Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#150) talmida válasza soertmo (#127) üzenetére


talmida
Közösségépítő

'USA-szemmel" nézve az angol mellett a spanyol a legfontosabb. (Pl Texasban vannak olyan városrészek, ahol csak spanyolul vannak az utcai feliratok! :Y Európában viszont lehet, hogy szakmailag a német az elengedhetetlenebb. Ezt nem tudom pontosan.

Állitólag spanyolul nagyon könnyű megtanulni. (én is tervezem :B ...de jelenleg Héberül tanulok már több, mint 2 éve, és rettenetesen élvezem :DD Eredetiben szeretném olvasni a Bibliát. Már most találtam olyan melléfordításokat, amik miatt megérte az eddigi fáradtságot...pl némely szó benne sincs az eredeti szövegben (!), csak az adott kultúrális körülmények, szokások, tanok stb miatt úgy gondolták a fordítók, hogy beszúrnak valamit a "jobb megértés kedvéért" :DDD ..hát ettől viszont totál más értelmet kapott az egész üzenet. A legviccesebb meg az, amikor pont azt a szót kiragadják és egy egész tant gyártanak belőle..Sajnos van ilyen ..nem is egy. :( .

Az ó-görög lesz a következő nyelv, amibe a fejszémet vágom...meg, mint mondtam a spanyol.
Nem dicsekvésképpen mondom, de a fiaimnak nagyon jó nyelvérzékük van -nekem sajnos majdnem nulla :U ...a kiejtésem miatt rendszerint meg is kérdezik tőlem, hogy honnan való vagyok- (a kisebbik fiam úgy beszél angolúl, hogy mindenki kétli, hogy Budapesten született...azt hiszik, hogy "őshonos" amerikai :D A nagyobbik meg a főiskolán az amerikaiak között is a legjobb angolos volt. Külön elismerő levelet írtak nekünk emiatt.

Ezt az egész dolgot azért írtam le, mert az ő tanulási módszerét szeretném elmondani, hátha segít valakinek. Egyrészt nagy szerencséje volt, hogy magyar anyanyelvű, mert a "spelling"nél ő mindent fonetikusan meg tudott jegyezni..vagyis az írott angol szót magában precíz magyar kiejtéssel is megtanulta, ami óriási előny volt a leíráskor!! Másrészt minden új szót egy kis kártyára kiírt (egyik oldalon magyarul, másikon angolul) Ezeket a kártyás szavakat pedig mindig ismételgette. Most ugyanezt csinálja a héberrel is. (Mondanom se kell, hogy ő a legjobb héberes az osztályban ...naponta minimum egy új szót tanul)

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.