyvet, hogy a következő osztályban odaadják annak akinek jár. Szerintem ez egy jó megoldás...

(#52) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Remélem itt is bevezetik majd azt, hogy millió gyerek után nem jár támogatás. :(((

(#53) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Azon elmerengtetek már hogy miért cigányozunk, és miért nem kínaizunk? Ők sem magyarok, mégcsak nem is fehérbőrűek(ha ez valakinek számít) nem is olyan régen vannak nálunk, kevesebb idejük volt "integrálódni az őslakosságba" érdekes módon sokkal kevesebb embernek van velük baja(a szélsőjobb szélsőségeitől tekintsünk el). Én ezt egyetlen dologra tudom fogni magamban: a kínaiak nagy része dolgozik. Legalábbis tapasztalataim alapján a jóval kevesebb itt élő kínaiból sokkal több dolgozik.
De ezen én csak merengek. Meg offolok.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#54) tkazmer válasza Tüzi (#44) üzenetére


tkazmer
addikt

Ott valami más is lehet (esetleg megoldotta, hogy 25 gyereke van papíron, vagy valami ilyesmi), mert ha csak azt kapja, ami jár neki, abból nem tudna 260e forintos ágyakat vásárolni csakúgy...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#55) tkazmer válasza BlacKSouL (#53) üzenetére


tkazmer
addikt

a kínaiak nagy része dolgozik
evvan, ők ilyen szorgos nemzet, a vérükben van, hogy hajtsanak...

(#48) commanDOS
és mit csinálsz azokkal, akik nem megélhetésből szeretnének sok gyereket? ők sem kapnak, mert mások visszaéltek vele? ez megint nem jó dolog ám...

Lehet egyébként, hogy nagyon sokan nagyon soknak tartják azt az akár 50-70e forintot, amit az állam egy családnak ad egy hónapban, mint családi pótlék mondjuk. De ehhez már kell 4-5 gyerek is, tehát havonta ~10e huf jut belőle egy gyerekre. Szerintetek ez nem szükséges? Heti 2.5e hufból igencsak szegényesen lehet ám éldegélni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#56) joghurt válasza dvdbackuper (#46) üzenetére


joghurt
addikt

A KSH adatai szerint ennyi Magyarországon a bruttó átlagkereset. Mármint a bevallott, hivatalos. Ehhez add még hozzá a szürke és fekete jövedelmeket!

A tej élet, erő, egészség.

(#57) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Én még egy dolgot írnék ehhez a témához, aztán részemről téma lezárva, mert csak ideges leszek.

Szóval én most kezdtem fősulit. Nézzük a helyi önkormányzat honlapját: lehet iskolakezdési támogatást igényelni. Jajj de jó adjuk be az igénylést. Kaptunk 3, azaz három ezer forintot. Jó hogy nem én mentem be felvenni, mert hozzájuk vágtam volna. 3ezer mi az??? Programozáshoz ajánlott könyv 8500 ft.

Akinek van 3 gyereke, alapból ingyé kapja a könvyet, tök mind1 milyen az anyagi helyzete, nekünk meg adnak 3e ft-t iskolakezdési támogatás címén.

Na részemről téma lezárva mert robbanok....

(#58) 7


7
addikt

Mi lenne egyébként, ha abbahagynánk mind a nagycsaládok fikázását, mind a cigányozást/magyarozást? (az itt élő cigányok többsége egyébként magyar állampolgár, azaz magyar, teszem hozzá)

Nem egy fórumtársat sikerült ezek valamelyikével ok nélkül megsérteni. Elég lesz...

(#59) EQMontoya válasza 7 (#58) üzenetére


EQMontoya
veterán

amig abból élnek sokan, hogy a mások által kemény munkával megkeresett pénzből beszedett adót osztják szét nekik segélynek, és amig a mások által megvásárolt termékek után fizetett áfából kapják a segélyt, addig kussolnak. szvsz. nem a nagycsaládosokra, hanem a léhütőkre értem természetesen. nagycsaládos ember is dolgozhat, nem? :)

Same rules apply!

(#60) tkazmer válasza CsodaPOK (#57) üzenetére


tkazmer
addikt

tudod aki a kicsit nem becsüli...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#61) bullseye válasza CsodaPOK (#57) üzenetére


bullseye
addikt

hát, szerintem jobban járnál, ha gyorsan örökbefogadnál három bébit, és a nevelésük mellett járnál egyetemre, akkor a könyv ingyér lesz.

azon gondolkodom, milyen hülyék az amerikaiak: egy orvosi egyetem elvégzése alatt kb 80-100000 dollár adósságot szed össze egy átlagdiák (hacsak nagyon be nem hülyítettek a "forrásaim"). mennyivel jobban járnának, ha nem is járnának... na jó, csak úgy eszembe jutott az iskolakezdési támogatásról ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#62) 7 válasza EQMontoya (#59) üzenetére


7
addikt

Nekem itt most nem azok viselkedésével van gondom, akiknek az érdekében szóltam.

Nekem avval van bajom, ahogy itt egy-két fórumtárs általánosítva hordja el mindennek azokat, akik miatt megírtam a hozzászólást. Ez gusztustalan, ráadásul sok társunkra nézve sértő, abba lehetne már hagyni szerintem.

Akinek nem szól, az persze ne vegye magára. Én a mocskolódókat akartam megszólítani, nem azokat, akik nem tettek semmi ilyet.

(#63) tkazmer válasza bullseye (#61) üzenetére


tkazmer
addikt

nem tudom pontosan mennyit keresnek kint, de szerintem 4-5év altt biztosan vissza tudja törleszteni az említett összeget

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#64) bullseye válasza tkazmer (#63) üzenetére


bullseye
addikt

egy plasztikai sebész :) vagy magánkórházas (persze ki vesz fel frissen végzettet magánkórházba). állami kórházban melózó 1-2 éve végzett kölök nem hinném.
Hosszabb távon persze már kifizetődőbb valszeg neki is doktornak lenni, mint mekiben pultosnak (bár... a pultosból is lehet manager :D)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#65) ollie válasza commanDOS (#37) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Az emberi hülyeség határtalan."

Jaja, ez látszik a hozzászólásodból is. :) Amúgy, bocs.

De mit gondolsz mi lenne, ha nem lenne támogatás gyerekszülésre?
2-3 évtized múlva mi lennénk az 5 millió nyugdíjas országa, akiket az összesen félmillió mukavállaló tart el...

***

(#66) EQMontoya válasza ollie (#65) üzenetére


EQMontoya
veterán

igy mi vagyunk a kb 1millió ingyenélő (nemmondommelyiknemzetizég) eltartója. tudod, az, hogy a nyugdijast eltartjuk, az rendben van, mert az 30 éve minket tarott el meg a szüleinket. de azt miért tartsam el, aki soha 1 forintot nem tett be az államkasszába és nem is fog, ellenben az én zsebemből kiveszi, akár erőszakkal is?

Same rules apply!

(#67) Pubszon


Pubszon
veterán

Hát már nemelég a szociálissegéj? :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#68) CsodaPOK válasza tkazmer (#60) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Becsülöm én, csak nem sokra megyek vele :S

(#69) Stavi válasza QuippeR (#8) üzenetére


Stavi
tag

Jogos, elég félreérthetően fogalmaztam. Semmi bajom a nagycsaládosokkal, sőt örülök, hogy vannak ilyenek. Kevesen vannak akik be merik vállani a több gyereket, jól meg kell gondolni, hogy: 1. képesek-e eltartani őket. 2. tudják-e biztosítani számukra megfelelő nevelést, iskolázottságot, műveltséget, és minden egyéb dolgot ami ahhoz szükséges, hogy kellő képen szocializálódjanak, a meglévő társadalom hasznos tagjává váljanak... A legtöbb magyar mérlegeli ezeket a dolgokat, és aszerint dönt. Nem ismerek számokat, - most hasra ütök,- de szerintem 20 roma családból 19-re ráillik a nagycsaládos jelző, míg 20 magyar családból talán 1-re. És szerintem a romáknál, nem feltétlenűl azért van nagy család (nemritkán 10+ gyerek), mert annyira család centrikusak...

Amit szeretnék tisztázni az, hogy nem a nagycsaládosokat ítélem el, hanem azt (azokat) aki csak azért csinál millió gyereket, hogy belőlük éljen... (van szülész ismerősöm, és elég bizarr dolgokat mesélt arról, hogy egyesek, hogyan teszik szándékosan tönkre (mind testileg, mind szellemileg) a születendő gyermeküket, csak azért mert egy fogyatékos gyerek után több pénzt kapnak...) És sajnos ha ez a tendencia folytatódik, akkor lassan a kisebbség lesz a többség... És akkor kíváncsi lennék, ha nem lenne elég tisztességesen dolgozó magyar ember, nem lenne elég adó, akkor ugyan miből jutna segélyre...?

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#70) tkazmer válasza CsodaPOK (#68) üzenetére


tkazmer
addikt

kb a könyved árának 35%-ra elég nem? mégis mész vele valamire...vagy ha úgy vesszük, vehetsz belőle 20 zsemlét.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#71) CsodaPOK válasza bullseye (#61) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha olyan noob lennék mint akiről a cikk írója írt, akkor bizonyára ezt tenném. Keresnék valami nőt, szüljön ezer gyereket, aztán tartom a markomat a segélyért. Félreértés ne essék: nem általánosan a nagycsaládosokat szídom. Ha valakinek van nettó havi 2 millás keresete, vállaljon nemtudomhány gyereket, de akkor segélyért ne álljon oda. Ha viszont egy gyereket nem tud eltartani saját keresetből, akkor ne csináljon már még 100-t. Itt van a probléma.

Más: felvételi eljárás: szociálisan hátrányos helyzetű jogosult többletpontra. He??? Mért??? Felvételi pontok szempontjából "hátrányos helyzet" = "nyelvvizsga" Ez valahogy nem áll össze nekem :S Lehet h bennem van a hiba, de én ezt nem tudom elfogadni, bár változtatni se tudok rajta :(

(#72) CsodaPOK válasza tkazmer (#70) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ez mind igaz, de ezt nem nevezném iskolakezdési támogatásnak... :(

(#73) Stavi válasza tkazmer (#31) üzenetére


Stavi
tag

elnézésedet kérem, természetesen nem azok ellen szóltam, akik szeretetből vállaltak nagy családot... Vagy ha akaratuk ellenére mégis sokan lettek, akkor igyekeztek mindent megtenni annak érdekében, hogy úgy neveljék a gyerekeket ahogy illik... Elnézést kérek mindekitől akit a hozzászólásommal megbántottam/felhúztam... Remélem mostanra sikerült világossá tennem, hogy mire (kikre) gondoltam, és hogyan...
:R

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#74) dabadab válasza EQMontoya (#66) üzenetére


dabadab
titán

"igy mi vagyunk a kb 1millió ingyenélő (nemmondommelyiknemzetizég) eltartója."

Mo-n kb 4 millioan dolgoznak.

DRM is theft

(#75) EQMontoya válasza dabadab (#74) üzenetére


EQMontoya
veterán

ez tény, de aránytalanul sok az önszántálból eltartott, egyébként keresőképes lakos.

Same rules apply!

(#76) ollie válasza EQMontoya (#66) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És minket ki fog eltartani, ha nyugdíjasok leszünk?

***

(#77) EQMontoya válasza ollie (#76) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát biztosan nem azok, akik most is csak szociális segélyből élnek.

Same rules apply!

(#78) tkazmer válasza CsodaPOK (#72) üzenetére


tkazmer
addikt

Azt, hogy a konyved 35%at kifizetik, akkor minek nevezned?

(#73) Stavi
np

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#79) Ősember válasza tkazmer (#78) üzenetére


Ősember
őstag

a helyzet az, hogy ez 1 könyv összesen. te 1 könyvet vettél meg föiskolára/egyetemre? :P

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#80) Calibos


Calibos
addikt

Ez a 160.000 hogy jön össze? Hány gyerek után?

(#81) bullseye válasza CsodaPOK (#71) üzenetére


bullseye
addikt

Te azzal kezdted, hogy aki magán kívül eltart még 2-3 gyereket (és nem csak pénzről, időről is beszélünk itt, amit munkával kell töltenie, hogy megéljenek, és amit a családjával, hogy emberként nőjjenek fel...), az miért kapja ingyér a könyvet, amiért neked fizetni kell. Igaz, nem tudom, Te hány embert tartasz el, ha épp 1 gyerek híjján nem kapsz támogatást, akkor megértem a csalódottságot. (+a gyereknevelési támogatás nem segély. az azért jár, hogy az ember többletterheket kompenzálhassa, és hálából, hogy nem döglik ki a nemzet... más kérdés, hogy szabályozni és ellenőrizni kéne, hogy a gyerekre megy-e)

A felvételi eljárás más kérdés, valóban igazságtalan dolog a hátrányos helyzet miatt pluszpontot adni, de van értelme. mert az itt jajjkinemmondom cigányok, akik esetleg eljutottak minden külső belső társadalmi nyomás ellenére addig, hogy tovább akarnak tanulni, sőt, tesznek is érte, azok "jutalmul" 1-2 ponttal kevesebbért is bejuthatnak egyetemre, hogy majd értelmiségiek legyenek, arra neveljék a gyereket, stb.stb. ne kelljen parázni itt a segélyromák túlnépesedésétől.
Mellesleg ugyanígy igazságtalan a nyelvvizsga mint extra pont (mert a gazdagabbaknak kedvez), az összes plusszpont, ami nem szigorúan felvételi tárgyhoz kapcsolódik, és ugye az egyetemistáknak egy szép százaléka továbbra is protekcióval jut be, mert másik tanár, szakmai kolléga, politikus, vagy gazdag ember kölyke...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#82) _seth_ válasza Ősember (#79) üzenetére


_seth_
veterán

Ismerek olyat aki még 1 könyvet sem vett meg :) PDF, Xerox és minden megoldva (akarom mondani fénymásoló nem xerox vagyis ugyanaz a kettő :) ).

Nekem még tavaly adtak félévente 3000 forint támogatást de hála az imádott kormánynak ezt is megszüntették... nem volt nagy összeg de ált 1-2 jegyzet vagy 1 olcsóbb könyvet meg lehetett belőle venni... persze most pl csak szaknyelv 1 tantárgyhoz volt 8e a két könyv... van 4 szaknyelves órám + az alap órákból vagy 8 szal lehet gondolkozni mi az a 3000 forint... csepp a tengerben :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#83) commanDOS válasza ollie (#65) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hallod te sem vagy egy egyszerű eset, ha nem jött le a hsz. lényege.
Sajnos nemtudok hangsúlyozni, smiley-kkal meg nem akarom telepakolni az írást, úgyhogy bocs.
Tehát mégegyszer, hogy felfogják azok, akiknek az első, hogy kötekedjenek:

Nem a segélyekkel van bajom, mert mint írtam, sokan valóban rászorulnak. A baj egyrészt azzal van, hogy alanyi jogon jár sok embernek a segély, a helyett, hogy megteremtenék a munkavégzés feltételeit, és az illető eltarthatná magát meg a családját mindenféle segély nélkül. Ez hosszabb távon mindnekinek jó lenne! De itt mindneki csak azzal foglalkozik, hogy ma meg holnap (mert rövidtávon ez a legegyszerűbb meg a legolcsóbb), és ez egy nagyon nagy butaság, mert előbb vagy utóbb tönkreteszi a gazdaságot ez a szűklátókörűség.
Másrészt az a fő probléma, hogy nincsen olyan kidolgozott módszer, amivel ténylegesen meglehetne állapítani, hogy a ki a rászorult és ki nem az. Ez ismét visszavezethető az adózásra és az állam tenni nem akarására. Mert azon hajtják be az adót, akin tudják, a dolgozó embereken. Mert őket jól le lehet követni, marha egyszerű a behajtás. (tehát adózás szempontjából is a a dolgozó ember tartja el az államot) Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy sok ember kap támogatást, mert van 5 gyereke, meg van havi 1milka jövedelme tisztán. Lehet, hogy xy-nak e melett vállakozása van, adót csal, az 5 gyerekből 2 lakik otthon, meg valóban csak egy trabantjuk van, mert az a8-as audi meg a kertvárosi ház a cég/anyós/após/xy nevén van. Aki meg tényleg rászorulna arra segélyre, az nevetséges összegekből tengődik, mert nem munkaképes. Aki meg dolgozni próbál az nemtud megélni a munkájából és a szaros segélyre van rászorulva.
Kérdem én: Normális dolog ez így?
Túl sok a kiskapu, aki kihasználja lop,csal, hazudik az megél, aki becsületese, annak csak hátránya származik belőle.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#84) commanDOS


commanDOS
senior tag

Jah és még valami.
Nem a segélyekkel kell ösztönözni a családokat a gyereknevelésre. Azt kéne elérni, hogy az emberek merjenek gyereket vállalni, nem a havi tízen egynéhány ezer forint plusszért.
Hanem azért mert látják, hogy érdemes, hiszen meg tudnak élni, tiszetességesen feltudnak nevelni 2-3 vagy 5 gyereket. Csak hát ezek a feltételek amolyan utópia szerűnek tűnnek.
De ez lenne a megoldás. Ha munka melett így sem tudja eltartani a ygereket, akkor járjon neki v.mennyi segély. Viszont ha tud dolgozni, csak nem akar és várja a sültgalambot...
Na annak nem adnék egy rozsdás vasat sem. Ha elmegy dolgozni és így sem tudja eltartani teljesm értékben a családját, akkor járjon neki x forint támogatás, de csakis a munkabér melett és nem helyette!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#85) tkazmer válasza commanDOS (#83) üzenetére


tkazmer
addikt

Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy sok ember kap támogatást, mert van 5 gyereke, meg van havi 1milka jövedelme tisztán.
De szerintem van olyan, akinek van egy milla jovedelme, viszont nem csal a gyerekek szamaval (legalabbis remelem:) ). Ilyen esetben egy fore havi kb 143e huf jut(az altalad felvazolt 5 gyerekes csaladban). Ha te atlagbert keresel, akkor maris jobban elsz, mint ez a csalad.(potlekok nelkul). Ha hozzaadjuk a potlekokat, akkors meg maris kijon egy kb atlagber per fo adat. Ez azert meg nem olyan veszettul sok am...

(#84) commanDOS
megoldas? szerintem a jovedelem utan befizetett mindenfele adokbol lehessen visszaigenyelni a tamogatas osszeget, ha nincs jovedelem, akkor meg felhivni valamelyik szulo figyelmet a tesco vagy az auchan epp betoltetlen arufeltotoi allasara.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#86) Sárpac válasza EQMontoya (#66) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én a segély-eket mindenképp munkához kötném!
Van elég szemetes utca, kátyús út, koszos aluljáró stb..
1fillért nem adnék annak aki nem csinál semmit a sorbanálláson kívül, csak annak aki legalább napi 4órát lehúz valahol!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#87) ollie válasza tkazmer (#85) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És aki nem tud elhelyezkedni az már ne is kapjon segélyt? Mert van olyan, és nem csak az aluliskolázottak között.

A lényeg, hogy ha a jövedelemhez kötöd a támogatást, épp azok kapnak, akiknek - többnyire - nincs rá szükségük. Gondolj bele mekkora jövedelem kell ahhoz, hogy havi 80-100k támogatást kapj a gyerekekere úgy, hogy ezt az adódból kapd vissza (talán brutto 300k körüli jövedelemnél van ekkora SZJA).

***

(#88) ollie válasza Sárpac (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, az talán megoldható lenne, hogy a segélyben részesülteket köteleznék közmunkára.

***

(#89) Calibos válasza ollie (#88) üzenetére


Calibos
addikt

Hasznos dolog lenne, de jó részük nem akar dolgozni :(

(#90) ollie válasza Calibos (#89) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig milyen tiszták lennének az utcák. :)

***

(#91) tkazmer válasza ollie (#87) üzenetére


tkazmer
addikt

És aki nem tud elhelyezkedni az már ne is kapjon segélyt? Mert van olyan, és nem csak az aluliskolázottak között.
ezert mondtam, hogy tescos arufeltolto. az mas kerdes, hogy az igencsak vacak melo, sokan nem akarnak ott dolgozni, de mas dolog az, hogy nem tud, es mas dolog, hogy nem akar. de a kozmunka is kivalo, de sajna ezt a lepest nem hiszem, hogy barki is meglepne...

A lényeg, hogy ha a jövedelemhez kötöd a támogatást, épp azok kapnak, akiknek - többnyire - nincs rá szükségük
epp az elobb irtam le, hogy 5 gyerek eseten a havi egy millas(netto) jovedelem mire eleg...es valljuk be, igen keves ember keres havi netto 1 millat, tehat a segelyekre igenis szukseg van ott is, ahol van komoly munkabol szarmazo jovedelem is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#92) ollie válasza tkazmer (#91) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hidd el, hogy havi egy milla egy 7 tagú családnak átlagon felüli jövedelem, Simán meg lehet élni belőle. A feleségem pl. középiskolai tanárként, jóval átlgon alul keres (túlórákkal együtt netto 100-at kap). Nekem hiába van átalgon felüli jövedelmem, a kettőnké együtt nem éri el azt (1 személyre lebontva), amit ez az egymilla személyenként jelent a 7 embernek. És meg tudunk élni, e mellett fizetem a sulit, ami fél évente majdnem 200 rugó, sőt még félre is tudunk valamennyit tenni.

Nade, rengetegen élnek havi 60-80 zsetonból úgy, hogy sokat dolgoznak érte. Szerinted iagzságos, hogy a havi egymillás jövedelmű családokat támogatjuk ezen emberek helyett?

Tescoba meg nem vennek fel 3 diplomás, 4 nyelvet beszélő embereket árufeltöltőnek (igen van olyan, hogy ilyen embreke nem találnak munkát).

***

(#93) tkazmer válasza ollie (#92) üzenetére


tkazmer
addikt

jo, es hany ember keres havi 1 millat? mivel egy ilyen csaladban egeszen biztosan nem tud dolgozni mindket szulo, a havi 1 millanak nagyon csekely eseje van...

Tescoba meg nem vennek fel 3 diplomás, 4 nyelvet beszélő embereket árufeltöltőnek (igen van olyan, hogy ilyen embreke nem találnak munkát).
ugyerted, te nem vennel fel? mert szerintem a tescosoknak teljesen mindegy, hany nyelvet beszel az arufeltolto. persze ilyen vegzettseggel nyilvan nem ez a legjobb melo..

huha, egy kicsit valtozott a hszed:)

Nade, rengetegen élnek havi 60-80 zsetonból úgy, hogy sokat dolgoznak érte. Szerinted iagzságos, hogy a havi egymillás jövedelmű családokat támogatjuk ezen emberek helyett?
hidd el, hogy egy nagy csaladban sokkal jobban folyik a penz, mint nalatok a felesegeddel. Sokkal inkabb a magyar allamhoz lehet hasonlitani:). Es kepzeld, hogy 5 gyerek mellett senkinek nincs annyi energiaja, hogy minden egyes forintot kontrollaljon (amire neked lehet idod). Az 1milla per ho lehet, hogy sok, de nagyon ritka, es meg ott is szukseg lehet tamogatasra; Igen, 5 gyerekkel nem lehet olyan hazban lakni(lakas mar regen kiesett), amit havi 10-15e hufbol be lehet futeni(sokkal inkabb 30-50e), ot gyerek mellett egy kis csaladi balatoni nyaralas is rengeteg penz es energia(gondolj bele, egy ettermi kiruccanas is 3.5x annyi, mint nalatok), ot gyerek melle nem eleg egy kis suzuki, nagy valoszinuseggel egy auto sem, egyszeruen annyi a koltseg, hogy a havi 1 milla egyszeruen elmehet am.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#94) ollie válasza tkazmer (#93) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nade akkor 1 millát keres a család, vagy nem? Ha feleannyit, mindjárt más a leányzó fekvése.

A Tescos páldánál maradva. Nekem van egy barátom, aki nagyjából megfelel az említett paramétereknek (plusz még MBA-ja is van), és fél évig nem talált munkát. A végén már a gyorséttermeket is megpróbálta, de onnan azért hajtották el, mert túlképzett (pedig az önéletrajzát még úgy is erősen megkúrtította). Szóval van olyan, hogy valaki azért nem kap munkát, mert túlképzett.

***

(#95) tkazmer válasza ollie (#94) üzenetére


tkazmer
addikt

rendben, vannak peches emberek, de nekik meg segithet az az intezmeny, amelyiktol a segelyt lehet igenyelni. de talan a megoldas a ketto kozott van akinek a jovedelmebol nem leht visszaigenyelni a tamogatast(es nem azert alacsony a jovedelme, mert olyan az allasa, hanem mert nem dolgozik), az kozmunkazhat egy kicsit(sokat:) )

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#96) commanDOS válasza tkazmer (#85) üzenetére


commanDOS
senior tag

Bocs, siettem, nagy marhaságot írtam, tehát javítanám: Nem havi 1mmilliós jövedelm, hanem éves!!!
Így már van értelme a mondatnak. :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#97) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez most nagyon off lesz.
[OFF]A mostani hvg-ben van egy cikk egy kistelepülés fennmaradási ötletéről. Ebben van egy rövidke részlet, ami kiverte bennem a biztosítékot: Az anya egyedül nevelte négy gyermekét. A gyermekek elárvultak, mikor anyjuk belehalt az ötödik terhességébe, mert a magzat elhalt és a hullamérgezés végzett vele. A két kisfiú és a két kislány annyira elhanyagolt volt, hogy a ruhát le kellett vágni róluk a kosz miatt, és az egyik kisfiú 33-as lába 28-as méretű cipőbe volt belepréselve.
(Fejből írtam le, a részlet lényege benne van.)

Uh, ez aztán a brutális lét, közel az állati szinthez. A nagycsaládok emlegetése kapcsán írtam le. Hogy vannak, akik, mint az állat vetik a világba az utódaikat. Ilyen esetek megismerésekor nem érzem annyira embertelennek a kötelező születésszabályozást.

Ui.: Láttam egy dohányzó kisebbségi hölgyet, a pocakján szemmel látható volt, hogy várandós. :([/OFF]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#98) _seth_ válasza Algieba (#97) üzenetére


_seth_
veterán

Nyáron a Plusba nagycsalád mezitláb nélkül vásárolgatott persze mondanom sem kell: Pepsi, Mars ott volt a kezükbe már (bevásárlókocsi minek? max grillezni jó nekik...), Plusban pl a mars, twix, bounty, snickersnek van olcsóbb asszem lengyel változata, az izé kb 5%-ban tér el tőle viszont csak a kétharmadába kerül, cola is van harmadáron de nem... aznap még jót ettek másnap meg jöhet a koldulás meg menni a hivatalba Jenőhöz szocpolitikáért... :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#99) EQMontoya válasza _seth_ (#98) üzenetére


EQMontoya
veterán

azért csinálják, mert megtehetik, mert ha elfogy a pénzt, nem kérdezi meg senki, hogy hova rakták, hanem kapnak új segélyt.

Same rules apply!

(#100) commanDOS válasza EQMontoya (#99) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez sajna köztudomású dolog. És akkor még én sajnáljam őket? fújj
Amikor 3 aranylánc lóg a nyakába, de cipőre már nem tellik. Meg mennek a lidl-be jégkrémért (itt ez megy nyáron) és nem vicc de százasával hordják!, telerakják az egész szalagot, a pénztárosnő vagy 5 percig számolta.
Egyik csávó mesélte, hogy járnak hozzá rendszeresen a cigányok, mindenféle műszaki cuccért, utána meg két nap múlva viszik vissza, mert nincs miből enni.
Hagy ne mondjak többet, mert félek, h csúnya lesz :(((

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.