Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) solfilo válasza fordfairlane (#44) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ebben is sok igazság van. :K

(#43) vhw: naná, nekünk is nagyon jól jön a külföldi támogatás. :DDD

solfilo

(#52) Diokhan válasza Csapoati (#50) üzenetére


Diokhan
addikt

+1 :)

(#49) fordfairlane : Így-így! A kedvencem az R33 GTS-T videója, amikor Karotta letörli a Nissan hátulját és beszól: "Na így kell médiatörténelet törölni" aztán a végén "Ha rajtam múlna, konténerszámra hozatnám" :C

(#48) Eastman: Én valami sötétkék féle színre emlékszem, a lökhárítón a piros GTI csíkkal, de nem tudom pontosan, hogy milyen színű :) Pedig tegnap néztem meg a motor megmentős pár perces videót :)

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#53) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Én is szoktam 444.hu-t olvasni, de az csak olyan fun! A nap végi szükséges rossz. :DD
Az index kormányellenes, azért lehoznak álhíreket, emlékeztek a belga egészségügyi miniszteres sztorira? Az asszem onnan indúlt.
Az origo meg undorítóan kormánypárti.
Mind a kettőt olvasom és letudom szűrni a kettőből ,hogy mi a valóság.

(#54) bitpork válasza fordfairlane (#49) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Latod latod, ha valodi tartalmat nezunk akkor nagyon egyre jar a fejunk. Ezert mondtam h gondold at rendesen amit en irtam. ATC atment click bait szolgaltatoba. Evekkel ezelott. Semmi szakmaisag nincs mar bennuk arrol szol h legyen egy kis reklampenz - ez valahol ertheto csak belolelm legalabbis csalodottsagot hoz elo.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#55) D1Rect válasza Steve_Brown (#53) üzenetére


D1Rect
félisten

"Mind a kettőt olvasom és letudom szűrni a kettőből ,hogy mi a valóság."

Tekintve, hogy az egyik legnagyobb újságírói "trükk" valaminek az "agyonhallgatása", nem hiszem.

Egyik kedvenc mostanában elhangzott mondatom: [link]

[ Szerkesztve ]

(#56) Mr.Csizmás válasza Steve_Brown (#53) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mivel az origot kilóra megvették, és átállították kézivezérlésre lázár hotelozós számlái után, így nem meglepő. a belga eü. miniszter meg szép példája annak hogy az összes clickbait lájkvadász fos oldal, szeretlekmagyarország, tibiatya, fankadeli, kaszatibi, stb. fw-zte ellenőrizetlenül, mikor már levette rég az eredeti forrás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#57) cuebler


cuebler
senior tag

ezért kell "párhuzamosan" tájékozódni. olvasok valami necceset a zsindexen, megnézem az mno-n, kurucéknál és a hírlapnál is, hogy mit írnak róla. a sokból együtt le lehet valamit szűrni...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#58) fordfairlane válasza Steve_Brown (#53) üzenetére


fordfairlane
veterán

A probléma csupán az, hogy sokszor csupán két ellentétes oldalú média tudósításából nem tudod szintetizálni magát az eseményt. Meg kell tanulni olvasni a sorok közt, meg kell tudnod különböztetni a tényt a véleménytől, ami rendszeresen szándékosan keverve jelenik meg ezekben az írásokban, megtanulni azt, hogy a "szenzációs", "hihetetlen", "ilyen nincs", "elképesztő", "felháborító" jelzők önmagukban semmit nem jelentenek, mert manapság mindent szuperlatívuszokkal próbálnak eladni, és sokszor alternatív forrásokban kell kutakodnod.

Dolgozó embernek meg sokszor nincs erre ideje, hogy ilyen alaposan utánanézzen a részleteknek, vagy hogy hosszan elgondolkodjon pro és kontra minden a média által tálalt esemény kapcsán.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#59) jamez


jamez
senior tag

nem volt, nincs és nem lesz sosem.

ha még személyesen is nézed végig az eseményt, akkor sem tudsz objektív lenni.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#60) Mr.Csizmás válasza fordfairlane (#58) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alternatív = trumpista, kremlinista média?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#61) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ami politikával foglalkozik az nem lehet pártatlan.Különben miből élnének meg,ha nem abból hogy ezért fizetik őket?Főleg ha magyar politikáról van szó.A parlamentben mindenkit főbe kéne lőni,aki az elmúlt 30 évben is ott volt már,mert ezek a férgek olyan mélyen beleették már magutak az országház belsejébe,és akkora befojással bírnak,hogy amíg ők ott vannak a háttérben,addig nem lesz olyan parlament ami törődik is az ország érdekeivel.

(#62) fordfairlane válasza Mr.Csizmás (#60) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem, hanem a clinton news network.

x gon' give it to ya

(#63) totron


totron
addikt

Létezik mindent kivédő vírusírtó/tűzfal?... Neked kell disztingválni, észnél lenni, gondolkodni. Fogyasztói attitűd, hogy egy az egyben rábíznád magad egyetlen médiumra. Keresi az ember a jót persze, de a kérdés sem árt, ha megfelelő.

(#64) Mr.Csizmás válasza fordfairlane (#62) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C

ezt megbeszéltük

(#61) Medocsabi tüneti kezelés, a fejekből kell kiirtani a "nekem jár, mert csak", "engedélye van?", "házmester vagyok", "számla nélkül mennyi?", stb. felfogást...

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#65) freeknight válasza Steve_Brown (#53) üzenetére


freeknight
őstag

A belga egészségügyi miniszter alapból poén volt, kitaláció, először Tibi atya oldala hozta le, csak mindenki komolyan vette valamiért :D

Én főleg indexet meg 444-et olvasok, a saját adómból finanszírozott kormánypárti propaganda meg agymosoda nem érdekel, épp eleget látom az utcán is kiplakátolva.
Objektív hírforrás napjainkban nem létezik, nem is tudom, létezett-e valaha.

[ Szerkesztve ]

(#66) dugo_


dugo_
veterán

Lazán kapcsolódik. ;]

(#67) Eastman válasza Medocsabi (#61) üzenetére


Eastman
őstag

Állítólag a szu még az Országház padjaiba is beleette magát.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#68) fordfairlane válasza Medocsabi (#61) üzenetére


fordfairlane
veterán

A látszat ellenére továbbra sem politizálunk, hanem azt próbáljuk megfejteni, hogy a média miért úgy tálalja a politikát, ahogyan manapság látni mindenfele. Polarizáltan, szép szóval.

x gon' give it to ya

(#69) Diokhan válasza totron (#63) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem szeretném rábízni magam egyetlen médiumra sem, és természetesen minden, az ilyen oldalakról szerzett információt a megfelelő fenntartásokkal kezelek. Pusztán kiváncsi voltam mások véleményére.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#70) vhw válasza Medocsabi (#61) üzenetére


vhw
addikt

A háttérben?
Nem előtérben?

Háttérben a támogatok és haszonélvezők vannak. Azokat nem lehet kiszavazni.

Ugyan min változna ha a teljes politikusi garnitúrát lecserélnék?
A háttérben ugyanazok a csoportosulások, érdekszervezetek, lobbik, vállalatok, "vállalkozók", cégek maradnának.
Új holdudvarok jönnének létre - de az alapvető természet nem változna semmit, lehetne akármilyen tisztességes a friss politikus.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#71) Eastman válasza vhw (#70) üzenetére


Eastman
őstag

A politikus és a tisztesség szót egy mondatba írni naívság. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#72) lezso6 válasza fordfairlane (#68) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

- primitív dualista felfogás, azaz hogy nincs valós alternatíva, az csak a másik oldal álszent, átcímkézett változata
- troll érveléstechnika, mert az olvasók a valódi érveket nem értik, nem lenne klikk
- a gyíkembereknek* ez az érdekük

* ide tetszőleges antipatikus embercsoport beilleszthető

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#73) Eastman válasza lezso6 (#72) üzenetére


Eastman
őstag

...Sarah Connor-on kívül, gondolom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#74) Medocsabi válasza fordfairlane (#68) üzenetére


Medocsabi
addikt

Igaz,részemről a politikai részt nem is erőltetem tovább,csak felhúzom magam :)
Igazából pont a múlt hónapban gondolkodtam úgy általában arról,hogy régebben rengeteg nyomtatott sajtót olvastam,Ez ~ 3 éve változott meg,mióta a jelenlegi munkahelyemen dolgom,egyrészt,mert nincs időm újságra,másrészt meg inkább a prohardver lapcsaládot olvason online,esetlegh nso.hu. Nem érzem hogy kevés lenne az infó ami innen jön,és mást is kéne olvassak*.Igaz, ezeknél hál istennek nincs (vagy csak minimális) a politika. :K
*: ez természetesen nem vonatkozik a könyvekre,olvasni továbbra is imádok

[ Szerkesztve ]

(#75) fordfairlane válasza lezso6 (#72) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az a része egyszerű, ahol az adott média egy bizonyos hatalmi csoporthoz köthető. Ezek az újságírók azért kapják a fizetésüket, hogy befolyásolják a közvéleményt.

A nagyobb rejtély inkább az, hogy a piaci alapon működő médiák miért pártosak, vagy pártellenesek. Azt gondolom, hogy azért, mert a közönség ezt várja el tőlük. Ezek a médiaszervezetek abban érdekeltek, hogy minél nagyobb közönséget vonzzanak be magukhoz, önmagában a véleményformálástól nem lesz nagyobb a bevételük. Ők egyszerűen a nézettségre hajtanak, mert ez az elsődleges jövedelemforrásuk. És ha a nézettséget az növeli, ha valaki harciasan ellenzéki, akkor ezek a médiák egyszerűen ezt fogják tenni.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#76) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#60) üzenetére


D1Rect
félisten

Fun fact: Amióta Trump elindult a választásokon 80%-ban negatív színben tünteti fel a hazai sajtó.
Lassan ott tartunk, hogy az RT lesz a "hiteles", pedig az nyíltan Putyin szócsöve.

(#77) lezso6 válasza fordfairlane (#75) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, a második bekezdéssel teljesen egyetértek. Annyit még hozzátennék, hogy ugye a tisztán piaci alapon működő hírportálok valójában egyik oldalon sem állnak, nincsenek elveik. Csak kiszolgálják az igényeket, semmi több. Na most mai politika is gyakorlatilag már így működik. Az van jól megmondva, amit hallani szeretne a legtöbb ember. Kvázi cég módjára kiszolgálja az igényeket, nincsenek elvek vagy legalábbis nagyon háttérbe szorultak.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78) Mr.Csizmás válasza D1Rect (#76) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az elején volt tapsolás neki, aztán amikor valamelyik döntésével világossá vált, hogy eddig se, és onnan tényleg nem vagyunk neki tényezők, hirtelen fordult minden :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#79) Diokhan válasza Mr.Csizmás (#78) üzenetére


Diokhan
addikt

Az valóban igaz, hogy Putyin hekkerek segítségével befolyásolta Trump győzelmét, vagy az is csak valami álhír?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80) D1Rect válasza Mr.Csizmás (#78) üzenetére


D1Rect
félisten

Én nagyon bírom, nem azért, mert egyetértek vele, hanem mert az első "őszinte" politikus emberemlékezet óta.

(#81) D1Rect válasza Diokhan (#79) üzenetére


D1Rect
félisten

(#82) Diokhan válasza D1Rect (#81) üzenetére


Diokhan
addikt

Ezek szerint az egész csak a nézettség és a "ráták" miatt lett kitalálva... hmm..!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#83) fordfairlane válasza Diokhan (#82) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ami valószínű, hogy voltak különféle hackertevékenységek, amik orosz hackerekhez köthetőek. Pl. a Clinton levelezést valószínűleg ilyenek törték föl, és tették elérhetővé, bár Assange nem szokta elárulni, kik a forrásai. Az erősen kétséges, hogy az oroszok közvetlenül Trumpot támogatták volna, vagy hogy belemókoltak volna a szavazatszámláló rendszerbe. A CNN mindenesetre nem igazán kedveli Trumpot, ez látszik azon, hogy hogyan tálalják a vele kapcsolatos híreket, véleményeket, satöbbi. A választások után hónapokkal még mindig ezen rugózni, hogy de az oroszok így, az oroszok úgy, ez már lassan McCarthy szint.

Meg aztán az ukrán, a szír (líbiai, sorolhatnánk régebbieket, iraki, afganisztáni, panamai, vietnámi satöbbi) Usa belepiszkálások kapcsán mégis milyen alapon kifogásolják az amerikaiak azt, hogy mások beavatkoztak a belpolitikájukba.

De ez már vastagon politika, nem médiakérdéskör.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#84) D1Rect válasza fordfairlane (#83) üzenetére


D1Rect
félisten

Én ezen nagyon sokat röhögtem, gonosz hekkerek nyilvánosságra hozták az igazságot, ezzel "manipulálták a választásokat".

(#85) fordfairlane válasza D1Rect (#84) üzenetére


fordfairlane
veterán

Tény, hogy a választások előtt nem sokkal napvilágot látott Clinton belső levelezése, és ez nem igazán használt Clinton megítélésének. Nagyjából itt vége is a tényanyagnak, mert a többi már inkább csak találgatás, nagyjából azon az alapon, hogy kinek állt érdekében keresztbe tenni. A dolgot az bonyolítja, hogy a Clintont utálók sora végtelenül hosszú. Kezdve magával Trumppal, folytatva a sort Bernie Sanderst támogatóival, Izraelen át Oroszországig bezárólag.

x gon' give it to ya

(#86) bhonti


bhonti
tag

Hogyne: orbánviktor.hú XD

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#87) 8th


8th
addikt

Soha nem is létezett.

(#88) freeknight válasza D1Rect (#84) üzenetére


freeknight
őstag

Itt az a lényeg, hogy Trumpról viszont nem hozták nyilvánosságra az "igazságot", így mindenképpen befolyásolták a választást.

Szerintem, ha volt is bizonyíthatóan orosz belepiszkálás az usa belpolitikába, az akkora szégyen lenne az országnak, hogy semmiképpen sem hoznák nyilvánosságra. Ha a titkosszolgálatok/hírszerző ügynökségek tudnának ilyet bizonyítani, akkor maximum Trump lemondatása történne meg, valami kellemetlen dolog kiszivárogtatásával (de ennek nem lenne köze az oroszokhoz), vagy extrém esetben valami Kennedy 2.0 dolog.

(#89) villamos


villamos
őstag

Teljesen mindegy, az i -nek jövőre gyakorlatilag vége lesz. Választások után lehúzzák nekik a rolót, így most azt irkálnak össze, amit csak akarnak...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#90) petipetya


petipetya
nagyúr

Nem létezik.

"nincs rá lezsóidő"

(#91) Csapoati válasza D1Rect (#80) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az a baj, hogy az őszinte és a félkegyelmű nem egymást kizáró személyiségjegy. Amikor már kb le kell tiltani twitterről a baromságok miatt, az elgondolkodtató. Kb. mint ha nálunk Hajdú Péter lenne az elnök. Na mondjuk nekem addig mindegy, amíg a saját országával szórakozik el, csak a piros gombra ne engedjék rátenyerelni. :D (még mielőtt: Clintonnénak sem igazán örültem volna, de ő kevésbé tűnik bolondnak)

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#92) Gabás válasza D1Rect (#55) üzenetére


Gabás
addikt

Igazán, egy töredék, be nem fejezett mondat?

villamos: az online médiákat most már nehezebb felvásárolni és beszántani, talán óvatosabbak, és nagyobb zajt csapnának

[ Szerkesztve ]

(#93) Soybex


Soybex
őstag

24.hu-t szoktam meg hvg-t olvasni. Index egy vicc tele helyesírási hibákkal, origóról ne is beszéljünk.. tele van hülye politikai agymosással. 444 még jó, ha a cikk nem egy clickbait. Aztán ennyi

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#94) Gabás válasza Soybex (#93) üzenetére


Gabás
addikt

Egyébként ti lektorok vagytok, vagy miért irritál annyira a nem tökéletes helyesírás?
Én akkor hagyom abba egy újságnak az olvasását, amikor megtéveszteni próbál. És nem árt figyelembe venni a jó dolgokat is néha, például mostanában ezt a sorozatot

(#95) Diokhan válasza Gabás (#94) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem vagyok rektor, de figyelek a helyesírásra és zavar, ha valaki nem ír helyesen. Ez igaz angol és magyar nyelvre egyaránt. A hírportálok helyesírási hibái azért kifejezetten zavaróak, mert egy portálon, amit sokan olvasnak naponta nem megengedhető, hogy helyesírási hibák legyenek benne, mert bennem az hiteltelen, "kisiskolás" érzést kelt a cikk írója felé. Nálam a ma reggel olvasott cikk, amiben konkrétan káromkodik a cikk írója, tette fel az i-re a pontot.

(#93) Soybex: Nagyjából ugyanúgy gondoljuk a dolgot!

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#96) villamos


villamos
őstag

De hogy on is legyek, én általában index -et olvasok, illetve a hirkereso.hu -n nézem az aktuális történéseket. Néha felnézek az alfahír-re, és a 444 -re is. Nameg minden csütörtökön nézem a Kormányinfót! Különösen az tetszik, amikor némely újságírók (illetve magukat azoknak titulálók) hülyébbnél hülyébb kérdéseit sorra leoltja a miniszter...
Ezen a héten már a 94 -ik volt! :DD Szerintem biztosan lesz valamilyen buli, amint elérik a kerek 100 -at.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#97) freeknight válasza Diokhan (#95) üzenetére


freeknight
őstag

Látom te is abban a hitben élsz, hogy a sajtónak népművelési feladatkört is kell betöltenie. Valamennyire persze így van, de messze nem ez az elsődleges célja. Ez csak a tudományos folyóiratokra jellemző, de ott sem teljesen, mivel az messze nem jut el néptömegekhez.

A helyesírási hibák a feszített munkatempó miatt vannak. Ezt bele kell kalkulálni, még a nyomtatott napilapok hőskorában is előfordultak bőven, pláne manapság, a percenként frissülő newsfeedek korában. Engem sokkal jobban zavar, ha egy könyvben látok helyesírási hibát, egyszerűen azért, mert ott a lektornak több száz munkaórája lett volna észrevenni a hibákat.

A káromkodás már más kérdés, nekem kifejezetten bejön a lazább, gonzós vonal, de nem vagyunk egyformák.

(#98) kemotox válasza freeknight (#97) üzenetére


kemotox
addikt

Barmennyire is feszitett a munkatempo, illik atnezni publikalas elott a cikket. A piros alahuzast eszrevenni meg inkabb

(#99) bambano


bambano
titán

nem létezik.

az se hiteles, amit a kormánypártok csinálnak, de ugyanúgy az se hiteles, hogy az összes ellenzéki portálon az összes kormánypártot támadó hírben mindig síró gyerek van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#100) RexMaximus válasza Lauda (#35) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Toroltem mar en is. De ugy nem, hogy folyamatbanlevo beszelgeteseket ezzel kukazok. Egy bizonyos eretseg elvahato lenne ha mar forumozunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.