Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Doky586 válasza hcl (#60) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Elég sok jó módszer hangzott el"
Nagyon helyes. Legalább az ide látogató tud válogatni belőlük ha elolvassa őket.
A blogban nemis foglalkozok a szerver oldallal, inkább a kliens oldal egyszerűsítése a lényege.
Van már 1000 oldal szerver installálás leírás a weben, felesleges lenne egy 1001 edik.

FTP és FTPS elérése kliensként otthonról nem probléma, céges tűzfal mögött lehet vele inkább gond, de ha az munkához kapcsolódik akkor oldja meg a rendszergazda, vagy otthonról próbálkozzon letölteni ha hazaér.

FTP(S) szervernél meg hogy nem 1 hanem 2 db portforwardot kell beállítani (az SFTP-hez képest) a szolgáltatós routeren az semmiképp nem lehet gond (cégnél se). :K

[ Szerkesztve ]

(#62) Male válasza Doky586 (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Mi a gond a DHT-val, ha valakinek át akarok küldeni valamit?

(#63) Doky586 válasza Male (#62) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs vele semmi gond.
De van akivel hamisan elhitetik hogy van és nem meri a DHT-t bekapcsolni mert a kedvenc torrent oldalain ezt mondták neki... :W

(#64) Male válasza Doky586 (#63) üzenetére


Male
nagyúr

Értem :)
Pedig nagyon hasznos pont arra, amiről írtál. Még csak kétszer volt rá szükségem az évek során, de akkor nagyon jól jött, hogy át tudtam így küldeni amit kellett.

(#65) JHC


JHC
tag

Én még nem használtam de létezik a megoldás fájl küldésre. Egy barátommal akartunk így fájlokat cserélni, de meg tudtuk oldani aztán simán email melléklettel, mert le tudtuk redukálni az adatmennyiséget, az óriás fájl keretén belülre.

(#66) Doky586 válasza JHC (#65) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"létezik a megoldás fájl küldésre"
Hát persze hogy létezik. :DDD De mind "3.fél"
Erre jó példa az email óriáslevél is.. :U

(#67) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Azért vannak még ipari cuccok, ahová kell FTP elérés, de az ilyen böngészős támogatás hiányát nem sajnálom, nekem csak a nyűg volt velük, nehéz vagy nem is lehet paraméterezni és gyakran nem működtek. Érdemesebb valami külön eszközt használni, akár parancssorost ütemezett feladatokhoz, VPN-en vagy helyi zárt hálón meg kit érdekel, hogy milyen biztonsági dolgokat támogat az FTP, a TLS is plusz nyűg ilyen helyen, inkább legyen az egész hálózat jól szeparálva.
Én csináltam már olyan rendszert, ahol ipari vezérlőkről jöttek adatok VPN-be burkolt FTP-n, az adatokat megrágattam egy programommal, majd fel a DB-be. A kliensek már csak a DB-vel összekötött webes felületet látták, az mindegy volt, hogy a háttérben a PLC-k hogy kommunikálnak, hisz úgy sem lehetett őket direktbe elérni. Tudom, ilyen eszközökre is vannak már mindenféle biztonságosabb protokollok, akár webes adatátvitel, de amikor a nyüves FTP fájllistázás is megterhelte az adott eszközt, ha nem takarítom időközönként a naplókat és idő sincs ismerkedni támogatott technikákkal, akkor bizony nagyon jól jött az FTP.

Irodai és otthoni alkalmazásra viszont tényleg legyen webes kliens, rendes tanúsítványkezelés, fancy feutúrák ésatöbbi.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#68) JHC válasza Doky586 (#66) üzenetére


JHC
tag

Valamiért lemaradt a linkem, lehet már nagyon be voltam rúgva.

[link]

(#69) Doky586 válasza JHC (#68) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az FTP és a HTTPS blog célja is az volt hogy a lehető legegyszerűbb módszert ismertessem, főleg kliens oldalra. Ebbe még egy új program telepítése sem fér bele. Főleg nem egy ismeretlen 6 éve frissítetlen (vagy fizetős/30napos demo) program.
Ha egyébként torrentezik akkor a meglevő torrent progija még szóbajöhet. Lehet majd ezt is leírom részletesen egy bejegyzésben.

(#70) JHC válasza Doky586 (#69) üzenetére


JHC
tag

A torrentes verzióról csinálhatnál egy írást, mert több helyen van írás a neten hogyan is kell csinálni, van amelyik az opentrakkert használja, van amelyiknél, az utorrentben kapcsolják be a beépített trakkert.

(#71) JHC


JHC
tag

https://send-anywhere.com/

Találtam ezt az oldalt, és egész egyszerű használni. A programot nem próbáltam csak a webes verziót. A webes verziót próbálva viszont rájöttem, hogy helyi hálón nem jó használni, mert minden ugyanúgy az interneten keresztül megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.