Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

Gyorskeresés

(#1) Doky586

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Várom a (3.fél programja nélküli) Windows telepítéssel kapcsolatos kérdéseket.
A legegyszerűbb dolog az UEFI telepítés, mert csak az első bekezdés kell hozzá.

(#2) Snowy_owl válasza Doky586 (#1) üzenetére

Snowy_owl
(senior tag)
LOGOUT blog

Miért jó ha uefi telepítéssel telepítem a win 7-et?

Honor 8 main board flex kábel - 2.000,-Ft

(#3) domos

domos
(senior tag)

No offense, de aki nem tud wint telepíteni az ennek a cikknek a felét sem fogja érteni. Hol van pl. az a rész amihez elég csak egy mobil? Nagy katyvasz az egész. :(

[ Szerkesztve ]

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#4) Doky586 válasza Snowy_owl (#2) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

A win7 ugyan még nem profitál az uefi-ből, de ha akarsz mellétenni ugyanarra a hddre egy win10 et dualbootba az már igen. Vagy ha olyan gépre tennéd amiben nincs csm és csak uefi bootot ismer..

(#3) domos: ez szándékos.
Ott van, hogy az 1. fejezethez nem kell semmi olyasmi amit egy telefonnal nem tudnál megtenni. Tudsz letölteni, tudsz iso-t kicsomagolni, tudsz másolni fileokat fat32 penre (otg)..

[ Szerkesztve ]

(#5) domos válasza Doky586 (#4) üzenetére

domos
(senior tag)

Tudnál screenshotokat mellékelni, ahogy az egész procedúrát telefonon végzed el?

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#6) Thrawn

Thrawn
(félisten)

1- A biost(uefit) érdemes alapra állítani (bios defaults betölt)

Már itt el lehet rontani ezzel a telepítést. A BIOS/UEFI-t soha nem defaultra kell állítani, hanem az adott konfigurációnak megfelelően kell egyedileg testreszabni. Csak, hogy a rengeteg beállítás közül a legegyszerűbbet említsem: bootsorrend.

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#7) Doky586 válasza Thrawn (#6) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Ebben tévedsz. Új gépen uefi telepítéskor nem kell belépni a bios(uefi)-ba, legfeljebb legacy telepítéskor, ha több lemez is van benne.

(#5) domos: Ok ki fogom bővíteni pár képpel a leírást..

(#8) Thrawn válasza Doky586 (#7) üzenetére

Thrawn
(félisten)

Nem, nem tévedek. A leírás így pontatlan, hiányos és félrevezető.

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#9) Doky586 válasza Thrawn (#8) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Te úgy csinálod (olyan bonyolultan) ahogy csak akarod. Nem kötelező ezt az egyszerű módszert használni.

[ Szerkesztve ]

(#10) zoo8800

zoo8800
(addikt)

OFF.
Rufus vajon haza tudja úgy vágni a pendrive-ot, hogy írásvédett legyen? Erre gyanakszom :D

"nagyon best buy vétel"

(#11) icemad válasza Doky586 (#9) üzenetére

icemad
(addikt)
LOGOUT blog

Azt várd meg, amíg default beállításokkal USB-ről fog bootolni... :DDD

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#12) CaNNa3IS

CaNNa3IS
(senior tag)

Aki itt nem tud oprendszert telepíteni az rossz helyen jár. Ez a prohardver.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked Eladó KTM fun (full xt) 46-os

(#13) Doky586 válasza icemad (#11) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Megtettem. Betöltöttem a bios default-ot. [kép]
A leírás szerint tökéletesen indul a pendriveról a telepítés, eljutok a partíciók kijelöléséig a telepítőben azaz látom hogy uefi módban bootolt a pen. Minden rendben, nyilván nem törlöm a meglevő rendszerem. Tökéletesen megy vele.

[ Szerkesztve ]

(#14) King Unique válasza zoo8800 (#10) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Nem, nyilván nem tudja. Amelyik pendrive ettől írásvédett lesz, az rendszerint eleve szar és a saját vezérlője tiltja le az írást, azért lesz írásvédett... A Rufus max. pl. az MBR / GPT partíciós sémát módosítja, aktív partíciót állít be CSM-hez, meg az UEFI: NTFS megoldásnál egy FAT fájlrendszerű segédpartíciót hoz létre, hogy az UEFI szerint az NTFS-t nem támogató gépeken is lehessen bootolni a telepítőt. De ezek nyilván nem jelentenek hibát, sőt némelyik adott esetben szükséges, hogy bootolni lehessen a telepítőt. Max. olyan gond lehet, ha pl. előzőleg GPT sémára lett állítva a pendrive, ellenben utána legacy (CSM) bootolás a cél, akkor értelemszerűen MBR alapon kell újraparticionálni, amit a Rufus és a Windows parancssori eszköze (DiskPart) is megold. Tehát nyilván nincs itt szó semmi "kínzásról", pusztán szükség esetén csak a megfelelő beállítás kell alkalmazni...

(#15) inci67

inci67
(tag)

Helló. Meg tudná nekem valaki mondani, itt az írom mivel írjam ki DVD-ére a wint? és hogya? Köszi.

(#16) King Unique válasza inci67 (#15) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Gondolom a képfájl írása opcióval, legalábbis pl. az ImgBurn esetében azzal kell. De amúgy ehhez nem létszükséglet külső programot használni, van a Windows 10-ben (is) beépített lemezképíró (bővebben).

Egyébként miért DVD-re, pláne manapság, netán nincsen kéznél pendrive, nem tud bootolni a gép USB-ről, vagy mi? :))

[ Szerkesztve ]

(#17) inci67 válasza King Unique (#16) üzenetére

inci67
(tag)

Nem mindenképp DVD-ét akarok. Most képfájl írásra mentem, kiderül. :R

(#18) Doky586 válasza inci67 (#15) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Ebben a topikban szerintem ezt kell ajánlanom: [kép] [kép], de én még sose használtam.. :((( Viszont ezt igen: [kép] :B

[ Szerkesztve ]

(#19) inci67 válasza Doky586 (#18) üzenetére

inci67
(tag)

:R

(#20) Doky586 válasza inci67 (#17) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Nem mindenképp... vs Nem, mindenképp DVD-ét akarok. ?

(#21) inci67 válasza Doky586 (#20) üzenetére

inci67
(tag)

DVD lemezt akarok, nem USB......

(#22) zoo8800 válasza King Unique (#14) üzenetére

zoo8800
(addikt)

OK, köszi.

"nagyon best buy vétel"

(#23) V60 válasza Doky586 (#20) üzenetére

V60
(aktív tag)

Szia.

Hogy tudnám aktiválni a Win10 Home-t, amit ajánlottál?

Válaszod előre is köszönöm. :R

Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#24) Doky586 válasza V60 (#23) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.