Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#320) concret_hp válasza total90 (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

hm ez érdekes, mert úgytudom semmit nem szinkronizálnak, minden felirattal megy a tv-ben ami nem helyi cucc. lehet hogy csak nekem volt mákom, de akár montenegróban, akár belgrádban az első ember tudott angolul akit megkérdeztem. jó igazából volt eg ypincér aki nem, meg a minta se túl nagy, de a helyzetet azért jobbnak éreztem mint itthon :)

az íráshoz: egyrészt kb. a huszas éveiben járó korosztálynak van esélye leginkább nyelvet beszélni (30+nak ugye történelmi okokból nem annyira). namost mondjuk 15 éve amikor (bárki bármit mond) sokkal csóróbb volt az átlagnép mint most nem biztos, hogy az volt a legfontosabb, hogy a gyerek nyelvet tanuljon. másrészt meg én úgy érzem, hogy jó tanárokkal se voltunk eleresztve, én legalábbis biztosan nem. a legtöbb iskolai tanár úgy lett angol/német szakos, hogy orosz szakos volt és átképezték. namost mutasson nekem valaki 10 embert aki jól beszél oroszul! kb. nincs ilyen, mert lóf**** nyelvtanítás se volt már akkor se, a mentalitás meg a régi maradt.

a helyzetet fokozandó meg ugye teljesen más nyelvünk van mint (majdnem) minden más európai népnek, így nehezebben is tanulunk :(

a helyzet persze nem jó, de szerintem idővel javulni fog.

(egyébként bnőm mondta, hogy apja a 90es években kb. megőrült attól, hogy senki nem beszél angolul, most meg azért már elboldogul mindenhol, pedig magyarul nem igazán tanult meg :) )

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.