Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

A konklúzióhoz kapcsolódó ajánlott olvasmány: Egy nehéz nap Utópiában

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megélhetési PC-utálók és feministák 3...2...1... kiváló alapanyag a túltoláshoz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Eddig csak OW kritikát néztem a témával kapcsolatban. Fura hogy pont ő nem emelte ki.
Na mindegy is. Amúgy lassan teljesen kiég sok tekintetben.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#4) PSti


PSti
tag

"Miért kell ennyire erőltetett, kínos módon a szájába rágni a felsőbbrendű nőnek a mondanivalót, hogy még ő is megértse?"

Azért, mert hiába akarják azt elhitetni a nők, hogy az összes igazából a STEM-re járna, csak férfielnyomás miatt megy el mégis titkárnőnek, nagyon jól tudják, hogy az átlag nő nem egy zseni. Ráadásul az a nő aki zseni, nem erre a filmre fog beülni, mert a plakátról is látszik, hogy ez a szőkéknek készült.

Greta Gerwig amúgy egy full feminista nő, az összes filmje ilyen, szóval csoda lett volna, ha nem egy feminista filmet gyárt, lásd a korábbi Little Woman 2019.

(#6) philoxenia válasza PSti (#4) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát az átlagférfi sem zseni. Sőt. Egész magas polcon is vannak nem túl okos férfiak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) Lenry válasza PSti (#4) üzenetére


Lenry
félisten

az átlag nő nem egy zseni.

az átlag nő átlagos. ahogy az átlag férfi is.
ez a lényege az "átlag" kifejezésnek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) PSti válasza philoxenia (#6) üzenetére


PSti
tag

De, az átlag férfi zseni, mert a férfiak elnyomják a nőket. Viszont a nők okosak, tehát a férfiaknak sokkal okosabbnak kell lenniük, hogy elnyomhassák az okos nőket, tehát minden férfi zseni! :DD

(#9) philoxenia válasza PSti (#8) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. Az átlag férfi a f..ra hallgat és a nőknél van az összes p..na. A buta nőknél is.
A legtöbb nő meg azt hiszi, megváltoztathatja a férfit. Az okosok is.
Azonban a Barbik és a Kenek nem egyenrangúak. Ken nem férfi, hanem egy rövid hajú Barbi. Nem Barbit teremtették Ken oldalbordájából, hanem Kent teremtették Barbi tartozékaként, hogy egy csomó dolgot még eladhassanak. Barbit már a cucilizmusban is ismertük, Kent hozzánk csak a rendszerváltás hozta el. Meg a hírhedt popszám. Akkor lenne férfi Ken, ha fiúknak vennék. Az viszont pl. inkább a G.I. Joe. G.I. Jane figurát sem igen forgalmaznak (gondolom) öltöztetési célból.
Magyar törvényekre fordítva:
Az apa nem Ken, de az anya Barbi... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) Soderes


Soderes
aktív tag

Be kell valljam, nem láttam ezt a Barbie nevű infantilis baromságot. És valószínűleg nem is fogom megnézni sose. Mert ez már egy olyan agyilag visszafejlődött valami, ami az elveim ellen van.

Mi sem példázza jobban a mai társadalmat, mint hogy egyszerre debütált a moziban ez a hulladék és az Oppenheimer. Nos az Oppenheimer a Box office szerint eddig 253 milliót hozott, ez meg 550 milliót.

Úgy látszik felesleges komolyabb, elgondolkodtató műveket már készíteni.
Pedig erről lehetne sokat beszélni, csak az emberek nagyon nem értik.

A másikról kár meg beszélni is.
Nincs tartalmi mondani valója. Csak a make money.

[ Szerkesztve ]

(#11) nevemfel válasza Soderes (#10) üzenetére


nevemfel
senior tag

Úgy látszik felesleges komolyabb, elgondolkodtató műveket már készíteni.

Egyáltalán nem felesleges. Az Oppenheimer is népszerű, és ahhoz képest, hogy komoly témával foglalkozik, és 3 óra hosszú, ez igenis jó eredmény.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#12) Lenry válasza Soderes (#10) üzenetére


Lenry
félisten

óójajj, egy könnyen emészhető POP termékre nagyobb a kereslet, mint egy komoly hangvételű nehéz műre.
sose láttunk még ilyet... :U
itt a világ vége

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#13) Soderes válasza nevemfel (#11) üzenetére


Soderes
aktív tag

Rendben.
De a sajtóba kegyetlen mód nyomják ezt a förmedvényt, míg a Oppenheimer-t elkezdték teljesen lehúzni.
És nekem ez egyáltalán nem tetszik, hogy a média ilyen nagy hatással van a filmiparra és azon keresztül a nézőkre. Természetesen meg van az Oppenheimernek is a hibái. De iilyen negítv kampányt, amit egyik-másik sajtó folytat hihetetlen. Ez már propaganda, akár honnan is nézzük.

Lenry : Persze, hogy láttunk már ilyet. Nem lepődök meg. Gi Joe meg az efféle baromságok. Jó, hát nem lesz világvége ettől. De még eljöhet Hollywood számára. Mert agresszív lejtmenetben vannak. Csak a tendenciákat néznek. Ezek után mi jön most komolyan? Gatyáról, bugyikról fognak filmet csinálni. :D "Vagy lesz vak asszony visszanéz" is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) nevemfel válasza Soderes (#13) üzenetére


nevemfel
senior tag

A fősodratú média mindig ezt csinálja, a populáris-progresszív témát tolja, akár szemét, akár nem. A Barbie film egy alapvetően feminista témájú-, ismert brandre építő film. Várható volt, hogy a médiában ezt dicsérik. Ezért sem nézek meg soha filmkritikát ebből a közegből, mert jól tudom, mennyire elfogult az egész. Vannak alternatívák. Egy csomó filmkritikus youtube csatorna, például.

Másrészt a "szupernőkre" építő témavonulat nagyjából 2015-, a Star Wars 7. része óta uralkodó trend Hollywoodban, szóval ebben semmi új nincs, legfeljebb a téma- és a tálalás más.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#15) updog válasza Soderes (#10) üzenetére


updog
senior tag

"Be kell valljam, nem láttam ezt a Barbie nevű infantilis baromságot.[...] ez már egy olyan agyilag visszafejlődött valami, ami az elveim ellen van."

Mármint, nem tudod miről van szó de biztos vagy benne hogy sz*r? :D :C

Egyébként is tervben volt megnézni, és ahogy látom a nem fősodratú médiában, egész biztosan jó lesz ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16) Gave


Gave
addikt

Jah, hát kicsit le voltak maradva addigra már, mert ott van pl: Buffy the Vampire Slayer, a sorozatban minden erősebb karakter nő volt ha jól emlékszem.

Eddig csak a 3 trailert láttam, azok alapján sima popcorn film, .. ügyesen vágták meg a trailereket :D.

(#17) Lenry válasza Soderes (#13) üzenetére


Lenry
félisten

még eljöhet Hollywood számára.

Dehogy jön, ebből élnek, mióta film készül Los Angelesben. Teljesen fölösleges éve többet látni, mint ami: n+1 egy nyári film. Pont

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Lenry válasza Soderes (#13) üzenetére


Lenry
félisten

a média ilyen nagy hatással van a filmiparra

A filmipar a média része.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) totron


totron
addikt

Az 1984-et néztem meg újra, abban nincsen egy Barbi sem.

(#20) Soderes válasza updog (#15) üzenetére


Soderes
aktív tag

Már a címről lehetett tudni, hogy gagyi dologról van szó. Nem is óhajtók egy percet sem elszórni rá az életemből. Inkább iszok egy jó sört. :)
Elég volt amit olvastam róla.

Feminista filmek meg lerágott csont. 12 egy tucat. Egy vágyálom.

Egyébként is mindent utálok, ami - izmus.

Lenry : Én a 80-as, 90-es évek filmjeim nőttem fel, de nem emlékszem akkoriban olyan dologra, hogy bizonyos filmek propaganda alapon meglettek volna tolva. Persze voltak emlékezetes felháborodások a média részéről bizonyos filmek miatt, amik görbe tükröt mutattak a társadalomnak pl. Született Gyilkosok.
De hogy ennyire elfogult vagy politikai állast foglal filmek mellett a média ilyen nem volt. Hazai és külföldi is.

Régen volt egy moziműsorod, alatta tartalom. Megnézted, elolvastad. Ha tetszett tetszett, hanem akkor nem.

Most meg 10-15 véleményhuszár felszopja a filmet és mindenki rákattan, mint a zombi.
Mindegy melyik politikai oldal.

Hogy gondok vannak Hollywoodban azt már egy jó ideje lehet tudni. Tehetségtelen, jött-ment színészek, producerek, rendezők a semmire vágnak zsebre dollár tízmilliókat. A többiekkel meg egyáltalán nem fizetik meg. Lásd. a mostani sztrájkot. A streaming leuralta a iparágat. Az emberek már nem mennek moziba.
Híg f*s filmek adnak ki. Évente 1-2 jó film van.
Hollywood haldoklik.

(#21) hcl válasza Soderes (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"de nem emlékszem akkoriban olyan dologra, hogy bizonyos filmek propaganda alapon meglettek volna tolva."
:D :D :D :D :D Nem-e :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) UnA válasza hcl (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Hiába, a nosztalgia nagy úr :D

(#23) Soderes


Soderes
aktív tag

Akkor kérek szépen egy példát is.
Köszi!

(#24) updog válasza Soderes (#20) üzenetére


updog
senior tag

Egy filmnek max. üzenete van (ha van), amit lehet szájbarágósan vagy kevésbé szájbarágósan tálalni. Attól hogy szájbarágósan mondja el az üzenetét, az még nem propaganda, a befogadóra bízza az üzenet megítélését. Ha hirtelen többmillióan azt be is tudják fogadni, akkor jól sikerült, ha meg ugyanennyien kiröhögik, akkor rosszul.

Ha fájnak az *izmusok, eléggé szenvedve nézhetted a 80-90-es évek hímsovinizmussal túltolt alkotásait :D ;] (nyugi, én is azokon nőttem fel).

Mindegy, nem akarlak semmiről meggyőzni, a sört az egészségedre, én is megszisszentettem egyet a vacsi után :D

Mindenesetre látod milyen jó a Barbie film marketingje is, csak a topicból tuti szerzett pár nézőt :DDD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#25) PSti válasza Soderes (#23) üzenetére


PSti
tag

"Szegény zsidók akiket mindeki bánt" propagandák voltak a 80-as években főleg. Pl. https://www.imdb.com/title/tt0105327/

És az örök "csúnya dolog a rasszimus" :) mint pl. https://www.imdb.com/title/tt0112483/

(#26) Lenry válasza Soderes (#23) üzenetére


Lenry
félisten

Mondjuk egy Firefox vagy Vadászat a Vörös Októberre az tökre nem hidegháborús propaganda :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) UnA válasza Lenry (#26) üzenetére


UnA
Korrektor

A Firefox egy böngésző :D

(#28) Zsolt,72 válasza UnA (#27) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Böngésző IS. :)

No meg Mr Eastwood is rendezett ezzel a címmel egy filmet (1982-ben). [link]

 iPhone 15

(#29) Vladi


Vladi
nagyúr

Nemlehet, hogy ez éppen a
"férfi = rossz, nő = jó, patriarchátus = rossz, nőuralom = jó"
gondolkodásnak a paródiája? (próbál lenni)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#30) hcl válasza Vladi (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Deszépisvóna :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) UnA válasza Zsolt,72 (#28) üzenetére


UnA
Korrektor

Persze - csak ezt nem akartam kihagyni :)

(#32) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Will Ferrell? Ez önmagában elegendő ok a film elkerülésére. Mindig is taszító ripacs volt.

(#33) Bird válasza lomposfarkas (#32) üzenetére


Bird
addikt

Arról nem is beszélve aki eljátszotta korábban a szárnyas fejvadász folytatását annak alapból nem lenne szabad egy ilyen mozit elvállalni. Nálam ez a méltatlan kategória....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#34) Egon válasza lomposfarkas (#32) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy csomó sírvaröhögős vígjátékban játszott, de hát kinek mi: ízlések és pofonok ugyebár...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) Egon válasza Egon (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak példaként pár film:
- Diszkópatkányok (nem véletlenül lett kultfilm),
- Sulihuligánok
- Jégi dicsőségünk
- Ünneprontók ünnepe (mondjuk itt csak mellékszereplő)
- Pancser Police (az egyik legjobb vígjáték ever, bár Walhberg jobb Ferrellnél ebben a filmben, de nem sokkal)
- Megjött apuci 1-2

Btw én meg Ryan Gsling-tól mászok falra: egyszerűen nem értem a hype-ot ami körülveszi, főleg hogy a mimikája Steven Segal-t idézi (ajánlom megtekintésre a Steven Segal emotion chart-ot)... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) UnA válasza Egon (#35) üzenetére


UnA
Korrektor

És szerepelt egy elég másfajta filmben is, ez a Felforgatókönyv (Stranger than fiction).

(#37) doc válasza PSti (#4) üzenetére


doc
nagyúr

Az atlag ferfi- es noi intelligencia megegyezik, az eloszlasban van kulonbseg (a nok Gauss-gorbee szukebb, vagyis a kiemelkedoen okos es kiemelkedoen buta nok aranya kisebb mint a ferfiaknal)

[ Szerkesztve ]

(#38) doc válasza Vladi (#29) üzenetére


doc
nagyúr

Vladi Bennem is felmerult, erre irtam ezt:
"Lehetne egy olyan értelmezése a sztorinak, ami az eddig valóban erősen férfiközpontú társadalomnak állít görbe tükröt a nemek felcserélésével, de az elnyomó rendszer éltetése az ennyire szájbarágós, direkt magyarázós módszerrel elég egyértelművé teszi hogy itt nem erről van szó. "

(#39) Armagedown


Armagedown
őstag

Minél több mai filmet látok (már amelyiket 10 percnél tovább lehet nézni), annál jobban tetszenek David Attenborough művei. :D
Az írásod alapján nagyobb trágya ez a film, mint ahogy gondoltam.
Will Ferrellt én is szívből utálom.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#40) Gave válasza Armagedown (#39) üzenetére


Gave
addikt

Érdekes mert én meg a narrált természet filmeket nem tudom nézni 10 percig sem, különösen a túldrámázottakat nem bírom.

Az olyanokat tudom nézni kb mint a Ghost of the Mountains (Disney+).

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha valakinek, akkor itt egy igazi kritika :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Vladi válasza doc (#38) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pont erről van itt szó.

Egyébként a nenézzfel filmben ugyan úgy megkapják a libsik is a magukét csak ezt a jobberek valahogy nem veszik észre.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) doc válasza Vladi (#42) üzenetére


doc
nagyúr

A nenezzfel filmben kb mindenki idiota, fuggetlenul mindentol :D

(#44) Vladi válasza doc (#43) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tehát dokumentumfilm.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#45) doc válasza Vladi (#44) üzenetére


doc
nagyúr

Hat, neha nehez eldonteni hogy szatira vagy dokumentumfilm, de mar az Idiocracynal is volt ilyen erzesem :-/

(#46) Vladi válasza doc (#45) üzenetére


Vladi
nagyúr

Idicracy az ilyen predoku vagy hogy mondjam, annak kellett 15 év, hogy megértsük. Ahogy az 1984-nek kellett 50 év.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#47) hcl válasza doc (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, a valóságban? :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.