Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) finest válasza ngabor2 (#149) üzenetére


finest
őstag

Üdv a klubban, aszem sokan vannak ezzel így itthon! Még elkeserítőbb, ha belegondolsz, h a nettódból még mennyi vándorol az állambácsihoz mindenféle adók formájában, ha elmész elkölteni. Végül, ha meghalsz az örököseid is fizetnek még egy sort, azért a vagyonért, amit te a megadóztatott nettódból összespóroltál...

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#152) erdoke válasza dabadab (#143) üzenetére


erdoke
titán

A második bekezdésedben írottak teljesen valósak, a nem közszférában dolgozó, bevallott magas jövedelműek viszik a hátukon ezt a qrva országot. A gond pont ezzel van a rendszerben, hogy az ilyenek aránylag kevesen vannak, mindössze az adófizetők 10-12 %-át teszik ki. Emellett ők azok, akik a legkönnyebben találnak külföldön is munkát, és ezzel egyre gyakrabban élnek is. Ahogy én is töröm rajta a fejem. Lelkiismeretfurdalás-ügyileg egyre jobban állok, megmondta a nagyvezír, hogy el lehet menni...

A legjobb aláírás a héten

(#153) dabadab válasza tkazmer (#146) üzenetére


dabadab
titán

"lenyúlni mindenkit ugyanúgy nyúlnak le.A gazdagok mozgástere annyira nem nagy, hogy az adójukat %-ban kifejezve komolyan csökkentse"

Dehogynem. Egy sima jol fizetett alkalmazottnal a berkoltsegnek ugy kb 30%-a marad a dolgozo zsebeben, ravaszan menedzselt, offshore cegeken keresztul okoskodott kombinacioknal ez minden bizonnyal felviheto 80-90% tajara is.

DRM is theft

(#154) tkazmer válasza dabadab (#153) üzenetére


tkazmer
addikt

Na jó, ravaszan menedzselt offshore cégek...azért ez már tényleg csak a nagyon kiváltságosak lehetősége, és ilyenből pont mo-n olyan sok azért nem nagyon van...általában úgy szokták, hogy vesznek/alapítanak egy céget, és azon keresztül vásárolgatnak további cégeket, viszont ezek a cégek többségében azért mo-i bejegyzésű cégek. a 80-90% meg szerintem erős túlzás azért, inkább azon szeretnek megtakarítani, hogy a fogyasztásuk minden területét lefedik(próbálják lefedni) saját cégekkel, így a fogyasztásukból származó haszon is az övék.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#155) dabadab válasza tkazmer (#154) üzenetére


dabadab
titán

Nyilvan nem mindenki fog ilyet csinalni, de azert mondtam, hogy a gazdagok megadoztatasa nehez feladat, mert ok sokkal motivaltabban es sokkal nagyobb arzenallal felszerelkezve allnak neki az adozas kikerulesenek, mint egy sima kozember. Hogy egy extrem peldat mondjak: Ralf Schumacher pl hivatalosan Ausztriaban lakik, ahol kulon megegyezest kotott az osztrak kormannyal az adozasarol.

"a 80-90% meg szerintem erős túlzás azért"

Javitsatok ki, de siman EVA-val - minden egyeb hokusz-pokusz nelkul - megy a 70%.

DRM is theft

(#156) erdoke válasza ngabor2 (#149) üzenetére


erdoke
titán

Valószínűleg kicsit lentebb megtalálod a fizetési papíron a munkáltató bérhez kapcsolódó járulékait, amelyek a bruttódon felül még kb. 30 %-ot jelentenek. Éppen ma kaptam fizetési papírt, és ha az ÁFA-t még lecsapom a nettómból, kb. a 30 %-a marad annak az összegnek a zsebemben ténylegesen, amennyibe a munkáltatónak bérügyileg kerülök. Nagyon durva. Egy vállalkozás előállít X M Ft-ot, amiből 1 M Ft-ot ZJ bérére fordít (példa), és ZJ ebből effektíve 300e Ft-ot tud elkölteni. Miközben mások minimálbéren bejelentve, 50-100-200e Ft-ot még feketén zsebre rakva jól elvannak. Legutóbb, amikor a legnagyobb lányommal (akkor volt 5 éves) pár napot a gyerek fertőzőn töltöttem (áldatlan körülmények, egy átjáróban a WC mellett aludtam, sógorom látogatáskor azt kérdezte, hogy ez valami nyári tábor vagy mi...), volt időm gondolkodni, és az a faramuci helyzet is előállhat, hogy aki becsületesen fizeti az adóit és járulékait (és így gyakorlatilag eltartja a rendszert), az nem tud megfelelő hálapénzeket megtakarítani, és így rosszabb ellátást kap, mint az, aki a fekete bevételeiből félre tud tenni.
:Y

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#157) erdoke válasza finest (#151) üzenetére


erdoke
titán

"ha meghalsz az örököseid is fizetnek még egy sort, azért a vagyonért, amit te a megadóztatott nettódból összespóroltál"

Kevés esély van rá, hogy megváltozzon a helyzet, bár törekvések vannak, és újabban inkább erkölcsi szempontokat hoznak előtérbe: [link]

A legjobb aláírás a héten

(#158) Oly válasza erdoke (#157) üzenetére


Oly
senior tag

Itthon nagyon is divat a megadóztatott adóra kirótt adónak az adóját kamatokkal behajtani! ;] Hogy hova el nem ment a topik... Nem rossz irányba. Csak úgy érdekes síkra futott. ;]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#159) erdoke válasza Oly (#158) üzenetére


erdoke
titán

Ez még hagyján, végülis a munkáról van szó, illetve az azt büntető adókról, hárulékokról, illetékekről, stb.
Valamelyik nap számolgattam, hogy ha kb. 5:2 arányban megosztva kapánk az asszonnyal az én bruttómat, mennyivel kevesebb adót kellene fizetnünk, és gyakorlatilag mindenféle adókedvezményt igénybevehetnénk, míg most ugye semmit (ő GYES-en, én meg gazdagnak számítok az állam szemében, mert amikor engem nézegetnek, nem látják a 3 gyereket, és a pillanatnyilag nem aktív feleséget...).

A legjobb aláírás a héten

(#160) SLYM válasza Oly (#118) üzenetére


SLYM
veterán

de akkor jelentse be és akkor nem kell fizetni a bűntetést... ja hát gondoltam, hogy van azért valami mellékkereset. ebből a 160-ból elég nehezen jönnének ki

(#161) SLYM válasza Oly (#141) üzenetére


SLYM
veterán

csak az a nemmindegy, hogy egyedül. mert ha van egy család ahol 4-en élnek ott elég 1 kocsi is, míg ha a mami kocsit akar, akkor ugyanannyiba van neki, mint egy családnak ahol 2-en keresnek. a fűtés se 4x annyi 4 embernek mint 1-nek. szóval nem sok az a 93000. bár nyugdíjnak elég jó asszem. főleg ha tud mellette melózni :D

(#162) tkazmer válasza SLYM (#161) üzenetére


tkazmer
addikt

Nyugdíjnak szerintem több, mint elég jó...nagyszüleim 110k-t kapnak ketten együtt..

(#158) Oly
jaja...sosem értettem pl, hogy mi értelme, hogy a regisztrációs adó után áfát kell fizetni:)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#163) tkazmer válasza dabadab (#155) üzenetére


tkazmer
addikt

Na jó, de azért kevesen vannak mo-n, akiknek akkora jövedelmük lenne, mint ralf schumachernek:). ezért jellemzőbb az, amit írtam..

nem vagyok teljesen otthon az adózási jogszabályokkal kapcsolatban, de egy cég nem csak bizonyos árbevételig lehet evás, egy határ fölött nem normál társasági adót vagy mit kell fizetnie?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#164) dabadab válasza tkazmer (#163) üzenetére


dabadab
titán

Evi 25 millio a hatar, vagyis csak annak nem jo, aki havi ketmillional tobbet keres.

DRM is theft

(#165) tkazmer válasza dabadab (#164) üzenetére


tkazmer
addikt

aki havi 2milliót keres, az még nagyon nem az a kategória, aki mindenféle offshore cégeket alapíthat/érdemes lenne alapítania.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#166) Oly válasza SLYM (#161) üzenetére


Oly
senior tag

De egy 80 éves maminak minek kocsi? ;]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#167) SLYM válasza tkazmer (#162) üzenetére


SLYM
veterán

ja hát nem mindegy az ember mikor megy nyugdíjba. aki régen ment (valahol ezt hallottam) sokkal kevesebbet kap mint aki mostanába. faterom 3 éve ment el 42 évesen. azért mehetett el ennyi idősen, mert a katonáknál ezt másképp számolják (sulik is beleszámítanak, meg előbb is el lehet ott menni).190 most neki és amikor dolgozott(mondjuk most is dolgozik csak nem ott) a fizuja se volt sokkal több. nem értem másnak a fizujához képest miért ilyen kevés a nyugdíja. hogy számolják ezt ki?

egyébként itt még annyit, hogy hoztak valami ilyesmi törvényt, hogy mostmár aki nyugdíj mellett dolgozik annak máshogy kell adóznia mint régen. pl keresel valamennyit, ahoz még hosszáveszeik a nyugdíjat és így adózod a fizut. tehát hiába keresel csak 100-at akkor is 40%-ot fogsz adózni, mert a nyugdíj is beleszámít. ez is egy lehúzás. ellenben én lassan remélhetőleg elkezdek melózni a mekiben, ott ha diák vagy nem kell adóznod, csak ilyen nagyon keveset. szóval elég csak beiratkozni valami suliba és simán lehet dolgozni diákmunkásként. mondjuk asszem itt limitálva van az órák száma, vagy valami pénz felett is is kell 18%-ot adózni. fasz se tudja hogy van ez

[ Szerkesztve ]

(#168) SLYM válasza Oly (#166) üzenetére


SLYM
veterán

hogy ne kelljen buszokra várni, meg lépcsőzni a metróhoz

(#169) bolcsodal válasza SLYM (#167) üzenetére


bolcsodal
addikt

Miaz, hogy lehúzás már ne haragudj. Jobban hangzana, ha nyugdíj mellett fizetést is kapna, és csak a fizu után kellene adót fizetni? És a többi fiatal, aki munkanélkülin tengődik? Vagy éppen kockakővel dobálózik hétköznap, mintha nem lenne munkája? Vagy szabit vett ki barikádépítésre?

Nincs dolog ami jobban felb*sz, mint az olyan nyugdíjas, aki elveszi a munkalehetőséget a fiatalok elől. Közben meg azért sír, mert egyre kevesebb a dolgozó fiatal, akinek a fizetéséből kapja gyakorlatilag a nyugdíját.

Te például velem együt igencsak megszívtad a jelenlegi jogszabályok tükrében. Sem az iskola, sem a PhD ideje nem számít szolgálati időnek a mi esetünkben és mint ilyen az eközben kapott fizu (igaz, hogy nem adóköteles) nem számít bele a nyugdíjalapba. Sajnos barom voltam, és nem takarékoskodtam eléggé (illetve magányugdíjpénztárra nem futotta, csak egy életbiztosítást tudtam finanszíroszni, amiből egy nyavajás konyhabútort és egy 31K-s videókártyát tudtam venni - 4év gyűjtögetése). Ezek után még a nyugdíjkorhatárt is megemelték.

Tehát ha minden jól megy és az egészségügy a jelenlegi ütemben amortizálódik illetve direkt pusztítják szét, akkor mire nyugdíjba mehetnénk már rég a férgek lakmároznak belőlünk. Tiszta haszon, mivel mi csak a nyugdíjalapot halmozzuk, de nyugdíjat már nem kell majd fizetniük nekünk.

They drew first blood....

(#170) Oly válasza SLYM (#168) üzenetére


Oly
senior tag

Metró? A legközelebbi Metró 30 km-re van... Az is egy Cash&Carry raktáráruház! ;]

Egy másik dolgo ami fel tud még húzni... ha egy 70 éves még vezet!
Ráadásul a trabihoz szokott 60-as tempót tartja még a főúton is!
Pont tegnap tartott fel egy vaci új Ford Fusion (Mert ugye tellik neki új autóra abból a kevéske nyugdíjból). Kb 6-7 percig tötymörgött a kocsisor mögötte. Mikor utolértem, akkor láttam a "parasztkalapos" papit, aki csak nézett ki a fejéből és tolta neki 55-60 kmh-val. :C
Nem mondom, hogy száguldozzon... de tartsa a tempót, vagy üljön buszra! Úgy is ingyen van!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#171) erdoke válasza SLYM (#167) üzenetére


erdoke
titán

Ha 100 bruttót keresel nyugdíj mellett, akkor ahhoz 500e Ft fölötti nyugdíj kell, hogy 40 %-ot SZJA-zz.

A legjobb aláírás a héten

(#172) erdoke válasza bolcsodal (#169) üzenetére


erdoke
titán

Elméletben arra jó a magánnyugdíj-pénztár, hogy amit oda fizetsz, az egy saját számlán gyűlik, és örökölheti a családod. Ma már 8 % vs. 0,5 % a magán- ill. a hagyományos nyugdíjjárulék levonás a fizetésedből, tehát nagy töbségét a magánpénztárba fizeted. A 8 %-ot akár te, akár a munkáltatód adómentesen kiegészítheti 10 %-ra.
A nyugdíjasokkal két baj van. Az egyik, hogy a jelenlegi rendszerben nem azt kapják vissza, amit anno befizettek, hanem a mostani aktívak befizetéseit osztják nekik. A másik gond az átlagéletkor növekedése, és a 70-es évekbeli második boom nyugdíjba vonulása lesz. Akkor még jobban eltolódnak majd az arányok az aktívak és az inaktívak között. Igazából van egy harmadik probléma is, mégpedig a sok jogosulatlan rokkantnyugdíjas, akik korrumpáltak pár orvost, és azóta szívják a vérünket.

A legjobb aláírás a héten

(#173) ollie válasza erdoke (#172) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A negyedik probléma meg a sok, korrupt orvos.

***

(#174) ngabor2 válasza bolcsodal (#169) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nincs dolog ami jobban felb*sz, mint az olyan nyugdíjas, aki elveszi a munkalehetőséget a fiatalok elől.

én meg ettől a sztereotípiától. igen sok nyugdíjas dolgozó azért dolgozik, mert nem tudnak helyette szakképzett, hozzáértő fiatalt felvenni. vagy azért, mert nem is jelentkeznek, vagy azért mert mindenki továbbtanul egyetemen, tehát "diplomás minimálbért" kellene adni egy olyan helyen, amit egy szakmunkás végzettségű is meg tud csinálni.

ne értsetek félre, eszem ágában sincs a szakmunkásokat (a szó valódi értelmében vett szakmunkásokat) leszólni, mivel már most ott atartunk, hogy egy jó, hozzáértő, becsületes vízszerelő többet keres, mint egy egyetemi végzettségű szellemi dolgozó. igaz, a szakinak meg is kell érte dolgozni, de neki lesz is munkája.

erdoke & ollie: it tipikusan a "nem az a baj, hogy nyakig ér, hanem hogy lögybölik" problémája van. egyszer kellene alaposan kitakarítani, aztán egy darabig jó lenne. csak ugyebár a takarítás sokaknak nem jönne jól, mert kiderülne, hogy mi van a matéria alatt...

[ Szerkesztve ]

(#175) bolcsodal válasza ngabor2 (#174) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nemhiszem, hogy egy nyugdíjas professzornak ki kellene fizetni egy teljes fizetést + teljes nyugdíját+akadémiai nagydoktori/professzori juttatást egyszerre. Akármilyen szakmai tudása, felkészültsége van ennyit egyszerűen nem érdemel meg.

Ha végre lelépne, és "csak" a nyugdíjából és az akadémiai juttatásból tengődne (többszázezer forintról beszélünk), akkor az alattuk lévő senior kutatók betölthetnék az ő státuszukat és egyre lefelé szabadulhatnának fel olyan álláslehetőségek, amik lehetővé tennék a fiatal kutatóknak azt, hogy itthon maradhassanak a családjukkal és ne kelljen külföldre elzavarni őket. Ugyanez tanáréknál, egyetemi oktatóéknál és sorolhatnám...

Ez nem sztereotípia ez a valóság a közszférában/felsőoktatásban/akadémiai intézményrendszerben! Maradjon nyugodtan, letámasztunk egy széket, és adhatja a tanácsokat...amiért megkapja a nyugdíját és mindenki kib****ttul tisztelni fogja ezért és Akadémikus doktorúrnak fogják szólítani...már elnézést.

Nem mellesleg a Vállakozó szakikban eddig csak csalódni tudtam...ezért szerelem otthon én a vízvezetéket, az elektromos hálózatot, rakom össze a bútoraimat...mert az úgynevezett asztalosok, villanyszerelők, vízvezetékszerelők közül "véletlenül" mindig a legrosszabbat/legkapzsibbat fogtam ki.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#176) ngabor2 válasza bolcsodal (#175) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, az akadémiai dolgokkal egyetértek.

a szakiknál nem véletlenül emeltem ki a jó és hozzáértő dolgot.

(#177) ollie válasza bolcsodal (#175) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez mennyire igaz!

Eléggé kiakasztó, hogy a főiskolán az oktató azért nem javítja ki időben az írásbeliket, mert 5 másik intézményben tanít, és nincs ideje javítással foglalkozni (és ezt nyíltan ki is mondja mindenki előtt!). Persze e miatt nem lehet már nem tud jelentkezni a pótvizsgára az, akinek nem sikerül, és veheti fel újra a tárgyat sok pénzért. Ráadásul 171k-t fizetek jelenleg egy fél évért.

Hát kapják be!

***

(#178) Oly válasza ngabor2 (#174) üzenetére


Oly
senior tag

Sajnos ott tartunk, hogy mindenki tanulni akar...
Mindenki diák, vagy diplomás munkakereső/kerülő!

Lassan nem lesznek olyan szakemberek, akikre nap, mint nap szükség lenne.
Értem ezalatt a már említett vízvezeték szerelőt is pl.
Egyik barátom az építőiparban ténykedik, mint nyílászáró beszerelő... hát hanyat vágtam magam, mikor mondta, hogy 250k felett szokott keresni.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#179) ollie válasza Oly (#178) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És legálisan keresi azt a 250k-t?

***

(#180) Oly válasza ollie (#179) üzenetére


Oly
senior tag

Ki az aki manapság legálisan keresennyit? :Y

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#181) bullseye válasza Oly (#180) üzenetére


bullseye
addikt

:)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#182) ngabor2 válasza ollie (#179) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha az adórendszer rákényszeríti, akkor legálisan 60k-t keres. volt valami nőszemély, aki uralkodónak képzelte magát (valami mária terézia), aki azt mondta, hogy a birkát etetni kell, ha fejni, nyírni akarjuk. mostanában mintha erről elfeledkeztek volna.

(#183) SLYM válasza bolcsodal (#169) üzenetére


SLYM
veterán

Miaz, hogy lehúzás már ne haragudj. Jobban hangzana, ha nyugdíj mellett fizetést is kapna, és csak a fizu után kellene adót fizetni?

mi? erről beszéltem. (vagy lehet nem értem mit írtál :F )

az meg hülyeség, hogy elveszik a melót a fiatalok elől. eleve fel se vesznek 40 éves embereket a mekibe (jó nem egy életcél, de azért suli mellett nem rossz), meg egy csomó más helyre se. fater is csak protekcióval tudott most nyugdíjasként melózni. szóval hidd el a fiatalok sokkal könnyebben tudnak elhelyezkedni

(#184) SLYM válasza Oly (#170) üzenetére


SLYM
veterán

dehát ő olyan kemény, hogy megteheti, hogy 60-al mennyen a főúton :D erről jut eszembe, én is forgalom órán kb 60-al mentem ma érden a főúton. kerülgettek is 1000-el. dehát az mondta az oktató lassúak a reakcióim, ezért mennyek lassan :D

(#185) ollie válasza Oly (#180) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

sokan

***

(#186) SLYM válasza erdoke (#171) üzenetére


SLYM
veterán

ez biztos? faternak valamiért év elejétől lecsökkent rendesen a keresete és ő aszondta emiatt.(mármint a nyugdíjon felüli) lehet akkor valamit rosszul mondtam. :F majd megkérdem tőle holnap

[ Szerkesztve ]

(#187) erdoke válasza SLYM (#186) üzenetére


erdoke
titán

A "szolidaritási" néven is emlegetett SZJA különadó (a 40 %-os sáv) valahol bruttó 6 milla fölött lép életbe. Tavaly szeptember 1-től ill. 2007 elejétől a Gyurcsány-csomag más elemei miatt csökkent a keresete, ha nem keres összesen bruttó 6 milla fölött éves szinten.

A legjobb aláírás a héten

(#188) erdoke válasza Oly (#180) üzenetére


erdoke
titán

Vannak olyanok, ők tartják el az országot. Közülük is persze azok, akik nem állam bácsinak "gürcölnek" ennyiért. Sajnos egyre kevesebben vannak, és egyre többen fontolgatják a külföldre távozást. :(

A legjobb aláírás a héten

(#189) Oly válasza erdoke (#188) üzenetére


Oly
senior tag

Vannak! De nem jellemző!

SLYM: Azt sem tudod mit beszélsz... Ha hallgattál volna, .... ;]
Itt nem a veled idős "fiatalokról" van szó! NEm a tizen-huszon évesekről.
Azokról akiknek el kellene tartani az államot! A 26-tól ~50-ig. Azok találnak nehezebben munkát, mert a sok nyugdíjas elfoglalja a helyeket.
Én azt mondom, hogy most Mo-n vagy öregnek, vagy fiatalnak jó lenni!
Ha gyerek vagy, eltartanak a szüleid... Ha öreg, akkor pedig az állam! :C

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#190) Tüzi válasza dabadab (#50) üzenetére

Nem szokásom cigányozni, mert ismerek pár normális, dolgos cigányt, akit sért, ha cigánynak hívják. Ő roma. De nem cigány. Lenézi a cigányokat, mert miattuk ő is szenved.
Pedig bejelentett melóhelye van, fizeti az adót, meg minden lószart, de a többi ingyenélő miatt rá is rásütik a bélyeget, holott nem ismerik. dezsávű?

Mindenesetre, én megértem a "cigány"okat.
Minek menjen el dolgozni, 3 műszakba 62ezerért, amikor az államtól majdnem ennyit kap segélyként? Hereverőzik egész nap, és (sokszor) jobban él, mint az, aki megdöglik a gyárban. Ha nem kapna segélyt, akkor lenne ám felháborodás, és kisebbséggel szembeni megkülönböztetés.

Mindazonálltal a mai napig nem értem, hogy a svédek miért nem fogadták be a "cigány"okat egy éve. Vagy kettő. :C :) Meg nekünk miért kellett. Kiválthatnánk a felvidéki, és a kárpátaljai magyarokat ezekre. Két ilyet egy magyarért. Ők legalább dolgoznak rendesen, és a politikusaink ezálltal még jobban meggazdagodnának... de ez másik történet.
Bocs a futtatásért :)

Amúgy tudom, hogy egyszerű vagyok. :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#191) SLYM válasza erdoke (#187) üzenetére


SLYM
veterán

na megkérdeztem. úgy van ahogy mondtam. a nyugdíj is beleszámít a keresetbe. tehát ha valaki nyugdíjas, akkor a nyugdíja is beleszámít adózás szempontjából a nyugdíj melletti keresetbe. faternek ez már alapból 38%-os adózás. + még vonnak mást is a fizujából. amúgy nyugdíj mellett a legjobb feketén melózni szvsz. úgyse ér ebből semmi hátrány

(#192) SLYM válasza Oly (#189) üzenetére


SLYM
veterán

nem nem tudom miről beszélek, hanem nem tudom te mire gondolsz. nekema fiatalok nem 26-50-ig, hanem 0-25-ig tart :U

(#193) erdoke válasza SLYM (#191) üzenetére


erdoke
titán

Ha eléred a 6,x M Ft éves bruttó jövedelmet, akkor az afölötti részből vonnak különadót (40 %). Ha nem éred el, akkor a megfelelő sávból 18 %-ot, a fölötte lévő összegből 36 % SZJA-t vonnak. Ez azt jelenti, hogy kb. bruttó 500e havi keresettel (nyugdíj és fizetés összeadva) átlagosan 31 % körül van a befizetett SZJA mértéke.
Amennyiben az alapfizetésed akkora, hogy már év elején arra lehet számítani, hogy a 6,x M fölé kerülsz (pl. 850e a bruttód), természetesen már év elejétől vonák a különadót, és minden évközi extra jövedelemből a maximumot vonják (nem sávosan, hanem full 40 % SZJA-t).

A legjobb aláírás a héten

(#194) Oly válasza SLYM (#192) üzenetére


Oly
senior tag

Kis túlzással azok még gyerekek... nem fiatalok! ;] Itt most a kereső emberekről van szó... és ott kell érteni a fiatalokat!
A "nem érted, hogy mit beszélsz" pedig arra értettem, hogy itt elbeszéltek egymás mellett!
a "Jó lenne..." kérdés gúnyosan hangzott volna el...

Vagyis mi azon a véleményen vagyunk (pl.: én és bolcsodal), hogy így helyes!
Te pedig az ellenkezőjét próbálod állítani.

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#195) lakisoft válasza ollie (#2) üzenetére


lakisoft
veterán

10-20 ... gyerek után ... :D

(#196) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Dolgoztatnak , kihasználnak a MAI világban is ... sőt egyre jobban , hogy ŐK mégjobban zsírosodjanak ! Szégyen ami ebben az országban végbemegy ... de talán most lesz valami rendbetétel forma ... :R :F

(#197) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Dolgozni a mai világban: NEHÉZ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.