Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pete55555


Pete55555
addikt

És ilyenkor ki állja a futárt, aki feleslegesen rohangált? Mert a GLS tuti kiszámlázza a jófogásnak. Ráterhelik a vevőre gondolom?

Én egyébként utálom a házhoz szállítást, sőt, a világ legnagyobb marhaságának tartom. Persze, biztos van akinek pont jó, de pl én nap közben dolgozok, bármit hoznak, max este 6 után tudom átvenni, olyankor meg már nincs kézbesítés. Persze kérhetem munkahelyre, de az megint macera.
Ezért szoktam általában postapontra, vagy postán maradóra kérni a csomagot, vagy alapból csomagautomata. Az a legjobb, mindig nyitva van, akármikor érte mehetek, és még sor sincs.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#2) Divinity válasza Pete55555 (#1) üzenetére


Divinity
őstag

Szerintem a Jófogás lenyeli és leírja veszteségnek.
Írtam nekik is egy levelet, hogy remélem valami retorzió azért lesz belőle a "vevőnek" de mindössze annyit írtak vissza, hogy jelezzem a szállítás törlését és nagyon sajnálják a történteket.

Pont azt mondtam reggel a munkatársamnak, hogy nem csodálkoznék ha a futár megtaposta volna a csomagot és igazság szerint meg is érteném miért tette. Három napig ugrálhatott mert valaki szórakozik.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3) bagkri01 válasza Divinity (#2) üzenetére


bagkri01
őstag

Az biztos, hogy a jófogás nem az ilyen kedves vevőkre gondolt amikor ezt kitalálta. Arról nem tehetnek, hogy a "vevő" egy büdös bunkó. Kiszúrt veled és szegény futárral is és nem kap érte semmit..ez itt a baj.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#4) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Utánvét soha senkinek! Ha valakinek annyira fontos vagy nagyon kell az amit keres, hidd el elmegy érte! Ha meg nem tudja megoldani, akkor nem komoly vevő.(vagy akkor előre utaljon, bár nyilván magamból indulok ki hogy nem verek át senkit,jófogáson nem mernék előre utalni)

(#5) The DJ


The DJ
addikt

Friss saját sztori :)

Hirdettem egy hibás laptopot alkatrésznek a jófogáson (is), be volt pipálva a háztól házig, jött is egy megrendelés, el is fogadtam. Minden oké, becsomagoltam, vártam a futárt a megadott időpontban. Futár jön, szaladok ki a csomaggal. Futár telefonál mire kiérek. Vakarja a fejét, köszön és mondja, hogy megy is, mert most hívták a központból, hogy a kedves megrendelő visszamondta (!) a rendelését és így nem veheti át a csomagot és nem is lenne értelme.

Írok is a kedves delikvensnek rögtön, hogy hát ez meg most micsoda? Reakció: Hát arról nem volt szó, hogy nincs benne HDD meg töltő és hogy én közben (!) megváltoztattam a hirdetést, hogy átverjem őt. Naná, persze :) Egyszer nem került módosításra a hirdetés a feladás óta és nagy betűkkel ki volt emelve, hogy alkatrésznek, le volt írva részletesen a hiba és az is, hogy nincs a gépben HDD és töltő sem jár hozzá. Csak ugye olvasni luxus. Megnézte a hirdetésben szereplő képet, látta, hogy eljut a bootig a masina és nyomott is a rendelésre, mert 10 ezer forintért hülye lenne nem rányomni. Csak aztán gondolom a nagy várakozásban elkezdte elolvasni a leírásom is. :)

Nagy károm nem lett belőle, kivéve azt, hogy itthon szobroztam, hogy várjam a futárt. Azóta visszakerült a laptop és megrendelte egy másik ismeretlen delikvens. Az előbb vitte el a GLS a csomagot. Kíváncsi leszek át lesz-e véve vagy utána jön-e a reklamáció, hogy a gép hibás :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) Divinity válasza The DJ (#5) üzenetére


Divinity
őstag

Legalább szólt időben. Nálam is volt egy napja mégse jelzett semmit utána is csak az időt húzta. :(

A helyedben rátelefonálnék, hogy biztosan megrendelte e :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#7) Viszlát


Viszlát
addikt

A szolgáltatás szempontjából ez nagyon jó reklám, az idióta vevő ellenére nem ért semmi kár, minden működött úgy ahogy kell, mentek, vitték, próbálkoztak, tehát ami rajtuk múlott az rendben volt. Nem olyan nagy kunszt különválasztani a vásárló baromságát a szolgáltatástól...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) Divinity válasza Viszlát (#7) üzenetére


Divinity
őstag

Nem is a szolgáltatást akartam szidni. :N
Ahogy a végén le is írtam nem a Jófogást nem használom többet hanem az utánvétet legyen az akár sima mpl. :)

A szolgáltatás teljesen jó volna ha lehetne értékelni a felhasználókat és ezeknek lenne valami jelentősége. Mert egy hülye miatt vesztettem el a hitem benne pedig biztosan van 10 másik aki ha rendel valamit átveszi.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#9) #21346560


#21346560
törölt tag

Árultam valamit.
Vevő felhív, hogy érdekli a dolog,

- Utánvéttel lehetne?
- Természetesen! A háztólházig szolgáltatással teljesen jónak tűnik, megfelel?
- Igen!
- Rendben, akkor intézze a szolgáltatást, a csomag a futárt várni fogja!
- Őőőőő.... Rendben!

Pár nap múlva jött a futár, csomagot elvitte, jött a pénzem, mindenki boldog!

(#10) XtremLor válasza Viszlát (#7) üzenetére


XtremLor
őstag

Ugyan ez mar eljatszva a postaval az igazi tanulo penz, en is kuldozgetek eleg sokat 90% utanvet, de alt. egy telefon beszelgetes sokat elarul.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11) d@vee


d@vee
őstag

Én az ilyem hülye gyökereket, elnézést a kifejezésért, de ez van...valahogy megleckéztetném. Rájuk kellene terhelni a szállítási költség árát ha nem veszik át.
Munkahelyemen is van elég gyakran, hogy küldünk ezt-azt és utánvételes csomagokat elég sokszor nem veszik át. Megrendelő űrlapot kitöltik, stb...nem veszi át, hívjuk mi a baj, hát ő nem rendelt semmit. Pár kérdés után eszébe jut hogy biztos az unokája vagy ki rendelte, vagy ő volt csak épp mégsem kell -.- De akkor minek rendeli meg? Az ilyennek vágnék egy akkora taslit, hogy az értelem nélküki feje az ablakot karcolná. Ő jól szórakozik, másnak az ideje elmegy a csomagolással meg futárra várakozással, a szállítási díj sincs ingyen.
Szerencsére magánemberként még nem volt gondom ilyennel, régebben utánvéttel én is postáztam. Azóta csak előre utalás játszik, vagy legalább a szállítási költséget utalják előre.

Ja

(#12) Divinity válasza XtremLor (#10) üzenetére


Divinity
őstag

Igen amikor már beszéltün kegyből tudható volt, hogy ebből semmi nem lesz. Csak hát ki gondolt rá előre, hogy beszéljek vele? Gondoltam nem rendelgetnek az emberek csak úgy. Hát mégis. :(

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Az apa ugyan akkora primitív állat, mint a fia. Ha valóban kétszereplős a történet. A telefon meg is sérülhetett volna szállítás közben. Tőlem a vaterán vettek meg öt darab könyvet. A könyvek árát kifizették, a postát meg utánvétellel kérték. Át is vették, nem volt baj, csak furcsálottam.
Azt elhiszem, hogy nem szeretnek előre utalni, pláne nem százezres nagyságrendben vagy felette, de azért az se járja, hogy teljes utánvétellel kérje.
Meg ilyen tételnél inkább elutazok érte. Igaz drágább pár ezer forinttal, de tisztább a dolog. Mondjuk itt a történetben nem volt komoly vételi szándék.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) nnlion


nnlion
csendes tag

Az utánvét kizárva személyes átvétel.
A házól-házig szolgáltatás zűrös ügy, még ha nem is kell érte fizetni a jófogáson ha nem sikerül a kézbesítés.
Aki a jófogáson hirdet, az ezt a szolgáltatás alapból kapcsolója ki ne legyen belőle félreértés.
Az esetek legnagyobb részében a posta, foxpost olcsóbb is.
A postánál: a postán maradó, postaautomata a szerintem a legkényelmesebb és a postán maradót még 10 napig meg is őrzik - ha kérik.
A következő megyék Borsod, Szabolcs, Baranya, Zala ezekbe a megyébe laktak, akik trógerek voltak eddig.
Már van olyan amelyik a dutyiban is ül természetesen a jófogáson futott be ekkora karriert.
Rendőrségi, bírósági határozat van róla és Ózdi kisebbségi gazember volt.
Alap, hogy a cigóknál már elkelt minden...
Ha a helyesírás nem megy az üzenetváltáskor azok is szintén kizárva.
Ezeket érdemes betartani szerintem.

(#15) Tikakukac válasza Medocsabi (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valakinek annyira fontos vagy nagyon kell az amit keres, hidd el elmegy érte! Ha meg nem tudja megoldani, akkor nem komoly vevő.

Hát, ha attól komolytalan leszek, mert egy Nyiregy-Szombathely távot nem utazok le, legyen :B

nnlion: Nem tudok olyan megyét mondani, ahol nem próbáltak volna átverni vagy vertek is át, esetleg lett volna bírósági ügyem. De az igaz, hogy szülőföldem és környéke kemény dió :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Sziasztok!

Miután kézbesítve lett a termék hány nap után érkezik meg a pénz? Múlt pénteken kapta meg a terméket a GLS-től a srác, viszont még nem utalták a pénzt nekem.

Hívjam fel őket vagy várjak? Azt írták emailben, hogy kézbesítést követő harmadik munkanap utalják, vagy akkor holnap fogják utalni?

(#17) Csepy


Csepy
senior tag

Ó, velem rendszeresen elófordul. 10 eladásból 4-5 ilyen sajnos.

Már van egy feketelistám nevekkel/címekkel/telószámokkal/email-címekkel, amit, ha meglátok a GLS futár cimkéjén, simán elutasítom a feladást.

Ami alapból értékesebb és nem akarom, hogy országot lásson, azt simán nem hirdetem háztólháziggal.

Regards: Csepy

(#18) Csepy válasza Ezekiel. (#16) üzenetére


Csepy
senior tag

3 munkanap, ennyi. Ki kell várni. Péntek utáni harmadik munkanap a Szerda.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#19) Ezekiel. válasza Csepy (#18) üzenetére


Ezekiel.
tag

Köszi akkor nem zaklatom őket :)

(#20) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Egyszer én is megszívtam az utánvéttel, a vége az lett, hogy megautóztattam a csomagom vagy 3000 ft-ért. Na azóta mindig előre kérem a futár díját. ha utánvét kell.

(#21) Ezekiel. válasza Csepy (#18) üzenetére


Ezekiel.
tag

Ma se jött meg, írtam nekik e-mailt kíváncsi leszek mit írnak.

(#22) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Megkérdeztem a GLS-től és azt mondták, hogy már elutalták tegnap. Akkor lehet rosszul írtam be a bank számlaszámot? (bár nem hiszem többször is ellenőriztem) Ilyenkor mit tudok csinálni? Vagy van valamilyen bank átfutási idő? Ráírtam most a jófogás ügyfél szolgálatára, hogy milyen számlaszám lett megadva mert nem kaptam meg a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.