Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mokó


Mokó
aktív tag

Üdv!

Jó kérdés,ezen én is elfilóztam,várom valaki megmondja a tuttit.

(#2) Krugszvele válasza Mokó (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ugye mennyire idegesítő az indexen a sok helyesírási hiba?

Én a 4444444444444444444444444.hu-t olvasom, bár a szerkesztőség nagy része ott is drogos hippi kinézetre, de attól még az újságírói kvalitásaikat nem tudom kétségbe vonni.

(#3) Mokó válasza Krugszvele (#2) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nem is az inkább hogy mindegyik hajlik valamelyik oldal felé,szerintem érezni a politikát erősen.Híreket akarok,nem propagandát.

(#4) Diokhan válasza Krugszvele (#2) üzenetére


Diokhan
addikt

Borzasztóan...! Ráadásul ahogy ma reggel elolvastam az említett cikket, akkor tettem fel magamnak a kérdést, hogy mi a fenét keresek én ott...!

A soknégyest még nem néztem, de majd bele olvasok, köszi a tippet!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#5) bandris90


bandris90
csendes tag

Vegyesen szoktam olvasgatni, index vs kuruc.info(itt talán még nincsen cenzúrázva :D )
Mindkettő a saját nézeteinek megfelelően állítja be a híreket.
Nem találtam még olyan oldalt ahol nem billenne át a nézetének megfelelően.

Ezért inkább maradnak a tech cikkek, de pl. hvg tech rovata kb nesze semmi fog meg jól, félinformációk.

Esetleg a helyi portálok még használhatóak: sonline, itt annyira nem megy a mocskolódás.

[ Szerkesztve ]

(#6) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ha lenne ilyen, akkor a 666.hu, de addig is a 444 + 888, aztán a kettő alapján átlagolsz. :D
Viccen kívül a 24.hu nem rossz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Nem, szerintem nem létezik. Index pl. totál kormányellenes, origo meg párti. Kicsikkel még nem foglalkoztam ilyen téren. No és a tv műsorok. Kedvenceim a bűnügyi műsorok, emiatt mindig néztem a riasztás és a kékfény című műsorokat. Na a riasztás mióta a péterfy judit vezeti full kormány ellenes politikával van tele a műsor, mellette a csaj is totál unszimpatikus nekem, szóval részemről tönkretették azt a jó műsort. A kékfény gyakorlatilag egész idáig tartózkodott a politikától, most hétfőtől már a kott is elkezdték nyomatni. csinálja. Híradókat már nem is nézek. Hányinger az összes, felfújt lufik politikával nyakonöntve.

(#8) nemlehet


nemlehet
őstag

Hiteles hírportál igazából van több is, az emlegetett "i betűs" álhíreket ritkán hoz le (ha le is hoz helyesbít később). Az egy másik kérdés, hogy marha elfogultak és sok a hangulatkeltő cikk és egyre bulvárosabb a stílus.

Független, elfogulatlan portál szerintem nincs ma Magyarországon. Egyszerűen azért mert minden média csoport valamilyen politikai oldal kezében van vagy legalábbis komoly gazdasági összefonódások vannak. Innentől kezdve valamelyik irányba húzni fognak a hírek.

Vagy konkrétan propaganda és hazugságok mennek mint az "o betűs" portálon vagy a pestiskacok és hasonló oldalakon. Az azért nagyon durva amit azokon az oldalakon odahánynak újságírás címén.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) Stanlee


Stanlee
őstag

Nincs, de ez igy van jol. En mar lassan 1 evtizede ugy csinalom, hogy elolvasom mindket oldal (kormany-ellenzek) hirforrasait. Az igazsag valahol feluton lesz.

Nem fog megnyugtatni, de a nemeteknel sincs semleges sajto. Mindenki tudja hogy melyik sajtotermek melyik oldalhoz tartozik. Itt is legalabb 5 nagy hiroldalt kellene az embernek elolvasnia, hogy atfogo kepet kapjon. Erdemes ismerni az adott sajtotermek foszerkesztoi beallitottsagat. Erdekes, volt olyan ujsag, ami erdekelt, aztan egyszer azt vettem eszre hogy ez mar nem olyan, mint regen volt, kiderult, hogy foszerkesztot valtottak.

Ugyanigy a prioritasok. Emlekszem meg arra, amikor az egyik ujjonan erkezett atomtudos megeroszakolt es megolt egy joggingolo fiatal not, akkor elmagyarazta a Welt foszerkesztoje, hogy ok errol azert nem irtak napokig - pedig az osszes tobbi oldal tele volt a hirrel - mert ez egy helyi, nem pedig orszagos erdeklodesre szamot tarto hir. Ugyanez az oldal amikor egy nemet fiatal egy nala fiatalabb kisgyereket halalra szurkalt, naponta jelent meg cikk a temarol.

Ez van, az embernek sajat velemenyt kell kialakitania, ezt pedig ugy tudja megtenni, ha tobb forrasbol informalodik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#10) nofi


nofi
őstag

Én általános hírek miatt 24.hu-t nézem, bár lehetne fickósabb a mobilappjuk. Indexre is ránézek, de ott inkább csak a nagyobb lélegzetvételű, interjús, tényfeltárós cikkeket szoktam elolvasni. Sajnos ott sok hír már a clickbait címével elvágja magát, meg azért sokszor egysíkú, demagóg témákba is bele lehet futni.

Xbox GT: nozsolt

(#11) kemotox


kemotox
addikt

Hírcsárda

(#12) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy szóval: nem. Minden át van politizálva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Az újságírásnak már rég nem a tájékoztatás, hanem a véleményformálás a célja.
Nem csak itthon, az egész világon.

[ Szerkesztve ]

(#14) Eastman


Eastman
őstag

A Bábolnai Hírözön. Megy le megint a tojás ára.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) bitpork válasza D1Rect (#13) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezzel nem értek egyet. Vannak portálok akik törekszenek, de valamelyik oldal mindig megsértődik és juszt sem áll velük szóba = átpolitizálódás (ami nem jelenti feltétlenül a média hibáját). Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16) D1Rect válasza bitpork (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudsz példákat mondani? :F

(#17) Krugszvele válasza kemotox (#11) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

+1 a hírcsárdának!

(#18) bitpork válasza D1Rect (#16) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A jobboldala nem nyilatkozik baloldali médiumnak, a baloldal bojkottálja a jobboldaliakat. Közszolgálati meg lassan ott tart itthon, hogy már senki nem vállalja :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19) D1Rect válasza bitpork (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Melyik oldalak azok amik "törekszenek"?

(#20) kemotox válasza Krugszvele (#17) üzenetére


kemotox
addikt

Ők is ugyanazt a hülyeséget írják, csak legalább nem leplezik, hogy hülyeség ;]

(#21) vhw válasza D1Rect (#13) üzenetére


vhw
addikt

Őszintén belegondolva, a szélesebb körben terjesztett újságírás szólt-e valaha is másról, mint a "tájékoztatás"?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22) bitpork válasza D1Rect (#19) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pl direkt 36. Vagy bármely direkt finanszírozott civil oldal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) D1Rect válasza bitpork (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

A top 5 hírből 5 Orbán/fidesz/Mészáros dolgaival foglalkozik.
Nekem ez nem tűnik "függetlennek".

(#24) bitpork válasza D1Rect (#23) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocsáss meg a kérdésért, de mi van ma magyarországi történet ami annyira érdekelné a népet? Ne félj, amikor kiderül egy Szabó Gáborról h eltitkolt számlája van 100millával sógoréknál akkor attól hangos minden. Ha nem lenne ilyen nagy mennyiségű visszaélés kormányzati (figyeld mit írtam és próbált azt érteni ami) oldalon akkor le sem szarnák az általad említetteket.

A független média nem azt jelenti h letojja ami zajlik az országban, hanem azt hogy valódi oknyomozói munkát végez, az olvasók és úgy általában az ország egészének érdekében tájékoztat, függetlenül.

Nehogy már az legyen a baj, hogy a valós problémákkal foglalkoznak...

(#25) Eastman : mea maxima culpa

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25) Eastman válasza bitpork (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Szabó Gábornak az usában volt 100millás bankszámlája, és Kádárék valóban nem tudtak róla.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) fordfairlane válasza D1Rect (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nincs semmiféle törekvés, ez csak a szokásos aktuálpolitikával való bepróbálkozása.

x gon' give it to ya

(#27) bitpork válasza fordfairlane (#26) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt rám értetted? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28) Lauda válasza bitpork (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Független média csak akkor létezhetne, ha nem emberek készítenék. Mivel minden embernek van politikai meglátása/szemlélete, azt akarva akaratlanul is beleszövi mindenhova. a munkájába, a mindennapjaiba.

(#29) bitpork válasza Lauda (#28) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt azért én óvatosan kezelem: van olyan akit a pénz motivál és bizony van az a pénz. Nem kell neki politikai meggyőződés h azt csinálja amit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

444-nél a karakterszám és értelem egymással egyenes arányosságban áll, a hosszabb cikkjeik egész jók. direkt36, átlátszó még szakmaibb, de ezek se napi szintű hírek, arra ott az euronews, i betű, o betű, m-n stb. csak le kell vonni belőle a jobb-bal-fel-le módosító faktort (értsd felét se hidd el)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) fordfairlane válasza bitpork (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát ki másra? Ki az, aki nem képes fél másodpercre sem elvonatkoztatni beteges fóbiájának tárgyától?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#33) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Ezt is törlöd majd, amiror megírjuk neked hogy naív vagy, meg nem túl intelligens btw?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#34) Diokhan válasza Blindmouse (#33) üzenetére


Diokhan
addikt

Ha kötekedni jöttél, akkor mehetsz is. Az ilyenek miatt töröltem az előzőt is, mert ahelyett, hogy a témát beszéltük volna ki, a hozzászólások 90%-a kizárólag az irányomba intézett támadás volt. Ha érdemben nem tudsz hozzászólni a témához, (amiben most direkt nem alkottam véleményt, hanem pusztán egy kérdést tettem fel), akkor lapozz tovább. Köszi, szép napot!

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#35) Lauda válasza Diokhan (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nyilvános blogot nyitsz, készülj fel arra, hogy neked nemtetsző véleményeket is kapsz. Ezt a kitörlöm a blogot dolgot sosem értettem. Azért nyitjuk, mert kíváncsiak vagyunk a többiek véleményére nem? Mikor ezt megkapjuk meg pityeregve töröljük? WTF? :F

[ Szerkesztve ]

(#36) bitpork válasza fordfairlane (#32) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Remélem azért átgondoltad ezt: soha nem pártokról beszélek. Valamiért én még nem érdemeltem meg hogy emiatt tiltsanak, másokkal ellentétben - talán nem ok nélkül :U

Persze , tudjuk az egész világ ellenetek van :P

De ezzel befejeztem ezt itt :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#37) Diokhan válasza Lauda (#35) üzenetére


Diokhan
addikt

A nekem nem tetsző véleményekkel nem is volt bajom. Azzal volt bajom, hogy nem arról szólt a dolog, amiről a blog, hanem arról, hogy engem milyennek látnak pár soron keresztük úgy, hogy gyakorlatilag korábban mégcsak a fórumon sem találkoztunk.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#38) Lauda válasza Diokhan (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt jelezd a moderációnak és majd intézik.

(#39) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Magyarország a hiteles független hírlapok országa.
Vannak a jobboldali független hírlapok, és a baloldali független hírlapok.
Átmenet nincs, ha fokkal objektívebb képet akarsz kapni, akkor olvasd mindkettőt, és az általad inkább preferált vélemény felé kacsintgatva állj meg félúton.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#40) fordfairlane válasza Diokhan (#34) üzenetére


fordfairlane
veterán

A kérdésre nagyjából az a válasz, hogy azért ilyen a média, mert a közönség ezt igényli, és mert a tulajdonosaiknak ez az érdeke. A közönség elvárja, sőt, igényli, hogy manipulálják.

x gon' give it to ya

(#41) Mr.Csizmás válasza nonsen5e (#39) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42) solfilo válasza fordfairlane (#40) üzenetére


solfilo
veterán

Illetve azért is ilyen a média, mert a piac elég kicsi, így tisztán piaci alapon nehezen tartja el magát egy újság, portál, jól jön az apanázs innen onnan. :)
Lásd pl a 444 támogatókat keres, vagy hogy pl a ripost hirdetési bevételeinek 97%-a állami eredetű. :)
Szóval gondolom egy bizonyos méret alatt kell a támogatás is.

solfilo

(#43) vhw válasza solfilo (#42) üzenetére


vhw
addikt

"Szóval gondolom egy bizonyos méret alatt kell a támogatás is."

Ez országokra is igaz? :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#44) fordfairlane válasza solfilo (#42) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom, hogy ennek bármi köze lenne a piac méretéhez. Nemrég került nyilvánosságra egy rejtett kamerás felvétel, amin a CNN egyik producere értekezik a Trump és az oroszok témakörről. Ebben szépen, egyenesen megvallja, hogy az égvilágon semmilyük nincs, semmi kézzelfogható. Megmondja, hogy véleménye szerint ha lenne valami, bármi, ami igazolná, hogy Trumpot a ruszkik támogatták, akkor az valószínűleg már kiszivárgott volna.

Nem a konkrét téma maga az érdekes, hanem az a kijelentés, miszerint nem azért nyomják orrbaszájba ezt a témát, mert van valóságalapja, hanem mert a közönség ezt szereti.

Good ratings -> profit. Érted, a CNN. Az hírközlés atyaúristene.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#45) Eastman válasza vhw (#43) üzenetére


Eastman
őstag

Igaz. Lásd Afganisztán...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Karotta pár éve (lassan tán egy évtizede is) az index.hu-nak is vezető munkatársa, tehát kicsit fura, hogy a TC-t igényesnek tartod, az indexet meg nem. Lehet hitelesen is picsmogós FB posztokról közvetíteni. :P

(#47) Diokhan válasza Feketelaszlo (#46) üzenetére


Diokhan
addikt

Talán ez azért van így, mert a TC témaköre, a járművek és úgy általában Karotta munkássága a TC-ben sokkal régebben érdekel, mint a hírek. Valamint abban, hogy kigyullad a 205GTI nincs politikai üzenet és ezért ferdíteni sincs rajta mit. Bár tény, hogy a régi TC adásokat jobban szerettem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#48) Eastman válasza Diokhan (#47) üzenetére


Eastman
őstag

Jó, jó, de milyen színű az a 205GTI?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) fordfairlane válasza Diokhan (#47) üzenetére


fordfairlane
veterán

Bár tény, hogy a régi TC adásokat jobban szerettem.

Én is. Nem tudom, miért, talán az újdonság varázsa miatt. A mostaniakat nézve már azon dühöngtem magamban, hogy semmiféle érdemi infót nem tudok meg a konkrét autóról, csak a lényegtelen hülyeségekről esik szó.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#50) Csapoati válasza Diokhan (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hagyd, van itt 4-5 megmondóember, akik mindenhez értenek és mindenki hülye rajtuk kívül. Ja és az országunkban is minden kiváló, ugorgyunk. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.