Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #53246592

    törölt tag

    válasz tiv83us #119 üzenetére

    azert a beszelt nyelvek statisztikaival vigyazzunk - mar ha erre utalsz egyaltalan.

    peldaul ott vannak a csehek meg a szlovakok, erteni gond nelkul ertik egymast, beszelni a masik nyelven meg minimalis eröfeszitessel megtanulhatnak - az mas kerdes hogy minek tegyek, ha ugyis megertik egymast ha mindketten sajat nyelvukön beszelnek. es akkor ott vannak a lengyel, az mar kicsit jobban kulönbözik ezektöl a nyelvektöl, annyiban, hogy amikor halljak a masikat beszelni, neha mokasnak hangzik ez az, de nincs kulönösebb megertesi gond. de hallottam mar lengyelt es ukrant is ugy beszelgetni hogy mindkettö sajat nyelven mondta a magaet.

    aztan ott vannak az olyan orszagok ahol ha nem tudsz ket nyelvet, akkor csak az emberek felevel tudsz beszelni, ilyenek a balti allamok ahol az orosz tudas eleg alapvetö.

    ettöl fuggetlenul persze jobb lenne ha több magyar beszelne valamilyen idegen nyelven - elsösorban nem a turistanak aki kerdez töle valamit, hanem maganak a magyarnak lenne jobb.

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz tiv83us #119 üzenetére

    "Mert az europai orszagok kozul valoban az utolsok kozott kullog kishazank.../."
    -Miért kéne egy átlagmagyarnak idegen nyelvet beszélnie?
    -Mi az amiben az idézethez hasonlóan utolsók vagyunk még?
    A külföldi munkavégzés. Nemrég olvastam egy cikket ahol összesítették az angliába átvándorolt keleteurópaiak számát, csehországból vagy szlovákiából is többször annyian mentek ki dolgozni, ha a lakosság számához viszonyítunk, akkor mégnagyobb a különbség. A lengyelekkel, románokkal összehasonlítva pedig nagyságrendi eltérés van a mobilitásban, a külföldi munkavégzés területén. (ők a hazai gazdasági helyzet/szociális rendszer miatt rá voltak kényszerítve, hogy menjenek)

    Általában a jobb megélhetésért vágnak bele az emberek a külföldi munkavégzésbe. Abban, hogy mely rétegek próbálnak meg külföldön boldogulni szerintem a magyarok eltérnek a keleteurópai átlagtól. Nálunk a szegényebb rétegek itthon maradnak, mert egy alap színvonalon gondoskodik róluk a magyar szociális rendszer. Tőlünk is megélhetési stb. okokból mennek ki, de jóval kevesebben, és más rétegek.

    "Fejlettségünkhöz és a térségbeli államokhoz képest is nagyon sokat költ az állam, nagyon sok pénzt oszt újra. A miheztartás végett: a száguldó gazdasági növekedéssel büszkélkedő szlovákok a GDP 35 százalékára rúgó újraelosztást valósítanak meg, a cseheknél és a lengyeleknél a GDP 40 százalékát költi el az állam, nálunk 2006-ban tetőzött ez az arány, 50 százalék feletti volt a redisztribúciós hányad. (A különbség forintban kifejezve: 2000-2500 milliárd forinttal költ többet az állam, mint amennyit a hozzánk hasonló fejlettségű és velünk versenyző térségbeli államok.) "

    Nálunk még az országon belüli mobilitás sem jellemző. Mindenki oda van ragasztva a saját tulajdonú örökölt/hitelre vett ingatlanjához.

    Emellé jönnek még a szokásos dolgok 1989 elötti rendszer / finoman szólva gagyi oktatás (és itt nem x,y elit suliról beszélek hanem a nagy átlagról) stb.

  • shtml

    őstag

    válasz tiv83us #81 üzenetére

    Aktivitás
    utoljára bejelentkezve 2008-10-01 23:06 utolsó feltűnés 2008-10-01 23:06

Új hozzászólás Aktív témák