Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

ez a socket 478 korszakból maradt raktáron?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) mghltm válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


mghltm
addikt

latva a "designt" ugyanezek a gondolatok fogalmazodtak meg bennem :U

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#3) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Erről minden eszembe jut, csak a jobb hűtés, meg a halkabb működés nem...bár az se mindegy, hogy ezeket az Intel mihez képest mondta.

(#4) x_o_n válasza mghltm (#2) üzenetére


x_o_n
veterán

na igen..kis marás a s478 maradék tömbön rá egy venti ami pwm és kész:)
mellesleg az i5-750 hűtöje nem volt vészes egész kellemes volt az i3...na az egy propeller vector...szélvihar

(#5) Black Dragon válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Black Dragon
addikt

:DDD:DDD

(#6) Zoli133


Zoli133
őstag

Hát szerintem ennél jobb a gyári Intel hűtés, azokban legalább van egy minimális mennyiségű réz...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#7) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Tipikus budget megoldás.

Mit is kéne ide írni?

(#8) maláj válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


maláj
őstag

raktársöprés :DDD

(#9) Vigneau válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

Manapság divat a retro - ennyi az egész... :DDD ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

2000rpm-en felemelkedik a ház a helyéről és még hangos is. Hellakopter? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) agemate


agemate
addikt

Teljesen korrekt az Intel gyári hűtője, az i5-2400-as processzoromat üresjáratban 30-35°C körül tartja, terhelve 52-56°C fölé nem megy és a hangerő sem emelkedik, mert úgy állítottam be az UEFI-ben. A totál halk F3-as Samsung HDD-m seekhangját néha meg is hallom mellette ;) Pedig ha valaki csendmániás, akkor az én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#12) x_o_n válasza Zoli133 (#6) üzenetére


x_o_n
veterán

a négymagosokéban van csak...

(#13) Srodney válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Srodney
senior tag

így bizony.... :)

(#14) Bogyó bá' válasza agemate (#11) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor nem terheled rendesen: negyedórás Linx után simán el lehet érni a 75 fokot is. Olcsó Freezer 7 Pro-val meg 56 fok a max. I5-2500 sima esetében mérve.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15) agemate válasza Bogyó bá' (#14) üzenetére


agemate
addikt

CineBench-csel terheltem, az kihajtja belőle a sz*rt is ;] Amúgy is renderelésre, képszerkesztésre és játékra használom, nem tesztprogramok futtatására.

Elégedett vagyok a hűtővel. Az Phenom 955 hűtőjével nem voltam az, de ez csendes.

[ Szerkesztve ]

(#16) nicu71 válasza agemate (#15) üzenetére


nicu71
addikt

+1 én sem hallom a gyári Intel-procihűtő hangját,teljesen megfelelő,nem is gondoltam kicserélni,de én használok arktic ventit,és szerintem nem rosszak,az eddigi ventilátorjaim közül a legcsendesebbek/sytem fan :K

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#17) SoundBird


SoundBird
tag

Nekem i3 2120n van a gyári hűtője és nem éppen halk darab, viszont cserébe még jól sem hűt! :D

(#18) Zoli133 válasza x_o_n (#12) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezt nem tudtam, ettől függetlenül nem hiszem hogy ez a hűtő tényleg anniyval jobb lenne mint a gyári, hogy megérje lecserélni...

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#19) banhammer


banhammer
veterán

Egyszerű, mint egy faék, de működőképes a dolog.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Szerintem ha valaki cserélni fogja a gyári hűtést,biztos nem ezt fogja választani.

06-3o/9759I39

(#21) tombar


tombar
senior tag

szerintem ez akkor lenne igazán életképes, ha ezt adnák a mostani gyári helyett.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#22) Vikthor


Vikthor
nagyúr

hát ez nem fog lebeszélni az Alpenföhn coolerról...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#23) Daywalker válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


Daywalker
addikt

A gyári cooler 3000-et forog...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) kisza25 válasza tombar (#21) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25) DrJános


DrJános
aktív tag

Erre azért szerintem nem sokan fognak cserélni Bár aki nem akar sokat költeni és a legkisebb inteles hűtője van az lehet, hogy meggondolja.

Az hogy kinek mi a halk / jó az elég erősen egyén függő. Én a saját Intel hűtőmet (alu magos) dicsérni és szidni is tudom. Dicsérni mert ~1000 körül tökéletesen halk a HDD- sercegése bőven hangosabb. Viszont szidni is lehet bőven mert ha melegebb van és közben dolgozik úgy 15-20%-on akkor már 1100 és felette teker viszont 1100-től már kellemetlen hangja van 1300-tól meg már kivágnám a házból is. ;] Lehetőleg pont a tervezőjéhez. :DDD Viszont azt is meg kell említeni, hogy képes az E 7400-at 60 foknál megfogni és ettől többet még sosem láttam. Persze állíthatnám Sillent módba akkor kevesebbszer emelné meg a fordulatszámot, de azt sem akarom, hogy melegedjen a cucc. Majd egyszer lecserélem,(vagy nem). :DDD

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#26) agemate válasza DrJános (#25) üzenetére


agemate
addikt

Elég zajérzékeny vagyok, a Phenom hőcsöves hűtője például megőrjített. Anno a Pentium D 925 hűtője (ami magasabb volt, mint az i5-é..) hangos volt és gyenge, de a mostanira nem lehet panaszom. Úgy voltam vele vásárlás előtt, hogy rávágok egy AC Freezer 7 Pro-t, de pár fórumtárs lebeszélt róla, javasolták, hallgassam meg, milyen az i5 hűtője. Így tettem. Meghallgattam, állítgattam, végül belőttem egy tetszőleges értékre az UEFI-ben és azóta a hangját se hallom. Melegedésről annyit, hogyha a gyártó által megadott maximális hőmérséklet alatt tudom tartani a procit legalább 15°C-al, onnantól nem érdekel a dolog..

Ami valóban marha hangos, az a téglavégéák hűtése, azon kivagyok, van, akit az sem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#27) arn


arn
félisten

x eve nekem volt ilyen hutom, az egyszeru design ellenere meglepoen hatekony volt.

rosszul kozelititek meg a dolgot. mire kell egy ilyen huto? ha bedoglik a gyari huto, vagy nem kaptal hozza, de szukseged van egy nagyon olcso megoldasra, ami ELEGENDO a processzor lehutesere. tehat egyaltalan nem erdekelnek a hofokok, csak mukodjon. ha ez teljesul, a masik oldalrol annyi kell, hogy halk legyen. marpedig ennel sokkal halkabb aktiv huto a sokszorosaba kerulo sem lesz.

ez epp olyan, mintha htpcnek nem egy olyan gepet vennel, ami lejatsza a videot, hanem rohadt gyors, csak eppen nem veszed eszre sose, mert a film mindketton ugyanugy nez ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) Móci


Móci
addikt

Nekem mondjuk elég hangos a gyári hűtő, igaz lehet a lap is szarul szabályozza.
Mindegy. Ha marad a gép, vagy kap egy Freezer 11LP-t, vagy egy Panorama-t.

Ez meg... hát... :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#29) simonlaci55


simonlaci55
tag

Ez hűtő? xD

Simon László

(#30) Móci válasza simonlaci55 (#29) üzenetére


Móci
addikt

Fenét, maggi halászlékocka. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#31) simonlaci55 válasza Móci (#30) üzenetére


simonlaci55
tag

a hűtő alá bekensz egy kis lekvárt és máris d14 szintű lessz :)

Simon László

(#32) coolpet


coolpet
senior tag

Komolyan gyerekek, nemtom ti milyen hutot kaptatok az i5 melle, de hogy amit en az i7-2600K melle, az minden csak nem halk
Huteni alacsony terhelesen jol tud, de ha felporog, akkor repter mellett is lakhatnak :)

Ezt kaptam en a procival.

Es ez van most rajta.

Na ez alapjaraton is fasza, hangja meg semmi es 7K.

A masig gepemben 5 eve egy freezer 7 pro teljesit, abszolut meg vagyok elegedve vele(E6400-at hut).

Ezt Azonban stock hutonek en is kevesellem :)

(#33) Stargun!


Stargun!
tag

Aztán aki kompromisszummentes (drága de jó) hűtőt akar a szép új 2500K-ra vagy 2600K-ra durva tuning alá az úgyis itt köt ki.

Azt hiszem ezt már nem nagyon lehet fokozni. :D

(#34) Vikthor válasza Stargun! (#33) üzenetére


Vikthor
nagyúr

vagy Noctua-Alpenföhn....

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#35) Bogyó bá' válasza Stargun! (#33) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Aki meg ugyanezen procikat nem tuningolja (vagy csak sima i5-2500-a van, mint nekem is...) annak meg bőségesen elegendő az ötezer forintos AC Freezer 7 Pro rev.2. Olcsó, csöndes, és jól hűt. Sokkal jobban, mint az Intel stock cooler.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#36) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Max akkor van értelme ha a gyári full szétment, és tuningot nem akar a júzer.
Egyébként 2ft-ot nem adnék érte,

...

(#37) kisza25 válasza Bogyó bá' (#35) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 én is ezt használom és ez némi tuningot is elbír pl.i3-540 4,5Ghz még le bírta hűteni :P
Devid_81: ennek úgy lenne értelme, ha oem vesz valaki procit és egyből vesz mellé egy ilyet, mert ez csendesebb és alapfeszes tuning is belefér pl. egy i3 mellett és mindössze 2eFt, viszont tudtommal, most minden intel proci mellé adnak hűtőt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#38) zapok válasza agemate (#15) üzenetére


zapok
aktív tag

"CineBench-csel terheltem, az kihajtja belőle a sz*rt is"

Ez így nem teljesen igaz, mert pl. nálam (igaz csak egy vacak E 5200, de 32%-os túlhajtással 3300MHz-n) Intel Burn Test: 53°C, Cinebench: 45°. :U
Játék közben már csak 40-42°C - egy 20°C-os szobában.

Az alacsony hőfokok köszönhetőek egy olcsó, Freezer 7 Pro 2-nek, amiben van hőcső és réz is..., mert a gyári Intel hűtővel +22-25°C a különbség.

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#39) coolpet válasza zapok (#38) üzenetére


coolpet
senior tag

Errol van szo!

Olcso es jo: AC hutok
Draga es jo: Noctua es tarsai

Mindenkinel dontson a szimpatia es a penztarca :)

(#40) x_o_n válasza Zoli133 (#18) üzenetére


x_o_n
veterán

biztos nem de egy freezer 7 pro 2 ajánlott szerintem,halk,hűs jó,árban sem vészes..5k

(#41) naszvalo válasza x_o_n (#40) üzenetére


naszvalo
tag

+1.Sokkal jobb a cikkben szereplő hűtőnél,és nem sokkal drágább.

(#42) pip


pip
aktív tag

megol az Arctic ezzel a Sone mertekegysegevel... Amugy anno vettem egy alacsony epitesu ketventillatoros modellt toluk AM2 foglalatra, hat annak mas hangja van mint a gyari hutonek, de csendesebbnek semmikepp em mondanam, pedig a reklamozott Sone-ok alapjan drasztikus javulas kellett volna bekovetkezzen...

(#43) coolpet válasza pip (#42) üzenetére


coolpet
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.